FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Stadisprintti, aamupäivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hirvikallio Joni Koovee 13.08 0.00.00 82.25 84.73
2 Rjaboskin Sergei EST 13.14 0.00.06 80.82 83.25
3 Koivisto Antton SKUusi 13.32 0.00.24 78.23 80.58
4 Koistinen Olli-Pekka HiKi 14.05 0.00.57 74.40 76.64
5 Patana Mikko RaJu 14.15 0.01.07 72.78 74.96
6 Koivuniemi Sakari Koovee 14.47 0.01.39 69.42 71.51
6 Hjulgren Markus EsAk 14.47 0.01.39 69.42 71.51
8 Seppänen Kari-Pekka EsSu 14.49 0.01.41 67.81 69.84
9 Rantala Petteri KoS 15.00 0.01.52 66.26 68.25
10 Vierimaa Ville EsAk 15.32 0.02.24 63.29 65.19
11 Sipilä Vili TP 16.15 0.03.07 59.83 61.63
12 Rantala Peetu KoS 16.31 0.03.23 58.21 59.96
13 Järvinen Ossi TP 16.57 0.03.49 56.09 57.77
14 Kokkinen Kari LaTa 17.07 0.03.59 54.91 56.56
15 Mänty Eero EsAk 18.22 0.05.14 50.58 52.10
Kurkela Mikko Koovee HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koskinen Jussi EsSu 14.40 0.00.00 61.83 63.33
2 Forsström Calle Raseborg 15.44 0.01.04 54.76 56.09
3 Kleemola Lauri Lynx 16.11 0.01.31 50.43 51.66
4 Näsi Matti RaJu 17.37 0.02.57 43.76 44.82

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Huttunen Matti LappRi 14.53 0.00.00 51.83 58.72
2 Forsström Ville Raseborg 15.18 0.00.25 49.66 56.27
3 Sevon Tuomo EsSu 15.19 0.00.26 48.85 55.35
4 Paukkunen Petri MSParma 15.31 0.00.38 47.47 53.79
5 Kärkkäinen Kimmo HS 15.39 0.00.46 46.33 52.50
6 Pietilänaho Juho HiKi 15.46 0.00.53 45.25 51.28
7 Kara Olli TuS 16.17 0.01.24 43.11 48.84
8 Lassila Jussi PiTa 17.02 0.02.09 40.53 45.92
9 Lindfors Jan Falken 17.07 0.02.14 39.66 44.93
9 Ääri Mikko TuMe 17.07 0.02.14 39.66 44.93
11 Forsström Benny Raseborg 18.10 0.03.17 36.09 40.89

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Perä Tapio RR 13.03 0.00.00 63.00 70.45
2 Nurminen Ilkka HS 13.26 0.00.23 60.66 67.83
3 Mutka Manu TuMe 14.03 0.01.00 57.48 64.28
4 Sillanpää Sampo Lynx 14.15 0.01.12 56.17 62.81
5 Sarkkinen Timo LaTa 14.55 0.01.52 53.17 59.46
6 Hyyppä Tuomas KoS 14.56 0.01.53 52.63 58.85
7 Clark Walter ESOC 15.50 0.02.47 49.18 54.99
8 Nylund André Raseborg 16.37 0.03.34 46.42 51.91
9 Toivonen Mikko-Ville RaVi 16.44 0.03.41 45.66 51.06
10 Viero Jussi LaihLu 17.23 0.04.20 43.54 48.69
11 Vehmas Juha RaVi 17.38 0.04.35 42.51 47.54
12 Pulli Veli-Matti LappRi 17.45 0.04.42 41.82 46.77
13 Vainio Mikko Koovee 18.49 0.05.46 39.07 43.69
14 Salo Jukka KuUS 19.17 0.06.14 37.74 42.21
15 Kantelinen Teemu HyRa 20.50 0.07.47 34.59 38.68
16 Pöyhönen Simo Raus 21.05 0.08.02 33.83 37.83
Räsänen Mikko MaMa HYL -
Järvenpää Juha HS HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Virtanen Lassi RaLu 11.11 0.00.00 67.33 71.00
2 Forsblom Vesa LS-37 11.44 0.00.33 63.83 67.31
3 Miettinen Juha Lynx 12.05 0.00.54 61.64 65.01
4 Hytönen Harri LS-37 12.06 0.00.55 61.23 64.57
5 Harjamäki Petri HiKi 12.08 0.00.57 60.72 64.04
6 Noponen Petri AnttU 12.23 0.01.12 59.17 62.40
7 Väisänen Marko LS-37 12.39 0.01.28 57.61 60.75
8 Anttonen Mikael KaRa 12.53 0.01.42 56.25 59.32
9 Larmala Juha-Pekka EsSu 12.55 0.01.44 55.79 58.84
10 Liljeström Kimmo HS 13.07 0.01.56 54.63 57.62
11 Maasilta Tommi HS 13.09 0.01.58 54.19 57.15
12 Meronen Juha OCPuisto 13.11 0.02.00 53.75 56.68
13 Tuominen Hans Pihkan 13.13 0.02.02 53.31 56.22
14 Tähtinen Timo HS 13.19 0.02.08 52.60 55.48
15 Salonen Tero HauSi 13.24 0.02.13 51.97 54.81
16 Tala Tuomas HS 13.33 0.02.22 51.10 53.89
17 Kaario Kimmo S-JKL 14.05 0.02.54 48.88 51.55
18 Harju Reima OCPuisto 14.14 0.03.03 48.08 50.71
19 Pihlajaniemi Janne VePo 14.33 0.03.22 46.76 49.31
20 Kurttila Jukka Navi 15.06 0.03.55 44.79 47.23
21 Nurmiainen Jouko Raseborg 15.13 0.04.02 44.18 46.59
22 Kamila Kai SuJu 15.18 0.04.07 43.67 46.06
23 Surakka Petteri HS 15.22 0.04.11 43.22 45.58
24 Isoherranen Matti OCPuisto 19.06 0.07.55 34.56 36.45
25 Laaksonheimo Jyrki HyRa 19.48 0.08.37 33.14 34.95
26 Fey Carl EsSu 21.16 0.10.05 30.66 32.34
Viitasaari Tommi KoS HYL -
Isoherranen Sami Lynx HYL -
Haaramo Panu EsSu HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kiljunen Pekka AnttU 12.26 0.00.00 57.62 58.63
2 Hakulinen Pekka EsSu 12.29 0.00.03 56.98 57.98
3 Oksanen Teijo HS 13.31 0.01.05 52.25 53.16
4 Ruohola Risto MSParma 14.17 0.01.51 49.09 49.94
5 Lohikainen Timo RaVa 14.24 0.01.58 48.33 49.17
6 Itkonen Raimo S-JKL 14.54 0.02.28 46.37 47.17
7 Numminen Hannu EsAk 15.06 0.02.40 45.41 46.20
8 Savilahti Petri Lynx 15.46 0.03.20 43.17 43.92
9 Salmia Teppo TarpSu 15.48 0.03.22 42.75 43.50
10 Mättölä Ali HS 15.52 0.03.26 42.25 42.99
11 Konttajärvi Seppo VePo 16.03 0.03.37 41.45 42.17
12 Lindahl Anders Trian 16.06 0.03.40 41.00 41.72
13 Lahtinen Jari RaVi 16.18 0.03.52 40.19 40.89
14 Hyväri Mikko HS 16.46 0.04.20 38.76 39.44
15 Lahtinen Jari IHR 17.48 0.05.22 36.23 36.86
16 Kyöstilä Ari RaVa 20.16 0.07.50 31.56 32.11
17 Kinnari Jukka SuJu 20.59 0.08.33 30.24 30.77
18 Luhtanen Aki MSParma 21.35 0.09.09 29.16 29.67
19 Pekkinen Pasi Pihkan 21.56 0.09.30 28.47 28.96
Ray Tomas OK77 HYL -
Parttimaa Timo AngA HYL -
Hietanen Ari KuUS HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kiviniitty Jyrki EsAk 12.40 0.00.00 51.01 55.85
2 Saatsi Asko NurmSe 14.38 0.01.58 43.68 47.83
3 Kaasalainen Matti HS 15.13 0.02.33 41.55 45.49
4 Virtanen Kari MSParma 15.17 0.02.37 40.92 44.80
5 Liukkonen Juha HiKi 16.18 0.03.38 37.94 41.54
6 Jurvakainen Jari S-JKL 17.06 0.04.26 35.76 39.15
7 Hakulinen Jukka VeVe 17.47 0.05.07 34.00 37.22
8 Vuorinen Hannu KyS 18.42 0.06.02 31.96 34.99
9 Molnar Geza LS-37 19.16 0.06.36 30.66 33.57
10 Frilander Heikki Trian 20.15 0.07.35 28.83 31.57
11 Tiittanen Eino Pihkan 22.30 0.09.50 25.64 28.07
Kuusinen Mikko Lynx HYL -
Heikura Jukka TuuSe HYL -
Fogelholm Mikael KeU HYL -
Laukkarinen Kari SKUusi KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hyppänen Timo EKSu 12.21 0.00.00 50.96 52.91
2 Lind Sune Falken 14.05 0.01.44 44.13 45.81
3 Torniainen Ari LappRi 14.19 0.01.58 42.86 44.50
4 Virtanen Timo IitPy 14.45 0.02.24 41.07 42.64
5 Hakola Martti RiSu 15.52 0.03.31 37.68 39.12
6 Nurisalo Seppo KoS 16.19 0.03.58 36.16 37.54
6 Vartiainen Aarne RAPSU 16.19 0.03.58 36.16 37.54
8 Ahlroth Timo TurSa 18.07 0.05.46 31.70 32.91
9 Viitasalo Harri RiSu 22.35 0.10.14 25.08 26.04
10 Eskola Mikko Koovee 24.23 0.12.02 22.91 23.78
11 Lähteenmäki Hannu HlT 29.54 0.17.33 18.42 19.12
Rantio Jukka-Pekka HauSi HYL -
Malinen Jouko RR HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Saksman Kai EST 13.05 0.00.00 46.50 49.36
2 Toppari Pekka PuolRy 13.38 0.00.33 44.30 47.03
3 Sani Mikko HU-46 13.58 0.00.53 42.93 45.57
4 Liukkala Pekka HauSi 14.03 0.00.58 42.37 44.98
5 Railimo Matti SOC 14.42 0.01.37 40.20 42.67
6 Helkkula Simo PiTa 15.22 0.02.17 38.17 40.52
7 Tarvainen Juhani PiTa 15.35 0.02.30 37.36 39.66
8 Turku Vesa HS 16.08 0.03.03 35.82 38.02
9 Pusa Raimo OrPo 18.00 0.04.55 31.86 33.82
10 Koskinen Kaj VaHa 18.10 0.05.05 31.33 33.26
11 Moisander Jouni RaVi 18.28 0.05.23 30.59 32.47
12 Leinonen Markku Pihkan 18.39 0.05.34 30.06 31.90
13 Salminen Esko TurSa 18.44 0.05.39 29.69 31.52
14 Ryynänen Jorma Pihkan 19.15 0.06.10 28.67 30.43
15 Heiskanen Risto EsSu 20.13 0.07.08 27.08 28.75
16 Lassila Heikki PiTa 21.06 0.08.01 25.74 27.32
17 Lukkarinen Mikko Pohjant 22.21 0.09.16 24.11 25.59
18 Laukka Ville Raus 24.17 0.11.12 22.01 23.36
19 Terävä Seppo Pihkan 24.25 0.11.20 21.71 23.05
20 Hotti Reino HS 24.35 0.11.30 21.39 22.70
21 Humalamäki Hannu ÄhtU 27.25 0.14.20 19.02 20.19
Keränen Kauko UrjU HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hanhela Mauno HaHe 13.58 0.00.00 41.38 44.25
2 Sane Kari HS 14.26 0.00.28 39.44 42.18
3 Rapakko Timo SuSi 16.14 0.02.16 34.54 36.93
4 Luoma Simo Pihkan 16.22 0.02.24 33.73 36.06
5 Peltola Timo MSParma 16.37 0.02.39 32.70 34.96
6 Kivistö Erkki Pihkan 16.42 0.02.44 32.01 34.23
7 Rönkkö Paavo EsSu 18.25 0.04.27 28.56 30.54
8 Rajamäki Jussi HS 22.10 0.08.12 23.34 24.96
9 Teppo Jaakko GIF 25.27 0.11.29 19.99 21.37
10 Tunturi Markku VaHa 34.55 0.20.57 14.32 15.31
11 Koivula Keijo HyRa 38.10 0.24.12 12.87 13.76

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Salmela Kosti PihtTu 18.04 0.00.00 33.96 35.98
2 Elomaa Pekka EsSu 18.16 0.00.12 32.33 34.25
3 Rantala Heikki EE 20.31 0.02.27 27.66 29.31
4 Kuokkanen Kari Pihkan 32.36 0.14.32 16.70 17.70
Kilo Esko LappRi HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kallela Luca HS 13.15 0.00.00 65.55 69.21
2 Alajoutsi Oliver Koovee 13.28 0.00.13 62.07 65.54
3 Maasilta Aapo HS 13.56 0.00.41 57.66 60.88
4 Nordgren Simon Trian 14.47 0.01.32 52.14 55.05
5 Tukiainen Otso Koovee 14.58 0.01.43 49.33 52.08

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Merenäkk Renno EST 12.47 0.00.00 58.72 63.61
2 Ahoniemi Santeri HS 12.59 0.00.12 57.30 62.08
3 Priks Ossi Rasmus EST 13.50 0.01.03 53.30 57.74
4 Niemelä Julius RaN 13.51 0.01.04 52.76 57.16
5 Skyttä Ilari HS 13.55 0.01.08 52.03 56.37
6 Nikkinen Hannes HiKi 13.58 0.01.11 51.37 55.65
7 Gustafsson Noel EsSu 14.14 0.01.27 49.94 54.10
8 Haara Eino HS 14.17 0.01.30 49.31 53.41
9 Meuronen Joonas HS 15.01 0.02.14 46.46 50.33
9 Länsiluoto Juho HS 15.01 0.02.14 46.46 50.33
11 Heikkinen Aaro HS 16.30 0.03.43 41.48 44.93
12 Ruusu Rasmus EsSu 16.49 0.04.02 40.30 43.66
13 Nylund Simon Raseborg 17.01 0.04.14 39.44 42.72
14 Miettinen Vili Lynx 17.25 0.04.38 38.15 41.33
15 Lindfors Jesper Falken 18.32 0.05.45 35.50 38.45
16 Nättiaho Elmeri S-JKL 19.52 0.07.05 32.78 35.51
17 Sarkkinen Joonas LaTa 20.26 0.07.39 31.55 34.18
Liponkoski Aapo TP HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kiiski Olavi KyS 13.18 0.00.00 58.57 56.92
2 Carlsson Oliver EsAk 13.45 0.00.27 56.21 54.63
3 Harju Tuomas RaN 13.47 0.00.29 55.63 54.06
4 Liljeström Matias HS 14.01 0.00.43 54.26 52.73
5 Hellstedt Oliver Lynx 14.14 0.00.56 53.00 51.51
6 Haara Väinö HS 14.18 0.01.00 52.33 50.85
7 Kavonius Atte HiKi 14.23 0.01.05 51.60 50.14
8 Vuorinen Miki Koovee 14.27 0.01.09 50.93 49.50
9 Fritzen Florian Lynx 14.38 0.01.20 49.87 48.47
9 Kuusinen Tuomas Lynx 14.38 0.01.20 49.87 48.47
11 Kuusinen Karri Lynx 14.40 0.01.22 48.92 47.54
12 Mourujärvi Jonne RR 14.52 0.01.34 47.85 46.50
13 Panker Bert EST 15.01 0.01.43 46.96 45.64
14 Külvik Pärtel EST 15.17 0.01.59 45.74 44.45
15 Saarilaakso Sulo LappRi 15.44 0.02.26 44.04 42.80
16 Emaldynov Artur AngA 16.32 0.03.14 41.54 40.37
17 Kantelinen Leevi HyRa 18.44 0.05.26 36.33 35.31
18 Sarkkinen Eetu LaTa 20.12 0.06.54 33.39 32.45
19 Lindfors Kevin Falken 21.34 0.08.16 30.99 30.12
Kallela Lenni HS HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Savinainen Joakim RasKu 12.55 0.00.00
2 Kirves Antti SKUusi 13.45 0.00.50
3 Hietala Vilho S-JKL 13.52 0.00.57
4 Tolonen Vilho Koovee 15.44 0.02.49
5 Penttilä Akseli Koovee 16.59 0.04.04
6 Kantelinen Vili HyRa 18.17 0.05.22
7 Kokko Mico KyS 19.52 0.06.57
8 Juvaste Samuel EsSu 20.19 0.07.24
9 Hietala Nuutti S-JKL 20.35 0.07.40
10 Marttinen Aatu HU-46 20.48 0.07.53
11 Söyrilä Leevi AngA 21.45 0.08.50
12 Fey Mark EsSu 21.50 0.08.55
13 Koivisto Luukas SKUusi 22.42 0.09.47
Lindfors Rasmus Falken HYL -
Fey Erik EsSu HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Silvennoinen Siiri KR 12.13 0.00.00 92.39 90.04
2 Haanpää Anni TP 12.14 0.00.01 91.64 89.30
3 Karhola Lotta TP 12.30 0.00.17 89.06 86.80
4 Rantala Jasmiina Lynx 12.35 0.00.22 87.86 85.63
5 Patana Jenny HiKi 12.37 0.00.24 87.02 84.80
6 Oksanen Maiju KangSK 13.01 0.00.48 83.76 81.62
7 Kuusela Tuija RasKa 13.18 0.01.05 81.39 79.32
8 Sallila Katarina HS 13.28 0.01.15 79.81 77.78
9 Peltomäki Elli RasKa 13.48 0.01.35 77.33 75.36
10 Turakainen Veera Lynx 13.52 0.01.39 76.40 74.46
11 Moilanen Anna KR 13.58 0.01.45 75.30 73.39
12 Hietanen Pinja HS 14.02 0.01.49 74.40 72.50
13 Pelkonen Roosa TP 14.07 0.01.54 73.41 71.54
14 Nokelainen Liisa EsSu 14.08 0.01.55 72.78 70.93
15 Liukkonen Sonja HiKi 14.25 0.02.12 70.82 69.01
16 Kymäläinen Sanni TP 15.43 0.03.30 64.47 62.83
17 Aulamo Hannele LappRi 16.29 0.04.16 61.01 59.45
18 Andelin Sanna LaTa 16.34 0.04.21 60.23 58.70
19 Isolähteenmäki Pia HS 16.49 0.04.36 58.88 57.38
20 Pemmari Toini TP 16.51 0.04.38 58.31 56.82
21 Rantala Eerika HS 16.58 0.04.45 57.45 55.99
22 Sandberg Katarina HS 19.08 0.06.55 50.54 49.26
Kirvesmies Tytti LS-37 HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kangasaho Essi HiKi 15.49 0.00.00 37.83 29.52
2 Salmi Anna MaMa 18.46 0.02.57 29.49 23.01
3 Toivonen Outi RiSu 18.52 0.03.03 26.96 21.03

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Korhonen Kati S-JKL 12.25 0.00.00 70.53 78.23
2 Heikkilä Maija EsAk 12.26 0.00.01 69.73 77.35
3 Autio Päivi Hiisi 13.25 0.01.00 63.97 70.96
4 Väre Tiina SomEsa 13.34 0.01.09 62.61 69.45
5 Laurila Kirsti Pihkan 13.36 0.01.11 61.82 68.57
6 Kiuru Veera RaKaS 13.45 0.01.20 60.50 67.12
7 Oinonen Lotta Pihkan 15.58 0.03.33 51.56 57.19
8 Kuuri-Riutta Eeva KS 17.07 0.04.42 47.58 52.78
9 Tolsa Sanna KyS 17.10 0.04.45 46.93 52.06
10 Kärkkäinen Anne HS 18.14 0.05.49 43.71 48.48
11 Mustonen Minttu NOK 18.26 0.06.01 42.76 47.43
12 Asmundela Saara RiSu 18.30 0.06.05 42.13 46.73
13 Kosenius Anna-Kaisa HyRa 19.11 0.06.46 40.17 44.56
14 Fey Natalia EsSu 19.57 0.07.32 38.19 42.36
Kiljunen Maija HS HYL -
Elovaara-Salmi Anna HS HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Paukkunen Sanna MSParma 11.41 0.00.00 67.39 72.33
2 Forssten Ann-Sofie Pihkan 12.21 0.00.40 63.16 67.78
3 Karppinen Riikka EsAk 12.51 0.01.10 60.13 64.53
4 Wolff Charlotta Raseborg 13.24 0.01.43 57.11 61.29
5 Saue Elo EST 13.30 0.01.49 56.14 60.25
6 Kaario Katja S-JKL 13.48 0.02.07 54.38 58.37
7 Männikkö Niina RR 13.50 0.02.09 53.72 57.65
8 Huusari Heidi InkTe 14.18 0.02.37 51.45 55.22
9 Kyckling Katja Lynx 14.35 0.02.54 49.94 53.60
10 Carlsson Sanna EsAk 15.15 0.03.34 47.27 50.74
11 Rajamäki Riikka HS 15.18 0.03.37 46.64 50.05
12 Kilpinen-Suurnäkki Heidi KuUS 16.15 0.04.34 43.46 46.64
13 Nurminen Henna HS 16.18 0.04.37 42.87 46.01
14 Paavola Tiina KyS 17.10 0.05.29 40.28 43.23
15 Ena Linda Falken 18.07 0.06.26 37.76 40.52
16 Kuikka Noora HS 19.56 0.08.15 33.95 36.43
Maunula Minna KoS KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pulli Tessa LappRi 13.02 0.00.00 56.11 57.34
2 Sarkkinen-Vuorinen Sanna KoS 13.20 0.00.18 54.16 55.35
3 Åberg Inga-Lill Trian 13.48 0.00.46 51.67 52.80
4 Mäki-hokkonen Saarinka RaKaS 14.15 0.01.13 49.40 50.48
4 Liukkonen Niina Navi 14.15 0.01.13 49.40 50.48
6 Torp-Donner Heidi OK77 14.48 0.01.46 46.33 47.34
7 Laurila Anneli Trian 14.49 0.01.47 45.66 46.65
8 Ray Carola OK77 14.55 0.01.53 44.74 45.72
9 Tiitola-Savilahti Annamari Lynx 15.00 0.01.58 43.88 44.84
10 Turakainen Irene Lynx 15.32 0.02.30 41.79 42.70
11 Hovinen Mari SKUusi 16.11 0.03.09 39.54 40.41
12 Ala-Nissilä Tiina LoJa 17.45 0.04.43 35.54 36.31
13 Salminen Jonna KuUS 18.49 0.05.47 33.04 33.76

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantala Eija EsSu 13.37 0.00.00 52.91 59.93
2 Jern Tove OK77 13.42 0.00.05 51.87 58.75
3 Hakulinen Paula EsSu 14.22 0.00.45 48.78 55.25
4 Torri-Tuominen Mari Pihkan 15.11 0.01.34 45.51 51.54
5 Filipsson-Korento Lena OK77 15.26 0.01.49 44.13 49.99
6 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 15.35 0.01.58 43.08 48.79
7 Franssila Hanna AngA 15.49 0.02.12 41.82 47.37
8 Myllys Leena Lynx 16.12 0.02.35 40.22 45.56
9 Kallela Sari HS 16.29 0.02.52 38.94 44.10
10 Westberg-Arrakoski Annika OK77 16.30 0.02.53 38.30 43.38
11 Ulsoe Runa Okroskil 18.19 0.04.42 33.97 38.47
Jyvälahti Annariina HS HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Puromies Merja EsSu 14.23 0.00.00 50.32 54.45
2 Rajamäki Terhi KangSK 14.26 0.00.03 49.07 53.10
3 Kankaanpää Tarja KauWi 14.41 0.00.18 47.18 51.05
4 Sani Tuula HU-46 14.46 0.00.23 45.86 49.63
5 Laurila Saija KangSK 15.23 0.01.00 43.01 46.55
6 Lahtinen Terttu IHR 19.16 0.04.53 33.54 36.29
Kokkila Marita EsSu HYL -
Koivuniemi Leena RaN HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hakomäki Kirsi HS 13.39 0.00.00 53.62 56.48
2 Kattilakoski Kirsti KoS 15.39 0.02.00 45.99 48.44
3 Piirto Kaisu JRV 16.04 0.02.25 44.04 46.39
4 Raiko Erja HyRa 16.50 0.03.11 41.31 43.51
5 Liimatainen Raili HyRa 16.52 0.03.13 40.50 42.66
6 Leskinen Tiina Lynx 17.07 0.03.28 39.20 41.29
7 Forsström Rita Raseborg 17.10 0.03.31 38.38 40.42
8 Korpio Aulikki VaHa 17.49 0.04.10 36.29 38.22
9 Wickholm Rita Trian 18.47 0.05.08 33.77 35.57
Toivanen Tuula RaN HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kajava Ritva HlS 15.56 0.00.00 43.64 48.13
2 Turku Kaija HS 16.08 0.00.12 42.45 46.82
3 Stoor Anne KoS 16.36 0.00.40 40.63 44.81
4 Purhonen Kaija HU-46 17.22 0.01.26 38.23 42.17
5 Salonen Marja-Liisa HauSi 20.06 0.04.10 32.52 35.86
6 Malmsten Beatrice Lynx 20.14 0.04.18 31.79 35.06
7 Juvonen Marja RaKaS 21.03 0.05.07 30.06 33.15
8 Tikka Eija RaKaS 22.40 0.06.44 27.45 30.28
9 Mononen Ritva HlS 23.36 0.07.40 25.93 28.59
10 Laakso-Lähteenmäki Mirja-Liisa HlT 28.21 0.12.25 21.21 23.40
Kukkonen Marja RaKaS HYL -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rajamäki Vuokko HS 21.40 0.00.00 37.82 39.63
2 Salmela Juulia RiSu 21.57 0.00.17 35.93 37.66
3 Tanska Eeva EsSu 22.05 0.00.25 34.32 35.97
4 Paatero Leena EsSu 22.09 0.00.29 32.83 34.41
5 Karvinen Tuulikki HS 22.11 0.00.31 31.40 32.90

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 32.45 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nurminen Kaarina TP 14.49 0.00.00 58.30 62.88
2 Hyyppä Milja MSParma 15.10 0.00.21 55.25 59.58
3 Laanoja Johanna EST 15.37 0.00.48 51.99 56.07
4 Viitasaari Liina KoS 16.32 0.01.43 47.54 51.28
5 Tiljander Venla RR 18.52 0.04.03 40.29 43.45
Nieminen Noora S-JKL HYL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hyyppä Liina KoS 12.30 0.00.00 58.84 59.48
2 Wickholm Saga Trian 12.56 0.00.26 56.22 56.82
3 Lindén Amalia KS 13.25 0.00.55 53.56 54.14
4 Panker Brigitte EST 14.25 0.01.55 49.25 49.79
5 Paavola Titta KyS 14.41 0.02.11 47.78 48.30
6 Luoma Elli TP 16.06 0.03.36 43.05 43.52
6 Rehberger Nadja HS 16.06 0.03.36 43.05 43.52
8 Kärkkäinen Eeva HS 17.02 0.04.32 39.69 40.12
9 Haapamäki Kerttu HyRa 17.04 0.04.34 39.12 39.54
10 Nikkinen Saana HiKi 17.51 0.05.21 36.93 37.33
11 Frondelius Anni RaKaS 18.37 0.06.07 34.95 35.33
12 Tolkki Ellen OK77 18.46 0.06.16 34.22 34.59
13 Määttälä Fanni EsSu 20.07 0.07.37 31.50 31.84
Hyytiäinen Miina KS HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lukkari Matilda SKUusi 13.08 0.00.00 53.91 53.17
2 Kurttila Meeri Lynx 13.17 0.00.09 52.64 51.91
3 Zernant Mariann EST 13.25 0.00.17 51.46 50.75
4 Lillelaid Liise HiKi 13.27 0.00.19 50.67 49.97
5 Mäki-Hokkonen Anni RaKaS 13.40 0.00.32 49.22 48.54
6 Emaldynova Alisa AngA 14.35 0.01.27 45.52 44.89
7 Viskari Saana Lynx 14.49 0.01.41 44.21 43.60
8 Nordgren Cecilia Trian 16.40 0.03.32 38.77 38.23
9 Vepsäläinen Liina HS 16.47 0.03.39 37.97 37.45
10 Määttälä Selma KoS 16.52 0.03.44 37.26 36.74
11 Anttila Krista SKUusi 18.32 0.05.24 33.43 32.97
12 Frondelius Elli RaKaS 20.03 0.06.55 30.46 30.04
13 Miettinen Iida Pihkan 24.15 0.11.07 24.82 24.48

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Iida RaN 11.12 0.00.00
2 Ketola Matleena KoS 12.16 0.01.04
3 Harjamäki Manja HS 13.34 0.02.22
4 Backlund Thelma Femman 14.45 0.03.33
5 Anttila Kiira SKUusi 14.55 0.03.43
6 Salmia Kaisla TarpSu 15.36 0.04.24
7 Eskola Inka EsSu 15.56 0.04.44
8 Sillanpää Alisa Lynx 16.01 0.04.49
9 Pekkanen Nuppu-Sofia RaHa 16.19 0.05.07
10 Damskägg Hilda HyRa 17.01 0.05.49
11 Mäkelä Ella TuS 17.26 0.06.14
12 Nurmiainen Elsa Raseborg 18.02 0.06.50
13 Söyrilä Iida AngA 18.54 0.07.42
14 Noponen Venla AnttU 20.18 0.09.06
15 Sauso Edith HS 20.44 0.09.32