FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Grano Games, keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 74
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Muukkonen Petteri VeVe 35.19 0.00.00 92.07 92.36
2 Savolainen Eetu IkNV 36.55 0.01.36 87.90 88.18
3 Hramov Andrei Hiisi 37.06 0.01.47 87.28 87.56
4 Laitinen Petteri KangSK 37.23 0.02.04 86.44 86.72
5 Detkov Sergei Hiisi 37.26 0.02.07 86.15 86.42
6 Kautto Lasse VaajTe 38.02 0.02.43 84.61 84.89
7 Lehtola Samu KangSK 38.17 0.02.58 83.89 84.16
8 Anttolainen Aleksi LS-37 39.02 0.03.43 82.10 82.37
9 Kivelä Mikko KangSK 39.25 0.04.06 81.13 81.40
10 Kotro Tuomas IkNV 39.35 0.04.16 80.62 80.88
11 Sainio Santeri KangSK 39.45 0.04.26 80.12 80.38
12 Suna Jussi TuMe 39.46 0.04.27 79.92 80.17
13 Vanhanen Konsta IkNV 39.54 0.04.35 79.48 79.74
14 Kivikas Kenny Koovee 40.02 0.04.43 79.05 79.31
15 Repo Ville VeVe 40.14 0.04.55 78.49 78.74
16 Kalve Henri PR 40.39 0.05.20 77.52 77.77
17 Hytönen Juho-Veikko IkNV 40.43 0.05.24 77.23 77.48
18 Taanila Henri IkNV 40.47 0.05.28 76.94 77.19
19 Teittinen Panu KangSK 41.15 0.05.56 75.91 76.15
20 Itävuo Pekka Koovee 41.20 0.06.01 75.59 75.84
21 Luoma Juha IkNV 41.51 0.06.32 74.50 74.74
22 Parkkinen Ville IkNV 42.02 0.06.43 74.02 74.26
23 Knuuttila Mikko IkNV 42.28 0.07.09 73.10 73.34
24 Yasar Demiröz Turkey 42.32 0.07.13 72.83 73.07
25 Heiskanen Oskari KangSK 42.35 0.07.16 72.59 72.82
26 Linnainmaa Lauri Koovee 43.11 0.07.52 71.43 71.66
26 Laitinen Justus Koovee 43.11 0.07.52 71.43 71.66
28 Jurvakainen Tuukka VaajTe 43.19 0.08.00 70.90 71.13
29 Ikävalko Petri KangSK 44.31 0.09.12 68.84 69.06
30 Kotamäki Iivo IkNV 44.35 0.09.16 68.58 68.81
31 Huusari Timo LS-37 45.00 0.09.41 67.80 68.02
32 Fjällström Tuomas KangSK 45.08 0.09.49 67.45 67.67
33 Junttila Tero SWE 45.17 0.09.58 67.08 67.30
34 Viholainen Eeli S-JKL 45.36 0.10.17 66.47 66.68
35 Jalli Eero MSParma 45.40 0.10.21 66.23 66.44
36 Annila Petri Koovee 46.10 0.10.51 65.36 65.58
37 Plohn Markus HSV-OL-W 46.30 0.11.11 64.75 64.96
38 Kivelä Tuomo KangSK 46.34 0.11.15 64.52 64.72
39 Stockmayer Michael HSV-OL-W 46.59 0.11.40 63.80 64.01
40 Virkki Vili HlS 47.18 0.11.59 63.23 63.44
41 Ylinen Juho IkNV 47.21 0.12.02 63.03 63.23
42 Saari Tatu SuSe 47.46 0.12.27 62.34 62.54
43 Alppi Antti IkNV 48.28 0.13.09 61.30 61.50
44 Snellman Tomas RaLu 48.32 0.13.13 61.08 61.27
45 Willman Hermanni IkNV 48.46 0.13.27 60.65 60.84
46 Korhonen Jyri VaHa 49.35 0.14.16 59.51 59.70
47 Senttula Tuukka S-JKL 49.36 0.14.17 59.36 59.55
48 Sipilä Mikko KangSK 50.04 0.14.45 58.67 58.86
49 Mamia Tero Koovee 50.10 0.14.51 58.42 58.61
50 Hölli Mikko KangSK 50.14 0.14.55 58.21 58.40
51 Tuovinen Aleksi KuoSu 50.29 0.15.10 57.79 57.98
52 Järnefelt Jouko Koovee 52.28 0.17.09 55.48 55.66
53 Ternola Teemu KangSK 52.39 0.17.20 55.16 55.34
54 Kettunen Heikki ViPa 52.54 0.17.35 54.77 54.95
55 Aaltonen Lassi HS 54.04 0.18.45 53.47 53.64
56 Alonen Matti S-JKL 56.38 0.21.19 50.92 51.09
57 Heittola Tero KyRa 56.50 0.21.31 50.63 50.79
58 Korkka Henri HinnYr 57.13 0.21.54 50.17 50.33
59 Ali Ucar Turkey 57.53 0.22.34 49.48 49.64
60 Samposalo Kai KangSK 58.57 0.23.38 48.47 48.63
61 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 59.20 0.24.01 48.04 48.20
62 Arola Matias PR 59.37 0.24.18 47.70 47.86
63 Arthofer Florian HSV-OL-W 1.02.15 0.26.56 45.58 45.73
64 Engin Öztürk Turkey 1.05.43 0.30.24 43.07 43.21
65 Kemppinen Mikko LaTa 1.08.40 0.33.21 41.12 41.26
66 Harun Isler Turkey 1.09.10 0.33.51 40.73 40.86
67 Ramazan Can Turkey 1.16.50 0.41.31 36.58 36.70
68 Lassila Juha VetU 1.21.22 0.46.03 34.46 34.57
69 Israfil Kücüksakal Turkey 1.27.33 0.52.14 31.95 32.05
70 Mehmet Baytas Turkey 1.31.22 0.56.03 30.54 30.64
Ahonen Jere KangSK KES -
Kommio Jere HlS KES -
Hasan Gülle Turkey KES -
Onur Dalkiz Turkey KES -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korppi Miika OH 44.13 0.00.00 33.70 34.11
2 Niinimäki Joonas Lynx 56.38 0.12.25 25.00 25.30
3 Koiser Michael HSV-OL-W 1.05.31 0.21.18 20.47 20.72
4 Nikumaa Juhani OH 1.06.38 0.22.25 19.01 19.24

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauppinen Jussi AR 50.54 0.00.00 49.95 47.51
2 Järvensivu Oula OrPo 52.53 0.01.59 45.68 43.45
3 Lindroth Joona AR 55.27 0.04.33 41.27 39.25
4 Jurvakainen Atte S-JKL 1.22.51 0.31.57 26.09 24.81

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valkamo Severi Koovee 36.11 0.00.00 55.80 56.46
2 Mustajoki Taavi TP 39.15 0.03.04 49.51 50.10
3 Kivinen Vinsci HyRa 42.10 0.05.59 44.29 44.81
4 Hakala Petteri RaN 52.05 0.15.54 34.41 34.81
5 Malmlund Arttu Koovee 59.25 0.23.14 28.89 29.23

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Piironen Konsta MSParma 36.29 0.00.00 52.46 47.19
2 Saarnijoki Miska TP 36.56 0.00.27 50.53 45.45
3 Seppä Iiro TuS 38.58 0.02.29 46.66 41.97
4 Vaismaa Lassi S-JKL 41.10 0.04.41 43.01 38.68
5 Lammi Antti Koovee 42.53 0.06.24 40.17 36.13
6 Mustajoki Tiitus TP 43.19 0.06.50 38.66 34.78
7 Vesterinen Arttu TP 46.45 0.10.16 34.80 31.30

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarinen Timo VaHa 34.43 0.00.00 64.91 61.99
2 Hämäläinen Jani LS-37 37.46 0.03.03 58.39 55.77
3 Kivelä Marko ViPa 38.50 0.04.07 55.54 53.05
4 Väinä Tuomas KanSu 49.04 0.14.21 42.97 41.04
5 Mäntytörmä Jani Keihäs 54.45 0.20.02 37.63 35.94
6 Nummela Ville OrPo 55.36 0.20.53 36.19 34.56
7 Mattila Mikael Koovee 57.35 0.22.52 34.10 32.57
8 Jauhiainen Jani OrPo 58.38 0.23.55 32.67 31.20

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Myllykoski Pekka S-JKL 42.54 0.00.00 57.82 55.91
2 Nurminen Joonas JRV 44.12 0.01.18 55.07 53.25
3 Jarva Jukka OrPo 49.25 0.06.31 48.31 46.72
4 Lepo Jari VaHa 49.48 0.06.54 47.01 45.45
5 Korhonen Tomi Pietari TarpSu 50.45 0.07.51 45.21 43.72
6 Suuriniemi Timo HauSi 51.35 0.08.41 43.58 42.14
7 Kuusisto Roope SuSe 54.40 0.11.46 40.27 38.94
8 Kujansuu Joni Koovee 1.03.48 0.20.54 33.78 32.66
9 Suojanen Jukka Koovee 1.45.07 1.02.13 20.06 19.39

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ylikangas Esko KoS 35.47 0.00.00 63.72 63.43
2 Parttimaa Timo AngA 39.03 0.03.16 57.81 57.54
3 Yli-Kauppila Mikko Hiisi 40.00 0.04.13 55.87 55.61
4 Liljeström Kimmo HS 41.08 0.05.21 53.77 53.53
5 Hämäläinen Jari KangSK 41.37 0.05.50 52.60 52.36
6 Venäläinen Toni VaHa 42.27 0.06.40 51.03 50.80
7 Numminen Mika UrjU 42.38 0.06.51 50.28 50.05
8 Jokela Jari RaN 43.37 0.07.50 48.62 48.40
9 Sundqvist Jari LS-37 44.10 0.08.23 47.50 47.28
10 Ruuska Vesa KangSK 46.10 0.10.23 44.95 44.74
11 Kokko Tarmo TarpSu 49.46 0.13.59 41.24 41.05
12 Torvinen Pekka SiiRa 49.51 0.14.04 40.71 40.52
13 Savela Pauli RR 51.23 0.15.36 39.05 38.87
14 Jalli Juha-Pekka LHR 54.15 0.18.28 36.57 36.40
15 Kanko Jari Koovee 59.52 0.24.05 32.76 32.61
16 Jutila Veli-Matti RasKa 1.05.44 0.29.57 29.49 29.35

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kukonlehto Kyösti VaHa 37.13 0.00.00 54.82 53.30
2 Viitanen Reijo RaN 39.27 0.02.14 51.12 49.70
3 Mäkipää Kalevi Hiisi 44.22 0.07.09 44.92 43.68
4 Itkonen Raimo S-JKL 45.03 0.07.50 43.72 42.51
5 Malmlund Heikki Koovee 46.33 0.09.20 41.80 40.65
6 Sorsa Juha-Antti LS-37 47.22 0.10.09 40.58 39.46
7 Koskinen Juha VaajTe 53.37 0.16.24 35.41 34.44
8 Karjalainen Heikki Raus 55.14 0.18.01 33.95 33.01
9 Ala-Mäyry Pekka Koovee 57.26 0.20.13 32.24 31.35
10 Erkkilä Harri SuosmSa 58.07 0.20.54 31.46 30.59
11 Veijalainen Reima KangSK 1.04.01 0.26.48 28.19 27.41
12 Taubert Tero Koovee 1.05.27 0.28.14 27.21 26.46
13 Syrjänen Jukka Koovee 1.13.03 0.35.50 24.06 23.40
14 Niinimäki Jorma Lynx 1.25.49 0.48.36 20.21 19.65

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Asikainen Timo Hiisi 31.07 0.00.00 61.75 60.81
2 Lillandt Stefan Kristina 33.03 0.01.56 57.65 56.78
3 Ahonen Pekka HauSi 33.53 0.02.46 55.76 54.92
4 Routsi Jyrki Hiisi 34.40 0.03.33 54.04 53.22
5 Kukkola Pauli SiiRa 35.14 0.04.07 52.71 51.92
6 Helle Markku SaPu 36.27 0.05.20 50.51 49.75
7 Uotila Antti OrPo 38.55 0.07.48 46.90 46.19
8 Järvinen Jari HlT 40.44 0.09.37 44.42 43.75
9 Granholm Tommi Koovee 43.08 0.12.01 41.57 40.95
10 Malinen Jouko HS 43.18 0.12.11 41.04 40.42
11 Virtanen Kari PelPo 45.03 0.13.56 39.09 38.50
12 Laukkanen Erkki KangSK 46.43 0.15.36 37.36 36.79
13 Papinsaari Kari KangSK 46.45 0.15.38 36.99 36.43
14 Jurvakainen Jari S-JKL 48.15 0.17.08 35.51 34.97
15 Toivonen Jari EE 49.50 0.18.43 34.06 33.54
16 Viitasalo Harri RiSu 55.44 0.24.37 30.16 29.71
17 Jalanto Esko KangSK 1.01.37 0.30.30 27.02 26.62
Tähtinen Juha RaN HYL -
Mäkitalo Mikko KauKa HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laakso Antero PunKu 29.19 0.00.00 49.88 49.86
2 Nieminen Aki RaN 30.37 0.01.18 47.45 47.43
3 Ritanotko Markku TuMe 31.08 0.01.49 46.35 46.34
4 Haataja Kari KajKu 33.08 0.03.49 43.27 43.26
5 Rauhamäki Kimmo JRV 33.22 0.04.03 42.68 42.67
6 Nyberg Henry Trian 33.42 0.04.23 41.98 41.96
7 Näsi Antero AR 34.51 0.05.32 40.32 40.30
8 Heikkilä Veli-Matti HauSi 35.19 0.06.00 39.51 39.50
9 Rajaniemi Vesa S-JKL 35.58 0.06.39 38.53 38.52
10 Rantapuska Seppo PetPe 35.59 0.06.40 38.25 38.24
11 Lepistö Heikki OrPo 37.11 0.07.52 36.76 36.75
12 Kartaslammi Ari KyRa 39.29 0.10.10 34.38 34.37
13 Rustari Mauri ViRuS 39.31 0.10.12 34.11 34.10
14 Huikkola Markku KangSK 41.04 0.11.45 32.59 32.58
15 Nurminen Markku SuosmSa 41.07 0.11.48 32.32 32.31
16 Nevala Jorma RaN 41.34 0.12.15 31.74 31.73
17 Paunonen Hannu Koovee 41.50 0.12.31 31.31 31.30
18 Hytönen Veikko S-JKL 45.32 0.16.13 28.55 28.55
19 Salminen Pertti PäLuLu 49.25 0.20.06 26.12 26.11
20 Kauppi Hannu AR 54.16 0.24.57 23.61 23.60
21 Karvonen Jorma TarpSu 1.17.31 0.48.12 16.40 16.40
Koski Harri TarpSu HYL -
Ahlqvist Hannu Raus HYL -
Lähteenmäki Hannu HlT KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hillo Heikki VaHa 25.52 0.00.00 46.56 46.36
2 Hämäläinen Seppo KanSu 29.03 0.03.11 41.13 40.96
3 Roivas Matti UrjU 30.28 0.04.36 38.90 38.74
4 Lakkala Ossi KuoSu 30.35 0.04.43 38.44 38.28
5 Lahdenniemi Heikki SahKu 34.48 0.08.56 33.51 33.37
6 Huhta Tapani KangSK 35.50 0.09.58 32.28 32.15
7 Laine Jaakko HS 37.03 0.11.11 30.96 30.83
8 Järvenpää Heikki ParkU 37.45 0.11.53 30.14 30.01
9 Andelin Jouko LaTa 37.49 0.11.57 29.83 29.71
10 Keränen Kauko UrjU 40.31 0.14.39 27.61 27.50
11 Kurikka Pekka UrjU 40.43 0.14.51 27.24 27.13
12 Lavikainen Jussi KangSK 41.13 0.15.21 26.68 26.57
13 Koskinen Toimi IHR 42.08 0.16.16 25.87 25.77
14 Löyttyjärvi Kari Jyry 44.13 0.18.21 24.44 24.34
15 Korpinen Seppo RR 45.17 0.19.25 23.65 23.56
16 Kaarnijärvi Seppo OrPo 46.11 0.20.19 22.99 22.89
17 Aunula Jukka Jyry 47.53 0.22.01 21.97 21.88
18 Alanissi Olli PäLuLu 49.25 0.23.33 21.10 21.01
19 Valta Matti JRV 53.07 0.27.15 19.45 19.37
Lindstedt Tapio OrPo KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kattilakoski Matti KPV 24.34 0.00.00 44.06 43.89
2 Jokinen Juhani MaMa 24.37 0.00.03 43.47 43.30
3 Hahto Matti OrPo 26.35 0.02.01 39.78 39.63
4 Penttinen Juha Mesik 27.03 0.02.29 38.63 38.48
5 Ketamo Juhani SuSe 27.25 0.02.51 37.66 37.51
6 Koskinen Kari SOC 28.46 0.04.12 35.46 35.32
7 Havia Pertti MaMa 30.35 0.06.01 32.94 32.82
8 Teppo Jaakko KoS 37.22 0.12.48 26.63 26.53
9 Latvala Timo EE 40.16 0.15.42 24.40 24.31
10 Mattila Kari EE 40.34 0.16.00 23.91 23.82
11 Kuusisto Kalevi HlT 44.52 0.20.18 21.34 21.26
12 Koivula Keijo HyRa 45.27 0.20.53 20.79 20.71
13 Hieta Lauri KanSu 51.51 0.27.17 17.99 17.92
Lahma Pauli JRV KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Erkkilä Olavi HlS 23.26 0.00.00 39.78 38.47
2 Koipijärvi Erkki Eräp 25.34 0.02.08 35.92 34.73
3 Rantala Heikki EE 29.04 0.05.38 31.11 30.09
4 Nisula Alpo Eräp 29.51 0.06.25 29.83 28.84
5 Paavola Seppo EE 32.07 0.08.41 27.29 26.39
6 Houni Mikko EE 32.12 0.08.46 26.78 25.90
7 Mikkola Antti UrjU 33.45 0.10.19 25.14 24.31
8 Hurme Heikki HPV 37.45 0.14.19 22.10 21.37
9 Sulander Heikki SahKu 38.28 0.15.02 21.33 20.63
10 Mäenpää Lasse KyRa 45.49 0.22.23 17.60 17.02
11 Hakala Rauno EE 56.50 0.33.24 13.94 13.48

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mård Leo Kristina 25.55 0.00.00 38.41 38.41
2 Rantala Mauri RaN 28.53 0.02.58 33.43 33.43
3 Pyökäri Antero RaPi 29.58 0.04.03 31.22 31.22
4 Laurila Pertti EsSu 44.26 0.18.31 20.39 20.39
5 Ranta Esko LS-37 48.51 0.22.56 17.93 17.93
Koppelomäki Mikko EE HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Seppä Touko TuS 22.43 0.00.00
2 Rissanen Antti TP 22.59 0.00.16
3 Matinheikki Leo TP 24.17 0.01.34
4 Laitinen Vertti Koovee 26.43 0.04.00
5 Jutila Pietu RasKa 27.44 0.05.01
6 Schüle Joel Koovee 33.44 0.11.01
7 Kunnapas Kustu HOK 41.14 0.18.31

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nieminen Juho TP 18.22 0.00.00
2 Mustajoki Olli TP 23.15 0.04.53
3 Aumo Oskari Keihäs 24.17 0.05.55
4 Olkkonen Vili KangSK 24.20 0.05.58
5 Koskinen Eemil RaN 24.28 0.06.06
6 Valkolehto Tommi RaN 24.59 0.06.37
7 Nolvi Joona RasKa 26.26 0.08.04
8 Kuusisto Eetu-Oskari SuSe 28.10 0.09.48
9 Hramov Aleksandr Hiisi 28.18 0.09.56
10 Huhtala Jyri Eräp 33.04 0.14.42

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ronkainen Aarni JRV 14.36 0.00.00
2 Liponkoski Aapo TP 17.45 0.03.09
3 Lehtiniemi Eino RaN 19.55 0.05.19
4 Koskinen Aaro TP 22.51 0.08.15
5 Yliaho Joona Koovee 23.16 0.08.40
6 Takala Heikki TP 23.40 0.09.04
7 Suuriniemi Miika TP 24.17 0.09.41
8 Tukiainen Otso TP 24.18 0.09.42
9 Tukiainen Jyry TP 24.30 0.09.54
10 Mäenpää Matias TP 24.31 0.09.55
11 Mähönen Veeti TP 25.47 0.11.11
12 Raitanen Konsta TP 26.01 0.11.25
13 Pitkänen Iiro Koovee 26.52 0.12.16
14 Kupiainen Tuukka Koovee 27.10 0.12.34
15 Havu Eero RasKa 27.11 0.12.35
16 Schüle Oliver Koovee 27.19 0.12.43
17 Välkki Totte TP 31.31 0.16.55

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Oksanen Sauli RaVi 26.35 0.00.00
2 Rajamäki Niilo HS 29.09 0.02.34
3 Säilä Antte TP 31.53 0.05.18
4 Mustajoki Aapo TP 33.26 0.06.51

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Muukkonen Topias SKUusi 16.17 0.00.00
2 Koskinen Eemil TP 18.29 0.02.12
3 Simola Jere Koovee 23.25 0.07.08

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kankaanpää Juha LaihLu 31.41 0.00.00
2 Raes Velipekka HSU 43.07 0.11.26

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Feer Isabelle KangSK 40.08 0.00.00 82.33 79.97
2 Vike Laura HlS 40.17 0.00.09 81.51 79.17
3 Korobeynik Daria Hiisi 41.38 0.01.30 78.38 76.12
4 Ahonen Laura KangSK 42.14 0.02.06 76.77 74.57
5 Liuha Riina KangSK 42.31 0.02.23 75.78 73.60
6 Heittola Satu RasKu 42.34 0.02.26 75.20 73.04
7 Paunonen Tuuli Koovee 43.35 0.03.27 72.97 70.88
8 Andelin Sanna LaTa 44.03 0.03.55 71.73 69.67
9 Mäkitammi Satu KangSK 44.51 0.04.43 69.99 67.98
10 Ritanotko Johanna TuMe 45.14 0.05.06 68.94 66.96
11 Ylikylä Suvi RasKa 46.14 0.06.06 67.00 65.08
12 Marila Anna-Sofia RaN 46.31 0.06.23 66.15 64.25
13 Joensuu-Partanen Jenni KangSK 46.59 0.06.51 65.05 63.19
14 Uotila Ulrika Koovee 47.41 0.07.33 63.67 61.84
15 Schutskoff Mari KangSK 49.16 0.09.08 61.20 59.44
16 Saarinen Minna Koovee 51.22 0.11.14 58.30 56.62
17 Ojanen Maija KangSK 51.50 0.11.42 57.37 55.73
18 Suominen Marika RR 53.19 0.13.11 55.39 53.80
19 Liuha Elina SuSe 54.10 0.14.02 54.14 52.58
20 Taimisto Niina RaN 54.23 0.14.15 53.54 52.01
21 Jalanto Essi KangSK 1.01.35 0.21.27 46.95 45.60
22 Räty Elina HiKi 1.07.17 0.27.09 42.66 41.44
23 Rantanen Laura SuSe 1.10.59 0.30.51 40.15 39.00
24 Kuusinen Kati RaN 1.23.59 0.43.51 33.69 32.72
Kolehmainen Hanne LaTa KES -

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taanila Anni IkNV 37.33 0.00.00 56.99 54.29
2 Koski Hanna-Maija Koovee 39.07 0.01.34 53.34 50.81
3 Suonurmi Taru KyRa 44.32 0.06.59 45.65 43.48
4 Traint Christina HSV-OL-W 45.30 0.07.57 43.50 41.44
5 Mikkolainen Päivi VaHa 48.19 0.10.46 39.86 37.97
6 Mäkitalo Kaisa KauKa 48.36 0.11.03 38.53 36.70
7 Andelin Marjaana LaTa 55.25 0.17.52 32.82 31.27

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kanko Ruut Koovee 41.45 0.00.00 57.97 55.96
2 Pöyhönen Saina RasKa 49.10 0.07.25 45.53 43.95
3 Malmlund Milla Koovee 1.03.05 0.21.20 32.61 31.48

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Holmberg Laura RasKa 35.06 0.00.00 49.36 48.17
2 Taubert Iiris Koovee 35.41 0.00.35 47.75 46.59
3 Paavola Sannimaari VaHa 38.56 0.03.50 43.02 41.98
4 Suojanen Susanna Koovee 41.05 0.05.59 40.07 39.10
5 Ala-Mäyry Pirjo Koovee 45.25 0.10.19 35.61 34.75
6 Aaltonen Katariina S-JKL 49.30 0.14.24 32.09 31.31
7 Lähteenmäki Iida KanSu 52.00 0.16.54 29.99 29.26
8 Paavola Tiina KyRa 54.47 0.19.41 27.94 27.26
9 Viitala Nina RaN 1.02.58 0.27.52 23.85 23.27
Paasikivi Veera KangSK KES -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aho Susanna Hiisi 34.57 0.00.00 47.14 45.91
2 Yli-Hietanen Saara TP 36.29 0.01.32 44.31 43.15
3 Järvensivu Silja OrPo 44.33 0.09.36 35.59 34.66
4 Sundqvist Ida LS-37 50.35 0.15.38 30.74 29.93
5 Välkki Lotta TP 52.32 0.17.35 29.01 28.25
6 Penttilä Anne HlS 1.03.18 0.28.21 23.59 22.97
7 Helimets Triin HOK 1.18.34 0.43.37 18.61 18.12
8 Roihupalo Pinja PirHi 1.20.05 0.45.08 17.87 17.40
Kokko Mimmu TarpSu KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Reetta Koovee 43.27 0.00.00 51.76 47.86
2 Salonen Kirsi JRV 1.01.50 0.18.23 35.01 32.37
3 Nurminen Susanna JRV 1.03.48 0.20.21 32.61 30.15
4 Kastikainen-Kivelä Katri ViPa 1.46.48 1.03.21 18.69 17.28
Turpeinen Eeva-Maija TP KES -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahvenjärvi Pia Koovee 37.12 0.00.00 39.88 39.62
2 Kallio Terhi ViRuS 42.51 0.05.39 33.32 33.11
3 Liljeström Petra HS 44.42 0.07.30 30.70 30.50
4 Rajamäki Sohvi HS 54.38 0.17.26 24.10 23.94
5 Pyökäri-Hänninen Katariin RaPi 1.13.31 0.36.19 17.15 17.04

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sundqvist Sari LS-37 42.50 0.00.00 45.64 43.93
2 Järvensivu Nina OrPo 43.05 0.00.15 44.24 42.59
3 Holm Riikka SiiRa 45.04 0.02.14 41.21 39.67
4 Paavola Sirkku KyRa 45.50 0.03.00 39.45 37.98
5 Seppälä Anu EE 49.03 0.06.13 35.87 34.53
6 Hakuli Mia KeU 51.14 0.08.24 33.39 32.14
7 Breilin Henna IPR 1.00.13 0.17.23 27.59 26.56

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nyholm Satu RaN 31.14 0.00.00 56.23 54.56
2 Sarkki Sirkka KeU 37.22 0.06.08 45.82 44.46
3 Mäkelä Anja RiSu 37.49 0.06.35 44.12 42.81
4 Kankaanranta Marja RastiE4 38.37 0.07.23 42.07 40.82
5 Jalanto Terttu KangSK 41.57 0.10.43 37.68 36.56
6 Annila Heli Koovee 44.18 0.13.04 34.69 33.66
7 Järvinen Tuija HlT 45.15 0.14.01 32.99 32.01

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 23.49 0.00.00 60.50 59.85
2 Kihlström Kirsi RastiE4 25.23 0.01.34 56.20 55.60
3 Borgenström Outi IkNV 27.44 0.03.55 50.92 50.37
4 Saari Marita SuSe 29.23 0.05.34 47.57 47.06
5 Antila Suvi PäLuLu 30.44 0.06.55 45.01 44.53
6 Rajamäki Terhi KangSK 31.42 0.07.53 43.18 42.72
6 Korpio Aulikki VaHa 31.42 0.07.53 43.18 42.72
8 Laurila Saija KangSK 33.06 0.09.17 40.49 40.05
9 Mikkolainen Mirja VaHa 34.48 0.10.59 38.09 37.68
10 Papinsaari Sirpa KangSK 39.10 0.15.21 33.48 33.12
11 Toivonen Merja EE 42.14 0.18.25 30.71 30.38
12 Uotila Terhi OrPo 43.08 0.19.19 29.73 29.41
13 Tammisalo Netta KangSK 46.19 0.22.30 27.38 27.08
14 Mäkitalo Liisa KauKa 54.18 0.30.29 23.09 22.84
15 Toivanen Tuula RaN 59.01 0.35.12 21.00 20.77
16 Kallio Arja KeU 1.00.47 0.36.58 20.15 19.93

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahlqvist Kristiina Raus 26.27 0.00.00 43.52 43.17
2 Elfvengren Päivi S-JKL 28.23 0.01.56 39.34 39.02
3 Lavikainen Pirjo KangSK 32.37 0.06.10 33.18 32.91
4 Lahdenniemi Marjatta SahKu 43.01 0.16.34 24.35 24.15
5 Laukkanen Kirsti HlT 43.03 0.16.36 23.53 23.34
6 Katajisto Raili KanSu 57.06 0.30.39 17.14 17.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Palomäki Eila SuSe 24.09 0.00.00 43.70 42.22
2 Sulander Mirja-Liisa EE 32.28 0.08.19 31.53 30.46
3 Havia Tuula MaMa 37.24 0.13.15 26.52 25.63
4 Venäläinen Kaija VaHa 38.41 0.14.32 24.82 23.99
5 Mäntytörmä Eila HlT 52.03 0.27.54 17.84 17.24
6 Soikkeli Orvokki KanSu 59.28 0.35.19 15.08 14.57

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruusunen Marja-Liisa EE 30.06 0.00.00 40.01 38.02
2 Lahtinen Raija VaHa 38.42 0.08.36 29.56 28.10
3 Mikkonen Ritva EsSu 58.21 0.28.15 18.57 17.65
Jalkanen Marke VaHa HYL -

Sarja D85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nieminen Sole JRV 1.18.41 0.00.00

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karjalainen Mikaela PäijRa 23.51 0.00.00
2 Jussila Ida TP 32.28 0.08.37
3 Jutila Iisa RasKa 32.47 0.08.56
4 Kokkinen Ella JRV 33.08 0.09.17
5 Ylikangas Pinja KoS 33.26 0.09.35
6 Hakuli Hanna SKUusi 34.51 0.11.00
7 Jutila Pinja RasKa 47.05 0.23.14
8 Jokinen Johanna Eräp 47.34 0.23.43
9 Asp Alisa Koovee 50.06 0.26.15
10 Malmlund Reeta Koovee 57.46 0.33.55
11 Viitala Sini RaN 1.36.48 1.12.57

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nurminen Kaarina KangSK 23.03 0.00.00
2 Konstari Elena JRV 26.38 0.03.35
3 Talts Siiri HOK 31.36 0.08.33
4 Mustajoki Villa TP 31.44 0.08.41
5 Vuorisalmi Vilma TP 33.58 0.10.55
6 Laine Anni TP 34.46 0.11.43
7 Savisaari Outi TP 37.30 0.14.27
8 Maripuu Helena HOK 38.31 0.15.28
9 Koukku Kiia TP 41.56 0.18.53

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Simola Rita Koovee 15.51 0.00.00
2 Tikkakoski Ilona TP 15.57 0.00.06
3 Pesu Vilma TP 16.58 0.01.07
4 Valio Salla TP 18.08 0.02.17
5 Leppänen Netta Keihäs 18.37 0.02.46
6 Keskula Eliise HOK 20.22 0.04.31
7 Olkkonen Veera KangSK 24.13 0.08.22
8 Ahvenjärvi Emma Koovee 32.36 0.16.45
9 Matinheikki Liisa TP 37.08 0.21.17

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Yli-Futka Amanda UlvUra 18.38 0.00.00
2 Yliaho Iiris Koovee 27.16 0.08.38
3 Laine Noora TP 27.47 0.09.09
4 Nieminen Saana TP 28.29 0.09.51
5 Martikainen Aava TP 29.07 0.10.29
6 Helminen Tiia JRV 29.17 0.10.39
7 Roihupalo Silja PirHi 38.55 0.20.17

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kankaanpää Aino LaihLu 17.39 0.00.00
2 Kulju Eevi Keihäs 19.01 0.01.22
3 Jussila Emma TP 19.51 0.02.12

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehkonen Emmi Koovee 38.05 0.00.00 44.00 44.00
2 Erämaja Johanna HlT 50.33 0.12.28 31.91 31.91
3 Mäkitalo Veera KauKa 58.49 0.20.44 26.35 26.35
4 Olkkonen Tuulikki KangSK 1.01.14 0.23.09 24.29 24.29
5 Holmberg Marja-Riitta UlvUra 1.02.00 0.23.55 22.97 22.97

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mäki-Laurila Anttoni PunKu 15.07 0.00.00
2 Järvensivu Pyry OrPo 17.29 0.02.22
3 Saarikko Sami TP 18.32 0.03.25
4 Vaasvainio Verneri TP 20.46 0.05.39
5 Sivonen Miro TP 30.15 0.15.08

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pesu Akseli TP 16.43 0.00.00
2 Liponkoski Eino TP 17.01 0.00.18
3 Harju Tuomas EE 18.09 0.01.26
4 Korhonen Joonas TarpSu 19.35 0.02.52
5 Verho Oskari TP 22.43 0.06.00
6 Schüle Elias Koovee 23.20 0.06.37
7 Koivisto Eemil EE 24.47 0.08.04
8 Liponkoski Onni TP 27.15 0.10.32
9 Lehtovirta Eetu TP 27.58 0.11.15
10 Taubert Johannes Koovee 28.16 0.11.33
11 Suuriniemi Markus TP 28.48 0.12.05
12 Ritala Arttu TP 29.17 0.12.34

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Lauri Koovee 10.18 0.00.00
2 Korpi Matias TP 13.02 0.02.44
3 Alakoski Eino TP 13.30 0.03.12
4 Kallio Kaarlo RaN 14.51 0.04.33
5 Liuha Veeti SuSe 15.41 0.05.23
6 Jauhiainen Santtu OrPo 18.47 0.08.29
7 Niskala Aaro TP 18.48 0.08.30
8 Riikonen Eevert TP 19.24 0.09.06
9 Skyttä Akseli TP 19.30 0.09.12
10 Kallio Aleksi ViRuS 23.23 0.13.05
11 Paju Vilho TP 27.02 0.16.44

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laine Nella Keihäs 18.40 0.00.00
2 Eller Maria HOK 22.31 0.03.51
3 Jauhiainen Sara OrPo 24.37 0.05.57
4 Myllykoski Pihla TP 25.39 0.06.59
5 Jormanainen Heini KangSK 27.41 0.09.01
6 Ojala Linnea Keihäs 29.31 0.10.51

Sarja D9RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Leppänen Sara Keihäs 20.52 0.00.00
2 Kesküla Herta HOK 22.58 0.02.06
3 Märkälä Veera TP 29.48 0.08.56
4 Väistökoski Meri TP 32.03 0.11.11
5 Mustajoki Hulda TP 35.47 0.14.55
6 Niskala Pinja TP 42.55 0.22.03

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mähönen Ella TP 12.32 0.00.00
2 Muukkonen Roosa SKUusi 14.10 0.01.38
3 Yliaho Reetta Koovee 15.01 0.02.29
4 Kupiainen Tinja Koovee 17.01 0.04.29
5 Liuha Vilma KangSK 18.53 0.06.21
6 Vallittu Tuuli KangSK 19.09 0.06.37
7 Mäntytörmä Seela Keihäs 22.34 0.10.02
8 Taubert Hertta Koovee 23.27 0.10.55
9 Kankaanpää Sanni LaihLu 24.14 0.11.42
10 Liuha Viivi SuSe 26.55 0.14.23
11 Kukkola Sara Keihäs 27.20 0.14.48