FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Lapin AM pitkä matka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hietala Perttu PelPo 1.22.51 0.00.00 59.78
2 Juopperi Sami-Petteri PelPo 1.26.29 0.03.38 55.55
3 Taivainen Juho-Matti PelPo 1.32.43 0.09.52 50.21
4 Kalapudas Antti AlatPi 1.58.42 0.35.51 37.97
5 Maksimainen Tomi LapVe 2.02.26 0.39.35 35.60
6 Väkeväinen Ville LänRa 2.04.22 0.41.31 33.85

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hasu Jarkko S-2000 1.06.07 0.00.00
2 Palokangas Markus AlatPi 1.24.07 0.18.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taulavuori Tero AlatPi 59.30 0.00.00 27.19
2 Lahtinen Marcus AlatPi 1.25.47 0.26.17 17.45
3 Prykäri Jani S-2000 1.29.51 0.30.21 15.31

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Oikarinen Tarmo OH 47.18 0.00.00 38.23
2 Vaara Keijo LapVe 55.21 0.08.03 31.04
3 Hannila Petri LänRa 1.00.15 0.12.57 27.01
4 Pesonen Tuomo S-2000 1.03.45 0.16.27 24.11

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vilppola Arto PelPo 55.52 0.00.00 24.46
2 Luodonpää Risto AlatPi 58.38 0.02.46 22.44
3 Tepsa Antti LapVe 59.01 0.03.09 21.42
4 Kaikkonen Taisto OH 59.23 0.03.31 20.43
5 Rajanen Jukka S-2000 1.35.32 0.39.40 12.16

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kurkela Reino OH 48.10 0.00.00 37.42
2 Pesonen Veijo LapVe 48.23 0.00.13 35.86
3 Korhonen Ari S-2000 49.21 0.01.11 33.78
Pesonen Tapani S-2000 HYL -
Tolppi Juha LänRa HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Miettunen Tuomo S-2000 36.53 0.00.00 24.96
2 Juujärvi Timo OH 39.15 0.02.22 21.69
3 Torikka Kullervo KarihKa 56.35 0.19.42 13.83

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karvinen Antero OH 44.37 0.00.00 32.76
2 Määttä Seppo KemijU 46.38 0.02.01 30.17
3 Mustonen Lauri AlatPi 48.43 0.04.06 27.76
4 Sirkka Sauli OH 1.24.05 0.39.28 15.43
Korhonen Seppo OH KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Harvala Asko OH 37.59 0.00.00
2 Ruotsalainen Reino OH 42.32 0.04.33

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puro Samuli OH 1.09.09 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pantsar Jere PelPo 42.20 0.00.00 54.05
2 Bergman Markku OH 51.15 0.08.55 42.97
3 Vuopio Heikki PelPo 52.59 0.10.39 39.94
4 Saarela Joni KemU 1.14.47 0.32.27 27.15
5 Holopainen Martti S-2000 1.18.20 0.36.00 24.83

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taulavuori Arttu AlatPi 44.26 0.00.00 47.76
2 Korpi Juho LänRa 47.42 0.03.16 42.82
3 Oikarinen Tuomas OH 49.07 0.04.41 39.97
4 Holopainen Mauri S-2000 55.17 0.10.51 34.07
5 Lepola Pietari LapVe 57.20 0.12.54 31.46

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Määttä Konsta OH 28.27 0.00.00
2 Määttä Juho OH 29.54 0.01.27
3 Pelkonen Otto PelPo 52.01 0.23.34

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Juuruspolvi Juuso OH 31.56 0.00.00
2 Pelkonen Aapo PelPo 52.20 0.20.24
Viitanen Veikko OH HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mäkinen Rasmus OH 21.43 0.00.00

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rantala Jussi OH 15.27 0.00.00
2 Partanen Niilo AlatPi 20.24 0.04.57
3 Lassheikki Arttu LänRa 23.02 0.07.35
4 Isojärvi Joonas OH 24.25 0.08.58
5 Pulju Eetu OH 27.10 0.11.43
6 Kotilehto Ville LapVe 31.41 0.16.14
7 Hiltunen Antti LänRa 38.11 0.22.44
8 Saraniemi Iiro OH 47.43 0.32.16
9 Mäkinen Sampo OH 49.10 0.33.43
10 Partanen Leevi AlatPi 53.52 0.38.25
11 Ylimäinen Julius S-2000 1.01.03 0.45.36

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vaara Annika LapVe 1.14.10 0.00.00 68.90
2 Tonder Marja AlatPi 1.36.02 0.21.52 51.62
3 Oikarinen Suvi OH 1.42.00 0.27.50 47.10
4 Kurkela Anna OH 1.42.40 0.28.30 45.30
5 Bergman Marjo OH 2.04.48 0.50.38 36.03
6 Tolonen Riikka LänRa 2.13.55 0.59.45 32.44

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Hiltunen Johanna LänRa HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väänänen Pirjo LapSu 1.08.38 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Maijala Mervi OH 56.36 0.00.00
2 Korpi Virpi LapVe 1.10.45 0.14.09

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taulavuori Tarja AlatPi 48.50 0.00.00 43.36
2 Oikarinen Maarit OH 57.26 0.08.36 36.08
3 Viitanen Kirsi OH 1.02.36 0.13.46 32.38
4 Vuopio Mirja PelPo 1.05.14 0.16.24 30.37
5 Bergman Heidi OH 1.11.26 0.22.36 27.10
6 Kaikkonen Maarit OH 1.13.23 0.24.33 25.76
7 Kanerva Kerttu LapVe 1.18.00 0.29.10 23.66
8 Määttä Anna-Maija OH 1.21.33 0.32.43 22.07

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väärälä Marita OH 46.48 0.00.00
2 Aho Tuula AlatPi 47.03 0.00.15

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korteniemi Leena S-2000 41.33 0.00.00 19.10
2 Laasanen Tuula S-2000 44.03 0.02.30 16.66
3 Juujärvi Marketta OH 50.46 0.09.13 13.29

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Matila Marja LänRa 58.50 0.00.00
2 Vapa Satu S-2000 58.59 0.00.09

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hannila Henna LänRa 1.00.53 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korteniemi Veera PelPo 49.19 0.00.00 22.98
2 Pantsar Anni PelPo 55.29 0.06.10 18.90
3 Juopperi Sini-Pauliina LapVe 1.07.22 0.18.03 14.30

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tolonen Sirje LänRa 45.30 0.00.00

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Taulavuori Venla AlatPi 22.57 0.00.00
2 Siltari Noora AlatPi 56.51 0.33.54

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rantala Aino OH 23.04 0.00.00
2 Isojärvi Johanna OH 32.54 0.09.50
3 Portimojärvi Saana OH 1.01.40 0.38.36

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ojala Lumimaaria OH 18.18 0.00.00
2 Reijonen Elisa OH 20.01 0.01.43
3 Ruuska Elviira OH 22.30 0.04.12
4 Vuopio Kaisa PelPo 28.33 0.10.15
5 Pääkkönen Nea OH 32.02 0.13.44
6 Ruuska Esteri OH 32.07 0.13.49
7 Ylimäinen Julia S-2000 53.30 0.35.12

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korpi Anna LänRa 17.33 0.00.00
2 Saraniemi Iida OH 17.36 0.00.03
3 Ojanaho Eeva-Liina OH 17.40 0.00.07
4 Portimojärvi Emma-Leena OH 18.20 0.00.47
5 Holopainen Oili S-2000 18.57 0.01.24
6 Ojanaho Ansa-Lotta OH 19.35 0.02.02
7 Ojala Metsämaria OH 21.41 0.04.08
8 Palokangas Mette AlatPi 27.24 0.09.51
9 Vaara Iina LapVe 33.17 0.15.44
10 Ruuska Emilia OH 35.43 0.18.10
11 Harju Maria PelPo 35.51 0.18.18
12 Ylimäinen Janna S-2000 37.33 0.20.00
Taulavuori Anni AlatPi KES -