FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Merenkurkun Rastipäivät – Kvarkenträffen pv 2
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 34
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jern Jonas PR 38.59 0.00.00 87.12 85.99
2 Joensuu Ari-Pekka PR 39.22 0.00.23 85.88 84.76
3 Hall Andreas Femman 39.55 0.00.56 84.31 83.21
4 Saari Toni PR 39.57 0.00.58 83.86 82.76
5 Istolahti Jaakko KangSK 40.56 0.01.57 81.46 80.40
6 Patana Mikko HiKi 41.17 0.02.18 80.40 79.35
7 Iivari Antti RasKu 41.53 0.02.54 78.88 77.85
8 Istolahti Tuomo KangSK 42.26 0.03.27 77.49 76.48
9 Sipponen Jere PR 42.37 0.03.38 76.80 75.80
10 Gripenberg Otto Brahe 42.44 0.03.45 76.23 75.23
11 Bäckström Anders Femman 42.54 0.03.55 75.57 74.58
12 Liukkonen Matti RR 43.19 0.04.20 74.49 73.52
13 Heiska Samu TuMe 43.48 0.04.49 73.31 72.36
14 Hölsö Mikko VaajTe 43.58 0.04.59 72.68 71.74
15 Lövdal Victor Femman 44.24 0.05.25 71.63 70.69
16 Jansson Emil Brahe 44.28 0.05.29 71.17 70.24
17 Jern Jens Femman 45.26 0.06.27 69.32 68.41
18 Brunell Filip Minken 45.54 0.06.55 68.28 67.39
19 Markkila Eero RasKu 46.16 0.07.17 67.40 66.52
20 Rantala Antti KangSK 46.55 0.07.56 66.14 65.28
21 Annila Petri Koovee 47.13 0.08.14 65.39 64.54
22 Stubb Hannes Falken 47.35 0.08.36 64.56 63.72
23 Janlöv Matti Åland 48.07 0.09.08 63.53 62.70
24 Mjösund Asgeir EsSu 48.27 0.09.28 62.77 61.95
25 Hakala Antti KortJV 50.04 0.11.05 60.44 59.65
26 Alppi Antti IkNV 50.11 0.11.12 59.99 59.21
27 Koivusalo Kalle IlU 51.11 0.12.12 58.51 57.75
28 Kronberg Christian Femman 51.38 0.12.39 57.71 56.95
29 Tarkkio Henrik EsAk 52.53 0.13.54 56.05 55.32
30 Hakala Joakim Femman 1.02.49 0.23.50 46.94 46.33
31 Häkkinen Aapo SaPu 1.03.41 0.24.42 46.06 45.46
32 Maunumäki Mikko SuJu 1.05.38 0.26.39 44.46 43.88
33 Aalto Tuomas EsAk 1.14.13 0.35.14 39.11 38.60
Mieskoski Kimmo RaLu KES -

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puntila Jaakko SuJu 36.20 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Järn Staffan Femman 41.09 0.00.00 67.95 61.96
2 Välikorpi Jari RasKu 41.23 0.00.14 65.54 59.77
3 Granholm Christoffer Femman 49.11 0.08.02 53.44 48.73
4 Leinonen Lauri Pohjant 50.10 0.09.01 50.72 46.25
5 Tunis Staffan Femman 50.11 0.09.02 49.03 44.71
Pöytäkangas Teemu VaaSu HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pikkarainen Toni HS 34.53 0.00.00 55.70 53.84
2 Jansson Sören Falken 36.53 0.02.00 51.96 50.23
3 Hartvik Toni PR 37.45 0.02.52 50.07 48.39
4 Koski Jussi YKV 37.53 0.03.00 49.19 47.55
5 Fränti Juha RasKu 39.36 0.04.43 46.39 44.84
6 Rajala Jarkko RaJu 42.52 0.07.59 42.24 40.83
7 Smeds Christoffer NOK 43.53 0.09.00 40.65 39.30
8 Sauso Riku HS 49.29 0.14.36 35.52 34.33
9 Eriksson Henrik VaaSu 51.16 0.16.23 33.76 32.64
10 Gripenberg Mattias Brahe 57.12 0.22.19 29.80 28.80
11 Antikainen Teemu RaJu 58.18 0.23.25 28.78 27.82
12 Kytömäki Jyri VaaSu 1.00.34 0.25.41 27.27 26.36

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nikkola Hannu RaJu 33.26 0.00.00 46.49 43.75
2 Lindell Niklas Brahe 35.48 0.02.22 42.69 40.18
3 Torrkulla Michael Femman 37.37 0.04.11 39.94 37.59
4 Kämäräinen Marko S-JKL 40.53 0.07.27 36.11 33.99
5 Weckström Anders OK77 42.04 0.08.38 34.48 32.45
6 Bergström Rune Kristina 44.04 0.10.38 32.33 30.43
7 Honkanen Antti LapVi 47.38 0.14.12 29.37 27.64
8 Hellstedt Tony Lynx 50.07 0.16.41 27.39 25.78
9 Koivula Petri LaihLu 51.45 0.18.19 26.03 24.50
Kuntola Sami LaihLu KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vainionpää Matti RasKu 29.30 0.00.00 58.92 58.17
2 Ylikangas Esko RasKu 31.01 0.01.31 55.39 54.68
3 Puttonen Jarmo S-JKL 34.00 0.04.30 49.94 49.30
4 Torrkulla Jan Femman 37.09 0.07.39 45.17 44.59
5 Koivusalo Juha IlU 38.20 0.08.50 43.25 42.70
6 Mårtenson Rasmus OK77 38.50 0.09.20 42.18 41.64
7 Haglund Tommy Brahe 40.01 0.10.31 40.43 39.91
8 Kamila Kai SuJu 43.26 0.13.56 36.79 36.32
9 Pasanen Jussi RaJu 44.38 0.15.08 35.35 34.90
10 Suvanto Mikael RaJu 44.50 0.15.20 34.74 34.30
11 Välimaa Pertti VaaSu 47.05 0.17.35 32.66 32.24
12 Lindgrén Henrik Femman 55.11 0.25.41 27.50 27.15
13 Backman Fredrik Femman 57.11 0.27.41 26.19 25.85
14 Ruutiainen Jaakko LaihLu 1.00.36 0.31.06 24.38 24.07

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuoppala Esa RasKu 30.28 0.00.00 53.79 53.76
2 Stenlund Dan Brahe 32.32 0.02.04 49.74 49.71
3 Tuomisto Juha VaaSu 32.33 0.02.05 49.09 49.06
4 Tarkkanen Matti Lynx 34.08 0.03.40 46.21 46.18
5 Hirvensalo Jorma SaPu 34.36 0.04.08 45.00 44.97
6 Koskela Heikki RaJu 35.08 0.04.40 43.73 43.70
7 Reiman Jarmo AngA 35.29 0.05.01 42.72 42.70
8 Hakala Eero Femman 38.51 0.08.23 38.49 38.47
9 Härkönen Antti PudU 39.00 0.08.32 37.82 37.80
10 Kinnari Jukka SuJu 39.16 0.08.48 37.04 37.02
11 Balck Johan AngA 45.36 0.15.08 31.45 31.43
12 Ojanen Juha HyRa 59.07 0.28.39 23.91 23.90
Kiljunen Juha LS-37 HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkikyrö Jukka OH 32.33 0.00.00 42.98 40.73
2 Kukkola Pauli SiiRa 33.54 0.01.21 40.70 38.57
3 Junkala Eero KannUra 35.51 0.03.18 37.96 35.97
4 Strandberg Stefan Femman 37.55 0.05.22 35.38 33.53
5 Tamminen Hannu SuJu 41.04 0.08.31 32.21 30.52
6 Senttula Asko S-JKL 43.54 0.11.21 29.69 28.14
7 Keskitalo Jussi MSParma 45.06 0.12.33 28.48 26.99
8 Hakala Heikki KortJV 45.22 0.12.49 27.89 26.43
9 Tamminen Erkki SuJu 46.37 0.14.04 26.73 25.34
10 Laukkarinen Kari TVV 46.57 0.14.24 26.14 24.77
11 Rintaluoma Kari TeuRi 48.56 0.16.23 24.69 23.40
12 Häkkinen Olli-Pekka SaPu 53.51 0.21.18 22.08 20.93

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ritanotko Markku TuMe 32.33 0.00.00 45.51 45.52
2 Rantapuska Seppo PetPe 33.33 0.01.00 43.68 43.69
3 Ena Henrik Falken 34.59 0.02.26 41.44 41.44
4 Pensas Esko LaihLu 36.49 0.04.16 38.94 38.95
5 Nyystilä Jukka LaihLu 37.37 0.05.04 37.69 37.70
6 Vilminko Pauli SiSe 37.38 0.05.05 37.25 37.26
7 Laine Harri KauKa 37.46 0.05.13 36.70 36.71
8 Hakola Martti RiSu 37.49 0.05.16 36.23 36.24
9 Niinimäki Hannu K. LaihLu 37.51 0.05.18 35.78 35.79
10 Nyberg Henry Trian 38.29 0.05.56 34.78 34.79
11 Tunis Bengt Femman 38.51 0.06.18 34.04 34.05
12 Svedström Mats NOK 39.52 0.07.19 32.78 32.78
13 Högnäs Tore Brahe 41.11 0.08.38 31.34 31.35
14 Hakomäki Juhani LapVi 47.25 0.14.52 26.89 26.89
Helkkula Rauli TuMe HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turunen Erkki SuSe 30.34 0.00.00 42.60 41.64
2 Williamsson Bo-Göran VaaSu 30.53 0.00.19 41.79 40.85
3 Nynäs Henning Brahe 32.59 0.02.25 38.78 37.91
4 Turpeinen Timo VaajTe 33.20 0.02.46 38.03 37.17
5 Eklund Sven NOK 33.26 0.02.52 37.57 36.73
6 Hämäläinen Seppo KanSu 34.20 0.03.46 36.25 35.44
7 Railimo Matti SOC 34.56 0.04.22 35.30 34.51
8 Sundelin Rolf-Erik GIF 36.05 0.05.31 33.86 33.10
9 Björklund Håkan Falken 37.41 0.07.07 32.11 31.39
10 Kares Olli EuVe 39.04 0.08.30 30.68 29.99
11 Lövsund Bengt Botnia 39.05 0.08.31 30.38 29.69
12 Blomqvist Carl-Henrik Minken 40.18 0.09.44 29.17 28.52
13 Majasaari Kari SuJu 41.06 0.10.32 28.33 27.69
14 Kätkä Vesa Reima 42.11 0.11.37 27.33 26.71
15 Haldin Torvald Femman 46.13 0.15.39 24.69 24.14
16 Tuominen Osmo KoS 46.52 0.16.18 24.11 23.56
17 Rauma Håkan Botnia 47.22 0.16.48 23.61 23.08
18 Laasanen Veikko VäVi 50.13 0.19.39 22.04 21.54

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kukko Risto VäVi 29.36 0.00.00 32.43 31.97
2 Forsén Björn NOK 31.01 0.01.25 30.60 30.16
3 Backman Sven-Olof Falken 31.18 0.01.42 29.97 29.53
4 Saarimäki Jorma VaaSu 32.15 0.02.39 28.74 28.32
5 Kiltinen Juhani KeuKi 33.19 0.03.43 27.49 27.09
6 Söderlund Rolf Solf 35.18 0.05.42 25.63 25.26
7 Byskata Henry Femman 36.35 0.06.59 24.43 24.07
8 Torrkulla Roy Minken 38.13 0.08.37 23.09 22.76
9 Lähdekorpi Mauri Femman 38.33 0.08.57 22.61 22.28
10 Ekholm Hans AOK 41.09 0.11.33 20.91 20.61
11 Sandgren Lars NOK 46.09 0.16.33 18.40 18.14
12 Koski Matti J NOK 46.40 0.17.04 17.96 17.70
13 Paavola Vesa EE 1.21.48 0.52.12 10.11 9.97
Ansamaa Reino RaN HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Veijovaara Jorma Pohjant 34.05 0.00.00 25.34 25.00
2 Jansson Nils KSF 39.06 0.05.01 21.53 21.24
3 Heinonen Olavi KaRa 40.11 0.06.06 20.42 20.14
4 Knuuttila Helge VaaSu 41.24 0.07.19 19.29 19.04
5 Salmi Aimo VaaSu 43.31 0.09.26 17.86 17.62
6 Paavola Seppo EE 46.16 0.12.11 16.33 16.11
Hjerpe Lars Femman HYL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yli-Teevahainen Kalevi VaaSu 41.17 0.00.00 11.97 11.51
2 Kataja Reino SuJu 42.55 0.01.38 10.65 10.24
3 Mård Leo Kristina 46.15 0.04.58 9.08 8.73

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laasanen Matti LaihLu 41.03 0.00.00
2 Backman Christoffer Femman 1.06.57 0.25.54

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rannila Oskari LapVi 36.10 0.00.00
2 Bergström Jesper Femman 41.56 0.05.46

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virkajärvi Aapo JRV 22.18 0.00.00 53.59 54.33
2 Udell Oliver Solf 25.07 0.02.49 46.69 47.33
3 Huhtamäki Rasmus PieHi 25.56 0.03.38 44.36 44.96
4 Hellstedt Oliver Lynx 27.10 0.04.52 41.52 42.08
5 Bergström Kasper Kristina 27.58 0.05.40 39.53 40.07
6 Rokala Alex Femman 36.43 0.14.25 29.50 29.90
7 Muhonen Aatu RaJu 38.15 0.15.57 27.73 28.11
8 Haapala Juuso PR 54.49 0.32.31 18.94 19.20
9 Ehrman Emrik Femman 1.02.42 0.40.24 16.20 16.42

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jansson Lukas Falken 18.21 0.00.00
2 Kemppainen Aarne EsSu 20.18 0.01.57
3 Saranen Mikael Pihkan 21.33 0.03.12
4 Kämäräinen Aaro S-JKL 24.14 0.05.53
5 Seppälä Paavo Femman 31.56 0.13.35
6 Hjerpe Arvid Femman 33.21 0.15.00
7 Koljonen Atte VaaSu 51.48 0.33.27

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koski Juuso YKV 12.32 0.00.00
2 Muhonen Eetu RaJu 16.33 0.04.01
3 Sundberg Hannes Minken 16.39 0.04.07
4 Suokko Lauri LapVi 16.43 0.04.11
5 Balck Erik AngA 17.06 0.04.34
6 Strandberg John Malax 20.21 0.07.49
7 Yrjans Johan NOK 20.45 0.08.13
8 Strandberg Felix Malax 25.12 0.12.40
9 Bredgård Elias Malax 32.48 0.20.16
10 Malmström Peetu RR 35.34 0.23.02

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sundberg Elias Minken 9.40 0.00.00
2 Kankaanpää Mikki EsSu 10.02 0.00.22
3 Mjösund Rasmus EsSu 10.28 0.00.48
4 Hertsbacka Isak NOK 11.06 0.01.26
5 Yrjans Pontus NOK 11.16 0.01.36
6 Anana John Pihkan 11.22 0.01.42
7 Frantz Alvin Malax 11.35 0.01.55
8 Fagerlund Viggo Raseborg 11.48 0.02.08
9 Söderman Hannes NOK 12.06 0.02.26
10 Puro-Aho Aapo VaaSu 12.19 0.02.39
11 Kullberg Adam Malax 13.37 0.03.57
12 Krook Elliot NOK 15.59 0.06.19
13 Smeds Linus NOK 16.10 0.06.30
14 Antikainen Eero RasKu 17.33 0.07.53

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Saranen Samuel Pihkan 10.42 0.00.00
2 Kämäräinen Elias S-JKL 11.47 0.01.05
3 Hjerpe Henrik Femman 12.44 0.02.02
4 Kiljunen Eikka LS-37 12.47 0.02.05

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Honkanen Iivari LapVi 8.44 0.00.00
2 Gulin Liam NOK 9.51 0.01.07
3 Enbacka Liam Malax 10.23 0.01.39
4 Smeds Vidar NOK 10.27 0.01.43
5 Nybacka Carl Kristina 10.36 0.01.52
6 Nybäck Erik Tullinge 10.40 0.01.56
7 Snickars William Malax 11.04 0.02.20
8 Tunis Evert Femman 12.23 0.03.39
9 Nynäs Leevi VaaSu 16.52 0.08.08

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Patana Jenny HiKi 30.47 0.00.00 89.21 88.31
2 Stenbacka Emma VaaSu 31.05 0.00.18 87.84 86.96
3 Tuomisto Anu NOR 32.14 0.01.27 84.22 83.37
4 Kuusela Tuija RasKa 32.44 0.01.57 82.45 81.62
5 Närhi Anna LS-37 33.15 0.02.28 80.69 79.88
6 Hahn Olivia OK77 33.31 0.02.44 79.58 78.77
7 Simonsén Suvi RasKa 34.07 0.03.20 77.71 76.93
8 Järveläinen Julia Femman 34.47 0.04.00 75.77 75.00
9 Autio Päivi Hiisi 34.51 0.04.04 75.17 74.41
10 Tuomisto Satu VaaSu 35.13 0.04.26 73.93 73.19
11 Taini Mia JRV 35.36 0.04.49 72.69 71.96
12 Lindgren Hanna Femman 35.41 0.04.54 72.08 71.35
13 Mårtenson Lydia OK77 38.03 0.07.16 67.18 66.50
14 Gunell Yvonne PIF 38.58 0.08.11 65.19 64.54
15 Höstman Victoria Femman 39.05 0.08.18 64.59 63.94
16 Virkajärvi Heta JRV 39.41 0.08.54 63.22 62.58
17 Rinkineva Elina RaJu 43.09 0.12.22 57.77 57.19
18 Isolähteenmäki Pia RasKa 43.15 0.12.28 57.27 56.69
19 Sandell Eva-Lina Kronan 43.47 0.13.00 56.21 55.64
20 Glasberg Annelie NOK 45.33 0.14.46 53.68 53.14
21 Istolahti Tiia MSParma 46.29 0.15.42 52.26 51.74
22 Torrkulla Matilda Femman 48.07 0.17.20 50.16 49.66
23 Rajala Milla LapVi 48.51 0.18.04 49.08 48.59
24 Grahn Elina Femman 49.03 0.18.16 48.56 48.07
25 Häkkinen Elli SaPu 59.06 0.28.19 40.03 39.63
26 Torrkulla Julia Femman 59.33 0.28.46 39.47 39.07
Mjösund Katja EsSu KES -

Sarja D21B
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tarkkanen Annika UlvUra 41.04 0.00.00
2 Suokko Susanna LapVi 48.34 0.07.30

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hartvik Heli PR 37.04 0.00.00 47.45 49.29
2 Smeds Heidi NOK 37.43 0.00.39 44.30 46.02
3 Tunis Pernilla Femman 39.22 0.02.18 40.21 41.77
4 Finne Annsofie Solf 51.22 0.14.18 29.10 30.23

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Smeds Mia NOK 32.22 0.00.00 53.36 48.49
2 Keski-Säntti Eija YKV 36.48 0.04.26 46.15 41.94
3 Rotola-Pukkila Minna KauKa 40.58 0.08.36 40.75 37.03
4 Bergqvist Katarina Falken 41.36 0.09.14 39.44 35.84
5 Forssten Ann-Sofie Pihkan 41.41 0.09.19 38.67 35.14
6 Svedström-Söderman Johanna NOK 42.46 0.10.24 37.02 33.64
7 Kyckling Katja Lynx 43.50 0.11.28 35.46 32.22
8 Finne Rosmarie Solf 46.20 0.13.58 32.93 29.92
9 Taanila Maria KanSu 1.00.32 0.28.10 24.73 22.47
10 Forsström Linda 1.05.16 0.32.54 22.49 20.44

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rannila Tanja VetU 34.50 0.00.00 44.94 43.32
2 Lautamo Riikka VaaSu 36.42 0.01.52 41.94 40.43
3 Rajamäki Riikka HS 38.01 0.03.11 39.80 38.37
4 Peltoniemi Tuula KoS 42.17 0.07.27 35.17 33.90
5 Puro-Aho Veera VaaSu 43.39 0.08.49 33.47 32.26
6 Kumara Tanja-Tupuna LaihLu 43.47 0.08.57 32.77 31.59
7 Haavisto Mia HyRa 45.00 0.10.10 31.31 30.18
8 Känsäkangas Aurora KauWi 45.48 0.10.58 30.19 29.10
9 Torrkulla Päivi Femman 1.00.52 0.26.02 22.29 21.48
10 Backman Åsa Femman 1.02.07 0.27.17 21.42 20.65

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Blomqvist Eija Femman 31.31 0.00.00 47.20 46.14
2 Svartsjö Åsa Botnia 32.04 0.00.33 45.62 44.59
3 Pikkarainen Anu HS 32.20 0.00.49 44.48 43.48
4 Holm Riikka SiiRa 33.50 0.02.19 41.77 40.83
5 Latvala Annukka RaJu 36.20 0.04.49 38.22 37.36
6 Lindgren Annika Femman 38.55 0.07.24 35.04 34.25
7 Mårtenson Karin OK77 46.19 0.14.48 28.91 28.26
8 Snickars Virpi Solf 47.38 0.16.07 27.59 26.97
9 Udell Tina Solf 53.43 0.22.12 24.00 23.46
10 Granlund Elisabeth Minken 53.58 0.22.27 23.43 22.90

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Strandberg Annika Femman 34.37 0.00.00 38.58 37.53
2 Korpela-Kamila Heidi SuJu 36.31 0.01.54 35.79 34.82
3 Kosamo Maire PudU 44.10 0.09.33 28.94 28.16
4 Annila Heli Koovee 44.38 0.10.01 28.00 27.24
5 Koskela Sari RaJu 44.44 0.10.07 27.29 26.56
6 Reiman Anu AngA 45.57 0.11.20 25.95 25.25
7 Friman Rose-Maj Solf 51.33 0.16.56 22.58 21.96
Mylläri Britt-Marie NOK HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hautala Päivi RaJu 31.24 0.00.00 29.35 28.54
2 Kankaanpää Tarja KauWi 34.01 0.02.37 25.06 24.37
3 Sarkki Sirkka KeU 40.55 0.09.31 19.14 18.62

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Soinila Helena TeuRi 32.20 0.00.00 43.99 41.07
2 Fred Bodil Femman 33.04 0.00.44 42.09 39.30
3 Tunis Berit Femman 33.39 0.01.19 40.45 37.77
4 Yliniemi Kaisa NiS 42.58 0.10.38 30.97 28.92
5 Kattilakoski Kirsti KoS 43.27 0.11.07 29.93 27.94
6 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 44.03 0.11.43 28.83 26.92
7 Björklund Gunilla Falken 45.46 0.13.26 27.08 25.28
8 Laine Kaija KauKa 49.31 0.17.11 24.41 22.80

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korkeakangas Eeva-Liisa RaJu 27.41 0.00.00 41.34 40.31
2 Stoor Anne KoS 28.01 0.00.20 40.08 39.08
3 Seppälä Eila YKV 28.15 0.00.34 38.99 38.02
4 Sandgren Ann-Mari NOK 31.48 0.04.07 33.96 33.12
5 Saari Irmeli HirvHe 32.07 0.04.26 32.96 32.14
6 Lähdekorpi Kaija Femman 38.12 0.10.31 27.15 26.47
7 Vähänen Pia HyRa 44.30 0.16.49 22.82 22.25
8 Pått Saga Minken 48.10 0.20.29 20.64 20.13
9 Nyberg Eva Minken 59.53 0.32.12 16.24 15.84

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Carlson-Wikström Ann-May Solf 56.29 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuohimaa Ines Solf 30.07 0.00.00 53.06 51.54
2 Haapala Jaana PR 31.16 0.01.09 49.57 48.15
3 Torrkulla Henna Femman 32.10 0.02.03 46.70 45.36
4 Myrskog Rosa Kronan 33.06 0.02.59 43.93 42.67
5 Enlund Julia Femman 40.38 0.10.31 34.61 33.61
6 Oikarainen Siiri LaihLu 46.49 0.16.42 29.01 28.18

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sikkilä Peppi LapVi 23.38 0.00.00 56.66 53.81
2 Kankaanpää Aino LapVi 26.08 0.02.30 50.39 47.86
3 Taini Elli JRV 27.25 0.03.47 47.21 44.84
4 Kankaanpää Martta EsSu 30.26 0.06.48 41.80 39.70
5 Gripenberg Ester Brahe 30.47 0.07.09 40.60 38.56
6 Myllymäki Matilda KoS 33.05 0.09.27 37.10 35.24
7 Suokko Matilda LapVi 35.30 0.11.52 33.95 32.24
8 Ruutiainen Alisa LaihLu 40.36 0.16.58 29.13 27.67
9 Kytömäki Milla VaaSu 41.02 0.17.24 28.28 26.86
Sand Hanna NOK KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Fagerlund Frida Raseborg 24.08 0.00.00
2 Määttälä Selma KoS 24.36 0.00.28
3 Rajala Maija RaJu 32.22 0.08.14
4 Enlund Isabella Femman 33.09 0.09.01
5 Löfqvist Linn Femman 36.23 0.12.15
6 Wikström Wilma Brahe 37.24 0.13.16
7 Lautamo Hilla VaaSu 43.12 0.19.04

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korpi Sanni RaJu 13.15 0.00.00
2 Sauso Aada HS 15.14 0.01.59
3 Saranpää Saara RaJu 16.31 0.03.16
4 Kautto Taru RastiE4 17.04 0.03.49
5 Niemi Siiri PoRa 17.35 0.04.20
6 Backlund Thelma Femman 18.47 0.05.32
7 Nybäck Ellen Tullinge 19.59 0.06.44
8 Sikkilä Iines LapVi 20.31 0.07.16
9 Kuoppala Saana RasKu 22.27 0.09.12
10 Mutikainen Eveliina KauWi 29.24 0.16.09

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Snickars Lea NOK 10.34 0.00.00
2 Kataja Enni RaJu 10.41 0.00.07
3 Westerlund Jessica Falken 11.22 0.00.48
4 Wikblom Thea Minken 11.41 0.01.07
5 Rajala Kerttu RaJu 11.55 0.01.21
6 Torrkulla Moa Femman 12.45 0.02.11
7 Sauso Edith HS 12.54 0.02.20
8 Keski-Säntti Helka YKV 14.38 0.04.04
9 Saari Juulia RasKu 14.40 0.04.06
10 Koivula Sanni LaihLu 14.54 0.04.20
11 Nordman Julia Femman 19.10 0.08.36
12 Kytömäki Marie VaaSu 19.46 0.09.12
Pihlaja Elli RasKu HYL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hallivuori Katri KauKa 11.48 0.00.00
2 Trofast Senni LaihLu 12.53 0.01.05
3 Oikarainen Fanni LaihLu 13.28 0.01.40
4 Storgård Lova Femman 14.31 0.02.43
5 Puttonen Ansa S-JKL 19.55 0.08.07
6 Storgård Vilja Femman 20.08 0.08.20

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sved Ines NOK 8.47 0.00.00
2 Koski Sofia YKV 9.00 0.00.13
3 Taini Iida JRV 9.10 0.00.23
4 Kankaanpää Miina EsSu 9.15 0.00.28
5 Muhonen Oona RaJu 9.35 0.00.48
6 Keski-Säntti Venla YKV 9.38 0.00.51
7 Snickars Melinda NOK 10.11 0.01.24
8 Smeds Klara NOK 10.42 0.01.55
9 Niemi Viivi PoRa 10.47 0.02.00
10 Enlund Nova Femman 10.49 0.02.02
11 Stolpe Alissa Malax 10.57 0.02.10
12 Ingberg Leah NOK 11.29 0.02.42
13 Mitts Emilia Malax 11.30 0.02.43
14 Pöytäkangas Aada-Liina VaaSu 11.45 0.02.58
15 Korpi Venla LaihLu 11.51 0.03.04
16 Kataja Helmi RaJu 12.15 0.03.28
17 Snickars Maja NOK 12.22 0.03.35
17 Smeds Maya NOK 12.22 0.03.35
19 Kuoppala Pinja RasKu 12.51 0.04.04
20 Virtanen Aune KauKa 13.18 0.04.31
21 Bredgård Tilde Malax 13.48 0.05.01
22 Granholm Emilia Femman 13.56 0.05.09
23 Bergman Stella NOK 14.33 0.05.46
24 Joupers Ellen Malax 14.48 0.06.01
25 Lassila Nelli RaJu 16.48 0.08.01
26 Hertsbacka Linnea NOK 17.10 0.08.23
27 Mutikainen Aada KauWi 18.05 0.09.18