FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Vihti tutuksi -tuplasprintti, 2. osa
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koivisto Antton SKUusi 17.48 0.00.00 77.60 82.92
2 Koistinen Olli-Pekka HiKi 17.54 0.00.06 76.12 81.34
3 Stenbacka Wilhelm OK77 18.49 0.01.01 71.41 76.30
4 Taivainen Juho-Matti PelPo 19.04 0.01.16 69.49 74.25
5 Seppänen Kari-Pekka EsSu 19.08 0.01.20 68.26 72.94
6 Mutka Manu TuMe 19.12 0.01.24 67.04 71.64
7 Leinonen Jaakko RR 19.40 0.01.52 64.49 68.91
8 Korteniemi Jere PelPo 19.55 0.02.07 62.74 67.04
9 Salo Kristian Trian 20.01 0.02.13 61.48 65.70
10 Matilainen Juha LS-37 20.49 0.03.01 58.21 62.21
11 Valkonen Henri IHR 24.21 0.06.33 48.99 52.35
Vierimaa Ville EsAk EIL -
Hiltunen Juho Pohjant EIL -
Mustajoki Olli TP HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Niva Sara Pohjant 16.19 0.00.00 80.14 79.96
2 Haajanen Sofia Pohjant 16.38 0.00.19 77.63 77.46
3 Rantala Jasmiina Lynx 17.28 0.01.09 72.99 72.83
4 Karvonen Sara Lynx 17.46 0.01.27 70.84 70.68
5 Määttä Suvi TP 19.32 0.03.13 63.60 63.45
6 Jerkku Laura TuS 20.11 0.03.52 60.74 60.60
7 Kymäläinen Sanni TP 20.33 0.04.14 58.86 58.73
8 Rauhala Elina EsAk 21.57 0.05.38 54.36 54.24
9 Rauttola Tiia-Maria EsSu 22.14 0.05.55 52.93 52.81
10 Rantala Eerika HS 22.35 0.06.16 51.39 51.27
11 Ray Jenny OK77 25.34 0.09.15 44.75 44.65
Hietanen Pinja HS EIL -
Koistinen Milla RR HYL -
Nygård Mette S-JKL HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Järvenpää Juha HS 17.42 0.00.00 52.69 62.72
2 Raute Kaj SuSi 18.07 0.00.25 50.62 60.26
3 Stoor Matti KoS 18.19 0.00.37 49.21 58.59
4 Sevon Tuomo EsSu 18.36 0.00.54 47.63 56.70
5 Hirvonen Juha LS-37 18.37 0.00.55 46.75 55.66
6 Hakkarainen Tuomas EsAk 18.39 0.00.57 45.84 54.57
7 Kärkkäinen Kimmo HS 18.53 0.01.11 44.45 52.91
8 Breilin Oskar AR 20.04 0.02.22 41.05 48.87
9 Pietilänaho Juho HiKi 21.46 0.04.04 37.13 44.20
10 Kantelinen Teemu HyRa 28.36 0.10.54 27.72 32.99

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Salo Markus PunKu 16.03 0.00.00 51.20 63.33
1 Åkerman Anders HiKi 16.03 0.00.00 51.20 63.33
3 Kaario Kimmo S-JKL 16.59 0.00.56 47.27 58.47
4 Maasilta Tommi RaVa 18.51 0.02.48 42.09 52.06
5 Lehtimäki Harri HlT 19.05 0.03.02 41.08 50.80
6 Höysniemi Matti Pihkan 19.43 0.03.40 39.28 48.58
7 Isoniemi Vesa Trian 19.46 0.03.43 38.70 47.86
8 Nurmiainen Jouko Rasebor 20.05 0.04.02 37.61 46.52
9 Meronen Juha OCPuist 20.55 0.04.52 35.66 44.11
10 Hyvärinen Pietari EsSu 21.35 0.05.32 34.12 42.20
11 Koistinen Janne Uolevi SalVil 21.50 0.05.47 33.30 41.18
12 Harmaala Ismo MusNe 21.59 0.05.56 32.64 40.37
13 Salo Jukka KuUS 22.27 0.06.24 31.54 39.01
14 Rekonen Janne Jyry 22.45 0.06.42 30.70 37.98

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Harjamäki Petri HiKi 13.43 0.00.00 56.95 57.51
2 Larmala Juha-Pekka EsSu 14.20 0.00.37 53.82 54.35
3 Pulli Antero RR 14.24 0.00.41 52.89 53.41
4 Kantanen Olli OK77 15.08 0.01.25 49.69 50.17
5 Palmen Henrik EsSu 15.18 0.01.35 48.51 48.98
6 Emaldinov Yuri AngA 15.45 0.02.02 46.50 46.96
7 Heikura Mika RR 16.22 0.02.39 44.15 44.58
8 Lehtonen Olli KoHo 16.51 0.03.08 42.31 42.72
9 Hyvönen Markku Lynx 17.15 0.03.32 40.76 41.16
10 Weiss Robert OK77 17.51 0.04.08 38.84 39.22
11 Fey Carl EsSu 18.41 0.04.58 36.59 36.95
12 Savela Pauli RR 20.26 0.06.43 32.97 33.30
13 Jerkku Jarmo TuS 22.20 0.08.37 29.73 30.02

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kaartinen Markku AngA 13.23 0.00.00 53.36 60.97
2 Hakulinen Jukka VeVe 15.08 0.01.45 46.69 53.34
3 Kuusinen Mikko Lynx 15.23 0.02.00 45.43 51.90
4 Ray Tomas OK77 15.25 0.02.02 44.84 51.22
5 Nygård Marko S-JKL 16.02 0.02.39 42.64 48.71
6 Mättölä Ali EsSu 16.06 0.02.43 41.98 47.96
7 Lassila Antti KuortKu 16.29 0.03.06 40.54 46.32
8 Nurminen Juha HyRa 17.33 0.04.10 37.64 43.01
9 Ritakallio Timo Lynx 18.51 0.05.28 34.64 39.58
10 Frilander Heikki Trian 18.52 0.05.29 34.20 39.08
11 Hyväri Mikko HS 18.57 0.05.34 33.65 38.44
12 Ijas Markku HyRa 18.59 0.05.36 33.19 37.92
13 Ojanen Juha HyRa 19.22 0.05.59 32.14 36.71
14 Nygård Peter Femman 19.31 0.06.08 31.50 35.98
15 Petäjistö Petri HyRa 24.26 0.11.03 24.85 28.39

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Åkerman Anu HiKi 14.12 0.00.00 62.33 63.85
2 Laurila Kirsti Pihkan 15.54 0.01.42 54.91 56.25
3 Eskola Missu TP 16.32 0.02.20 52.08 53.35
4 Elovaara-Salmi Anna HS 17.25 0.03.13 48.74 49.93
5 Koistinen Sanna MSParma 18.15 0.04.03 45.85 46.97
6 Kilpinen-Suurnäkki Heidi KuUS 18.59 0.04.47 43.45 44.51
7 Pätäri Päivi HlS 19.12 0.05.00 42.33 43.36
8 Ali-Rekola Anne Lynx 19.44 0.05.32 40.57 41.56
9 Kuuri-Riutta Eeva KS 20.52 0.06.40 37.79 38.71
10 Kärkkäinen Anne HS 21.30 0.07.18 36.12 37.00
11 Mustonen Minttu NOK 22.32 0.08.20 33.92 34.75
12 Laine Matilda HyRa 22.54 0.08.42 32.85 33.66

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Aakula Ilkka PR 16.32 0.00.00 38.51 42.94
2 Parnetti Roy KeU 18.13 0.01.41 34.08 38.00
3 Svärd Rune Trian 18.30 0.01.58 32.70 36.46
4 Liukkonen Juha HiKi 20.12 0.03.40 29.16 32.51
5 Paukkola Jari RiSu 23.43 0.07.11 24.16 26.94
6 Leppänen Kimmo HirvHe 25.27 0.08.55 21.89 24.41
Hyppänen Timo EKSu EIL -
Koistinen Kari HiKi KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Töyrylä Rasmus KyS 11.46 0.00.00 52.81 43.77
2 Kavonius Atte HiKi 11.55 0.00.09 50.58 41.93
3 Kuusinen Karri Lynx 12.50 0.01.04 45.52 37.73
4 Kuusinen Tuomas Lynx 13.55 0.02.09 40.63 33.68
5 Kantelinen Leevi HyRa 19.09 0.07.23 28.56 23.67
6 Hyvärinen Luukas EsSu 19.33 0.07.47 27.02 22.39

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mäki Nina JRV 15.56 0.00.00 49.72 54.57
2 Wolff Charlotta Rasebor 16.04 0.00.08 48.08 52.77
3 Kaario Katja S-JKL 16.08 0.00.12 46.65 51.20
4 Nybakken Line EsSu 16.20 0.00.24 44.87 49.24
5 Koskelainen Teija HlT 17.25 0.01.29 40.94 44.93
6 Rajamäki Riikka HS 18.45 0.02.49 36.97 40.58
Kosonen Hanna ORa EIL -
Salminen Jonna KuUS HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virtanen Onni AngA 12.38 0.00.00
2 Takanen Eetu VeVe 14.00 0.01.22
3 Friman Eemeli HyRa 14.03 0.01.25
4 Fey Erik EsSu 14.43 0.02.05
5 Malmström Kaapo RR 15.57 0.03.19
6 Joensuu Aapo HS 17.43 0.05.05
7 Kuronen Aleksi Jyry 18.28 0.05.50
8 Määttä Mico Trian 19.00 0.06.22
9 Donner Jeremy OK77 19.34 0.06.56
Lautamäki Topias HlS EIL -
Ankelo Tuomas MSParma EIL -
Haapala Elias RR EIL -
Kärkkäinen Miika HS EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Emaldynova Alisa AngA 14.45 0.00.00 42.20 38.67
2 Loukkalahti Aino RR 16.17 0.01.32 35.36 32.40
3 Kärkkäinen Eeva HS 27.01 0.12.16 19.58 17.94
Haapamäki Kerttu HyRa EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Virtanen Timo IitPy 13.41 0.00.00 40.86 42.28
2 Lind Sune Falken 13.54 0.00.13 39.36 40.73
3 Tervo Arhi ONMKY 13.55 0.00.14 38.45 39.79
4 Vartiainen Aarne RAPSU 14.50 0.01.09 35.27 36.50
5 Viitasalo Harri RiSu 19.57 0.06.16 25.62 26.52
6 Leinonen Markku Pihkan 20.12 0.06.31 24.71 25.57
7 Ahlqvist Hannu RiSu 22.46 0.09.05 21.40 22.15
Vainio Jarmo HlS HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Palmen Virpi EsSu 13.28 0.00.00 55.01 57.11
2 Jern Tove OK77 14.39 0.01.11 49.30 51.18
3 Torp-Donner Heidi OK77 15.04 0.01.36 46.71 48.49
4 Virtanen Tiina PertPe 15.05 0.01.37 45.43 47.16
5 Ray Carola OK77 15.47 0.02.19 42.24 43.85
6 Ala-Nissilä Tiina LoJa 16.03 0.02.35 40.38 41.93
7 Mäki-hokkonen Saarinka RaKaS 17.22 0.03.54 36.25 37.64

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantala Eija EsSu 14.24 0.00.00 49.43 48.48
2 Westberg-Arrakoski Annika OK77 14.33 0.00.09 47.45 46.54
3 Schoultz von Annika OK77 14.55 0.00.31 44.86 43.99
4 Myllys Leena Lynx 15.08 0.00.44 42.80 41.98
5 Mannonen Anu TuS 16.27 0.02.03 38.08 37.35
6 Leppänen Satu HirvHe 19.46 0.05.22 30.61 30.02

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lintunen Venla RaKaS 14.03 0.00.00
2 Honkala Emmi TP 15.40 0.01.37
3 Mäki-Hokkonen Anni RaKaS 16.44 0.02.41
4 Lahtinen Venla HiKi 17.03 0.03.00
5 Isoniemi Stella Trian 18.18 0.04.15
6 Nurmiainen Elsa Rasebor 19.11 0.05.08
Muukkonen Roosa SKUusi EIL -
Sauso Aada HS EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Muukkonen Pekka KeU 13.22 0.00.00 46.68 49.71
2 Ovaska Ari EE 14.57 0.01.35 41.41 44.09
3 Saksman Kai EST 15.10 0.01.48 40.49 43.12
4 Railimo Matti SOC 15.23 0.02.01 39.60 42.17
5 Turku Vesa HS 15.52 0.02.30 38.08 40.55
6 Kataja Lasse SuSi 16.06 0.02.44 37.22 39.64
7 Sane Kari HS 17.26 0.04.04 34.10 36.31
8 Väätäinen Seppo EsSu 18.09 0.04.47 32.48 34.59
9 Pajala Tauno EsSu 18.14 0.04.52 32.06 34.14
10 Keränen Kauko UrjU 18.49 0.05.27 30.80 32.80
11 Nylund Henrik Falken 19.14 0.05.52 29.88 31.82
12 Kuosa Harri LoJa 20.20 0.06.58 28.02 29.84
13 Nykänen Pentti Jyry 21.50 0.08.28 25.87 27.55
14 Hotti Reino HS 22.04 0.08.42 25.37 27.02
15 Rasmus Reijo TarpSu 22.48 0.09.26 24.34 25.92
16 Terävä Seppo Pihkan 22.52 0.09.30 24.06 25.62
17 Kallio Erkki LoJa 22.53 0.09.31 23.82 25.37
18 Koivula Jouko HS 23.16 0.09.54 23.22 24.73
19 Rajamäki Jussi HS 24.16 0.10.54 22.06 23.49
Lahtonen Tapio TP HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hakomäki Kirsi HS 15.10 0.00.00 43.59 49.61
2 Kallio Arja RiSu 18.31 0.03.21 33.03 37.59
3 Toivanen Tuula RaN 22.31 0.07.21 24.96 28.41

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kantelinen Vili HyRa 13.28 0.00.00
2 Forsman Aaron Lynx 19.27 0.05.59
3 Fey Mark EsSu 20.25 0.06.57
4 Ilomäki Tomi RaVi 21.24 0.07.56
4 Harjamäki Sisu HS 21.24 0.07.56
6 Åkerman Oskar HiKi 22.31 0.09.03
7 Ahola Miko HyRa 23.57 0.10.29
Loukkalahti Antti RR EIL -
Koivisto Luukas SKUusi EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Takanen Tiitu VeVe 15.21 0.00.00
2 Koskinen Frida Trian 16.43 0.01.22
3 Damskägg Hilda HyRa 21.01 0.05.40
4 Määttä Sissi Trian 22.05 0.06.44
5 Rantanen Alisa HyRa 23.07 0.07.46
6 Hirvonen Saara LS-37 25.32 0.10.11
7 Majander Tindra Trian 31.18 0.15.57
8 Letto Saana HyRa 42.04 0.26.43
9 Mustonen Amanda HyRa 59.54 0.44.33

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rapakko Timo SuSi 13.14 0.00.00 34.70 38.25
2 Karvonen Raimo SuSi 13.16 0.00.02 34.21 37.71
3 Liitiäinen Reijo Trian 13.55 0.00.41 32.23 35.53
4 Isoherranen Seppo HS 15.35 0.02.21 28.45 31.36
5 Laakso Raimo HaHa 15.37 0.02.23 28.05 30.91
6 Mäkinen Matti Mesik 15.59 0.02.45 27.07 29.84
7 Aho Olavi HS 16.23 0.03.09 26.09 28.75
8 Koivula Keijo HyRa 16.33 0.03.19 25.50 28.11
9 Hartikainen Pertti S. RiSu 16.40 0.03.26 25.01 27.57
10 Halkosaari Severi NiS 17.15 0.04.01 23.85 26.29
11 Peitsala Osmo HS 17.49 0.04.35 22.80 25.13
12 Teppo Jaakko GIF 19.43 0.06.29 20.33 22.41
13 Nuotio Olli SomEsa 20.08 0.06.54 19.65 21.66
14 Ekholm Hans AOK 21.18 0.08.04 18.32 20.20

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Holmström Bengt KSF 16.36 0.00.00 28.54 31.18
2 Jansson Nils KSF 18.39 0.02.03 24.45 26.71
3 Kuusisto Kalevi HlT 20.24 0.03.48 21.48 23.47
4 Aronen Osmo RasKa 20.28 0.03.52 20.54 22.44
5 Saario Seppo MSParma 21.44 0.05.08 18.53 20.24

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Vanhala Toivo Pihkan 35.43 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lehto Ulla KyS 14.57 0.00.00 35.76 34.69
2 Kangasaho Sirpa HiKi 15.39 0.00.42 32.45 31.48
3 Karvonen Pirjo SuSi 19.03 0.04.06 25.26 24.50
4 Ahlqvist Kristiina RiSu 20.27 0.05.30 22.22 21.56
Bergström Anneli EsSu EIL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Turku Kaija HS 17.46 0.00.00
2 Nylund Marlene Falken 18.38 0.00.52

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rajamäki Vuokko HS 17.08 0.00.00 29.32 17.67
2 Torp Tytti HS 18.22 0.01.14 25.30 15.25
3 Isoherranen Kaarina HS 19.23 0.02.15 22.03 13.28
Rahkasuo Kaarina Rasti88 EIL -

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 27.33 0.00.00

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Linus Trian 15.20 0.00.00
2 Salmenoja Elmo MSParma 16.20 0.01.00
3 Honkala Niilo TP 20.05 0.04.45
4 Määttä Mattis Trian 34.25 0.19.05
Marjoniemi Jesse RaVi HYL -
Ristiniitty Raiku RaVi EIL -
Hirvonen Eerikki LS-37 HYL -

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Andelmaa Oona AngA 13.37 0.00.00
2 Breilin Linda AR 17.32 0.03.55
Niemelä Pihla Pohjant EIL -