FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
TuplaSprintti 2019, iltapäivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 37
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ahola Topias Navi 15.03 0.00.00 91.07 93.90
2 Heinonen Eero MSParma 15.26 0.00.23 88.42 91.17
3 Takanen Lari PR 15.30 0.00.27 87.65 90.37
4 Ahola Joonas Navi 15.33 0.00.30 86.98 89.68
5 Vainio Antti MSParma 15.36 0.00.33 86.31 88.99
6 Pernu Lari EsSu 15.39 0.00.36 85.65 88.31
7 Muukkonen Petteri Trian 15.47 0.00.44 84.54 87.17
8 Hasu Topi Trian 15.48 0.00.45 84.07 86.68
9 Kari Tuomas AngA 15.51 0.00.48 83.42 86.02
10 Palmen Alvar EsSu 15.52 0.00.49 82.96 85.53
11 Rahkola Mikko Pohjant 16.05 0.01.02 81.46 83.99
12 Väyrynen Antti KyS 16.35 0.01.32 78.64 81.08
13 Tani Jukka KS 16.43 0.01.40 77.65 80.06
14 Valkonen Lauri IHR 16.47 0.01.44 76.98 79.38
15 Stenbacka Wilhelm OK77 16.48 0.01.45 76.55 78.93
16 Vainio Eero-Matti MSParma 16.59 0.01.56 75.37 77.71
17 Leirimaa Tatu LS-37 17.05 0.02.02 74.57 76.89
18 Hasu Simo Trian 17.12 0.02.09 73.71 76.00
19 Solonen Joni LS-37 17.20 0.02.17 72.80 75.06
20 Ruohola Aaro MSParma 17.22 0.02.19 72.31 74.56
21 Pöyhönen Petja AngA 17.26 0.02.23 71.69 73.91
22 Lamberg Benjamin EsSu 17.27 0.02.24 71.27 73.48
23 Koivisto Antton SKUusi 17.30 0.02.27 70.72 72.92
24 Niskanen Teemu LS-37 17.48 0.02.45 69.19 71.34
25 Johansson Väinö Koovee 17.49 0.02.46 68.79 70.92
26 Leinonen Jaakko YlikNM 18.14 0.03.11 66.88 68.96
27 Kuutti Veli-Pekka EsAk 18.15 0.03.12 66.49 68.56
28 Pesola Oskari HS 18.32 0.03.29 65.15 67.17
29 Ylis-Junttila Vesa HlS 18.43 0.03.40 64.19 66.18
30 Kokkinen Kari LaTa 19.27 0.04.24 61.45 63.36
31 Näsi Matti RaJu 21.19 0.06.16 55.79 57.52
32 Ahonen Teppo S-JKL 21.33 0.06.30 54.90 56.61
33 Valkonen Henri IHR 22.46 0.07.43 51.71 53.31
34 Tolvanen Leo Pihkan 23.18 0.08.15 50.26 51.82
Vanhanen Konsta IkNV HYL -
Vehmas Miika EsSu EIL -
Kankkunen Matias OK77 EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Liukkala Jaakko HauSi 16.26 0.00.00 72.20 76.04
2 Ylitalo Aki HauSi 17.06 0.00.40 68.09 71.71
3 Koskinen Jussi KR 17.43 0.01.17 64.46 67.89
4 Matilainen Juha LS-37 17.48 0.01.22 62.91 66.25
5 Husu Hannu HiKi 17.52 0.01.26 61.43 64.70
6 Löfroos Andreas Raseborg 18.29 0.02.03 58.18 61.27
7 Stoor Matti KoS 19.37 0.03.11 53.68 56.54
8 Lassila Jussi PiTa 19.59 0.03.33 51.58 54.33
9 Kankare Mikko SomEsa 21.58 0.05.32 45.91 48.35
Kemppainen Antti EsSu EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kapiainen Tomi RaKaS 15.52 0.00.00 57.12 68.56
2 Raute Kaj SuSi 15.58 0.00.06 55.91 67.11
3 Sarkkinen Timo LaTa 15.59 0.00.07 55.00 66.02
4 Korhonen Tomi HyRa 16.35 0.00.43 52.19 62.65
5 Auvinen Jukka KuoSu 16.57 0.01.05 50.26 60.33
6 Järvenpää Juha HS 17.47 0.01.55 47.14 56.58
7 Pyttynen Joakim MusNe 18.40 0.02.48 44.18 53.03
8 Rosenblad Kalle HiKi 21.53 0.06.01 37.07 44.49
9 Laimio Jussi MusNe 23.14 0.07.22 34.33 41.20
10 Kantelinen Teemu HyRa 23.34 0.07.42 33.26 39.93
11 Pöyhönen Simo Raus 24.07 0.08.15 31.94 38.34
Matilainen Teemu RaHa EIL -
Johansson Tuomas HS EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Väisänen Marko LS-37 12.51 0.00.00 65.77 67.44
2 Salo Mikael Trian 12.53 0.00.02 65.08 66.73
3 Romppainen Pasi HyRa 13.00 0.00.09 63.98 65.61
4 Vaherlehto Tuomas EsAk 13.06 0.00.15 62.99 64.59
5 Leppänen Kristian LS-37 13.34 0.00.43 60.33 61.86
6 Illaru Tonu HiKi 13.37 0.00.46 59.62 61.13
7 Pulli Antero RR 13.38 0.00.47 59.05 60.55
8 Tuominen Hans Pihkan 13.57 0.01.06 57.24 58.69
9 Lehmusvuori Tomi LS-37 14.10 0.01.19 55.89 57.31
10 Saastamoinen Pasi AngA 14.15 0.01.24 55.09 56.49
11 Hanhela Jussi-Pekka Jyry 14.31 0.01.40 53.62 54.98
12 Havento Jukka KaRa 14.42 0.01.51 52.50 53.83
13 Pulli Veli-Matti LappRi 14.43 0.01.52 51.99 53.31
14 Pohjola Olli-Pekka Koovee 14.52 0.02.01 51.01 52.31
15 Anttonen Mikael KaRa 14.55 0.02.04 50.40 51.67
16 Salonen Tero HauSi 15.08 0.02.17 49.23 50.48
17 Nurmiainen Jouko Raseborg 16.18 0.03.27 45.30 46.45
17 Hyvärilä Jussi HyRa 16.18 0.03.27 45.30 46.45
19 Miettinen Sami Pihkan 22.09 0.09.18 32.73 33.56
Ikäheimonen Jari EsSu HYL -
Viero Jussi LaihLu EIL -
Salonen Kari HS EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Heikkilä Ossi S-JKL 13.26 0.00.00 62.80 65.65
2 Östergård Patric Trian 14.05 0.00.39 59.49 62.20
3 Gynther Kimmo IHR 14.30 0.01.04 57.39 59.99
4 Kulmala Mika RR 14.46 0.01.20 55.96 58.50
5 Nygård Marko KuoSu 14.50 0.01.24 55.32 57.83
6 Parttimaa Timo AngA 14.53 0.01.27 54.75 57.24
7 Huttunen Matti Pihkan 15.11 0.01.45 53.29 55.71
8 Ojanen Tuomas HS 15.21 0.01.55 52.34 54.71
9 Taskila Sakari LeSi 15.23 0.01.57 51.85 54.20
10 Sundqvist Jari LS-37 15.26 0.02.00 51.31 53.64
11 Nietosjärvi Tommi Pihkan 15.29 0.02.03 50.77 53.08
12 Ritvanen Paavo Pihkan 15.31 0.02.05 50.29 52.58
13 Selin Tommy EsAk 15.34 0.02.08 49.76 52.02
14 Ketola Mika Koovee 15.47 0.02.21 48.71 50.92
15 Pellinen Antti JoKu 16.00 0.02.34 47.69 49.86
16 Autio Rauno KaRa 16.11 0.02.45 46.80 48.92
17 Matilainen Kari HS 16.36 0.03.10 45.28 47.33
18 Weiss Robert OK77 16.48 0.03.22 44.40 46.41
19 Lindahl Anders Trian 16.55 0.03.29 43.75 45.74
20 Kopra Jyrki TurSa 17.10 0.03.44 42.78 44.72
21 Pietikäinen Timo Pihkan 17.35 0.04.09 41.44 43.32
22 Petäjistö Petri RaVi 19.20 0.05.54 37.39 39.09
23 Launis Kasperi Raus 19.57 0.06.31 35.94 37.58
Viljamaa Janne LS-37 EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Peltola Ilkka IHR 14.43 0.00.00 57.62 57.69
2 Hakulinen Pekka EsSu 14.52 0.00.09 56.61 56.68
3 Kukkola Pauli SiiRa 14.58 0.00.15 55.80 55.88
4 Molnar Geza RaVa 15.28 0.00.45 53.59 53.66
5 Kiviniitty Jyrki EsAk 15.54 0.01.11 51.73 51.80
6 Väyrynen Timo KyS 15.55 0.01.12 51.27 51.34
7 Pesola Sakari RasKe 16.13 0.01.30 49.93 50.00
8 Nummela Arto MU 16.14 0.01.31 49.49 49.56
9 Rahkola Mika OH 16.16 0.01.33 49.00 49.06
10 Väisänen Juha MU 16.18 0.01.35 48.51 48.57
11 Hyyryläinen Pasi EsAk 16.30 0.01.47 47.53 47.60
12 Särkkä Urpo KS 16.35 0.01.52 46.91 46.98
13 Hietanen Ari KuUS 17.12 0.02.29 44.86 44.92
13 Tuomi Pertti AskU 17.12 0.02.29 44.86 44.92
15 Virtanen Kari MSParma 17.25 0.02.42 43.57 43.63
16 Lahtinen Jari IHR 17.33 0.02.50 42.88 42.94
17 Antikainen Jarmo MU 18.04 0.03.21 41.30 41.36
18 Liukkonen Jari IHR 18.10 0.03.27 40.72 40.78
19 Ijas Markku HyRa 18.24 0.03.41 39.86 39.91
20 Ritakallio Timo Lynx 19.19 0.04.36 37.64 37.69
21 Kyöstilä Ari RaVa 21.15 0.06.32 33.92 33.96
Nurminen Juha LamSä EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Niemi Kari-Veli HauSi 15.30 0.00.00 51.25 50.09
2 Malinen Jouko RR 15.37 0.00.07 50.39 49.25
3 Kauppinen Tuomo HyRa 15.56 0.00.26 48.92 47.82
4 Laaksonen Lasse SuSi 16.28 0.00.58 46.88 45.82
5 Helle Markku SaPu 16.59 0.01.29 45.02 44.00
6 Parnetti Roy KeU 17.18 0.01.48 43.76 42.78
7 Lehto Jarmo VeVe 18.51 0.03.21 39.77 38.87
8 Puustinen Tuomo Pihkan 19.12 0.03.42 38.65 37.78
9 Kiuru Esko HyRa 19.21 0.03.51 37.97 37.12
10 Ahlroth Timo TurSa 19.40 0.04.10 36.98 36.15
11 Liukkonen Juha HiKi 19.49 0.04.19 36.32 35.51
12 Leppälä Martti HlS 20.12 0.04.42 35.27 34.47
13 Hakola Martti RiSu 20.22 0.04.52 34.61 33.83
14 Rantala Jari Koovee 22.30 0.07.00 31.00 30.30
15 Viitasalo Harri RiSu 22.37 0.07.07 30.51 29.82
16 Lähteenmäki Hannu HlT 23.53 0.08.23 28.58 27.94
Toikkanen Jukka PorvU HYL -
Svärd Rune Trian EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sani Mikko HU-46 14.32 0.00.00 51.92 49.15
2 Sane Kari HS 14.48 0.00.16 50.73 48.02
3 Muukkonen Pekka KeU 14.49 0.00.17 50.42 47.73
4 Pietikäinen Markku JoKu 14.57 0.00.25 49.72 47.06
5 Saksman Kai EST 14.59 0.00.27 49.35 46.72
6 Aherto Jorma LS-37 15.00 0.00.28 49.05 46.43
7 Ilmakunnas Pekka Pihkan 15.56 0.01.24 45.94 43.49
8 Rautanen Pauli JäPa 16.04 0.01.32 45.32 42.90
9 Määttä Asko KS 16.09 0.01.37 44.85 42.46
10 Turunen Erkki SuSe 16.15 0.01.43 44.35 41.98
11 Koskinen Kaj VaHa 16.31 0.01.59 43.40 41.09
12 Liukkala Pekka HauSi 16.35 0.02.03 43.00 40.70
13 Jylhä Kari HS 17.11 0.02.39 41.28 39.08
14 Helkkula Simo PiTa 17.24 0.02.52 40.55 38.38
15 Saarinen Heikki MU 17.26 0.02.54 40.25 38.11
16 Karhumäki Lauri Pihkan 17.42 0.03.10 39.43 37.33
17 Lehtiniemi Pekka SaSu 18.25 0.03.53 37.69 35.68
18 Nässi Ari HyRa 18.33 0.04.01 37.22 35.23
19 Ahlqvist Hannu Raus 19.08 0.04.36 35.89 33.97
20 Matilainen Jorma S-JKL 19.09 0.04.37 35.66 33.76
21 Toppari Pekka PuolRy 19.10 0.04.38 35.43 33.54
22 Terävä Seppo XYZ 19.45 0.05.13 34.19 32.37
23 Mäki Erkki EE 19.48 0.05.16 33.92 32.11
24 Salminen Esko TurSa 20.40 0.06.08 32.31 30.59
25 Tarvainen Juhani PiTa 21.01 0.06.29 31.59 29.91
26 Nevalainen Pentti RasKa 23.29 0.08.57 28.12 26.62
27 Nykänen Pentti Jyry 25.18 0.10.46 25.95 24.56
28 Paikkala Jarmo Jyry 26.21 0.11.49 24.77 23.45
29 Asikainen Ville XYZ 30.04 0.15.32 21.58 20.43
Vainio Jarmo HlS HYL -
Kotala Markku LS-37 HYL -
Nyberg Henry Trian EIL -
Helkkula Rauli TuMe EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Railimo Matti SOC 12.42 0.00.00 48.37 48.94
2 Pajala Tauno EsSu 12.48 0.00.06 47.76 48.32
3 Wessman Risto HiKi 13.54 0.01.12 43.76 44.28
4 Lehtinen Teuvo RaVa 13.59 0.01.17 43.29 43.80
5 Alexandersson Yngve NOK 14.02 0.01.20 42.93 43.43
6 Koistinen Leo VaRa 14.11 0.01.29 42.26 42.76
7 Lindstedt Tapio OrPo 14.25 0.01.43 41.37 41.86
8 Pusa Raimo OrPo 14.27 0.01.45 41.07 41.55
9 Tolvanen Mauri LeSi 14.47 0.02.05 39.94 40.41
10 Lassila Heikki PiTa 14.48 0.02.06 39.70 40.17
11 Laine Jaakko HS 14.57 0.02.15 39.10 39.56
12 Koivula Jouko HS 15.01 0.02.19 38.73 39.19
13 Hyvönen Eero PorvU 15.03 0.02.21 38.45 38.90
14 Tolvanen Harri Pihkan 15.18 0.02.36 37.62 38.07
15 Ryynänen Jorma Pihkan 15.20 0.02.38 37.35 37.79
15 Reinikainen Pentti Jyry 15.20 0.02.38 37.35 37.79
17 Kallio Erkki LoJa 15.43 0.03.01 36.06 36.48
18 Aho Olavi HS 15.46 0.03.04 35.76 36.18
19 Kytöjoki Juhani Jyry 15.59 0.03.17 35.08 35.50
20 Rönkkö Paavo EsSu 16.06 0.03.24 34.65 35.05
20 Herttuainen Vesa RaKaS 16.06 0.03.24 34.65 35.05
22 Parviainen Martti XYZ 16.15 0.03.33 33.96 34.36
23 Äikäs Esko TikSu 16.18 0.03.36 33.67 34.07
24 Hartikainen Pertti S. RiSu 17.01 0.04.19 32.08 32.46
25 Liitiäinen Reijo Trian 17.06 0.04.24 31.75 32.13
26 Kuosa Harri LoJa 18.06 0.05.24 29.83 30.18
27 Hotti Reino HS 18.30 0.05.48 29.03 29.37
28 Partanen Risto HyRa 19.24 0.06.42 27.53 27.85
29 Saarinen Mauri RiSu 24.36 0.11.54 21.59 21.84
Turku Vesa HS HYL -
Löyttyjärvi Kari Jyry HYL -
Rajamäki Jussi HS KES -
Uljas Risto Jyry EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rusko Heikki VaajTe 13.12 0.00.00 43.24 44.80
2 Rapakko Timo SuSi 14.16 0.01.04 39.69 41.13
3 Kivistö Erkki Pihkan 14.44 0.01.32 38.13 39.51
4 Karvonen Raimo SuSi 14.53 0.01.41 37.44 38.80
5 Lehtonen Matti PiVe 15.01 0.01.49 36.81 38.14
6 Koivula Keijo HyRa 15.35 0.02.23 35.18 36.45
7 Tunturi Markku VaHa 16.20 0.03.08 33.29 34.49
8 Laakso Raimo HaHa 17.28 0.04.16 30.87 31.99
9 Kanerva Unto Jyry 17.47 0.04.35 30.07 31.16
10 Aronen Osmo RasKa 17.48 0.04.36 29.79 30.86
11 Laine Eero RaVi 18.11 0.04.59 28.91 29.96
12 Luukko Jukka LS-37 18.23 0.05.11 28.35 29.38
13 Kvick Aimo IHR 18.27 0.05.15 28.01 29.02
14 Palomäki Mikko HyRa 19.04 0.05.52 26.87 27.83
15 Martikainen Arvo LS-37 21.04 0.07.52 24.10 24.97
16 Teppo Jaakko GIF 21.45 0.08.33 23.14 23.97
17 Kleemola Pauli PertPe 21.52 0.08.40 22.81 23.63
18 Perkinen Osmo Pihkan 24.37 0.11.25 20.08 20.80
19 Saario Pentti LoJa 25.36 0.12.24 19.13 19.82
20 Lindeman Osmo HS 36.02 0.22.50 13.47 13.95
Partanen Paavo HyRa EIL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Boström Kristian EsSu 14.19 0.00.00 62.38 59.16
2 Virtanen Akseli KyS 14.26 0.00.07 60.33 57.22
3 Haltia Ilari RR 14.31 0.00.12 58.45 55.43
4 Outinen Tuomas KyS 14.46 0.00.27 55.94 53.06
5 Pellinen Veeti JoKu 16.08 0.01.49 49.82 47.25
6 Kallio Matti SKUusi 16.24 0.02.05 47.65 45.19
7 Leiniö Juho HS 19.04 0.04.45 39.81 37.76

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Still Alec Trian 13.23 0.00.00 43.86 45.53
2 Säyriö Jyri LS-37 14.04 0.00.41 40.16 41.69
3 Välkki Totte TP 16.04 0.02.41 33.79 35.08
4 Hämäläinen Aleksi RR 17.56 0.04.33 29.05 30.15
Vaherlehto Eemi EsAk HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Fritzen Florian Lynx 12.17 0.00.00
2 Toivonen Niko EsSu 12.56 0.00.39
3 Konttila Milo TP 13.47 0.01.30
4 Meuronen Joonas HS 15.50 0.03.33
5 Heikkinen Aaro HS 16.06 0.03.49
6 Hyvärilä Touko HyRa 19.05 0.06.48
Ikola Aapo HS EIL -
Haara Eino HS EIL -
Muukkonen Topias SKUusi HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Töyrylä Rasmus KyS 10.11 0.00.00
2 Mourujärvi Jonne RR 10.26 0.00.15
3 Virtanen Onni AngA 12.12 0.02.01
4 Joensuu Aapo HS 12.35 0.02.24
5 Takanen Eetu VeVe 12.50 0.02.39
6 Friman Eemeli HyRa 16.31 0.06.20
7 Pakkanen Reima VeVe 17.05 0.06.54
8 Heikkinen Arsi HS 20.51 0.10.40
9 Husu Aleksi HiKi 24.18 0.14.07
10 Kantelinen Leevi HyRa 31.35 0.21.24
Kemppainen Aarne EsSu EIL -
Haara Väinö HS EIL -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hannula Riku LS-37 12.48 0.00.00
2 Reiman Niklas AskU 17.35 0.04.47
Kantelinen Vili HyRa HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ukskoski Karoliina Koovee 14.59 0.00.00 89.80 85.83
2 Koskinen Noora MSParma 15.45 0.00.46 84.85 81.10
3 Oksanen Maiju Pohjant 15.48 0.00.49 84.00 80.29
4 Mattila Milla HS 16.20 0.01.21 80.69 77.13
5 Simonsén Suvi RasKa 16.38 0.01.39 78.69 75.21
5 Schoultz von Katja PIF 16.38 0.01.39 78.69 75.21
7 Hyyrynen Noora HS 16.40 0.01.41 77.43 74.01
8 Ylikylä Sanna AngA 16.44 0.01.45 76.57 73.19
9 Vääränen Sari KS 17.06 0.02.07 74.39 71.11
10 Ståhlberg Emilia EsSu 17.54 0.02.55 70.55 67.44
11 Laurén Jill PIF 17.56 0.02.57 69.91 66.83
12 Vainikka Kaisa KS 18.01 0.03.02 69.08 66.03
13 Andelin Sanna LaTa 18.19 0.03.20 67.45 64.47
14 Nygård Mette S-JKL 18.30 0.03.31 66.28 63.36
15 Liukkonen Sonja HiKi 18.44 0.03.45 64.97 62.10
16 Kangasaho Essi HiKi 18.53 0.03.54 63.97 61.14
17 Matilainen Helena HS 19.45 0.04.46 60.69 58.01
18 Kainlauri Viivi KS 19.51 0.04.52 59.93 57.28
19 Matilainen Annika HS 20.01 0.05.02 58.97 56.37
20 Oksanen Emmi SiiRa 20.24 0.05.25 57.41 54.88
21 Väyrynen Anni KyS 21.06 0.06.07 55.07 52.64
22 Perchtold Heidi LaTa 21.19 0.06.20 54.08 51.69
23 Rantala Eerika HS 23.52 0.08.53 47.92 45.80

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Väre Tiina SomEsa 15.34 0.00.00 64.92 84.32
2 Karvonen Tiina SomEsa 16.37 0.01.03 59.30 77.01
3 Koskinen Hanna-Riikka HyRa 17.16 0.01.42 55.61 72.21
4 Nieminen Outi RR 17.44 0.02.10 52.72 68.46
5 Peltonen Hanna RaVa 20.53 0.05.19 43.56 56.57
6 Hägg Susanna LaTa 21.16 0.05.42 41.58 54.00
7 Riikonen Jonna RaHa 26.43 0.11.09 32.15 41.76

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ikäheimonen Taru EsSu 14.41 0.00.00 69.47 66.03
2 Huusari Heidi InkTe 15.44 0.01.03 64.03 60.86
3 Kivelä Riikka VeVe 15.55 0.01.14 62.49 59.39
4 Männikkö Niina RR 16.19 0.01.38 60.17 57.19
5 Vallin Kaisa EE 16.36 0.01.55 58.38 55.49
6 Mashina Anna LS-37 17.04 0.02.23 56.04 53.26
7 Castrén Jenni Jyry 17.46 0.03.05 53.11 50.48
8 Salo Katri HS 18.40 0.03.59 49.87 47.40
9 Kilpinen-Suurnäkki Heidi KuUS 19.44 0.05.03 46.53 44.22
10 Laine Matilda RaVi 20.03 0.05.22 45.15 42.92
11 Kuuri-Riutta Eeva KS 20.26 0.05.45 43.68 41.52
Wolff Charlotta Raseborg HYL -
Hartonen Anne RR HYL -
Rogovin Sari KarjUra EIL -
Palo Unna-Sisko HS EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pulli Tessa LappRi 15.11 0.00.00 60.10 61.41
2 Kulmala Päivi RR 15.14 0.00.03 59.08 60.38
3 Kaario Katja S-JKL 15.41 0.00.30 56.60 57.83
4 Karppinen Riikka EsAk 16.07 0.00.56 54.30 55.49
5 Koivuniemi Kirsi LS-37 16.15 0.01.04 53.09 54.25
6 Ketola Heli Koovee 16.38 0.01.27 51.12 52.24
7 Kahanpää Hanna EsSu 18.07 0.02.56 46.25 47.26
8 Hosio Sanna KarjUra 19.05 0.03.54 43.25 44.20
9 Sundqvist Sari LS-37 19.24 0.04.13 41.90 42.82
10 Friman Kaisa HyRa 19.59 0.04.48 40.06 40.94
11 Murto Heli RR 20.45 0.05.34 37.98 38.81
12 Pellinen Tiina JoKu 25.00 0.09.49 31.02 31.70
Laurila Milla Trian EIL -
Kärkkäinen Varpu ORa EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Varpula Marjut EsSu 15.39 0.00.00 58.58 61.80
2 Palmen Virpi EsSu 15.51 0.00.12 57.29 60.45
3 Hirvonen Leena AR 15.57 0.00.18 56.40 59.50
4 Vierikko Annamari HS 16.08 0.00.29 55.22 58.26
5 Rantala Eija EsSu 16.28 0.00.49 53.58 56.53
6 Hietanen Pia KuUS 17.05 0.01.26 51.15 53.96
7 Laurila Anneli Trian 17.10 0.01.31 50.40 53.17
8 Kalenius Regina KarjUra 17.26 0.01.47 49.13 51.84
9 Holm Riikka SiiRa 17.27 0.01.48 48.59 51.27
10 Hokajärvi Anja-Riitta Pihkan 18.15 0.02.36 45.99 48.53
11 Matilainen Mirja HS 18.19 0.02.40 45.36 47.85
12 Hautaniemi Marjaana RaKaS 19.03 0.03.24 43.16 45.54
13 Franssila Hanna AngA 19.22 0.03.43 42.01 44.32
14 Hakulinen Paula EsSu 20.33 0.04.54 39.17 41.33
15 Tuomola Marjo RaHa 24.59 0.09.20 31.88 33.63
16 Nygård Minna KuoSu 25.16 0.09.37 31.18 32.90
17 Launis Teija Raus 26.02 0.10.23 29.93 31.58
Torri-Tuominen Mari Pihkan EIL -
Molnar Pia RaVa EIL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantalainen Anna-Lea LS-37 14.39 0.00.00 57.17 59.08
2 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 15.14 0.00.35 54.29 56.11
3 Mäkelä Tiina RaTU 16.27 0.01.48 49.64 51.30
4 Annila Päivi TP 17.31 0.02.52 46.02 47.56
5 Juga Liisa KeU 18.04 0.03.25 44.04 45.51
6 Kallio Ulla KeU 18.12 0.03.33 43.14 44.59
7 Shemeikka Taina HPV 18.18 0.03.39 42.33 43.75
8 Salmenkylä Sinikka HS 18.23 0.03.44 41.57 42.96
9 Lankinen Pauliina HS 19.02 0.04.23 39.60 40.93
10 Harju Leena LS-37 19.36 0.04.57 37.92 39.19
11 Uusitalo Suvi-Päivikki IHR 20.32 0.05.53 35.69 36.88
12 Kallio Arja RiSu 20.59 0.06.20 34.43 35.58
13 Toivola Saija RaVa 24.10 0.09.31 29.46 30.44
Ritakallio Maarit Lynx EIL -
Lahtinen Terttu IHR EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sani Tuula HU-46 12.31 0.00.00 57.44 60.05
2 Kottonen Annariitta Lynx 13.07 0.00.36 54.18 56.65
3 Lallo Tuula Trian 13.31 0.01.00 51.96 54.33
4 Montonen Outi IHR 14.28 0.01.57 47.98 50.16
5 Puromies Merja EsSu 15.01 0.02.30 45.67 47.75
6 Käkelä Maija PuolRy 15.07 0.02.36 44.82 46.86
7 Piirto Kaisu JRV 15.22 0.02.51 43.55 45.53
8 Liimatainen Raili HyRa 15.50 0.03.19 41.74 43.64
9 Lehto Ulla KyS 17.02 0.04.31 38.31 40.06
10 Toivanen Tuula RaN 17.11 0.04.40 37.49 39.20
11 Krum Mirva Trian 18.10 0.05.39 35.01 36.60
12 Salmenkylä-Mattila Leena HS 19.30 0.06.59 32.19 33.66
13 Kairamo Kristiina HiKi 23.00 0.10.29 26.93 28.16
Hakomäki Kirsi HS HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Purhonen Kaija HU-46 14.03 0.00.00 50.98 50.53
2 Kattilakoski Kirsti KoS 15.11 0.01.08 46.29 45.88
3 Turku Kaija HS 16.19 0.02.16 42.25 41.88
4 Laukkanen Kirsti HlT 17.11 0.03.08 39.34 38.99
5 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 17.14 0.03.11 38.45 38.10
6 Kukkonen Marja RaKaS 17.56 0.03.53 36.20 35.87
7 Andelin Tarja LaTa 18.26 0.04.23 34.49 34.18
8 Wickholm Rita Trian 18.52 0.04.49 32.98 32.69
9 Lappeteläinen Raija HyRa 19.20 0.05.17 31.49 31.21
Illaru Sinikka HiKi EIL -
Raiko Erja HyRa EIL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lankia Hilkka TP 14.57 0.00.00 45.25 48.13
2 Kajava Ritva HlS 16.31 0.01.34 40.34 42.91
3 Stoor Anne KoS 16.52 0.01.55 38.90 41.38
4 Rajamäki Vuokko HS 19.27 0.04.30 33.21 35.33
5 Salmela Juulia RiSu 20.24 0.05.27 31.17 33.16
6 Kuutti Kirsti PertPe 20.39 0.05.42 30.30 32.23
7 Malmsten Beatrice Lynx 21.00 0.06.03 29.31 31.18
8 Luoma Helena Pihkan 21.10 0.06.13 28.60 30.43
9 Ohramaa Tuula Jyry 22.51 0.07.54 26.05 27.71
10 Laakso-Lähteenmäki Mirja-Liisa HlT 26.03 0.11.06 22.46 23.89
Rahkasuo Kaarina Rasti88 HYL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pakkanen Raita VeVe 16.53 0.00.00 57.17 60.85
2 Mäkinen Sanni HS 16.55 0.00.02 54.92 58.45
3 Himilä Julia RR 17.31 0.00.38 50.97 54.25
4 Välkki Lotta TP 17.54 0.01.01 47.86 50.94
5 Happonen Krista LS-37 18.48 0.01.55 43.64 46.45

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Suntioinen Elli EsSu 16.51 0.00.00
2 Virolainen Sara KärKV 18.14 0.01.23

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karppinen Inari EsAk 12.41 0.00.00 51.36 53.47
2 Lehtonen Iida SKUusi 13.19 0.00.38 48.25 50.23
3 Pätäri Emilia KyS 13.50 0.01.09 45.81 47.69
4 Karttunen Lilia LS-37 14.44 0.02.03 42.41 44.15
5 Hosio Iris EsSu 14.51 0.02.10 41.48 43.18
6 Hämäläinen Elina RR 15.02 0.02.21 40.38 42.04
7 Miettinen Kiia Pihkan 15.41 0.03.00 38.14 39.70
8 Kaario Saara S-JKL 15.43 0.03.02 37.49 39.03
9 Leppänen Nella LS-37 16.14 0.03.33 35.75 37.22
10 Salonen Elli HS 17.51 0.05.10 32.02 33.33
11 Wickholm Wilma Trian 18.32 0.05.51 30.36 31.60
12 Laitimo Maija JoKu 20.06 0.07.25 27.55 28.68
Multala Essi RR EIL -
Heinäaro Iida HyRa EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Wickholm Saga Trian 10.38 0.00.00
2 Romppainen Piia HyRa 11.32 0.00.54
3 Mänty Elisa RR 11.35 0.00.57
4 Rehberger Nadja HS 11.44 0.01.06
5 Leppänen Jenni LS-37 11.46 0.01.08
6 Tupitsa Milla HS 11.57 0.01.19
7 Haapamäki Kerttu HyRa 12.34 0.01.56
Anttila Krista SKUusi EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtonen Lilja SKUusi 15.10 0.00.00
2 Miettinen Iida Pihkan 16.46 0.01.36
3 Sippu Jenna InkTe 17.52 0.02.42
4 Anttila Kiira SKUusi 19.09 0.03.59
5 Nurmiainen Elsa Raseborg 20.57 0.05.47
6 Matilainen Julia RaHa 26.36 0.11.26

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Takanen Tiitu VeVe 10.51 0.00.00
2 Kantelinen Mona HyRa 21.05 0.10.14
Haara Saara HS EIL -
Kemppainen Pilvi EsSu EIL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kuokkanen Kari Pihkan 15.04 0.00.00 30.60 30.52
2 Salmi Tarmo JoKu 16.58 0.01.54 25.82 25.74
3 Kuutti Jorma PertPe 20.44 0.05.40 20.01 19.96
4 Juntunen Olli HS 27.06 0.12.02 14.46 14.42

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karvinen Tuulikki HS 16.54 0.00.00 43.75 44.10
2 Paatero Leena EsSu 18.41 0.01.47 37.59 37.90
3 Tahvanainen Pirkko HU-46 20.15 0.03.21 32.86 33.13
4 Tanska Eeva EsSu 26.45 0.09.51 23.49 23.68

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ojanen Joonas HyRa 20.42 0.00.00

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Brax Asko TP 18.27 0.00.00 28.77 24.71
2 Vanhala Toivo Pihkan 22.34 0.04.07 22.81 19.60
3 Laurila Pertti EsSu 26.36 0.08.09 18.76 16.11
4 Lario Heikki RaVa 27.07 0.08.40 17.81 15.30
5 Partanen Antero RaVi 29.21 0.10.54 15.91 13.67
Ijas Johannes KeU HYL -