FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Merenkurkun Rastipäivät – Kvarkenträffen pv 1
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 34
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heiska Samu TuMe 40.53 0.00.00 93.68 92.25
2 Saari Toni PR 48.16 0.07.23 78.97 77.78
3 Lassila Ari-Pekka Koovee 48.35 0.07.42 78.09 76.90
4 Sipponen Jere PR 48.44 0.07.51 77.48 76.30
5 Gripenberg Otto Brahe 48.52 0.07.59 76.90 75.73
6 Istolahti Jaakko KangSK 49.29 0.08.36 75.58 74.43
7 Patana Mikko HiKi 50.34 0.09.41 73.61 72.49
8 Luoma Juha IkNV 50.54 0.10.01 72.77 71.67
9 Joensuu Ari-Pekka PR 51.19 0.10.26 71.83 70.74
10 Jern Jonas PR 51.49 0.10.56 70.79 69.72
11 Hölsö Mikko VaajTe 51.52 0.10.59 70.38 69.31
12 Mieskoski Kimmo RaLu 51.56 0.11.03 69.94 68.88
13 Istolahti Tuomo KangSK 52.41 0.11.48 68.60 67.56
14 Iivari Antti RasKu 53.00 0.12.07 67.86 66.83
15 Liukkonen Matti RR 53.15 0.12.22 67.20 66.18
16 Janlöv Matti Åland 55.13 0.14.20 64.48 63.50
17 Markkila Eero RasKu 55.51 0.14.58 63.43 62.47
18 Åbacka Tommy Brahe 56.06 0.15.13 62.83 61.87
19 Alppi Antti IkNV 56.09 0.15.16 62.45 61.50
20 Lahtinen Tuomo LS-37 56.10 0.15.17 62.11 61.17
21 Jansson Emil Brahe 58.20 0.17.27 59.50 58.59
22 Stubb Hannes Falken 59.53 0.19.00 57.66 56.78
23 Hakala Antti KortJV 1.00.08 0.19.15 57.12 56.25
24 Rantala Antti KangSK 1.00.41 0.19.48 56.31 55.45
25 Sankelo Hermanni IkNV 1.01.10 0.20.17 55.57 54.72
26 Annila Petri Koovee 1.01.46 0.20.53 54.74 53.91
27 Koivusalo Kalle IlU 1.09.56 0.29.03 48.09 47.36
28 Tarkkio Henrik EsAk 1.12.09 0.31.16 46.36 45.66
29 Aalto Tuomas EsAk 1.14.05 0.33.12 44.91 44.23
30 Vesterback Lucas Malax 1.15.01 0.34.08 44.11 43.44
31 Häkkinen Aapo SaPu 1.16.15 0.35.22 43.16 42.51
32 Maunumäki Mikko SuJu 1.22.00 0.41.07 39.92 39.31
33 Mylläri Lucas NOK 1.26.27 0.45.34 37.66 37.08
Outinen Tuomas KS EIL -

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puntila Jaakko SuJu 42.09 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vesterback Jonas Malax 34.07 0.00.00 58.40 52.89
2 Välikorpi Jari RasKu 34.33 0.00.26 54.78 49.61
3 Leinonen Lauri Pohjant 38.37 0.04.30 46.44 42.05
Smeds Kenneth NOK KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantala Teemu LapVi 25.30 0.00.00 63.61 61.95
2 Pikkarainen Toni HS 25.47 0.00.17 62.38 60.76
3 Fränti Juha RasKu 27.11 0.01.41 58.67 57.15
4 Jansson Sören Falken 28.00 0.02.30 56.48 55.01
5 Hautalahti Antti YKV 28.53 0.03.23 54.28 52.87
6 Ylihärsilä Ari AlahKi 30.31 0.05.01 50.94 49.61
7 Rajala Jarkko RaJu 31.06 0.05.36 49.55 48.26
8 Koski Jussi YKV 32.17 0.06.47 47.31 46.08
8 Sauso Riku HS 32.17 0.06.47 47.31 46.08
10 Smeds Christoffer NOK 32.39 0.07.09 45.95 44.76
11 Henriksson Mathias Falken 34.44 0.09.14 42.81 41.69
12 Eriksson Henrik VaaSu 35.29 0.09.59 41.52 40.44
13 Närvä Juha VaaSu 36.23 0.10.53 40.12 39.08
14 Tuomaala Ville VaaSu 36.47 0.11.17 39.32 38.30
15 Gripenberg Mattias Brahe 40.47 0.15.17 35.13 34.22
16 Kullberg Fredrik Malax 43.40 0.18.10 32.50 31.66
17 Kytömäki Jyri VaaSu 44.22 0.18.52 31.68 30.86
18 Antikainen Teemu RaJu 44.44 0.19.14 31.12 30.31
19 Kupari Hannu YKV 47.42 0.22.12 28.90 28.15
Hartvik Toni PR EIL -
Pohjola Jukka HauSi EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Weckström Anders OK77 29.10 0.00.00 46.41 44.92
2 Nikkola Hannu RaJu 29.40 0.00.30 44.95 43.50
3 Lindell Niklas Brahe 30.02 0.00.52 43.72 42.31
4 Savolainen Tomi RasKe 30.32 0.01.22 42.34 40.98
5 Repo Juuso EsSu 34.24 0.05.14 36.99 35.80
6 Snåre Dan Botnia 34.30 0.05.20 36.30 35.13
7 Kuntola Sami LaihLu 34.51 0.05.41 35.35 34.21
8 Kämäräinen Marko S-JKL 34.57 0.05.47 34.67 33.55
9 Honkanen Antti LapVi 40.13 0.11.03 29.62 28.67
10 Koivula Petri LaihLu 46.50 0.17.40 25.00 24.20
11 Bergström Rune Kristina 48.31 0.19.21 23.72 22.95

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vainionpää Matti RasKu 23.44 0.00.00 57.86 56.87
2 Ylikangas Esko RasKu 26.27 0.02.43 51.36 50.48
3 Miettinen Juha Lynx 28.35 0.04.51 47.01 46.21
4 Suvanto Mikael RaJu 29.46 0.06.02 44.65 43.89
5 Kamila Kai SuJu 30.04 0.06.20 43.71 42.97
6 Ylihärsilä Juha AlahKi 30.16 0.06.32 42.94 42.20
7 Haglund Tommy Brahe 30.19 0.06.35 42.38 41.66
8 Koivusalo Juha IlU 32.08 0.08.24 39.53 38.85
9 Välimaa Pertti VaaSu 33.01 0.09.17 38.02 37.38
10 Mårtenson Rasmus OK77 37.22 0.13.38 33.20 32.64
11 Lassila Kenneth Falken 37.57 0.14.13 32.31 31.75
12 Björklund Tommy Brahe 38.23 0.14.39 31.56 31.02
13 Pasanen Jussi RaJu 39.32 0.15.48 30.27 29.75
14 Ruutiainen Jaakko LaihLu 51.40 0.27.56 22.87 22.48
15 Lehtinen Esa KauWi 57.32 0.33.48 20.29 19.94
Hirvelä Jarkko VaaSu EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuomisto Juha VaaSu 26.26 0.00.00 52.09 52.07
2 Kuoppala Esa RasKu 27.14 0.00.48 50.09 50.07
3 Reiman Jarmo AngA 28.13 0.01.47 47.88 47.87
4 Stenlund Tom Brahe 28.41 0.02.15 46.66 46.64
5 Laasanen Juha KauWi 28.55 0.02.29 45.83 45.81
6 Höstman Stefan Malax 28.57 0.02.31 45.33 45.32
7 Stenlund Dan Brahe 30.19 0.03.53 42.86 42.85
8 Hirvensalo Jorma SaPu 30.34 0.04.08 42.09 42.07
9 Kiljunen Juha LS-37 30.40 0.04.14 41.53 41.52
10 Koskela Heikki RaJu 31.09 0.04.43 40.47 40.46
11 Kinnari Jukka SuJu 36.13 0.09.47 34.46 34.44
12 Strandberg Leif Malax 36.51 0.10.25 33.51 33.50
13 Wiklund Torbjörn Falken 37.49 0.11.23 32.32 32.30
14 Balck Johan AngA 38.28 0.12.02 31.43 31.42
15 Härkönen Antti PudU 38.29 0.12.03 31.08 31.07
16 Lyyluoma Pasi TeuRi 42.05 0.15.39 28.12 28.11
17 Ojanen Juha HyRa 44.04 0.17.38 26.56 26.55

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Junkala Eero KannUra 26.02 0.00.00 47.36 46.39
2 Kukkola Pauli SiiRa 26.57 0.00.55 45.29 44.36
3 Mäkikyrö Jukka OH 26.59 0.00.57 44.78 43.86
4 Lähdesmäki Veli-Matti RasHy 28.07 0.02.05 42.54 41.66
5 Stubb Stefan Falken 29.46 0.03.44 39.76 38.95
6 Vallbacka Heikki KortJV 30.35 0.04.33 38.30 37.51
7 Löfroth Tommy Malax 31.03 0.05.01 37.33 36.56
8 Toppari Reijo KauWi 34.14 0.08.12 33.50 32.81
9 Hakala Heikki KortJV 35.01 0.08.59 32.39 31.73
10 Senttula Asko S-JKL 37.02 0.11.00 30.30 29.68
11 Häkkinen Olli-Pekka SaPu 37.11 0.11.09 29.84 29.23
12 Tamminen Erkki SuJu 37.35 0.11.33 29.20 28.60
13 Keskitalo Jussi MSParma 38.40 0.12.38 28.06 27.48
14 Laukkarinen Kari TVV 38.41 0.12.39 27.73 27.16
15 Tamminen Hannu SuJu 41.57 0.15.55 25.28 24.76
16 Rintaluoma Kari TeuRi 45.18 0.19.16 23.13 22.66
Toikkanen Ilpo SuJu EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ena Henrik Falken 27.30 0.00.00 45.26 45.08
2 Vilminko Pauli SiSe 28.03 0.00.33 43.98 43.81
3 Svedström Mats NOK 28.32 0.01.02 42.85 42.69
4 Nylund Sven-Olof Botnia 28.33 0.01.03 42.44 42.28
5 Nyystilä Jukka LaihLu 29.23 0.01.53 40.87 40.71
6 Ritanotko Markku TuMe 30.19 0.02.49 39.25 39.09
7 Joki Sauli VetU 30.25 0.02.55 38.76 38.60
8 Korpijärvi Asko KannUra 30.31 0.03.01 38.27 38.12
9 Högnäs Tore Brahe 32.51 0.05.21 35.22 35.08
10 Rantapuska Seppo PetPe 33.36 0.06.06 34.10 33.97
11 Hakomäki Juhani LapVi 34.41 0.07.11 32.72 32.59
12 Helkkula Rauli TuMe 34.46 0.07.16 32.33 32.20
13 Nyberg Henry Trian 35.10 0.07.40 31.65 31.52
14 Niinimäki Hannu K. LaihLu 35.24 0.07.54 31.13 31.01
15 Hakola Martti RiSu 41.30 0.14.00 26.29 26.18
16 Hattar Allan Falken 45.19 0.17.49 23.83 23.74
Henriksson Fjalar Falken HYL -
Pensas Esko LaihLu HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Williamsson Bo-Göran VaaSu 24.47 0.00.00 42.06 41.11
2 Hartvik Seppo Malax 25.22 0.00.35 40.83 39.90
3 Eklund Sven NOK 26.07 0.01.20 39.39 38.50
4 Railimo Matti SOC 26.08 0.01.21 39.11 38.22
5 Nynäs Henning Brahe 26.13 0.01.26 38.73 37.85
6 Sundelin Rolf-Erik GIF 26.59 0.02.12 37.37 36.53
6 Randström Hans Raseborg 26.59 0.02.12 37.37 36.53
8 Lågland Henry Malax 27.31 0.02.44 36.15 35.34
9 Lövsund Bengt Botnia 29.19 0.04.32 33.70 32.94
10 Kares Olli EuVe 29.23 0.04.36 33.39 32.64
11 Björklund Håkan Falken 30.38 0.05.51 31.81 31.09
12 Turunen Erkki SuSe 31.41 0.06.54 30.54 29.85
13 Pollari Kalevi YKV 32.01 0.07.14 30.01 29.33
14 Blomqvist Carl-Henrik Minken 32.24 0.07.37 29.45 28.78
15 Rauma Håkan Botnia 32.54 0.08.07 28.79 28.14
16 Åkerblom Måns GIF 33.16 0.08.29 28.27 27.63
17 Laasanen Veikko VäVi 33.25 0.08.38 27.94 27.31
18 Nylund Henrik Falken 33.35 0.08.48 27.60 26.97
19 Tuominen Osmo KoS 36.29 0.11.42 25.22 24.65
20 Myllymäki Ari KPV 37.16 0.12.29 24.51 23.95
21 Lassila Heikki PiTa 37.37 0.12.50 24.10 23.55
22 Kätkä Vesa Reima 39.19 0.14.32 22.88 22.37
23 Majasaari Kari SuJu 41.45 0.16.58 21.39 20.90
Niemelä Pentti LaihLu HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Forsén Björn NOK 22.02 0.00.00 34.62 34.13
2 Ansamaa Reino RaN 23.44 0.01.42 31.82 31.37
3 Kukko Risto VäVi 26.09 0.04.07 28.59 28.18
4 Saarimäki Jorma VaaSu 26.43 0.04.41 27.70 27.31
5 Backman Sven-Olof Falken 27.47 0.05.45 26.36 25.99
6 Söderlund Rolf Solf 28.02 0.06.00 25.85 25.49
7 Toskala Paavo KoS 28.27 0.06.25 25.20 24.85
8 Sandgren Lars NOK 28.51 0.06.49 24.59 24.24
9 Pått Frans Minken 29.48 0.07.46 23.55 23.22
10 Taipalus Esko RasKe 30.55 0.08.53 22.45 22.14
11 Paavola Vesa EE 31.14 0.09.12 21.98 21.67
12 Ekholm Hans AOK 32.54 0.10.52 20.64 20.34
12 Koski Matti J NOK 32.54 0.10.52 20.64 20.34
14 Östman Lars-Erik Brahe 33.52 0.11.50 19.60 19.32
15 Torrkulla Roy Minken 37.00 0.14.58 17.73 17.48
16 Teppo Jaakko GIF 51.12 0.29.10 12.66 12.49
Kiltinen Juhani KeuKi EIL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Patana Tapio VetU 22.09 0.00.00 26.25 23.92
2 Veijovaara Jorma Pohjant 22.44 0.00.35 24.93 22.73
3 Salmi Aimo VaaSu 26.40 0.04.31 20.71 18.88
4 Heinonen Olavi KaRa 29.42 0.07.33 18.11 16.50
5 Gunell Kurt Falken 30.44 0.08.35 17.03 15.52
6 Paavola Seppo EE 31.35 0.09.26 16.11 14.68
7 Knuuttila Helge VaaSu 56.27 0.34.18 8.75 7.98

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mård Leo Kristina 30.06 0.00.00
2 Holmlund Elof Malax 35.10 0.05.04

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laasanen Matti LaihLu 35.10 0.00.00 29.70 29.70
2 Kumara Eemeli LaihLu 45.55 0.10.45 21.04 21.04
3 Rinta-Koski Eemeli VaaSu 46.52 0.11.42 18.94 18.94

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rannila Oskari LapVi 35.14 0.00.00 50.25 47.53
2 Bergström Jesper Femman 39.14 0.04.00 43.44 41.09
3 Varga Gergö HUN 41.36 0.06.22 39.37 37.24
4 Miettinen Vili Lynx 49.36 0.14.22 31.68 29.97
5 Biskop Robert KoS 1.12.35 0.37.21 20.73 19.61

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virkajärvi Aapo JRV 24.58 0.00.00 52.20 49.84
2 Bergström Kasper Kristina 25.52 0.00.54 49.84 47.60
3 Huhtamäki Rasmus PieHi 26.58 0.02.00 47.29 45.16
4 West Viktor Minken 27.17 0.02.19 46.23 44.15
5 Karjanlahti Kosti KauWi 32.44 0.07.46 38.10 36.39
6 Rokala Alex Femman 34.44 0.09.46 35.51 33.91
7 Muhonen Aatu RaJu 35.15 0.10.17 34.59 33.03
8 Wikblom Melker Minken 35.32 0.10.34 33.92 32.40
9 Udell Oliver Solf 35.44 0.10.46 33.34 31.84
10 Forsström Anton Botnia 37.30 0.12.32 31.40 29.99
11 Haapala Juuso PR 42.56 0.17.58 27.10 25.88
12 Backman Alexander Femman 46.38 0.21.40 24.65 23.54
13 Rinta-Koski Aapeli VaaSu 50.01 0.25.03 22.70 21.68
14 Ehrman Emrik Femman 53.11 0.28.13 21.09 20.14
15 Friman Ben Solf 55.32 0.30.34 19.95 19.05
Sivonen Miro TP EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kemppainen Aarne EsSu 12.21 0.00.00
2 Jansson Lukas Falken 15.03 0.02.42
3 Forsström Emil Botnia 15.53 0.03.32
4 Kämäräinen Aaro S-JKL 17.48 0.05.27
5 Koljonen Atte VaaSu 18.29 0.06.08
6 Seppälä Paavo Femman 24.58 0.12.37
Malmström Kaapo RR EIL -
Saranen Mikael Pihkan HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sundberg Hannes Minken 11.42 0.00.00
2 Koski Juuso YKV 12.55 0.01.13
3 Muhonen Eetu RaJu 13.27 0.01.45
4 Grankull Sebastian Kronan 15.13 0.03.31
5 Wikblom Sander Minken 15.32 0.03.50
6 Lemberg Anton TP 15.37 0.03.55
7 Suokko Lauri LapVi 17.28 0.05.46
8 Balck Erik AngA 18.28 0.06.46
9 Rannila Aatu VetU 18.37 0.06.55
10 Malmström Peetu RR 19.20 0.07.38
11 Yrjans Johan NOK 20.08 0.08.26
Strandberg John Malax EIL -
Hölsö Tuomas RaJu EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sundberg Elias Minken 11.24 0.00.00
2 Fagerlund Viggo Raseborg 12.25 0.01.01
3 Ekonoja Kasper PelPo 12.29 0.01.05
4 Kullberg Adam Malax 13.23 0.01.59
5 Smeds Linus NOK 13.25 0.02.01
6 Hertsbacka Isak NOK 13.41 0.02.17
7 Anana John Pihkan 14.23 0.02.59
8 Yrjans Pontus NOK 14.28 0.03.04
9 Frantz Alvin Malax 14.32 0.03.08
10 Fränti Onni RaJu 15.25 0.04.01
11 Puro-Aho Aapo VaaSu 16.19 0.04.55
12 Närvä Juuso VaaSu 17.56 0.06.32
13 Hautamäki Arttu RasKe 21.31 0.10.07
Norrgård Isak Femman EIL -
Kankaanpää Mikki EsSu EIL -
Antikainen Eero RasKu HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kiljunen Eikka LS-37 12.12 0.00.00
2 Saranen Samuel Pihkan 14.25 0.02.13
3 Kämäräinen Elias S-JKL 14.44 0.02.32

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Honkanen Iivari LapVi 10.03 0.00.00
2 Hietala Samu LapVi 10.34 0.00.31
3 Gulin Liam NOK 10.51 0.00.48
4 Nybäck Erik Tullinge 11.07 0.01.04
5 Hautamäki Aaro RasKe 11.32 0.01.29
6 Nivukoski Hugo YKV 11.37 0.01.34
7 Tunis Evert Femman 12.45 0.02.42
8 Haldin Emil Femman 13.42 0.03.39
9 Fred Evert Femman 14.05 0.04.02
10 Nynäs Leevi VaaSu 19.06 0.09.03
Pohjola Ilmari HauSi EIL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Patana Jenny HiKi 36.09 0.00.00 91.36 90.88
2 Tuomisto Anu NOR 36.56 0.00.47 88.81 88.35
3 Gunell Yvonne PIF 38.31 0.02.22 84.58 84.14
4 Närhi Anna LS-37 38.57 0.02.48 83.06 82.62
5 Tuomisto Satu VaaSu 39.30 0.03.21 81.33 80.91
6 Simonsén Suvi RasKa 39.49 0.03.40 80.12 79.70
7 Virkajärvi Heta JRV 40.17 0.04.08 78.63 78.22
8 Hahn Olivia OK77 41.00 0.04.51 76.71 76.31
9 Autio Päivi Hiisi 41.12 0.05.03 75.79 75.39
10 Kuusela Tuija RasKa 41.50 0.05.41 74.10 73.72
11 Stenbacka Emma VaaSu 42.10 0.06.01 72.98 72.60
12 Taini Mia JRV 43.22 0.07.13 70.45 70.08
13 Finnäs Jenny Malax 43.38 0.07.29 69.50 69.14
14 Rinkineva Elina RaJu 45.20 0.09.11 66.40 66.05
15 Ylipelkola Essi LS-37 46.07 0.09.58 64.78 64.44
16 Hietala Emmi LapVi 46.30 0.10.21 63.76 63.43
17 Mårtenson Lydia OK77 48.14 0.12.05 61.00 60.68
18 Lindgren Hanna Femman 48.33 0.12.24 60.14 59.83
19 Hoskari Maria RasKa 50.24 0.14.15 57.49 57.19
20 Snickars Fia Solf 52.34 0.16.25 54.69 54.40
21 Isolähteenmäki Pia RasKa 1.01.44 0.25.35 46.20 45.96
22 Häkkinen Elli SaPu 1.09.52 0.33.43 40.50 40.29
23 Friman Sonja Solf 1.20.41 0.44.32 34.79 34.61
Välimaa Kristiina HS EIL -

Sarja D21B
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suokko Susanna LapVi 32.08 0.00.00

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ekonoja Linda PelPo 30.11 0.00.00 49.95 51.92
2 Smeds Heidi NOK 30.33 0.00.22 47.50 49.38
3 Hartvik Heli PR 33.03 0.02.52 42.19 43.86
4 Finne Annsofie Solf 51.33 0.21.22 25.95 26.98
Pöytäkangas Eliisa VaaSu HYL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Smeds Mia NOK 29.32 0.00.00 46.69 41.90
2 Keski-Säntti Eija YKV 32.51 0.03.19 41.19 36.96
3 Forssten Ann-Sofie Pihkan 38.13 0.08.41 34.73 31.17
4 Rotola-Pukkila Minna KauKa 41.50 0.12.18 31.11 27.92
5 Nivukoski Elisa YKV 43.55 0.14.23 29.04 26.06
6 Bergqvist Katarina Falken 45.18 0.15.46 27.58 24.76
7 Finne Rosmarie Solf 48.14 0.18.42 25.37 22.77
8 Taanila Maria KanSu 51.30 0.21.58 23.26 20.87
9 Forsström Linda 54.49 0.25.17 21.38 19.19

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rannila Tanja VetU 27.10 0.00.00 45.99 44.37
2 Forsström Heidi Botnia 36.52 0.09.42 33.33 32.15
3 Rajamäki Riikka HS 37.37 0.10.27 32.11 30.97
4 Puro-Aho Veera VaaSu 38.25 0.11.15 30.90 29.81
5 Lautamo Riikka VaaSu 39.49 0.12.39 29.29 28.25
6 Kumara Tanja-Tupuna LaihLu 40.35 0.13.25 28.22 27.22
7 Känsäkangas Aurora KauWi 41.21 0.14.11 27.20 26.23
8 Peltoniemi Tuula KoS 45.23 0.18.13 24.32 23.46
9 Haavisto Mia HyRa 47.20 0.20.10 22.88 22.07
10 Bergström Pia Kristina 59.18 0.32.08 17.91 17.28
Fränti Kati RaJu EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Svartsjö Åsa Botnia 29.05 0.00.00 44.24 43.24
2 Pikkarainen Anu HS 32.34 0.03.29 38.77 37.89
3 Holm Riikka SiiRa 38.36 0.09.31 32.08 31.36
4 Udell Tina Solf 50.53 0.21.48 23.87 23.33
5 Hautamäki Anne-Mari RasKe 51.23 0.22.18 23.16 22.64
6 Latvala Annukka RaJu 53.32 0.24.27 21.78 21.29
7 Snickars Virpi Solf 54.38 0.25.33 20.90 20.43
8 Granlund Elisabeth Minken 54.40 0.25.35 20.45 19.99
9 Mårtenson Karin OK77 58.15 0.29.10 18.78 18.35

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Katajamäki Tuija KauWi 32.08 0.00.00 42.64 41.93
2 Korpela-Kamila Heidi SuJu 34.28 0.02.20 39.09 38.44
3 Koskela Sari RaJu 38.13 0.06.05 34.66 34.08
4 Ojajärvi Päivi RasKe 40.18 0.08.10 32.30 31.76
5 Ala-Kasari Outi RasKu 40.46 0.08.38 31.37 30.85
6 Annila Heli Koovee 42.38 0.10.30 29.46 28.97
7 Kosamo Maire PudU 42.53 0.10.45 28.75 28.28
8 Friman Rose-Maj Solf 46.11 0.14.03 26.21 25.77
9 Mylläri Britt-Marie NOK 54.20 0.22.12 21.85 21.49
10 Reiman Anu AngA 55.20 0.23.12 21.05 20.70

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kankaanpää Tarja KauWi 32.09 0.00.00 36.18 35.11
2 Hautala Päivi RaJu 33.05 0.00.56 33.40 32.42
3 Sarkki Sirkka KeU 34.51 0.02.42 30.04 29.15
4 Ylipelkola Eeva-Liisa KortJV 42.10 0.10.01 23.45 22.76

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Soinila Helena TeuRi 28.55 0.00.00 46.27 42.71
2 Kattilakoski Kirsti KoS 30.49 0.01.54 41.79 38.57
3 Björklund Gunilla Falken 32.20 0.03.25 38.28 35.33
4 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 32.42 0.03.47 36.32 33.52
5 Yliniemi Kaisa NiS 36.36 0.07.41 31.08 28.68

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korkeakangas Eeva-Liisa RaJu 19.32 0.00.00 41.89 40.96
2 Saari Irmeli HirvHe 20.48 0.01.16 38.60 37.75
3 Sandgren Ann-Mari NOK 21.08 0.01.36 37.27 36.44
4 Stoor Anne KoS 21.47 0.02.15 35.45 34.67
5 Wikblom Marianne Minken 23.44 0.04.12 31.89 31.19
6 Seppälä Eila YKV 25.18 0.05.46 29.31 28.66
7 Pått Saga Minken 28.02 0.08.30 25.91 25.33
8 Vähänen Pia HyRa 35.04 0.15.32 20.27 19.82
9 Nyberg Eva Minken 45.33 0.26.01 15.27 14.93

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Forsman Brita Falken 28.26 0.00.00
2 Hautamäki Anna-Maija RasKe 30.29 0.02.03

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Carlson-Wikström Ann-May Solf 36.17 0.00.00
2 Lassila Gunvor Falken 39.05 0.02.48

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Tiina RasKa 39.40 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haapala Jaana PR 32.46 0.00.00 52.58 50.41
2 Myrskog Rosa Kronan 34.08 0.01.22 48.96 46.94
3 Tuohimaa Ines Solf 34.24 0.01.38 47.08 45.13
4 Melender Emilia RaJu 40.08 0.07.22 39.06 37.45
5 Enlund Julia Femman 51.47 0.19.01 29.28 28.07
6 Oikarainen Siiri LaihLu 1.06.43 0.33.57 21.95 21.04
Rannila Venla VetU EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sikkilä Peppi LapVi 23.08 0.00.00 54.10 51.39
2 Taini Elli JRV 27.05 0.03.57 45.63 43.35
3 Gripenberg Ester Brahe 27.52 0.04.44 43.78 41.60
4 Myllymäki Matilda KoS 28.15 0.05.07 42.64 40.51
5 Korkonen Emilia KuortKu 30.40 0.07.32 38.77 36.83
6 Suokko Matilda LapVi 36.55 0.13.47 31.78 30.19
7 Ruutiainen Alisa LaihLu 37.26 0.14.18 30.92 29.38
8 Kankaanpää Martta EsSu 37.40 0.14.32 30.32 28.80
9 Lindell Tilde Brahe 38.07 0.14.59 29.55 28.07
10 Sand Hanna NOK 41.12 0.18.04 26.96 25.61
11 Torrkulla Venla Femman 44.30 0.21.22 24.61 23.38
12 Nynäs Amanda Botnia 1.02.21 0.39.13 17.31 16.45
13 Nordman Tilde Femman 1.20.16 0.57.08 13.25 12.59
Kytömäki Milla VaaSu EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rajala Maija RaJu 14.16 0.00.00
2 Fagerlund Frida Raseborg 14.45 0.00.29
3 Määttälä Selma KoS 15.50 0.01.34
4 Lautamo Hilla VaaSu 20.24 0.06.08
5 Enlund Isabella Femman 20.36 0.06.20
Löfqvist Linn Femman HYL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korpi Sanni RaJu 13.00 0.00.00
2 Sauso Aada HS 13.59 0.00.59
3 Nivukoski Nanna LapVi 14.13 0.01.13
4 Kautto Taru RastiE4 14.53 0.01.53
5 Nynäs Matilda Botnia 16.25 0.03.25
6 Saranpää Saara RaJu 16.26 0.03.26
7 Kuoppala Saana RasKu 16.47 0.03.47
8 Backlund Thelma Femman 17.30 0.04.30
9 Sikkilä Iines LapVi 17.44 0.04.44
10 Miettinen Tuuli Lynx 18.18 0.05.18
11 Niemi Siiri PoRa 19.01 0.06.01
12 Nybäck Ellen Tullinge 21.40 0.08.40
13 Snickars Matilda NOK 21.56 0.08.56
14 Mutikainen Eveliina KauWi 34.11 0.21.11
Saranpää Viola VaaSu EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Snickars Lea NOK 11.16 0.00.00
2 Kataja Enni RaJu 11.25 0.00.09
3 Westerlund Jessica Falken 11.56 0.00.40
4 Rajala Kerttu RaJu 12.50 0.01.34
5 Grankull Daniela Kronan 13.12 0.01.56
6 Wikblom Thea Minken 13.45 0.02.29
7 Torrkulla Moa Femman 14.38 0.03.22
8 Koivula Sanni LaihLu 14.52 0.03.36
9 Keski-Säntti Helka YKV 15.23 0.04.07
10 Sauso Edith HS 16.06 0.04.50
11 Nordman Julia Femman 18.59 0.07.43
12 Saari Juulia RasKu 19.44 0.08.28
13 Kytömäki Marie VaaSu 27.52 0.16.36
Pihlaja Elli RasKu HYL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Trofast Senni LaihLu 15.11 0.00.00
2 Kupari Aino YKV 16.45 0.01.34
3 Storgård Lova Femman 17.31 0.02.20
4 Oikarainen Fanni LaihLu 19.31 0.04.20
5 Rynéus Evelina Femman 21.32 0.06.21
6 Storgård Vilja Femman 41.48 0.26.37
Hirvelä Kerttu VaaSu EIL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koski Sofia YKV 9.43 0.00.00
2 Taini Iida JRV 10.06 0.00.23
3 Kankaanpää Miina EsSu 10.26 0.00.43
4 Keski-Säntti Venla YKV 10.33 0.00.50
5 Muhonen Oona RaJu 10.40 0.00.57
6 Sved Ines NOK 10.58 0.01.15
6 Lemberg Linnea RaJu 10.58 0.01.15
8 Korpi Venla LaihLu 11.47 0.02.04
9 Kuoppala Pinja RasKu 11.49 0.02.06
10 Niemi Viivi PoRa 11.51 0.02.08
11 Kupari Annikki YKV 12.12 0.02.29
12 Snickars Melinda NOK 12.21 0.02.38
12 Pöytäkangas Aada-Liina VaaSu 12.21 0.02.38
14 Ingberg Leah NOK 12.29 0.02.46
15 Enlund Nova Femman 12.33 0.02.50
16 Snickars Maja NOK 12.45 0.03.02
17 Kataja Helmi RaJu 12.58 0.03.15
18 Smeds Maya NOK 13.20 0.03.37
19 Bergman Stella NOK 14.01 0.04.18
20 Lassila Nelli RaJu 14.47 0.05.04
21 Fred Isis Femman 15.14 0.05.31
22 Mutikainen Aada KauWi 17.03 0.07.20
23 Joupers Ellen Malax 19.30 0.09.47
24 Granholm Emilia Femman 19.40 0.09.57
25 Smeds Klara NOK 21.27 0.11.44
26 Hertsbacka Linnea NOK 22.53 0.13.10