FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kilpailukalenteri
Vuosi Alue Laji Kilpailu
* = Lasten ratamestari on käynyt Lasten ja nuorten ratojen laatiminen –koulutuksen
Päivä Kilpailupäivän nimi Seurat Kilp. numero Laji Toiminnot
21.08.2018 * NuoriSuunta henkilökohtainen RastiPiikkiö 24150 S
21.08.2018 Nylands ungdomsserietävling OK Orient 24232 S
22.08.2018 * Uudenmaan AOK Rastihaukat 23778 S
25.08.2018 SM-pitkä matka ja WRE-osakilpailu, karsinta Navi 22676 S Tulokset
25.08.2018 Junnusuunnistus Valkeakosken Haka 24160 S
26.08.2018 SM-pitkä matka, finaali, viralliset tulokset kaikki sarjat Navi 22677 S Tulokset
26.08.2018 Muurame TrailO tempo Muuramen Rasti 24114 TS
26.08.2018 Muurame TrailO PreO Muuramen Rasti 24115 TS
26.08.2018 HongKong tuplaSprint Rasti-Vihti 24156 S Tulokset
26.08.2018 HongKong TuplaSprint Rasti-Vihti 24157 S Tulokset
26.08.2018 WRE-osakilpailu, finaali, pitkä matka, tulokset H21 ja D21 Navi 24272 S Tulokset
28.08.2018 Nylands Ungdomsserietävling Akilles OK 24233 S
31.08.2018 XXI Valopäärastit Eurajoen Veikot 24216 S
01.09.2018 Kaustinen 150 vuotta -juhlakansalliset Kaustisen Pohjan-Veikot 23804 S Tulokset
01.09.2018 * Pihkarastit Pihkaniskat 23809 S Tulokset
01.09.2018 SM-tarkkuussuunnistus 2018, tempo Nurmeksen Sepot 23899 TS
01.09.2018 SM-pyöräsuunnistus keskimatka, viralliset tulokset kaikki sarjat Kankaanpään Suunnistajat 23987 PS Tulokset
01.09.2018 KuUS-tuplasprintti, aamupäivä Kuusankosken Urheiluseura 24003 S Tulokset
01.09.2018 KuUS-tuplasprintti, iltapäivä Kuusankosken Urheiluseura 24215 S Tulokset
01.09.2018 SM-pyöräsuunnistus keskimatka, epäviralliset tulokset H21 Kankaanpään Suunnistajat 24326 PS Tulokset
02.09.2018 Jyvässprintti Suunta Jyväskylä 23666 S Tulokset
02.09.2018 TuplaSprintti 2018 aamupäivä Tuusulan Voima-Veikot 23865 S Tulokset
02.09.2018 SM-tarkkuussuunnistus 2018, normaali Nurmeksen Sepot 23900 TS
02.09.2018 KP:n ja ÖID:n avoin AM-sprintti (aamupäivä) Gamlakarleby IF
Kokkolan Suunnistajat
23929 S Tulokset
02.09.2018 SM-pyöräsuunnistusviesti Kankaanpään Suunnistajat 23988 PS
02.09.2018 Kansallinen sprintti (iltapäivä) Gamlakarleby IF
Kokkolan Suunnistajat
24226 S Tulokset
02.09.2018 TuplaSprintti 2018 iltapäivä Tuusulan Voima-Veikot 24336 S Tulokset
04.09.2018 Avoin Etelä-Pohjanmaan AM-sprintti Ähtärin Urheilijat 23989 S Tulokset
04.09.2018 Nylands ungdomsserietävling US6 IF Sibbo-Vargarna 24139 S
07.09.2018 * EP:n ja ÖID:n AM-yösuunnistus OK Kristina
Teuvan Rivakka
23966 S Tulokset
07.09.2018 Varsinais-Suomen AM-yösuunnistus Suomusjärven Sisu 24067 S Tulokset
07.09.2018 Avoin Keski-Pohjanmaan Am-yö Kalajoen Junkkarit 24070 S Tulokset
07.09.2018 Kaakon Yö Lappeen Riento 24202 S Tulokset
08.09.2018 Helsingin Poliisi Voimailijoiden kansallinen pitkän matkan kilpailu Helsingin Poliisi-Voimailijat 23742 S Tulokset
08.09.2018 Sieravuori- keskimatka ja Nuorten alueottelu (Varsinais-Suomi, Satakunta, Häme) Eura-Kauttuan Urheilijat 23844 S Tulokset
08.09.2018 1. osa, Am-keskimatka Liperin Taimi Suunnistus 23916 S Tulokset
08.09.2018 2. osa, Am-yö Liperin Taimi Suunnistus 23917 S Tulokset
08.09.2018 Eränetin yö (Peruttu) Kangasniemen Kalske 23946 S
08.09.2018 Aluemestaruus Sallan Karhut 24174 S
08.09.2018 Kultaisen kompassin leiri Lynx 24186 S
08.09.2018 Kaakon avoin am-sprintti. Kymenlaakson sähkösprintti. Kouvolan Suunnistajat 24266 S Tulokset
09.09.2018 Syyskansalliset Lynx 23127 S Tulokset
09.09.2018 SM-sprintin 2019 esikisa aamupäivä Loimaan Jankko
Lounais-Hämeen Rasti
Punkalaitumen Kunto
23544 S Tulokset
09.09.2018 SM-sprintin 2019 esikisa iltapäivä (Varsinais-Suomen ja Hämeen AM-sprintti) Loimaan Jankko
Lounais-Hämeen Rasti
Punkalaitumen Kunto
23554 S Tulokset
09.09.2018 Kultainen kompassi cup -finaali Lynx 23977 S
09.09.2018 Lapin maakuntaviesti Sallan Karhut 24175 S
09.09.2018 Avoin ÖID:n keskimatka IF Brahe 24227 S
09.09.2018 Kultainen kompassi cup -finaali, tulokset Lynx 24352 S Tulokset
15.09.2018 SM-viesti, Viestiliiga 6/7 Ounasvaaran Hiihtoseura 22709 S
16.09.2018 SM-sprintti ja WRE-osakilpailu, karsinta SK Pohjantähti 22697 S Tulokset
16.09.2018 SM-sprintti, finaali (viralliset tulokset kaikki sarjat) SK Pohjantähti 24367 S Tulokset
16.09.2018 WRE-osakilpailu, sprintti (tulokset H21 ja D21) SK Pohjantähti 24368 S Tulokset
18.09.2018 Am-yö, Uusimaa Pihkaniskat 24225 S
18.09.2018 Keski-Suomen Am-yö Vihtavuoren Pamaus 24246 S
19.09.2018 Hämeen AM-yö 2018 Hämeenlinnan Suunnistajat 24098 S
19.09.2018 Satakunnan Aluemestaruuskilpailut yösuunnistuksessa Palo-88 24184 S
19.09.2018 AM Yö Haukiputaan Heitto 24243 S
21.09.2018 SM-yö, H21 karsinta (ilmoittautuminen kaikkiin sarjoihin finaalin kautta) Hauhon Sisu 23536 S
21.09.2018 Seikkailujen Yö 2018 Kangasala SK 24279 S
22.09.2018 SM-yö, finaali Hauhon Sisu 22715 S
23.09.2018 Mikonpäivän Sprinttisuunnistus Tampereen Pyrintö 23871 S
28.09.2018 Kainuun AM-yösuunnistus Kajaanin Suunnistajat 24068 S Ilmoittaudu
29.09.2018 Nuorisoviesti ja Nuorten Jukolan esikisa Turun Suunnistajat 23793 S Ilmoita viestijoukkue Ilmoita viestihalukkuus
29.09.2018 Kaakon AM-partio Raja-Karjalan Suunnistajat 24231 S Ilmoita viestijoukkue Ilmoita viestihalukkuus
29.09.2018 Viestiliigan finaali Turun Suunnistajat 24245 S Ilmoita viestijoukkue Ilmoita viestihalukkuus
29.09.2018 ÖID:n ja KP:n erikoispitkät, GIF:n 67:s 2-pnk Gamlakarleby IF 24265 S Ilmoittaudu
29.09.2018 EPSU AM tarkkuussuunnistuskilpailu Fyrrykyröössä Vähänkyrön Viesti 24360 TS Ilmoittaudu
30.09.2018 Oravatonni Mynämäen Suunnistajat -52 23922 S Ilmoittaudu
30.09.2018 Yliviitalan Erikoispitkä ja Etelä-Pohjanmaan AM-erikoispitkä Alahärmän Kisa 24359 S Ilmoittaudu
05.10.2018 Avoin Lapin AM-yö Suunta 2000 24355 S Ilmoittaudu
13.10.2018 Halikko-Viesti Angelniemen Ankkuri 23799 S
13.10.2018 Lasten Halikko Juoksu Angelniemen Ankkuri 23801 S Ilmoittaudu
14.10.2018 SM-erikoispitkä matka Angelniemen Ankkuri 22720 S Ilmoittaudu
20.10.2018 Jämi Suunnistusmaraton Ikaalisten Nouseva-Voima 23926 S Ilmoittaudu
20.10.2018 Satakunta AM-tarkkuussuunnistus ja kansallinen Suunta-Sepot 24358 TS Ilmoittaudu
08.12.2018 Ensilumen Hisu Kuusamon Erä-Veikot 24365 HS
09.12.2018 Ensilumen Hisu Kuusamon Erä-Veikot 24366 HS
19.01.2019 Pahkan hisut 1pv. Sonkajärven Pahka 24099 HS
20.01.2019 Pahkan hisut 2pv. Sonkajärven Pahka 24100 HS
02.02.2019 Hauskin Hisu 1 pv Hauhon Sisu 24129 HS
03.02.2019 Hauskin Hisu 2pv Hauhon Sisu 24130 HS
16.02.2019 SM-keskimatka Lappeen Riento 23913 HS
17.02.2019 SM-viesti Lappeen Riento 23914 HS
23.02.2019 SM-sprintti, karsinta Iisalmen Visa 23560 HS
23.02.2019 SM-sprintti, finaali Iisalmen Visa 23561 HS
24.02.2019 SM-sprinttiviesti Iisalmen Visa 23562 HS
02.03.2019 Alun talvirastit 1.päivä Alajärven Ankkurit 24136 HS
03.03.2019 Alun talvirastit 2.päivä Alajärven Ankkurit 24137 HS
08.03.2019 Lapin Lumirastit sprintti Pellon Ponsi 24074 HS
09.03.2019 SM-pitkämatka Pellon Ponsi 24075 HS
10.03.2019 Lapin Lumirastit keskimatka Pellon Ponsi 24076 HS
20.04.2019 FinnSpring Paimion Rasti 23784 S
21.04.2019 FinnSpring Viesti Paimion Rasti 23785 S
12.05.2019 AM-keskimatka Inkeroisten Terho 24267 S
18.05.2019 Pyöräsuunnistuksen SM-keskimatka Rasti-Jussit 23833 PS
19.05.2019 SM-sprinttiviesti Rasti-Lukko 23787 S
19.05.2019 Pyöräsuunnistuksen SM-viesti Rasti-Jussit 23835 PS
21.05.2019 Avoin AM-keskimatka Rastikarhut 24328 S
15.06.2019 Venlojen viesti Kangasala SK 22047 S
16.06.2019 Jukolan viesti Kangasala SK 22573 S
29.06.2019 SM-keskimatka Pudasjärven Urheilijat
Taivalkosken Kuohu
22920 S
30.06.2019 Kainuun Rastiviikko 1. osakilpailu Sotkamon Jymy 24162 S Ilmoittaudu
30.06.2019 Kainuun Rastiviikko Avoimet sarjat/Open classes 30.6., 2.7., 4.7., 5.7. Sotkamon Jymy 24169 S Ilmoittaudu
02.07.2019 Kainuun Rastiviikko 2. osakilpailu Sotkamon Jymy 24163 S Ilmoittaudu
04.07.2019 Kainuun Rastiviikko 3. osakilpailu Sotkamon Jymy 24164 S Ilmoittaudu
05.07.2019 Kainuun Rastiviikko 4. osakilpailu Sotkamon Jymy 24165 S Ilmoittaudu
14.07.2019 Fin5-suunnistusviikko 1.osakilpailu Kuopion Suunnistajat 24178 S Ilmoittaudu
14.07.2019 Fin5-suunnistusviikko; Avoimet sarjat/Open classes 14.7./15.7./17.7./18.7./19.7.2019 Kuopion Suunnistajat 24199 S Ilmoittaudu
15.07.2019 Fin5-suunnistusviikko 2.osakilpailu Kuopion Suunnistajat 24179 S Ilmoittaudu
17.07.2019 Fin5-suunnistusviikko 3.osakilpailu Kuopion Suunnistajat 24180 S Ilmoittaudu
18.07.2019 Fin5-suunnistusviikko 4.osakilpailu Kuopion Suunnistajat 24181 S Ilmoittaudu
19.07.2019 Fin5-suunnistusviikko 5.osakilpailu Kuopion Suunnistajat 24182 S Ilmoittaudu
10.08.2019 Kaakon AM-pitkämatka Luumäen Rasti 24296 S
10.08.2019 SM-Esikisa (pitkä) ja Satakunnan AM-pitkä Kankaanpään Suunnistajat
Siikaisten Sisu
24307 S
10.08.2019 Pohjois-Pohjanmaan AM keskimatka Haukiputaan Heitto 24332 S
11.08.2019 Kaakon AM-viesti Luumäen Rasti 24297 S
11.08.2019 Satakunnan AM-viesti Kankaanpään Suunnistajat
Siikaisten Sisu
24308 S
11.08.2019 Pohjois-Pohjanmaan AM viesti Haukiputaan Heitto 24333 S
17.08.2019 AM-pitkä Kyrös-Rasti 24188 S
18.08.2019 AM-viesti Kyrös-Rasti 24189 S
24.08.2019 Nuorten Jukola Turun Suunnistajat 23120 S
31.08.2019 SM-tarkkuussuunnistus Muuramen Rasti 24112 TS
31.08.2019 SM-pyöräsuunnistus sprintti Rasti-Vihti 24154 PS
01.09.2019 SM-tarkkuussuunnistus Muuramen Rasti 24113 TS
01.09.2019 SM-pyöräsuunnistus pitkä matka Rasti-Vihti 24155 PS
07.09.2019 SM-pitkä matka, karsinta Fiskarin Urheilijat -47
Hiidenkiertäjät
OK Raseborg
24039 S
08.09.2019 SM-pitkä matka, finaali Fiskarin Urheilijat -47
Hiidenkiertäjät
OK Raseborg
22865 S
21.09.2019 SM-viesti Liedon Parma
Mynämäen Suunnistajat -52
22791 S
22.09.2019 SM-sprintti Loimaan Jankko
Lounais-Hämeen Rasti
Punkalaitumen Kunto
22825 S
27.09.2019 SM-yö, H21-sarjan karsinta Jämsän Retki-Veikot 24040 S
28.09.2019 SM-yö, finaali Jämsän Retki-Veikot 22811 S
20.10.2019 SM-erikoispitkä Pihkaniskat 22972 S
26.10.2019 Jämi Suunnistusmaraton Ikaalisten Nouseva-Voima 24320 S
23.05.2020 SM-keskimatka (ajankohta vahvistamatta) Suunta Jyväskylä 23781 S
13.06.2020 Venlojen viesti Ounasvaaran Hiihtoseura 22044 S
14.06.2020 Jukolan viesti Ounasvaaran Hiihtoseura 22043 S
15.08.2020 Nuorten Jukola (ajankohta vahvistamatta) Navi 23060 S
05.09.2020 SM-pitkä matka, karsinta (ajankohta vahvistamatta) Kankaanpään Suunnistajat
Siikaisten Sisu
23644 S
06.09.2020 SM-pitkä matka, finaali (ajankohta vahvistamatta) Kankaanpään Suunnistajat
Siikaisten Sisu
23646 S
19.09.2020 SM-viesti (ajankohta vahvistamatta) Rasti 88 23609 S
20.09.2020 SM-sprintti (ajankohta vahvistamatta) Angelniemen Ankkuri 23800 S
25.09.2020 SM-yösuunnistus, H21 karsinta (ajankohta vahvistamatta) Kalevan Rasti 23794 S
26.09.2020 SM-yösuunnistus, finaali (ajankohta vahvistamatta) Kalevan Rasti 24000 S
10.10.2020 SM-erikoispitkä (ajankohta vahvistamatta) Oriveden Ponnistus 23875 S
29.05.2021 SM-keskimatka (ajankohta vahvistamatta) Turun Suunnistajat 23789 S
19.06.2021 Venlojen viesti Liedon Parma
Mynämäen Suunnistajat -52
22032 S
20.06.2021 Jukolan viesti Liedon Parma
Mynämäen Suunnistajat -52
22033 S
04.09.2021 SM-pitkä matka, karsinta (ajankohta vahvistamatta) Rasti E4
Saarijärven Pullistus
23761 S
05.09.2021 SM-pitkä matka, finaali (ajankohta vahvistamatta) Rasti E4
Saarijärven Pullistus
24002 S
11.09.2021 SM-viesti (ajankohta vahvistamatta) Navi 23816 S
12.09.2021 SM-sprintti (ajankohta vahvistamatta) Juvan Urheilijat 23821 S
24.09.2021 SM-yösuunnistus, H21 karsinta (ajankohta vahvistamatta) Vehkalahden Veikot 24001 S
25.09.2021 SM-yösuunnistus, finaali (ajankohta vahvistamatta) Vehkalahden Veikot 23850 S
16.10.2021 SM-erikoispitkä (ajankohta vahvistamatta) Tampereen Pyrintö 23873 S
18.06.2022 Jukolan viesti OK Trian 23947 S
17.06.2023 Jukolan viesti Kauhavan Wisa
Lapuan Virkiä
23952 S