FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Tuplasprintit 2022, 1. päivä aamupäivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Vaherlehto Tuomas EsAk 13.35 0.00.00 48.12 55.81
2 Järvenpää Juha HS 14.04 0.00.29 45.69 52.99
3 Frey Alexander OK77 14.28 0.00.53 43.67 50.65
4 Packalen Totte Lynx 14.36 0.01.01 42.53 49.33
5 Pyttynen Joakim MusNe 15.17 0.01.42 39.91 46.29
6 Rekonen Janne Jyry 17.11 0.03.36 34.87 40.44
7 Matilainen Teemu RaHa 18.34 0.04.59 31.68 36.75
8 Laimio Jussi MusNe 19.45 0.06.10 29.23 33.91
Mäkirinne Mikko SuSi HYL -
Harmaala Ismo MusNe HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kyyrönen Samuli RR 11.46 0.00.00 66.03 68.35
2 Harjamäki Petri HiKi 12.08 0.00.22 63.35 65.57
3 Virtanen Antti HlS 12.22 0.00.36 61.48 63.64
4 Miettinen Juha Lynx 12.28 0.00.42 60.32 62.44
5 Pulli Antero RR 12.52 0.01.06 57.79 59.83
6 Forsblom Vesa LS-37 12.57 0.01.11 56.78 58.77
7 Venäläinen Toni VaHa 13.08 0.01.22 55.35 57.30
8 Larmala Juha-Pekka EsSu 13.39 0.01.53 52.65 54.50
9 Palmen Henrik EsSu 14.11 0.02.25 50.08 51.84
10 Haaramo Panu EsSu 14.46 0.03.00 47.54 49.21
11 Paajanen Jarkko Jyry 15.04 0.03.18 46.04 47.66
12 Weiss Robert OK77 15.56 0.04.10 43.01 44.53
13 Lehtinen Jussi HS 16.57 0.05.11 39.94 41.35
14 Autio Rauno KaRa 16.58 0.05.12 39.41 40.80
15 Savela Pauli RR 18.19 0.06.33 36.05 37.32

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lassila Antti KuortKu 13.57 0.00.00 48.07 48.95
2 Joutsensaari Jorma KuoSu 13.58 0.00.01 47.21 48.07
3 Kulmala Mika RR 14.21 0.00.24 45.17 46.00
4 Kiviniitty Jyrki EsAk 14.22 0.00.25 44.34 45.15
5 Nietosjärvi Tommi Pihkan 15.19 0.01.22 40.86 41.61
6 Kyhäräinen Jukka HS 16.32 0.02.35 37.18 37.86
7 Lahtinen Jari IHR 16.57 0.03.00 35.60 36.25
8 Ijas Markku HyRa 17.24 0.03.27 34.04 34.66
9 Hyväri Mikko HS 17.29 0.03.32 33.24 33.85
10 Petäjistö Petri HyRa 20.55 0.06.58 27.25 27.75
Luhtanen Aki MSParma EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Routsi Jyrki KauPo 10.02 0.00.00 53.68 52.58
2 Hakulinen Jukka VeVe 10.40 0.00.38 49.65 48.64
3 Vuorinen Hannu KyS 11.17 0.01.15 46.14 45.20
4 Aakula Ilkka PR 13.06 0.03.04 39.06 38.26
5 Tiittanen Eino Pihkan 13.12 0.03.10 38.08 37.30
6 Laine Markku MU 13.40 0.03.38 36.13 35.39
7 Liukkonen Jari IHR 15.07 0.05.05 32.07 31.41
8 Leppänen Kimmo HirvHe 15.57 0.05.55 29.83 29.22
9 Väisänen Juha MU 17.06 0.07.04 27.30 26.74
10 Vornanen Pekka SuoVa 18.41 0.08.39 24.50 24.00
Salmenkylä Veli Matti HS EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hautala Matti ONMKY 11.39 0.00.00 49.72 51.28
2 Virtanen Timo IitPy 11.42 0.00.03 48.83 50.37
3 Lind Sune Falken 12.17 0.00.38 45.87 47.31
4 Tervo Arhi ONMKY 13.44 0.02.05 40.45 41.72
5 Malinen Jouko RR 13.54 0.02.15 39.40 40.64
6 Kuivala Juha TuS 14.18 0.02.39 37.74 38.93
7 Kuivala Hannu TuS 14.27 0.02.48 36.81 37.96
8 Nyberg Henry Trian 17.15 0.05.36 30.37 31.33
9 Toikkanen Jukka PorvU 18.34 0.06.55 27.79 28.67
10 Ahlqvist Hannu RiSu 19.49 0.08.10 25.64 26.45
Viitasalo Harri RiSu HYL -
Toivonen Esa TarpSu HYL -
Rantala Jari Koovee EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Forssten Ann-Sofie Pihkan 13.07 0.00.00 61.21 66.68
2 Torvela Tiina KuoSu 13.16 0.00.09 59.51 64.83
3 Huusari Heidi InkTe 13.55 0.00.48 55.77 60.75
4 Männikkö Niina RR 13.59 0.00.52 54.55 59.42
5 Aumo Jeannette SWE 14.20 0.01.13 52.28 56.95
6 Kosonen Hanna ORa 14.22 0.01.15 51.23 55.81
7 Routsi Anastasia Jyry 15.14 0.02.07 47.44 51.68
8 Luurila Mervi Jyry 15.47 0.02.40 44.93 48.95
9 Laine Matilda HyRa 16.17 0.03.10 42.73 46.55
10 Pätäri Päivi MusNe 16.25 0.03.18 41.57 45.29

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Palmen Virpi EsSu 12.26 0.00.00 53.21 51.06
2 Savolainen Varpu ORa 13.10 0.00.44 47.73 45.80
3 Nousiainen Sari EsSu 15.58 0.03.32 37.29 35.78
4 Tupitsa Nina HS 16.52 0.04.26 33.34 31.99

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantala Eija EsSu 13.27 0.00.00 47.06 55.59
2 Ljungqvist-Sarparanta Nina Lynx 13.45 0.00.18 44.31 52.34
3 Varpula Marjut EsSu 14.01 0.00.34 41.77 49.34
4 Leppänen Satu HirvHe 18.51 0.05.24 29.80 35.20
Salmenkylä Sinikka HS HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sani Mikko HU-46 9.59 0.00.00 48.30 51.86
2 Liukkala Pekka HauSi 10.59 0.01.00 43.57 46.79
3 Railimo Matti SOC 11.00 0.01.01 43.18 46.36
4 Turunen Erkki SuSe 11.18 0.01.19 41.71 44.79
5 Helkkula Rauli TuMe 11.33 0.01.34 40.49 43.48
6 Ovaska Ari EE 11.37 0.01.38 39.95 42.90
7 Sane Kari HS 12.08 0.02.09 37.95 40.75
8 Turku Vesa HS 12.11 0.02.12 37.50 40.27
9 Lahtonen Tapio TP 12.12 0.02.13 37.15 39.89
10 Saksman Kai EST 12.20 0.02.21 36.46 39.15
11 Nurminen Ari VaHa 12.21 0.02.22 36.11 38.78
12 Rasmus Reijo TarpSu 12.57 0.02.58 34.16 36.68
13 Tarvainen Juhani PiTa 13.04 0.03.05 33.58 36.06
14 Leino Tapio HS 13.06 0.03.07 33.22 35.67
15 Laine Jaakko HS 13.39 0.03.40 31.61 33.95
16 Koskinen Kaj VaHa 15.55 0.05.56 26.89 28.87
17 Hotti Reino HS 16.44 0.06.45 25.36 27.23
18 Niemi Ilkka Brahe 17.47 0.07.48 23.66 25.40
19 Ryynänen Jorma Pihkan 18.20 0.08.21 22.75 24.43
20 Väätäinen Seppo EsSu 20.12 0.10.13 20.47 21.98
Saukonoja Jouni PorvU HYL -
Terävä Seppo Pihkan EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kottonen Annariitta Lynx 12.25 0.00.00 54.08 50.37
2 Sani Tuula HU-46 13.33 0.01.08 47.08 43.85
3 Lahtinen Terttu IHR 18.22 0.05.57 32.90 30.65
4 Kallio Arja RiSu 19.25 0.07.00 29.40 27.38

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 16.49 0.00.00
2 Ahlqvist Kristiina RiSu 27.33 0.10.44

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kivistö Erkki Pihkan 12.37 0.00.00 37.85 40.11
2 Reinikainen Pentti Jyry 13.22 0.00.45 35.28 37.39
3 Aho Olavi HS 14.30 0.01.53 32.11 34.03
4 Hyvönen Eero PorvU 14.58 0.02.21 30.71 32.55
5 Luoma Simo Pihkan 15.05 0.02.28 30.08 31.88
6 Pajala Tauno EsSu 16.13 0.03.36 27.61 29.26
7 Koivula Keijo HyRa 17.08 0.04.31 25.78 27.32
8 Hartikainen Pertti S. RiSu 17.25 0.04.48 25.02 26.52
9 Peitsala Osmo HS 19.34 0.06.57 21.96 23.28
10 Isoherranen Seppo HS 20.07 0.07.30 21.07 22.33
11 Kytöjoki Juhani Jyry 21.00 0.08.23 19.90 21.09
12 Paavola Vesa EE 25.25 0.12.48 16.20 17.17
Laine Eero RaVi HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Purhonen Kaija HU-46 11.35 0.00.00 38.74 45.81
2 Nurminen Arja VaHa 11.47 0.00.12 36.94 43.69
3 Turku Kaija HS 12.06 0.00.31 34.86 41.23
4 Luoma Helena Pihkan 13.22 0.01.47 30.55 36.13
5 Malmsten Beatrice Lynx 14.53 0.03.18 26.53 31.38
6 Kukkonen Marja RaKaS 21.05 0.09.30 18.09 21.40

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karvinen Tuulikki HS 13.11 0.00.00 35.20 33.98
2 Rajamäki Vuokko HS 14.24 0.01.13 30.61 29.55
3 Kuutti Kirsti PertPe 38.50 0.25.39 10.75 10.38
Isoherranen Kaarina HS HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantala Heikki EE 13.33 0.00.00 34.86 33.54
2 Kuokkanen Kari Pihkan 13.36 0.00.03 34.08 32.79
3 Paavola Seppo EE 14.02 0.00.29 32.39 31.17
4 Kvick Aimo IHR 15.45 0.02.12 28.30 27.23
5 Palomäki Mikko HyRa 20.06 0.06.33 21.74 20.91
6 Luukko Jukka LS-37 25.38 0.12.05 16.70 16.07
7 Kuutti Jorma PertPe 34.35 0.21.02 12.12 11.66
Salo Markku LS-37 HYL -
Saario Pentti LoJa HYL -
Hakio Risto HS EIL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laurila Pertti EsSu 25.39 0.00.00

Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Heikkilä Tuomas HS 11.37 0.00.00 83.93 86.91
2 Muukkonen Petteri Trian 13.01 0.01.24 73.65 76.27
3 Kinnunen Valtteri LS-37 13.11 0.01.34 71.49 74.03
4 Stenbacka Wilhelm OK77 13.19 0.01.42 69.55 72.03
5 Koivuniemi Sakari Koovee 13.41 0.02.04 66.50 68.87
6 Kuutti Veli-Pekka EsAk 13.57 0.02.20 64.07 66.34
7 Hiltunen Juho EsSu 14.37 0.03.00 60.03 62.17
8 Nikkinen Hannes HiKi 14.38 0.03.01 58.85 60.95
9 Simola Mikko Pohjant 14.44 0.03.07 57.35 59.39
10 Valkonen Henri IHR 18.43 0.07.06 44.28 45.85

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Liukkala Jaakko HauSi 12.35 0.00.00 46.52 48.34
2 Husu Hannu HiKi 13.53 0.01.18 40.05 41.63
3 Rusanen Antti HauSi 15.15 0.02.40 34.54 35.90
4 Hujala Tuomas HS 16.16 0.03.41 30.59 31.79

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mattila Elisa LS-37 12.31 0.00.00 81.30 77.55
2 Nurminen Inka JRV 12.50 0.00.19 76.32 72.80
3 Rantala Jasmiina Lynx 13.17 0.00.46 70.86 67.59
4 Seppänen Mari OK77 16.02 0.03.31 56.32 53.73
5 Rantala Eerika HS 18.06 0.05.35 47.79 45.58

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Malmström Kaapo RR 15.36 0.00.00
2 Kuronen Aleksi Jyry 16.52 0.01.16

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Matilainen Juha LS-37 13.12 0.00.00 60.80 68.33
2 Raute Kaj SuSi 14.40 0.01.28 52.67 59.19
3 Pietilänaho Juho HiKi 15.12 0.02.00 48.84 54.89
4 Lahtinen Ismo Jyry 15.18 0.02.06 46.56 52.32
5 Stoor Matti KoS 15.23 0.02.11 44.35 49.84

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rusanen Elina HauSi 18.41 0.00.00
2 Lahtinen Sonja HS 18.52 0.00.11

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Oinonen Lotta Pihkan 14.55 0.00.00 47.85 59.25
2 Salo Katri HS 16.26 0.01.31 41.80 51.76
3 Uusitalo Krista AngA 16.28 0.01.33 40.09 49.64
4 Mustonen Minttu NOK 20.44 0.05.49 30.55 37.83
5 Jarolf Tanja PorvU 21.35 0.06.40 28.11 34.80
Fey Natalia EsSu EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kirves Antti SKUusi 10.12 0.00.00
2 Kantelinen Vili HyRa 12.18 0.02.06
3 Husu Aleksi HiKi 15.15 0.05.03
4 Jarolf Noel PorvU 26.00 0.15.48
Virtanen Onni AngA EIL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rehberger Nadja HS 14.52 0.00.00 46.04 45.37
2 Vanhala Heidi SKUusi 14.56 0.00.04 44.11 43.47
3 Tupitsa Milla HS 15.54 0.01.02 39.82 39.24
4 Aulanko Aino EsAk 17.59 0.03.07 33.78 33.29
5 Lauren Camilla HS 19.52 0.05.00 29.28 28.86

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lukkari Matilda SKUusi 13.11 0.00.00 39.28 27.38
2 Vepsäläinen Liina HS 15.18 0.02.07 32.15 22.42
3 Sippu Jenna InkTe 25.57 0.12.46 17.96 12.52
4 Matilainen Julia RaHa 35.00 0.21.49 12.58 8.77
Lehtonen Lilja SKUusi EIL -
Markkanen Iita SKUusi EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Muukkonen Roosa SKUusi 11.05 0.00.00
2 Harjamäki Manja HS 11.23 0.00.18
3 Miettinen Tuuli Lynx 11.54 0.00.49
4 Salmia Kaisla TarpSu 13.53 0.02.48
5 Pekkanen Nuppu-Sofia RaHa 13.58 0.02.53
6 Anttila Kiira SKUusi 14.32 0.03.27
7 Laininen Noora EsSu 14.46 0.03.41

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Toivanen Aaron HyRa 7.52 0.00.00
2 Laininen Juuso EsSu 8.20 0.00.28
3 Johansson Patrik EsSu 8.59 0.01.07
4 Koivisto Luukas SKUusi 12.23 0.04.31
5 Marjoniemi Jesse RaVi 12.24 0.04.32
6 Harjamäki Sisu HS 13.46 0.05.54
7 Niemelä Kaiku RaHa 14.58 0.07.06
Knuutila Heikki RaHa HYL -
Packalen Jonas Lynx KES -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tapiola Aada AngA 9.30 0.00.00
2 Damskägg Hilda HyRa 10.50 0.01.20
3 Kirves Kaisa SKUusi 11.25 0.01.55
4 Kantelinen Mona HyRa 12.23 0.02.53
5 Vepsäläinen Soila HS 13.43 0.04.13
6 Tyni Veera VeVe 13.48 0.04.18
7 Kölhi Aada HlS 14.01 0.04.31
8 Anttila Mira SKUusi 15.09 0.05.39
9 Rusanen Selma HauSi 17.47 0.08.17
10 Kölhi Eevi HlS 19.22 0.09.52

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Repo Toivo SKUusi 11.13 0.00.00
2 Routsi Rafael Jyry 11.27 0.00.14
3 Pietilänaho Elias HiKi 14.10 0.02.57
4 Liukkala Sulo SKUusi 15.37 0.04.24
5 Hyvölä Sampo HlS 29.46 0.18.33

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Uuskoski Kiira Pihkan 11.46 0.00.00
2 Tyni Ellen VeVe 15.13 0.03.27
3 Hyvölä Anna HlS 18.59 0.07.13