FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
54. Kainuun Rastiviikko, Luhtakangas, 1. osakilpailu
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21E
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hirvikallio Joni Koovee 55.56 0.00.00 87.59 90.62
2 Anjala Topi LS-37 57.12 0.01.16 85.27 88.22
3 Pajunen Jere KR 58.58 0.03.02 82.35 85.20
4 Sopo Aleksi Navi 59.36 0.03.40 81.12 83.92
5 Huikko Petteri LS-37 59.42 0.03.46 80.62 83.41
6 Tonder Aapo KR 1.00.54 0.04.58 78.67 81.40
7 Silvennoinen Oskari KR 1.00.55 0.04.59 78.30 81.01
8 Asikainen Aaro KR 1.01.34 0.05.38 77.12 79.79
9 Hyvönen Pekka AngA 1.02.39 0.06.43 75.44 78.05
10 Mertanen Simo LappRi 1.02.47 0.06.51 74.94 77.53
11 Ekström Niklas MSParma 1.02.55 0.06.59 74.43 77.01
12 Koivumäki Olli LapVi 1.07.10 0.11.14 69.40 71.80
13 Koirikivi Riku Pohjant 1.07.24 0.11.28 68.84 71.22
14 Viippola Aapo OuTa 1.08.32 0.12.36 67.39 69.72
15 Viitasaari Toni-Antti LapVi 1.09.04 0.13.08 66.55 68.86
16 Kivelä Matti HiKi 1.09.51 0.13.55 65.50 67.76
17 Pitkänen Jonne S-JKL 1.10.05 0.14.09 64.97 67.22
18 Liukkonen Matti RR 1.10.13 0.14.17 64.54 66.77
19 Gabitov Rinat EsSu 1.10.20 0.14.24 64.13 66.35
20 Saarela Ville-Petteri KemU 1.11.37 0.15.41 62.68 64.84
21 Joensuu Timo VaajTe 1.11.42 0.15.46 62.30 64.46
22 Laitamäki Wille MSParma 1.12.59 0.17.03 60.91 63.02
23 Kronberg Christian Femman 1.13.00 0.17.04 60.60 62.70
24 Vaismaa Lassi HS 1.14.43 0.18.47 58.92 60.96
25 Salmenoja Samuli MSParma 1.15.16 0.19.20 58.20 60.21
26 Lakanen Jonne LappRi 1.17.14 0.21.18 56.44 58.39
27 Rautio Mikael EsSu 1.17.50 0.21.54 55.73 57.65
28 Kautto Lasse VaajTe 1.17.57 0.22.01 55.37 57.28
29 Kinni Juho TP 1.18.08 0.22.12 54.96 56.86
30 Elo Markku AngA 1.18.45 0.22.49 54.25 56.13
31 Barnett Andrew IkNV 1.19.32 0.23.36 53.45 55.30
32 Kronberg Patrick Femman 1.39.19 0.43.23 42.58 44.06
33 Kuutti Veli-Pekka EsAk 1.42.12 0.46.16 41.17 42.60
Similä Severi Pohjant KES -
Pasanen Ville KR KES -

Sarja D21E
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kaskinen Mira RasKa 52.25 0.00.00 92.63 94.25
2 Silvennoinen Siiri KR 54.06 0.01.41 88.85 90.40
3 Kauppi Minna LS-37 54.57 0.02.32 86.60 88.10
4 Anttonen Sari Pohjant 57.16 0.04.51 82.25 83.68
5 Laaksoviita Veera KR 59.27 0.07.02 78.41 79.77
6 Heittola Satu S-JKL 1.01.57 0.09.32 74.46 75.75
7 Elo Sanni AngA 1.02.41 0.10.16 72.81 74.08
8 Heittola Suvi RasKa 1.05.31 0.13.06 68.92 70.12
9 Väänänen Mari KR 1.05.35 0.13.10 68.11 69.30
10 Pylvänäinen Henna KS 1.05.54 0.13.29 67.05 68.22
11 Tuomisto Anu NOR 1.06.05 0.13.40 66.13 67.28
12 Mononen Hanna KR 1.07.43 0.15.18 63.82 64.93
13 Tuomisto Satu RaJu 1.08.50 0.16.25 62.08 63.16
14 Turkka Saara KS 1.12.06 0.19.41 58.59 59.61
15 Hirvonen Ella KeKaRa 1.18.27 0.26.02 53.23 54.15
16 Rahkola Ella-Noora TuS 1.21.00 0.28.35 50.95 51.84

Sarja H20E
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ukkola Sakari Pohjant 1.08.21 0.00.00

Sarja H18E
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Malinen Vinski Navi 53.03 0.00.00 70.40 68.13
2 Sivonen Miro TP 54.06 0.01.03 68.24 66.03
3 Jussinmäki Pietari LapVi 54.56 0.01.53 66.42 64.27
4 Noponen Juho EsSu 56.35 0.03.32 63.72 61.66
5 Niemelä Paavo Pohjant 57.05 0.04.02 62.41 60.39
6 Rautio Daniel EsSu 58.00 0.04.57 60.68 58.72
7 Simola Jere Koovee 58.04 0.05.01 59.87 57.93
8 Rannila Oskari LapVi 1.01.04 0.08.01 56.22 54.40
9 Salonen Onni SoJy 1.12.34 0.19.31 46.72 45.21
10 Gretschel Eino KEV 1.12.41 0.19.38 46.05 44.56
11 Korento Benjamin OK77 1.18.49 0.25.46 41.92 40.56
12 Hoikka Osku SoJy 1.51.01 0.57.58 29.37 28.42
13 Nikkinen Hannes HiKi 1.51.04 0.58.01 28.97 28.03
Heikkinen Otso SoJy KES -

Sarja H16E
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hirvilahti Joona VeVe 37.35 0.00.00 65.61 62.37
2 Kavonius Atte HiKi 40.18 0.02.43 60.89 57.88
3 Mourujärvi Jonne RR 41.14 0.03.39 59.23 56.30
4 Heino Veikka Pohjant 42.31 0.04.56 57.16 54.33
5 Hellstedt Oliver Lynx 43.04 0.05.29 56.15 53.37
6 Takanen Eetu VeVe 47.06 0.09.31 51.09 48.56
7 Heikkinen Altti SoJy 47.59 0.10.24 49.90 47.43
8 Pinta Leevi Koovee 48.23 0.10.48 49.24 46.80
9 Sorsa Eero SoJy 48.55 0.11.20 48.46 46.06
10 Sivill Tommi S-JKL 49.58 0.12.23 47.20 44.87
11 Kallioniemi Justus RaLu 51.42 0.14.07 45.39 43.14
12 Kemppainen Aarne EsSu 51.56 0.14.21 44.96 42.73
13 Kuronen Aapo JRV 52.57 0.15.22 43.87 41.70
14 Gil Aguilar Yeray S-JKL 53.25 0.15.50 43.26 41.12
15 Pesu Akseli TP 53.50 0.16.15 42.70 40.59
16 Jussinmäki Iisakki LapVi 54.04 0.16.29 42.30 40.21
17 Wikblom Melker Minken 55.33 0.17.58 40.96 38.93
18 Karjalainen Samuli JRV 56.43 0.19.08 39.90 37.93
19 Kovanen Sauli S-JKL 56.59 0.19.24 39.51 37.55
20 Friman Eemeli HyRa 57.16 0.19.41 39.10 37.17
21 Lautamäki Topias MSParma 59.12 0.21.37 37.62 35.76
22 Ala-Honkola Akseli LapVi 1.00.45 0.23.10 36.47 34.66
23 Oja Lauri LapVi 1.02.33 0.24.58 35.23 33.48
24 Ojalainen Matias SKVuoksi 1.02.53 0.25.18 34.85 33.13
25 Hölsö Aaro RaJu 1.03.55 0.26.20 34.10 32.41
26 Löfbacka Atte KPV 1.09.44 0.32.09 31.09 29.55
27 Hahto Vili Pihkan 1.10.48 0.33.13 30.45 28.94
28 Hakkarainen Oskari SoJy 1.16.25 0.38.50 28.05 26.67
29 Kinnari Unto KarjUra 1.25.05 0.47.30 25.06 23.82
Syväterä Sampo TP HYL -
Nurminen Jonne JRV HYL -
Malmström Kaapo RR HYL -

Sarja D20E
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karppinen Inari EsSu 42.29 0.00.00 75.95 71.57
2 Lauri Silja OH 43.52 0.01.23 72.45 68.27
3 Heikkinen Ida VeVe 44.36 0.02.07 70.17 66.13
4 Hietala Emmi LapVi 45.29 0.03.00 67.75 63.84
5 Ojanaho Ansa-Lotta OH 46.48 0.04.19 64.81 61.07
6 Linnainmaa Katja KangSK 48.32 0.06.03 61.49 57.95
7 Karjalainen Venla-Linnea S-JKL 49.48 0.07.19 58.96 55.56
8 Kytäjä Nea VaHa 51.46 0.09.17 55.78 52.57
9 Kangasaho Aino KuoSu 57.57 0.15.28 49.00 46.17
10 Jussinmäki Tuulia S-JKL 1.03.05 0.20.36 44.24 41.69
11 Hoskari Maria RasKa 1.04.01 0.21.32 42.84 40.37

Sarja D18E
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virkajärvi Heta JRV 46.45 0.00.00 66.20 64.56
2 Heikkinen Roosa VeVe 47.33 0.00.48 64.62 63.02
3 Pirilä Elisa MSParma 47.44 0.00.59 63.91 62.33
4 Ekström Lotte-Line MSParma 48.44 0.01.59 62.14 60.61
5 Sikkilä Peppi LapVi 50.16 0.03.31 59.81 58.33
6 Poijärvi Aino Koovee 50.42 0.03.57 58.86 57.40
7 Hanhijärvi Maijukka EsAk 51.18 0.04.33 57.74 56.31
8 Lillqvist Isabella TP 51.25 0.04.40 57.18 55.77
9 Hyytiäinen Miina KS 53.38 0.06.53 54.40 53.06
10 Hyyppä Liina KoS 53.54 0.07.09 53.72 52.40
11 Näsi Minea RaJu 55.44 0.08.59 51.56 50.29
12 Nikkinen Saana HiKi 56.11 0.09.26 50.75 49.50
13 Mattila Helmi RasTiimi 57.40 0.10.55 49.07 47.85
14 Linnainmaa Annukka KangSK 57.43 0.10.58 48.64 47.44
15 Kokkonen Meeri KaSu 1.00.40 0.13.55 45.91 44.78
16 Lauri Elina OH 1.01.35 0.14.50 44.87 43.76
17 Talvitie Meri Koovee 1.04.52 0.18.07 42.26 41.21
18 Karttila Inkeri MSParma 1.06.47 0.20.02 40.71 39.71
19 Rehberger Nadja HS 1.13.11 0.26.26 36.85 35.94
20 Romppainen Piia HyRa 1.16.46 0.30.01 34.84 33.98
21 Åberg Nea HyRa 1.20.16 0.33.31 33.05 32.23
Rautio Ulrika EsSu KES -

Sarja D16E
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkäräinen Selma Pohjant 44.04 0.00.00 68.51 61.76
2 Heikkinen Hilla SoJy 49.02 0.04.58 61.20 55.17
3 Saarinen Hetta HyRa 50.06 0.06.02 59.53 53.67
4 Koski Hanni Koovee 52.31 0.08.27 56.45 50.89
5 Lång Emma KuoSu 52.43 0.08.39 55.89 50.38
6 Lehtonen Minttu SiiRa 52.45 0.08.41 55.51 50.04
7 Päärni Iina MSParma 53.04 0.09.00 54.84 49.44
8 Kuokka Katri IisVi 53.11 0.09.07 54.38 49.02
9 Kovanen Saara S-JKL 54.47 0.10.43 52.46 47.29
10 Hoskari Sanni RaJu 55.17 0.11.13 51.66 46.57
11 Farkas Villö EsSu 56.07 0.12.03 50.57 45.59
12 Rantanen Annika Koovee 57.23 0.13.19 49.14 44.30
13 Mäenpää Inka SoJy 57.39 0.13.35 48.59 43.81
14 Mäkelä Ilona Koovee 58.33 0.14.29 47.54 42.85
15 Malinen Fanni Navi 1.00.12 0.16.08 45.93 41.41
16 Nivukoski Lotta LapVi 1.01.57 0.17.53 44.34 39.98
17 Palosaari Maiju KiimU 1.04.17 0.20.13 42.45 38.27
18 Salonen Heidi JRV 1.05.39 0.21.35 41.29 37.23
19 Kuusikko Kiia Pohjant 1.06.06 0.22.02 40.74 36.72
20 Lehtonen Lilja SKUusi 1.06.50 0.22.46 40.02 36.08
21 Kiintola Emilia KS 1.07.16 0.23.12 39.49 35.60
22 Peltonen Riikka JRV 1.09.37 0.25.33 37.90 34.17
23 Kenttä Lumi OK77 1.09.46 0.25.42 37.56 33.86
24 Goman Matleena Pohjant 1.19.51 0.35.47 32.59 29.38
25 Malinen Ella KuoSu 1.32.01 0.47.57 28.08 25.32
26 Loukkalahti Aino RR 1.42.30 0.58.26 25.03 22.57

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyyryläinen Juha AnttU 58.33 0.00.00 46.97 48.77
2 Laasanen Lauri LaihLu 1.15.17 0.16.44 35.98 37.36
3 Huomolin Ville LappRi 1.20.05 0.21.32 33.31 34.59
4 Lotvonen Miika LaiVe 1.20.30 0.21.57 32.63 33.87
5 Hirvikallio Petri LuuRa 1.26.03 0.27.30 30.04 31.19
6 Inget Juha-Matti PudU 1.29.10 0.30.37 28.53 29.62
7 Kumpulainen Oiva JäPa 1.42.07 0.43.34 24.51 25.45
8 Kumpulainen Otto JäPa 1.49.37 0.51.04 22.45 23.31
9 Aaltonen Lassi HS 1.50.33 0.52.00 21.89 22.73
10 Ylisaukko-oja Jani KaSu 3.13.24 2.14.51 12.30 12.77
Shnoro Matias SonPa KES -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turpeinen Antti ViPa 51.27 0.00.00 46.97 49.27
2 Päivärinta Juhani KiimU 53.13 0.01.46 44.56 46.74
3 Nurminen Jussi VaHa 53.38 0.02.11 43.37 45.49
4 Mäkikyrö Ville OH 1.12.15 0.20.48 31.57 33.11
5 Alasuvanto Matti KaJu 1.12.25 0.20.58 30.87 32.38
6 Kesälä Mikko Pohjant 1.23.08 0.31.41 26.35 27.64
7 Liukku Ville KeKaRa 1.47.19 0.55.52 19.99 20.96
8 Kekkinen Misa Pihkan 2.04.04 1.12.37 16.92 17.75
Valkonen Henri IHR KES -

Sarja H35A
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hemminki Antti RasKu 1.06.09 0.00.00 76.32 69.44
2 Lassila Mikko HS 1.09.10 0.03.01 72.38 65.86
3 Fränti Arto LapVi 1.11.07 0.04.58 69.81 63.51
4 Koskinen Jussi EsSu 1.14.03 0.07.54 66.47 60.48
5 Häkämies Antti PosPy 1.15.24 0.09.15 64.73 58.89
6 Kleemola Lauri Lynx 1.16.17 0.10.08 63.43 57.71
7 Jokela Juha PäLuLu 1.25.02 0.18.53 56.40 51.32
8 Aho Mika Pohjant 1.25.04 0.18.55 55.89 50.85
9 Kuopus Sauli PudU 1.26.06 0.19.57 54.73 49.79
10 Rusanen Antti HauSi 1.28.40 0.22.31 52.67 47.92
11 Kunttu Patrik RaPi 1.30.49 0.24.40 50.96 46.36
12 Koivusalo Riku RasKa 1.32.05 0.25.56 49.80 45.31
13 Rintanen Marko Mesik 1.32.28 0.26.19 49.14 44.71
14 Hyyppä Jarmo Pohjant 1.33.13 0.27.04 48.29 43.94
15 Hossain Tarik MusNe 1.35.38 0.29.29 46.63 42.43
16 Hyttinen Ossi SonPa 1.35.51 0.29.42 46.09 41.93
17 Alasuvanto Mikko KaJu 1.38.15 0.32.06 44.53 40.52
18 Parkkinen Anssi RaVi 1.41.17 0.35.08 42.79 38.93
19 Calatayud NuñeZ Victor ESP 2.31.39 1.25.30 28.30 25.75

Sarja H35AL
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raute Kaj SuSi 48.20 0.00.00 48.78 42.92
2 Himanen Olli KuoSu 50.52 0.02.32 45.66 40.17
3 Reiniharju Juho VaKa 54.48 0.06.28 41.74 36.72
4 Maukonen Mikko HimU 57.45 0.09.25 38.99 34.31
5 Salo Aleksi SiiRa 59.24 0.11.04 37.31 32.83
6 Suntioinen Ville KaRa 1.02.24 0.14.04 34.95 30.75
7 Kenner Germo PR 1.05.01 0.16.41 33.00 29.04
8 Lukkarinen Jouni Pohjant 1.09.44 0.21.24 30.26 26.63
9 Amper Robert HauSi 1.16.17 0.27.57 27.20 23.93
10 Hannukainen Jaakko KanSu 1.19.01 0.30.41 25.81 22.71
11 Karhumäki Matti KuorKä 1.58.57 1.10.37 16.85 14.82

Sarja H40A
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Siponen Markku SiiRa 54.04 0.00.00 64.14 63.82
2 Rautanen Mika TuuSe 58.36 0.04.32 58.90 58.60
3 Hänninen Janne SaKa 58.55 0.04.51 58.29 58.00
4 Laakso Juha-Matti RasKu 59.33 0.05.29 57.39 57.10
5 Holappa Esa EsSu 59.41 0.05.37 56.98 56.70
6 Korpinen Olli-Jussi AnttU 1.01.08 0.07.04 55.36 55.08
7 Laine Kalle TP 1.02.27 0.08.23 53.92 53.65
8 Orhanen Aarne RasKu 1.03.15 0.09.11 52.97 52.71
9 Piirainen Jussi SoJy 1.03.22 0.09.18 52.61 52.35
10 Salomäki Janne HyRa 1.07.39 0.13.35 49.03 48.79
11 Väänänen Jussi NurmSe 1.10.19 0.16.15 46.93 46.70
12 Tolonen Juha RR 1.10.46 0.16.42 46.40 46.16
13 Ketola Mikko SaPu 1.11.18 0.17.14 45.82 45.59
14 Aaltonen Vesa Brahe 1.11.40 0.17.36 45.35 45.12
15 Myllymäki Tero VetU 1.12.03 0.17.59 44.87 44.65
16 Asikainen Pasi JoKu 1.13.05 0.19.01 44.01 43.79
17 Koljonen Jouni VaKa 1.13.47 0.19.43 43.36 43.15
18 Siivonen Jere PirHi 1.16.48 0.22.44 41.44 41.23
19 Hoikka Marko SoJy 1.16.54 0.22.50 41.17 40.96
20 Perkkiö Tuomas AlatPi 1.19.42 0.25.38 39.51 39.31
21 Pohjola Jukka HauSi 1.19.58 0.25.54 39.17 38.97
22 Lassila Jussi PiTa 1.21.49 0.27.45 38.08 37.89
23 Tolonen Timo SiiRa 1.25.37 0.31.33 36.20 36.01
24 Saari Antti SiiRa 1.26.37 0.32.33 35.58 35.40
25 Kinnunen Juha Pohjant 1.32.03 0.37.59 33.30 33.13
26 Jeskanen Juha Pohjant 1.32.27 0.38.23 32.98 32.81
27 Nikunen Karri Terjärv 1.32.35 0.38.31 32.75 32.58
28 Haikonen Timo VaHa 1.36.05 0.42.01 31.38 31.22
29 Hyvärinen Kimmo ViPa 1.41.25 0.47.21 29.56 29.41
30 Thackray Ricky AUS 1.44.24 0.50.20 28.56 28.41
31 Kemppainen Antti EsSu 1.46.45 0.52.41 27.77 27.63
Palosaari Mikko KiimU HYL -

Sarja H40AL
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Katajisto Jukka-Pekka RaJu 41.55 0.00.00 51.01 52.24
2 Isokoski Teppo KoS 42.47 0.00.52 49.51 50.70
3 Matilainen Juha LS-37 44.32 0.02.37 47.11 48.25
4 Koski Jussi YKV 45.18 0.03.23 45.87 46.98
5 Haapalehto Tuomas VetU 46.29 0.04.34 44.27 45.34
6 Kervinen Lasse JäPa 50.44 0.08.49 40.17 41.14
7 Lindberg Lauri HauSi 51.50 0.09.55 38.93 39.87
8 Tranberg Saku PR 57.56 0.16.01 34.49 35.31
9 Lepistö Lasse HauSi 58.35 0.16.40 33.76 34.57
10 Kaartinen Mikko KeKaRa 1.02.19 0.20.24 31.42 32.17
11 Kankare Mikko SomEsa 1.03.16 0.21.21 30.63 31.36
12 Ruotsalainen Jesse JRV 1.08.28 0.26.33 28.01 28.68
13 Tiihonen Mika KaSu 1.10.26 0.28.31 26.94 27.59
14 Mäkelä Ville Pohjant 1.11.19 0.29.24 26.33 26.96
15 Kosenius Jussi RiSu 1.11.49 0.29.54 25.86 26.49
16 Lukkarinen Aaro Pohjant 1.19.02 0.37.07 23.25 23.81
Hämäläinen Ville VaaSu HYL -

Sarja H45A
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kallio Kari S-JKL 44.59 0.00.00 63.94 67.12
2 Repo Ville TP 46.01 0.01.02 62.18 65.28
3 Löfbacka Sami KPV 47.06 0.02.07 60.43 63.44
4 Karjalainen Teemu S-JKL 47.56 0.02.57 59.07 62.01
5 Pikkarainen Toni HS 49.45 0.04.46 56.62 59.44
6 Sillanpää Sampo Lynx 50.39 0.05.40 55.32 58.07
7 Hongisto Osmo LoJa 51.55 0.06.56 53.68 56.35
8 Husu Heikki SKVuoksi 52.56 0.07.57 52.37 54.98
9 Rautanen Marko TuuSe 53.52 0.08.53 51.18 53.73
10 Kuronen Tommi JRV 54.13 0.09.14 50.58 53.10
11 Lepistö Mikko HauSi 54.38 0.09.39 49.92 52.41
12 Korhonen Ari-Matti KaSu 55.01 0.10.02 49.30 51.76
13 Hietala Jussi S-JKL 55.31 0.10.32 48.59 51.01
14 Korrol Mati EST 56.18 0.11.19 47.65 50.02
15 Vaherlehto Tuomas EsAk 56.57 0.11.58 46.85 49.18
16 Kiintola Jarno KS 57.35 0.12.36 46.07 48.37
17 Pajula Harri LapVi 58.15 0.13.16 45.29 47.55
18 Lehtonen Pasi HauSi 58.35 0.13.36 44.78 47.01
19 Tonder Mika SKVuoksi 59.59 0.15.00 43.48 45.65
20 Lyytinen Sami SuoVa 1.00.42 0.15.43 42.73 44.85
21 Jarva Jukka OrPo 1.02.21 0.17.22 41.36 43.42
22 Sippu Ossi SaSu 1.02.24 0.17.25 41.09 43.13
23 Virkkala Tero KaSu 1.03.46 0.18.47 39.97 41.96
24 Saarinen Sauli MU 1.04.56 0.19.57 39.02 40.97
25 Grankull Kenneth Kronan 1.05.03 0.20.04 38.73 40.66
26 Heikkinen Urpo KaSu 1.06.58 0.21.59 37.40 39.26
27 Piht Danilo EST 1.07.17 0.22.18 37.00 38.84
28 Miikki Jussi SKVuoksi 1.12.37 0.27.38 34.08 35.77
29 Räsänen Mikko MaMa 1.22.06 0.37.07 29.96 31.45
30 Porkka Antti RaN 1.26.35 0.41.36 28.24 29.64

Sarja H45AL
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liuha Jari ViPa 37.25 0.00.00 49.23 44.93
2 Nissilä Jukka YlivKu 38.57 0.01.32 46.85 42.75
3 Hyyppä Tuomas KoS 39.07 0.01.42 46.21 42.17
4 Nikkinen Jari HiKi 40.52 0.03.27 43.81 39.98
5 Lehtinen Juhani KauKa 41.22 0.03.57 42.86 39.11
6 Farkas David HS 45.39 0.08.14 38.46 35.10
7 Heino Petteri Pohjant 47.48 0.10.23 36.37 33.19
8 Nivukoski Janne YKV 48.20 0.10.55 35.61 32.50
9 Hellstedt Tony Lynx 52.26 0.15.01 32.50 29.66
10 Kuntola Sami LaihLu 52.33 0.15.08 32.10 29.29
11 Järvelin Marko PeRa 52.46 0.15.21 31.64 28.87
12 Karjalainen Mikko KuoSu 55.18 0.17.53 29.88 27.26
13 Vainola Viljar EST 59.33 0.22.08 27.45 25.05
14 Pöyhönen Simo Raus 1.05.26 0.28.01 24.72 22.56
15 Ala-Honkola Esa KuortKu 1.10.26 0.33.01 22.72 20.73
16 Kantelinen Teemu HyRa 1.14.50 0.37.25 21.16 19.30
17 Pipek Kamil CZE 1.16.50 0.39.25 20.38 18.60

Sarja H50A
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Romppainen Pasi HyRa 44.42 0.00.00 66.33 65.44
2 Pesu Raino Hiilto 45.17 0.00.35 65.13 64.25
3 Virtanen Antti HlS 45.24 0.00.42 64.61 63.74
4 Niemelä Hannu Pohjant 46.29 0.01.47 62.76 61.92
5 Sivill Timo VaajTe 49.01 0.04.19 59.20 58.40
6 Kettunen Heikki VaajTe 49.21 0.04.39 58.47 57.69
7 Gusev Ilya LappRi 51.11 0.06.29 56.07 55.32
8 Kallioniemi Janne RaLu 54.37 0.09.55 52.25 51.55
9 Päivike Johan RaPi 55.17 0.10.35 51.34 50.65
10 Viippola Ilpo OuTa 56.20 0.11.38 50.10 49.43
11 Neuvonen Janne LuuRa 56.52 0.12.10 49.35 48.69
12 Näpänkangas Mika S-JKL 1.00.14 0.15.32 46.33 45.70
13 Jokikuona Juha RasTiimi 1.00.34 0.15.52 45.81 45.19
14 Nikkinen Jyrki EsAk 1.01.28 0.16.46 44.88 44.28
15 Loukkalahti Mika RR 1.02.48 0.18.06 43.67 43.09
16 Rönkä Tero PiTa 1.03.18 0.18.36 43.08 42.50
17 Suvanto Mikael RaJu 1.04.10 0.19.28 42.25 41.68
18 Maaninka Mika OSVA 1.05.15 0.20.33 41.30 40.75
19 Kokkonen Timo KaSu 1.06.22 0.21.40 40.37 39.83
20 Kukkola Juha VePo 1.06.52 0.22.10 39.83 39.30
21 Hiltula Hannu PudU 1.07.31 0.22.49 39.21 38.69
22 Ruokolainen Jouni NurmSe 1.09.07 0.24.25 38.07 37.56
23 Noponen Jyrki EsSu 1.09.31 0.24.49 37.63 37.12
24 Lautamäki Asko MSParma 1.15.32 0.30.50 34.42 33.96
25 Ritvanen Paavo Pihkan 1.26.16 0.41.34 29.95 29.55
26 Vnuk Stanislav ESP 1.39.02 0.54.20 25.93 25.58
27 Kela Marko OulRe 1.42.08 0.57.26 24.99 24.65
28 Suutari Juha KaSu 2.02.07 1.17.25 20.77 20.49
Koirikivi Vesa RasTiimi KES -

Sarja H50AL
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauppila Timo SalRe 37.31 0.00.00 43.16 38.29
2 Kavonius Janne HiKi 38.20 0.00.49 41.66 36.96
3 Kamila Kai SuJu 38.28 0.00.57 40.94 36.32
4 Ketola Mika Koovee 39.45 0.02.14 39.06 34.66
5 Laitinen Kari SaSu 40.13 0.02.42 38.06 33.77
6 Haverinen Jari KaSu 47.02 0.09.31 32.08 28.46
7 Nurmiainen Jouko Raseborg 47.55 0.10.24 31.02 27.52
8 Välimaa Pertti VaaSu 48.46 0.11.15 30.03 26.64
9 Ruokola Ilkka RaJu 49.18 0.11.47 29.26 25.96
10 Perämäki Mike YKV 50.05 0.12.34 28.36 25.16
11 Kyckling Kai RaHa 53.20 0.15.49 26.22 23.26
12 Myllylä Jukka Pohjant 57.22 0.19.51 23.99 21.28

Sarja H55A
Matka
Osallistujien määrä 46
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karppinen Timo Pohjant 37.24 0.00.00 58.98 58.62
2 Reiman Jarmo AngA 41.10 0.03.46 53.41 53.08
3 Partanen Juha RasHy 42.26 0.05.02 51.64 51.32
4 Rahkola Mika OH 43.00 0.05.36 50.79 50.48
5 Ylä-Oijala Pasi KeU 43.03 0.05.39 50.56 50.25
6 Natunen Timo SaSu 43.15 0.05.51 50.16 49.85
7 Niskanen Petteri RasHy 44.05 0.06.41 49.04 48.74
7 Kuoppala Esa RasKu 44.05 0.06.41 49.04 48.74
9 Lauri Hannu OH 44.07 0.06.43 48.67 48.37
10 Pietilä Hannu KaSu 46.01 0.08.37 46.50 46.21
11 Haverinen Arto KaSu 48.38 0.11.14 43.85 43.58
12 Holappa Arto YlikNM 48.55 0.11.31 43.44 43.18
13 Laasanen Juha KauWi 49.08 0.11.44 43.10 42.84
14 Lindroos Jarmo EsSu 49.43 0.12.19 42.45 42.19
15 Mättölä Ali HS 50.08 0.12.44 41.95 41.69
16 Pellinen Antti JoKu 51.23 0.13.59 40.79 40.53
17 Laasonen Mauri TP 51.43 0.14.19 40.38 40.13
18 Kahiala Jari Pihkan 52.36 0.15.12 39.56 39.32
19 Salo Pertti KoS 53.17 0.15.53 38.92 38.68
20 Nurminen Juha KajKu 54.24 0.17.00 37.98 37.75
21 Ekström Thomas MSParma 54.35 0.17.11 37.72 37.49
22 Linnainmaa Pekka PäLuLu 54.40 0.17.16 37.53 37.30
23 Kauppinen Vesa SonPa 55.57 0.18.33 36.54 36.31
23 Peräkylä Mikael KuoSu 55.57 0.18.33 36.54 36.31
25 Lahtinen Jari IHR 56.01 0.18.37 36.23 36.01
26 Kujala Tapio RaJu 56.09 0.18.45 36.01 35.79
27 Koistinen Pasi NaTe 56.23 0.18.59 35.73 35.51
28 Hyyryläinen Pasi EsAk 56.30 0.19.06 35.53 35.31
29 Shnoro Pentti SonPa 56.53 0.19.29 35.16 34.95
30 Rantala Antti Pihkan 56.55 0.19.31 35.01 34.80
31 Konttajärvi Seppo VePo 56.58 0.19.34 34.85 34.64
32 Syrjäläinen Janne AnttU 58.08 0.20.44 34.03 33.82
33 Holma Erkki OulRe 58.36 0.21.12 33.63 33.42
34 Koskela Heikki RaJu 59.44 0.22.20 32.87 32.67
35 Mänty Markku MaMa 59.50 0.22.26 32.69 32.49
36 Alahäivälä Tapani PudU 1.03.40 0.26.16 30.61 30.42
37 Heikkinen Sakari RaVi 1.04.16 0.26.52 30.21 30.02
38 Härkönen Antti PudU 1.04.29 0.27.05 29.99 29.81
39 Aronen Matti IisVi 1.06.58 0.29.34 28.77 28.59
40 Backman Kari IinYr 1.10.36 0.33.12 27.18 27.02
41 Launis Kasperi Raus 1.16.58 0.39.34 24.84 24.69
42 Koivisto Timo KoKV 1.19.22 0.41.58 24.00 23.85
43 Kinnari Jukka SuJu 1.28.18 0.50.54 21.49 21.35
44 Nietosjärvi Tommi Pihkan 1.29.25 0.52.01 21.14 21.00
45 Huhtala Ismo YlKi 1.31.39 0.54.15 20.54 20.41
46 Mäkinen Tapani OSVA 2.00.23 1.22.59 15.58 15.48

Sarja H55AL
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Reijonen Jaakko Pohjant 36.49 0.00.00 36.45 35.75
2 Katajamäki Arto SuJu 36.50 0.00.01 36.04 35.35
3 Ojalainen Kari SKVuoksi 39.38 0.02.49 33.13 32.50
4 Vidqvist Jouni TuMe 42.57 0.06.08 30.24 29.66
5 Hirvonen Pasi KeKaRa 46.27 0.09.38 27.65 27.12
6 Kämäräinen Jarmo KaSu 46.32 0.09.43 27.29 26.77
7 Hiltula Kari PudU 48.49 0.12.00 25.72 25.23
8 Hämynen Petri ÄäSa 48.51 0.12.02 25.41 24.92
9 Hulkko Veli-Matti JRV 50.01 0.13.12 24.53 24.06
10 Pyhtinen Jarmo PosPy 55.14 0.18.25 21.95 21.53
11 Kekkinen Jari Pihkan 58.28 0.21.39 20.49 20.10
12 Kankkunen Matti SonPa 59.46 0.22.57 19.81 19.43
13 Kenttä Santeri OK77 1.08.29 0.31.40 17.07 16.75
14 Laurila Harri JäPa 1.29.51 0.53.02 12.85 12.61
15 Talonen Jussi Raus 1.38.57 1.02.08 11.53 11.31

Sarja H60A
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Junkala Eero KannUra 41.58 0.00.00 57.02 56.65
2 Helander Rolf OuHu 42.27 0.00.29 56.15 55.78
3 Valkonen Pasi IHR 42.41 0.00.43 55.62 55.26
4 Anjala Ari LS-37 42.46 0.00.48 55.29 54.93
5 Aalto Aimo RaN 44.22 0.02.24 53.08 52.74
6 Heiskanen Hannu SonPa 44.26 0.02.28 52.79 52.45
7 Silvennoinen Jussi KR 45.13 0.03.15 51.67 51.33
8 Routsi Jyrki KauPo 45.49 0.03.51 50.79 50.45
9 Tuomisto Juha VaaSu 46.00 0.04.02 50.38 50.05
10 Laitinen Jorma RaLu 46.08 0.04.10 50.03 49.70
11 Elo Jussi LaJy 47.29 0.05.31 48.41 48.09
12 Rantapelkonen Tuomo ONMKY 48.04 0.06.06 47.62 47.31
13 Kukkola Pauli SiiRa 48.21 0.06.23 47.15 46.84
14 Pitkänen Juhani TP 49.06 0.07.08 46.24 45.93
15 Oikarinen Jarmo TP 50.33 0.08.35 44.72 44.43
16 Lähdesmäki Veli-Matti RasHy 50.43 0.08.45 44.39 44.10
17 Lerssi Juha KPV 53.25 0.11.27 41.97 41.69
18 Tepsa Antti LapVe 53.46 0.11.48 41.52 41.25
19 Vornanen Pekka SuoVa 54.59 0.13.01 40.43 40.16
20 Toppari Reijo KauWi 57.14 0.15.16 38.67 38.42
21 Laukkarinen Kari SKUusi 58.19 0.16.21 37.79 37.55
22 Jeskanen Taito IlU 58.28 0.16.30 37.54 37.29
23 Keränen Kari KEV 58.36 0.16.38 37.29 37.05
24 Huotari Arto KuPe 1.00.19 0.18.21 36.07 35.84
25 Koivumäki Kari KoS 1.02.07 0.20.09 34.87 34.65
26 Lampinen Raino HS 1.02.09 0.20.11 34.70 34.48
27 Kortetjärvi Hannu PäLuLu 1.03.12 0.21.14 33.98 33.76
28 Jussila Raimo HaapavU 1.03.31 0.21.33 33.66 33.44
29 Puustinen Tuomo Pihkan 1.04.09 0.22.11 33.18 32.96
30 Viinikainen Mikko EsSu 1.04.15 0.22.17 32.98 32.77
31 Toppari Mauri HiKi 1.06.05 0.24.07 31.92 31.71
32 Achermann Alois SUI 1.06.08 0.24.10 31.76 31.55
33 Mäkitalo Mikko KauKa 1.06.22 0.24.24 31.50 31.30
34 Sankari Jeremias IHR 1.06.36 0.24.38 31.25 31.05
35 Nurmi Jukka VaaSu 1.10.31 0.28.33 29.38 29.19
36 Salminen Arto KeKaRa 1.14.30 0.32.32 27.68 27.50
37 Salo Jari Pihkan 1.16.43 0.34.45 26.76 26.58
38 Karppinen Jouko VaKa 1.41.11 0.59.13 20.20 20.06
39 Levijoki Juha KeuKi 1.41.54 0.59.56 19.96 19.83

Sarja H60AL
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltonen Timo SonPa 38.48 0.00.00 37.82 38.22
2 Martikainen Ari KeuKi 40.28 0.01.40 35.81 36.19
3 Halonen Jari KajKu 44.32 0.05.44 32.13 32.47
4 Mattila Timo KPV 45.15 0.06.27 31.21 31.55
5 Heikkinen Esa KEV 45.52 0.07.04 30.40 30.72
6 Nummi Eino VaKa 48.35 0.09.47 28.32 28.62
7 Kokkonen Markku KajKu 50.52 0.12.04 26.69 26.97
8 Eronen Juha KaRa 52.01 0.13.13 25.74 26.02
9 Karjalainen Arto KajKu 53.30 0.14.42 24.69 24.95
10 Lotvonen Kari LaiVe 1.00.32 0.21.44 21.52 21.74
11 Härkönen Juha KajKu 1.01.45 0.22.57 20.79 21.01
12 Repo Veikko KajKu 1.07.38 0.28.50 18.71 18.91
13 Koljonen Pekka IisVi 1.34.14 0.55.26 13.24 13.38

Sarja H65A
Matka
Osallistujien määrä 55
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nissilä Jorma KoS 37.24 0.00.00 52.18 53.42
2 Tikkanen Tapio SaSu 39.01 0.01.37 49.87 51.06
3 Pulkkinen Pekka JoKu 40.05 0.02.41 48.41 49.56
4 Vilminko Pauli SiSe 41.32 0.04.08 46.59 47.70
5 Heikka Markku ONMKY 41.33 0.04.09 46.44 47.55
6 Kauppila Antti SalRe 41.36 0.04.12 46.26 47.36
7 Niinistö Harri AngA 42.11 0.04.47 45.49 46.57
8 Lehto Esa HS 42.26 0.05.02 45.09 46.17
9 Tolonen Juha ViPa 42.27 0.05.03 44.95 46.02
10 Tervo Arhi ONMKY 43.01 0.05.37 44.23 45.28
11 Seppänen Ilpo VaKa 43.27 0.06.03 43.66 44.70
12 Valkonen Timo RR 44.32 0.07.08 42.48 43.49
13 Heinonen Veli-Matti RR 45.18 0.07.54 41.64 42.63
14 Piironen Markku KR 45.43 0.08.19 41.14 42.12
15 Ritanotko Markku TuMe 45.54 0.08.30 40.86 41.83
16 Lehtinen Timo RaTU 46.14 0.08.50 40.45 41.41
17 Parkkinen Kauko RR 46.17 0.08.53 40.29 41.25
18 Kaartinen Pekka KaSu 46.35 0.09.11 39.91 40.86
19 Turpeinen Seppo KontU 47.17 0.09.53 39.21 40.14
20 Vuori Rauno AngA 47.29 0.10.05 38.93 39.85
21 Liikkanen Reima LaTa 47.35 0.10.11 38.73 39.65
22 Halme Tapio AngA 47.52 0.10.28 38.39 39.30
23 Aherto Jorma LS-37 47.53 0.10.29 38.26 39.17
24 Pensas Esko LaihLu 48.24 0.11.00 37.74 38.64
25 Salmi Veijo RR 49.47 0.12.23 36.58 37.45
26 Kronholm Peter Brahe 50.46 0.13.22 35.77 36.62
27 Halla-Aho Timo JSRasti 51.12 0.13.48 35.36 36.20
28 Hämynen Timo ÄäSa 51.22 0.13.58 35.14 35.98
29 Etu-Huitti Arto MSParma 52.05 0.14.41 34.55 35.37
30 Högnäs Tore Brahe 52.15 0.14.51 34.34 35.16
31 Pihlajamaa Martti VetU 52.57 0.15.33 33.78 34.59
32 Nieminen Tapio JRV 53.36 0.16.12 33.27 34.06
33 Kurkela Reino OH 54.26 0.17.02 32.66 33.44
34 Nurminen Jouko TP 55.37 0.18.13 31.87 32.63
35 Moilanen Teemu TP 56.05 0.18.41 31.51 32.26
36 Turkka Esko KS 56.50 0.19.26 31.00 31.73
37 Tuononen Ismo KS 57.44 0.20.20 30.42 31.14
38 Linjala Pekka SaSu 57.49 0.20.25 30.28 31.00
39 Eriksson Sven GIF 59.37 0.22.13 29.28 29.97
40 Käyhkö Jaakko RaPi 59.47 0.22.23 29.10 29.80
41 Hannukainen Raimo KanSu 1.00.00 0.22.36 28.91 29.60
42 Koistinen Kari HiKi 1.00.25 0.23.01 28.62 29.30
43 Leppälä Martti HlS 1.01.16 0.23.52 28.13 28.80
44 Nurisalo Seppo KoS 1.01.18 0.23.54 28.03 28.70
45 Nieminen Taisto RaPi 1.02.43 0.25.19 27.31 27.96
46 Ruokamo Eero OuTa 1.02.56 0.25.32 27.13 27.78
47 Lukander Harri RaPi 1.05.45 0.28.21 25.89 26.50
48 Nevalainen Eero Pihkan 1.05.58 0.28.34 25.72 26.33
49 Lahtinen Jouko HS 1.07.53 0.30.29 24.91 25.51
50 Pinola Timo KaSu 1.07.56 0.30.32 24.81 25.41
51 Kumpulainen Olli JäPa 1.12.12 0.34.48 23.27 23.83
52 Kokkoniemi Jukka Pihkan 1.13.11 0.35.47 22.89 23.43
53 Jokinen Matti TuVi 1.23.18 0.45.54 20.04 20.52
53 Kaasinen Aulis Pohjant 1.23.18 0.45.54 20.04 20.52
55 Kallio Jarmo OrPo 1.25.17 0.47.53 19.45 19.91

Sarja H65AL
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suorsa Matti PudU 42.19 0.00.00 33.93 34.27
2 Korpijärvi Asko KannUra 43.40 0.01.21 32.65 32.99
3 Laine Esa KauPo 44.04 0.01.45 32.14 32.46
4 Nyberg Henry Trian 46.40 0.04.21 30.13 30.44
5 Raatikainen Seppo SaPu 47.52 0.05.33 29.17 29.47
6 Kotila Harri YlikNM 48.03 0.05.44 28.86 29.15
7 Kartaslammi Ari IkNV 48.55 0.06.36 28.15 28.43
8 Andersson Bror KSF 50.30 0.08.11 27.07 27.35
9 Leinonen Jyri PaltU 50.38 0.08.19 26.81 27.08
10 Haajanen Juha Pohjant 50.49 0.08.30 26.52 26.79
11 Seppänen Pentti SuomRa 50.52 0.08.33 26.30 26.57
12 Tahkola Tapio KEV 51.10 0.08.51 25.95 26.22
13 Ronkainen Timo KEV 52.56 0.10.37 24.90 25.16
14 Huusko Martti IisVi 54.00 0.11.41 24.23 24.48
15 Kaataja Jorma RasKe 54.46 0.12.27 23.71 23.95
16 Haapasalo Pertti Pohjant 57.19 0.15.00 22.49 22.71
17 Glad Timo Jyry 58.02 0.15.43 22.04 22.26
18 Seppänen Lauri SuomRa 58.46 0.16.27 21.60 21.82
19 Paaso Jouko PeRa 1.04.11 0.21.52 19.62 19.82
20 Karvonen Paavo IisVi 1.11.36 0.29.17 17.45 17.63
21 Manninen Pentti KuPe 1.11.47 0.29.28 17.27 17.45
22 Välikangas Antti Iisu 1.12.31 0.30.12 16.96 17.14
Nieminen Kimmo KajKu KES -

Sarja H70A
Matka
Osallistujien määrä 46
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kemppainen Taisto VaKa 40.01 0.00.00 47.32 49.28
2 Ollikainen Seppo JuvU 42.10 0.02.09 44.76 46.61
3 Lakanen Ensio VaajTe 42.21 0.02.20 44.42 46.25
4 Haataja Kari EE 44.53 0.04.52 41.77 43.49
5 Kokkonen Hannu AR 45.10 0.05.09 41.37 43.08
6 Hongisto Keijo LoJa 45.26 0.05.25 40.99 42.68
7 Väätäinen Seppo EsSu 47.31 0.07.30 39.06 40.67
8 Hänninen Tatu SaKa 48.33 0.08.32 38.10 39.67
9 Käyhkö Kari LS-37 48.54 0.08.53 37.69 39.25
10 Okkonen Eero KaSu 49.23 0.09.22 37.20 38.73
11 Hirvikallio Lassi LuuRa 49.50 0.09.49 36.73 38.25
12 Arvola Paavo TurSa 50.23 0.10.22 36.21 37.70
13 Halonen Pauli SäynSa 51.06 0.11.05 35.58 37.05
14 Tolvanen Mauri LeSi 51.19 0.11.18 35.30 36.76
15 Härkönen Arto KajKu 51.26 0.11.25 35.10 36.55
16 Tuohimaa Esko ONMKY 51.58 0.11.57 34.62 36.05
17 Päivärinta Matti KiimU 52.08 0.12.07 34.39 35.81
18 Tamminen Pentti PertPe 52.13 0.12.12 34.21 35.62
19 Miettinen Kauko SuoVa 52.25 0.12.24 33.96 35.36
20 Keltamäki Seppo JoKu 52.33 0.12.32 33.75 35.15
21 Äikäs Esko TikSu 53.04 0.13.03 33.31 34.68
22 Lassila Heikki PiTa 53.50 0.13.49 32.71 34.07
23 Lavikainen Jussi KangSK 53.59 0.13.58 32.51 33.85
24 Kattilakoski Eero KPV 54.45 0.14.44 31.94 33.25
25 Suutarinen Erkki VirtU 54.48 0.14.47 31.79 33.10
26 Sevon Niilo SalRe 55.09 0.15.08 31.48 32.78
26 Liukkonen Leo PiVe 55.09 0.15.08 31.48 32.78
28 Pääkkönen Ari KuPe 55.25 0.15.24 31.10 32.38
29 Ebisawa Tadashi JPN 56.40 0.16.39 30.30 31.55
30 Lindqvist Pekka RaKaS 58.53 0.18.52 29.05 30.25
31 Kari Erkki KajKu 1.00.40 0.20.39 28.09 29.25
32 Piirainen Raimo KajKu 1.02.51 0.22.50 27.02 28.13
33 Myllymäki Ari KPV 1.03.13 0.23.12 26.76 27.87
34 Keränen Kauko UrjU 1.03.22 0.23.21 26.60 27.70
35 Rautanen Pauli JäPa 1.03.45 0.23.44 26.34 27.43
36 Butilkin Niilo SäynSa 1.04.16 0.24.15 26.03 27.10
37 Salmenoja Pertti HirvHe 1.04.28 0.24.27 25.85 26.92
38 Sivén Osmo ÄhtU 1.04.43 0.24.42 25.65 26.71
39 Ahola Pentti PäLuLu 1.08.48 0.28.47 24.04 25.03
40 Laine Jaakko HS 1.10.19 0.30.18 23.43 24.40
41 Kekki Mikko I KS 1.11.20 0.31.19 23.01 23.96
42 Espo Matti KS 1.12.23 0.32.22 22.59 23.52
43 Ruokolainen Hannu KR 1.19.02 0.39.01 20.61 21.46
44 Pöntinen Jorma Navi 1.28.17 0.48.16 18.38 19.13
45 Nefedov Igor EsSu 1.28.21 0.48.20 18.29 19.05
46 Niemi Ilkka Brahe 1.37.07 0.57.06 16.57 17.26

Sarja H70AL
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Alanko Tapio PerhKi 31.37 0.00.00 34.30 34.48
2 Röytiö Lauri PR 33.45 0.02.08 31.96 32.13
3 Mäkelä Timo YlivKu 34.02 0.02.25 31.52 31.69
4 Väänänen Matti NilsNu 35.13 0.03.36 30.29 30.46
5 Antikainen Raimo KuoSu 37.13 0.05.36 28.51 28.66
6 Juutinen Hannu Pohjant 39.47 0.08.10 26.53 26.67
7 Rajala Olavi KanSu 39.56 0.08.19 26.28 26.42
8 Pöllönen Tenho LappRi 40.22 0.08.45 25.85 25.99
9 Valli Seppo KauKa 45.36 0.13.59 22.76 22.88
10 Pajula Keijo LapVi 46.13 0.14.36 22.33 22.45
11 Havia Jouko PR 46.32 0.14.55 22.05 22.17
12 Lappalainen Martti Navi 47.12 0.15.35 21.62 21.74
13 Vuorio Olavi JäPa 47.37 0.16.00 21.31 21.42
14 Heinonen Kari KuoSu 48.48 0.17.11 20.67 20.78
15 Pajula Ilkka LapVi 48.58 0.17.21 20.48 20.59
16 Haaranen Juho LipTa 50.30 0.18.53 19.75 19.85
17 Pohjola Pekka HauSi 51.28 0.19.51 19.26 19.37
18 Holappa Paavo JäPa 51.45 0.20.08 19.04 19.15
19 Kosenius Jari RiSu 51.47 0.20.10 18.92 19.02
20 Kautto Lennart S-JKL 52.25 0.20.48 18.58 18.68
21 Pajamäki Kalevi SäynSa 53.35 0.21.58 18.07 18.16
22 Kares Olli EuVe 54.21 0.22.44 17.71 17.80
23 Finnilä Mauri VetU 55.06 0.23.29 17.36 17.45
24 Mäkelä Juha HimU 55.16 0.23.39 17.20 17.29
25 Hourula Matti Reima 55.45 0.24.08 16.95 17.04
26 Humalamäki Hannu ÄhtU 1.03.26 0.31.49 14.80 14.88
27 Nordqvist Raimo EsAk 1.21.45 0.50.08 11.42 11.48
28 Sinkkonen Aulis KeKaRa 1.33.50 1.02.13 9.88 9.94
29 Aaltonen Jukka Brahe 2.12.39 1.41.02 6.95 6.99

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 52
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kattilakoski Matti KPV 33.06 0.00.00 38.54 37.26
2 Pitkänen Heikki RaVa 33.36 0.00.30 37.85 36.60
3 Jokinen Leo KoS 34.08 0.01.02 37.15 35.92
4 Hongisto Heimo LoJa 36.48 0.03.42 34.36 33.22
5 Kilpeläinen Kauko KuPe 37.09 0.04.03 33.93 32.81
6 Rusko Heikki VaajTe 37.43 0.04.37 33.32 32.22
7 Laitinen Olli PeRa 37.48 0.04.42 33.15 32.05
8 Ansamaa Reino RaN 38.41 0.05.35 32.29 31.23
9 Erkinheimo Voitto KortJV 39.47 0.06.41 31.31 30.27
10 Mustonen Lauri AlatPi 40.15 0.07.09 30.85 29.83
11 Kätkä Vesa Reima 40.23 0.07.17 30.66 29.64
12 Moisio Kalevi TuS 41.55 0.08.49 29.45 28.47
13 Herttuainen Vesa RaKaS 42.02 0.08.56 29.27 28.31
14 Salminen Jorma VaKa 42.39 0.09.33 28.76 27.81
15 Seilonen Reino KaSu 43.35 0.10.29 28.06 27.13
16 Saarimäki Jorma VaaSu 43.47 0.10.41 27.85 26.93
17 Haapala Risto KoS 44.10 0.11.04 27.52 26.61
18 Mäkinen Juhani SalRe 44.42 0.11.36 27.11 26.21
19 Kiltinen Juhani KeuKi 45.45 0.12.39 26.40 25.53
20 Helanti Arvo SalRe 47.23 0.14.17 25.41 24.57
21 Taipalus Esko RasKe 47.40 0.14.34 25.19 24.35
22 Lappalainen Jorma KaSu 48.42 0.15.36 24.57 23.76
23 Railo Matti LS-37 49.28 0.16.22 24.12 23.32
24 Kettunen Erkki SäynSa 49.38 0.16.32 23.96 23.17
25 Valkonen Mikko Hanka 50.04 0.16.58 23.68 22.90
26 Kinnunen Raimo Pohjant 50.30 0.17.24 23.40 22.63
27 Lukkarinen Olavi Pohjant 50.32 0.17.26 23.31 22.54
28 Kervinen Unto JäPa 51.00 0.17.54 23.02 22.26
29 Näsi Mauno RaJu 51.40 0.18.34 22.65 21.91
30 Lahti Hannu PäijRa 52.04 0.18.58 22.41 21.67
30 Hanhela Mauno HaHe 52.04 0.18.58 22.41 21.67
32 Partanen Aimo NilsNu 52.11 0.19.05 22.21 21.48
33 Rautanen Kyösti TuuSe 52.58 0.19.52 21.82 21.09
34 Lång Eero KaSu 54.38 0.21.32 21.08 20.38
35 Kukkohovi Reino OSVA 55.17 0.22.11 20.77 20.08
36 Kumpulainen Matti IisVi 56.18 0.23.12 20.32 19.65
37 Lassila Matti SalRe 56.49 0.23.43 20.07 19.41
38 Paavola Vesa EE 57.15 0.24.09 19.86 19.20
39 Myllymaa Kauko OulRe 58.59 0.25.53 19.21 18.57
40 Verha Koitto VaRa 59.40 0.26.34 18.93 18.30
41 Luukkonen Taisto PudU 1.00.17 0.27.11 18.67 18.05
42 Kykkänen Herkko KaaRa 1.00.31 0.27.25 18.54 17.92
43 Pelkonen Alpo OSVA 1.02.58 0.29.52 17.75 17.17
44 Karjalainen Reijo KaSu 1.05.21 0.32.15 17.05 16.49
45 Nousiainen Pekka KR 1.06.09 0.33.03 16.79 16.23
46 Orrensalo Reijo TuVi 1.08.41 0.35.35 16.11 15.58
47 Shikano Kanji JPN 1.14.05 0.40.59 14.89 14.40
48 Saarinen Mikko KeuKi 1.17.22 0.44.16 14.21 13.74
49 Rönkkö Paavo EsSu 1.22.46 0.49.40 13.24 12.80
50 Lähdekorpi Mauri Femman 1.23.38 0.50.32 13.05 12.62
51 Tyyskänen Unto MSParma 1.28.25 0.55.19 12.30 11.90
Tukiainen Tapio HyRa KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ekström Marcus KauWi 32.52 0.00.00 32.47 31.23
2 Tahvanainen Veijo LS-37 36.50 0.03.58 28.79 27.69
3 Tsurkin Leo VaKa 37.14 0.04.22 28.30 27.22
4 Nikula Reino OuTa 37.19 0.04.27 28.06 26.99
5 Jokikuona Toivo RasTiimi 38.59 0.06.07 26.69 25.67
6 Mikkilä Mauno NiS 41.04 0.08.12 25.17 24.21
7 Männikkö Kalle ONMKY 41.11 0.08.19 24.94 23.99
8 Tolmunen Tauno SäynSa 41.49 0.08.57 24.40 23.47
9 Fränti Eero KoS 43.14 0.10.22 23.45 22.56
10 Pelkonen Toivo YlikNM 45.32 0.12.40 22.12 21.27
11 Sandgren Lars NOK 45.45 0.12.53 21.87 21.03
12 Heiskanen Viljo NurmSe 45.47 0.12.55 21.70 20.88
13 Kuutti Jorma PertPe 46.51 0.13.59 21.07 20.27
14 Lehtinen Lauri KuoSu 48.12 0.15.20 20.34 19.57
15 Kärkkäinen Eero EsSu 48.51 0.15.59 19.93 19.17
16 Sulander Heikki EE 51.35 0.18.43 18.75 18.03
17 Kittilä Olavi SalRe 51.47 0.18.55 18.55 17.84
18 Koski Matti J NOK 53.38 0.20.46 17.78 17.10
19 Paavola Seppo EE 53.43 0.20.51 17.63 16.96
20 Setälä Toivo JäPa 57.01 0.24.09 16.49 15.86
21 Mattila Kalervo RasKa 57.10 0.24.18 16.33 15.71
22 Salmi Tarmo JoKu 1.02.04 0.29.12 14.94 14.37
Ronkainen Väinö KEV HYL -
Nurmi Pekka RaLu HYL -
Pietiläinen Erkki PeRa KES -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Matikainen Martti KeKaRa 32.08 0.00.00
2 Ranta Esko LS-37 45.59 0.13.51

Sarja H17-20B
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liuha Matias ViPa 48.56 0.00.00 39.60 39.60
2 Kyckling Veikka RaHa 55.28 0.06.32 34.06 34.06
3 Liuha Otto ViPa 58.08 0.09.12 31.67 31.67
4 Kouvalainen Olli Kiuru 1.02.40 0.13.44 28.60 28.60
5 Karjalainen Rasmus LipTa 1.06.55 0.17.59 26.06 26.06
6 Nieminen Eero S-JKL 1.07.50 0.18.54 25.00 25.00
7 Friman Ben Solf 1.16.31 0.27.35 21.53 21.53

Sarja H16B
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ritvanen Arttu Kiuru 37.23 0.00.00 30.80 30.80
2 Karjalainen Kasperi LipTa 45.49 0.08.26 24.50 24.50
3 Eronen Jooa KaRa 48.01 0.10.38 22.78 22.78
4 Korrol Kaspar Mathias EST 48.49 0.11.26 21.82 21.82
5 Saari Okko SiiRa 56.46 0.19.23 18.25 18.25
6 Triipponen Vetja KuPe 1.08.53 0.31.30 14.63 14.63
7 Rantanen Justus HyRa 1.13.59 0.36.36 13.23 13.23

Sarja H14A
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hietala Vilho S-JKL 22.56 0.00.00
2 Kouvalainen Niilo Kiuru 26.01 0.03.05
3 Sundberg Hannes Minken 26.21 0.03.25
4 Hirvilahti Niklas VeVe 26.22 0.03.26
5 Närhi Eetu AnttU 26.25 0.03.29
6 Pellikka Väinö HiKi 26.52 0.03.56
7 Rieppo Veeti KR 27.20 0.04.24
8 Juote Aleksi LHR 28.15 0.05.19
9 Kiintola Eemil KS 28.18 0.05.22
10 Tolonen Vilho Koovee 28.53 0.05.57
11 Koski Juuso YKV 30.27 0.07.31
12 Korhonen Karri KaSu 31.36 0.08.40
13 Hölsö Tuomas RaJu 33.16 0.10.20
14 Karetjoki Eemil LS-37 35.49 0.12.53
15 Wikblom Sander Minken 36.20 0.13.24
16 Grankull Sebastian Kronan 38.39 0.15.43
17 Heikkinen Arttu KaSu 45.39 0.22.43
18 Hakkarainen Viljami SoJy 1.02.19 0.39.23
Lauri Heikki OH HYL -
Mäkelä Konsta Koovee KES -

Sarja H13-14B
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ukkola Santeri Pohjant 25.52 0.00.00
2 Väkiparta Simo RR 27.52 0.02.00
3 Eronen Jero KaRa 31.41 0.05.49
4 Simola Viljo LuuRa 38.43 0.12.51
5 Kauppila Roope Koovee 45.05 0.19.13
6 Hautamäki Arttu RasKe 46.09 0.20.17
7 Kenttä Voima OK77 50.34 0.24.42
8 Holmström Samuli Trian 50.38 0.24.46
9 Karjalainen Akseli KuoSu 55.15 0.29.23
10 Kinnari Vilho KarjUra 1.31.50 1.05.58

Sarja H13A
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Viippola Veeti OuTa 19.11 0.00.00
2 Siivonen Eero Koovee 23.05 0.03.54
3 Kankaanpää Mikki EsSu 24.13 0.05.02
4 Bonden Sisu RaN 25.32 0.06.21
5 Fränti Onni RaJu 26.01 0.06.50
6 Heikkinen Konsta SoJy 26.39 0.07.28
7 Haapamäki Aaro KauKa 27.25 0.08.14
8 Westerholm Lauri Pohjant 27.38 0.08.27
9 Lång Elmeri KuoSu 27.50 0.08.39
10 Antikainen Eero RasKu 28.22 0.09.11
11 Suvinen Sisu SaSu 28.25 0.09.14
12 Lilja Masi TP 28.43 0.09.32
13 Murtovaara Tuukka S-2000 29.12 0.10.01
14 Hanhijärvi Matteus EsAk 31.20 0.12.09
15 Ryhänen Leo Navi 31.39 0.12.28
16 Kalilainen Jussi SaSu 32.00 0.12.49
17 Pallonen Niklas SonPa 32.33 0.13.22
18 Hemminki Eemeli RasKu 33.34 0.14.23
19 Mourujärvi Jere RR 35.35 0.16.24
20 Sorsa Lauri SoJy 35.49 0.16.38
21 Lehtonen Eemeli HauSi 37.40 0.18.29
22 Joronen Aatu RasKu 39.02 0.19.51
23 Ala-Honkola Iivari LapVi 47.34 0.28.23
24 Seväkivi Heikki Pohjant 49.46 0.30.35
25 Tihinen Matias LaiVe 58.25 0.39.14
26 Blazquez Valverde Angel ESP 1.25.51 1.06.40
Matilainen Tuomas EsSu KES -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kantelinen Vili HyRa 17.13 0.00.00
2 Kiukkonen Leevi KauKa 18.02 0.00.49
3 Lepistö Onni HauSi 18.54 0.01.41
4 Hietala Nuutti S-JKL 19.00 0.01.47
5 Orhanen Kaarlo RasKu 19.04 0.01.51
6 Repo Saku TP 19.36 0.02.23
7 Koskinen Linus Trian 19.55 0.02.42
8 Ekström Lassi MSParma 22.31 0.05.18
9 Lyytinen Topias SuoVa 22.54 0.05.41
10 Sundberg Elias Minken 23.03 0.05.50
11 Korhonen Veikko KaSu 24.18 0.07.05
12 Rieppo Lenni KR 24.57 0.07.44
13 Luhtala Akseli SomEsa 26.08 0.08.55
14 Saari Olavi SiiRa 26.13 0.09.00
15 Turpeinen Topi ViPa 26.29 0.09.16
16 Holappa Akseli SuomRa 26.38 0.09.25
17 Schroderus Nikke KaSu 26.58 0.09.45
18 Johansson Patrik EsSu 28.30 0.11.17
19 Pohjola Ilmari HauSi 29.36 0.12.23
20 Kallio Matias S-JKL 30.20 0.13.07
21 Asikainen Viljami JoKu 30.52 0.13.39
22 Sorri Juho KeuKi 31.27 0.14.14
23 Mäkäräinen Eeli Pohjant 32.11 0.14.58
24 Kinni Aaro EsSu 33.37 0.16.24
25 Farkas Niklas EsSu 35.12 0.17.59
26 Launonen Lauri KuoSu 43.16 0.26.03
27 Karttila Eero MSParma 1.06.55 0.49.42
28 Haapalehto Kaapo VetU 1.20.08 1.02.55
Vnuk González Andrés ESP KES -
Loukkalahti Antti RR HYL -
Hoikka Sulo SoJy HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Saalasti Toivo KR 16.02 0.00.00
2 Koski Konsta Koovee 17.50 0.01.48
3 Alatalo Juho YlikNM 21.08 0.05.06
4 Hietala Samu LapVi 21.59 0.05.57
5 Lehtonen Eino SKUusi 22.09 0.06.07
6 Honkanen Iivari LapVi 22.36 0.06.34
7 Alahäivälä Pauli PudU 22.37 0.06.35
8 Peltonen Jaakko JRV 22.52 0.06.50
9 Sopanen Matias LappRi 23.10 0.07.08
10 Kolehmainen Matias SäynSa 24.04 0.08.02
11 Bonden Pyry RaN 26.53 0.10.51
12 Hautamäki Aaro RasKe 27.37 0.11.35
13 Matilainen Sakari EsSu 29.54 0.13.52
14 Oja Leo LapVi 30.08 0.14.06
15 Juote Severi SomEsa 30.39 0.14.37
16 Koponen Tuukka KuoSu 31.07 0.15.05
17 Leinonen Hannes LaiVe 32.02 0.16.00
18 Nikunen Miska Terjärv 39.19 0.23.17
19 Sillanpää Touko Lynx 45.55 0.29.53
20 Nivukoski Hugo YKV 1.01.37 0.45.35
Päätalo Perttu AlatPi HYL -
Pentinsaari Atte S-2000 HYL -
Malinen Joona KuoSu HYL -
Heino Santeri Pohjant HYL -
Murtovaara Topias S-2000 KES -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salmenoja Elmo MSParma 12.54 0.00.00
2 Salomäki Oskari HyRa 14.33 0.01.39
3 Korpinen Veikko AnttU 16.12 0.03.18
4 Kangas Emil Pohjant 16.30 0.03.36
5 Sabel Santeri HauSi 16.59 0.04.05
6 Seväkivi Eero LaiVe 18.11 0.05.17
7 Väisänen Viljami LaiVe 18.33 0.05.39
8 Kinni Otto EsSu 18.46 0.05.52
9 Pallonen Aleksi SonPa 19.06 0.06.12
10 Heikkinen Aaro SoJy 20.37 0.07.43
11 Lakanen Otso LappRi 20.45 0.07.51
12 Kenttä Elmo OK77 20.58 0.08.04
13 Tihinen Elias LaiVe 21.26 0.08.32
14 Haapalehto Aarni VetU 22.09 0.09.15
15 Kankaanpää Akseli LaihLu 23.14 0.10.20
16 Rantanen Eelis HyRa 25.14 0.12.20
17 Hauvonen Väinö Raseborg 26.08 0.13.14
18 Ylikojola Vilho RaJu 26.14 0.13.20
19 Liuha Jaakko ViPa 28.36 0.15.42
20 Kallio Topias S-JKL 29.55 0.17.01
21 Alasuvanto Manu KaJu 42.29 0.29.35

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Zuikov Kirill KR 12.40 0.00.00
2 Laamanen Atte TarpSu 14.41 0.02.01
3 Haikonen Kevin Koovee 15.30 0.02.50
4 Turkka Teo KS 16.08 0.03.28
5 Pohjola Arttu HauSi 16.20 0.03.40
6 Fränti Iivo LapVi 16.51 0.04.11
7 Sorri Niilo KeuKi 17.08 0.04.28
8 Repo Hugo TP 17.43 0.05.03
9 Suvinen Nuutti SaSu 20.16 0.07.36
10 Kosenius Juho RiSu 21.05 0.08.25
11 Hyvönen Elias SoJy 21.55 0.09.15
12 Malinen Miika KuoSu 22.01 0.09.21
13 Vainio Juuso PudU 22.16 0.09.36
14 Turpeinen Jussi ViPa 22.59 0.10.19
15 Lahti Mikael KeuKi 24.12 0.11.32
16 Alatalo Topi YlikNM 25.37 0.12.57
17 Murtovaara Teppo S-2000 26.04 0.13.24
18 Koivusalo Peetu RasKa 26.15 0.13.35
19 Liukkonen Lassi RR 27.20 0.14.40
20 Holappa Lassi SuomRa 27.31 0.14.51
21 Troger Leonhard VetU 27.44 0.15.04
22 Harju Frans KPV 28.04 0.15.24
23 Näpänkangas Eero S-JKL 28.07 0.15.27
24 Laukkanen Kerkko KarjUra 34.45 0.22.05

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Damskägg Oiva HyRa 13.37 0.00.00
2 Moisander Iivo HyRa 14.20 0.00.43
3 Hovila Otto YKV 15.54 0.02.17
4 Salmenoja Urho MSParma 16.23 0.02.46
5 Tiihonen Eino KaSu 17.04 0.03.27
6 Luhtala Elias SomEsa 17.33 0.03.56
7 Koskinen Ruben Trian 17.41 0.04.04
8 Sabel Vertti HauSi 17.45 0.04.08
9 Korhonen Visa-Kalle KaSu 18.27 0.04.50
10 Hyvämäki Onni RR 18.30 0.04.53
11 Nikkinen Niilo EsAk 18.46 0.05.09
12 Zuikov Andrei KR 20.18 0.06.41
13 Murtola Vilho KaSu 20.32 0.06.55
14 Lindberg Aatu HauSi 21.35 0.07.58
15 Haapamäki Eino KauKa 21.36 0.07.59
16 Joensuu Julius S-JKL 22.06 0.08.29
17 Karjalainen Ohto S-JKL 24.38 0.11.01
18 Sergejeff Leo Iisu 25.11 0.11.34
19 Koskinen Otso EsSu 26.16 0.12.39
20 Kenner Leevi PR 29.04 0.15.27
21 Alasuvanto Max KaJu 29.50 0.16.13
22 Kumpulainen Väinö JäPa 30.46 0.17.09
23 Heikkinen Eeli SoJy 31.37 0.18.00
24 Laine Oiva TP 46.07 0.32.30
Myllylä Tuukka Pohjant KES -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyyryläinen Laura AnttU 46.37 0.00.00 59.09 55.74
2 Asikainen Satu RaJu 47.06 0.00.29 57.86 54.57
3 Höglund Henna ORa 47.42 0.01.05 56.51 53.30
4 Fagerudd Anna-Sofia Trian 48.01 0.01.24 55.53 52.37
5 Nefedova Irina EsSu 55.18 0.08.41 47.68 44.97
6 Heinilä Saana IinYr 59.21 0.12.44 43.93 41.43
7 Bergman Marjo OH 1.01.59 0.15.22 41.59 39.22
8 Tiitto Johanna RasTiimi 1.02.43 0.16.06 40.63 38.32
9 Honkanen Miitu KuoSu 1.04.32 0.17.55 39.03 36.81
10 Rauhala Elina EsAk 1.07.56 0.21.19 36.64 34.56
11 Hanhijärvi Marjukka EsAk 1.19.27 0.32.50 30.96 29.20
12 Lotvonen Essi LaiVe 1.19.40 0.33.03 30.50 28.77
13 Peltola Eeva LapVi 1.20.13 0.33.36 29.93 28.23
14 Pirttimaa Mimma YllRa 1.38.43 0.52.06 24.02 22.65
15 Holappa Suvi-Tuulia YlikNM 1.41.19 0.54.42 23.11 21.80

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kriikkula Johanna RaJu 32.52 0.00.00 65.28 63.15
2 Joensuu-Partanen Jenni KangSK 38.00 0.05.08 55.99 54.16
3 Karppinen Kukka-Maaria LaiVe 41.19 0.08.27 51.06 49.40
4 Pensas Johanna TuS 42.10 0.09.18 49.61 47.99
5 Kamila Minerva SuJu 46.41 0.13.49 44.43 42.98
6 Lotvonen Tiina LaiVe 48.22 0.15.30 42.51 41.12
7 Fränti Eeva-Maria LapVi 49.29 0.16.37 41.19 39.85
8 Jaakola Emma-Noora PudU 50.21 0.17.29 40.12 38.82
9 Kurikkala Eeva KaJu 57.27 0.24.35 34.85 33.72
10 Piht Kris Jette EST 57.46 0.24.54 34.35 33.23
11 Siponen Heidi Kiuru 59.01 0.26.09 33.32 32.24
12 Peltonen Iida LS-37 1.00.08 0.27.16 32.41 31.35
13 Pisto Henna NurmSe 1.02.09 0.29.17 31.07 30.06
14 Peltonen Elsa IPR 1.02.59 0.30.07 30.37 29.38
15 Lindfors Sonja Jyry 1.18.33 0.45.41 24.13 23.34
16 Peltola Anni LapVi 1.21.00 0.48.08 23.18 22.42
17 Loukusa Iina Iisu 1.32.04 0.59.12 20.20 19.54
18 Triipponen Vanni KuPe 1.37.05 1.04.13 18.97 18.35
19 Heikkilä Mariannika SaKa 1.41.03 1.08.11 18.05 17.46

Sarja D35A
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Joensuu Laura Pohjant 47.43 0.00.00 69.35 67.55
2 Nifakina Julia TaivKu 51.30 0.03.47 63.57 61.91
3 Kulju Annemari S-2000 54.24 0.06.41 59.53 57.98
4 Hemminki Heini RasKu 57.49 0.10.06 55.40 53.96
5 Ritanotko Johanna TP 58.41 0.10.58 53.97 52.57
6 Karetjoki Miia LS-37 59.27 0.11.44 52.68 51.31
7 Sabel Jenni Hiisi 59.34 0.11.51 51.98 50.63
8 Hyvönen Noora AngA 1.03.10 0.15.27 48.46 47.20
9 Korhonen Hanna KaSu 1.08.58 0.21.15 43.87 42.73
10 Salmi Anna MaMa 1.09.46 0.22.03 42.86 41.74
11 Rusanen Elina HauSi 1.10.42 0.22.59 41.79 40.70
12 Alakurtti Sari SoJy 1.26.22 0.38.39 33.80 32.92
13 Peltoniemi Anne S-2000 1.31.22 0.43.39 31.56 30.74
14 Sergejeff Kati Iisu 1.54.43 1.07.00 24.83 24.18
Rautanen Eeva TuuSe KES -

Sarja D35AL
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puhakka-Asikainen Mari JoKu 40.47 0.00.00 55.21 56.33
2 Kinni Maija TP 44.43 0.03.56 49.72 50.73
3 Suntioinen Riina AngA 46.38 0.05.51 47.08 48.03
4 Koivusalo Sanna RasKa 47.56 0.07.09 45.21 46.13
5 Simola Anni LuuRa 50.55 0.10.08 42.01 42.86
6 Juote Miia SomEsa 51.42 0.10.55 40.83 41.66
7 Himanka Satu IisVi 56.25 0.15.38 36.92 37.67
8 Liukkonen Sara RR 1.03.00 0.22.13 32.61 33.27
9 Himanka Suvi KaJu 1.06.38 0.25.51 30.41 31.03
10 Hassinen Heidi RaJu 1.08.56 0.28.09 28.99 29.58
11 Karhumäki Laura Brahe 1.14.44 0.33.57 26.36 26.90
12 Stalder Barbara SUI 1.19.44 0.38.57 24.36 24.85
13 Kunttu Lotta RaPi 1.21.17 0.40.30 23.55 24.02

Sarja D40A
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Autio Päivi Hiisi 36.53 0.00.00 68.16 63.77
2 Siivonen Hanna-Mari Koovee 37.44 0.00.51 66.17 61.91
3 Laitinen Kaisa YlikNM 44.58 0.08.05 55.15 51.60
4 Torvela Tiina KuoSu 45.22 0.08.29 54.28 50.79
5 Luhtala Johanna SomEsa 47.18 0.10.25 51.70 48.37
6 Hemminki Tiina PoRa 48.28 0.11.35 50.10 46.88
7 Laitinen Maria YlikNM 49.20 0.12.27 48.87 45.73
8 Tyyskänen Annu OH 49.21 0.12.28 48.51 45.39
9 Vaara Inga-Maria KaRa 49.50 0.12.57 47.70 44.63
10 Stalder Christine SUI 50.18 0.13.25 46.91 43.89
11 Keski-Säntti Eija YKV 53.01 0.16.08 44.19 41.34
12 Haapamäki Maria KauKa 53.58 0.17.05 43.09 40.32
13 Koskela Tiina VetU 56.00 0.19.07 41.22 38.57
14 Jaaranen Anu Kiuru 57.02 0.20.09 40.17 37.59
15 Vaaralahti Kirsi HyRa 1.00.10 0.23.17 37.80 35.36
16 Hokkanen Anni Pohjant 1.01.41 0.24.48 36.59 34.23
17 Vanhala Annastiina KuPe 1.02.20 0.25.27 35.93 33.62
18 Pasanen Maija SuomRa 1.02.41 0.25.48 35.46 33.18
19 Marttinen Minna VaKa 1.04.40 0.27.47 34.11 31.91
20 Kuuri-Riutta Eeva KS 1.09.51 0.32.58 31.33 29.31
21 Lehtonen Kirsi HauSi 1.15.25 0.38.32 28.79 26.94
22 Korhonen Jaana KaSu 1.16.50 0.39.57 28.04 26.23
Andersén Tiina EsAk KES -

Sarja D40AL
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Röytiö Jaana PR 37.32 0.00.00 37.12 35.40
2 Kiiskinen Kirsi LS-37 43.32 0.06.00 31.72 30.25
3 Hemminki Hanna PoRa 43.42 0.06.10 31.32 29.87
4 Holappa Emma SuomRa 56.17 0.18.45 24.10 22.98
5 Sinisammal Liisa JRV 1.02.33 0.25.01 21.49 20.49
6 Rokala Johanna HalTo 1.02.55 0.25.23 21.17 20.19
7 Krappe Johanna MSParma 1.03.35 0.26.03 20.75 19.79
8 Vidqvist Leena SoJy 1.06.46 0.29.14 19.58 18.67
9 Ojanen Tiia VaRa 1.07.14 0.29.42 19.26 18.37
10 Karvonen Tiina SomEsa 1.09.33 0.32.01 18.44 17.59
11 Laamanen Päivi TarpSu 1.10.21 0.32.49 18.06 17.22
12 Taanila Maria KanSu 1.20.29 0.42.57 15.63 14.91
13 Hietala Maija KannUra 1.24.46 0.47.14 14.70 14.02
14 Maukonen Erja HimU 1.28.23 0.50.51 13.96 13.31
15 Lähetkangas-Heikkinen Alma Pohjant 1.29.15 0.51.43 13.68 13.05
16 Kaartinen Sanna KeKaRa 1.32.45 0.55.13 13.03 12.43
17 Silde Annika EST 1.37.46 1.00.14 12.24 11.67
Hakkarainen Riitta-Liisa SoJy HYL -

Sarja D45A
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pesu Mervi Hiilto 39.21 0.00.00 63.54 67.80
2 Mäenpää Katri SoJy 41.59 0.02.38 59.26 63.23
3 Grüniger Huber Brigitte SUI 43.14 0.03.53 57.26 61.09
4 Sivill Saana S-JKL 46.58 0.07.37 52.44 55.95
5 Seppänen Katja Hiisi 47.28 0.08.07 51.62 55.08
6 Pallonen Heli SonPa 48.17 0.08.56 50.49 53.88
7 Eeva Jonna KangSK 49.36 0.10.15 48.90 52.18
8 Martinmäki Kaisu Pohjant 50.20 0.10.59 47.94 51.15
9 Kyckling Katja Lynx 50.21 0.11.00 47.67 50.87
10 Karppinen Satu YlikNM 52.07 0.12.46 45.82 48.89
11 Ketola Heli Koovee 53.32 0.14.11 44.37 47.35
12 Friman Kaisa HyRa 53.45 0.14.24 43.96 46.91
13 Löfbacka Sanna KPV 54.17 0.14.56 43.30 46.20
14 Hyyryläinen Ulla EsAk 57.42 0.18.21 40.52 43.23
15 Lauri Laura OH 58.03 0.18.42 40.06 42.74
16 Grankull Jaana Kronan 58.06 0.18.45 39.81 42.48
17 Rotola-Pukkila Minna KauKa 58.41 0.19.20 39.20 41.83
18 Päivinen Sonja KR 59.15 0.19.54 38.61 41.20
19 Väätäinen Hanna KuoSu 1.01.24 0.22.03 37.06 39.54
20 Goman Annukka VePo 1.01.28 0.22.07 36.81 39.28
21 Frant Nina S-2000 1.01.34 0.22.13 36.55 39.00
22 Lyytinen Tiina SuoVa 1.01.39 0.22.18 36.30 38.73
23 Lainkari Mari JRV 1.01.56 0.22.35 35.93 38.34
24 Saari Henna SiiRa 1.02.38 0.23.17 35.33 37.70
25 Wolff Charlotta Raseborg 1.03.19 0.23.58 34.75 37.08
26 Laurinen Mari HyRa 1.06.16 0.26.55 33.02 35.23
27 Kela Merja OulRe 1.10.18 0.30.57 30.94 33.02
28 Sillanpää Hanna Lynx 1.10.43 0.31.22 30.58 32.63
29 Mesonero Guerra Piedad ESP 1.16.13 0.36.52 28.21 30.10
30 Leiniö Sari HS 1.18.21 0.39.00 27.29 29.11
31 Lehtonen Raisa SiiRa 1.26.35 0.47.14 24.55 26.19

Sarja D45AL
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koski Hanna-Maija Koovee 42.02 0.00.00 48.53 46.21
2 Salmi Maria LappRi 44.58 0.02.56 44.79 42.65
3 Piht Ingrid EST 48.48 0.06.46 40.75 38.81
4 Flöjt-Leinonen Laura KaSu 48.52 0.06.50 40.18 38.26
5 Heino Sanna Pohjant 53.20 0.11.18 36.33 34.60
6 Laine Heli TP 55.24 0.13.22 34.52 32.87
7 Lehtinen Anne KauKa 55.59 0.13.57 33.70 32.09
8 Komulainen Niina KaSu 56.06 0.14.04 33.18 31.59
9 Ikola Reeta LeSi 1.07.07 0.25.05 27.35 26.04
10 Karvonen-Hyvämäki Kirsi SomEsa 1.14.26 0.32.24 24.32 23.16
11 Jõgisu Liina EST 1.17.35 0.35.33 23.00 21.91
12 Nikunen Nina Terjärv 1.22.22 0.40.20 21.36 20.34
Prits Heidi EST HYL -

Sarja D50A
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarijärvi Sari RaN 38.19 0.00.00 58.21 54.37
2 Niskanen Kirsi VeVe 38.30 0.00.11 57.06 53.30
3 Haataja Mirka YlikNM 41.38 0.03.19 51.96 48.54
4 Pikkarainen Anu HS 44.57 0.06.38 47.39 44.26
5 Heikkinen Anniina VeVe 45.12 0.06.53 46.38 43.33
6 Holm Riikka SiiRa 54.23 0.16.04 37.94 35.44
7 Holma Kaisu OulRe 1.05.35 0.27.16 30.95 28.91
8 Achermann Therese SUI 1.06.37 0.28.18 29.97 27.99
9 Pellikka Katja HiKi 1.11.53 0.33.34 27.30 25.50
10 Kujala Anne-Mari RasKe 1.17.19 0.39.00 24.95 23.31
Koistinen Marjo EsSu KES -

Sarja D50AL
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Paavola Mira OuTa 45.46 0.00.00 29.34 29.34
2 Matikainen Tuula KeKaRa 46.09 0.00.23 28.37 28.37
3 Lousio Sanna Trian 49.54 0.04.08 25.57 25.57
4 Pipkova Tana CZE 50.02 0.04.16 24.83 24.83
5 Ala-Nissilä Tiina LoJa 1.02.09 0.16.23 19.45 19.45
6 Sippola Kaisu KEV 1.09.52 0.24.06 16.82 16.82
7 Valverde Carrillo Elena ESP 1.22.41 0.36.55 13.81 13.81

Sarja D55A
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahtinen Ulla S-JKL 38.04 0.00.00 61.82 60.09
2 Silvennoinen Tarja KR 38.29 0.00.25 60.82 59.13
3 Remahl Virpi LS-37 43.57 0.05.53 52.97 51.49
4 Tonder Marja SKVuoksi 44.10 0.06.06 52.42 50.96
5 Autti Marja-Liisa EsSu 46.21 0.08.17 49.68 48.30
6 Lotvonen Arja LaiVe 47.29 0.09.25 48.23 46.89
7 Viitanen Kirsi OH 51.54 0.13.50 43.88 42.66
8 Katajamäki Tuija KauWi 52.35 0.14.31 43.07 41.87
9 Lassila Päivi RasTiimi 54.19 0.16.15 41.47 40.31
10 Oikkonen Mirka OH 54.48 0.16.44 40.87 39.73
11 Korpela-Kamila Heidi SuJu 55.50 0.17.46 39.89 38.78
12 Juote Taina Pihkan 58.28 0.20.24 37.88 36.82
13 Kanerva Kerttu LapVe 59.17 0.21.13 37.14 36.11
14 Paalanen Anne RR 1.00.24 0.22.20 36.25 35.24
15 Punta Eeva KR 1.01.28 0.23.24 35.41 34.43
16 Valkonen-Korhonen Minna KuoSu 1.03.25 0.25.21 34.13 33.17
17 Koskela Sari RaJu 1.03.26 0.25.22 33.92 32.97
18 Salmi Kirsti RR 1.04.29 0.26.25 33.17 32.25
19 Villikka Sanna VeVe 1.06.17 0.28.13 32.08 31.18
20 Kauppinen Liisa SuomRa 1.06.29 0.28.25 31.79 30.91
21 Kosamo Maire PudU 1.07.25 0.29.21 31.17 30.30
22 Keski-Ojala Virpi YlivKu 1.07.26 0.29.22 30.97 30.11
23 Launis Teija Raus 1.14.16 0.36.12 27.95 27.17
24 Mäkinen Päivi OSVA 1.18.28 0.40.24 26.30 25.56
25 Filipsson-Korento Lena OK77 1.21.32 0.43.28 25.15 24.45
26 Karjalainen Eija SoJy 1.27.11 0.49.07 23.38 22.72
27 Mikkanen Pirita Raus 1.27.29 0.49.25 23.15 22.51
28 Koivumaa Jaana YllRa 1.28.08 0.50.04 22.84 22.20
Haverinen Tuula KaSu KES -

Sarja D55AL
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liukka Heli KR 40.25 0.00.00 28.60 28.60
2 Antikainen Marja-Leena MSParma 43.25 0.03.00 26.12 26.12
3 Hirvonen Auli KeKaRa 56.05 0.15.40 19.84 19.84
4 Bergman Heidi OH 1.01.28 0.21.03 17.75 17.75
5 Larikka Tiina SuJu 1.03.48 0.23.23 16.76 16.76
6 Reiman Anu AngA 1.04.32 0.24.07 16.23 16.23
7 Rajander Tuula KaSu 1.04.47 0.24.22 15.84 15.84
8 Eronen Päivi KaRa 1.20.00 0.39.35 12.55 12.55
9 Tuomisto Maarit JäPa 1.29.10 0.48.45 11.02 11.02

Sarja D60A
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aalto Pirjo RaN 32.40 0.00.00 54.12 52.02
2 Mäntynen Anne KR 36.00 0.03.20 48.79 46.89
3 Ekdahl Pirkko NiS 39.23 0.06.43 44.31 42.58
4 Malinen Paula KaSu 39.57 0.07.17 43.39 41.70
5 Oikarinen Sirkka TP 41.05 0.08.25 41.91 40.28
6 Laasonen Kirsi TP 43.10 0.10.30 39.62 38.08
7 Villikka-Storm Jaana EsSu 43.38 0.10.58 38.94 37.42
8 Vehomäki Pirkko ORa 43.52 0.11.12 38.47 36.97
9 Nurmi Maritta VaaSu 46.47 0.14.07 35.82 34.42
10 Koivuniemi Leena RaN 47.26 0.14.46 35.09 33.72
11 Hautala Päivi RaJu 48.24 0.15.44 34.15 32.82
12 Humalamäki Mirja SuomRa 48.45 0.16.05 33.67 32.35
13 Lahtinen Terttu IHR 49.07 0.16.27 33.18 31.89
14 Mäkineste-Mäkelä Päivi RasKu 51.30 0.18.50 31.42 30.20
15 Paronen Hanna IHR 51.37 0.18.57 31.13 29.91
16 Uusitalo Suvi-Päivikki IHR 57.05 0.24.25 27.94 26.85
17 Mahlanen-Peltola Sirpa LapVi 59.47 0.27.07 26.49 25.46
18 Erkkilä Hanna-Liisa NiS 1.03.07 0.30.27 24.91 23.94
19 Mattila Airi KPV 1.03.09 0.30.29 24.71 23.75
20 Humalamäki Marja ÄhtU 1.03.48 0.31.08 24.28 23.33
21 Hyytiäinen Tarja RaPi 1.08.29 0.35.49 22.45 21.58
22 Kananen Tuula JRV 1.35.01 1.02.21 16.06 15.43
23 Barnett Jane AUS 1.48.35 1.15.55 13.95 13.40
Kuisma Tuula SomEsa HYL -

Sarja D60AL
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauppinen Jaana SuomRa 39.57 0.00.00 24.10 24.10
2 Tolonen Päivi SuomRa 40.01 0.00.04 23.33 23.33
3 Heikkinen Jaana KEV 40.22 0.00.25 22.42 22.42
4 Laine Kirsi VaRa 45.59 0.06.02 19.05 19.05
5 Myllys Merja LHR 55.11 0.15.14 15.35 15.35
6 Vilminko Tuula SiSe 55.20 0.15.23 14.79 14.79

Sarja D65A
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lonka Hennariikka KR 38.13 0.00.00 49.18 49.25
2 Sivén Hannele ÄhtU 42.11 0.03.58 44.18 44.24
3 Anttonen Päivi ViPa 46.14 0.08.01 39.98 40.03
4 Antila Suvi PäLuLu 49.46 0.11.33 36.82 36.87
5 Juura Maarit KanSu 50.19 0.12.06 36.11 36.16
6 Kekki Päivi KS 51.35 0.13.22 34.92 34.97
7 Heinonen Kaija Pihkan 52.29 0.14.16 34.02 34.07
8 Lavikainen Pirjo KangSK 53.57 0.15.44 32.81 32.85
9 Koskenranta Raija JRV 55.23 0.17.10 31.67 31.72
10 Lukander Hilkka RaPi 56.23 0.18.10 30.83 30.88
11 Valonen Eila KaRa 57.14 0.19.01 30.10 30.14
12 Kuusela Vappu VaKa 57.34 0.19.21 29.66 29.70
13 Karjalainen Seija LaiVe 1.06.26 0.28.13 25.46 25.50
14 Pulkkinen Arja JoKu 1.11.02 0.32.49 23.59 23.63
15 Aaltonen Eeva-Kaarina Brahe 1.20.48 0.42.35 20.55 20.58
16 Liikanen Tarja EKSu 1.27.22 0.49.09 18.82 18.85
17 Narita Minako JPN 1.36.24 0.58.11 16.90 16.92
18 Hyvönen Eija NurmSe 1.47.07 1.08.54 15.06 15.08
Toivanen Tuula RaN HYL -

Sarja D65AL
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heinola Helena JoKu 41.17 0.00.00 30.01 24.20
2 Ojala Seija PoRa 52.20 0.11.03 23.17 18.68
3 Paaso Leena PeRa 56.42 0.15.25 20.92 16.86
4 Hautamäki Leena KortJV 57.19 0.16.02 20.23 16.31
5 Karvonen Pirjo IisVi 1.05.33 0.24.16 17.28 13.93
6 Hiltunen Maija SäynSa 1.09.49 0.28.32 15.85 12.78
7 Anttonen Anna-Maija KaSu 1.23.51 0.42.34 12.88 10.38
8 Sepponen Raija JäPa 1.23.57 0.42.40 12.55 10.12

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyvärinen Vappu SaPu 34.12 0.00.00 47.81 46.94
2 Korkeakangas Eeva-Liisa RaJu 37.17 0.03.05 43.62 42.81
3 Ketola Sirkka SaPu 37.33 0.03.21 43.06 42.27
4 Salmenoja Hely HirvHe 40.22 0.06.10 39.83 39.10
5 Lakanen Sirpa RaKaS 41.21 0.07.09 38.67 37.96
6 Fred Bodil Femman 41.48 0.07.36 38.03 37.34
7 Leppänen Tuula RaTU 44.16 0.10.04 35.71 35.05
8 Lähdekorpi Kaija Femman 44.33 0.10.21 35.28 34.63
9 Malkki Sisko SaSu 45.41 0.11.29 34.20 33.58
10 Pöntinen Tuula Navi 47.06 0.12.54 32.98 32.38
11 Erkinheimo Ritva KortJV 50.00 0.15.48 30.89 30.32
12 Yliniemi Kaisa NiS 51.13 0.17.01 29.98 29.43
13 Asmundela Tuulikki S-JKL 53.47 0.19.35 28.38 27.86
14 Lindqvist Ulla RaKaS 56.09 0.21.57 27.02 26.52
15 Kosenius Sirkka-Liisa RiSu 58.41 0.24.29 25.70 25.23
16