FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Avoin Hämeen AM-yö
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saikko Antti TP 54.23 0.00.00 76.23 74.64
2 Oksanen Tommi HS 54.56 0.00.33 74.87 73.31
3 Pryjma Fryderyk IkNV 55.56 0.01.33 72.95 71.42
4 Vanhanen Konsta IkNV 59.19 0.04.56 68.23 66.81
5 Kinni Juho TP 59.54 0.05.31 67.02 65.63
6 Barnett Andrew IkNV 1.02.14 0.07.51 63.98 62.65
7 Ylitalo Aki HauSi 1.02.41 0.08.18 63.00 61.69
8 Hirvonen Olli-Petteri TP 1.04.20 0.09.57 60.88 59.61
9 Kilpi Matti IkNV 1.10.35 0.16.12 55.02 53.88
10 Kivikko Antti HlS 1.11.28 0.17.05 53.89 52.76
11 Nurminen Jussi VaHa 1.12.14 0.17.51 52.86 51.76
12 Taura Kalle VaHa 1.13.14 0.18.51 51.69 50.61
13 Pitkänen Konsta TP 1.19.01 0.24.38 47.49 46.50
14 Fjällström Tuomas KangSK 1.21.01 0.26.38 45.92 44.96
15 Nuuttila Lauri KangSK 1.21.40 0.27.17 45.15 44.21
16 Pitkänen Jonne TP 1.21.58 0.27.35 44.59 43.66
17 Kurkela Mikko Koovee 1.23.08 0.28.45 43.57 42.66
18 Jokinen Matias TP 1.32.36 0.38.13 38.76 37.95
Sipilä Vili TP KES -
Janovs Jekabs TP KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Muukkonen Petteri Trian 46.14 0.00.00 61.33 55.40
2 Liukkala Jaakko HauSi 55.40 0.09.26 49.02 44.29
3 Aavajärvi Heikki HauSi 1.02.18 0.16.04 42.10 38.03
4 Saastamoinen Ari MusNe 1.02.51 0.16.37 40.04 36.17
5 Paju Erno TP 1.10.17 0.24.03 34.29 30.98

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laine Jarkko TP 52.00 0.00.00 62.32 60.63
2 Ustinov Jarkko TurSa 58.16 0.06.16 54.86 53.37
3 Joensivu Janne VaHa 58.26 0.06.26 53.95 52.48
4 Lassila Juha VetU 59.45 0.07.45 52.02 50.61
5 Karelo Jussi EsSu 1.00.12 0.08.12 50.90 49.52
6 Pohjola Jukka HauSi 1.04.52 0.12.52 46.55 45.29
7 Lindberg Lauri HauSi 1.10.59 0.18.59 41.92 40.78
8 Setälä Mikko RaN 1.12.53 0.20.53 40.22 39.13
9 Nurminen Janne HS 1.16.54 0.24.54 37.54 36.53
10 Kerkola Jarkko TP 1.17.25 0.25.25 36.72 35.73
11 Samposalo Kai TP 1.17.56 0.25.56 35.91 34.94
Ritala Markus TP HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Repo Ville TP 40.58 0.00.00 62.39 61.65
2 Mamia Tero Koovee 44.28 0.03.30 57.02 56.34
3 Noponen Petri AnttU 44.50 0.03.52 56.11 55.44
4 Lepistö Mikko HauSi 49.50 0.08.52 50.07 49.48
5 Riikonen Jarno TP 51.03 0.10.05 48.48 47.91
6 Kajarinne Petri KeuKi 51.07 0.10.09 48.03 47.45
7 Myöhänen Mikko MusNe 51.45 0.10.47 47.05 46.49
8 Gröhn Timo TP 54.22 0.13.24 44.41 43.88
9 Kämäräinen Sami L-US 57.08 0.16.10 41.91 41.41
10 Vesterinen Esa HlS 59.14 0.18.16 40.08 39.61
11 Rankinen Petteri KS 1.00.21 0.19.23 39.01 38.54
12 Konttila Janne TP 1.03.31 0.22.33 36.74 36.31
13 Tukiainen Heikki TP 1.04.03 0.23.05 36.12 35.69
14 Liponkoski Sami TP 1.07.00 0.26.02 34.23 33.82
15 Mustajoki Jyri TP 1.08.11 0.27.13 33.34 32.94
16 Höysniemi Matti Pihkan 1.08.24 0.27.26 32.94 32.55
17 Yliaho Marko Koovee 1.14.14 0.33.16 30.08 29.72
18 Lahdenniemi Jussi KangSK 1.25.04 0.44.06 26.01 25.70
19 Höysniemi Juho SahKu 1.38.23 0.57.25 22.29 22.02
Pöyhönen Simo Raus KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtanen Antti HlS 46.15 0.00.00 58.74 57.18
2 Venäläinen Toni VaHa 47.18 0.01.03 56.90 55.38
3 Lepo Jari VaHa 48.03 0.01.48 55.48 54.00
4 Hiiri Ari HauSi 48.24 0.02.09 54.55 53.10
5 Kahiala Jari Pihkan 49.10 0.02.55 53.18 51.77
6 Jokela Jari RaN 50.02 0.03.47 51.75 50.37
7 Laine Heikki IkNV 50.18 0.04.03 50.97 49.61
8 Kurhinen Tomi NaTe 50.27 0.04.12 50.31 48.98
9 Kuusinen Petri TP 51.57 0.05.42 48.37 47.08
9 Ruuska Vesa KangSK 51.57 0.05.42 48.37 47.08
11 Kuosmanen Tuomo Pihkan 57.23 0.11.08 42.90 41.76
12 Kuusisto Seppo Koovee 1.00.26 0.14.11 40.32 39.24
13 Pikkarainen Pasi IkNV 1.00.30 0.14.15 39.85 38.79
14 Mauriala Jarmo Koovee 1.05.28 0.19.13 36.44 35.47
15 Rantanen Olli-Pekka TarpSu 1.06.59 0.20.44 35.23 34.30
16 Hirvonen Petri EE 1.09.53 0.23.38 33.41 32.52
17 Lassila Marko LamSä 1.19.40 0.33.25 28.99 28.21

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viitanen Reijo RaN 40.26 0.00.00 47.68 45.79
2 Oksanen Teijo HS 40.39 0.00.13 46.99 45.12
3 Enroth Eero KangSK 42.15 0.01.49 44.78 43.00
4 Mannila Olli RaN 45.10 0.04.44 41.49 39.84
5 Nyholm Thomas Trian 47.21 0.06.55 39.19 37.64
6 Ylitalo Matti LoJa 48.22 0.07.56 37.99 36.49
7 Karjalainen Jussi KangSK 48.57 0.08.31 37.17 35.70
8 Skog Jouko Koovee 49.27 0.09.01 36.43 34.98
9 Taubert Tero Koovee 51.26 0.11.00 34.67 33.30
10 Laasonen Mauri TP 53.01 0.12.35 33.30 31.98
11 Jalonen Eero HlS 53.25 0.12.59 32.71 31.41
12 Salmia Teppo TarpSu 55.10 0.14.44 31.34 30.10
13 Sikkinen Kari KangSK 56.16 0.15.50 30.41 29.20
14 Launis Kasperi Raus 58.35 0.18.09 28.90 27.75
15 Kataja Kari Laitikka 1.11.28 0.31.02 23.44 22.51
16 Kilpi Ari IkNV 1.14.50 0.34.24 22.14 21.26
Kopra Jyrki TurSa KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heinämäki Mikko TP 35.20 0.00.00 48.77 46.91
2 Ahonen Pekka HauSi 37.33 0.02.13 44.91 43.19
3 Granholm Tommi Koovee 43.31 0.08.11 37.90 36.46
4 Hänninen Jukka RaN 47.13 0.11.53 34.15 32.85
5 Vesanen Asko KangSK 1.00.48 0.25.28 25.91 24.92
6 Laine Rauno LHR 1.01.44 0.26.24 24.92 23.97
7 Ylikoski Kari TP 1.04.32 0.29.12 23.27 22.38
Hyvärinen Vesa RaN KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantio Jukka-Pekka HauSi 35.19 0.00.00 49.54 48.43
2 Toivonen Esa TarpSu 42.18 0.06.59 40.85 39.93
3 Liukkala Pekka HauSi 43.34 0.08.15 39.16 38.27
4 Vehmaa Hannu Koovee 45.07 0.09.48 37.33 36.49
5 Kiiskinen Arto TP 46.50 0.11.31 35.49 34.69
6 Lepistö Heikki OrPo 49.00 0.13.41 33.48 32.72
7 Aasla Hannu RaN 49.15 0.13.56 32.86 32.12
8 Ahlroth Timo TurSa 49.26 0.14.07 32.30 31.57
9 Kinkki Seppo HyRa 51.43 0.16.24 30.45 29.76
10 Koski Harri TarpSu 58.24 0.23.05 26.59 25.99
11 Kallio Jarmo OrPo 1.06.01 0.30.42 23.19 22.67
12 Leppälä Martti HlS 1.06.38 0.31.19 22.65 22.14
Vainio Jarmo HlS HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kerkola Pekka HlT 30.50 0.00.00 46.60 45.70
2 Vesterinen Paavo LHR 33.29 0.02.39 42.33 41.51
3 Hillo Heikki VaHa 36.08 0.05.18 38.68 37.93
4 Pietilä Pekka KangSK 39.33 0.08.43 34.84 34.17
5 Koskinen Kaj VaHa 40.19 0.09.29 33.69 33.04
6 Ritala Ola EE 41.32 0.10.42 32.23 31.61
7 Lahtonen Tapio TP 41.36 0.10.46 31.71 31.10
8 Lavikainen Jussi KangSK 43.52 0.13.02 29.63 29.06
9 Pusa Raimo OrPo 48.57 0.18.07 26.15 25.65
10 Koskinen Timo VaHa 50.56 0.20.06 24.75 24.27
Olli Reijo VaHa KES -
Hytönen Veikko KangSK KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ansamaa Reino RaN 39.04 0.00.00 34.31 33.97
2 Moisio Kalevi TuS 39.05 0.00.01 33.78 33.45
3 Haaja Reijo VaHa 39.22 0.00.18 33.03 32.70
4 Kivistö Erkki Pihkan 41.09 0.02.05 31.11 30.80
5 Soimasuo Juhani Eräp 44.37 0.05.33 28.24 27.96
6 Tiitola Tero RasKa 45.55 0.06.51 27.00 26.74
7 Niittymäki Antti Eräp 48.32 0.09.28 25.13 24.89
8 Tiura Tapio HS 49.28 0.10.24 24.25 24.01
9 Varonen Arto LeSi 51.49 0.12.45 22.76 22.54
10 Luoma Simo Pihkan 56.36 0.17.32 20.48 20.28
11 Niemi Pentti HauSi 58.11 0.19.07 19.58 19.39

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karjalainen Jouko HS 26.40 0.00.00 35.09 34.68
2 Erkkilä Olavi HlS 28.04 0.01.24 32.34 31.96
3 Kuusisto Kalevi HlT 32.16 0.05.36 27.26 26.94
4 Saario Pentti LoJa 37.28 0.10.48 22.72 22.46
5 Hovikorpi Aarno HlT 39.53 0.13.13 20.64 20.41
Sulander Heikki EE KES -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laurila Pertti EsSu 52.56 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Alajoutsi Oliver Koovee 41.33 0.00.00 69.11 66.82
2 Klemettinen Simo S-JKL 46.07 0.04.34 60.71 58.70
3 Rantala Valtteri VaHa 46.49 0.05.16 58.27 56.34
4 Mäki-Laurila Anttoni TP 48.26 0.06.53 54.84 53.02
5 Tukiainen Otso TP 51.28 0.09.55 50.22 48.55
6 Yliaho Joona Koovee 51.47 0.10.14 48.52 46.91
7 Koskinen Mikael RaN 55.28 0.13.55 44.01 42.55

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskinen Eemil TP 30.47 0.00.00 63.27 59.69
2 Muukkonen Topias MSParma 31.10 0.00.23 61.71 58.22
3 Simola Jere Koovee 34.11 0.03.24 55.56 52.41
4 Vennelä Nuutti KangSK 36.41 0.05.54 51.11 48.21
5 Sivonen Miro TP 36.48 0.06.01 50.28 47.43
6 Saarela Thomas LHR 37.04 0.06.17 49.26 46.47
7 Kenttämies Eevert Koovee 37.20 0.06.33 48.26 45.52
8 Pinta Leevi Koovee 38.12 0.07.25 46.53 43.89
9 Majaharju Pyry JRV 41.40 0.10.53 42.07 39.69
10 Lehtovirta Eetu TP 41.54 0.11.07 41.26 38.92
11 Harju Tuomas RaN 44.42 0.13.55 38.13 35.97
12 Konttila Milo TP 54.36 0.23.49 30.77 29.02
Ritala Arttu TP KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kuikko Matias KangSK 18.56 0.00.00
2 Ketola Lauri TP 20.24 0.01.28
3 Kinnunen Onni KangSK 20.39 0.01.43
4 Vartiala Oskari RaN 20.41 0.01.45
5 Pakarinen Jere RaN 21.11 0.02.15
6 Hämäläinen Aaro KangSK 25.07 0.06.11

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kivistö Joona TP 11.13 0.00.00
2 Paju Eelis TP 13.18 0.02.05
3 Repo Saku TP 15.13 0.04.00
4 Backman Voitto KangSK 15.41 0.04.28
5 Kinnunen Veli KangSK 27.16 0.16.03
6 Pusa Väinö PäLuLu 29.56 0.18.43

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taulavuori Venla AlatPi 52.17 0.00.00 76.87 73.05
2 Oksanen Maiju KangSK 56.04 0.03.47 69.53 66.08
3 Uotila Ulrika KangSK 58.11 0.05.54 64.93 61.71
4 Joensivu Inka VaHa 1.17.20 0.25.03 47.29 44.95
5 Garczarek Justyna Sokolnik 2.11.40 1.19.23 26.86 25.53
6 Markula Maria LoJa 2.14.26 1.22.09 25.41 24.15

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Toivonen Sirra KangSK 54.08 0.00.00
2 Lax Sara VetU 59.50 0.05.42

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Noponen Heli AnttU 52.44 0.00.00 58.28 53.25
2 Pakarinen Marika RaN 1.11.03 0.18.19 41.64 38.04
3 Laurila Kirsti Pihkan 1.11.46 0.19.02 39.61 36.19
4 Löyttyjärvi Sara HauSi 1.12.26 0.19.42 37.66 34.41
5 Taanila Maria KanSu 1.51.23 0.58.39 23.46 21.43

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niittymäki Katri Hiilto 43.11 0.00.00
2 Vesterinen Kirsi HlS 52.22 0.09.11

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Joutsen Marja TP 1.03.36 0.00.00

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viilo Annika TP 49.40 0.00.00 45.35 45.57
2 Mäkelä Anja HyRa 1.02.15 0.12.35 34.37 34.54
3 Hovikorpi Auli Keihäs 1.06.50 0.17.10 30.33 30.48
4 Launis Teija Raus 1.20.07 0.30.27 23.90 24.01

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laasonen Kirsi TP 40.04 0.00.00
2 Rajamäki Terhi KangSK 46.39 0.06.35

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raiko Erja HyRa 36.33 0.00.00 53.22 51.82
2 Mikkolainen Mirja VaHa 39.04 0.02.31 48.30 47.03
3 Pajunen Arja OrPo 39.35 0.03.02 46.20 44.98
4 Liimatainen Raili HyRa 40.44 0.04.11 43.46 42.31
5 Korpio Aulikki VaHa 51.21 0.14.48 33.34 32.46
6 Nurminen Arja VaHa 52.30 0.15.57 31.50 30.67

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Luoma Helena Pihkan 44.54 0.00.00

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sulander Mirja-Liisa EE 29.54 0.00.00
2 Salmela Juulia RiSu 31.56 0.02.02

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mustajoki Villa TP 55.31 0.00.00 40.95 39.37
2 Laine Anni TP 57.54 0.02.23 36.32 34.92
3 Kolehmainen Kaisu KuoSu 1.18.44 0.23.13 24.54 23.60

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tikkakoski Ilona TP 37.07 0.00.00 59.31 58.54
2 Häkkinen Pihla TP 37.28 0.00.21 56.55 55.82
3 Linnainmaa Katja KangSK 41.04 0.03.57 49.58 48.94
4 Laine Noora TP 44.46 0.07.39 43.64 43.08
Kuusinen Saana TP KES -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kaikkonen Oona Koovee 32.12 0.00.00 61.17 58.60
2 Linnainmaa Annukka KangSK 33.33 0.01.21 57.91 55.47
3 Raimovaara Emma HlS 35.03 0.02.51 54.66 52.36
4 Heinilä Lumi TP 36.21 0.04.09 51.97 49.78
5 Naskali Johanna KyRa 38.20 0.06.08 48.58 46.54
6 Lampinen Pihla TP 38.22 0.06.10 47.84 45.82
7 Kulju Eevi HlS 38.32 0.06.20 46.93 44.96
8 Lampinen Siina TP 39.25 0.07.13 45.20 43.30
9 Gröhn Ronja TP 39.29 0.07.17 44.44 42.57
10 Davidsson Linnéa TP 41.01 0.08.49 42.13 40.35
11 Häkkinen Kaisla TP 1.00.13 0.28.01 28.25 27.06
Rantanen Annika Koovee HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Enroth Emma TarpSu 21.16 0.00.00
2 Ahlfors Erika TP 21.27 0.00.11
3 Mariani Sandra Koovee 21.33 0.00.17
4 Järvenpää Seela TP 21.35 0.00.19
5 Liuha Vilma KangSK 22.44 0.01.28
6 Salmia Kaisla TarpSu 23.57 0.02.41
7 Vallittu Tuuli KangSK 25.17 0.04.01
8 Honkala Emmi TP 25.23 0.04.07
9 Tohka Jenna PäLuLu 32.25 0.11.09
Suojoki Milla PäLuLu HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Turpeinen Selma TP 12.43 0.00.00
2 Malm Saara TP 16.48 0.04.05
3 Suojoki Hanna PäLuLu 23.27 0.10.44
4 Nurminen Lotta HS 27.57 0.15.14
Haapasalo Laura PäLuLu HYL -