FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
XXXVI Rastijahti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Grishman Denis RasKu 1.05.01 0.00.00 69.41
2 Kuutti Veli-Pekka PertPe 1.17.45 0.12.44 53.69
3 Karvonen Matti KR 1.20.37 0.15.36 47.59
4 Välikorpi Jari RasKu 1.30.02 0.25.01 38.85
5 Kokkinen Kari PertPe 1.40.18 0.35.17 31.50

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vanhanen Matias KemKi 48.08 0.00.00 60.20
2 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 54.09 0.06.01 51.90
3 Kopra Riku OrPo 54.14 0.06.06 50.22
4 Raute Kaj SuSi 1.00.30 0.12.22 43.58
5 Mänty Eero HirvHe 1.00.34 0.12.26 42.10
6 Valtanen Juhani HinnYr 1.06.12 0.18.04 37.20
7 Pulkkinen Juho RaLu 1.06.21 0.18.13 35.81
8 Raitoharju Matti RaLu 1.09.37 0.21.29 32.88
9 Saarenpää Teemu SuSi 1.10.06 0.21.58 31.41
10 Velema Hans-Paul Rasti88 1.51.25 1.03.17 18.98
Huovila Miikka HiKi HYL -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lindahl Anders AOK 36.16 0.00.00 30.11
2 Sinkkonen Juha Rasti88 36.32 0.00.16 25.41
3 Honkasaari Jukka RaPi 44.59 0.08.43 16.99

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laaksonen Markku Rasti88 55.37 0.00.00 57.92
2 Hongisto Pasi LoJa 59.20 0.03.43 51.04
3 Heikkonen Rami SuSi 1.02.34 0.06.57 45.31
4 Hakkarainen Tuomas EsAk 1.11.45 0.16.08 36.82
5 Tytykoski Martti LoJa 1.15.31 0.19.54 32.42
6 Salmi Antti HS 1.22.08 0.26.31 27.46

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Morozov Alexey RUS 57.21 0.00.00 45.39
2 Isoherranen Sami Lynx 1.05.29 0.08.08 38.43
3 Angelov Alexander RUS 1.06.35 0.09.14 36.49
4 Liljeström Kimmo HS 1.08.13 0.10.52 34.34
5 Lepo Jari VaHa 1.11.30 0.14.09 31.55
6 Hiltula Hannu PudU 1.16.25 0.19.04 28.39
7 Kokko Tarmo TarpSu 1.21.36 0.24.15 25.52
8 Yli-Sipilä Kai LLuja 1.32.28 0.35.07 21.58
9 Raes Velipekka HSU 1.55.56 0.58.35 16.47
Lappalainen Kari OrPo HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yliluikki Matti SuSi 54.41 0.00.00 57.29
2 Kerkola Mika SuSi 55.53 0.01.12 54.53
3 Tähtinen Timo HS 59.59 0.05.18 49.38
4 Taskila Sakari LeSi 1.00.03 0.05.22 47.90
5 Nokka Ilkka Rasti88 1.01.03 0.06.22 45.72
6 Nappu Juha TuNMKY 1.05.49 0.11.08 41.11
7 Sillanpää Kari MaMa 1.06.08 0.11.27 39.62
8 Jokinen Pekka PäLuLu 1.08.05 0.13.24 37.23
9 Brink Anders PIF 1.23.39 0.28.58 29.28
10 Viberg Pasi TuS 1.33.49 0.39.08 25.20
11 Kajavalta Jyrki TuS 1.36.02 0.41.21 23.73
Rokka Timo LHR HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusinen Mikko HS 56.23 0.00.00 54.19
2 Heikkinen Jarmo HyRa 56.27 0.00.04 53.12
3 Maunuksela Jari UrjU 56.32 0.00.09 52.02
4 Mänty Markku TuMe 1.01.42 0.05.19 46.74
5 Teittinen Matti Hiisi 1.02.34 0.06.11 45.18
6 Korhonen Ilkka KuoSu 1.06.05 0.09.42 41.90
7 Hakala Jouni RaiKu 1.11.57 0.15.34 37.69
8 Kortetjärvi Hannu PäLuLu 1.12.05 0.15.42 36.83
9 Gustafsson Risto R-P 1.18.17 0.21.54 33.18
10 Lahtinen Jari IHR 1.18.19 0.21.56 32.43
11 Mänty Pekka HirvHe 1.20.14 0.23.51 30.94
12 Mäntynen Ari KyS 1.26.05 0.29.42 28.18
13 Hakala Seppo PäLuLu 1.27.32 0.31.09 27.05
14 Järvinen Petri Hiisi 1.29.56 0.33.33 25.70
Lehtonen Jukka TuNMKY HYL -
Laine Matti MSParma HYL -
Kuokkanen Ismo TuS HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Asikainen Timo Hiisi 54.26 0.00.00 57.66
2 Helle Markku SaPu 54.30 0.00.04 56.51
3 Saarimäki Ilkka AngA 54.35 0.00.09 55.35
4 Pulkkinen Erkki RaLu 1.00.14 0.05.48 49.18
5 Lillandt Stefan Kristina 1.00.18 0.05.52 48.15
6 Leppälä Martti HlS 1.03.52 0.09.26 44.54
7 Laakso Antero PunKu 1.04.04 0.09.38 43.48
8 Huhtala Erkki MSParma 1.09.25 0.14.59 39.28
9 Kinkki Seppo TaNMKY 1.09.34 0.15.08 38.35
10 Ojapalo Ilkka RR 1.09.51 0.15.25 37.35
11 Lindeman Jorma R-P 1.16.30 0.22.04 33.34
12 Valtanen Simo HinnYr 1.17.56 0.23.30 31.97
13 Laaksonen Lasse SuSi 1.18.03 0.23.37 31.17
14 Vainikka Jari Raus 1.30.11 0.35.45 26.32
15 Ahlqvist Hannu Raus 1.30.22 0.35.56 25.61
16 Luukka Heikki HirvHe 1.31.13 0.36.47 24.73
Arki Hannu TuMe HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Helkkula Rauli TuMe 56.43 0.00.00 54.96
2 Ovaska Ari EE 59.52 0.03.09 51.49
3 Halme Tapio AngA 1.04.27 0.07.44 47.29
4 Hongisto Keijo LoJa 1.06.37 0.09.54 45.24
5 Turunen Erkki SuSe 1.06.48 0.10.05 44.59
6 Kataja Lasse SuSi 1.08.24 0.11.41 43.04
7 Vesterinen Paavo LHR 1.08.42 0.11.59 42.35
8 Ritanotko Markku TuMe 1.08.50 0.12.07 41.77
9 Nurminen Markku SuosmSa 1.10.19 0.13.36 40.39
10 Jäntti Timo S-JKL 1.10.37 0.13.54 39.73
11 Saari Tauno SuSe 1.10.50 0.14.07 39.12
12 Tamminen Pentti PertPe 1.11.14 0.14.31 38.41
13 Kares Olli Hiisi 1.11.16 0.14.33 37.91
14 Koskinen Kaj VaHa 1.16.15 0.19.32 34.98
15 Pammo Kalervo VaHa 1.21.09 0.24.26 32.44
16 Kallio Lasse SuSi 1.21.18 0.24.35 31.95
17 Kurikka Pekka UrjU 1.21.26 0.24.43 31.48
18 Nykänen Pentti Jyry 1.28.19 0.31.36 28.63
19 Hakanen Kai ValSu 1.31.59 0.35.16 27.11
20 Terävä Seppo XYZ 1.32.47 0.36.04 26.51
21 Välimäki Heimo TuVi 1.33.17 0.36.34 25.99
22 Tarvainen Juhani PiTa 1.41.05 0.44.22 23.64
Vainio Jarmo HlS HYL -
Suominen Risto SuSi HYL -
Salmenoja Pertti HirvHe HYL -
Koivula Jouko HS HYL -
Hirvelä Reijo PunKu HYL -
Aarnio Seppo RaPi KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 42
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nieminen Pertti RR 57.15 0.00.00 52.20
2 Tolvanen Mauri LeSi 1.00.54 0.03.39 48.71
3 Erkiö Hannu HS 1.01.32 0.04.17 47.86
4 Kurvinen Veijo HiKi 1.01.36 0.04.21 47.45
5 Jokela Erkki LeSi 1.04.33 0.07.18 44.94
6 Urhonen Seppo TuS 1.04.36 0.07.21 44.57
7 Korpinen Seppo RR 1.04.40 0.07.25 44.19
8 Hongisto Heimo LoJa 1.05.24 0.08.09 43.36
9 Sane Kari HS 1.05.49 0.08.34 42.75
10 Verha Koitto VaRa 1.05.56 0.08.41 42.34
11 Rapakko Timo SuSi 1.08.02 0.10.47 40.71
12 Leppäkorpi Eero LeSi 1.08.19 0.11.04 40.22
13 Mäkilä Ilmari EsSu 1.08.55 0.11.40 39.56
14 Orrensalo Reijo TuVi 1.09.00 0.11.45 39.19
15 Laitinen Matti Mesik 1.09.21 0.12.06 38.68
16 Saarinen Olli HiKi 1.11.37 0.14.22 37.15
17 Moisio Kalevi TuS 1.11.40 0.14.25 36.82
18 Kallio Kari SuSi 1.11.44 0.14.29 36.48
19 Hörkkö Jaakko MSParma 1.11.48 0.14.33 36.14
20 Alanissi Olli PäLuLu 1.15.17 0.18.02 34.18
21 Laakso Raimo HaHa 1.16.56 0.19.41 33.16
22 Kärkkäinen Antero RaLu 1.18.17 0.21.02 32.31
23 Rönkkö Paavo EsSu 1.20.19 0.23.04 31.22
24 Laine Jaakko HS 1.23.25 0.26.10 29.80
25 Riikonen Rauno PertPe 1.23.26 0.26.11 29.53
26 Roivas Matti UrjU 1.24.48 0.27.33 28.80
27 Kuosa Harri LoJa 1.25.30 0.28.15 28.30
28 Viljanen Keijo LoJa 1.29.08 0.31.53 26.91
29 Koskinen Timo VaHa 1.29.52 0.32.37 26.44
30 Niemi Pentti HauSi 1.33.06 0.35.51 25.29
31 Varjonen Antero RR 1.34.51 0.37.36 24.59
32 Vuorinen Ilkka RaPi 1.49.40 0.52.25 21.07
33 Sarmanne Matti RiSu 2.08.18 1.11.03 17.84
34 Ilkka Eero Lynx 2.37.51 1.40.36 14.36
Mäkinen Jaakko AngA HYL -
Virtanen Juhani LHR HYL -
Halkosaari Severi NivU HYL -
Loukonen Veikko PiKe HYL -
Virtanen Kalle RaLu HYL -
Tammisaari Pentti HirvHe HYL -
Peltola Timo MSParma HYL -
Paldanius Jorma TuS HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokinen Juhani MaMa 41.29 0.00.00 43.92
2 Jonkka Arvo RasKa 44.27 0.02.58 40.11
3 Hakio Risto HS 46.54 0.05.25 37.18
4 Eskola Jorma MaMa 53.45 0.12.16 31.72
5 Sonkki Juhani PR 56.33 0.15.04 29.46
6 Kuutti Jorma PertPe 56.36 0.15.07 28.74
7 Valkonen Taisto Hanka 1.02.32 0.21.03 25.39
8 Nurmo Heikki PunKu 1.03.30 0.22.01 24.39
9 Juntunen Olli HS 1.10.03 0.28.34 21.55
10 Virta Aare SuSi 1.15.25 0.33.56 19.50
11 Lainema Matti MSParma 1.16.53 0.35.24 18.62
12 Leppänen Hannu RaTU 1.20.39 0.39.10 17.27
Valtonen Teuvo Hiisi HYL -
Punkero Toivo HyRa HYL -
Koivula Keijo HyRa KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Setälä Toivo JäPa 39.24 0.00.00 40.29
2 Tuominen Niilo R-P 41.55 0.02.31 36.45
3 Rosenqvist Onni SuosmSa 48.22 0.08.58 30.36
4 Tamminen Heikki MaMa 53.48 0.14.24 26.19
5 Huhtala Olavi Hiisi 1.05.17 0.25.53 20.67
Jalava Reino KeU HYL -
Hirvikorpi Raimo HiKi HYL -
Kopra Valto OrPo KES -
Jokinen Eino HyRa KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laurila Pertti EsSu 39.09 0.00.00 36.32
2 Mård Leo Kristina 47.38 0.08.29 28.36
3 Liski Eero LHR 50.05 0.10.56 25.55
4 Ali-Rantala Arvo LoJa 50.28 0.11.19 23.95
5 Pyökäri Antero RaPi 1.02.21 0.23.12 18.24
6 Jakoaho Taisto HyRa 1.02.56 0.23.47 16.95
7 Luonteri Tapani XYZ 1.08.39 0.29.30 14.50

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viberg Pauli TuS 1.07.16 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viberg Pyry TuS 1.53.14 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huila Joona Hiisi 47.36 0.00.00 58.37
2 Heinonen Eero MSParma 50.15 0.02.39 52.92
3 Arola Matias PR 55.35 0.07.59 45.70
4 Mäkinen Tuukka LLuja 57.31 0.09.55 42.10
5 Kerkola Nico SuSi 1.00.51 0.13.15 37.83
6 Louhi Johannes HS 1.04.07 0.16.31 34.05
7 Nokka Atte Rasti88 1.08.51 0.21.15 29.98
8 Simola Paavo LHR 1.31.31 0.43.55 21.25

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarimäki Heini AngA 53.41 0.00.00 79.10
2 Dambe Inga PR 53.45 0.00.04 75.62
3 Viberg Tuulia MSParma 53.54 0.00.13 72.03
4 Väre Tiina SomEsa 1.05.57 0.12.16 56.11
5 Honkanen Miitu KuoSu 1.11.36 0.17.55 49.14
6 Vaara Inga-Maria RaVi 1.21.33 0.27.52 40.91
7 Sadwinski Hanna-Kaisa RaPi 1.31.48 0.38.07 34.36
8 Kujala Terhi PoRa 1.57.55 1.04.14 25.21

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sinkkonen Tuula Rasti88 31.55 0.00.00 42.82
2 Laakso Sanna Hiisi 33.51 0.01.56 38.64
3 Raitoharju Jenni RaLu 41.56 0.10.01 29.80
4 Krappe Johanna MSParma 42.16 0.10.21 28.18
5 Nokka Katja Rasti88 42.22 0.10.27 26.73
6 Markula Maria LoJa 52.07 0.20.12 20.60
7 Lundén Kati MaMa 1.02.23 0.30.28 16.27
8 Vaittinen Heidi LHR 1.03.42 0.31.47 15.02

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Muukkonen Eveliina KangSK 1.02.40 0.00.00 70.06
2 Dambe Signe PR 1.06.22 0.03.42 59.54
3 Keränen Sirpa S-JKL 1.14.01 0.11.21 47.45
4 Krzywacki Soile R-P 1.33.17 0.30.37 32.94

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Eskolin Tatjana PIF 59.35 0.00.00 44.46
2 Louhi Katri TuS 1.07.45 0.08.10 36.17
3 Turakainen Irene HS 1.16.18 0.16.43 29.51
4 Salonen Eeva-Liisa Koovee 1.53.01 0.53.26 18.17
Simola Tarja LHR HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskivaara Eija MSParma 54.43 0.00.00 62.76
2 Havia-Kinnala Helena AngA 1.00.27 0.05.44 55.10
3 Kerkola Tiina SuSi 1.03.01 0.08.18 51.23
4 Myllys Leena HS 1.04.23 0.09.40 48.54
5 Äijälä Tiina KangSK 1.07.44 0.13.01 44.62
6 Molin Marja KangSK 1.14.09 0.19.26 39.37
7 Valkonen-Korhonen Minna KuoSu 1.16.26 0.21.43 36.84
8 Rokka Susanna LHR 1.18.43 0.24.00 34.46
9 Seppälä Anu EE 1.23.35 0.28.52 31.23
Mäkelä Tiina RaTU HYL -
Mellin Ulla SuSi KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sarkki Sirkka KeU 51.16 0.00.00 55.48
2 Eisanen Tea MaMa 53.09 0.01.53 48.17
3 Mäkelä Anja RiSu 1.00.47 0.09.31 37.44
4 Lahtinen Terttu IHR 1.19.34 0.28.18 25.02

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 42.06 0.00.00 61.67
2 Raiko Erja HyRa 52.11 0.10.05 48.51
3 Virtanen Marjo Hiisi 52.15 0.10.09 47.21
4 Liimatainen Raili RiSu 53.46 0.11.40 44.67
5 Mikkolainen Mirja VaHa 54.26 0.12.20 42.93
6 Saari Marita SuSe 56.51 0.14.45 39.96
7 Koskialho Elisabeth RaLu 1.00.13 0.18.07 36.65
8 Ahlqvist Kristiina Raus 1.04.13 0.22.07 33.36
9 Hovirinta Marjo TuMe 1.04.15 0.22.09 32.33
10 Sarkki Raija PertPe 1.07.36 0.25.30 29.77
11 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 1.16.43 0.34.37 25.38
12 Ojapalo Anneli RR 1.25.29 0.43.23 22.02
13 Toivanen Tuula RaN 1.36.41 0.54.35 18.80

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kalliola Pirkko MaMa 41.58 0.00.00 54.79
2 Salmenoja Hely HirvHe 45.44 0.03.46 48.91
3 Ritasalo Maaria VaRa 47.28 0.05.30 45.80
4 Kurvinen Ulla HiKi 47.30 0.05.32 44.45
5 Kanste Helena Raseborg 52.02 0.10.04 39.37
6 Suna Eija MSParma 52.23 0.10.25 37.91
7 Malmsten Beatrice Lynx 54.41 0.12.43 35.17
8 Honkavaara Paula RaVi 1.14.21 0.32.23 25.02
9 Heimonen Arja Navi 1.14.38 0.32.40 24.09
10 Klemelä Marja-Leena LHR 1.18.45 0.36.47 22.03
11 Jäntti Kerttu S-JKL 1.24.01 0.42.03 19.91
Ahti Arja HPV HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mannervesi Helena PR 40.17 0.00.00 50.41
2 Verha Maija VaRa 40.38 0.00.21 48.47
3 Rahkasuo Kaarina Rasti88 40.52 0.00.35 46.71
4 Reeni Eva RiSu 47.34 0.07.17 38.85
5 Laaksonen Raili SuSi 48.41 0.08.24 36.71
6 Törrö Maria-Leena VaHa 53.24 0.13.07 32.32
7 Ojamaa Marja-Liisa SalVie 54.38 0.14.21 30.48
8 Koskinen Marja-Terttu VaHa 59.32 0.19.15 26.95
9 Eskola Pirkko Rasti88 1.00.51 0.20.34 25.36
10 Kuutti Kirsti PertPe 1.02.35 0.22.18 23.69
Etholen Rose-Marie HS HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tanska Eeva EsSu 45.20 0.00.00 46.93
2 Kallio Tuija RaTU 47.56 0.02.36 42.72
3 Ruusunen Marja-Liisa EE 53.19 0.07.59 36.91
4 Jakoaho Ritva HyRa 53.30 0.08.10 35.30
5 Tulokas Tuula SuSi 55.02 0.09.42 32.86
6 Pekkarinen Eila KeU 57.23 0.12.03 30.13
7 Vehmanen Marjatta KeU 1.06.56 0.21.36 24.64
8 Kirkkala Aino SuosmSa 1.16.54 0.31.34 20.40
Jalava Aune KeU KES -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Toivanen Pinja RaN 1.08.38 0.00.00 51.17
2 Gustafsson Essi R-P 1.11.16 0.02.38 41.89
3 Toivanen Minttu RaN 1.23.33 0.14.55 29.43

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korpela Laura Rasti88 1.00.18 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yliluikki Henna SuSi 33.10 0.00.00 56.05
2 Jalava Enni VaRa 33.33 0.00.23 53.33
3 Turakainen Venla HS 37.20 0.04.10 46.06
4 Fingerroos Camilla PR 40.16 0.07.06 40.97
5 Kinnala Venla TuS 40.20 0.07.10 39.18
6 Romu Sanni SomEsa 45.13 0.12.03 33.41
7 Brink Johanna PIF 46.03 0.12.53 31.29
8 Toivanen Hilla RaN 1.15.21 0.42.11 18.20
Huhtala Linda YlKi KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kuokkanen Edvin TuS 28.14 0.00.00
2 Kinnala Ville TuS 30.29 0.02.15
3 Kerkola Teemu SuSi 40.22 0.12.08
4 Nykänen Tomi LamSä 42.54 0.14.40
5 Rokka Matias LHR 54.05 0.25.51
6 Järvinen Ville Hiisi 1.30.46 1.02.32
Nokka Vesa Rasti88 KES -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haanpää Klaus PR 10.32 0.00.00
2 Kinnala Kalle TuS 13.41 0.03.09
3 Rousku Samuli MSParma 14.55 0.04.23
4 Konttila Akseli Koovee 16.14 0.05.42
5 Kuusisto Mikko AngA 16.29 0.05.57
6 Salonen Visa Koovee 16.38 0.06.06

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kolkkala Vertti MSParma 12.26 0.00.00
2 Tabsai Natwud SuSi 15.38 0.03.12

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Välimaa Aleksi Rasti88 9.22 0.00.00
2 Haanpää Leo PR 10.28 0.01.06
3 Ylimaa Juho AngA 10.33 0.01.11
4 Rokka Tuomas LHR 11.01 0.01.39
5 Purimo Jesse OrPo 12.35 0.03.13
6 Andersson Riku MSParma 12.40 0.03.18
7 Muukkonen Topias KeU 13.06 0.03.44
8 Huisko Antti MSParma 13.29 0.04.07
9 Salmi Eero HS 23.41 0.14.19
10 Juote Aleksi SomEsa 42.00 0.32.38

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Roos Renja AngA 28.19 0.00.00
2 Aho Susanna L-LL 31.13 0.02.54
3 Simola Anna LHR 34.10 0.05.51
4 Yliluikki Hilda SuSi 34.14 0.05.55
5 Kuusisto Veera AngA 39.24 0.11.05
6 Saarinen Anu Rasti88 41.32 0.13.13
7 Ylimaa Henna AngA 49.22 0.21.03
8 Kokko Mimmu TarpSu 51.49 0.23.30
Heinonen Elina MSParma KES -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aho Anni TuS 13.51 0.00.00
2 Lindahl Jannica AOK 16.20 0.02.29
3 Mäkinen Tuuli LLuja 16.45 0.02.54

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Saarinen Sini Rasti88 25.12 0.00.00

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Turakainen Veera HS 10.35 0.00.00
2 Isoherranen Salla Lynx 12.27 0.01.52
3 Syrjäläinen Venla HS 13.25 0.02.50
4 Krappe Jenny MSParma 17.13 0.06.38
5 Salonen Heidi Koovee 27.29 0.16.54