IRMA inloggning
Regioner
Föreningar
Tävlingskalender
Rankingförteckningar
FSOM-sprint
Klass
Region
Förening
Antal tävlare
Alla klasser
H21U
H21
H18
H13-15
D21U
D21
D18
D13-15
Alla
10
20
50
Klass
H21U
Sträcka
Antal deltagare
2
Placering
Namn
Förening
Tid
Skillnaden till täten
Poäng
Sprint poänger
1
Boström Mårten
Lynx
15.21
0.00.00
2
Rantanen Vesa
Koovee
22.05
0.06.44
Klass
H21
Sträcka
Antal deltagare
51
Placering
Namn
Förening
Tid
Skillnaden till täten
Poäng
Sprint poänger
1
Michiels Yannick
SV
13.54
0.00.00
94.71
2
Hall Andreas
Femman
14.26
0.00.32
90.93
3
Simosas Otto
Orient
14.47
0.00.53
88.51
4
Fröberg Robin
PIF
15.10
0.01.16
86.01
5
Penttinen Topi
Orient
15.13
0.01.19
85.47
6
Sund Otto
Femman
15.20
0.01.26
84.56
7
Mansner Victor
SV
15.23
0.01.29
84.03
8
Sundelin Peter
Femman
15.38
0.01.44
82.44
8
Hartvik Toni
SV
15.38
0.01.44
82.44
10
Ståhl Markus
SV
15.43
0.01.49
81.50
11
Hasu Topi
Orient
15.48
0.01.54
80.82
12
Ahlqvist Lars-Johan
Orient
15.51
0.01.57
80.31
13
Salo Mikael
Orient
16.12
0.02.18
78.33
14
Kronberg Patrick
Femman
16.22
0.02.28
77.30
15
Nymalm Sören
PIF
16.23
0.02.29
76.98
16
Kankaanpää Vesa
OK77
16.25
0.02.31
76.58
17
Chegarovskiy Mikhail
SV
16.31
0.02.37
75.88
18
Brunell Filip
Brahe
16.36
0.02.42
75.26
19
Agafontsev Yuri
SV
16.39
0.02.45
74.79
20
Donner Mikael
OK77
16.43
0.02.49
74.26
20
Blomster Daniel
SV
16.43
0.02.49
74.26
22
Sundblom Sören
SV
16.45
0.02.51
73.64
23
Holmback Joakim
Femman
17.20
0.03.26
70.93
24
Järn Staffan
Brahe
17.25
0.03.31
70.37
25
Sågfors Joel
Botnia
17.34
0.03.40
69.54
26
Åbacka Tommy
Botnia
18.23
0.04.29
66.24
27
Mikander Max
Orient
18.25
0.04.31
65.90
28
Glasberg Tomas
Malax
18.30
0.04.36
65.39
29
Lauren Max
PIF
18.40
0.04.46
64.60
30
Kankkunen Matias
OK77
18.41
0.04.47
64.33
31
Blomster Fredrik
Orient
18.46
0.04.52
63.83
32
Liitiäinen Pasi
Orient
19.10
0.05.16
62.29
33
Lövsund Johan
Botnia
19.21
0.05.27
61.50
34
Virtala Markku
PIF
20.26
0.06.32
58.05
35
Ruokolainen Mikko
OK77
20.53
0.06.59
56.61
36
Björklund Sebastian
Falken
20.57
0.07.03
56.24
37
Frilander Heikki
SV
21.06
0.07.12
55.65
38
Hästö Roland
Botnia
21.17
0.07.23
54.99
39
Backman Daniel
OK77
21.31
0.07.37
54.21
40
Sainio Harry
OK77
21.40
0.07.46
53.65
41
Lassila Kenneth
Botnia
21.57
0.08.03
52.78
42
Kantanen Olli
OK77
23.27
0.09.33
49.23
43
Wiklund Johan
Falken
24.58
0.11.04
46.08
44
Hällström af Anders
OK77
25.45
0.11.51
44.53
45
Kenttä Santeri
OK77
26.51
0.12.57
42.56
46
Westerlund Anders
OK77
27.39
0.13.45
41.18
Granqvist Antti
SV
HYL
-
Henriksson Tobias
PIF
HYL
-
Johansson Emil
AOK
HYL
-
Lindahl Anders
AOK
HYL
-
Lindell Niklas
Brahe
HYL
-
Klass
H18
Sträcka
Antal deltagare
23
Placering
Namn
Förening
Tid
Skillnaden till täten
Poäng
Sprint poänger
1
Kronberg Christian
Femman
13.52
0.00.00
66.34
2
Jern Jonas
Femman
14.00
0.00.08
65.26
3
Vilen Christoffer
SV
15.13
0.01.21
59.63
4
Melin Christoffer
Falken
15.19
0.01.27
58.83
5
Salervo Mikko
OK77
15.24
0.01.32
58.10
6
Linnaila Casper
Orient
15.40
0.01.48
56.71
7
Portin Niclas
Brahe
15.42
0.01.50
56.19
8
Hindsberg Christoffer
SV
16.42
0.02.50
52.45
9
Blomster Anders
SV
16.44
0.02.52
51.97
10
Hasu Simo
Orient
16.45
0.02.53
51.55
11
Svedberg Rickard
SV
16.47
0.02.55
51.07
12
Alanko Valtteri
SV
17.23
0.03.31
48.95
13
Rehn Dennis
Raseborg
17.42
0.03.50
47.72
14
Salo Niklas
Orient
18.00
0.04.08
46.57
15
Visuri Kerkko
OK77
18.07
0.04.15
45.93
16
Snickars Caj
Solf
19.40
0.05.48
41.99
17
Visuri Kare
OK77
19.43
0.05.51
41.56
18
Mandell Mikael
Femman
20.33
0.06.41
39.57
19
Sågfors Arne
Botnia
21.15
0.07.23
37.98
20
Björklund Anton
OK77
26.01
0.12.09
30.78
Åman Jonathan
Botnia
HYL
-
Lindholm Oscar
OK77
HYL
-
Hakala Joakim
Femman
HYL
-
Klass
H13-15
Sträcka
Antal deltagare
29
Placering
Namn
Förening
Tid
Skillnaden till täten
Poäng
Sprint poänger
1
Lönnström Emil
Orient
8.53
0.00.00
55.85
2
Hällström af Fabian
OK77
9.20
0.00.27
52.87
3
Sevelius Emil
Orient
9.28
0.00.35
51.85
4
Holmback Hannes
Femman
9.40
0.00.47
50.50
5
Lindahl Jesper
AOK
10.07
0.01.14
47.99
6
Hansén Linus
Botnia
10.27
0.01.34
46.21
7
Visuri Ilari
OK77
10.28
0.01.35
45.88
8
Pasanen Henri
SV
10.31
0.01.38
45.41
9
Ray Jonathan
OK77
10.43
0.01.50
44.31
10
Kettunen Teo
SV
10.45
0.01.52
43.93
11
Lönnström Eric
Orient
10.53
0.02.00
43.14
12
Hyvönen Johannes
Solf
10.55
0.02.02
42.77
13
Holmback Anton
Solf
11.05
0.02.12
41.89
14
Stubb Hannes
Falken
11.22
0.02.29
40.61
15
Westerlund Linus
Raseborg
11.34
0.02.41
39.68
16
Lindroos André
Raseborg
11.42
0.02.49
39.00
17
Ekholm Tobias
Orient
12.09
0.03.16
37.33
18
Granlund Jonas
Minken
12.18
0.03.25
36.66
19
Järvinen Maximilian
SV
12.21
0.03.28
36.30
20
Sundqvist Benjamin
Minken
12.59
0.04.06
34.32
20
Schoultz von John
OK77
12.59
0.04.06
34.32
22
Ena Kasper
Falken
13.26
0.04.33
32.78
23
Kulju Anton
Orient
13.29
0.04.36
32.46
24
Rönnqvist André
Botnia
13.40
0.04.47
31.83
25
Aurén Axel
Botnia
14.30
0.05.37
29.82
26
Helenelund Hugo
NOK
15.03
0.06.10
28.55
27
Hurmerinta Fredrik
AOK
15.20
0.06.27
27.85
28
Grahn Eskil
NOK
15.41
0.06.48
27.06
29
Hällström af Zacharias
OK77
15.53
0.07.00
26.55
Klass
D21U
Sträcka
Antal deltagare
1
Placering
Namn
Förening
Tid
Skillnaden till täten
Poäng
Sprint poänger
1
Lindholm Sara
Raseborg
15.21
0.00.00
Klass
D21
Sträcka
Antal deltagare
25
Placering
Namn
Förening
Tid
Skillnaden till täten
Poäng
Sprint poänger
1
Gunell Yvonne
PIF
14.31
0.00.00
91.12
2
Sell Raisa
OK77
16.30
0.01.59
79.67
3
Bäck Sabina
Femman
16.41
0.02.10
78.29
4
Ahlmark Victoria
Femman
16.50
0.02.19
77.11
5
Nymalm Sanna
PIF
16.57
0.02.26
76.09
6
Westerlund Ina
OK77
17.02
0.02.31
75.23
7
Eklund Ida-Marie
Kronan
17.13
0.02.42
73.95
8
Mattsson Ingela
PIF
17.15
0.02.44
73.33
9
Lönnberg Frida
PIF
17.21
0.02.50
72.43
10
Tunis Pernilla
Femman
17.24
0.02.53
71.74
11
Sundelin Ann-Sofie
Botnia
17.33
0.03.02
70.66
12
Sandell Eva-Lina
Kronan
17.41
0.03.10
69.66
13
Forsström Heidi
Botnia
17.47
0.03.16
68.80
14
Lindholm Vivian
OK77
17.59
0.03.28
67.58
15
Ilmoni Rafaela
OK77
18.12
0.03.41
66.32
16
Simosas Emma
Orient
18.25
0.03.54
65.09
16
Wasström Lotta
Solf
18.25
0.03.54
65.09
18
Ruokolainen Miina
OK77
18.52
0.04.21
62.66
19
Grahn Elina
NOK
19.46
0.05.15
59.39
20
Glasberg Annelie
NOK
20.31
0.06.00
56.82
21
Schoultz von Annika
OK77
20.36
0.06.05
56.18
22
Haga Amanda
Botnia
20.55
0.06.24
54.94
23
Bäckström Ida
Femman
21.37
0.07.06
52.78
24
Torp-Donner Heidi
OK77
22.45
0.08.14
49.78
25
Liljeroth Emma
PIF
23.16
0.08.45
48.32
Klass
D18
Sträcka
Antal deltagare
15
Placering
Namn
Förening
Tid
Skillnaden till täten
Poäng
Sprint poänger
1
Sågfors Emilia
Botnia
12.18
0.00.00
63.84
2
Schoultz von Katja
OK77
13.02
0.00.44
59.61
3
Hasu Outi
Orient
13.18
0.01.00
57.78
4
Nylund Elin
Femman
13.23
0.01.05
56.79
5
Lindroos Emma
PIF
14.25
0.02.07
52.14
6
Borgman Mikaela
SV
15.05
0.02.47
49.27
7
Sundqvist Ellinor
Minken
15.11
0.02.53
48.40
8
Ray Jenny
OK77
15.18
0.03.00
47.48
8
Holmgren Caroline
SV
15.18
0.03.00
47.48
10
Lövdal Elin
Femman
15.26
0.03.08
45.98
11
Kivistö Tuulia
SV
16.00
0.03.42
43.82
12
Strandvall Alexandra
Kronan
20.17
0.07.59
34.15
13
Granholm Victoria
Solf
24.40
0.12.22
27.74
Sandelin Caroline
NOK
HYL
-
Hyvönen Helena
Solf
HYL
-
Klass
D13-15
Sträcka
Antal deltagare
33
Placering
Namn
Förening
Tid
Skillnaden till täten
Poäng
Sprint poänger
1
Enlund Alexandra
Femman
9.58
0.00.00
60.40
2
Myrskog Ellen
Kronan
10.04
0.00.06
59.52
3
Nymalm Amy
PIF
10.52
0.00.54
54.88
4
Myrskog Linnea
Kronan
11.23
0.01.25
52.14
5
Strandvall Amanda
Minken
11.48
0.01.50
50.06
6
Donner Isabel
OK77
11.52
0.01.54
49.54
7
Martikainen Karoliina
SV
12.07
0.02.09
48.29
8
Pakkanen Anni
SV
12.17
0.02.19
47.40
9
Ek Rebecca
Minken
12.20
0.02.22
46.98
10
Salo Janina
Orient
12.23
0.02.25
46.57
11
Ketonen Luna
Orient
12.27
0.02.29
46.09
12
Hasu Iina
Orient
12.32
0.02.34
45.56
13
Wiklund Sandra
Femman
12.36
0.02.38
45.09
14
Åman Mathilda
Botnia
12.49
0.02.51
44.11
15
Borgman Christa
SV
13.02
0.03.04
43.16
15
Furubacka Evelina
Botnia
13.02
0.03.04
43.16
17
Rönnqvist Fanny
Botnia
13.04
0.03.06
42.62
18
Holmgren Antonia
SV
13.07
0.03.09
42.24
19
Brink Johanna
PIF
13.17
0.03.19
41.50
20
Ståhle Julia
OK77
13.39
0.03.41
40.18
21
Smeds Matilda
Femman
13.44
0.03.46
39.73
22
Kontinen Klaara
Orient
14.03
0.04.05
38.63
23
Lindroos Nora
Raseborg
14.11
0.04.13
38.07
24
Mattsson Ellen
Åland
14.12
0.04.14
37.83
25
Koli Helmi
SV
14.18
0.04.20
37.36
26
Karlsson Pernilla
PIF
14.39
0.04.41
36.28
27
Alm Louise
Åland
16.51
0.06.53
31.37
28
Höstman Ellinor
Solf
17.34
0.07.36
29.93
29
Linde Mathilda
Åland
17.43
0.07.45
29.52
30
Wahlbäck Madelene
Åland
18.23
0.08.25
28.30
31
Liitiäinen Janika
Orient
19.31
0.09.33
26.51
32
Skogster Malin
SV
21.30
0.11.32
23.93
Donner Janina
OK77
HYL
-
Tillbaka
Suomen Suunnistusliitto
00093 VALO, Finland
Käyntiosoite:
Valimotie 10, 00380 Helsinki, Finland |
IRMA-sähköposti:
irma(a)suunnistusliitto.fi