FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Ep:n ja ÖID:n pyöräsuunnistuksen AM-keskimatka ja kansallinen
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Niemi Pekka KanSu 44.58 0.00.00 92.54
2 Laurila Jussi JalJa 45.08 0.00.10 91.47
3 Saarela Samuli KoS 45.14 0.00.16 90.54
4 Haga André Botnia 45.26 0.00.28 89.42
5 Kaskinen Kare UlvUra 47.28 0.02.30 84.90
6 Lahtinen Tuomo AR 47.31 0.02.33 84.12
7 Kahelin Jouni VaajTe 48.16 0.03.18 82.13
8 Savikko Olli TarpSu 51.14 0.06.16 76.73
9 Pensas Mika Malax 52.03 0.07.05 74.90
10 Pesu Raino Hiilto 52.44 0.07.46 73.30
11 Wik Tony Minken 54.19 0.09.21 70.56
12 Hongell Timo KoS 56.15 0.11.17 67.55
13 Lauronen Jarkko LaihLu 56.19 0.11.21 66.89
14 Korpi Mikko PoRa 57.41 0.12.43 64.73
15 Haapala Hermanni TeuRi 58.06 0.13.08 63.70
16 Pyykönen Pasi Koovee 59.14 0.14.16 61.93
17 Kaasalainen Hannu TuS 1.04.04 0.19.06 56.75
18 Kankaanpää Juha LaihLu 1.10.20 0.25.22 51.22
Jokinen Heikki LS-37 KES -
Blomster Anders Trian HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Takamaa Mikko JalJa 47.35 0.00.00 29.52
2 Kujala Antti JalJa 56.28 0.08.53 23.01
3 Leivonmäki Esa JalJa 1.04.32 0.16.57 18.50

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Häkkinen Mika Hiilto 31.35 0.00.00 74.91
2 Kankkunen Riku KuoSu 34.34 0.02.59 67.17
3 Friman Sami HyRa 34.40 0.03.05 65.69
4 Roininen Reijo JäPa 34.42 0.03.07 64.35
5 Voutilainen Arto MuuRa 37.08 0.05.33 58.94
6 Lemberg Tommy RaJu 40.22 0.08.47 53.12
7 Bergström Rune Kristina 46.04 0.14.29 45.58
8 Koivula Petri LaihLu 50.14 0.18.39 40.92
9 Mäki-Mantila Jani JalJa 1.26.39 0.55.04 23.21
Karjanlahti Jari-Pekka RasKu EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kamila Kai SuJu 31.57 0.00.00 61.77
2 Hakala Arto HlT 35.53 0.03.56 54.08
3 Kinnari Jukka SuJu 37.07 0.05.10 51.40
4 Reinikka Timo VaaSu 37.12 0.05.15 50.40
5 Lång Pekka KuoSu 37.19 0.05.22 49.36
6 Mauriala Jarmo Koovee 38.21 0.06.24 47.17
7 Ketola Juha Koovee 41.40 0.09.43 42.63
8 Saari Marko L-LL 45.27 0.13.30 38.36
Utfolk Kjell Kristina HYL -
Rantala Mika RaJu HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Saari Ismo IPR 27.35 0.00.00 65.88
2 Raudus Timo Eks 27.46 0.00.11 64.62
3 Kleemola Jouko Eks 29.45 0.02.10 59.55
4 Sippola Asko KuortKu 29.50 0.02.15 58.62
5 Marttinen Tuomo IPR 30.22 0.02.47 56.85
6 Launonen Jarmo KeU 31.47 0.04.12 53.60
7 Åbacka Stefan Kronan 34.56 0.07.21 48.11
8 Kaksonen Martti YKV 35.03 0.07.28 47.31
9 Turpiainen Janne HyRa 35.36 0.08.01 45.94
10 Åkerman Jari RasKe 36.07 0.08.32 44.65
11 Saukkokangas Aki-Vesa KortJV 38.59 0.11.24 40.78
12 Holm Mikael Minken 40.42 0.13.07 38.51
13 Koponen Jarmo Navi 45.36 0.18.01 33.87

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ovaska Pertti EE 30.52 0.00.00 60.53
2 Siitonen Markus Koovee 31.40 0.00.48 57.89
3 Martikainen Pasi IPR 32.59 0.02.07 54.52
4 Autio Ossi HyRa 33.07 0.02.15 53.24
5 Linna Heikki RasKe 34.12 0.03.20 50.53
6 Pensas Esko LaihLu 36.46 0.05.54 46.05
7 Hakala Heikki KortJV 37.07 0.06.15 44.67
8 Laurila Timo JalJa 40.04 0.09.12 40.51
9 Nuoranne Jussi LHR 44.49 0.13.57 35.43

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tyrväinen Heikki JäPa 25.28 0.00.00 53.41
2 Ollikainen Seppo JuvU 27.15 0.01.47 49.08
3 Pihlaja Antti Kristina 31.46 0.06.18 41.39
4 Matikainen Hannu RasKe 33.49 0.08.21 38.21
5 Slotte Harald Botnia 33.51 0.08.23 37.50
6 Sundelin Rolf-Erik GIF 35.20 0.09.52 35.29
7 Kaataja Jorma RasKe 40.18 0.14.50 30.38
Kaukonen Pertti TarpSu HYL -
Hirsimäki Raimo JäPa HYL -
Potinkara Jouko RaJu HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Saarinen Heikki SOC 24.30 0.00.00 52.84
2 Hahtola Aulis RasKu 26.38 0.02.08 47.94
3 Juola Eero KoS 26.43 0.02.13 47.13
4 Ilkka Jarmo RaJu 28.39 0.04.09 43.33
5 Jokinen Leo KoS 28.56 0.04.26 42.30
6 Majasaari Kari SuJu 29.26 0.04.56 40.98
7 Köykkä Jussi RasKu 29.52 0.05.22 39.80
8 Nurminen Heikki IPR 30.01 0.05.31 39.01
9 Åkerblom Måns GIF 31.30 0.07.00 36.61
10 Ojala Antti TurSa 34.40 0.10.10 32.76
11 Lehtimäki Jorma LHR 36.46 0.12.16 30.41
12 Kaskinen Reino UlvUra 39.12 0.14.42 28.07
Pökälä Pekka AR EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Taipalus Esko RasKe 31.10 0.00.00 40.62
2 Torvikoski Jouko JäPa 32.12 0.01.02 38.34
3 Peltola Lasse SuJu 32.41 0.01.31 36.80
4 Hakala Eino RasKe 38.40 0.07.30 30.29
5 Teppo Jaakko GIF 41.07 0.09.57 27.71
6 Järvinen Taisto IPR 42.21 0.11.11 26.16
7 Koski Matti J Trian 48.13 0.17.03 22.32

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ketola Tuomo KauKa 23.57 0.00.00
2 Kuisla Raimo EE 24.49 0.00.52
Holm Lars-Gunnar Botnia HYL -
Vistiaho Erkki KoS HYL -
Häkkinen Tapani IPR HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pietikäinen Sauli KS 34.52 0.00.00 80.05
2 Tervala Miska RaVa 38.40 0.03.48 70.83
3 Nieminen Verneri RaVa 39.21 0.04.29 68.27
4 Ylipulli Eero LapVi 41.34 0.06.42 63.37
5 Ketola Lauri Koovee 45.21 0.10.29 56.93
6 Kaksonen Tero YKV 46.03 0.11.11 54.93
7 Sundelin Ville UlvUra 49.10 0.14.18 50.38
8 Kleemola Joona Eks 50.02 0.15.10 48.46
Rantala Aleksi RaJu HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lillhonga Leander GIF 1.05.46 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kaksonen Teemu YKV 30.37 0.00.00 61.72
2 Kleemola Arttu Eks 34.08 0.03.31 53.98
3 Konttila Eemi Koovee 34.25 0.03.48 52.16
4 Kankkunen Jyri PiVe 34.51 0.04.14 50.15
5 Tiukkanen Juho VaaSu 35.18 0.04.41 48.18
6 Ala-Honkola Olli VaaSu 37.59 0.07.22 43.53
7 Lillhonga Kevin GIF 41.29 0.10.52 38.72

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Autio Wertti HyRa 29.16 0.00.00
2 Nisula Ville TeuRi 31.34 0.02.18
3 Rinta-Koski Eemeli VaaSu 32.55 0.03.39
4 Lehto Jere TeuRi 49.26 0.20.10

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Holmback Emil Malax 20.56 0.00.00
2 Lemberg Roope RaJu 22.25 0.01.29
3 Pesu Akseli Hiilto 24.25 0.03.29
4 Bergström Filip Kristina 25.01 0.04.05
5 Arvela Henri LS-37 26.28 0.05.32
6 Lemberg Ville RaJu 28.34 0.07.38
7 Kahelin Janne S-JKL 30.04 0.09.08
8 Perttu Topi LaihLu 30.42 0.09.46
9 Karhunen Juho YKV 44.25 0.23.29

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Laurila Susanna JalJa 38.43 0.00.00 95.37
2 Hara Marika Koovee 41.38 0.02.55 87.48
3 Saarela Ruska KoS 41.41 0.02.58 86.16
4 Pesu Mervi RR 44.13 0.05.30 80.09
5 Penttilä Marja KoS 45.41 0.06.58 76.41
6 Pensas Johanna LappRi 45.47 0.07.04 75.15
7 Saarinen Henna Koovee 45.48 0.07.05 74.02
8 Ovaska Heli Pohjant 48.26 0.09.43 68.96
9 Suokko Susanna KortJV 1.06.25 0.27.42 49.53
10 Sundvik Pernilla Minken 1.10.00 0.31.17 46.27
11 Turpiainen Milla HyRa 1.12.13 0.33.30 44.16
Lehtimäki Tuuli LHR HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hertsbacka Henna PIF 43.51 0.00.00
2 Saarimäki Riikka RasKe 49.15 0.05.24

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lång Maija KuoSu 30.56 0.00.00 64.39
2 Hedman Kirsi Navi 32.06 0.01.10 60.72
3 Heiskanen Reetta KuoSu 32.07 0.01.11 59.36
4 Paalanen Satu IPR 33.11 0.02.15 56.17
5 Hautamäki Anne-Mari RasKe 45.13 0.14.17 40.27
6 Rajala Leena JalJa 49.32 0.18.36 35.90
7 Utfolk Ann-Louise Kristina 54.53 0.23.57 31.63
8 Bergström Pia Kristina 57.31 0.26.35 29.44

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Rajasaari Kristiina RasKe 35.31 0.00.00 60.56
2 Korpela-Kamila Heidi SuJu 36.14 0.00.43 57.88
3 Perkkalainen Johanna RasKe 37.07 0.01.36 55.05
4 Erkkilä Marja RaJu 38.23 0.02.52 51.83
5 Kujala Eija JalJa 43.24 0.07.53 44.60
6 Breilin Henna IPR 43.38 0.08.07 43.13
7 Kahelin Anne S-JKL 1.01.32 0.26.01 29.71

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Björkqvist Yvonne Minken 35.00 0.00.00 41.70
2 Mäkineste-Mäkelä Päivi JalJa 39.17 0.04.17 34.37
3 Pirttilä Lea OH 40.52 0.05.52 30.36

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lumme Ritva LHR 45.30 0.00.00 26.23
2 Erkkilä Riitta LapVi 49.09 0.03.39 22.46
3 Ylipelkola Eeva-Liisa KortJV 55.40 0.10.10 18.23

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hautamäki Leena KortJV 45.32 0.00.00 41.26
2 Laurila Arja JalJa 45.38 0.00.06 38.08
3 Ojala Seija PoRa 47.16 0.01.44 33.79

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pått Saga Minken 24.19 0.00.00 28.58
2 Hirsimäki Anja JalJa 27.39 0.03.20 24.38
3 Tarkiainen Sirpa SuSe 27.54 0.03.35 23.42
4 Ala-Petäys Terttu JalJa 28.27 0.04.08 22.23
5 Peltola Hilkka SuJu 31.18 0.06.59 19.54
6 Ketola Sirkka KauKa 38.03 0.13.44 15.53

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hakala Essi MSParma 35.34 0.00.00 27.47
2 Hakala Helena KortJV 36.49 0.01.15 24.55
3 Järvi Marika YKV 1.00.49 0.25.15 13.66

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nurminen Jutta VaHa 42.42 0.00.00
2 Rinta-Koski Aino VaaSu 1.00.13 0.17.31
Rantala Iina RaJu HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Keskinen Nella VaaSu 33.31 0.00.00 31.66
2 Voutilainen Viivi MuuRa 35.53 0.02.22 28.09
3 Kamila Minerva SuJu 42.09 0.08.38 22.66
4 Karjanlahti Josefina SuJu 53.14 0.19.43 16.94

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Melender Ida RaJu 32.14 0.00.00
2 Ruokola Anna RaJu 36.25 0.04.11
3 Kaksonen Terhi YKV 45.28 0.13.14

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ylipulli Veera VaaSu 20.17 0.00.00
2 Pesu Vilma Hiilto 21.32 0.01.15
3 Myrskog Rosa Kronan 22.59 0.02.42
4 Voutilainen Lotta MuuRa 23.28 0.03.11
5 Karppi Iiris LaihLu 25.41 0.05.24
6 Kankaanpää Aino LaihLu 28.29 0.08.12
7 Rajala Maiju JalJa 29.42 0.09.25
8 Utfolk Frida Kristina 30.34 0.10.17
9 Koivula Venla LaihLu 31.40 0.11.23
Hahtokari Janica Kronan HYL -