FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Pielisrastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karppinen Aleksi IkNV 32.16 0.00.00 77.28 76.26
2 Krivda Tomás KR 32.41 0.00.25 75.79 74.80
3 Sopo Aleksi Navi 32.44 0.00.28 75.18 74.19
4 Barnett Andrew IkNV 34.11 0.01.55 71.52 70.58
5 Leskinen Antti-Pekka Lynx 34.17 0.02.01 70.83 69.90
6 Hämäläinen Kasperi KuoSu 34.50 0.02.34 69.25 68.34
7 Pasanen Ville KR 35.10 0.02.54 68.13 67.23
8 Husu Miika LappRi 36.05 0.03.49 65.95 65.08
9 Köngäs Teemu SoJy 38.25 0.06.09 61.52 60.71
10 Karppinen Timo Pohjant 38.46 0.06.30 60.54 59.75
11 Honkanen Eppu LieRa 39.12 0.06.56 59.46 58.68
12 Järvinen Seppo AR 39.39 0.07.23 58.37 57.61
13 Ikävalko Petri KangSK 40.16 0.08.00 57.08 56.33
14 Huomolin Ville LappRi 41.34 0.09.18 54.90 54.18
15 Rönnemaa Antti SiiRa 42.09 0.09.53 53.75 53.05
16 Niiranen Arto KuoSu 42.42 0.10.26 52.68 51.99
17 Hyvönen Jerry KuoSu 43.44 0.11.28 51.06 50.39
18 Oravainen Pasi SiiRa 44.02 0.11.46 50.35 49.69
19 Kirvesmies Atte KuoSu 44.24 0.12.08 49.57 48.91
20 Väänänen Petri SiiRa 46.09 0.13.53 47.33 46.71
21 Rautanen Marko TuuSe 49.34 0.17.18 43.74 43.17
22 Heikkinen Jussi-Pekka TuuSe 52.46 0.20.30 40.78 40.25
23 Saarijärvi Erkki SiiRa 55.56 0.23.40 38.18 37.68
24 Mehtälä Jesper Pihkan 1.39.45 1.07.29 21.25 20.97
Rautanen Mika TuuSe EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väyrynen Kimmo JuuanJä 40.23 0.00.00 42.67 39.20
2 Uuksulainen Lasse KeKaRa 43.06 0.02.43 37.98 34.89
3 Iskanius Sakari SiiRa 43.24 0.03.01 35.73 32.82
4 Paavilainen Tuure KR 58.29 0.18.06 25.04 23.01

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lyytinen Sami SuoVa 38.33 0.00.00 26.36 25.52
2 Väänänen Lassi IisVi 38.49 0.00.16 24.21 23.44
3 Hoikka Marko SoJy 51.15 0.12.42 16.85 16.32

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pietiläinen Juha RastiE4 32.23 0.00.00 51.55 49.00
2 Husu Heikki SKVuoksi 33.02 0.00.39 49.69 47.23
3 Tahvanainen Mika JoS 39.21 0.06.58 41.01 38.98
4 Kokkonen Timo KaSu 43.08 0.10.45 36.76 34.95
5 Virkkala Tero KaSu 43.17 0.10.54 35.99 34.22
6 Huttunen Tomi KoHo 45.15 0.12.52 33.81 32.14
7 Mononen Pekka KR 46.52 0.14.29 32.05 30.47
8 Hankaniemi Tomi LieRa 47.28 0.15.05 31.06 29.53
9 Ruotsalainen Timo KuoSu 48.56 0.16.33 29.56 28.10
10 Distler Carl W. GER 1.13.18 0.40.55 19.36 18.40

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puttonen Jarmo S-JKL 32.38 0.00.00 51.55 50.86
2 Mehtälä Markku Pihkan 33.43 0.01.05 49.15 48.48
3 Heinilä Hannu RaVa 34.44 0.02.06 46.98 46.35
4 Leppämäki Tero S-JKL 34.45 0.02.07 46.23 45.61
5 Hyvönen Sakari KuoSu 36.29 0.03.51 43.34 42.76
6 Karjalainen Risto LipTa 36.36 0.03.58 42.52 41.94
7 Vornanen Juha KeKaRa 37.33 0.04.55 40.77 40.22
8 Jokela Harri NiS 43.09 0.10.31 34.89 34.42
9 Heiskanen Jari SonPa 46.53 0.14.15 31.58 31.15
10 Hartikainen Antti KR 48.23 0.15.45 30.08 29.67
11 Viljamaa Janne LS-37 1.06.22 0.33.44 21.55 21.26

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pietilä Hannu KaSu 32.59 0.00.00 40.05 39.81
2 Laasonen Mauri TP 33.23 0.00.24 39.03 38.79
3 Harju Kai KannUra 37.40 0.04.41 34.11 33.91
4 Peltonen Timo SonPa 38.07 0.05.08 33.24 33.04
5 Kauppinen Vesa SonPa 39.09 0.06.10 31.90 31.71
6 Eskelinen Jussi RaKaS 40.04 0.07.05 30.72 30.53
7 Haavisto Marko KuoSu 40.34 0.07.35 29.90 29.72
8 Huotari Arto KuPe 41.41 0.08.42 28.67 28.49
9 Väisänen Jari KR 43.31 0.10.32 27.04 26.88
10 Nieminen Ari JoS 46.57 0.13.58 24.68 24.53
11 Kankkunen Matti SonPa 52.01 0.19.02 21.93 21.80
12 Honkanen Jarmo LieRa 1.24.29 0.51.30 13.29 13.21
Lintunen Petteri SiiRa EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jeskanen Taito IlU 28.39 0.00.00 42.35 42.10
2 Molnar Geza LS-37 31.32 0.02.53 36.55 36.34
3 Keränen Kari KEV 33.30 0.04.51 32.59 32.41
4 Salminen Arto KeKaRa 1.05.06 0.36.27 15.84 15.75

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vartiainen Börje KR 26.42 0.00.00 36.48 36.15
2 Huttunen Kalle KuoSu 27.36 0.00.54 34.70 34.39
3 Kiiskinen Eero LieRa 30.46 0.04.04 30.60 30.32
4 Karvonen Paavo IisVi 31.33 0.04.51 29.33 29.06
5 Halonen Pauli SäynSa 33.07 0.06.25 27.45 27.20
6 Tervo Vesa RR 33.24 0.06.42 26.73 26.49
7 Nevalainen Heikki LieRa 36.23 0.09.41 24.10 23.87
8 Laaksamo Seppo LipTa 38.15 0.11.33 22.50 22.29
9 Malinen Pentti KaSu 40.03 0.13.21 21.08 20.89
Köngäs Martti PuolRy HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Miettinen Kauko SuoVa 29.32 0.00.00 32.85 32.22
2 Martikainen Sakari KuUS 31.27 0.01.55 30.34 29.76
3 Rautanen Kyösti TuuSe 34.06 0.04.34 27.51 26.98
4 Lakkala Ossi KuoSu 38.24 0.08.52 24.01 23.54
5 Heinonen Kari KuoSu 38.38 0.09.06 23.44 22.99
6 Ruokolainen Hannu KR 38.57 0.09.25 22.84 22.40
7 Pajamäki Kalevi SäynSa 43.23 0.13.51 20.13 19.74
8 Puolakka Pekka SäynSa 47.21 0.17.49 18.10 17.75
9 Ketolainen Kauko LipTa 48.30 0.18.58 17.34 17.01
10 Paikkala Jarmo Jyry 1.06.36 0.37.04 12.38 12.15

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korhonen Pauli SäynSa 27.30 0.00.00 25.69 25.86
2 Kilpeläinen Kauko KuPe 31.02 0.03.32 21.91 22.06
3 Kettunen Kimmo SäynSa 31.55 0.04.25 20.48 20.61
4 Karppinen Eino SäynSa 36.53 0.09.23 17.00 17.11
5 Jokela Vesa NiS 53.43 0.26.13 11.18 11.25
Karjalainen Seppo KuoSu EIL -
Hirvonen Jaakko LipTa EIL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tolmunen Tauno SäynSa 32.59 0.00.00
2 Lavikainen Mauno LipTa 54.17 0.21.18
Laine Tapani KuoSu HYL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puustinen Valto IisVi 1.10.36 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leppämäki Anton S-JKL 33.51 0.00.00 44.50 39.50
2 Niemelä Paavo Pohjant 35.51 0.02.00 41.12 36.50
3 Hoikka Osku SoJy 52.39 0.18.48 27.39 24.31
4 Karjalainen Rasmus LipTa 54.13 0.20.22 26.00 23.08
5 Makkonen Jonne KR 1.04.57 0.31.06 21.21 18.82
6 Mustonen Ville RaLu 1.06.03 0.32.12 20.36 18.08
7 Triipponen Vetja KuPe 1.32.59 0.59.08 14.12 12.53
Vennelä Nuutti KangSK KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rieppo Veeti KR 16.30 0.00.00
2 Pellikka Väinö HiKi 20.23 0.03.53
3 Juntunen Henrik KR 22.06 0.05.36
4 Konttinen Otto SaSu 29.09 0.12.39
Göransson Niklas HlS KES -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Backman Voitto KangSK 17.06 0.00.00
2 Lyytinen Topias SuoVa 19.20 0.02.14
3 Ryynänen Jaakko Pihkan 19.53 0.02.47
4 Rieppo Lenni KR 20.24 0.03.18
5 Hoikka Sulo SoJy 25.11 0.08.05
6 Suvinen Sisu SaSu 25.29 0.08.23
7 Kolehmainen Matias SäynSa 31.49 0.14.43
Koponen Tuukka KuoSu HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Zuikov Kirill KR 15.41 0.00.00
2 Backman Antto KangSK 17.06 0.01.25
2 Leinonen Hannes LaiVe 17.06 0.01.25
4 Opari Okko KR 17.29 0.01.48
5 Suvinen Nuutti SaSu 21.38 0.05.57
6 Makkonen Venni KR 26.52 0.11.11
7 Ryynänen Joona Pihkan 28.30 0.12.49
8 Iskanius Jalo SiiRa 42.31 0.26.50

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karvonen Sara Lynx 34.24 0.00.00 64.85 62.44
2 Kärnä Nina SonPa 38.56 0.04.32 56.34 54.25
3 Kaikkonen Oona Koovee 40.34 0.06.10 53.16 51.18
4 Mononen Hanna KR 40.46 0.06.22 51.99 50.06
5 Kokkonen Meeri KaSu 45.06 0.10.42 46.17 44.45
6 Kirvesmies Annika KuoSu 45.51 0.11.27 44.60 42.94
7 Uurasjärvi Emilia KuoSu 49.32 0.15.08 40.53 39.03
8 Tusa Nina SiiRa 51.30 0.17.06 38.26 36.84
9 Molnar Julianna RaVa 53.12 0.18.48 36.34 34.99
Tolppanen Jaana KuoSu KES -
Pitkäaho Anni KuoSu EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Muukkonen Liisa LipTa 42.20 0.00.00
2 Rautanen Eeva TuuSe 49.52 0.07.32

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Makkonen Mira LipTa 37.27 0.00.00 44.02 43.53
2 Korhonen Carita IisVi 41.12 0.03.45 38.51 38.08
3 Ryynänen Laura Pihkan 43.18 0.05.51 35.22 34.82
4 Moilanen Tiina SiiRa 43.40 0.06.13 33.51 33.13
5 Hartikainen Elina IisVi 44.48 0.07.21 31.28 30.93
Torvela Tiina KuoSu EIL -
Flöjt-Leinonen Laura KaSu EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väisänen Mari KR 23.49 0.00.00 55.92 53.32
2 Karppinen Satu YlikNM 28.52 0.05.03 45.15 43.05
3 Lyytinen Tiina SuoVa 29.25 0.05.36 43.33 41.32
4 Savikkomaa Sanna KoHo 34.16 0.10.27 36.37 34.68
5 Haapamäki Jatta Eräp 36.26 0.12.37 33.42 31.87
6 Palo Unna-Sisko HS 42.00 0.18.11 28.31 27.00
7 Halonen Katja SäynSa 43.41 0.19.52 26.57 25.33
8 Lehtonen Raisa SiiRa 1.12.23 0.48.34 15.64 14.91

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lintunen Sirpa SiiRa 40.22 0.00.00 27.97 25.67
2 Pellikka Katja HiKi 46.30 0.06.08 22.46 20.61
3 Klemetti Tarja LipTa 59.02 0.18.40 16.26 14.92

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Molnar Pia LS-37 32.14 0.00.00 44.45 44.44
2 Kukkola Sinikka KuoSu 38.30 0.06.16 35.35 35.35
3 Laitinen Tiina KuoSu 41.32 0.09.18 31.05 31.04
4 Rajander Tuula KaSu 44.01 0.11.47 27.67 27.66

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juga Liisa KeU 24.17 0.00.00 50.28 50.03
2 Kottonen Annariitta Lynx 24.30 0.00.13 47.97 47.73
3 Lipsanen Maija LipTa 26.16 0.01.59 43.00 42.79
4 Laasonen Kirsi TP 26.27 0.02.10 40.97 40.77
5 Malinen Paula KaSu 27.44 0.03.27 37.42 37.24

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lonka Hennariikka KR 25.14 0.00.00 38.85 38.96
2 Puolakka Päivi SäynSa 27.27 0.02.13 34.82 34.92
3 Malkki Sisko SaSu 39.53 0.14.39 23.35 23.42
4 Kuusela Vappu VaKa 45.45 0.20.31 19.82 19.88
5 Karjalainen Seija LaiVe 47.54 0.22.40 18.42 18.47
6 Karvonen Pirjo IisVi 1.11.19 0.46.05 12.03 12.06
Hiltunen Maija SäynSa KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauppinen Kyllikki KR 28.23 0.00.00
2 Köngäs Kaarina PuolRy 40.59 0.12.36

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kangasaho Aino HS 45.54 0.00.00
Niskanen Aura KuoSu EIL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juntunen Marikki KR 28.36 0.00.00 34.57 27.59
2 Väisänen Iida-Maria KR 51.26 0.22.50 17.78 14.19
3 Triipponen Vanni KuPe 1.05.11 0.36.35 12.89 10.29

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehtonen Minttu SiiRa 29.40 0.00.00
2 Juntunen Hertta KR 39.51 0.10.11
Leinonen Siiri KaSu EIL -
Ryynänen Ella Pihkan EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mononen Linda KR 25.58 0.00.00
2 Makkonen Iisa Maria KR 40.30 0.14.32
3 Virkkala Venla KaSu 41.57 0.15.59
4 Niskanen Suvi KR 45.06 0.19.08
5 Koponen Terhi KuoSu 48.52 0.22.54

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niemelä Inka Pohjant 21.37 0.00.00
2 Leinonen Helmi LaiVe 21.52 0.00.15
3 Kokkonen Miila KaSu 23.34 0.01.57
4 Jokelainen Sanja KaSu 24.14 0.02.37
5 Hämäläinen Siiri KuoSu 33.09 0.11.32
6 Tusa Sonja SiiRa 33.35 0.11.58
7 Iskanius Kerttu SiiRa 35.07 0.13.30

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niemelä Pihla Pohjant 19.12 0.00.00
2 Göransson Alisa HlS 19.45 0.00.33
3 Salo Saara SiiRa 21.17 0.02.05
4 Mononen Amanda KR 23.10 0.03.58
5 Lyytinen Inka SuoVa 23.53 0.04.41
6 Koponen Vilja KuoSu 24.35 0.05.23
7 Salo Klaara SiiRa 29.31 0.10.19
8 Suvinen Liina SaSu 40.52 0.21.40
9 Väisänen Venla KR 1.44.02 1.24.50