IRMA inloggning
Regioner
Föreningar
Tävlingskalender
Rankingförteckningar
Tävlingskalender
År
Region
Gren
Tävling
Kommande
2028
2027
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2007
2000
2
Alla regioner
Etelä-Pohjanmaa
FSO
Häme
Kaakko
Kainuu
Keski-Pohjanmaa
Keski-Suomi
Lappi
Päijät-Häme
Pohjois-Pohjanmaa
Satakunta
Savo-Karjala
Uusimaa
Varsinais-Suomi
Alla grenar
Orientering
Skidorientering
Cykelorientering
Precisionsorientering
Alla tävlingar
Anmälningen är öppen
* = Tävlingens banläggare för barn är tränad för barn banor
Dag
Namn på tävlingsdag
Föreningar
Tävl.nummer
Gren
Funktioner
12.04.2024
Kevätyön viesti/Vårnattskavlen, Viestiliigan 1. osakilpailu
Pargas IF
26475
O
13.04.2024
XXIII Saaristorastit – XXIII Skärgårdsträffen
Pargas IF
26377
O
Resultat
14.04.2024
* Raseborgs vårtävling - Raaseporin kevätkilpailu
OK Raseborg
26515
O
Resultat
30.04.2024
Öppen nationell sprint-DM
IK Kronan
26562
O
Resultat
14.05.2024
UST Ungdomsserietävling, NSS Nuorisosarjasuunnistus
Akilles OK
26865
O
Anmäl dig
21.05.2024
Nylands ungdomsserieorientering US-2
OK 77
26866
O
Anmäl dig
25.05.2024
Långdistans-ÖIDM (avoin pitkämatka)
Malax IF
26811
O
Anmäl dig
28.05.2024
Nylands ungdomsserieorientering US-3
IF Sibbo-Vargarna
26871
O
02.06.2024
Kvarken-viesti, Viestiliigan 3. osakilpailu
IF Femman
26605
O
Anmälning av stafettlag
Rapportera stafettvillighet
05.06.2024
Ekorrstigfinal ÖID
Solf IK
26759
O
Anmäl dig
08.06.2024
Öppen ÖIDM medeldistans/Avoin ÖIDM keskimatka
IF Brahe
26632
O
Anmäl dig
28.06.2024
Kivnepottinas nationell tävling/ Kivnepottin kansallinen kilpailu
Solf IK
26616
O
09.07.2024
Merenkurkun Rastipäivät – Kvarkenträffen pv 1
IF Femman
Malax IF
Vaasan Suunnistajat
26485
O
Anmäl dig
10.07.2024
Merenkurkun Rastipäivät – Kvarkenträffen pv 2
IF Femman
Malax IF
Vaasan Suunnistajat
26486
O
Anmäl dig
11.07.2024
Merenkurkun Rastipäivät – Kvarkenträffen pv 3
IF Femman
Malax IF
Vaasan Suunnistajat
26487
O
Anmäl dig
26.07.2024
FSOM sprint
OK Botnia
OK Terjärv
26648
O
27.07.2024
FSOM långdistans
OK Botnia
26649
O
28.07.2024
FSOM stafett
OK Botnia
26650
O
23.08.2024
ÖIDM Natt
Närpes OK
26813
O
06.09.2024
KLL:n suunnistusmestaruuskilpailut, henkilökohtainen
IF Minken
26646
O
07.09.2024
KLL:n suunnistusmestaruuskilpailut, viesti
IF Minken
26647
O
08.09.2024
ÖIDM Stafett
IK Falken
26628
O
22.09.2024
73:dje Tvåmila, ÖIDM ultra
Gamlakarleby IF
26630
O
26.04.2025
Finn Spring 2025
Kimito SF
Pargas IF
25131
O
27.04.2025
Finn Spring-viesti-stafetten 2025
Kimito SF
Pargas IF
25132
O
13.09.2026
SM-viesti / FM-stafett
OK Raseborg
26669
O
Suomen Suunnistusliitto
00093 VALO, Finland
Käyntiosoite:
Valimotie 10, 00380 Helsinki, Finland |
IRMA-sähköposti:
irma(a)suunnistusliitto.fi