FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Oravatonni
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkelä Tuomo AngA 58.44 0.00.00 91.64 88.76
2 Suna Jussi TuMe 59.59 0.01.15 89.22 86.41
3 Salmenoja Samuli MSParma 1.00.46 0.02.02 87.56 84.80
4 Peltola Juha MSParma 1.00.56 0.02.12 86.81 84.07
5 Efimov Roman Hiisi 1.01.22 0.02.38 85.69 82.99
6 Detkov Sergei Hiisi 1.01.59 0.03.15 84.33 81.68
7 Hramov Andrei Hiisi 1.02.28 0.03.44 83.18 80.56
8 Salmi Janne TuS 1.03.29 0.04.45 81.36 78.80
9 Huovila Jarkko KR 1.03.39 0.04.55 80.66 78.12
10 Hubácek Michal Koovee 1.05.22 0.06.38 78.07 75.61
11 Hirvikallio Joni Koovee 1.06.25 0.07.41 76.37 73.96
12 Sorsa Aleksi EsSu 1.07.28 0.08.44 74.72 72.36
13 Kleemola Lauri Lynx 1.08.14 0.09.30 73.42 71.11
14 Laine Jarkko TP 1.09.36 0.10.52 71.54 69.28
15 Laaksonen Markku Rasti88 1.10.45 0.12.01 69.93 67.73
16 Sychev Maxim Hiisi 1.11.48 0.13.04 68.48 66.32
17 Töyrylä Mikko KyS 1.11.57 0.13.13 67.90 65.77
18 Ojapalo Joona RR 1.12.29 0.13.45 66.98 64.87
19 Ylikylä Petja RasKa 1.13.32 0.14.48 65.60 63.53
20 Hubácek Jonas CZE 1.14.09 0.15.25 64.63 62.60
21 Rajaniemi Juho TuS 1.15.34 0.16.50 63.01 61.03
22 Lammila Jyrki LaJy 1.21.59 0.23.15 57.70 55.88
23 Huovila Miikka KaRa 1.22.07 0.23.23 57.23 55.43
24 Kivelä Tuomo KangSK 1.22.55 0.24.11 56.30 54.53
25 Väisänen Patrik KS 1.23.23 0.24.39 55.61 53.86
26 Koponen Visa PertPe 1.23.35 0.24.51 55.11 53.37
27 Parisod Heikki AngA 1.30.13 0.31.29 50.71 49.12

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattila Tomi AngA 40.37 0.00.00 61.72 62.21
2 Heiskanen Oskari KangSK 44.13 0.03.36 55.75 56.19
3 Ståhl Markus SV 45.48 0.05.11 52.91 53.33
4 Joensivu Janne VaHa 46.16 0.05.39 51.47 51.88
5 Saari Tatu SuSe 51.19 0.10.42 45.59 45.95
6 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 54.00 0.13.23 42.55 42.89
7 Puupponen Erno EsSu 1.03.23 0.22.46 35.59 35.88
8 Wiik Peter NOK 1.05.51 0.25.14 33.63 33.89
9 Jokiniemi Juuso SalVil 1.47.03 1.06.26 20.29 20.46
10 Jönsson Gisli ISL 2.01.06 1.20.29 17.59 17.73

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koho Taneli RR 45.29 0.00.00 41.45 41.45
2 Keskimäki Sami NaWi 47.38 0.02.09 38.09 38.09
3 Vepsäläinen Juha KyS 48.16 0.02.47 36.13 36.13
4 Biskop Kim KoS 50.33 0.05.04 33.10 33.10
5 Saarikko Samuli TP 58.11 0.12.42 27.54 27.54

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vennelä Miika KangSK 1.05.50 0.00.00 61.36 60.71
2 Virtanen Jussi KyS 1.08.50 0.03.00 57.22 56.61
3 Hyyppä Tuomas KoS 1.15.12 0.09.22 51.03 50.49
4 Sillman Sami SV 1.17.29 0.11.39 48.22 47.71
5 Hakkarainen Tuomas EsAk 1.19.31 0.13.41 45.72 45.23
6 Raute Kaj SuSi 1.20.57 0.15.07 43.66 43.20
Knaapi Kristian AngA KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salo Mikael Orient 54.20 0.00.00 63.23 63.44
2 Kemppi Joni RR 1.01.38 0.07.18 55.36 55.54
3 Mamia Tero Koovee 1.03.36 0.09.16 53.28 53.45
4 Ojala Marko UlvUra 1.03.39 0.09.19 52.87 53.04
5 Kallioniemi Janne RaLu 1.04.35 0.10.15 51.74 51.91
6 Kyllästinen Jyri RaLu 1.06.12 0.11.52 50.12 50.29
7 Haikonen Jyrki UlvUra 1.08.04 0.13.44 48.41 48.57
8 Wigelius Miikka MaMa 1.08.24 0.14.04 47.83 47.98
9 Karttila Jussi MSParma 1.10.08 0.15.48 46.31 46.46
10 Arola Pertti Rasti88 1.14.25 0.20.05 43.33 43.47
11 Liljeström Kimmo HS 1.14.34 0.20.14 42.93 43.07
12 Kääriäinen Sami TuMe 1.15.00 0.20.40 42.37 42.51
13 Jarva Jukka OrPo 1.19.32 0.25.12 39.66 39.79
14 Kuusivaara Janne EsAk 1.20.35 0.26.15 38.85 38.98
15 Määttänen Pekka EsSu 1.21.39 0.27.19 38.06 38.18
16 Laine Arttu KoS 1.26.20 0.32.00 35.72 35.84
17 Horppu Matti PertPe 1.27.13 0.32.53 35.09 35.21
18 Kuusisto Seppo Koovee 1.36.59 0.42.39 31.32 31.42
19 Koivula Risto UlvUra 1.39.04 0.44.44 30.42 30.52
20 Forma Pauli HiKi 1.53.48 0.59.28 26.28 26.36
21 Raitola Mika Lynx 2.20.13 1.25.53 21.16 21.23
Varonen Teemu LeSi HYL -
Johansson Jari Orient HYL -

Sarja H45A
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtanen Antti HlS 49.34 0.00.00 66.08 66.11
2 Yliluikki Matti SuSi 49.53 0.00.19 65.35 65.37
3 Jaakkola Jari MaMa 52.12 0.02.38 62.14 62.17
4 Kerkola Mika SuSi 53.04 0.03.30 60.83 60.85
5 Emaldinov Yuri AngA 53.49 0.04.15 59.69 59.71
6 Jussila Kari TP 55.40 0.06.06 57.42 57.44
7 Mattila Olli MSParma 56.26 0.06.52 56.36 56.38
8 Reiman Jarmo AngA 57.47 0.08.13 54.77 54.79
9 Asklöf Tom Lynx 1.00.05 0.10.31 52.41 52.43
10 Päivike Johan RaPi 1.01.33 0.11.59 50.90 50.92
11 Ekström Thomas MSParma 1.01.36 0.12.02 50.60 50.62
12 Numminen Mika UrjU 1.02.14 0.12.40 49.83 49.85
13 Uusi-Pietilä Janne RaLu 1.05.48 0.16.14 46.89 46.91
14 Nokka Ilkka Rasti88 1.07.52 0.18.18 45.23 45.25
15 Kiljunen Juha RaVa 1.07.59 0.18.25 44.92 44.94
16 Sillanpää Kari MaMa 1.08.01 0.18.27 44.66 44.68
17 Orell Marko TuMe 1.09.15 0.19.41 43.64 43.66
18 Aho Jarmo PäLuLu 1.09.33 0.19.59 43.22 43.24
19 Pohjonen Jukka IkNV 1.10.34 0.21.00 42.37 42.39
20 Ruohola Risto MSParma 1.10.57 0.21.23 41.92 41.94
21 Brink Anders PIF 1.13.15 0.23.41 40.39 40.41
22 Jaatinen Tapio EsSu 1.15.32 0.25.58 38.96 38.98
23 Oksanen Jukka RasKa 1.15.40 0.26.06 38.68 38.70
24 Laaksonen Petri AngA 1.16.07 0.26.33 38.24 38.26
25 Ståhlström Janne AngA 1.16.20 0.26.46 37.93 37.94
26 Haavisto Erkki TuS 1.19.24 0.29.50 36.26 36.28
27 Lahtinen Jukka HiKi 1.20.40 0.31.06 35.50 35.51
28 Vehkalahti Harri IkNV 1.27.37 0.38.03 32.50 32.51
29 Julkunen Tero LHR 1.32.56 0.43.22 30.47 30.48
30 Hakuli Kari KeU 1.39.16 0.49.42 28.37 28.38
31 Rokka Timo LHR 1.49.36 1.00.02 25.55 25.56
Vuorenpää Asmo LaJy HYL -

Sarja H45AL
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkinen Jarkko VeVe 34.12 0.00.00 52.07 51.90
2 Koski Timo Koovee 35.04 0.00.52 50.19 50.03
3 Helin Timo VaRa 36.32 0.02.20 47.62 47.46
4 Viitasaari Tommi KoS 37.58 0.03.46 45.28 45.13
5 Kuusisto Jari AngA 40.28 0.06.16 41.97 41.84
6 Syrjäläinen Janne HS 42.33 0.08.21 39.43 39.31
7 Kujansuu Eero MSParma 43.05 0.08.53 38.47 38.35
8 Laakso Jarmo RR 43.48 0.09.36 37.37 37.25
9 Joutsensaari Jarmo KangSK 45.43 0.11.31 35.35 35.24
10 Rontu Jari AngA 47.38 0.13.26 33.50 33.39
11 Kattilakoski Jarmo KoS 48.34 0.14.22 32.43 32.33
12 Siironen Marko KoS 55.10 0.20.58 28.18 28.09
13 Ratia Juha KemKi 1.01.03 0.26.51 25.13 25.05
14 Halén Marco EsSu 1.08.00 0.33.48 22.26 22.19

Sarja H50A
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehto Kari TuMe 50.08 0.00.00 56.67 55.97
2 Järvensivu Tapio TuMe 51.12 0.01.04 55.14 54.46
3 Nyholm Thomas TP 51.42 0.01.34 54.27 53.59
4 Maunuksela Jari UrjU 54.38 0.04.30 51.03 50.40
5 Viili Osmo MSParma 57.30 0.07.22 48.17 47.58
6 Uusikartano Simo TuMe 58.02 0.07.54 47.43 46.84
7 Enroth Ari RR 59.04 0.08.56 46.30 45.72
8 Lehtonen Jukka TuNMKY 59.12 0.09.04 45.89 45.32
9 Lainema Timo TuMe 1.01.21 0.11.13 43.99 43.45
10 Heinonen Kari AngA 1.02.18 0.12.10 43.04 42.51
11 Ronkainen Timo KoS 1.03.25 0.13.17 42.00 41.48
12 Köyvönen Kimmo MaMa 1.03.42 0.13.34 41.53 41.02
13 Virkkala Harri KoS 1.04.54 0.14.46 40.49 39.99
14 Mänty Markku TuMe 1.07.03 0.16.55 38.93 38.45
15 Aaltonen Tommi MSParma 1.08.05 0.17.57 38.08 37.61
16 Koivumäki Kari KoS 1.08.28 0.18.20 37.61 37.14
17 Rinne Simo PertPe 1.08.37 0.18.29 37.26 36.80
18 Korpela Markku Rasti88 1.10.04 0.19.56 36.24 35.79
19 Laitinen Jorma RaLu 1.11.08 0.21.00 35.45 35.01
20 Haanpää Kari PR 1.13.40 0.23.32 33.99 33.57
21 Paasi Jaakko TP 1.14.35 0.24.27 33.33 32.92
22 Mänty Pekka HirvHe 1.18.35 0.28.27 31.41 31.02
23 Kajavalta Jyrki TuS 1.26.58 0.36.50 28.18 27.83
24 Huhtala Ismo YlKi 1.34.35 0.44.27 25.72 25.40
Hellsten Jyrki SalVil HYL -

Sarja H55A
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Markki Tapio EsSu 48.28 0.00.00 56.62 56.61
2 Asikainen Timo Hiisi 49.46 0.01.18 54.50 54.49
3 Valtanen Simo HinnYr 50.07 0.01.39 53.49 53.48
4 Virtala Arto LaJy 50.32 0.02.04 52.42 52.41
5 Saarimäki Ilkka AngA 54.15 0.05.47 48.25 48.24
6 Aakula Ilkka PR 54.42 0.06.14 47.27 47.26
7 Salonen Matti VaRa 1.00.49 0.12.21 42.00 41.99
8 Viinikainen Mikko EsSu 1.01.04 0.12.36 41.31 41.30
9 Arki Hannu TuMe 1.04.26 0.15.58 38.66 38.65
10 Käyhkö Jaakko RaPi 1.07.24 0.18.56 36.49 36.48
11 Ölander Ralf PIF 1.10.21 0.21.53 34.51 34.50
12 Lukander Harri RaPi 1.13.10 0.24.42 32.74 32.74
13 Kuivala Juha TuS 1.16.15 0.27.47 31.00 31.00
Viinikainen Heikki HirvHe KES -

Sarja H55AL
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Asikainen Juha RaLu 36.40 0.00.00 29.98 30.26
2 Vuori Rauno AngA 46.05 0.09.25 22.07 22.27
3 Andersson Bror PIF 55.26 0.18.46 16.86 17.01

Sarja H60A
Matka
Osallistujien määrä 37
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Venho Kari MaMa 45.59 0.00.00 53.42 53.42
1 Laakso Antero PunKu 45.59 0.00.00 53.42 53.42
3 Keltamäki Seppo JoKu 47.46 0.01.47 51.00 51.00
4 Helkkula Rauli TuMe 49.13 0.03.14 49.29 49.29
5 Ritanotko Markku TuMe 50.14 0.04.15 48.09 48.09
6 Pulkkinen Erkki RaLu 51.51 0.05.52 46.39 46.39
7 Halme Tapio AngA 52.39 0.06.40 45.49 45.49
8 Peltola Oke TuS 52.47 0.06.48 45.18 45.18
9 Mannonen Mikko TuS 53.12 0.07.13 44.63 44.63
10 Kerkola Pekka HlT 53.51 0.07.52 43.91 43.91
11 Lepistö Heikki OrPo 56.41 0.10.42 41.53 41.53
12 Pietinalho Jussi Raseborg 56.54 0.10.55 41.19 41.19
13 Lehtovirta Timo RasKa 58.04 0.12.05 40.19 40.19
14 Alhoke Timo TuMe 58.27 0.12.28 39.75 39.75
15 Nurminen Markku SuosmSa 58.59 0.13.00 39.22 39.22
16 Suominen Risto SuSi 59.38 0.13.39 38.62 38.62
17 Lavikainen Jussi KangSK 1.00.26 0.14.27 37.94 37.94
18 Salonen Kauko KyS 1.00.45 0.14.46 37.57 37.57
19 Liimatainen Pekka TuS 1.02.26 0.16.27 36.39 36.39
20 Sipponen Markku PR 1.02.34 0.16.35 36.15 36.15
21 Tamminen Pentti PertPe 1.02.44 0.16.45 35.89 35.89
22 Terävä Seppo XYZ 1.04.09 0.18.10 34.94 34.94
23 Koskinen Kaj VaHa 1.04.18 0.18.19 34.70 34.70
24 Tarvainen Juhani PiTa 1.05.08 0.19.09 34.10 34.10
25 Nieminen Taisto PR 1.05.26 0.19.27 33.79 33.79
26 Hirvelä Reijo PunKu 1.05.47 0.19.48 33.45 33.45
27 Kuivala Hannu TuS 1.07.45 0.21.46 32.33 32.33
28 Hongisto Keijo LoJa 1.07.53 0.21.54 32.12 32.12
29 Alilonttinen Martti MSParma 1.10.46 0.24.47 30.66 30.66
30 Lehtinen Esa RaLu 1.10.48 0.24.49 30.50 30.50
31 Virtanen Jorma Hiisi 1.11.20 0.25.21 30.13 30.13
32 Luukka Heikki HirvHe 1.11.26 0.25.27 29.95 29.95
33 Hakanen Kai ValSu 1.18.13 0.32.14 27.22 27.22
34 Jakobsson Markus RasKa 1.21.15 0.35.16 26.08 26.08
Aarnio Seppo RaPi HYL -
Ovaska Ari EE KES -
Havia Jouko PR KES -

Sarja H60AL
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkeläinen Tarmo MSParma 39.14 0.00.00 20.79 30.11
2 Mäki Erkki EE 41.08 0.01.54 18.84 27.28
3 Heikkilä Markku VaRa 53.12 0.13.58 13.80 19.98
4 Koskialho Jouko RaLu 54.22 0.15.08 12.75 18.47

Sarja H65A
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vesterinen Paavo LHR 42.39 0.00.00 51.80 51.79
2 Jokinen Pentti KanSu 46.42 0.04.03 47.12 47.11
3 Lehtinen Olli TuS 46.47 0.04.08 46.85 46.84
4 Pajunen Heikki PR 48.05 0.05.26 45.41 45.39
5 Väli-Klemelä Seppo PR 48.39 0.06.00 44.70 44.68
6 Salmenoja Pertti HirvHe 49.20 0.06.41 43.90 43.89
7 Tammisaari Pentti HirvHe 49.44 0.07.05 43.37 43.36
8 Peltola Tuomo MSParma 51.24 0.08.45 41.80 41.78
9 Saari Tauno SuSe 53.08 0.10.29 40.27 40.26
10 Hahto Matti OrPo 54.04 0.11.25 39.41 39.40
11 Huovila Timo KaRa 54.22 0.11.43 39.04 39.02
12 Visa Jouko SuSi 54.36 0.11.57 38.71 38.70
13 Rapakko Timo SuSi 56.05 0.13.26 37.53 37.52
14 Hongisto Heimo LoJa 56.06 0.13.27 37.36 37.35
15 Mäkinen Jaakko AngA 56.38 0.13.59 36.86 36.85
16 Roivas Matti UrjU 57.07 0.14.28 36.39 36.38
17 Hovi Paavo RaPi 57.42 0.15.03 35.87 35.86
18 Halkosaari Severi NiS 58.44 0.16.05 35.09 35.08
19 Kärkkäinen Antero RaLu 59.07 0.16.28 34.72 34.71
20 Hirvonen Pentti TuMe 1.01.17 0.18.38 33.35 33.34
21 Kares Olli Hiisi 1.02.23 0.19.44 32.62 32.61
22 Ratia Matti MSParma 1.03.16 0.20.37 32.03 32.02
23 Engström Berndt PIF 1.03.42 0.21.03 31.67 31.66
24 Kuosa Harri LoJa 1.04.18 0.21.39 31.24 31.23
25 Riikonen Rauno PertPe 1.04.37 0.21.58 30.95 30.94
26 Tikka Kari MaMa 1.04.54 0.22.15 30.68 30.67
27 Lakkinen Keijo SuSe 1.05.44 0.23.05 30.16 30.15
28 Kurikka Pekka UrjU 1.05.45 0.23.06 30.02 30.01
29 Inki Pekka TuMe 1.05.53 0.23.14 29.83 29.82
30 Laine Jaakko HS 1.06.26 0.23.47 29.45 29.44
31 Koskinen Timo VaHa 1.06.46 0.24.07 29.17 29.16
32 Orrensalo Reijo TuVi 1.09.05 0.26.26 28.07 28.06
33 Yliuntinen Hannu KarjUra 1.10.19 0.27.40 27.45 27.44
34 Varheensalo Altti RasKa 1.10.53 0.28.14 27.11 27.10
35 Rantanen Ismo Palo-88 1.11.14 0.28.35 26.85 26.85
36 Keränen Kauko UrjU 1.21.35 0.38.56 23.34 23.33
37 Viljanen Keijo LoJa 1.25.12 0.42.33 22.25 22.24
Mäkilä Matti RaVi HYL -
Euren Pertti RasKa HYL -

Sarja H65AL
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketamo Juhani SuSe 40.21 0.00.00 35.58 35.58
2 Viljanen Olli MSParma 43.05 0.02.44 32.61 32.61
3 Cederlöf Bror-Erik OK77 43.58 0.03.37 31.25 31.25
4 Jokinen Ismo NaWi 53.52 0.13.31 24.94 24.94
5 Ratia Paavo KemKi 54.32 0.14.11 24.07 24.07
6 Mattila Erkki MaMa 54.48 0.14.27 23.39 23.39
7 Mäki Pentti RasKa 1.06.17 0.25.56 18.87 18.87
8 Keskimäki Seppo NaWi 1.07.52 0.27.31 17.98 17.98

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 41
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokinen Juhani MaMa 45.02 0.00.00 43.32 43.36
2 Havia Pertti MaMa 45.24 0.00.22 42.81 42.84
3 Jonkka Arvo RasKa 45.49 0.00.47 42.26 42.30
4 Laine Erkki AngA 45.52 0.00.50 42.05 42.09
5 Eilu Kalevi RaLu 47.44 0.02.42 40.25 40.29
6 Urhonen Seppo TuS 51.36 0.06.34 37.10 37.13
7 Heerman Stig RaLu 52.29 0.07.27 36.33 36.36
8 Nurmi Pekka RaLu 52.53 0.07.51 35.92 35.95
9 Sorri Seppo PihtTu 53.07 0.08.05 35.62 35.66
10 Hedenström Rauno MaMa 56.19 0.11.17 33.47 33.50
11 Kaasalainen Oiva SuSe 56.20 0.11.18 33.33 33.36
12 Verha Koitto VaRa 58.29 0.13.27 31.98 32.01
13 Elonen Matti RaLu 1.00.02 0.15.00 31.03 31.06
14 Karsikas Raimo MaMa 1.00.12 0.15.10 30.82 30.85
15 Sonkki Juhani PR 1.01.00 0.15.58 30.30 30.33
16 Ratia Pentti KemKi 1.02.09 0.17.07 29.62 29.65
17 Hakio Risto HS 1.02.48 0.17.46 29.20 29.22
18 Kuusisto Kalevi HlT 1.05.51 0.20.49 27.73 27.76
19 Eskola Jorma MaMa 1.07.15 0.22.13 27.05 27.07
20 Visa Rauno SuSi 1.09.43 0.24.41 25.99 26.01
21 Rintala Pentti Hiisi 1.10.03 0.25.01 25.76 25.78
22 Iso-Somppi Ahti LoJa 1.10.10 0.25.08 25.61 25.63
23 Sulander Heikki SahKu 1.10.44 0.25.42 25.30 25.33
24 Hieta Lauri KanSu 1.10.55 0.25.53 25.13 25.16
25 Nurmi Veijo VaRa 1.11.41 0.26.39 24.76 24.79
26 Teppo Jaakko KoS 1.13.56 0.28.54 23.91 23.93
27 Mattila Kalervo RasKa 1.14.11 0.29.09 23.73 23.75
28 Nuotio Olli SomEsa 1.14.32 0.29.30 23.52 23.54
29 Vaininen Urpo TuS 1.18.28 0.33.26 22.25 22.27
30 Jylhä Keijo JRV 1.18.49 0.33.47 22.06 22.08
31 Kärkkäinen Eero EKP 1.19.16 0.34.14 21.84 21.86
32 Laakso Raimo HaHa 1.27.20 0.42.18 19.74 19.76
33 Launis Kari Raus 1.30.02 0.45.00 19.07 19.08
34 Virta Aare SuSi 1.39.45 0.54.43 17.14 17.15
35 Helppolainen Taisto EKU 1.51.44 1.06.42 15.23 15.25
Rintala Paavo Palo-88 HYL -
Grönroos Timo MSParma KES -
Suomela Simo RaLu KES -
Saario Pentti LoJa KES -
Penttilä Pekka SomEsa KES -
Leppänen Hannu RaTU KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusisto Seppo RaLu 50.14 0.00.00 39.63 39.95
2 Tamminen Heikki MaMa 53.46 0.03.32 36.47 36.77
3 Joonas Risto MaMa 55.17 0.05.03 34.93 35.21
4 Nordell Rolf KSF 57.07 0.06.53 33.29 33.55
5 Valtonen Teuvo Hiisi 1.01.33 0.11.19 30.40 30.65
6 Tuominen Niilo R-P 1.03.10 0.12.56 29.15 29.39
7 Lammensalo Jaakko Hiisi 1.08.38 0.18.24 26.40 26.61
8 Rosenqvist Onni SuosmSa 1.10.41 0.20.27 25.21 25.41
9 Kaitio Risto MaMa 1.20.59 0.30.45 21.63 21.81
10 Siivonen Jukka RasKa 1.24.35 0.34.21 20.36 20.52
11 Helariutta Eero RasKa 1.41.16 0.51.02 16.71 16.84

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskinen Jukka Hiisi 43.52 0.00.00 38.88 38.91
2 Laurila Pertti EsSu 51.00 0.07.08 33.03 33.05
3 Liski Eero LHR 53.22 0.09.30 31.16 31.18
4 Pyökäri Antero RaPi 55.07 0.11.15 29.79 29.80
5 Rantala Mauri RaN 55.36 0.11.44 29.14 29.16
6 Marjanen Torsti SalVil 57.19 0.13.27 27.90 27.92
7 Tamminen Antti AuVa 59.16 0.15.24 26.62 26.64
8 Mikola Oiva Hiisi 59.39 0.15.47 26.09 26.11
9 Paunuvuori Toivo SuSe 1.02.31 0.18.39 24.56 24.57
10 Lassila Arto PR 1.06.29 0.22.37 22.77 22.78
11 Helin Raimo MaMa 1.07.37 0.23.45 22.07 22.09
12 Ruusunen Simo EE 1.22.02 0.38.10 17.93 17.94
13 Lempiäinen Yrjö MSParma 1.40.08 0.56.16 14.48 14.49

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viitasaari Toni-Antti KoS 1.08.27 0.00.00 60.91 58.66
2 Jokela Ville SuSe 1.20.01 0.11.34 50.54 48.67
3 Mäkelä Mikael HauSi 1.23.55 0.15.28 46.70 44.98
4 Leppimäki Ilari Hiisi 1.26.41 0.18.14 43.77 42.15
5 Kerkola Riku SuSi 1.27.55 0.19.28 41.73 40.19
Itkonen Otto TuS HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuukka Anton TP 54.02 0.00.00 69.73 66.81
2 Ruohola Aaro MSParma 1.00.53 0.06.51 61.27 58.70
3 Mudrak Stepan CZE 1.02.49 0.08.47 58.78 56.32
4 Kommio Jere HlS 1.04.51 0.10.49 56.36 53.99
5 Kerkola Nico SuSi 1.05.31 0.11.29 55.21 52.89
6 Arola Matias PR 1.07.31 0.13.29 53.01 50.79
7 Huila Joona Hiisi 1.09.03 0.15.01 51.29 49.14
8 Jumppanen Oskari HyRa 1.12.50 0.18.48 48.11 46.09
9 Sonkkila Sampsa VaRa 1.13.16 0.19.14 47.31 45.33
10 Järvinen Maximilian SV 1.15.44 0.21.42 45.27 43.37
11 Vehmas Miika EsSu 1.19.27 0.25.25 42.68 40.89
12 Louhi Johannes HS 1.20.27 0.26.25 41.68 39.93
13 Jalli Eero MSParma 1.28.06 0.34.04 37.63 36.06
14 Leipijärvi Joona HlS 1.31.56 0.37.54 35.66 34.16
15 Ruusuvuori Roope VaRa 1.37.40 0.43.38 33.18 31.79
16 Halen Leevi EsSu 1.40.06 0.46.04 31.99 30.65

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 51
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Julkunen Aaro MSParma 40.40 0.00.00 68.06 67.70
2 Aho Aaro VaHa 43.38 0.02.58 63.24 62.91
3 Ruohola Akseli MSParma 44.45 0.04.05 61.47 61.16
4 Koivumäki Lauri KoS 45.08 0.04.28 60.77 60.45
5 Mustajoki Taavi TP 46.10 0.05.30 59.23 58.92
6 Ekström Rasmus MSParma 46.20 0.05.40 58.84 58.53
7 Puranen Konsta TP 46.44 0.06.04 58.15 57.85
8 Julkunen Akseli LHR 47.12 0.06.32 57.40 57.11
9 Sykora Vojtech CZE 47.17 0.06.37 57.13 56.83
10 Hiidenhovi Aleks MSParma 47.38 0.06.58 56.53 56.24
11 Ahola Mikko KangSK 48.44 0.08.04 55.09 54.80
12 Palmen Alvar EsSu 48.46 0.08.06 54.88 54.60
13 Vuori Justus TuS 48.54 0.08.14 54.56 54.28
14 Hakuli Tommi SKUusi 49.11 0.08.31 54.08 53.80
15 Takanen Samu VeVe 51.15 0.10.35 51.73 51.47
16 Asklöf Henrik Lynx 51.19 0.10.39 51.50 51.24
17 Salonen Matias HS 51.45 0.11.05 50.91 50.65
18 Valkila Saku TuS 51.55 0.11.15 50.59 50.33
19 Piironen Konsta MSParma 52.36 0.11.56 49.77 49.52
20 Niskanen Janne VeVe 52.41 0.12.01 49.54 49.28
21 Tuominen Juho KanSu 52.48 0.12.08 49.27 49.02
22 Eerola Mikko TP 52.49 0.12.09 49.10 48.84
23 Heinaro Lauri EsSu 53.00 0.12.20 48.77 48.52
24 Laaksonen Arttu AngA 53.17 0.12.37 48.36 48.11
25 Viskari Juuso HiKi 53.25 0.12.45 48.08 47.83
25 Heikkinen Valtteri VeVe 53.25 0.12.45 48.08 47.83
27 Nokka Atte Rasti88 53.26 0.12.46 47.75 47.51
28 Ketola Lauri Koovee 53.51 0.13.11 47.23 46.99
29 Pousi Juho VeVe 54.21 0.13.41 46.64 46.40
30 Kinnala Ville TuS 54.31 0.13.51 46.35 46.11
30 Lahtinen Vesa HiKi 54.31 0.13.51 46.35 46.11
32 Huhtanen Kiri TP 55.00 0.14.20 45.64 45.40
33 Pitkänen Konsta TP 55.27 0.14.47 45.12 44.89
34 Westerlund Otso Koovee 56.20 0.15.40 44.26 44.04
35 Mäkinen Tuukka Hiisi 56.40 0.16.00 43.86 43.63
36 Hellman Aleksi MSParma 56.44 0.16.04 43.66 43.43
37 Ahola Erik KangSK 58.06 0.17.26 42.49 42.27
38 Kiljunen Eemeli RaVa 58.13 0.17.33 42.26 42.04
39 Laakso Ville Keihäs 59.15 0.18.35 41.39 41.17
40 Leirimaa Lauri RaVa 1.01.16 0.20.36 39.89 39.68
41 Vesterinen Arttu TP 1.01.41 0.21.01 39.48 39.28
42 Korhonen Miikka TP 1.01.56 0.21.16 39.19 38.99
43 Laajaniemi Lauri RR 1.02.35 0.21.55 38.65 38.45
44 Lilja Juha TP 1.02.55 0.22.15 38.31 38.12
45 Saarnijoki Miska TP 1.03.49 0.23.09 37.64 37.45
46 Hakala Petteri RaN 1.03.57 0.23.17 37.43 37.24
47 Mustonen Teemu HS 1.04.04 0.23.24 37.24 37.04
48 Nummelin Oskari TuS 1.04.29 0.23.49 36.87 36.68
49 Poutanen Mikko KoS 1.04.56 0.24.16 36.48 36.30
50 Mäki-Petäys Matias EsAk 1.08.39 0.27.59 34.39 34.21
51 Vähätalo Verner RR 1.32.26 0.51.46 25.45 25.32

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Joutsensaari Jeremias KangSK 37.02 0.00.00 53.89 53.56
2 Seppälä Pyry RR 41.16 0.04.14 47.84 47.55
3 Niemi Topias HS 41.29 0.04.27 47.08 46.79
4 Kaihtela Juuso RaLu 53.31 0.16.29 36.09 35.87
5 Paasi Antti TP 55.45 0.18.43 34.26 34.05
6 Korpela Arttu Rasti88 56.56 0.19.54 33.18 32.97
7 Angerpuro Aaro HS 57.15 0.20.13 32.62 32.42
8 Melkas Niilo SV 1.01.05 0.24.03 30.22 30.04
9 Mäki Juho Rasti88 1.01.14 0.24.12 29.80 29.62
10 Rantala Peetu KoS 1.12.26 0.35.24 24.90 24.74
Silvennoinen Algot Orient HYL -
Lehikoinen Elias EsSu HYL -
Konttila Eemi Koovee HYL -
Kohonen Eevert RaLu HYL -
Munck Sakari EsSu KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Viilo Lasse TP 24.02 0.00.00
2 Koivuniemi Sakari RaN 24.16 0.00.14
3 Kontio Kimmo KangSK 24.34 0.00.32
4 Vesilind Kaarel HS 27.07 0.03.05
5 Tala Miika HS 27.24 0.03.22
5 Ojala Jesse Rasti88 27.24 0.03.22
7 Pohja Eetu Koovee 27.43 0.03.41
8 Jalonen Jussi HlS 28.21 0.04.19
9 Kuva Lassi RaVa 29.02 0.05.00
10 Mannonen Ville HS 29.26 0.05.24
11 Mustonen Ossi TP 29.30 0.05.28
12 Malmberg Henri HS 29.33 0.05.31
13 Rautio Mikael EsSu 29.59 0.05.57
14 Viinikainen Vilppu EsSu 30.59 0.06.57
15 Väisänen Leevi HS 31.13 0.07.11
16 Tervakangas Mikko EsSu 32.12 0.08.10
17 Hirvonen Tommi SKUusi 32.40 0.08.38
18 Venetjoki Väinö KoS 33.49 0.09.47
19 Kronqvist Emil KoS 34.09 0.10.07
20 Hänninen Eetu RaPi 34.10 0.10.08
21 Lamberg Benjamin SKUusi 34.30 0.10.28
22 Keronen Leevi TP 36.07 0.12.05
23 Kerkola Teemu SuSi 36.37 0.12.35
24 Svahn Jonatan KyS 36.42 0.12.40
25 Mustajoki Tiitus TP 36.55 0.12.53
26 Lindberg Mikkel TuS 37.18 0.13.16
27 Rokka Matias LHR 39.31 0.15.29
28 Marttila Otso KangSK 40.42 0.16.40
29 Hursti Toivo EsSu 41.04 0.17.02
30 Laakso Eemeli Keihäs 42.01 0.17.59
31 Lehtimäki Janne Hiisi 42.45 0.18.43
32 Raipola Tuomas EsSu 42.50 0.18.48
33 Salonen Aapo HS 51.01 0.26.59
34 Päivike Jaakko RaPi 1.23.58 0.59.56
Kyngäs Benjamin HS HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Arola Topias PR 24.04 0.00.00
2 Haanpää Klaus PR 24.47 0.00.43
3 Haltia Ilari RR 25.37 0.01.33
4 Matinheikki Leo TP 25.58 0.01.54
5 Aho Ilmari VaHa 26.49 0.02.45
6 Sinervä Onni TuS 27.37 0.03.33
7 Heinonen Paavo HS 28.13 0.04.09
8 Lohtander Aleksi RaLu 28.32 0.04.28
9 Laitinen Vertti Koovee 30.07 0.06.03
10 Takanen Aaro VeVe 30.36 0.06.32
11 Syrjäläinen Lauri HS 31.03 0.06.59
12 Ikola Atte HS 31.04 0.07.00
13 Lepistö Oskari MSParma 31.08 0.07.04
14 Koivumäki Olli KoS 31.36 0.07.32
15 Schüle Joel Koovee 32.12 0.08.08
16 Piippo Emil KangSK 32.13 0.08.09
17 Niemensivu Timi RaLu 32.27 0.08.23
18 Raitola Sami Lynx 33.17 0.09.13
19 Kinnala Kalle TuS 33.48 0.09.44
20 Häkli Pauli Lynx 33.53 0.09.49
21 Uusitalo Topias EsAk 34.09 0.10.05
22 Rosenblad Kristian SKUusi 39.00 0.14.56
23 Toivonen Vilhelm KangSK 40.03 0.15.59
24 Hirvilammi Kalle AuVa 40.31 0.16.27
25 Väliharju Joonas TP 41.23 0.17.19
26 Kyllästinen Iiro RaLu 41.25 0.17.21
27 Naskali Lauri KyRa 42.37 0.18.33
28 Puupponen Lauri EsSu 42.48 0.18.44
29 Rissanen Antti TP 43.24 0.19.20
30 Lainio Valtteri TuS 44.10 0.20.06
31 Kukkonen Henri VeVe 49.47 0.25.43
32 Ketola Kristian Koovee 51.49 0.27.45
33 Virrankoski Iiro EsSu 52.28 0.28.24
34 Hiiro Artturi RR 52.42 0.28.38
35 Varjo Veeti EsAk 53.28 0.29.24
36 Pulkkinen Samuli KyRa 54.41 0.30.37
37 Florström Dennis EsAk 55.42 0.31.38
38 Turkkila Eero EsSu 58.31 0.34.27
39 Tikkanen Elias EsSu 1.04.39 0.40.35
Kopra Marcus Orient HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 54
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ekström Niklas MSParma 17.51 0.00.00
2 Salo Kristian Orient 19.00 0.01.09
3 Seppä Touko TuS 21.19 0.03.28
4 Lautamäki Matias HlS 21.30 0.03.39
5 Syrjälä Niilo LHR 22.08 0.04.17
6 Virtanen Akseli KyS 22.29 0.04.38
7 Laaksonen Emil EsSu 22.56 0.05.05
8 Rousku Samuli MSParma 24.26 0.06.35
9 Karttila Aleksi MSParma 24.54 0.07.03
10 Niinimäki Kasimir KyRa 25.24 0.07.33
11 Kuusisto Mikko AngA 25.27 0.07.36
12 Kivelä Eemeli KangSK 25.34 0.07.43
13 Nieminen Juho TP 26.17 0.08.26
14 Mustajoki Olli TP 26.42 0.08.51
15 Ahola Topias KangSK 27.06 0.09.15
16 Hamppu Anton HS 27.19 0.09.28
17 Kolkkala Vertti MSParma 27.21 0.09.30
18 Laitamäki Wille HiKi 27.38 0.09.47
19 Laakso Ilari RR 27.47 0.09.56
20 Reiman Antti AngA 27.52 0.10.01
21 Sorsa Antti EsSu 28.04 0.10.13
22 Määttälä Mikko EsSu 28.30 0.10.39
23 Haapala Tuomo PR 29.36 0.11.45
24 Johansson Eelis Orient 30.50 0.12.59
25 Konttila Akseli Koovee 31.15 0.13.24
26 Tabsai Natwud SuSi 31.22 0.13.31
27 Maronen Matias Lynx 31.27 0.13.36
28 Pajuoja Otso EsSu 31.35 0.13.44
29 Tiainen Olli EsSu 32.08 0.14.17
30 Sojakka Markus HS 33.05 0.15.14
31 Viilo Tommi TP 34.02 0.16.11
32 Olkkonen Vili KangSK 35.08 0.17.17
33 Kupiainen Tuukka Koovee 35.23 0.17.32
34 Hiiro Aleksanteri RR 35.37 0.17.46
35 Väisänen Lenni HS 37.20 0.19.29
36 Liljeström Tommi HS 38.48 0.20.57
37 Mäkinen Rasmus OH 38.56 0.21.05
38 Kivelä Valtteri KangSK 39.39 0.21.48
39 Rintanen Matti KangSK 39.44 0.21.53
40 Tuomasjukka Voima PR 40.52 0.23.01
41 Karru Sami VaRa 41.44 0.23.53
42 Pelkonen Oula RaVa 42.26 0.24.35
43 Boman Leevi Koovee 43.29 0.25.38
44 Seppälä Sakari SKUusi 44.12 0.26.21
45 Brysch Erik MSParma 46.49 0.28.58
46 Kuusivaara Joonas EsAk 51.03 0.33.12
47 Arajärvi Joonas MaMa 56.32 0.38.41
48 Asell Verneri IkNV 57.27 0.39.36
49 Kuusela Otto RaVa 58.03 0.40.12
50 Huisko Esa MSParma 1.02.46 0.44.55
Forma Olli HiKi KES -
Kunnas Oskar SV HYL -
Oikkonen Severi OH HYL -
Rantanen Matias SKUusi HYL -

Sarja H11
Matka
Osallistujien määrä 34
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mbembela Karim Lynx 16.53 0.00.00
2 Kemppi Topias RR 17.16 0.00.23
3 Kallela Luca HS 17.37 0.00.44
4 Maasilta Aapo RaVa 20.48 0.03.55
5 Ruuskanen Tuomas MU 21.11 0.04.18
6 Peltola Arttu Lynx 21.15 0.04.22
7 Lintula Otto SV 21.48 0.04.55
8 Raasakka Jussi EsSu 22.15 0.05.22
9 Vehkalahti Anton IkNV 24.04 0.07.11
10 Rantala Jussi OH 24.57 0.08.04
11 Vuorela Joona EsAk 25.00 0.08.07
12 Tervo Lassi HS 26.00 0.09.07
13 Ikäläinen Erkki OH 26.03 0.09.10
14 Liuksiala Waltteri KyRa 26.54 0.10.01
15 Brock Gavin KoS 27.39 0.10.46
16 Ketonen Juuso RaVa 27.45 0.10.52
17 Ojala Akseli EsSu 28.51 0.11.58
18 Tervakangas Juuso EsSu 29.17 0.12.24
19 Mäenpää Matias TP 29.38 0.12.45
20 Gango Evert KyS 30.44 0.13.51
20 Siltanen Sauli AngA 30.44 0.13.51
22 Välimaa Aleksi Rasti88 31.40 0.14.47
23 Koponen Matias Lynx 32.54 0.16.01
23 Rokka Tuomas LHR 32.54 0.16.01
25 Tukiainen Jyry TP 34.45 0.17.52
26 Biskop Robert KoS 34.48 0.17.55
27 Puupponen Simo EsSu 36.46 0.19.53
28 Savisto Roope IkNV 38.26 0.21.33
Tukiainen Otso TP HYL -
Still Alec Orient HYL -
Siikarla Tapio PertPe HYL -
Nieminen Lauri VaHa HYL -
Laatu Antti HS HYL -
Liukkonen Vili IkNV KES -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Syrjälä Elmeri LHR 10.38 0.00.00
2 Aho Rauli VaHa 11.43 0.01.05
3 Rautio Daniel EsSu 11.59 0.01.21
4 Liponkoski Aapo TP 13.43 0.03.05
5 Aaltonen Tatu Lynx 14.58 0.04.20
6 Lönnström Elias Orient 16.03 0.05.25
7 Holmroos Sakari TuS 16.08 0.05.30
8 Väliharju Ville TP 17.16 0.06.38
9 Haanpää Leo PR 18.09 0.07.31
10 Määttänen Markus EsSu 18.15 0.07.37
11 Paananen Joonas TuS 19.37 0.08.59
12 Axelin Eelis PR 19.58 0.09.20
13 Pelkonen Elias RaVa 33.25 0.22.47
14 Hindsberg Christian SV 33.43 0.23.05
15 Niskanen Aatu VeVe 41.43 0.31.05

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ikola Aapo HS 14.42 0.00.00
2 Muukkonen Topias SKUusi 17.08 0.02.26
3 Andersson Riku MSParma 18.31 0.03.49
4 Määttä Max SV 18.55 0.04.13
5 Toivanen Nico KyRa 19.12 0.04.30
6 Mustajoki Aapo TP 19.25 0.04.43
7 Kurhinen Samuel RaVa 20.02 0.05.20
8 Vennelä Nuutti KangSK 21.10 0.06.28
9 Hursti Juho EsSu 21.18 0.06.36
10 Asklöf Viktor Lynx 21.30 0.06.48
11 Hietala Joni EsSu 21.34 0.06.52
12 Sarvijärvi Onni KyRa 21.40 0.06.58
13 Liponkoski Onni TP 22.30 0.07.48
14 Koskinen Eemil TP 22.35 0.07.53
15 Malmberg Vilho HS 22.39 0.07.57
16 Suominen Niilo LaJy 22.55 0.08.13
17 Haikonen Ilmo UlvUra 23.26 0.08.44
18 Florström Daniel EsAk 24.32 0.09.50
19 Liponkoski Eino TP 25.38 0.10.56
20 Ekwik Niclas Lynx 26.33 0.11.51
21 Kajander Einari PR 26.59 0.12.17
22 Välkki Totte Koovee 30.25 0.15.43
23 Haara Eino HS 31.21 0.16.39
24 Lehtola Matias Lynx 35.04 0.20.22
25 Saarikko Sami TP 35.30 0.20.48
26 Myllynen Miika VeVe 45.07 0.30.25
27 Nuottajärvi Veeti SV 46.10 0.31.28

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 47
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tuominen Rami KanSu 14.37 0.00.00
2 Peltola Eemil Lynx 15.07 0.00.30
3 Kemppi Anton RR 17.19 0.02.42
4 Niemensivu Roni RaLu 17.24 0.02.47
5 Töyrylä Rasmus KyS 17.26 0.02.49
6 Konttila Milo Koovee 17.52 0.03.15
7 Aalto Lauri MSParma 18.10 0.03.33
8 Peltola Otto Lynx 18.18 0.03.41
9 Carlsson Oliver EsAk 18.19 0.03.42
10 Ankelo Jussi VaRa 18.31 0.03.54
11 Vepsäläinen Onni KyS 18.59 0.04.22
11 Huisko Antti MSParma 18.59 0.04.22
13 Lintula Aapo SV 19.10 0.04.33
14 Kallioniemi Justus RaLu 19.24 0.04.47
15 Sillman Valter SV 19.52 0.05.15
16 Ruoti Eeli VeVe 21.29 0.06.52
17 Sumanen Heikki EsAk 21.33 0.06.56
18 Vuorensyrjä Aksu HlS 21.37 0.07.00
19 Pohjonen Tami IkNV 21.38 0.07.01
20 Haara Väinö HS 21.52 0.07.15
21 Seppä Matias TuS 22.11 0.07.34
22 Laavainen Alvan MSParma 22.40 0.08.03
23 Liljeström Matias HS 22.50 0.08.13
24 Tapanainen Matias EsSu 22.57 0.08.20
25 Kivilaakso Juho Lynx 23.33 0.08.56
26 Filppula Juho VaHa 24.01 0.09.24
27 Ketonen Jussi RaVa 24.18 0.09.41
28 Tiainen Antti EsSu 24.23 0.09.46
29 Schüle Elias Koovee 24.26 0.09.49
30 Seppänen Juuna RaLu 24.28 0.09.51
31 Kuusisto Olli Koovee 24.31 0.09.54
32 Kuusinen Karri Lynx 24.41 0.10.04
33 Haapala Juuso PR 25.15 0.10.38
34 Hyvärinen Luukas EsSu 25.39 0.11.02
35 Uusitalo Joni KangSK 25.52 0.11.15
36 Emaldynov Artur AngA 26.10 0.11.33
37 Kukkonen Aaro VeVe 26.14 0.11.37
38 Kuusinen Tuomas Lynx 28.34 0.13.57
39 Suurnäkki Aleksanteri VeVe 31.02 0.16.25
40 Salmi Eero HS 31.06 0.16.29
41 Isoherranen Antti Lynx 31.40 0.17.03
42 Nuottajärvi Elias SV 33.16 0.18.39
43 Koponen Rasmus Lynx 33.20 0.18.43
44 Paasikivi Juhana TuS 34.27 0.19.50
45 Forma Kustaa HiKi 35.05 0.20.28
46 Vuorela Samu EsAk 39.08 0.24.31
47 Laatu Jaakko HS 41.59 0.27.22

Sarja H9-12TR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laavainen Aamos MSParma 21.32 0.00.00
2 Ylimaa Juho AngA 24.43 0.03.11
3 Hänninen Lauri RaPi 25.25 0.03.53
4 Majamäki Joakim KyRa 26.54 0.05.22
5 Kosola Atte EsSu 27.32 0.06.00
6 Koho Miika RR 28.57 0.07.25
7 Himilä Atte KaRa 34.51 0.13.19
8 Kohonen Erkki RaLu 1.16.12 0.54.40
9 Bergman Toivo Orient 1.16.58 0.55.26
Porthin Rasmus EsSu HYL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Dambe Inga PR 50.04 0.00.00 90.36 90.02
2 Saarimäki Heini AngA 50.47 0.00.43 88.05 87.73
3 Efimova Natalia Hiisi 53.55 0.03.51 81.97 81.66
4 Vike Laura HlS 54.19 0.04.15 80.40 80.10
5 Paunonen Tuuli Koovee 58.03 0.07.59 74.33 74.06
6 Pietilä-Annala Jaana KangSK 1.00.08 0.10.04 70.89 70.63
7 Laine Maria TP 1.00.54 0.10.50 69.14 68.88
8 Fagerudd Anna-Sofia TP 1.02.25 0.12.21 66.62 66.38
9 Liimatainen Anni TuS 1.02.37 0.12.33 65.58 65.33
10 Väre Tiina SomEsa 1.03.41 0.13.37 63.66 63.42
11 Mäkinen Pinja AngA 1.05.44 0.15.40 60.88 60.65
12 Blomgren Pernilla NOK 1.12.58 0.22.54 54.13 53.93
Autio Päivi Hiisi HYL -
Kauppila Sanna AngA KES -

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ritanotko Johanna TuMe 39.18 0.00.00 64.48 63.64
2 Portin Laura PR 39.51 0.00.33 61.68 60.88
3 Ojapalo Anna Lynx 41.28 0.02.10 57.45 56.70
4 Carlsson Sanna EsAk 53.59 0.14.41 42.72 42.16
5 Raitoharju Jenni RaLu 58.50 0.19.32 37.90 37.41
6 Kujala Terhi PoRa 1.08.50 0.29.32 31.29 30.89

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Oikarinen Minna VaRa 52.18 0.00.00 44.00 44.00
2 Heilimo Heli RR 55.48 0.03.30 40.47 40.47
3 Orell Johanna TuMe 58.00 0.05.42 38.19 38.19
4 Valtonen Heli RaLu 1.04.20 0.12.02 33.76 33.76
5 Vepsäläinen Tiina KyS 1.04.38 0.12.20 32.93 32.93
6 Ahola Birgit KangSK 1.10.33 0.18.15 29.56 29.56
7 Lundén Kati MaMa 1.13.03 0.20.45 27.96 27.96
8 Haavisto Ella TuS 1.31.51 0.39.33 21.77 21.77
Helen Päivi HlS KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kallioniemi Reija RaLu 1.00.20 0.00.00 72.59 72.59
2 Huhtala Maija RaHa 1.11.51 0.11.31 58.67 58.67
3 Orjala Elina KoS 1.18.44 0.18.24 51.46 51.46
4 Rajamäki Riikka HS 1.21.05 0.20.45 47.94 47.94
Dambe Signe PR HYL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Asklöf Johanna Lynx 47.25 0.00.00 70.48 70.48
2 Seppänen Katja Hiisi 48.42 0.01.17 68.15 68.15
3 Tervakangas Sanna EsSu 50.52 0.03.27 64.80 64.80
4 Salonen Heidi HS 51.34 0.04.09 63.48 63.48
5 Francke Astra EsSu 54.17 0.06.52 59.88 59.88
6 Elovaara Heli AngA 55.14 0.07.49 58.44 58.44
7 Lehto Salla Lynx 58.00 0.10.35 55.26 55.26
8 Tala Satu HS 58.24 0.10.59 54.49 54.49
9 Nuottajärvi Sanna SV 58.27 0.11.02 54.05 54.05
10 Valkonen Sanna TuS 1.00.31 0.13.06 51.83 51.83
11 Tiitola-Savilahti Annamari Lynx 1.02.21 0.14.56 49.94 49.94
12 Lintula Kirsi SV 1.03.28 0.16.03 48.70 48.70
13 Erola Petra HS 1.04.12 0.16.47 47.79 47.79
14 Isoherranen Kirsi Lynx 1.06.37 0.19.12 45.72 45.72
15 Rajamäki Sohvi HS 1.11.18 0.23.53 42.39 42.39
16 Koivu-Tikkanen Terhi EsSu 1.12.34 0.25.09 41.34 41.34
17 Hirvonen Riitta VaRa 1.17.20 0.29.55 38.50 38.50
18 Kahanpää Hanna EsSu 1.18.17 0.30.52 37.74 37.74
19 Vuorela Hanna EsAk 1.22.32 0.35.07 35.52 35.52
20 Välimaa Tuija Rasti88 1.25.41 0.38.16 33.95 33.95
21 Hovinen Mari KeU 1.30.00 0.42.35 32.07 32.07
22 Haavisto Päivi KyRa 1.33.30 0.46.05 30.62 30.62
Koistinen Helena VaRa KES -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskivaara Eija MSParma 43.53 0.00.00 64.19 63.19
2 Yli-Kauppila Marika Hiisi 51.49 0.07.56 53.93 53.09
3 Kerkola Tiina SuSi 52.32 0.08.39 52.77 51.95
4 Havia-Kinnala Helena AngA 54.20 0.10.27 50.61 49.83
5 Eerola Riikka TP 55.49 0.11.56 48.87 48.11
6 Rokka Susanna LHR 58.29 0.14.36 46.26 45.54
7 Montonen Outi IHR 59.57 0.16.04 44.76 44.06
8 Heikkinen Anniina VeVe 1.00.09 0.16.16 44.24 43.55
9 Guseff Virpi HirvHe 1.02.23 0.18.30 42.30 41.64
10 Hölsö Jaana PR 1.04.47 0.20.54 40.39 39.76
11 Oikkonen Mirka OH 1.05.02 0.21.09 39.89 39.27
12 Haavisto Lotta TuS 1.05.08 0.21.15 39.49 38.88
13 Ikonen Eeva-Kaisa EsSu 1.05.14 0.21.21 39.09 38.48
13 Reiman Anu AngA 1.05.14 0.21.21 39.09 38.48
15 Malin Anne SalVil 1.07.39 0.23.46 37.03 36.46
16 Holmgren Ulrica SV 1.07.45 0.23.52 36.65 36.08
17 Oksanen Kristiina IkNV 1.14.36 0.30.43 32.99 32.48
18 Brink Maria PIF 1.19.32 0.35.39 30.66 30.19
19 Sahlström Teija EsAk 1.28.47 0.44.54 27.22 26.79
Niinimäki Hanna KyRa HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nyholm Satu RaN 52.16 0.00.00 52.33 51.98
2 Paija Päivi LHR 52.25 0.00.09 51.39 51.05
3 Heerman Maria RaLu 56.12 0.03.56 47.21 46.89
4 Laurila Saija KangSK 58.28 0.06.12 44.67 44.38
5 Wirberg Taina RaPi 1.02.57 0.10.41 40.84 40.57
6 Sulavuori Eija TuMe 1.06.12 0.13.56 38.22 37.96
7 Martikainen Lea SV 1.07.00 0.14.44 37.15 36.90
8 Reiman Päivi Hiisi 1.08.24 0.16.08 35.79 35.55
9 Mäkelä Tiina RaTU 1.10.08 0.17.52 34.32 34.09
10 Nummikoski Maarit UlvUra 1.10.26 0.18.10 33.59 33.37
11 Miettinen Päivi VaRa 1.16.56 0.24.40 30.22 30.02

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 40.50 0.00.00 56.84 56.37
2 Saari Marita SuSe 46.56 0.06.06 48.52 48.12
3 Eisanen Tea MaMa 49.17 0.08.27 45.33 44.95
4 Moilanen Kirsti MaMa 58.57 0.18.07 37.16 36.85
5 Saarimäki Helena AngA 1.01.18 0.20.28 35.02 34.73
6 Kerkola Maija HlT 1.02.23 0.21.33 33.72 33.44
7 Vaara Marjatta KanSu 1.07.15 0.26.25 30.63 30.38
8 Tammisalo Netta KangSK 1.19.59 0.39.09 25.21 25.00
9 Mannonen Jaana SuSi 1.25.20 0.44.30 23.12 22.93

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltola Liisa MSParma 45.25 0.00.00 52.33 52.96
2 Juura Maarit KanSu 47.35 0.02.10 49.33 49.92
3 Suna Eija MSParma 47.59 0.02.34 48.30 48.88
4 Salmenoja Hely HirvHe 48.29 0.03.04 47.19 47.75
5 Ritasalo Maaria VaRa 48.54 0.03.29 46.18 46.73
6 Kalliola Pirkko MaMa 49.19 0.03.54 45.18 45.73
7 Suomela Margit RaLu 49.44 0.04.19 44.21 44.74
8 Sipponen Airi PR 54.07 0.08.42 40.08 40.56
9 Tienari Pauliina KyRa 1.10.32 0.25.07 30.33 30.69
10 Riikonen Margit PertPe 1.12.26 0.27.01 29.12 29.47
11 Rinne-Tamminen Pirkko TuVi 1.34.57 0.49.32 21.90 22.17
12 Salonen Iiris KyS 1.46.22 1.00.57 19.27 19.50
Ahonkivi Irma RasKa KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rahkasuo Kaarina Rasti88 47.08 0.00.00 52.15 52.25
2 Verha Maija VaRa 50.11 0.03.03 48.36 48.46
3 Sulander Mirja-Liisa EE 52.54 0.05.46 45.30 45.39
4 Palomäki Eila SuSe 53.28 0.06.20 44.24 44.33
5 Eskola Pirkko Rasti88 56.49 0.09.41 41.10 41.18
6 Malmsten Beatrice Lynx 58.53 0.11.45 39.13 39.21
7 Kaasalainen Tuula SuSe 59.06 0.11.58 38.47 38.54
8 Ojamaa Marja-Liisa SalVie 1.02.46 0.15.38 35.73 35.80
9 Havia Tuula MaMa 1.03.20 0.16.12 34.93 35.00
10 Laaksonen Raili SuSi 1.08.19 0.21.11 31.93 31.99
11 Törrö Maria-Leena VaHa 1.16.28 0.29.20 28.12 28.18
12 Piiparinen Seija RasKa 1.23.33 0.36.25 25.37 25.42
Kurppa Pirjo MaMa HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Raija RaLu 43.16 0.00.00 41.52 41.65
2 Ketola Paula LoJa 49.30 0.06.14 35.38 35.49
3 Ruusunen Marja-Liisa EE 52.02 0.08.46 32.80 32.90
4 Helppolainen Anni EKU 58.43 0.15.27 28.30 28.39
5 Kirkkala Aino SuosmSa 1.04.50 0.21.34 24.94 25.02
6 Kallio Tuija RaTU 1.06.00 0.22.44 23.82 23.89
7 Mattila Riitta RasKa 1.13.34 0.30.18 20.76 20.82

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Österman Lilja TuS 53.39 0.00.00
2 Haavisto Emmi TuS 1.06.59 0.13.20

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kivilaakso Anni Lynx 53.30 0.00.00 61.76 60.19
2 Yliluikki Henna SuSi 54.48 0.01.18 59.39 57.88
3 Hankala Kaisa IkNV 56.28 0.02.58 56.76 55.31
4 Reponen Niina PR 58.47 0.05.17 53.68 52.31
5 Pöyhönen Saina RasKa 59.47 0.06.17 51.95 50.63
6 Aho Varpu VaHa 1.00.16 0.06.46 50.71 49.42
7 Jerkku Laura TuS 1.03.09 0.09.39 47.61 46.40
8 Brink Johanna PIF 1.04.20 0.10.50 45.97 44.80
9 Korpela Laura Rasti88 1.06.33 0.13.03 43.69 42.58
10 Varmavuo Iida RR 1.12.12 0.18.42 39.59 38.58
Väisänen Joela RR HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nymalm Amy PIF 31.02 0.00.00 66.88 66.19
2 Haanpää Anni TP 32.50 0.01.48 62.89 62.25
3 Rantala Jasmiina RaLu 33.39 0.02.37 61.06 60.43
4 Haapasaari Ilona TuS 34.30 0.03.28 59.25 58.65
5 Plit Heidi Lynx 35.19 0.04.17 57.59 57.00
6 Roininen Essi HS 35.32 0.04.30 56.95 56.36
7 Heikkilä Tuuli Lynx 35.53 0.04.51 56.10 55.53
8 Liitiäinen Janika Orient 36.41 0.05.39 54.60 54.04
9 Eerola Lotta TP 37.40 0.06.38 52.89 52.35
10 Rintanen Heini KangSK 37.41 0.06.39 52.60 52.06
11 Nurminen Jutta VaHa 38.14 0.07.12 51.57 51.04
12 Rontu Nella AngA 39.52 0.08.50 49.19 48.69
13 Koli Helmi SV 40.14 0.09.12 48.49 47.99
14 Koskinen Pinja RR 41.55 0.10.53 46.29 45.82
15 Himilä Julia RR 42.12 0.11.10 45.74 45.27
16 Haavisto Alli TuS 42.15 0.11.13 45.44 44.97
17 Pajula Annika KangSK 42.18 0.11.16 45.14 44.68
18 Suojanen Susanna Koovee 42.20 0.11.18 44.86 44.40
19 Saalo Hanna-Mari SKUusi 43.26 0.12.24 43.48 43.04
20 Holmgren Antonia SV 43.54 0.12.52 42.78 42.35
21 Aaltonen Anniina MSParma 44.02 0.13.00 42.42 41.98
22 Pelkonen Roosa RaVa 44.58 0.13.56 41.31 40.88
23 Vuori Emilia AngA 45.34 0.14.32 40.54 40.12
24 Pitkänen Salla TP 45.40 0.14.38 40.22 39.81
25 Salo Janina Orient 47.43 0.16.41 38.27 37.88
26 Pakkanen Anni SV 48.44 0.17.42 37.26 36.88
27 Svahn Isabella KyS 48.58 0.17.56 36.87 36.50
28 Kääriä Venla KyS 52.05 0.21.03 34.47 34.11
29 Reiman Aino AngA 55.43 0.24.41 32.03 31.71
30 Viitala Nina RaN 1.11.57 0.40.55 24.66 24.41
Korhonen Emmi SKUusi KES -

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Päivähonka Salla RaVa 46.23 0.00.00 42.65 40.65
2 Kivikko Jenni HlS 49.36 0.03.13 39.45 37.60
3 Kaukonen Ella EsSu 53.50 0.07.27 35.96 34.27
4 Tuominen Heli KanSu 54.18 0.07.55 35.26 33.60
5 Uusi-Pietilä Säde RaLu 54.24 0.08.01 34.80 33.17
6 Välimaa Emilia Rasti88 55.29 0.09.06 33.74 32.16
7 Heikkinen Sanni HS 55.30 0.09.07 33.35 31.79
8 Leipijärvi Jenna HlS 57.00 0.10.37 32.10 30.59
9 Siikarla Siiri AngA 57.56 0.11.33 31.22 29.75
10 Laukkanen Laura MSParma 59.35 0.13.12 30.00 28.59
11 Kuusivaara Roosa EsAk 1.06.11 0.19.48 26.69 25.43
12 Ylimaa Henna AngA 1.07.07 0.20.44 26.00 24.78
13 Kurri Ida KyRa 1.11.02 0.24.39 24.27 23.13
14 Mustonen Heidi HS 1.24.17 0.37.54 20.20 19.25
Kukkonen Tuulia VeVe KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Turakainen Venla HS 25.31 0.00.00
2 Kurth Sara TP 26.17 0.00.46
3 Haanpää Kaisa TP 26.37 0.01.06
4 Oikkonen Sanni OH 27.44 0.02.13
5 Lehtinen Meiju HlS 27.56 0.02.25
6 Haavisto Veera KyRa 27.58 0.02.27
7 Yli-Hietanen Saara TP 28.16 0.02.45
8 Kuusinen Sanni HlS 30.05 0.04.34
9 Palmen Aino EsSu 30.11 0.04.40
10 Jasu Anna Rasti88 31.43 0.06.12
11 Aumo Isabella Orient 32.04 0.06.33
12 Välkki Lotta TP 32.31 0.07.00
13 Heinaro Ellen HS 32.45 0.07.14
14 Laine Roosa KoS 34.13 0.08.42
15 Pirinen Inkalilja SKUusi 34.29 0.08.58
16 Calderara Pia Lynx 34.47 0.09.16
17 Saarinen Anu Rasti88 35.11 0.09.40
18 Niskanen Nelli VeVe 36.10 0.10.39
19 Biskop Greta KoS 36.16 0.10.45
20 Ruoti Miina VeVe 36.30 0.10.59
21 Kormu Neea VeVe 36.36 0.11.05
22 Rautamaa Heidi VeVe 36.53 0.11.22
23 Ojala Jutta VeVe 36.54 0.11.23
24 Lohikainen Eveliina RaVa 37.27 0.11.56
25 Valtonen Milla Hiisi 38.23 0.12.52
26 Ståhlberg Elisa EsSu 38.29 0.12.58
27 Kuusisto Veera AngA 38.54 0.13.23
28 Nenonen Eriikka RaVa 39.21 0.13.50
29 Toivanen Netta KyRa 40.30 0.14.59
30 Saalo Saara SKUusi 40.52 0.15.21
31 Heinonen Elina MSParma 42.38 0.17.07
32 Kiljunen Elisa RaVa 42.45 0.17.14
33 Kyrö Kaisu RaVa 43.40 0.18.09
34 Kuusela Aino RaVa 44.09 0.18.38
35 Tiitola Tuuli KangSK 46.57 0.21.26
36 Bartholdi Jessica EsAk 47.50 0.22.19
37 Pakkanen Raita VeVe 49.40 0.24.09
38 Asp Milja KyRa 57.25 0.31.54
39 Orivuori Laura HS 1.01.00 0.35.29
Siltanen Saara AngA HYL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 41
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virtanen Heta HlS 23.49 0.00.00
2 Vuori Jenny TuS 26.37 0.02.48
3 Lahdenperä Melina RR 26.47 0.02.58
4 Metsälä Essi HlS 27.05 0.03.16
5 Jussila Ida TP 27.44 0.03.55
6 Väätäjä Milja RaPi 29.14 0.05.25
7 Mäkinen Tuuli LLuja 29.44 0.05.55
8 Siironen Ella KoS 30.11 0.06.22
9 Rantala Aino OH 30.36 0.06.47
10 Tuominen Mari KanSu 30.49 0.07.00
11 Koskensalo Maria IkNV 31.00 0.07.11
12 Kuusisto Idaliina Koovee 31.30 0.07.41
13 Hakuli Hanna SKUusi 32.20 0.08.31
14 Annala Venla KangSK 32.30 0.08.41
15 Kurth Suvi TP 33.25 0.09.36
16 Haikonen Sanni UlvUra 35.08 0.11.19
17 Lehikoinen Aino EsSu 35.13 0.11.24
18 Plit Henriette Lynx 35.25 0.11.36
19 Silvennoinen Venla Orient 36.36 0.12.47
20 Nurmi Seela RR 37.04 0.13.15
21 Keränen Kaisa HlS 37.17 0.13.28
22 Heinaro Taru EsSu 37.29 0.13.40
23 Munck Nana EsSu 37.45 0.13.56
24 Malinen Hanna SKUusi 38.57 0.15.08
25 Sainio Linda KangSK 39.01 0.15.12
26 Venetjoki Venla KoS 39.16 0.15.27
27 Kohonen Kerttu RaLu 39.40 0.15.51
28 Liuksiala Wilhelmiina KyRa 39.57 0.16.08
29 Pohjolainen Iina LLuja 41.49 0.18.00
30 Rautiainen Aleksandra AngA 41.51 0.18.02
31 Laukkanen Henna MSParma 43.02 0.19.13
32 Laitinen Emilia VeVe 43.21 0.19.32
33 Nieminen Venla SV 43.55 0.20.06
34 Asell Aleksiina IkNV 45.56 0.22.07
35 Piiroinen Laura VaRa 46.40 0.22.51
36 Hirvonen Senni VaRa 50.04 0.26.15
37 Yliniemelä Marianna SV 53.11 0.29.22
38 Korhonen Anna SV 55.38 0.31.49
39 Viitala Sini RaN 1.06.53 0.43.04
40 Seppänen Joanna EsSu 1.08.39 0.44.50
Asp Alisa Koovee HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 43
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kangasaho Aino HS 21.14 0.00.00
2 Kytäjä Nea HiKi 22.30 0.01.16
3 Hilo Hanne Lynx 22.33 0.01.19
4 Valtonen Essi MSParma 23.24 0.02.10
5 Ojala Aino UlvUra 24.34 0.03.20
6 Ruohola Ilona MSParma 24.35 0.03.21
7 Nurminen Kaarina KangSK 24.43 0.03.29
8 Seppälä Kaisla RR 25.19 0.04.05
9 Salonen Venla HS 25.25 0.04.11
10 Aho Anni TuS 25.44 0.04.30
11 Tuomisto Saara MSParma 26.16 0.05.02
12 Raasakka Liisa EsSu 26.35 0.05.21
13 Joensivu Inka VaHa 26.46 0.05.32
14 Ankelo Elsa VaRa 28.51 0.07.37
15 Peura Kerttu EsSu 29.25 0.08.11
16 Lappi Essi EsSu 30.01 0.08.47
17 Kiuru Milja VaHa 31.10 0.09.56
18 Munck Saana EsSu 31.39 0.10.25
19 Asklöf Aino Lynx 32.09 0.10.55
20 Mustonen Oona HS 32.49 0.11.35
21 Kaartinen Kaisa AngA 33.06 0.11.52
22 Koivula Lotta UlvUra 33.46 0.12.32
23 Soikkeli Sofia EsSu 34.12 0.12.58
24 Varmavuo Emma RR 34.39 0.13.25
25 Lounela Amanda TuS 35.33 0.14.19
26 Neuvonen Noora TuS 35.53 0.14.39
27 Lumiainen Anni MSParma 39.21 0.18.07
28 Koskensalo Susanna IkNV 39.38 0.18.24
29 Kurhinen Anna RaVa 40.18 0.19.04
30 Siivonen Alina RaLu 40.37 0.19.23
31 Kiljunen Emmi RaVa 42.16 0.21.02
32 Katajamäki Emma MSParma 43.04 0.21.50
33 Vataa Aada RaPi 43.55 0.22.41
33 Rantala Henna TuS 43.55 0.22.41
35 Koskinen Olga KangSK 46.25 0.25.11
36 Filppula Ella VaHa 48.25 0.27.11
37 Juurijärvi Aino-Sofia IkNV 51.09 0.29.55
38 Varonen Netta EsAk 52.26 0.31.12
39 Pöytäkivi Kia VaHa 52.51 0.31.37
40 Lidman Melissa SV 54.42 0.33.28
41 Markki Emmi EsSu 56.45 0.35.31
Julkunen Siiri LHR HYL -
Lukkari Aino RR HYL -

Sarja D11
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Yli-Hietanen Silja TP 14.19 0.00.00
2 Tikkakoski Ilona TP 14.57 0.00.38
3 Hölsö Essi PR 15.02 0.00.43
4 Tala Emilia HS 15.35 0.01.16
5 Salonen Elli HS 15.51 0.01.32
6 Ojanaho Ansa-Lotta OH 16.10 0.01.51
7 Kuusinen Saana HlS 18.00 0.03.41
8 Heikkilä Suvi Lynx 18.40 0.04.21
9 Virtanen Reeta HlS 18.57 0.04.38
10 Vallema Henrika VeVe 20.58 0.06.39
11 Suopajärvi Julia VaRa 21.01 0.06.42
12 Tala Juulia HS 21.07 0.06.48
13 Nietula Minja HS 21.16 0.06.57
14 Kontio Katri KangSK 21.53 0.07.34
15 Martikainen Kristiina SV 22.30 0.08.11
16 Viinikainen Vilja EsSu 22.36 0.08.17
17 Aaltonen Milla IkNV 25.02 0.10.43
18 Brink Henrika PIF 28.36 0.14.17
19 Sorjonen Siiri EsSu 29.41 0.15.22
20 Vuorela Peppi VaRa 30.53 0.16.34
21 Kosunen Armi HS 37.34 0.23.15
22 Saajoranta Ella SV 41.37 0.27.18
Heikkinen Ida VeVe HYL -

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lönnström Melissa Orient 13.43 0.00.00
2 Turakainen Veera HS 13.49 0.00.06
3 Kemppi Silva RR 15.06 0.01.23
4 Helen Janette HlS 15.39 0.01.56
5 Ekström Lotte-Line MSParma 16.17 0.02.34
6 Salmi Sini TuS 17.35 0.03.52
7 Tuomisto Kerttu MSParma 20.00 0.06.17
8 Haapala Jaana PR 20.18 0.06.35
8 Koskinen Silja TuS 20.18 0.06.35
10 Määttälä Fanni EsSu 24.17 0.10.34
11 Olkkonen Veera KangSK 24.26 0.10.43
12 Kattilakoski Ida KoS 25.08 0.11.25
13 Rautio Ulrika EsSu 45.56 0.32.13
Kytäjä Nora HiKi HYL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lohtander Ilona RaLu 17.38 0.00.00
2 Sallila Katarina HS 17.44 0.00.06
3 Schmidt Emilia TP 18.51 0.01.13
4 Yli-Futka Amanda ValSu 19.04 0.01.26
5 Laakso Elmiina Keihäs 19.24 0.01.46
6 Matinheikki Liisa TP 21.05 0.03.27
6 Nieminen Saana TP 21.05 0.03.27
8 Isoherranen Salla Lynx 21.11 0.03.33
9 Turkkila Liisa EsSu 21.33 0.03.55
10 Tuomasjukka Talvi PR 21.38 0.04.00
11 Multala Essi RR 21.48 0.04.10
12 Väisänen Doris HS 22.06 0.04.28
13 Pajula Siiri KangSK 22.13 0.04.35
14 Syrjäläinen Venla HS 22.46 0.05.08
15 Jokela Kiia VeVe 23.15 0.05.37
16 Hyyppä Liina KoS 23.33 0.05.55
17 Rajala Anni HS 23.58 0.06.20
18 Florström Charlotta EsAk 24.04 0.06.26
19 Koho Milja RR 24.18 0.06.40
20 Laasonen Lotta SV 24.33 0.06.55
21 Varonen Tinja EsAk 24.34 0.06.56
22 Huhtala Vilma TuS 24.41 0.07.03
23 Maasilta Lumi RaVa 24.52 0.07.14
24 Multala Moona RR 25.19 0.07.41
25 Suurnäkki Anna VeVe 25.31 0.07.53
26 Varmavuo Maija RR 26.32 0.08.54
27 Rantanen Emilia SKUusi 26.48 0.09.10
28 Ketonen Jonna RaVa 27.39 0.10.01
29 Tupitsa Milla HS 28.16 0.10.38
30 Heinonen Kaisla HS 29.23 0.11.45
31 Lukkari Outi RR 31.40 0.14.02
32 Numminen Siru EsAk 37.24 0.19.46

Sarja D9RR
Matka
Osallistujien määrä 50
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikkinen Roosa VeVe 17.08 0.00.00
2 Kontio Kirsi KangSK 17.38 0.00.30
3 Sjöblom Lotta NaWi 17.54 0.00.46
4 Ruuskanen Senni MU 18.03 0.00.55
5 Kyllästinen Inka RaLu 18.39 0.01.31
6 Lohtander Eerika RaLu 19.11 0.02.03
7 Jussila Emma TP 19.31 0.02.23
8 Aaltonen Nelli Lynx 20.04 0.02.56
9 Suuronen Aada MSParma 20.45 0.03.37
10 Tuovinen Pinja EsAk 21.20 0.04.12
11 Karttila Inkeri MSParma 21.35 0.04.27
12 Arola Selina PR 22.34 0.05.26
13 Wickholm Saga SV 22.54 0.05.46
14 Nieminen Reetta VaHa 23.13 0.06.05
15 Helander Johanna MSParma 23.46 0.06.38
16 Emaldynova Alisa AngA 23.49 0.06.41
17 Kankaanpää Martta EsSu 24.04 0.06.56
18 Laitinen Julia VeVe 24.11 0.07.03
19 Mikkola Viivi KaRa 24.13 0.07.05
20 Koski Hanni Koovee 24.22 0.07.14
21 Lukkari Matilda SKUusi 24.49 0.07.41
22 Siivonen Kerttu RaLu 24.56 0.07.48
23 Naskali Johanna KyRa 25.28 0.08.20
24 Elovaara Emma AngA 25.46 0.08.38
25 Hursti Hilma EsSu 26.15 0.09.07
26 Myllynen Meri VeVe 26.16 0.09.08
27 Hirvilammi Ella AuVa 26.38 0.09.30
28 Kares Ada NaWi 26.51 0.09.43
29 Laasonen Viivi SV 27.13 0.10.05
30 Ahtola Suvi EsAk 27.34 0.10.26
31 Varjo Venla EsAk 28.14 0.11.06
32 Pajula Eveliina KangSK 28.17 0.11.09
33 Ekström Saana-Mari MSParma 28.22 0.11.14
34 Tienari Tilda IkNV 28.30 0.11.22
35 Tuovinen Tuuli EsAk 29.59 0.12.51
36 Holmala Kira IkNV 31.33 0.14.25
37 Korjamo Pinja EsSu 32.02 0.14.54
38 Arajärvi Juulia MaMa 32.14 0.15.06
39 Kyläkoski Elli TuS 32.19 0.15.11
40 Maasilta Pihla RaVa 32.24 0.15.16
41 Mbembela Kia Lynx 33.02 0.15.54
41 Saajoranta Aura SV 33.02 0.15.54
43 Viitasaari Aada KoS 33.12 0.16.04
44 Kosola Meeri EsSu 34.11 0.17.03
45 Holmroos Inkeri TuS 34.29 0.17.21
46 Rajamäki Helvi HS 34.32 0.17.24
47 Rokka Anni LHR 34.52 0.17.44
48 Biskop Patricia KoS 35.12 0.18.04
49 Hellsten Aino SalVil 37.01 0.19.53
50 Määttälä Senni EsSu 41.28 0.24.20

Sarja D9-12TR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pohjolainen Emmi LLuja 27.04 0.00.00
2 Viitasaari Liina KoS 28.08 0.01.04
3 Pirinen Hilla SKUusi 28.42 0.01.38
4 Tapanainen Milla-Lotta EsSu 28.49 0.01.45
5 Virtanen Marikki KyS 29.35 0.02.31
6 Hansson Venla RaPi 32.31 0.05.27
7 Kauppila Venla IkNV 38.43 0.11.39
8 Hyyppä Milja KoS 41.51 0.14.47
9 Vilpo Essi PR 49.04 0.22.00
10 Wickholm Wilma SV 51.26 0.24.22
Sillman Ellen SV HYL -
Ahtola Kaisa EsAk HYL -