FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Tornionlaakson Rastipäivät, 2. pv
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kotro Tuomas IkNV 1.09.59 0.00.00 62.62 58.03
2 Rahkola Mikko Pohjant 1.11.03 0.01.04 59.37 55.01
3 Vapa Marko S-2000 1.11.19 0.01.20 56.84 52.67
4 Uusitalo Jyri PelPo 1.14.24 0.04.25 52.28 48.44
5 Lehtola Tomi Koovee 1.20.57 0.10.58 46.02 42.64
6 Pantsar Jere PelPo 1.26.57 0.16.58 40.95 37.95
7 Asikainen Vesa KaJu 1.27.31 0.17.32 38.81 35.96
8 Similä Severi Pohjant 1.52.48 0.42.49 28.65 26.55
Franzen Elis S-2000 KES -
Niskanen Teemu OH EIL -
Hiltunen Juho ONMKY EIL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rahko Saana-Maria Pohjant 54.23 0.00.00 65.70 64.29
2 Vaara Annika LapVe 1.01.33 0.07.10 54.57 53.39
3 Niva Heini Pohjant 1.02.45 0.08.22 50.11 49.03
4 Rahkola Ella-Noora TuS 1.03.04 0.08.41 46.46 45.46
5 Asikainen Satu KaJu 1.03.06 0.08.43 43.04 42.11
Oikarinen Suvi OH EIL -
Pääkkönen Nea KuPe KES -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Määttä Juho OH HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ukkola Sakari Pohjant 44.01 0.00.00 35.58 30.63
2 Aikio Valtteri KEV 44.09 0.00.08 30.15 25.95
3 Muotka Miika OH 1.41.00 0.56.59 10.85 9.34

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lauri Silja OH 37.01 0.00.00 45.27 39.34
2 Korpi Anna LänRa 37.09 0.00.08 40.60 35.28
3 Taulavuori Anni AlatPi 37.16 0.00.15 35.98 31.26
4 Palokangas Mette AlatPi 37.39 0.00.38 31.16 27.07
Holopainen Oili S-2000 EIL -
Saraniemi Iida OH EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pietiläinen Samu LänRa 1.32.32 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hänninen Janne SaKa 1.10.44 0.00.00 38.26 33.42
2 Luspa Mats IFK Kiru 1.19.03 0.08.19 31.67 27.66
3 Klippmark Johan HOK 1.28.35 0.17.51 25.97 22.68
4 Pussila Tuomas S-2000 1.48.11 0.37.27 19.39 16.93
Pääkkönen Mikko KuPe KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Grankull Kenneth Kronan 1.01.41 0.00.00 39.14 35.52
2 Loukusa Markku Iisu 1.11.04 0.09.23 30.58 27.75
3 Sillanpää Tommi Pohjant 1.17.39 0.15.58 24.88 22.57
4 Niva Pasi LaiVe 1.34.22 0.32.41 17.91 16.25

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mourujärvi Petri OH 45.24 0.00.00 39.34 33.06
2 Kultima Juha LapVe 1.01.19 0.15.55 24.76 20.81
3 Määttä Jari OH 1.13.07 0.27.43 17.10 14.37

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tepsa Antti LapVe 44.42 0.00.00 36.36 36.82
2 Rahkola Mika OH 48.03 0.03.21 30.44 30.83
3 Parkkinen Pekka Pohjant 56.14 0.11.32 23.12 23.42
Sipola Velu S-2000 EIL -
Niemelä Urpo Pohjant KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haapasalmi Eero OH 44.25 0.00.00 41.43 40.89
2 Koistinen Jukka OH 47.38 0.03.13 36.32 35.84
3 Larsson Svante OK Varge 48.16 0.03.51 33.55 33.11
4 Lindbäck Karl-Erik SWE 52.06 0.07.41 28.96 28.58
5 Kurkela Reino OH 56.07 0.11.42 24.92 24.60
6 Tolppi Juha LänRa 57.54 0.13.29 22.25 21.96
Kotala Ilkka OH EIL -
Turunen Esa LapVe EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lindelöf Jan SWE 50.11 0.00.00 19.29 15.53
2 Eriksson Sven GIF 1.00.21 0.10.10 13.63 10.98
3 Torikka Kullervo S-2000 1.13.38 0.23.27 9.20 7.41
Udd Esko LänRa EIL -
Ylipää Hans SIF EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juutinen Hannu Pohjant 37.49 0.00.00 35.72 35.56
2 Salminen Jorma VaKa 39.19 0.01.30 32.89 32.73
3 Lukkarinen Olavi Pohjant 41.07 0.03.18 30.04 29.90
4 Sevon Niilo SalRe 41.32 0.03.43 28.34 28.21
5 Puurunen Reijo OuTa 58.09 0.20.20 19.25 19.16
6 Ersson Åke ÖIF 2.19.25 1.41.36 7.61 7.58
Andersson Eje Bodens B HYL -
Hanhela Mauno HaHe HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkinen Juhani SalRe 37.41 0.00.00
2 Klippmark Gösta HOK 44.50 0.07.09
Ekström Marcus KauWi EIL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kittilä Olavi SalRe 47.20 0.00.00
Nikula Reino OuTa KES -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Grankull Jaana Kronan 1.10.04 0.00.00
2 Hankonen Johanna Pohjant 1.13.24 0.03.20

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lauri Laura OH 1.02.31 0.00.00
2 Sillanpää Elina Pohjant 1.36.54 0.34.23
Frant Nina S-2000 KES -
Mäkitalo Marjo OH EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehvonen Riitta LapVe 57.27 0.00.00 40.69 37.88
2 Haapasalmi Tuija OH 57.50 0.00.23 38.00 35.37
3 Oikkonen Mirka OH 1.12.04 0.14.37 28.55 26.57
4 Viitanen Kirsi OH 1.22.29 0.25.02 23.24 21.63
5 Määttä Anna-Maija OH 1.55.50 0.58.23 15.34 14.28
Kanerva Kerttu LapVe KES -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väärälä Marita OH 45.23 0.00.00
Bergman Heidi OH KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Itkonen Taina LapVe 47.33 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turunen Raili LapVe 1.10.46 0.00.00

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Halme Ritva KiimU 34.58 0.00.00
2 Haase Tuula OH 46.30 0.11.32
Isoherranen Tarja KoS EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tolvanen Elias AlatPi 27.09 0.00.00
2 Palokangas Tatu AlatPi 32.42 0.05.33
3 Kultima Lauri LapVe 50.56 0.23.47

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Grankull Sebastian Kronan 19.51 0.00.00
Mäkitalo Elias OH EIL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ukkola Santeri Pohjant 22.01 0.00.00
2 Korpi Juuso LänRa 30.09 0.08.08

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Muotka Konsta OH 23.30 0.00.00
Mäkitalo Asle OH EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Oikkonen Sissi OH 26.26 0.00.00
2 Portimojärvi Venla OH 34.50 0.08.24
Salmela Anni S-2000 KES -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Grankull Daniela Kronan 13.29 0.00.00
2 Rinta Sofi LaiVe 18.04 0.04.35
3 Kultima Hanna LapVe 31.26 0.17.57