FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kilpailukalenteri
Vuosi Alue Laji Kilpailu
* = Lasten ratamestari on käynyt Lasten ja nuorten ratojen laatiminen –koulutuksen
Päivä Kilpailupäivän nimi Seurat Kilp. numero Laji Toiminnot
04.12.2021 Ensilumen rastit, 1. päivä, WRE Alatornion Pirkat
Länsi-Rajan Rasti
Suunta 2000
25700 HS
05.12.2021 Ensilumen rastit, 2. päivä, WRE Alatornion Pirkat
Länsi-Rajan Rasti
Suunta 2000
25701 HS
01.01.2022 Paljakka Hiihtosuunnistus Puolangan Ryhti 25764 HS Ilmoittaudu
02.01.2022 Paljakka Hiihtosuunnistus Puolangan Ryhti 25765 HS Ilmoittaudu
06.01.2022 Saimaan hiihtosuunnistusviikko, WRE ja Kaakon AM-sprintti Joutsenon Kullervo
SK Vuoksi
25533 HS Ilmoittaudu
07.01.2022 Saimaan hiihtosuunnistusviikko, WRE Joutsenon Kullervo
SK Vuoksi
25534 HS Ilmoittaudu
08.01.2022 Saimaan hiihtosuunnistusviikko, Kaakon AM-keskimatka Joutsenon Kullervo
SK Vuoksi
25535 HS Ilmoittaudu
09.01.2022 Saimaan hiihtosuunnistusviikko Joutsenon Kullervo
SK Vuoksi
25536 HS Ilmoittaudu
29.01.2022 Hauskin Hisu 1pv Hauhon Sisu 25436 HS
29.01.2022 Satalinna Contest Vallan Suunta 25782 S
30.01.2022 Hauskin Hisu 2pv Hauhon Sisu 25437 HS
30.01.2022 Puuvilla Challenge Vallan Suunta 25783 S
05.02.2022 Hiihtosuunnistuksen Optiwax-cup Jämi, sprintti Kyrös-Rasti 25721 HS
05.02.2022 Hiihtosuunnistuksen Optiwax-cup Jämi, takaa-ajo Kyrös-Rasti 25722 HS
05.02.2022 Sydäntalven rastit sprintti Kyrös-Rasti 25723 HS
06.02.2022 Sydäntalven rastit keskimatka Kyrös-Rasti 25724 HS
12.02.2022 SM-sprintti Valkeakosken Haka 25672 HS
13.02.2022 SM-sprinttiviesti Valkeakosken Haka 25673 HS
19.02.2022 Alun talvirastit 1. päivä Järviseudun Rasti 25482 HS
20.02.2022 Alun talvirastit 2. päivä Järviseudun Rasti 25483 HS
26.02.2022 SM-keskimatka, WRE Iisalmen Visa 24974 HS
27.02.2022 SM-viesti Iisalmen Visa 24975 HS
05.03.2022 SM-pitkä matka Sonkajärven Pahka 25418 HS
06.03.2022 Pahkan-hisut keskimatka Sonkajärven Pahka 25419 HS
02.04.2022 Billnäsin keskimatka Karjaan Ura 25475 S
02.04.2022 Ahvenanmaan 2-päiväiset / Åland 2-dagars IF Åland
Tampereen Pyrintö
25595 S
03.04.2022 Raseborgs vårtävling / Raaseporin kevätkilpailu OK Raseborg 25497 S
03.04.2022 Ahvenanmaan 2-päiväiset / Åland 2-dagars IF Åland
Tampereen Pyrintö
25596 S
08.04.2022 am-sprinttiviesti Rasti-Jyry 25487 S
08.04.2022 Kevätyön Viesti Turun Suunnistajat 25505 S
09.04.2022 Stadisprintti Rasti-Jyry 25486 S
10.04.2022 Rasti-Lukon Kevätkansalliset Rasti-Lukko 25261 S
10.04.2022 Helsinki City O(kuntosuunnistus) Rasti-Jyry 25501 S
15.04.2022 XXI Saaristorastit - Skärgårdsträffen Pargas IF 25515 S
16.04.2022 Ankkurirastit Angelniemen Ankkuri 25551 S
17.04.2022 Viking Line -Rastit Paimion Rasti 25480 S
23.04.2022 FinnSpring Keravan Urheilijat 24424 S
24.04.2022 FinnSpring viesti Keravan Urheilijat 24425 S
24.04.2022 TuplaSprintti Ylivieskan Kuula 25784 S
27.04.2022 Ateno Sprintti Kortesjärven Järvi-Veikot 25768 S
30.04.2022 Rajarastit Joutsenon Kullervo 25488 S
30.04.2022 EspooSprintti-tupla, aamupäivä Espoon Akilles 25499 S
30.04.2022 EspooSprintti-tupla, iltapäivä Espoon Akilles 25500 S
30.04.2022 Virkiän kevätkansalliset Lapuan Virkiä 25622 S
30.04.2022 PySu Suomen Cup, sprintti, Pälkäne Hiiltomiehet 25766 PS
01.05.2022 Rajarastit Joutsenon Kullervo 25490 S
01.05.2022 Virkiän kevätkansallinen Lapuan Virkiä 25623 S
01.05.2022 Vappurastit 2022 Tuusulan Voima-Veikot 25696 S
01.05.2022 PySu Suomen Cup, keskimatka, Pälkäne Hiiltomiehet 25767 PS
04.05.2022 Uudenmaan AM-sprintti Lynx 25539 S
04.05.2022 Avoin Am-sprintti Kannuksen Ura 25756 S
06.05.2022 IF Minken Medeldistans IF Minken 25467 S
07.05.2022 Oulaisten Kevätsprintti Oulaisten Huima 25420 S
07.05.2022 Auranmaan Keskimatka Rasti 88 25433 S
07.05.2022 KevätSuunnistus Kouvolan Suunnistajat 25494 S
07.05.2022 49. Uudenmaan Rastipäivät Rajamäen Rykmentti 25503 S
07.05.2022 Avoin E-P AM Sprintti Vaasan Suunnistajat 25537 S
08.05.2022 KevätSuunnistus Kouvolan Suunnistajat 25495 S
08.05.2022 49. Uudenmaan Rastipäivät Rajamäen Rykmentti 25504 S
08.05.2022 Pohjantähti-sprintti aamupäivä SK Pohjantähti 25747 S
08.05.2022 Pohjantähti-sprintti iltapäivä SK Pohjantähti 25748 S
08.05.2022 Porokallion keskimatka Alahärmän Kisa
Kauhavan Wisa
25755 S
14.05.2022 Karhurastit 2022 Rastikarhut 25753 S
15.05.2022 SM-sprintti Suunta Jyväskylä 24768 S
15.05.2022 Jalas kansallinen keskimatka Jalasjärven Jalas 25763 S
20.05.2022 eSprint 2022 (nuorten näyttökilpailu) Espoon Suunta 25697 S
21.05.2022 Kiuruvesi-rastit Kiuruveden Urheilijat 24999 S
21.05.2022 Suunnistuksen kansallinen keskimatka Saloisten Reipas 25443 S
21.05.2022 Karkkirastit 2022 Karkki-Rasti 25464 S
21.05.2022 Rakas-rastit Raja-Karjalan Suunnistajat 25474 S
21.05.2022 Botnia medeldistans/keskimatka OK Botnia 25652 S
21.05.2022 Särkänniemi-suunnistus Koovee 25705 S
21.05.2022 FinTrailo Rasti-Jyry
Rasti-Vihti
25735 TS
22.05.2022 Uudenmaan AM-keskimatka Rasti-Vihti 25492 S
22.05.2022 Vehkalahden Veikkojen kevätkansalliset Vehkalahden Veikot 25522 S
22.05.2022 Kansallinen ja Am-keskimatka Rasti-Jussit 25589 S
22.05.2022 VePon kevätkeskari Vesaisen Pojat 25645 S
22.05.2022 Avoin K-P:n erikoispitkä Kalajoen Junkkarit 25730 S
22.05.2022 FinTrailO Rasti-Jyry
Rasti-Vihti
25736 TS
23.05.2022 FinTrailO Rasti-Jyry
Rasti-Vihti
25737 TS
26.05.2022 Prisma-rastit Hiidenkiertäjät 25481 S
26.05.2022 Eukkorastit 2022 SK Vuoksi 25702 S
26.05.2022 Helapika Kyrös-Rasti 25770 S
28.05.2022 55. Sisä-Suomen rastipäivät Saarijärven Pullistus 25513 S
28.05.2022 Kärppäjahti 2022 Kokkolan Suunnistajat 25687 S
29.05.2022 55. Sisä-Suomen rastipäivät Saarijärven Pullistus 25514 S
29.05.2022 Peltokankaan kevätkeskari ja XXIV Junnukisat Rasti-Nokia 25567 S
05.06.2022 SM-pitkä 2022 esikisa Luumäen Rasti
Ylämaan Pyrkijät
25460 S
10.06.2022 Grano Games Tampereen Pyrintö 25597 S
11.06.2022 SM sprintti Itä-Hämeen Rasti
SOC Asikkala
25329 PS
11.06.2022 Helsinki O-Games Helsingin Suunnistajat 25586 S
11.06.2022 Grano Games Tampereen Pyrintö 25598 S
11.06.2022 Lakeuden Viesti Lapuan Virkiä 25624 S
11.06.2022 Koillis-Savo Rastit Säyneisen Salpa 25760 S
11.06.2022 Tornionlaakson Rastipäivät Länsi-Rajan Rasti 25771 S
12.06.2022 SM-esikisa, keskimatka Solf IK 25299 S
12.06.2022 SM pitkä matka Itä-Hämeen Rasti
SOC Asikkala
25330 PS
12.06.2022 Helsinki O-Games Helsingin Suunnistajat 25587 S
12.06.2022 Grano Games Tampereen Pyrintö 25599 S
12.06.2022 Kainuun am-keskimatka Sotkamon Jymy 25744 S
12.06.2022 Tornionlaakson Rastipäivät Länsi-Rajan Rasti 25772 S
18.06.2022 Lukkari-Jukola, Venlojen viesti Liedon Parma
Mynämäen Suunnistajat -52
22032 S
19.06.2022 Lukkari-Jukola, Jukolan viesti Liedon Parma
Mynämäen Suunnistajat -52
22033 S
23.06.2022 Kukkosuunnistus Laitilan Jyske 25675 S
29.06.2022 Decens-iltapika Suunta-Sepot 25708 S
29.06.2022 Am-Partio Kokkolan Suunnistajat 25774 S
02.07.2022 Kesälaitumen Rastit Punkalaitumen Kunto 25444 S
02.07.2022 Karjaa -rastit Karjaan Ura 25476 S
02.07.2022 IK Kronans nationella IK Kronan 25704 S
03.07.2022 Kainuun Pyöräsuunnistusrastiviikko 1. osakilpailu Hiiltomiehet 25712 PS Ilmoittaudu
03.07.2022 54. Kainuun Rastiviikko, Luhtakangas, 1. osakilpailu Puolangan Ryhti 25714 S Ilmoittaudu
04.07.2022 Kainuun Pyöräsuunnistusrastiviikko 2. osakilpailu Hiiltomiehet 25713 PS Ilmoittaudu
05.07.2022 54. Kainuun Rastiviikko, Luhtakangas, 2. osakilpailu Puolangan Ryhti 25716 S Ilmoittaudu
06.07.2022 Kainuun Pyöräsuunnistusrastiviikko 3. osakilpailu Hiiltomiehet 25715 PS Ilmoittaudu
07.07.2022 54. Kainuun Rastiviikko, Luhtakangas, 3. osakilpailu Puolangan Ryhti 25717 S Ilmoittaudu
08.07.2022 54. Kainuun Rastiviikko, Luhtakangas, 4. osakilpailu Puolangan Ryhti 25718 S Ilmoittaudu
08.07.2022 Kainuun Pyöräsuunnistusrastiviikko 4. osakilpailu Hiiltomiehet 25719 PS Ilmoittaudu
12.07.2022 Fin5 2022, 1. pv, WRE Hollolan Urheilijat -46
Lahden Suunnistajat-37
Rastivarsat
25454 S Ilmoittaudu
12.07.2022 Fin5-suunnistusviikko 2022; Avoimet kuntosarjat/Open classes, 1. päivä Lahden Suunnistajat-37 25610 S Ilmoittaudu
13.07.2022 Fin5 2022, 2. pv. Hollolan Urheilijat -46
Lahden Suunnistajat-37
Rastivarsat
25455 S Ilmoittaudu
13.07.2022 Fin5-suunnistusviikko 2022; Avoimet kuntosarjat/Open classes, 2. päivä Lahden Suunnistajat-37 25611 S Ilmoittaudu
15.07.2022 Fin5 2022, 3. pv, WRE Hollolan Urheilijat -46
Lahden Suunnistajat-37
Rastivarsat
25456 S Ilmoittaudu
15.07.2022 Fin5-suunnistusviikko 2022; Avoimet kuntosarjat/Open classes, 3. päivä Lahden Suunnistajat-37 25612 S Ilmoittaudu
16.07.2022 Fin5 2022, 4. pv Hollolan Urheilijat -46
Lahden Suunnistajat-37
Rastivarsat
25457 S Ilmoittaudu
16.07.2022 Fin5-suunnistusviikko 2022; Avoimet kuntosarjat/Open classes, 4. päivä Lahden Suunnistajat-37 25613 S Ilmoittaudu
17.07.2022 Fin5 2022, 5. pv Hollolan Urheilijat -46
Lahden Suunnistajat-37
Rastivarsat
25458 S Ilmoittaudu
17.07.2022 Fin5-suunnistusviikko 2022; Avoimet kuntosarjat/Open classes, 5. päivä Lahden Suunnistajat-37 25614 S Ilmoittaudu
17.07.2022 Falkens nationella IK Falken 25670 S
20.07.2022 Merenkurkun Rastipäivät – Kvarkenträffen pv 1 IF Femman
Malax IF
Vaasan Suunnistajat
25625 S
21.07.2022 Merenkurkun Rastipäivät – Kvarkenträffen pv 2 IF Femman
Malax IF
Vaasan Suunnistajat
25626 S
22.07.2022 Merenkurkun Rastipäivät – Kvarkenträffen pv 3 IF Femman
Malax IF
Vaasan Suunnistajat
25627 S
23.07.2022 Pielisrastit Nurmeksen Sepot 25759 S
24.07.2022 Pielisrastit Nurmeksen Sepot 25761 S
30.07.2022 Varsinais-Suomen rastipäivät 1 Vakka-Rasti 25397 S
30.07.2022 Alun kesätupla 1. päivä Järviseudun Rasti 25484 S
31.07.2022 Varsinais-Suomen rastipäivät 2 Vakka-Rasti 25398 S
31.07.2022 Alun kesätupla 2. päivä Järviseudun Rasti 25485 S
31.07.2022 Rinkelirastit Lappeen Riento 25489 S
31.07.2022 Rinkelirastit 2022 Lappeen Riento 25491 S
06.08.2022 TuplaSprintti, osa 1 SK Uusi
Tuusulan Voima-Veikot
25762 S
07.08.2022 Tuplasprintti 2022 Tuusulan Voima-Veikot 25695 S
07.08.2022 Kansallinen -KuUS rastit / Kaakon AM keskimatka Kuusankosken Urheiluseura 25749 S
07.08.2022 Kaakon AM- viesti Kuusankosken Urheiluseura 25750 S
13.08.2022 Eukkorastit (Peruttu) SK Vuoksi 25498 S
13.08.2022 Uudenmaan avoin am-pitkä Pihkaniskat 25511 S
13.08.2022 SM-keskimatka Rastiketut 25530 PS
13.08.2022 Hämeen AM-pitkä Valkeakosken Haka 25540 S
13.08.2022 Am-pitkä Savo-Karjala ja Kainuu Kiuruveden Urheilijat 25725 S
13.08.2022 Avoin AM-pitkä Ylikiimingin Nuijamiehet 25752 S
14.08.2022 Uudenmaan am-viesti Pihkaniskat 25512 S
14.08.2022 SM-viesti Rastiketut 25531 PS
14.08.2022 Hämeen AM-viesti Valkeakosken Haka 25541 S
14.08.2022 Am-viesti savo-Karjala ja Kainuu Kiuruveden Urheilijat 25726 S
20.08.2022 Nuorten Jukola Kymin Suunnistajat
Vehkalahden Veikot
24117 S
21.08.2022 Valtakunnallinen Kompassi-tapahtuma ja INOV-8-liigan finaali Kymin Suunnistajat
Vehkalahden Veikot
25422 S
21.08.2022 Kymen Rastiviesti Kymin Suunnistajat
Vehkalahden Veikot
25423 S
27.08.2022 eGames 2022 1. päivä Espoon Suunta
Rastihaukat
25478 S
28.08.2022 eGames 2022 2. päivä Espoon Suunta
Rastihaukat
25479 S
28.08.2022 Kansallinen Oriveden Ponnistus 25550 S
28.08.2022 Avoin Keski-Pohjanmaan maakuntaviesti Kaustisen Pohjan-Veikot 25720 S
28.08.2022 Pohjantähti-rastit aamupäivä SK Pohjantähti 25745 S
28.08.2022 Pohjantähti-rastit iltapäivä SK Pohjantähti 25746 S
03.09.2022 SM-pitkä matka, karsinta Luumäen Rasti
Ylämaan Pyrkijät
24539 S
04.09.2022 SM-pitkä matka, finaali Luumäen Rasti
Ylämaan Pyrkijät
24540 S
10.09.2022 SM-keskimatka Hyvinkään Rasti 24786 S
11.09.2022 SM-viesti Hämeenlinnan Suunnistajat 24781 S
17.09.2022 Porvoon kansallinen OK Trian 25529 S
17.09.2022 Viestiliigan finaali OK Trian 25532 S
17.09.2022 Savo-Karjalan am-keskimatka Kalevan Rasti 25741 S
17.09.2022 Savo-Karjalan am-yösuunnistus Kalevan Rasti 25742 S
18.09.2022 Str8-keskimatka prologi Lynx 25643 S
18.09.2022 Str8-keskimatka finaali Lynx 25644 S
18.09.2022 GIF:s 2-mila, ÖIDM ultra Gamlakarleby IF 25709 S
23.09.2022 SM-yö, karsinta H21 Anttolan Urheilijat 24770 S
23.09.2022 Kissojen yö Lynx 25754 S
24.09.2022 SM-yö, finaali Anttolan Urheilijat 24771 S
25.09.2022 XXVII Mikonpäivän Sprinttisuunnistus Tampereen Pyrintö 25600 S
25.09.2022 HPV:n 100- vuotis juhlakilpailu Helsingin Poliisi-Voimailijat 25653 S
01.10.2022 Nuorisoviesti Turun Suunnistajat 25506 S
02.10.2022 XXXVII Oravatonni Mynämäen Suunnistajat -52 25711 S
15.10.2022 SM-erikoispitkä matka Jämsän Retki-Veikot 24727 S
22.10.2022 Halikko-viesti Angelniemen Ankkuri 25552 S
22.10.2022 Lasten Halikko-juoksu Angelniemen Ankkuri 25553 S
23.10.2022 Jämi-Suunnistusmaraton Ikaalisten Nouseva-Voima 25665 S
04.02.2023 SM-keskimatka (ajankohta vahvistamatta) Hauhon Sisu 25438 HS
05.02.2023 SM-viesti (ajankohta vahvistamatta) Hauhon Sisu 25439 HS
22.04.2023 FinnSpring 2023 (ajankohta vahvistamatta) RastiPiikkiö
Sauvon Urheilijat
25063 S
23.04.2023 FinnSpring-viesti 2023 (ajankohta vahvistamatta) RastiPiikkiö
Sauvon Urheilijat
25064 S
27.05.2023 SM-keskimatka (ajankohta vahvistamatta) Vaasan Suunnistajat 24757 S
17.06.2023 Porvoo Borgå Jukola OK Trian 23947 S
19.08.2023 Nuorten Jukola Hyvinkään Rasti 24116 S
02.09.2023 SM-pitkä matka, karsinta (ajankohta vahvistamatta) Kalevan Rasti 24603 S
03.09.2023 SM-pitkä matka, finaali (ajankohta vahvistamatta) Kalevan Rasti 24604 S
16.09.2023 SM-sprintti (ajankohta vahvistamatta) Lahden Suunnistajat-37 24763 S
17.09.2023 SM-viesti (ajankohta vahvistamatta) Hollolan Urheilijat -46 24762 S
29.09.2023 SM-yö, H21 karsinta, (ajankohta vahvistamatta) Lappeen Riento 24783 S
29.09.2023 SM-yös, finaali (ajankohta vahvistamatta) Lappeen Riento 24784 S
15.10.2023 SM-erikoispitkä matka (ajankohta vahvistamatta) Kouvolan Suunnistajat 24761 S
27.04.2024 FinnSpring 2024 (ajankohta vahvistamatta) Rasti-Jussit
Rasti-Kurikka
25177 S
28.04.2024 FinnSpring-viesti 2024 (ajankohta vahvistamatta) Rasti-Jussit
Rasti-Kurikka
25201 S
15.06.2024 Lakia-Jukola Kauhavan Wisa
Lapuan Virkiä
23952 S
26.04.2025 FinnSpring 2025 (ajankohta vahvistamatta) Kimito SF
Pargas IF
25131 S
27.04.2025 FinnSpring-viesti-stafetten 2025 (ajankohta vahvistamatta) Kimito SF
Pargas IF
25132 S
14.06.2025 Jukolan viesti Navi 24861 S
13.06.2026 Jukolan ja Venlojen viesti Kymin Suunnistajat
Vehkalahden Veikot
24842 S
14.06.2026 Jukolan viesti Kymin Suunnistajat
Vehkalahden Veikot
24843 S