FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
TuplaSprintti iltapäivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Parjanne Antti Lynx 16.49 0.00.00 90.66
2 Kymäläinen Severi TP 16.57 0.00.08 89.43
3 Koistinen Olli-Pekka HiKi 16.58 0.00.09 88.82
4 Bertuks Edgars TuMe 17.03 0.00.14 87.87
5 Anttonen Antti VaajTe 17.05 0.00.16 87.18
6 Muukkonen Petteri VeVe 17.08 0.00.19 86.42
7 Sund Otto Femman 17.29 0.00.40 84.18
8 Niemi Aleksi TP 17.42 0.00.53 82.66
9 Kari Tuomas AngA 17.53 0.01.04 81.32
10 Taivainen Juho-Matti PelPo 18.01 0.01.12 80.23
11 Mutka Manu TuMe 18.20 0.01.31 78.36
12 Loukkalahti Otto HiKi 18.29 0.01.40 77.25
13 Aaltonen Vesa Brahe 18.53 0.02.04 75.15
14 Laukkarinen Jesse RR 19.03 0.02.14 74.03
15 Hall Andreas Femman 19.25 0.02.36 72.18
16 Senttula Tuukka S-JKL 19.33 0.02.44 71.23
17 Nieminen Pauli HS 19.39 0.02.50 70.42
18 Viholainen Joona S-JKL 19.54 0.03.05 69.10
19 Vuorinen Lauri VeVe 19.58 0.03.09 68.43
19 Kapiainen Tomi RaKaS 19.58 0.03.09 68.43
21 Skinnari Juha Pihkan 20.33 0.03.44 65.63
22 Sorvari Niko RaVi 20.41 0.03.52 64.78
23 Kulagin Artur HS 21.09 0.04.20 62.93
24 Väänänen Heikki Pihkan 21.23 0.04.34 61.84
25 Kohonen Jani LS-37 26.06 0.09.17 50.32
26 Lahtinen Ismo OJy 26.46 0.09.57 48.74
Ikäheimonen Jari TuMe EIL -
Rosenblad Kalle HiKi EIL -
Nurmiainen Aaro LappRi HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Salo Markus PunKu 19.08 0.00.00 64.01
2 Johansson Tuomas HS 21.10 0.02.02 54.97
3 Leppänen Kristian LS-37 22.06 0.02.58 49.87
4 Mattila Mikael ViRuS 22.07 0.02.59 47.07

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pavilainen Alexei HlS 18.42 0.00.00 63.81
2 Loukkalahti Marko HiKi 18.43 0.00.01 62.80
3 Hytönen Harri RaVa 19.44 0.01.02 58.65
4 Salonen Kari HS 20.29 0.01.47 55.63
5 Mustajoki Sami TP 24.07 0.05.25 46.51
6 Kaira Miikka KyS 24.21 0.05.39 45.33
7 Hämäläinen Petri Pihkan 24.33 0.05.51 44.23
8 Viero Jussi LaihLu 24.42 0.06.00 43.24
9 Raitola Mika Lynx 30.59 0.12.17 33.89
Pulli Antero RR HYL -
Maasilta Tommi RaVa HYL -
Päivike Johan RaPi EIL -
Hannula Markus MU EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tuomala Jyrki S-JKL 18.10 0.00.00 51.13
2 Nyman Jörgen Raseborg 18.52 0.00.42 48.31
3 Ijas Markku Raus 19.33 0.01.23 45.73
4 Talvitie Mikko KeU 20.34 0.02.24 42.63
5 Lohikainen Timo RaVa 20.51 0.02.41 41.21
6 Selin Tommy EsAk 21.31 0.03.21 39.12
7 Hakuli Kari KeU 22.18 0.04.08 36.97
8 Aaltonen Jukka HlS 24.50 0.06.40 32.50
Hietanen Ari KS HYL -
Tilli Juha Lynx EIL -
Nietosjärvi Tommi Pihkan EIL -
Kulmala Mika RR EIL -
Kantanen Olli OK77 EIL -
Eskelinen Jussi RaKaS EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kiviniitty Jyrki HS 15.55 0.00.00 45.54
2 Tuomi Pertti AskU 17.24 0.01.29 39.58
3 Heikkilä Kari KS 17.40 0.01.45 36.93
4 Liukkonen Juha HiKi 17.42 0.01.47 34.81

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Routsi Jyrki Hiisi 15.37 0.00.00 50.09
2 Laaksonen Lasse SuSi 16.27 0.00.50 45.77
3 Laukka John RaVa 17.28 0.01.51 41.43
4 Ahlroth Timo TurSa 19.44 0.04.07 35.18
5 Ahlqvist Hannu Raus 23.03 0.07.26 28.85

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Turku Vesa HS 17.04 0.00.00 44.91
2 Karhumäki Lauri Pihkan 19.19 0.02.15 38.19
3 Nykänen Pentti Jyry 24.54 0.07.50 28.48
4 Terävä Seppo XYZ 26.31 0.09.27 25.65
Forsström Ove Raseborg HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sane Kari HS 17.54 0.00.00 45.52
2 Leino Tapio HS 18.26 0.00.32 43.37
3 Halkosaari Severi NivU 19.55 0.02.01 39.38
4 Rapakko Timo SuSi 20.06 0.02.12 38.26
5 Hautala Olavi RaJu 21.56 0.04.02 34.36
6 Eklund Rolf HS 23.17 0.05.23 31.71
7 Partanen Risto HyRa 23.21 0.05.27 30.97
8 Laine Jaakko HS 23.57 0.06.03 29.56
9 Laakso Raimo HaHa 24.03 0.06.09 28.80

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hämäläinen Reijo Pihkan 20.52 0.00.00 38.04
2 Koivula Keijo HyRa 22.27 0.01.35 34.30
3 Hakio Risto HS 22.47 0.01.55 32.75
4 Peitsala Osmo HS 24.39 0.03.47 29.30
5 Mäkinen Matti Mesik 26.25 0.05.33 26.44
6 Juntunen Olli HS 31.39 0.10.47 21.32

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pyökäri Antero RaPi 38.03 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hakuli Tommi KeU 17.30 0.00.00 48.17
2 Niemi Kasperi HS 17.39 0.00.09 46.57
3 Koskenmäki Erno PorvU 17.52 0.00.22 44.82
4 Kivinen Vinsci HyRa 18.03 0.00.33 43.20
5 Tiljander Ville HyRa 18.17 0.00.47 41.50
6 Jumppanen Oskari HyRa 19.09 0.01.39 38.52
7 Reijonen Kasperi PorvU 19.14 0.01.44 37.26

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heinaro Lauri EsSu 12.21 0.00.00
2 Otsamo Veeti HS 12.22 0.00.01
3 Tala Miika HS 12.44 0.00.23
4 Niemi Topias HS 13.39 0.01.18
5 Salonen Matias HS 13.46 0.01.25
5 Seppälä Pyry RR 13.46 0.01.25
5 Tuomala Mitri S-JKL 13.46 0.01.25
8 Koivisto Antton KeU 14.07 0.01.46
9 Saarinen Topi KeU 18.12 0.05.51
Kärkkäinen Konsta MU KES -
Ylönen Arttu HyRa EIL -
Klemola Saul RaKaS EIL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikkilä Niklas KS 12.00 0.00.00
2 Mannonen Ville HS 12.27 0.00.27
3 Malmberg Henri HS 13.23 0.01.23
4 Vaismaa Lassi S-JKL 13.35 0.01.35
5 Kuva Lassi RaVa 14.12 0.02.12
6 Lamberg Benjamin KeU 14.39 0.02.39
7 Hänninen Eetu RaPi 16.08 0.04.08
8 Niska Valtteri LapVi 16.25 0.04.25
9 Väisänen Leevi HS 16.45 0.04.45

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Viskari Juuso HiKi 5.26 0.00.00
2 Raitola Sami Lynx 5.47 0.00.21
3 Heinonen Paavo HS 5.57 0.00.31
4 Reijonen Oskari PorvU 7.10 0.01.44
5 Saarinen Tapio KeU 7.12 0.01.46
6 Kallio Matti KeU 7.20 0.01.54
7 Koskenmäki Ilari PorvU 7.25 0.01.59
Viianen Lauri LaihLu EIL -
Eskelinen Pyry YlämPy EIL -

Sarja H11
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mustajoki Olli TP 6.05 0.00.00
2 Konttila Akseli Koovee 6.22 0.00.17
3 Kolkkala Vertti MSParma 6.39 0.00.34
4 Ruuskanen Tuomas MU 6.47 0.00.42
5 Laakso Ilari RR 7.09 0.01.04
6 Laaksonen Emil EsSu 7.29 0.01.24
7 Salo Kasperi PunKu 7.33 0.01.28
8 Muukkonen Topias KeU 8.09 0.02.04
9 Mustajoki Aapo TP 9.09 0.03.04
10 Väisänen Lenni HS 11.31 0.05.26
Vesterinen Veeti HyRa EIL -
Koskinen Olli HiKi EIL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Fincke Anni-Maija TP 19.14 0.00.00 85.60
2 Hulkkonen Niina Pihkan 20.06 0.00.52 80.68
3 Närhi Anna HiKi 20.13 0.00.59 78.99
4 Viberg Tuulia MSParma 20.40 0.01.26 76.08
5 Parjanne Laura HiKi 20.41 0.01.27 74.82
6 Hietanen Pinja KS 21.00 0.01.46 72.52
7 Karvonen Sara Lynx 21.02 0.01.48 71.23
8 Latva-Kiskola Piia RasKu 22.04 0.02.50 66.77
9 Uhotoinen Anu HiKi 22.47 0.03.33 63.59
10 Ruhanen Hanna HS 23.01 0.03.47 61.87
11 Kangasaho Essi HiKi 23.44 0.04.30 58.96
Harju Venla TP EIL -
Kari Jaana LänRa EIL -
Ikäheimonen Taru Lynx EIL -

Sarja D21B
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Eskola Missu TP 24.00 0.00.00 43.72
2 Nieminen Outi RR 24.17 0.00.17 41.59
3 Laakso Sanna Hiisi 24.20 0.00.20 39.88
4 Hassinen Heidi RaJu 24.25 0.00.25 38.14
5 Aalto-Kekäläinen Eveliina JäPa 30.38 0.06.38 29.11

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Luoma Päivi Pihkan 21.59 0.00.00 39.15
2 Kleemola Katri PertPe 25.43 0.03.44 31.79
3 Salo Mervi PunKu 28.24 0.06.25 27.27
Laakso Kati Hiisi KES -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kolkkala Reeta MSParma 18.22 0.00.00 43.82
2 Salonen Heidi HS 19.22 0.01.00 39.48
3 Hakuli Mia KeU 33.22 0.15.00 21.71
4 Pyökäri-Hänninen Katariin RaPi 36.03 0.17.41 18.98

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Otsamo Riikka HS 18.28 0.00.00 39.50
2 Hietanen Pia KS 19.29 0.01.01 34.63
3 Kantanen Leena RaKaS 23.37 0.05.09 26.25
Tilli Virpi Lynx EIL -
Tuumi-Niemi Leena-Riitta HS EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sarkki Sirkka KeU 20.29 0.00.00
2 Kallio Ulla KeU 26.22 0.05.53

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Forsström Rita Raseborg 21.28 0.00.00 43.75
2 Ahlqvist Kristiina Raus 26.28 0.05.00 32.82
3 Rantalainen Tuija NaTe 33.22 0.11.54 23.92

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Bergström Anneli EsSu 20.36 0.00.00 38.47
2 Turku Kaija HS 21.07 0.00.31 34.71
3 Rantalainen Arja NaTe 22.17 0.01.41 30.23

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kajava Ritva HlS 16.58 0.00.00 45.14
2 Karvinen Tuulikki HS 21.41 0.04.43 33.56
3 Luoma Helena Pihkan 22.54 0.05.56 30.10
4 Torp Tytti HS 26.09 0.09.11 24.90

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 23.11 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Salonen Inka HS 19.00 0.00.00 24.06
2 Saalo Hanna-Mari MU 19.45 0.00.45 21.41
3 Aaltonen Emilia HlS 24.46 0.05.46 15.69

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sjövall Cecilia VaaSu 15.09 0.00.00
2 Kumara Alina LaihLu 19.19 0.04.10
Koskinen Inka HiKi EIL -
Tilli Henriikka Lynx EIL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Saalo Siiri MU 13.03 0.00.00
2 Lohikainen Eveliina RaVa 14.24 0.01.21
3 Saalo Saara MU 15.12 0.02.09
4 Viianen Jenna LaihLu 18.12 0.05.09

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salomäki Eerika KeU 6.22 0.00.00
2 Lahdenperä Melina RR 7.24 0.01.02
3 Hakuli Hanna KeU 7.38 0.01.16
4 Kärkkäinen Milla MU 7.47 0.01.25
Vesterinen Viivi HyRa EIL -

Sarja D11
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Latvala Matilda TVV 6.48 0.00.00
2 Tuomala Miina-Maria S-JKL 7.07 0.00.19
3 Tiljander Venla HyRa 7.27 0.00.39
4 Salonen Elli HS 8.11 0.01.23
5 Viianen Eveliina LaihLu 8.45 0.01.57
6 Väisänen Doris HS 11.15 0.04.27
7 Salo Kerttu PunKu 11.35 0.04.47
Salonen Venla HS HYL -
Tilli Pauliina Lynx EIL -
Kangasaho Aino HS EIL -