FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Pahkan hisut ja Savo-Karjalan AM, keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kotro Tuomas KyS 33.11 0.00.00 103.54
2 Linnainmaa Tero KyRa 33.52 0.00.41 100.82
3 Saarela Ville-Petteri KemU 34.15 0.01.04 99.06
4 Tuomala Misa S-JKL 34.39 0.01.28 97.30
5 Toivonen Eevert PirHi 34.49 0.01.38 96.22
6 Rissanen Roni-Ville SonPa 34.54 0.01.43 95.37
7 Viippola Aapo KyS 35.03 0.01.52 94.35
8 Uusitalo Jyri PelPo 35.45 0.02.34 91.90
9 Häkkinen Janne S-JKL 36.27 0.03.16 89.55
10 Jaama Mattis EST 36.30 0.03.19 88.84
11 Toivanen Elmeri KS 37.04 0.03.53 86.90
12 Pukema Hannu-Pekka RaVa 37.42 0.04.31 84.87
13 Martikainen Juha KEV 37.47 0.04.36 84.12
14 Köngäs Teemu PuolRy 37.51 0.04.40 83.40
15 Huila Joona Hiisi 39.42 0.06.31 78.97
16 Tauriainen Teemu KEV 39.46 0.06.35 78.30
17 Virkki Janne Hiilto 39.57 0.06.46 77.40
18 Linna Matti S-JKL 40.05 0.06.54 76.61
19 Kahelin Jouni S-JKL 41.34 0.08.23 73.36
20 Aikio Santeri KEV 41.46 0.08.35 72.49
21 Neimanis Nauris LAT 41.56 0.08.45 71.69
22 Lotvonen Miika LaiVe 45.53 0.12.42 65.05
23 Häkkinen Kalle S-JKL 47.46 0.14.35 62.04
24 Koirikivi Riku RasTiimi 47.55 0.14.44 61.40
Tervala Miska RaVa KES -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ekström Niklas MSParma 31.33 0.00.00 86.74
2 Peltola Samuli S-JKL 33.37 0.02.04 80.53
3 Laitamäki Wille MSParma 34.51 0.03.18 76.84
4 Outinen Tuomas KyS 35.27 0.03.54 74.71
5 Maijala Matias LapVe 35.57 0.04.24 72.86
6 Kotro Väinö KyS 36.07 0.04.34 71.71
7 Asklöf Henrik KS 36.32 0.04.59 70.09
8 Salonen Seeti VaHa 37.37 0.06.04 67.29
9 Pritsik Sander EST 40.23 0.08.50 61.96
10 Ikola Atte HS 43.23 0.11.50 57.00
11 Aho Ilmari VaHa 47.56 0.16.23 50.97
12 Turban Siim EST 54.56 0.23.23 43.94
Olkkonen Vili PirHi HYL -
Lautamäki Matias MSParma HYL -
Aumo Oskari VaHa HYL -

Sarja H17
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Riissanen Pyry EsAk 30.23 0.00.00 66.38
2 Bekeris Ugis LAT 31.46 0.01.23 62.70
3 Aho Rauli VaHa 32.08 0.01.45 61.20
4 Rissanen Erno-Kalle SonPa 32.51 0.02.28 59.10
5 Lemberg Roope RaJu 33.33 0.03.10 57.11
6 Korhonen Konsta KaSu 35.10 0.04.47 53.77
7 Aikio Valtteri KEV 35.18 0.04.55 52.85
8 Gretschel Eino KEV 36.24 0.06.01 50.56
9 Rantala Valtteri VaHa 37.18 0.06.55 48.67
10 Stana Gustavs LAT 37.52 0.07.29 47.27
11 Peltonen Lasse KS 39.09 0.08.46 45.08
12 Tolkkinen Tuukka SoJy 43.04 0.12.41 40.39
13 Vepsäläinen Onni KyS 43.47 0.13.24 39.16

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vintiss Davis LAT 21.03 0.00.00
2 Kudre Timo EST 22.29 0.01.26
3 Pesu Akseli PirHi 23.25 0.02.22
4 Krahv Marcus EST 23.35 0.02.32
5 Grasis  Renars LAT 24.31 0.03.28
6 Vitolins Odo LAT 24.33 0.03.30
7 Silins Lukass LAT 26.00 0.04.57
8 Tanskanen Pekka IisVi 27.52 0.06.49
9 Martikainen Eemil VierKo 30.48 0.09.45
10 Hantula Jussi KauWi 38.24 0.17.21
Kanervo Aaro SoJy HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korhonen Karri KaSu 21.57 0.00.00
2 Takanen Eetu VeVe 25.45 0.03.48
3 Juhkam Markus EST 26.00 0.04.03
4 Rieppo Veeti KR 26.34 0.04.37
5 Juntunen Henrik KR 27.05 0.05.08
6 Hukkanen Pekka VierKo 35.09 0.13.12

Sarja H11
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Viippola Veeti S-2000 13.03 0.00.00
2 Ekonoja Kasper PelPo 16.55 0.03.52
3 Juhkam Karl-Mattias EST 18.33 0.05.30
4 Ekström Lassi MSParma 18.47 0.05.44

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kudre Daisy EST 30.36 0.00.00 102.99
2 Turunen Marjut SKVuoksi 32.16 0.01.40 96.70
3 Nenonen Liisa SKVuoksi 32.28 0.01.52 95.13
4 Suutari Tuuli KS 32.31 0.01.55 94.02
5 Mörsky Sonja KeuKi 33.02 0.02.26 91.59
5 Pesu Mervi RR 33.02 0.02.26 91.59
7 Tuomisto Satu VaaSu 34.15 0.03.39 86.50
8 Niittymäki Johanna Koovee 34.37 0.04.01 84.67
9 Kudre Doris EST 35.22 0.04.46 81.98
10 Järvinen Noora SalRe 35.37 0.05.01 80.52
11 Nifakina Julia TaivKu 36.08 0.05.32 78.50
12 Suutari Mirka KS 37.11 0.06.35 75.44
13 Vääränen Sari KS 39.09 0.08.33 70.84
14 Niggli Natalja OH 40.00 0.09.24 68.55
15 Lotvonen Essi LaiVe 42.54 0.12.18 63.18
16 Vildek Kelly EST 59.09 0.28.33 45.29

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hoskari Maria RasKe 29.00 0.00.00 81.85
2 Klemettinen Kaisa S-JKL 29.52 0.00.52 78.39
3 Kärnä Nina SonPa 31.11 0.02.11 74.05
4 Virtanen Heta OH 31.51 0.02.51 71.48
5 Rantala Aino OH 33.11 0.04.11 67.63
6 Oikkonen Sanni OH 33.44 0.04.44 65.57
7 Niemi Tiina RasKe 34.40 0.05.40 62.87
8 Kuokka Iida-Liisa IisVi 36.42 0.07.42 58.51
9 Niskanen Sofia SonPa 39.12 0.10.12 53.95
10 Kankainen Venla SoJy 40.42 0.11.42 51.17
11 Kangasaho Aino SonPa 45.26 0.16.26 45.12
12 Päkkilä Suvi HaHe 1.11.40 0.42.40 28.15

Sarja D17
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ekström Lotte-Line MSParma 31.41 0.00.00 69.38
2 Holopainen Oili S-2000 33.05 0.01.24 65.68
3 Linnainmaa Katja VaHa 33.10 0.01.29 64.75
4 Viippola Venla S-2000 36.50 0.05.09 57.61
5 Pirilä Elisa MSParma 37.19 0.05.38 56.19
6 Pesu Vilma PirHi 37.32 0.05.51 55.19
7 Kärnä Emmi SonPa 38.19 0.06.38 53.40
8 Hoskari Sanni RasKe 41.10 0.09.29 49.08
9 Yli-Futka Amanda MSParma 41.25 0.09.44 48.17
10 Ojanaho Ansa-Lotta OH 42.10 0.10.29 46.72
11 Madsena Eliza LAT 45.38 0.13.57 42.61
12 Vallema Henrika VeVe 46.42 0.15.01 41.10
13 Juntunen Marikki KR 1.03.52 0.32.11 29.65
14 Berzina Katarina LAT 1.20.03 0.48.22 23.34

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ojanaho Eeva-Liina OH 26.30 0.00.00
2 Salmela Anni S-2000 26.53 0.00.23
3 Rissanen Venny SonPa 29.04 0.02.34
4 Strauta Anete LAT 31.46 0.05.16
5 Lehtonen Minttu SiiRa 36.09 0.09.39
6 Bremze Elize LAT 36.39 0.10.09
7 Juntunen Hertta KR 36.59 0.10.29
8 Kuokka Katri IisVi 52.04 0.25.34

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korpi Sanni PoRa 22.59 0.00.00
2 Kärnä Jonna SonPa 59.17 0.36.18

Sarja D11
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Takanen Tiitu VeVe 17.27 0.00.00
2 Vepsäläinen Elsa KyS 17.57 0.00.30

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ekonoja Antti PelPo 35.04 0.00.00
2 Suomalainen Samuel LeSi 37.29 0.02.25

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Myllymäki Tero VetU 38.37 0.00.00 61.84
2 Väänänen Lassi IisVi 39.08 0.00.31 56.44
3 Koljonen Jouni VaKa 41.32 0.02.55 48.87

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Riissanen Jani EsAk 33.00 0.00.00 62.47
2 Viippola Ilpo S-2000 33.18 0.00.18 60.58
3 Hankaniemi Tomi LieRa 36.40 0.03.40 53.81
4 Kuokka Kari IisVi 38.36 0.05.36 49.98
5 Hiltula Hannu PudU 41.05 0.08.05 45.88
6 Ikaunieks Gunars LAT 50.25 0.17.25 36.51
7 Räisänen Jani SalRe 53.02 0.20.02 33.88
8 Tanskanen Terho IisVi 1.09.30 0.36.30 25.21

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tielinen Vesa LuuRa 29.31 0.00.00 66.32
2 Klemettinen Vesa S-JKL 29.38 0.00.07 65.35
3 Sorjonen Pekka RasPi 30.39 0.01.08 62.50
4 Tervala Mika LHR 30.46 0.01.15 61.58
5 Asklöf Tom LHR 31.53 0.02.22 58.76
6 Kiljunen Juha LS-37 32.31 0.03.00 56.97
7 Kudre Raul EST 32.43 0.03.12 55.98
8 Tiainen Hannu NiS 35.24 0.05.53 51.15
9 Hiltula Kari PudU 38.20 0.08.49 46.69
10 Laitinen Tuomo SäynSa 39.29 0.09.58 44.80
11 Jaama Enn EST 39.30 0.09.59 44.25
12 Nivala Jarmo YlivKu 39.44 0.10.13 43.46
13 Kinnari Jukka SuJu 48.12 0.18.41 35.39
Leppänen Jaakko JoS HYL -
Kamila Kai SuJu HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kotro Petri KaaRa 31.52 0.00.00 51.87
2 Koskinen Juha KuortKu 32.49 0.00.57 49.61
3 Savikko Olli TarpSu 35.52 0.04.00 44.70
4 Pietarinen Juha SiiRa 37.24 0.05.32 42.21
5 Vilppola Arto S-2000 43.22 0.11.30 35.83
6 Heikkuri Tapani AlatPi 43.51 0.11.59 34.87
7 Saatsi Asko NurmSe 44.20 0.12.28 33.93
8 Karsikas Juha RasTiimi 47.43 0.15.51 31.00
9 Gretschel Horst KEV 50.19 0.18.27 28.91
10 Lahtinen Jari IHR 1.15.02 0.43.10 19.05
Putnins Janis LAT HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Valkonen Pekka SaSu 30.42 0.00.00 51.62
2 Varkila Jorma SaSu 31.34 0.00.52 49.73
3 Martikainen Ari KeuKi 32.05 0.01.23 48.47
4 Paukku Ismo IPR 32.13 0.01.31 47.81
5 Tolonen Juha Hanka 33.08 0.02.26 46.04
6 Oinaskallio Erkki RR 35.12 0.04.30 42.91
7 Kotala Ilkka OH 35.14 0.04.32 42.45
8 Liikkanen Reima LaTa 35.30 0.04.48 41.71
9 Koponen Hannu SäynSa 37.30 0.06.48 39.09
10 Mahlamäki Jari TeuRi 38.13 0.07.31 37.97
11 Lavonen Hannu MiehVi 38.40 0.07.58 37.14
12 Hiltunen Pekka NurmSe 39.41 0.08.59 35.82
13 Karppinen Jouko VaKa 40.12 0.09.30 34.99
14 Kokins Juris LAT 43.05 0.12.23 32.30
15 Leppälä Martti RaVi 44.02 0.13.20 31.27
16 Koljonen Pekka IisVi 1.59.17 1.28.35 11.42
Kotala Markku LS-37 KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tikkanen Tapio SaSu 27.20 0.00.00 53.27
2 Hyyryläinen Raimo JuvU 29.56 0.02.36 48.21
3 Udd Esko SOC 30.54 0.03.34 46.29
4 Kattelus Keijo LuuRa 32.01 0.04.41 44.27
5 Hyytiäinen Timo JuvU 33.56 0.06.36 41.39
6 Karvonen Paavo IisVi 35.56 0.08.36 38.73
7 Pihlajamaa Martti VetU 37.30 0.10.10 36.77
8 Pietikäinen Markku JoKu 37.55 0.10.35 36.03
9 Tiilikainen Teuvo HlS 39.09 0.11.49 34.57
10 Torikka Kullervo S-2000 43.08 0.15.48 31.08
11 Huttunen Kalle KuoSu 43.19 0.15.59 30.65
12 Myllymäki Ari KPV 44.34 0.17.14 29.50
13 Lappalainen Martti Navi 45.17 0.17.57 28.75
14 Väätäinen Hannu IPR 47.05 0.19.45 27.38
15 Antikainen Raimo KuoSu 50.56 0.23.36 25.06
16 Leinonen Markku Pihkan 51.58 0.24.38 24.31
17 Hyvönen Markku RasPi 52.26 0.25.06 23.85
18 Karhunen Juha KuoSu 1.19.17 0.51.57 15.61

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tolvanen Mauri LeSi 28.17 0.00.00 45.03
2 Jokinen Leo KoS 30.50 0.02.33 40.75
3 Pokela Erkki LuuRa 33.32 0.05.15 36.95
4 Korhonen Mauno KuoSu 34.37 0.06.20 35.29
5 Nurminen Heikki IPR 35.01 0.06.44 34.39
6 Oja Jorma NivU 36.11 0.07.54 32.80
7 Kajava Viljo KuoSu 36.15 0.07.58 32.26
8 Herttuainen Vesa RaKaS 36.54 0.08.37 31.22
9 Mustonen Lauri AlatPi 39.45 0.11.28 28.55
10 Salonen Kauko IPR 42.54 0.14.37 26.05
11 Määttä Jouko PuolRy 43.14 0.14.57 25.44
Toropainen Pauli ONMKY KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ahtiainen Pertti KR 29.12 0.00.00 43.52
2 Taipalus Esko RasKe 30.57 0.01.45 40.54
3 Jakovlev Sulo PiVe 33.32 0.04.20 36.94
4 Karjalainen Seppo KuoSu 33.42 0.04.30 36.29
5 Kettunen Kimmo SäynSa 35.09 0.05.57 34.34
6 Kemppi Jorma Navi 36.48 0.07.36 32.37
7 Mäkipää Olli MSParma 36.50 0.07.38 31.91
8 Rönkkö Paavo EsSu 37.07 0.07.55 31.24
9 Paavilainen Arvo IPR 41.07 0.11.55 27.81
10 Veijovaara Jorma Pohjant 42.23 0.13.11 26.61
11 Latvasto Erkki HS 51.34 0.22.22 21.56
Teppo Jaakko GIF KES -
Tammela Seppo TikSu KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Alalahti Jaakko ONMKY 22.13 0.00.00 33.10
2 Suorajärvi Mauri Pohjant 32.35 0.10.22 21.72
3 Puustinen Valto IisVi 51.48 0.29.35 13.13
4 Laine Tapani KuoSu 1.11.49 0.49.36 9.09
Häkkinen Tapani IPR KES -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hautala Eelis IisVi 48.30 0.00.00

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Penttilä Marja KoS 30.34 0.00.00 50.15
2 Partanen Ritva LamSä 32.56 0.02.22 43.06
3 Latvasto-Hyvärinen Elisa KeU 48.50 0.18.16 26.68

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Laitinen Kaisa YlikNM 27.08 0.00.00 77.66
2 Tolkkinen Aino SoJy 27.48 0.00.40 70.12
3 Ivakko Piia SoJy 30.19 0.03.11 59.08

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Mattila Riitta RasTiimi 26.21 0.00.00 55.81
2 Oikkonen Mirka OH 31.41 0.05.20 45.42
3 Vallema Tanja VeVe 37.04 0.10.43 37.97
4 Hautaniemi Marjaana RaKaS 38.24 0.12.03 35.83
5 Korpela-Kamila Heidi SuJu 38.31 0.12.10 34.91
6 Kotro Pia VeVe 42.45 0.16.24 30.71
7 Jaama Küllike EST 56.36 0.30.15 22.64
8 Kilpeläinen Tarja Navi 1.00.20 0.33.59 20.72

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lotvonen Arja LaiVe 31.41 0.00.00 61.95
2 Katajamäki Tuija KauWi 32.19 0.00.38 58.46
3 Lassila Päivi RasTiimi 37.36 0.05.55 48.29
4 Nelimarkka Seija IisVi 44.12 0.12.31 39.41
5 Nurminen Arja VaHa 45.41 0.14.00 36.52

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Soinila Helena TeuRi 24.23 0.00.00 58.23
2 Kihlström Kirsi RastiE4 25.03 0.00.40 54.98
3 Mulari Pirjo KaSu 29.42 0.05.19 44.94
4 Raatikainen Päivi RastiE4 30.34 0.06.11 42.27
5 Pulkkinen Arja JoKu 34.07 0.09.44 36.62
6 Lahtinen Terttu IHR 46.22 0.21.59 26.03

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Fred Bodil Femman 34.08 0.00.00 39.88
2 Kattilakoski Kirsti KoS 50.28 0.16.20 25.96
3 Köngäs Kaarina PuolRy 52.54 0.18.46 23.80
4 Kukkonen Marja RaKaS 1.06.21 0.32.13 18.21
5 Karvonen Pirjo IisVi 1.15.00 0.40.52 15.43

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Halme Ritva KiimU 20.25 0.00.00
2 Stoor Anne KoS 38.13 0.17.48

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Mikkonen Ritva EsSu 30.42 0.00.00
2 Talka Riitta JoKu 36.04 0.05.22

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Piskonen Leena Navi 1.37.17 0.00.00