FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Eekoo-sprintti + kaakon AM
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hirvikallio Joni Koovee 12.02 0.00.00 92.25 90.51
2 Saikko Antti TP 12.31 0.00.29 87.21 85.57
3 Heiska Samu TuMe 12.46 0.00.44 84.05 82.47
4 Takanen Lari PR 13.23 0.01.21 78.80 77.31
5 Parkkinen Jarno Koovee 13.29 0.01.27 76.84 75.39
6 Koivisto Antton SKUusi 13.33 0.01.31 75.10 73.68
7 Hirvikallio Aatu KS 14.36 0.02.34 68.43 67.14
8 Lindén Mikael KS 15.13 0.03.11 64.44 63.23
9 Hakkarainen Markus RaKaS 16.33 0.04.31 58.13 57.04
10 Tiainen Jyri RaKaS 19.38 0.07.36 48.06 47.15

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
Aspelund Kalle JoKu HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lintunen Sampsa RaKaS 15.25 0.00.00 49.24 33.18
2 Turkia Antti RaKaS 16.33 0.01.08 43.57 29.36
3 Asikainen Pasi JoKu 17.08 0.01.43 39.88 26.87
4 Paakkarinen Oskar RaKaS 18.16 0.02.51 35.32 23.80

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Noponen Petri AnttU 13.48 0.00.00 60.12 66.61
2 Kiintola Jarno KS 16.00 0.02.12 50.75 56.22
3 Sarkkinen Timo LaTa 16.34 0.02.46 47.94 53.11
4 Hämäläinen Petri Pihkan 16.54 0.03.06 45.94 50.90
5 Kaplas Jarkko JoKu 17.04 0.03.16 44.45 49.25
6 Husu Heikki SKVuoksi 17.27 0.03.39 42.45 47.03
7 Karvonen Ossi KS 18.50 0.05.02 38.39 42.53
8 Salo Jukka KuUS 19.57 0.06.09 35.35 39.17

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Gynther Kimmo IHR 13.22 0.00.00 53.53 54.82
2 Tielinen Vesa LuuRa 13.27 0.00.05 51.60 52.85
3 Hautaniemi Petri RaKaS 13.51 0.00.29 48.56 49.73
4 Kleemola Jari PertPe 14.02 0.00.40 46.40 47.52
5 Sippu Visa InkTe 17.16 0.03.54 36.47 37.35
Tuominen Hans Pihkan HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Inkeri Pekka ORa 13.30 0.00.00 50.89 54.74
2 Väyrynen Timo KyS 14.02 0.00.32 48.34 52.00
3 Kauria Juha ORa 14.07 0.00.37 47.45 51.04
4 Hakulinen Jukka VeVe 14.12 0.00.42 46.56 50.09
5 Kilpinen Mika KyS 15.19 0.01.49 42.61 45.84
6 Koistinen Pasi NaTe 17.45 0.04.15 36.28 39.03
7 Koskivirta Eero EKSu 18.27 0.04.57 34.44 37.05
8 Ojalainen Kari SKVuoksi 19.02 0.05.32 32.94 35.43
9 Hietanen Ari KuUS 19.34 0.06.04 31.60 33.99
10 Liukkonen Jari IHR 20.12 0.06.42 30.18 32.47
Mättölä Ali EsSu HYL -
Lahtinen Jari IHR HYL -
Hakulinen Pekka EsSu HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kukkola Pauli SiiRa 12.19 0.00.00 47.96 53.03
2 Kauppinen Tuomo HyRa 12.59 0.00.40 44.65 49.37
3 Vuorinen Hannu KyS 13.06 0.00.47 43.40 47.99
4 Martiskainen Juho SKVuoksi 13.57 0.01.38 39.97 44.19
5 Weide Ilmo AnttU 14.45 0.02.26 37.05 40.96
6 Lavonen Hannu MiehVi 15.28 0.03.09 34.61 38.27
7 Liukko Timo EnonkU 16.27 0.04.08 31.87 35.24
Kauppila Jorma VeVe HYL -
Hyppänen Timo EKSu HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pulkkinen Pekka JoKu 15.22 0.00.00 23.69 26.52
2 Vartiainen Aarne RAPSU 15.24 0.00.02 21.86 24.48
3 Höglund Risto ORa 17.20 0.01.58 17.85 19.98

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pokela Erkki LuuRa 17.05 0.00.00 20.09 23.99
2 Terävä Seppo Pihkan 24.51 0.07.46 12.78 15.26
3 Rajamäki Jussi HS 26.44 0.09.39 10.91 13.03

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lehtonen Matti PiVe 13.37 0.00.00 29.68 32.94
2 Kyöstilä Matti RaKaS 14.15 0.00.38 27.51 30.53
3 Rönkkö Paavo EsSu 14.19 0.00.42 26.54 29.45
4 Kyyrönen Heikki KS 16.08 0.02.31 22.80 25.30
5 Kemppi Jorma Navi 16.49 0.03.12 21.15 23.47
Seitsonen Kauko KS HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Salmi Tarmo JoKu 17.38 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kallela Luca HS 13.17 0.00.00
2 Peltonen Lasse KS 14.25 0.01.08

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hirvilahti Joona VeVe 10.31 0.00.00 47.61 39.52
2 Kivenjuuri Lauri ORa 11.30 0.00.59 42.23 35.06
3 Kallela Lenni HS 12.15 0.01.44 38.42 31.89
4 Kivenjuuri Aaro ORa 13.13 0.02.42 34.48 28.62
5 Kaipia Sampo LappRi 14.43 0.04.12 29.94 24.85
6 Sarkkinen Joonas LaTa 21.28 0.10.57 19.83 16.46

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Suomalainen Vilho LappRi 11.48 0.00.00
2 Saarilaakso Sulo LappRi 12.25 0.00.37
3 Takanen Eetu VeVe 12.30 0.00.42
4 Hirvilahti Niklas VeVe 12.46 0.00.58
5 Pajari Antti SKVuoksi 13.11 0.01.23
6 Turunen Juho LappRi 13.32 0.01.44
7 Räihä Konsta Navi 13.37 0.01.49
7 Lintunen Aapo RaKaS 13.37 0.01.49
9 Saalasti Paavo KR 13.51 0.02.03
10 Paloheimo Lenni ORa 14.24 0.02.36
11 Siivola Visa LappRi 14.50 0.03.02
12 Karvonen Tatu KS 16.58 0.05.10
13 Sarkkinen Eetu LaTa 17.15 0.05.27
14 Simola Viljo LuuRa 18.22 0.06.34
Ojalainen Matias SKVuoksi HYL -
Kiintola Eemil KS HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jauho Eelis LappRi 9.46 0.00.00
2 Ryhänen Leo Navi 9.52 0.00.06
3 Koivisto Luukas SKUusi 10.33 0.00.47
4 Räihä Vinski Navi 11.30 0.01.44
5 Karvonen Elmo KS 12.07 0.02.21
6 Lintunen Elmo RaKaS 13.03 0.03.17
7 Asikainen Viljami JoKu 13.21 0.03.35
8 Pulkkinen Elmo RaKaS 14.03 0.04.17
9 Pohjalainen Veikka VeVe 15.27 0.05.41
10 Pokkinen Tuomas LappRi 16.00 0.06.14
Pohjalainen Olli VeVe HYL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Moilanen Anna KR 14.27 0.00.00 82.48 83.36
2 Joensuu Marttiina Pohjant 14.36 0.00.09 80.52 81.38
3 Kauppila Sanna AngA 15.03 0.00.36 77.04 77.85
4 Latva-Kiskola Piia RR 15.41 0.01.14 72.89 73.66
5 Korhonen Kati S-JKL 16.22 0.01.55 68.85 69.58
6 Väyrynen Anni KyS 16.36 0.02.09 66.90 67.62
7 Ovaska Jenni KR 16.52 0.02.25 64.88 65.57
8 Kymäläinen Sanni TP 17.03 0.02.36 63.23 63.90
9 Nurmilaukas Iiris LuuRa 17.46 0.03.19 59.77 60.40
10 Vainikka Kaisa KS 18.09 0.03.42 57.61 58.22
11 Peltonen Riikka KS 20.46 0.06.19 49.57 50.09
Pelkonen Roosa TP HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Simola Anni LuuRa 16.32 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Eskola Missu TP 14.21 0.00.00 60.04 63.00
2 Rantanen Sinikka KyS 16.26 0.02.05 50.85 53.36
3 Kuuri-Riutta Eeva KS 17.05 0.02.44 47.40 49.74
4 Weckman Sanna VeVe 17.53 0.03.32 43.84 46.00
5 Kilpinen-Suurnäkki Heidi KuUS 18.31 0.04.10 40.94 42.96
Koistinen Anu NaTe HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laukkanen Marja KS 12.10 0.00.00 54.55 54.22
2 Huusari Heidi InkTe 15.17 0.03.07 42.34 42.08
3 Khadgi Mari-Sisko JoKu 15.44 0.03.34 40.07 39.83
4 Kivenjuuri Katja ORa 16.12 0.04.02 37.89 37.67
5 Pelkonen Suvi VeVe 16.17 0.04.07 36.68 36.46
6 Kiintola Susanna KS 21.09 0.08.59 27.46 27.29
7 Salminen Jonna KuUS 26.58 0.14.48 20.92 20.79
Huttunen Anu RaKaS EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tonder Marja AlatPi 12.31 0.00.00 52.36 54.93
2 Lintunen Sirpa SiiRa 14.00 0.01.29 45.64 47.88
3 Holm Riikka SiiRa 15.32 0.03.01 40.08 42.05
4 Hautaniemi Marjaana RaKaS 15.57 0.03.26 38.01 39.87
5 Oja Iina Pihkan 16.03 0.03.32 36.75 38.55
6 Virtanen Tiina PertPe 16.37 0.04.06 34.51 36.20
7 Kallela Sari HS 22.01 0.09.30 25.30 26.54

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Juutilainen Virpi SKVuoksi 13.26 0.00.00 47.30 57.36
2 Varpula Marjut EsSu 13.52 0.00.26 45.06 54.64
3 Shemeikka Taina HPV 15.21 0.01.55 40.01 48.53
4 Hakulinen Paula EsSu 16.45 0.03.19 36.04 43.70
5 Kauria Pirjo ORa 16.54 0.03.28 35.09 42.56
6 Hakkarainen Riitta RaKaS 17.07 0.03.41 34.03 41.27
7 Harjula Oili KuUS 17.46 0.04.20 32.19 39.03
8 Lallo Tuula Trian 18.15 0.04.49 30.75 37.30
9 Lahtinen Terttu IHR 21.05 0.07.39 26.12 31.68
Moilanen Ulla RaKaS HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pulkkinen Arja JoKu 15.15 0.00.00

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kukkonen Marja RaKaS 15.15 0.00.00 35.31 42.89
2 Tikka Eija RaKaS 17.24 0.02.09 29.40 35.71
3 Taitto Annikka SKVuoksi 19.20 0.04.05 25.07 30.45
Juvonen Marja RaKaS HYL -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Paatero Leena EsSu 15.11 0.00.00
2 Rajamäki Vuokko HS 18.00 0.02.49

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kinnunen Jutta ORa 17.34 0.00.00
2 Liukko Elli EnonkU 21.11 0.03.37

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kaiponen Iida-Emilia ORa 12.04 0.00.00 48.22 45.12
2 Metsälä Piitu RaKaS 13.35 0.01.31 41.23 38.58
3 Lavonen Sanni MiehVi 13.47 0.01.43 39.05 36.54
4 Kaplas Kerttu JoKu 20.36 0.08.32 25.07 23.46
5 Frondelius Anni RaKaS 23.47 0.11.43 20.80 19.46

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hyytiäinen Miina KS 11.19 0.00.00 54.83 42.54
2 Kriktilä Pihla VeVe 13.06 0.01.47 46.35 35.96
3 Kiintola Emilia KS 13.12 0.01.53 45.00 34.91
4 Pajari Maija SKVuoksi 13.24 0.02.05 43.33 33.62
5 Hirvikallio Saara LuuRa 13.33 0.02.14 41.87 32.48
6 Laitinen Julia VeVe 15.40 0.04.21 35.36 27.44
7 Kivelä Martta RaKaS 16.55 0.05.36 31.97 24.80
Laakso Laura LappRi HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Lotta LappRi 8.36 0.00.00
2 Ruotsalainen Emma LappRi 10.48 0.02.12
3 Malinen Fanni Navi 11.41 0.03.05
4 Häkkinen Senni Navi 12.09 0.03.33
5 Lintunen Venla RaKaS 12.13 0.03.37
6 Lindholm Siiri ORa 12.32 0.03.56
7 Kaplas Martta JoKu 12.49 0.04.13
8 Kaiponen Ella-Sofia ORa 12.57 0.04.21
9 Sippu Jenna InkTe 14.44 0.06.08
10 Pylkkö Kerttu-Liisa LuuRa 15.26 0.06.50

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Anni LappRi 9.57 0.00.00
2 Takanen Tiitu VeVe 10.24 0.00.27
3 Weckman Selma VeVe 10.43 0.00.46
4 Weckman Venla VeVe 12.23 0.02.26
5 Ruotsalainen Elina LappRi 12.37 0.02.40
6 Laakso Maija LappRi 13.12 0.03.15
7 Rahkonen Janni-Maria LuuRa 13.49 0.03.52
8 Malinen Hertta Navi 13.52 0.03.55
9 Laitinen Sofia VeVe 15.13 0.05.16
10 Kaplas Elsa JoKu 17.53 0.07.56
11 Noponen Vilma AnttU 19.24 0.09.27
12 Lindholm Lotta ORa 22.35 0.12.38
Noponen Venla AnttU HYL -