FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kilpailukalenteri
Vuosi Alue Laji Kilpailu
* = Lasten ratamestari on käynyt Lasten ja nuorten ratojen laatiminen –koulutuksen
Päivä Kilpailupäivän nimi Seurat Kilp. numero Laji Toiminnot
23.04.2022 FinnSpring Keravan Urheilijat 24424 S Tulokset
23.04.2022 Kevätillan PreO (Peruttu) Mäntsälän Urheilijat 25862 TS
24.04.2022 TuplaSprintti, 1.osa Ylivieskan Kuula 25784 S Tulokset
24.04.2022 FinnSpring viesti Keravan Urheilijat 25867 S
24.04.2022 TuplaSprintti, 2.osa Ylivieskan Kuula 25922 S Tulokset
28.04.2022 Uudenmaan Kompassi-cup 1. osakilpailu Helsingin Suunnistajat 25888 S Tulokset
30.04.2022 EspooSprintti-tupla, aamupäivä Espoon Akilles 25499 S Tulokset
30.04.2022 EspooSprintti-tupla, iltapäivä Espoon Akilles 25500 S Tulokset
30.04.2022 Virkiän kevätkansalliset Lapuan Virkiä 25622 S Tulokset
01.05.2022 Virkiän kevätkansalliset Lapuan Virkiä 25623 S Tulokset
01.05.2022 Vappurastit 2022 Tuusulan Voima-Veikot 25696 S Tulokset
01.05.2022 Sprintin MM- ja MC-näyttökilpailu Suomen Suunnistusliitto 25956 S
02.05.2022 Kymenlaakson Kompassi-cup, 1. osakilpailu (lähikilpailu) Vehkalahden Veikot 25931 S Tulokset
03.05.2022 Varsinais-Suomen Kompassi-cup 1.osakilpailu (lähikilpailu) Paimion Rasti 25910 S Tulokset
04.05.2022 Uudenmaan ja Päijät-Hämeen AM-sprintti Lynx 25539 S Tulokset
04.05.2022 Avoin Am-sprintti, Keski-Pohjanmaan Kompassi-cup 1.osakilpailu Kannuksen Ura 25756 S Tulokset
07.05.2022 Oulaisten Kevätsprintti, osa 1 Oulaisten Huima 25420 S Tulokset
07.05.2022 Auranmaan Keskimatka Rasti 88 25433 S Tulokset
07.05.2022 KevätSuunnistus Kouvolan Suunnistajat 25494 S Tulokset
07.05.2022 49. Uudenmaan Rastipäivät Rajamäen Rykmentti 25503 S Tulokset
07.05.2022 Avoin E-P ja ÖID AM-sprintti Vaasan Suunnistajat 25537 S Tulokset
07.05.2022 Oulaisten Kevätsprintti, osa 2, Pohjois-Pohjanmaan AM-sprintti Oulaisten Huima 25801 S Tulokset
07.05.2022 PySu Suomen Cup Lempäälä, sprintti Tarpian Suunta 25855 PS Tulokset
07.05.2022 PySu Suomen Cup Lempäälä, keskimatka Tarpian Suunta 25856 PS Tulokset
08.05.2022 KevätSuunnistus Kouvolan Suunnistajat 25495 S Tulokset
08.05.2022 49. Uudenmaan Rastipäivät Rajamäen Rykmentti 25504 S Tulokset
08.05.2022 Pohjantähti-sprintti aamupäivä SK Pohjantähti 25747 S Tulokset
08.05.2022 Pohjantähti-sprintti iltapäivä SK Pohjantähti 25748 S Tulokset
10.05.2022 Hämeen Kompassi-cup 1. osakilpailu (lähikilpailu) Rasti-Nokia 25831 S Tulokset
10.05.2022 Uudenmaan Kompassi-cup 2. osakilpailu (lähikilpailu) Pihkaniskat 25932 S Tulokset
11.05.2022 Ateno Sprintti Kortesjärven Järvi-Veikot 25768 S Tulokset
11.05.2022 Etelä-Karjalan Kompassi-cup 1.osakilpailu Raja-Karjalan Suunnistajat 25895 S Tulokset
11.05.2022 Kymenlaakson Kompassi-cup 2.osakilpailu Kymin Suunnistajat 25947 S
14.05.2022 Karhurastit 2022 Rastikarhut 25753 S Tulokset
15.05.2022 SM-sprintti, karsinta Suunta Jyväskylä 24768 S Tulokset
15.05.2022 SM-sprintti, finaali Suunta Jyväskylä 26028 S Tulokset
15.05.2022 WRE-osakilpailu, sprintti Suunta Jyväskylä 26029 S Tulokset
16.05.2022 Päijät-Hämeen Kompassi-cup 1. osakilpailu (lähikilpailu) Lahden Suunnistajat-37 25923 S
16.05.2022 Pohjois-Pohjanmaan Kompassi-cup 1. osakilpailu (lähikilpailu) SK Pohjantähti 25938 S
17.05.2022 Etelä-Savon Kompassi-cup 1. osakilpailu (lähikilpailu) Haukivuoren Kisailijat 25925 S
17.05.2022 Nylands ungdomsserietävling 1 Akilles OK 25969 S
17.05.2022 *Varsinais-Suomen Kompassi-cup 2.osakilpailu (lähikilpailu) Angelniemen Ankkuri 25983 S
19.05.2022 Kainuun Kompassi-cup, 1. osakilpailu Suomussalmen Rasti 25928 S
20.05.2022 eSprint 2022 ja nuorten näyttökilpailu Espoon Suunta 25697 S
21.05.2022 Suunnistuksen kansallinen keskimatka Saloisten Reipas 25443 S
21.05.2022 Karkkirastit 2022 Karkki-Rasti 25464 S
21.05.2022 Rakas-rastit Raja-Karjalan Suunnistajat 25474 S
21.05.2022 Botnia medeldistans/keskimatka OK Botnia 25652 S
21.05.2022 Särkänniemi-suunnistus Koovee 25705 S
21.05.2022 PreO Sprint Rasti-Jyry
Rasti-Vihti
25735 TS
21.05.2022 FinTrailO, tempO 1 Rasti-Jyry
Rasti-Vihti
25736 TS
21.05.2022 Nuorten EM-/MM-näyttökilpailu, maastotesti Suomen Suunnistusliitto 25957 S
22.05.2022 Rasti-Lukon Kevätkansalliset Rasti-Lukko 25261 S
22.05.2022 Uudenmaan AM-keskimatka Rasti-Vihti 25492 S
22.05.2022 Vehkalahden Veikkojen kevätkansalliset, Kaakon Kompassi-cup osakilpailu Vehkalahden Veikot 25522 S
22.05.2022 Kansallinen ja Am-keskimatka Rasti-Jussit 25589 S
22.05.2022 VePon kevätkeskari Vesaisen Pojat 25645 S
22.05.2022 Avoin K-P:n erikoispitkä, Keski-Pohjanmaan Kompassi-cup 2.osakilpailu Kalajoen Junkkarit 25730 S
22.05.2022 FinTrailO, preO 1 Rasti-Jyry
Rasti-Vihti
25737 TS
22.05.2022 Pahkan keskimatka (Peruttu) Sonkajärven Pahka 25769 S
22.05.2022 Kalskeen kevytkeskarit, aamupäivä Kangasniemen Kalske 25825 S Ilmoittaudu
22.05.2022 FinTrailO, tempO 2 Rasti-Jyry
Rasti-Vihti
25863 TS
22.05.2022 Kalskeen kevytkeskarit, iltapäivä Kangasniemen Kalske 25869 S Ilmoittaudu
23.05.2022 FinTrailO, preO 2 Rasti-Jyry
Rasti-Vihti
25864 TS
24.05.2022 Ungdomsserietävling 2/Nuorisosarjasuunnistus 2 IF Sibbo-Vargarna 25929 S
24.05.2022 Pohjois-Karjalan Kompassi-cup (lähikilpailu) Kalevan Rasti 25965 S
25.05.2022 Keski-Suomen Kompassi-cup 1. Osakilpailu (lähikilpailu) Keuruun Kisailijat 25946 S Ilmoittaudu
26.05.2022 Prisma-rastit Hiidenkiertäjät 25481 S Ilmoittaudu
26.05.2022 Eukkorastit 2022 SK Vuoksi 25702 S Ilmoittaudu
26.05.2022 Helakisa, Hämeen AM-keskimatka Kyrös-Rasti 25770 S Ilmoittaudu
26.05.2022 Vasaman kansallinen keskimatka Suonenjoen Vasama 25785 S Ilmoittaudu
26.05.2022 KPO-viesti, Keski-Pohjanmaan AM-viesti RasTiimi 25806 S Ilmoita viestijoukkue Ilmoita viestihalukkuus
26.05.2022 Pudasjärvi-sprintti, aamupäivä Pudasjärven Urheilijat 25853 S Ilmoittaudu
26.05.2022 Pudasjärvi-sprintti, iltapäivä Pudasjärven Urheilijat 25854 S Ilmoittaudu
26.05.2022 ETOC 2022-yleisökilpailu PreO 1 OK 77 25889 TS
27.05.2022 ETOC 2022-yleisökilpailu PreO 2 OK 77 25890 TS
28.05.2022 55. Sisä-Suomen rastipäivät Saarijärven Pullistus 25513 S Ilmoittaudu
28.05.2022 Kärppäjahti 2022, Keski-Pohjanmaan Kompassi-cup 3. osakilpailu Kokkolan Suunnistajat 25687 S Ilmoittaudu
28.05.2022 Kelterin viesti ja avoin PP:n AM-viesti Iisu 25734 S Ilmoita viestijoukkue Ilmoita viestihalukkuus
28.05.2022 Hämeen Rastiviesti Kangasala SK 25794 S Ilmoita viestijoukkue Ilmoita viestihalukkuus
28.05.2022 Kuopio Games Kuopion Suunnistajat 25796 S Ilmoittaudu
28.05.2022 ETOC 2022-yleisökilpailu Tempo OK 77 25891 TS
29.05.2022 *Ingå vårtävling / Inkoon kevätkilpailu OK Raseborg 25497 S Ilmoittaudu
29.05.2022 55. Sisä-Suomen rastipäivät Saarijärven Pullistus 25514 S Ilmoittaudu
29.05.2022 Peltokankaan kevätkeskari ja XXIV Junnukisat Rasti-Nokia 25567 S Ilmoittaudu
29.05.2022 Iisun kansallinen pitkämatka Iisu 25743 S Ilmoittaudu
29.05.2022 Jalas kansallinen keskimatka Jalasjärven Jalas 25763 S Ilmoittaudu
29.05.2022 Terhon keskimatka Inkeroisten Terho 25802 S Ilmoittaudu
29.05.2022 Siilin Rastin kansalliset Siilin Rasti 25803 S Ilmoittaudu
29.05.2022 ETOC 2022-yleisökilpailu Relay OK 77 25892 TS
29.05.2022 Rastin sprintti, ap Suomussalmen Rasti 25926 S Ilmoittaudu
29.05.2022 Rastin sprintti, ip, Kainuun AM Suomussalmen Rasti 25927 S Ilmoittaudu
29.05.2022 ÖIDM Långdistans Närpes OK 25949 S Ilmoittaudu
30.05.2022 Varsinais-Suomen Kompassi-viesti Turun Suunnistajat 25974 S Ilmoita viestijoukkue Ilmoita viestihalukkuus
31.05.2022 Kompassi-sprinttiviesti Lynx 25837 S Ilmoita viestijoukkue Ilmoita viestihalukkuus
31.05.2022 Keski-Suomen Kompassi-cup 2.osakilpailu Jämsän Retki-Veikot 25905 S Ilmoittaudu
31.05.2022 Hämeen Kompassi-cup 2.osakilpailu (lähikilpailu) Tampereen Pyrintö 25921 S Ilmoittaudu
31.05.2022 Salon Seudun Rastiviesti Perttelin Peikot 25989 S Ilmoita viestijoukkue Ilmoita viestihalukkuus
31.05.2022 E-P:n Kompassi Cupin 1.osakilpailu (lähikilpailu) Lapuan Virkiä 26011 S Ilmoittaudu
31.05.2022 Ungdomsserietävling 3/Nuorisosarjasuunnistus 3 OK Orient 26036 S
05.06.2022 SM-pitkä 2022 esikisa Luumäen Rasti
Ylämaan Pyrkijät
25460 S Ilmoittaudu
05.06.2022 Porokallion keskimatka Alahärmän Kisa
Kauhavan Wisa
25755 S Ilmoittaudu
05.06.2022 Tampere Sprint Tour I Koovee 25857 S Ilmoittaudu
05.06.2022 Keski-Suomen AM-pyöräsuunnistus Jämsän Retki-Veikot 25906 PS Ilmoittaudu
05.06.2022 Ankkuri-rastit Angelniemen Ankkuri 25955 S Ilmoittaudu
10.06.2022 Grano Games Tampereen Pyrintö 25597 S Ilmoittaudu
11.06.2022 SM sprintti, pyöräsuunnistus Itä-Hämeen Rasti
SOC Asikkala
25329 PS Ilmoittaudu
11.06.2022 Rajarastit Joutsenon Kullervo 25488 S Ilmoittaudu
11.06.2022 Helsinki O-Games, WRE Helsingin Suunnistajat 25586 S Ilmoittaudu
11.06.2022 Grano Games Tampereen Pyrintö 25598 S Ilmoittaudu
11.06.2022 Lakeuden Viesti (Peruttu) Lapuan Virkiä 25624 S
11.06.2022 Koillis-Savo Rastit Säyneisen Salpa 25760 S Ilmoittaudu
11.06.2022 Tornionlaakson Rastipäivät Länsi-Rajan Rasti 25771 S Ilmoittaudu
12.06.2022 SM-esikisa, keskimatka Solf IK 25299 S Ilmoittaudu
12.06.2022 SM pitkä matka, pyöräsuunnistus Itä-Hämeen Rasti
SOC Asikkala
25330 PS Ilmoittaudu
12.06.2022 Rajarastit Joutsenon Kullervo 25490 S Ilmoittaudu
12.06.2022 Helsinki O-Games Helsingin Suunnistajat 25587 S Ilmoittaudu
12.06.2022 Grano Games Tampereen Pyrintö 25599 S Ilmoittaudu
12.06.2022 Kainuun am-keskimatka Sotkamon Jymy 25744 S
12.06.2022 Tornionlaakson Rastipäivät Länsi-Rajan Rasti 25772 S Ilmoittaudu
13.06.2022 Etelä-Karjalan Kompassi-cup 3. osakilpailu Lappeen Riento 25940 S
13.06.2022 Uudenmaan Kompassi-cup 3.osakilpailu Hyvinkään Rasti 26022 S
13.06.2022 Pohjois-Pohjanmaan Kompassi-cup 2. osakilpailu (lähikilpailu) Laitasaaren Veto 26031 S
14.06.2022 Hämeen Kompassi-viesti Ikaalisten Nouseva-Voima 25909 S Ilmoita viestijoukkue Ilmoita viestihalukkuus
15.06.2022 2. Wanaja- sprintti Hämeenlinnan Tarmo 25871 S
15.06.2022 Ekorrstigsfinal (+Avoin junioorikilpailu) Malax IF 25880 S Ilmoittaudu
15.06.2022 Keski-Suomen Kompassi-cup Saarijärven Pullistus 25948 S
15.06.2022 Ep AM-Kompassi kilpailu Kauhajoen Karhu 25950 S Ilmoittaudu
18.06.2022 Lukkari-Jukola, Venlojen viesti Liedon Parma
Mynämäen Suunnistajat -52
22032 S
19.06.2022 Lukkari-Jukola, Jukolan viesti Liedon Parma
Mynämäen Suunnistajat -52
22033 S
21.06.2022 Hämeen Kompassi-cup 3. osakilpailu (Lähikilpailu) Kangasala SK 25904 S
21.06.2022 Etelä-Savon Kompasssi-cup 2.osakilpailu (lähikilpailu) Navi 25936 S Ilmoittaudu
21.06.2022 Kainuun Kompassi-cup 2. osakilpailu Kuhmon Peurat 25941 S
23.06.2022 Kukkosuunnistus Laitilan Jyske 25675 S Ilmoittaudu
29.06.2022 Decens-iltapika Suunta-Sepot 25708 S
29.06.2022 Am-Partio Kokkolan Suunnistajat 25774 S Ilmoittaudu
29.06.2022 Avoin E-P:n am-erikoispitkä ja Kompassi-cupin osakilpailu Rasti-Kurikka 25845 S
02.07.2022 Kesälaitumen Rastit Punkalaitumen Kunto 25444 S
02.07.2022 Karjaa -rastit Karjaan Ura 25476 S Ilmoittaudu
02.07.2022 Sotkuman lähikansallinen Liperin Taimi Suunnistus 25942 S
03.07.2022 Kainuun Pyöräsuunnistusrastiviikko 1. osakilpailu Hiiltomiehet 25712 PS Ilmoittaudu
03.07.2022 54. Kainuun Rastiviikko, Luhtakangas, 1. osakilpailu Puolangan Ryhti 25714 S Ilmoittaudu
04.07.2022 Kainuun Pyöräsuunnistusrastiviikko 2. osakilpailu Hiiltomiehet 25713 PS Ilmoittaudu
05.07.2022 54. Kainuun Rastiviikko, Luhtakangas, 2. osakilpailu Puolangan Ryhti 25716 S Ilmoittaudu
06.07.2022 Kainuun Pyöräsuunnistusrastiviikko 3. osakilpailu Hiiltomiehet 25715 PS Ilmoittaudu
07.07.2022 54. Kainuun Rastiviikko, Luhtakangas, 3. osakilpailu Puolangan Ryhti 25717 S Ilmoittaudu
08.07.2022 54. Kainuun Rastiviikko, Luhtakangas, 4. osakilpailu Puolangan Ryhti 25718 S Ilmoittaudu
08.07.2022 Kainuun Pyöräsuunnistusrastiviikko 4. osakilpailu Hiiltomiehet 25719 PS Ilmoittaudu
12.07.2022 Fin5 2022, 1. pv, WRE Hollolan Urheilijat -46
Lahden Suunnistajat-37
Rastivarsat
25454 S Ilmoittaudu
12.07.2022 Fin5-suunnistusviikko 2022; Avoimet kuntosarjat/Open classes, 1. päivä Lahden Suunnistajat-37 25610 S Ilmoittaudu
13.07.2022 Fin5 2022, 2. pv. Hollolan Urheilijat -46
Lahden Suunnistajat-37
Rastivarsat
25455 S Ilmoittaudu
13.07.2022 Fin5-suunnistusviikko 2022; Avoimet kuntosarjat/Open classes, 2. päivä Lahden Suunnistajat-37 25611 S Ilmoittaudu
15.07.2022 Fin5 2022, 3. pv, WRE Hollolan Urheilijat -46
Lahden Suunnistajat-37
Rastivarsat
25456 S Ilmoittaudu
15.07.2022 Fin5-suunnistusviikko 2022; Avoimet kuntosarjat/Open classes, 3. päivä Lahden Suunnistajat-37 25612 S Ilmoittaudu
16.07.2022 Fin5 2022, 4. pv Hollolan Urheilijat -46
Lahden Suunnistajat-37
Rastivarsat
25457 S Ilmoittaudu
16.07.2022 Fin5-suunnistusviikko 2022; Avoimet kuntosarjat/Open classes, 4. päivä Lahden Suunnistajat-37 25613 S Ilmoittaudu
16.07.2022 Sallan Karhurastit (Peruttu) Sallan Karhut 25775 S
17.07.2022 Fin5 2022, 5. pv Hollolan Urheilijat -46
Lahden Suunnistajat-37
Rastivarsat
25458 S Ilmoittaudu
17.07.2022 Fin5-suunnistusviikko 2022; Avoimet kuntosarjat/Open classes, 5. päivä Lahden Suunnistajat-37 25614 S Ilmoittaudu
17.07.2022 Falkens nationella IK Falken 25670 S
17.07.2022 Sallan Karhurastit (Peruttu) Sallan Karhut 25776 S
20.07.2022 Merenkurkun Rastipäivät – Kvarkenträffen pv 1 IF Femman
Malax IF
Vaasan Suunnistajat
25625 S Ilmoittaudu
20.07.2022 Tampere Sprint Tour II ja Hämeen AM-sprintti Koovee 25858 S
21.07.2022 Merenkurkun Rastipäivät – Kvarkenträffen pv 2 IF Femman
Malax IF
Vaasan Suunnistajat
25626 S Ilmoittaudu
21.07.2022 Koillismaan Rastipäivät Kuusamon Erä-Veikot
Posion Pyrintö
25788 S Ilmoittaudu
22.07.2022 Merenkurkun Rastipäivät – Kvarkenträffen pv 3 IF Femman
Malax IF
Vaasan Suunnistajat
25627 S Ilmoittaudu
22.07.2022 Koillismaan Rastipäivät Kuusamon Erä-Veikot
Posion Pyrintö
25789 S Ilmoittaudu
23.07.2022 Pielisrastit Nurmeksen Sepot 25759 S
23.07.2022 Koillismaan Rastipäivät Kuusamon Erä-Veikot
Posion Pyrintö
25790 S Ilmoittaudu
23.07.2022 Tykkimäki keskimatka Kouvolan Suunnistajat 25822 S
23.07.2022 Kymenlaakson Sähkö keskimatka Kouvolan Suunnistajat 25823 S
23.07.2022 Avoin Etelä-Pohjanmaan am-pitkä Kortesjärven Järvi-Veikot 25846 S
24.07.2022 Pielisrastit Nurmeksen Sepot 25761 S
24.07.2022 Koillismaan Rastipäivät Kuusamon Erä-Veikot
Posion Pyrintö
25791 S Ilmoittaudu
24.07.2022 Perho-rastit ja K-P:n am-keskimatka Perhon Kiri 25798 S
24.07.2022 Valton Vaakarastit (lähikilpailu) Oriveden Ponnistus 25878 S
26.07.2022 Kainuun Kompassi-cup, 3. osakilpailu Kajaanin Suunnistajat 25933 S
26.07.2022 Etelä-Savon Kompassi-cup 3. osakilpailu (lähikilpailu) Olavin Rasti 25961 S
29.07.2022 Tampere Sprint Tour Finaali Koovee 25859 S
30.07.2022 Varsinais-Suomen rastipäivät 1 Vakka-Rasti 25397 S
30.07.2022 Alun kesätupla 1. päivä Järviseudun Rasti 25484 S
30.07.2022 Avoin viesti/öppen ÖIDM stafett IK Kronan 25704 S
30.07.2022 Tampere-suunnistus Koovee 25860 S
31.07.2022 Varsinais-Suomen rastipäivät 2 Vakka-Rasti 25398 S
31.07.2022 Alun kesätupla 2. päivä Järviseudun Rasti 25485 S
31.07.2022 Rinkelirastit Lappeen Riento 25489 S
31.07.2022 Rinkelirastit 2022 Lappeen Riento 25491 S
31.07.2022 Brahes nationella IF Brahe 25799 S
31.07.2022 Tampere-suunnistus Koovee 25861 S
05.08.2022 FSOM Sprint IF Femman 25738 S Ilmoittaudu
06.08.2022 Multia-Petäjävesi-Keuruun rastit Keuruun Kisailijat 25679 S
06.08.2022 FSOM Långdistans IF Femman 25739 S Ilmoittaudu
06.08.2022 TuplaSprintti, osa 1 SK Uusi
Tuusulan Voima-Veikot
25762 S
06.08.2022 Kankaanpää-rastit, Satakunnan am-keskimatka Kankaanpään Suunnistajat
Siikaisten Sisu
25827 S
06.08.2022 Suomen Tunturisuunnistus 2022, 1.päivä Lapin Sudet 25832 S Ilmoita viestijoukkue Ilmoita viestihalukkuus
06.08.2022 PySu Suomen Cup, sprintti, E-P Am, Ylistaro Ylistaron Kilpa-Veljet 25899 PS
06.08.2022 Pysu sprinttiviesti, E-P Am, Ylistaro Ylistaron Kilpa-Veljet 25900 PS
07.08.2022 Tuplasprintti 2022 Tuusulan Voima-Veikot 25695 S
07.08.2022 FSOM Stafett IF Femman 25740 S Ilmoita viestijoukkue Ilmoita viestihalukkuus
07.08.2022 Kansallinen -KuUS rastit / Kaakon AM keskimatka Kuusankosken Urheiluseura 25749 S
07.08.2022 Kaakon AM- viesti Kuusankosken Urheiluseura 25750 S
07.08.2022 Kankaanpää-rastit, Satakunnan am-pitkä Kankaanpään Suunnistajat
Siikaisten Sisu
25828 S
07.08.2022 Suomen Tunturisuunnistus 2022, 2.päivä (ilmoittautuminen 1. päivän kautta) Lapin Sudet 25835 S Ilmoita viestijoukkue Ilmoita viestihalukkuus
08.08.2022 Päijät-Hämeen Kompassi-cup 3. osakilpailu (lähikilpailu) Asikkalan Raikas 25954 S
10.08.2022 Kompassi-cup 4. osakilpailu Sotkamon Jymy 25970 S
13.08.2022 Eukkorastit (Peruttu) SK Vuoksi 25498 S
13.08.2022 Uudenmaan avoin am-pitkä Pihkaniskat 25511 S
13.08.2022 SM-keskimatka Rastiketut 25530 PS
13.08.2022 Hämeen AM-pitkä Valkeakosken Haka 25540 S
13.08.2022 Am-pitkä Savo-Karjala ja Kainuu Kiuruveden Urheilijat 25725 S
13.08.2022 Avoin AM-keskimatka Ylikiimingin Nuijamiehet 25786 S
13.08.2022 Avoin Kaakon am-pitkä Kouvolan Suunnistajat 25818 S
13.08.2022 Avoin Lapin am-keskimatka Suunta 2000 25843 S
13.08.2022 Avoin Keski-Suomen AM-päivä Rasti E4 25852 S
14.08.2022 IF Minken Medeldistans IF Minken 25467 S
14.08.2022 Uudenmaan am-viesti Pihkaniskat 25512 S
14.08.2022 SM-viesti Rastiketut 25531 PS
14.08.2022 Hämeen AM-viesti Valkeakosken Haka 25541 S
14.08.2022 Am-viesti savo-Karjala ja Kainuu Kiuruveden Urheilijat 25726 S
14.08.2022 Avoin AM-pitkämatka Ylikiimingin Nuijamiehet 25787 S
14.08.2022 Avoin nuoriso- maakunta- ja puulaakiviesti Kouvolan Suunnistajat 25819 S
14.08.2022 Lapin maakunta- ja minimaakuntaviesti Suunta 2000 25844 S
14.08.2022 Avoin Keski-Suomen AM-viesti Rasti E4 25851 S
16.08.2022 Ungdomsserieorientering, Nyland OK 77 25757 S
20.08.2022 Nuorten Jukola Kymin Suunnistajat
Vehkalahden Veikot
24117 S
20.08.2022 SYÖTE-suunnistus lauantai Pudasjärven Urheilijat 25865 S
21.08.2022 Valtakunnallinen Kompassi-tapahtuma ja INOV-8-liigan finaali Kymin Suunnistajat
Vehkalahden Veikot
25422 S
21.08.2022 Kymen Rastiviesti Kymin Suunnistajat
Vehkalahden Veikot
25423 S
21.08.2022 SYÖTE-suunnistus sunnuntai Pudasjärven Urheilijat 25866 S
26.08.2022 KLL:n suunnistusmestaruuskilpailu, henkilökohtainen Rasti-Jussit 25792 S
27.08.2022 eGames 2022 1. päivä Espoon Suunta 25478 S
27.08.2022 KLL:n suunnistusmestaruuskilpailu, viesti Rasti-Jussit 25793 S
28.08.2022 eGames 2022 2. päivä Espoon Suunta 25479 S
28.08.2022 Kansallinen Oriveden Ponnistus 25550 S
28.08.2022 Avoin Keski-Pohjanmaan maakuntaviesti Kaustisen Pohjan-Veikot 25720 S
28.08.2022 Pohjantähti-rastit aamupäivä SK Pohjantähti 25745 S
28.08.2022 Pohjantähti-rastit iltapäivä SK Pohjantähti 25746 S
28.08.2022 PySu Suomen Cup, sprintti, Pälkäne Hiiltomiehet 25766 PS Ilmoittaudu
28.08.2022 PySu Suomen Cup, keskimatka, Pälkäne Hiiltomiehet 25767 PS Ilmoittaudu
30.08.2022 Ungdomsserieorientering, Nyland OK 77 25758 S
03.09.2022 SM-pitkä matka, karsinta Luumäen Rasti
Ylämaan Pyrkijät
24539 S
04.09.2022 SM-pitkä matka, finaali Luumäen Rasti
Ylämaan Pyrkijät
24540 S
05.09.2022 Päijät-Hämeen Kompassi-cup 5. osakilpailu (lähikilpailu) Lahden Suunnistajat-37 25924 S
10.09.2022 SM-keskimatka Hyvinkään Rasti 24786 S
11.09.2022 SM-viesti Hämeenlinnan Suunnistajat 24781 S
16.09.2022 Brahes natt/yö och ÖIDM-natt IF Brahe 25829 S
16.09.2022 E-P:n Am-yö Rastiketut 25830 S
16.09.2022 KP:n am-yö suunnistus Nivalan Suunnistajat 25935 S
17.09.2022 Porvoon kansallinen OK Trian 25529 S
17.09.2022 Viestiliigan finaali OK Trian 25532 S
17.09.2022 Savo-Karjalan am-keskimatka Kalevan Rasti 25741 S
17.09.2022 Savo-Karjalan am-yösuunnistus Kalevan Rasti 25742 S
17.09.2022 Avoin AM-keskimatka Viitasaaren Suunta 25839 S
17.09.2022 Avoin Kainuun am-yö Kajaanin Suunnistajat 25870 S
18.09.2022 Str8-keskimatka prologi Lynx 25643 S
18.09.2022 Str8-keskimatka finaali Lynx 25644 S
18.09.2022 GIF:s 2-mila, ÖIDM ultra Gamlakarleby IF 25709 S
18.09.2022 E-P:n kompassi-cup Kauhavan Wisa 25912 S
18.09.2022 Kuopion keskimatka Kuopion Suunnistajat 26032 S
20.09.2022 AM-yö Helsingin Suunnistajat 25840 S
20.09.2022 Keski-Suomen am-yö Vihtavuoren Pamaus 25876 S
23.09.2022 Lumonite SM-yö, karsinta H21 Anttolan Urheilijat 24770 S
23.09.2022 Kissojen yö Lynx 25754 S
23.09.2022 Seikkailujen Yö 2022 Kangasala SK 25836 S
24.09.2022 Lumonite SM-yö, finaali Anttolan Urheilijat 24771 S
25.09.2022 XXVII Mikonpäivän Sprinttisuunnistus Tampereen Pyrintö 25600 S
25.09.2022 HPV:n 100- vuotis juhlakilpailu Helsingin Poliisi-Voimailijat 25653 S
01.10.2022 Kiuruvesi-rastit Kiuruveden Urheilijat 24999 S
01.10.2022 Nuorisoviesti Turun Suunnistajat 25506 S
02.10.2022 XXXVII Oravatonni Mynämäen Suunnistajat -52 25711 S
02.10.2022 SM Erikoispitkä Kuortaneen Kunto 25751 PS
15.10.2022 SM-erikoispitkä matka Jämsän Retki-Veikot 24727 S
22.10.2022 Halikko-viesti Angelniemen Ankkuri 25552 S
22.10.2022 Lasten Halikko-juoksu Angelniemen Ankkuri 25553 S
23.10.2022 Jämi-Suunnistusmaraton Ikaalisten Nouseva-Voima 25665 S
12.11.2022 XI Kansallinen Sikasuunnistus Raisu Lumous 25915 S
26.11.2022 Satalinna Contest Vallan Suunta 25782 S
27.11.2022 Puuvilla Challenge Vallan Suunta 25783 S
18.02.2023 SM-keskimatka (ajankohta vahvistamatta) Hauhon Sisu 25438 HS
19.02.2023 SM-viesti (ajankohta vahvistamatta) Hauhon Sisu 25439 HS
25.02.2023 SM-sprintti (ajankohta vahvistamatta) Itä-Päijänteen Rasti 25777 HS
26.02.2023 SM-sprinttiviesti (ajankohta vahvistamatta) Itä-Päijänteen Rasti 25778 HS
22.04.2023 FinnSpring 2023 (ajankohta vahvistamatta) RastiPiikkiö
Sauvon Urheilijat
25063 S
23.04.2023 FinnSpring-viesti 2023 (ajankohta vahvistamatta) RastiPiikkiö
Sauvon Urheilijat
25064 S
27.05.2023 SM-keskimatka Vaasan Suunnistajat 24757 S
17.06.2023 Porvoo Borgå Jukola OK Trian 23947 S
05.08.2023 Pyöräsuunnistuksen SM-keskimatka Hämeenlinnan Suunnistajat 25729 PS
06.08.2023 Pyöräsuunnistuksen SM-viesti Hämeenlinnan Suunnistajat 25731 PS
19.08.2023 Nuorten Jukola Hyvinkään Rasti 24116 S
02.09.2023 SM-pitkä matka, karsinta Kalevan Rasti 24603 S
03.09.2023 SM-pitkä matka, finaali Kalevan Rasti 24604 S
16.09.2023 SM-sprintti Lahden Suunnistajat-37 24763 S
17.09.2023 SM-viesti Hollolan Urheilijat -46 24762 S
29.09.2023 SM-yö, H21 karsinta Lappeen Riento 24783 S
29.09.2023 SM-yös, finaali Lappeen Riento 24784 S
15.10.2023 SM-erikoispitkä matka Kouvolan Suunnistajat 24761 S
10.02.2024 Hiihtosuunnistuksen SM sprintti Kouvolan Suunnistajat 25820 HS
11.02.2024 Hiihtosuunnistuksen SM sprinttiviesti Kouvolan Suunnistajat 25821 HS
27.04.2024 FinnSpring 2024 (ajankohta vahvistamatta) Rasti-Jussit
Rasti-Kurikka
25177 S
28.04.2024 FinnSpring-viesti 2024 (ajankohta vahvistamatta) Rasti-Jussit
Rasti-Kurikka
25201 S
25.05.2024 SM-sprintti (ajankohta vahvistamatta) Espoon Suunta 25590 S
15.06.2024 Lakia-Jukola Kauhavan Wisa
Lapuan Virkiä
23952 S
10.08.2024 Pyöräsuunnistuksen SM-keskimatka Vallan Suunta 25833 PS
11.08.2024 Pyöräsuunnistuksen SM-viesti Vallan Suunta 25834 PS
17.08.2024 Nuorten Jukola Lauttakylän Luja
Loimaan Jankko
Rasti 88
25376 S
18.08.2024 Kompassi-kilpailu Lauttakylän Luja
Loimaan Jankko
Rasti 88
25377 S
18.08.2024 INOV-8 liigan finaali Lauttakylän Luja
Loimaan Jankko
Rasti 88
25378 S
31.08.2024 SM-pitkä matka, karsinta (ajankohta vahvistamatta) Joutsenon Kullervo
SK Vuoksi
25633 S
01.09.2024 SM-pitkä matka, finaali (ajankohta vahvistamatta) Joutsenon Kullervo
SK Vuoksi
25634 S
21.09.2024 SM-keskimatka (ajankohta vahvistamatta) Suonenjoen Vasama
Suunta Jyväskylä
25804 S
22.09.2024 SM-viesti (ajankohta vahvistamatta) Suonenjoen Vasama
Suunta Jyväskylä
25805 S
27.09.2024 SM-yö karsinta (ajankohta vahvistamatta) Pudasjärven Urheilijat 25233 S
28.09.2024 SM-yö finaali (ajankohta vahvistamatta) Pudasjärven Urheilijat 25234 S
19.10.2024 SM-erikoispitkä (ajankohta vahvistamatta) Rasti-Jussit 25685 S
26.04.2025 FinnSpring 2025 (ajankohta vahvistamatta) Kimito SF
Pargas IF
25131 S
27.04.2025 FinnSpring-viesti-stafetten 2025 (ajankohta vahvistamatta) Kimito SF
Pargas IF
25132 S
14.06.2025 Jukolan viesti Navi 24861 S
16.08.2025 Nuorten Jukola Jämsän Retki-Veikot 25408 S
17.08.2025 INOV 8 –liigan finaali ja valtakunnallinen Kompassi-kilpailu Jämsän Retki-Veikot 25409 S
06.09.2025 SM-pitkä Kangasala SK 25681 S
20.09.2025 SM-sprinti (ajankohta vahvistamatta) Tampereen Pyrintö 25677 S
26.09.2025 SM-yö, H21 karsinta Kouvolan Suunnistajat 25667 S
27.09.2025 SM-yö Kouvolan Suunnistajat 25666 S
04.10.2025 SM erikoispitkä Lappeen Riento 25773 S
13.06.2026 Jukolan ja Venlojen viesti Kymin Suunnistajat
Vehkalahden Veikot
24842 S
14.06.2026 Jukolan viesti Kymin Suunnistajat
Vehkalahden Veikot
24843 S