Login to IRMA
Districts
Clubs
Competition calendar
Ranking list
FSOM-medeldistans
Classes
District
Club
Number of the competitors
All classes
H21
H18
H13-15
D21
D18
D13-15
All
10
20
50
Classes
H21
Length
Number of the participants
37
Place
Name
Club
Time
Difference to the lead
Points
Terrain points
1
Penttinen Topi
Orient
25.32
0.00.00
85.78
2
Sund Otto
Femman
25.44
0.00.12
84.76
3
Simosas Otto
Orient
26.10
0.00.38
83.00
4
Hall Andreas
Femman
26.11
0.00.39
82.60
5
Brunell Filip
Brahe
27.14
0.01.42
79.08
6
Tunis Staffan
Femman
27.31
0.01.59
77.94
7
Sundelin Peter
Femman
27.41
0.02.09
77.14
8
Bäckström Anders
Femman
27.43
0.02.11
76.72
9
Ståhl Markus
SV
28.11
0.02.39
75.12
10
Kronberg Patrick
Femman
29.05
0.03.33
72.48
11
Blomster Fredrik
Orient
29.18
0.03.46
71.64
12
Järn Staffan
Brahe
29.32
0.04.00
70.76
13
Hautala Jari
Femman
29.45
0.04.13
69.94
14
Sundblom Sören
SV
29.47
0.04.15
69.55
15
Granqvist Antti
SV
29.59
0.04.27
68.79
16
Mertanen Simo
Orient
30.23
0.04.51
67.58
17
Åbacka Tommy
Brahe
30.34
0.05.02
66.88
18
Salo Mikael
Orient
30.35
0.05.03
66.54
19
Blomster Daniel
SV
30.38
0.05.06
66.13
20
Hasu Simo
Orient
31.07
0.05.35
64.81
21
Torrkulla Michael
Femman
31.17
0.05.45
64.18
22
Donner Mikael
OK77
31.19
0.05.47
63.82
23
Lund Matias
Femman
31.24
0.05.52
63.36
24
Kankaanpää Vesa
OK77
31.38
0.06.06
62.60
25
Liitiäinen Pasi
Orient
31.47
0.06.15
62.02
26
Kronberg Christian
Femman
32.12
0.06.40
60.93
27
Smeds Christoffer
NOK
33.44
0.08.12
57.89
28
Selenius Andreas
Raseborg
33.50
0.08.18
57.45
29
Lauren Max
PIF
36.32
0.11.00
52.96
30
Salervo Mikko
OK77
36.46
0.11.14
52.37
31
Haajanen Erik
Raseborg
38.10
0.12.38
50.21
32
Ruokolainen Mikko
OK77
41.05
0.15.33
46.42
33
Lindahl Anders
AOK
46.48
0.21.16
40.56
34
Hällström af Anders
OK77
50.01
0.24.29
37.77
35
Söderström Peter
Raseborg
53.18
0.27.46
35.27
36
Kenttä Santeri
OK77
58.11
0.32.39
32.15
Henriksson Tobias
PIF
KES
-
Classes
H18
Length
Number of the participants
25
Place
Name
Club
Time
Difference to the lead
Points
Terrain points
1
Jern Jonas
Femman
21.25
0.00.00
64.08
2
Leeuws Evert
SV
23.26
0.02.01
58.20
3
Rehn Dennis
Raseborg
24.03
0.02.38
56.35
4
Lönnström Emil
Orient
24.08
0.02.43
55.80
5
Hakala Joakim
Femman
24.53
0.03.28
53.77
6
Grahn Viljam
NOK
25.13
0.03.48
52.72
7
Melin Christoffer
Falken
25.25
0.04.00
51.97
8
Linnaila Casper
Orient
25.47
0.04.22
50.90
9
Visuri Kare
OK77
26.16
0.04.51
49.64
10
Harald Joachim
Falken
27.07
0.05.42
47.76
11
Hällström af Fabian
OK77
27.37
0.06.12
46.59
12
Hyvönen Johannes
Solf
28.12
0.06.47
45.32
13
Ray Jonathan
OK77
29.05
0.07.40
43.65
14
Pasanen Henri
SV
29.22
0.07.57
42.94
15
Svedberg Rickard
SV
30.09
0.08.44
41.54
16
Lindahl Jesper
AOK
30.20
0.08.55
41.00
17
Sågfors Arne
Botnia
31.03
0.09.38
39.78
18
Snickars Caj
Solf
32.13
0.10.48
38.07
19
Lindroos André
Raseborg
32.55
0.11.30
37.00
20
Alanko Valtteri
SV
34.12
0.12.47
35.36
21
Salo Niklas
Orient
35.42
0.14.17
33.64
22
Järvinen Maximilian
SV
35.54
0.14.29
33.21
23
Holmgren Benjamin
SV
38.40
0.17.15
30.61
24
Snickars Jesper
NOK
39.08
0.17.43
30.03
25
Kunnas Jonne
SV
39.30
0.18.05
29.53
Classes
H13-15
Length
Number of the participants
23
Place
Name
Club
Time
Difference to the lead
Points
Terrain points
1
Sevelius Emil
Orient
18.46
0.00.00
58.75
2
Holmback Hannes
Femman
19.56
0.01.10
54.93
3
Aurén Axel
Botnia
20.51
0.02.05
52.16
4
Visuri Ilari
OK77
21.08
0.02.22
51.10
5
Holmback Anton
Solf
21.31
0.02.45
49.84
6
Granlund Jonas
Minken
22.03
0.03.17
48.30
7
Westerlund Linus
Raseborg
22.58
0.04.12
46.04
8
Talja Eljas
OK77
24.19
0.05.33
43.18
9
Kettunen Teo
SV
24.42
0.05.56
42.20
10
Hansén Linus
Botnia
25.41
0.06.55
40.29
11
Ena Kasper
Falken
25.49
0.07.03
39.79
12
Ekholm Tobias
Orient
27.21
0.08.35
37.29
13
Hurmerinta Fredrik
AOK
29.31
0.10.45
34.30
14
Mårtenson Valter
OK77
29.37
0.10.51
33.93
15
Helenelund Hugo
NOK
30.57
0.12.11
32.22
16
Jern Linus
OK77
32.27
0.13.41
30.50
16
Melkas Niilo
SV
32.27
0.13.41
30.50
18
Grahn Eskil
NOK
34.33
0.15.47
28.21
19
Kamppinen Fredrik
SV
34.52
0.16.06
27.74
20
Kuuttinen Patrik
NOK
39.41
0.20.55
24.18
21
Enlund Lukas
Femman
40.02
0.21.16
23.78
22
Svedberg Rasmus
SV
50.57
0.32.11
18.54
Lönnström Eric
Orient
HYL
-
Classes
D21
Length
Number of the participants
27
Place
Name
Club
Time
Difference to the lead
Points
Terrain points
1
Järveläinen Julia
Femman
26.53
0.00.00
74.52
2
Smeds Mia
NOK
28.13
0.01.20
70.58
3
Gurtchenkova Natalia
NOK
28.18
0.01.25
69.97
4
Lindholm Sara
Raseborg
30.29
0.03.36
64.58
5
Bäck Sabina
Femman
30.32
0.03.39
64.09
6
Leppävuori Carina
NOK
30.35
0.03.42
63.61
7
Ahlmark Victoria
Femman
31.06
0.04.13
62.18
8
Lönnberg Frida
PIF
31.33
0.04.40
60.93
9
Ilmoni Rafaela
OK77
31.59
0.05.06
59.74
10
Glasberg Annelie
NOK
32.23
0.05.30
58.65
11
Sundelin Ann-Sofie
Botnia
32.34
0.05.41
57.96
11
Sågfors Emilia
Botnia
32.34
0.05.41
57.96
13
Forsell Susanna
Raseborg
33.01
0.06.08
56.47
14
Alexandersson Dina
PIF
33.27
0.06.34
55.40
15
Grahn Elina
NOK
34.12
0.07.19
53.84
16
Lindfors Lina
Falken
34.24
0.07.31
53.19
16
Fred Marie
Orient
34.24
0.07.31
53.19
18
Lindholm Vivian
OK77
35.01
0.08.08
51.60
19
Hertsbacka Henna
NOK
36.15
0.09.22
49.52
20
Ruokolainen Miina
OK77
36.18
0.09.25
49.14
21
Wasström Lotta
Solf
36.52
0.09.59
48.07
22
Åstrand Ulla-Maria
Botnia
38.14
0.11.21
46.05
23
Nylund Elin
Femman
38.26
0.11.33
45.51
24
Bäckström Ida
Femman
41.19
0.14.26
42.05
25
Torp-Donner Heidi
OK77
42.20
0.15.27
40.77
26
Simosas Emma
Orient
43.54
0.17.01
39.05
27
Borgman Mikaela
SV
47.59
0.21.06
35.49
Classes
D18
Length
Number of the participants
21
Place
Name
Club
Time
Difference to the lead
Points
Terrain points
1
Myrskog Ellen
Kronan
25.28
0.00.00
66.11
2
Lövdal Elin
Femman
28.45
0.03.17
58.12
3
Enlund Alexandra
Femman
28.52
0.03.24
57.45
4
Wärnman Jessica
Falken
30.18
0.04.50
54.31
5
Boxström Agneta
SV
32.38
0.07.10
50.04
6
Ek Rebecca
Minken
32.56
0.07.28
49.20
7
Martikainen Karoliina
SV
33.19
0.07.51
48.26
8
Åman Mathilda
Botnia
34.47
0.09.19
45.86
9
Rönnqvist Fanny
Botnia
35.32
0.10.04
44.54
10
Kivistö Tuulia
SV
35.34
0.10.06
44.14
11
Bäck Josefina
Raseborg
37.01
0.11.33
42.07
12
Sandelin Caroline
NOK
38.52
0.13.24
39.74
13
Blomqvist Victoria
Minken
39.47
0.14.19
38.51
14
Holmback Evelina
Solf
39.48
0.14.20
38.18
15
Ståhle Julia
OK77
40.24
0.14.56
37.30
16
Donner Isabel
OK77
42.51
0.17.23
34.87
17
Brink Johanna
PIF
43.48
0.18.20
33.83
18
Ray Jenny
OK77
44.59
0.19.31
32.66
19
Strandvall Alexandra
Kronan
46.00
0.20.32
31.66
20
Karlsson Pernilla
PIF
50.11
0.24.43
28.77
21
Hyvönen Helena
Solf
50.56
0.25.28
28.10
Classes
D13-15
Length
Number of the participants
26
Place
Name
Club
Time
Difference to the lead
Points
Terrain points
1
Kuuttinen Heidi
NOK
20.27
0.00.00
52.60
2
Myrskog Linnea
Kronan
21.03
0.00.36
50.79
3
Kontinen Klaara
Orient
21.37
0.01.10
49.16
4
Torrkulla Julia
Femman
22.33
0.02.06
46.84
5
Ketonen Luna
Orient
23.30
0.03.03
44.67
6
Donner Janina
OK77
23.45
0.03.18
43.93
7
Holmgren Antonia
SV
25.10
0.04.43
41.20
8
Virtala Jenny
PIF
27.41
0.07.14
37.22
9
Hasu Iina
Orient
28.00
0.07.33
36.57
10
Smeds Matilda
Femman
29.19
0.08.52
34.71
11
Koli Helmi
SV
29.22
0.08.55
34.43
12
Strandvall Amanda
Minken
29.36
0.09.09
33.94
13
Liitiäinen Janika
Orient
29.37
0.09.10
33.70
14
Frenckell von Rafaela
OK77
31.21
0.10.54
31.63
15
Bussman Pia
Raseborg
31.40
0.11.13
31.11
16
Borgman Christa
SV
32.46
0.12.19
29.87
17
Hästö Julia
Femman
34.46
0.14.19
27.97
18
Blomberg Malin
NOK
36.59
0.16.32
26.12
19
Liljeroth Alva
PIF
37.24
0.16.57
25.65
20
Snickars Fia
Solf
37.55
0.17.28
25.13
21
Torrkulla Matilda
Femman
41.37
0.21.10
22.74
22
Bussman Eva
Raseborg
41.58
0.21.31
22.40
23
Westerback Liva
OK77
49.28
0.29.01
18.87
Lindroos Nora
Raseborg
HYL
-
Stark Alexandra
Solf
HYL
-
Wiklund Sandra
Femman
HYL
-
Return
Suomen Suunnistusliitto
00093 VALO, Finland
Käyntiosoite:
Valimotie 10, 00380 Helsinki, Finland |
IRMA-sähköposti:
irma(a)suunnistusliitto.fi