FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
QP Resort games, Suunnistusliiga 4/8
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 98
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Savolainen Eetu IkNV 32.59 0.00.00 101.27 100.47
2 Nenonen Lauri KR 35.04 0.02.05 95.10 94.36
3 Aho Aaro VaHa 35.17 0.02.18 94.37 93.63
4 Sild Timo Koovee 35.18 0.02.19 94.18 93.44
5 Ruohola Akseli MSParma 35.19 0.02.20 93.99 93.25
6 Eerola Mikko TP 35.51 0.02.52 92.45 91.72
7 Zernis Rudolfs KR 36.09 0.03.10 91.54 90.82
8 Runesson Johan TP 36.23 0.03.24 90.81 90.10
9 Portin Fredric Femman 36.33 0.03.34 90.25 89.55
10 Ikonen Pasi PR 36.41 0.03.42 89.78 89.08
11 Knuuttila Mikko IkNV 36.52 0.03.53 89.20 88.50
12 Sulkula Ilari VaajTe 36.53 0.03.54 89.02 88.32
13 Oksanen Teemu IkNV 37.14 0.04.15 88.04 87.35
13 Heinaro Einari HS 37.14 0.04.15 88.04 87.35
15 Kangas Veli HS 37.19 0.04.20 87.57 86.88
16 Simosas Otto TP 37.31 0.04.32 86.96 86.28
17 Paulins Arturs KR 37.32 0.04.33 86.79 86.11
18 Anttolainen Aleksi LS-37 37.37 0.04.38 86.46 85.78
19 Suna Jussi TuMe 37.41 0.04.42 86.17 85.49
20 Mertanen Simo LappRi 37.48 0.04.49 85.77 85.09
20 Kuukka Anton TP 37.48 0.04.49 85.77 85.09
22 Lindqvist Arttu KS 38.17 0.05.18 84.41 83.75
23 Fabritius Mikael LS-37 38.27 0.05.28 83.91 83.25
24 Saikko Antti TP 38.38 0.05.39 83.38 82.73
25 Suominen Miika HS 38.42 0.05.43 83.10 82.45
26 Huostila Anssi TP 39.08 0.06.09 82.05 81.41
27 Krivda Tomás KR 39.35 0.06.36 80.99 80.35
28 Huttunen Esa TuMe 39.57 0.06.58 80.12 79.49
29 Joensuu Ari-Pekka PR 39.58 0.06.59 79.95 79.33
30 Sirmais Martins TuMe 40.23 0.07.24 79.00 78.38
31 Huovila Jarkko KR 40.25 0.07.26 78.81 78.19
32 Saari Toni PR 40.44 0.07.45 78.07 77.46
33 Krumins Rihards TuMe 41.08 0.08.09 77.18 76.58
34 Gil Marcos Eduardo TuMe 41.32 0.08.33 76.32 75.72
35 Niemi Aleksi TP 41.55 0.08.56 75.49 74.90
36 Helminen Topias JRV 41.59 0.09.00 75.25 74.66
36 Sorsa Aleksi TP 41.59 0.09.00 75.25 74.66
38 Silvennoinen Oskari KR 42.07 0.09.08 74.77 74.18
39 Kuningas Janne LappRi 42.15 0.09.16 74.41 73.83
40 Heikkilä Ollipekka HS 42.40 0.09.41 73.56 72.98
41 Korpi Juho Navi 42.42 0.09.43 73.38 72.81
42 Istolahti Tuomo KangSK 42.48 0.09.49 73.09 72.52
43 Pajukangas Mikko LapVi 43.02 0.10.03 72.57 72.01
44 Järvenpää Antti OK77 43.17 0.10.18 72.04 71.47
45 Ahola Topias Navi 43.21 0.10.22 71.81 71.24
46 Ihme Vili PR 43.38 0.10.39 71.22 70.66
47 Jern Jonas PR 43.40 0.10.41 71.05 70.49
48 Von Arx Philipp LS-37 43.51 0.10.52 70.63 70.08
49 Sopo Aleksi Navi 43.57 0.10.58 70.36 69.80
50 Koskinen Roope KR 44.00 0.11.01 70.16 69.61
51 Hall Andreas Femman 44.15 0.11.16 69.65 69.10
52 Laine Jaakko HiKi 44.26 0.11.27 69.24 68.70
53 Heinonen Samuel PR 44.30 0.11.31 69.02 68.48
54 Räsänen Markus KR 45.35 0.12.36 67.27 66.74
55 Mäkinen Tapani TuMe 45.36 0.12.37 67.13 66.60
56 Poutanen Mikko LapVi 46.09 0.13.10 66.22 65.70
57 Tonder Aapo KR 46.11 0.13.12 66.06 65.54
58 Koivumäki Lauri LapVi 46.54 0.13.55 64.94 64.43
59 Spektors Fricis TuMe 47.08 0.14.09 64.51 64.00
60 Iurev Dmitrii HiKi 47.11 0.14.12 64.33 63.83
61 Tani Jukka KS 47.20 0.14.21 64.02 63.52
62 Donner Jesper OK77 47.23 0.14.24 63.84 63.34
63 Ruohola Aaro MSParma 47.48 0.14.49 63.18 62.68
64 Sormunen Roope JRV 47.55 0.14.56 62.91 62.42
65 Sainio Santeri KangSK 48.00 0.15.01 62.70 62.21
66 Kinnunen Valtteri LS-37 48.46 0.15.47 61.61 61.12
67 Snickars Caj OK77 49.13 0.16.14 60.94 60.46
68 Kommio Jere AngA 49.18 0.16.19 60.73 60.25
69 Valkonen Lauri IHR 49.22 0.16.23 60.54 60.07
70 Ketonen Miikka LapVi 49.46 0.16.47 59.95 59.48
71 Inkeri Eero VeVe 50.24 0.17.25 59.10 58.63
72 Mäkinen Tuukka MSParma 51.05 0.18.06 58.21 57.75
73 Valtonen Luukas HS 51.16 0.18.17 57.90 57.44
74 Nokka Atte LappRi 51.49 0.18.50 57.18 56.73
75 Upitis Uldis TuMe 52.13 0.19.14 56.65 56.20
76 Barnett Andrew IkNV 52.42 0.19.43 56.03 55.59
77 Talja Eljas OK77 53.10 0.20.11 55.44 55.00
78 Koirikivi Riku Pohjant 53.31 0.20.32 54.98 54.55
79 Holmback Hannes Femman 54.58 0.21.59 53.44 53.02
80 Ilmonen Aleksi JRV 55.03 0.22.04 53.26 52.84
81 Sankelo Hermanni IkNV 55.20 0.22.21 52.90 52.48
82 Sipiläinen Konsta S-JKL 55.54 0.22.55 52.27 51.86
83 Kerkola Nico AngA 57.21 0.24.22 50.86 50.46
84 Koistinen Olli-Pekka HiKi 57.48 0.24.49 50.37 49.97
85 Huomolin Ville LappRi 58.01 0.25.02 50.09 49.70
86 Sliksjanis Matiss TuMe 1.04.55 0.31.56 44.69 44.34
Sevelius Emil OK77 HYL -
Sulkula Anton S-JKL HYL -
Ovaska Janne VeVe KES -
Suutari Matti VeVe HYL -
Tikhonov Gleb TuMe HYL -
Sulkula Paulus S-JKL HYL -
Gabitov Rinat EsSu HYL -
Heiska Samu TuMe HYL -
Jern Tobias OK77 HYL -
Kurkela Mikko Koovee HYL -
Leirimaa Tatu LS-37 HYL -
Senttula Tuukka S-JKL HYL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 43
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantanen Merja JRV 34.14 0.00.00 100.44 101.16
2 Karhola Lotta TP 35.38 0.01.24 96.14 96.84
3 Nurmi Kirsi Pohjant 36.25 0.02.11 93.74 94.42
4 Närhi Anna LS-37 37.24 0.03.10 90.95 91.61
5 Klemettinen Veera S-JKL 37.29 0.03.15 90.42 91.07
6 Ukskoski Karoliina LS-37 37.34 0.03.20 89.89 90.54
7 Jalava Enni MSParma 38.03 0.03.49 88.42 89.07
8 Niittynen Miia KR 38.43 0.04.29 86.59 87.21
9 Hämäläinen Roosa HiKi 39.18 0.05.04 84.99 85.60
10 Kauppila Sanna AngA 39.50 0.05.36 83.54 84.15
11 Kuusela Tuija RasKa 40.35 0.06.21 81.69 82.29
12 Kinni Saila TP 40.36 0.06.22 81.36 81.95
13 Uotila Ulrika KangSK 40.39 0.06.25 80.96 81.54
14 Eerola Lotta TP 41.26 0.07.12 79.13 79.70
15 Rahko Saana-Maria Pohjant 41.43 0.07.29 78.30 78.87
16 Mattila Elisa LS-37 41.48 0.07.34 77.85 78.41
17 Heikkonen Anni MSParma 41.57 0.07.43 77.28 77.84
18 Peltomäki Elli RasKa 42.14 0.08.00 76.47 77.02
19 Taanila Marjo S-JKL 42.28 0.08.14 75.76 76.31
19 Donner Janina S-JKL 42.28 0.08.14 75.76 76.31
21 Koskinen Noora MSParma 42.33 0.08.19 75.03 75.58
22 Suhonen Anniina HS 42.38 0.08.24 74.60 75.14
23 Moilanen Anna KR 42.40 0.08.26 74.25 74.79
23 Anjala Anna-Kaisa LS-37 42.40 0.08.26 74.25 74.79
25 Heittola Suvi RasKa 43.16 0.09.02 72.65 73.18
26 Kotkajuuri Anna RasKa 43.37 0.09.23 71.79 72.31
27 Kaartinen Selja AngA 44.23 0.10.09 70.27 70.78
28 Jakobsson Laura RasKa 44.42 0.10.28 69.50 70.01
29 Norrbacka Sanni Lynx 44.53 0.10.39 68.94 69.44
30 Nummela Liinu Lynx 45.08 0.10.54 68.29 68.78
31 Klemettinen Kaisa S-JKL 45.09 0.10.55 67.99 68.49
32 Portin Laura PIF 45.33 0.11.19 67.13 67.61
33 Simonsén Suvi RasKa 48.47 0.14.33 62.42 62.88
34 Viholainen Elisa EsSu 49.12 0.14.58 61.65 62.09
35 Ruoti Miina VeVe 50.22 0.16.08 59.97 60.41
36 Saarijärvi Salla RasKa 51.00 0.16.46 58.99 59.42
37 Pradel Anna LS-37 51.05 0.16.51 58.65 59.08
38 Puikkonen Janika S-JKL 51.26 0.17.12 58.01 58.44
39 Turakainen Venla HS 51.41 0.17.27 57.50 57.91
40 Rahkola Ella-Noora TuS 51.50 0.17.36 57.09 57.51
41 Miettinen Minna MSParma 57.05 0.22.51 51.63 52.00
41 Julkunen Sonja TuS 57.05 0.22.51 51.63 52.00
43 Ruoti Roosa VeVe 58.40 0.24.26 49.82 50.18

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hynninen Tommi KeKaRa 46.59 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Matilainen Juha LS-37 37.45 0.00.00 55.43 54.10
2 Suntila Juha TuMe 40.04 0.02.19 49.61 48.42
3 Viinikka Heikki KeKaRa 44.38 0.06.53 42.19 41.18
4 Hyttinen Ossi SonPa 49.26 0.11.41 35.98 35.11

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väänänen Lassi IisVi 45.52 0.00.00

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Gröhn Timo TP 33.51 0.00.00 56.45 55.30
2 Hernelahti Miika KR 34.17 0.00.26 54.90 53.78
3 Liuha Jari ViPa 35.02 0.01.11 52.91 51.83
4 Kemppi Joni EsSu 35.52 0.02.01 50.88 49.84
5 Rönnemaa Antti SiiRa 36.11 0.02.20 49.64 48.63
6 Rautanen Marko TuuSe 38.11 0.04.20 46.29 45.35
7 Oravainen Pasi SiiRa 38.21 0.04.30 45.34 44.42
8 Sippu Ossi SaSu 39.21 0.05.30 43.46 42.58
9 NENONEN SAMI SiiRa 44.31 0.10.40 37.77 37.01
10 Saarijärvi Erkki SiiRa 45.19 0.11.28 36.47 35.73
11 Huttunen Tomi KoHo 50.29 0.16.38 32.17 31.52

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Klemettinen Vesa S-JKL 26.22 0.00.00 63.85 63.08
2 Karppinen Timo Pohjant 26.54 0.00.32 61.96 61.21
3 Heikkilä Ossi S-JKL 28.50 0.02.28 57.22 56.53
4 Vornanen Juha KeKaRa 32.13 0.05.51 50.69 50.08
5 Gynther Kimmo IHR 32.26 0.06.04 49.83 49.23
6 Koivusalo Juha IlU 33.40 0.07.18 47.50 46.93
7 Ketola Mika Koovee 35.46 0.09.24 44.24 43.71
8 Oksanen Tuomo Navi 35.57 0.09.35 43.55 43.03
9 Nieminen Markku PäLuLu 36.03 0.09.41 42.96 42.45
10 Jokela Harri NiS 38.01 0.11.39 40.30 39.81
11 Laitinen Kari SaSu 38.47 0.12.25 39.07 38.60
12 Kuokka Kari IisVi 40.07 0.13.45 37.35 36.90
13 Paaso-Rantala Juha IinYr 40.52 0.14.30 36.25 35.82
14 Heiskanen Jari SonPa 43.27 0.17.05 33.71 33.30
15 Torvinen Pekka SiiRa 43.51 0.17.29 33.02 32.62
16 Kohvakka Hannu Kalske 45.28 0.19.06 31.47 31.09

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Inkeri Pekka ORa 25.10 0.00.00 55.51 54.46
2 Itkonen Raimo S-JKL 29.35 0.04.25 46.72 45.83
3 Rahkola Mika OH 29.43 0.04.33 46.00 45.13
4 Forsberg Matti SäynSa 31.37 0.06.27 42.77 41.95
5 Valkonen Pasi IHR 31.38 0.06.28 42.27 41.47
6 Natunen Timo SaSu 33.32 0.08.22 39.43 38.68
7 Numminen Hannu EsAk 36.54 0.11.44 35.43 34.75
8 Huotari Arto KuPe 38.00 0.12.50 34.01 33.36
9 Joutsensaari Jarmo KangSK 38.32 0.13.22 33.15 32.52
10 Heikkinen Arto HS 38.42 0.13.32 32.62 32.00
11 Koivumäki Kari KoS 39.57 0.14.47 31.22 30.63
12 Kankkunen Matti SonPa 41.19 0.16.09 29.83 29.26
13 Lintunen Petteri SiiRa 43.19 0.18.09 28.10 27.57
14 Peltonen Timo SonPa 43.39 0.18.29 27.55 27.02
15 Salonen Mika KuoSu 46.31 0.21.21 25.53 25.04

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jeskanen Taito IlU 30.02 0.00.00 50.32 49.56
2 Heiskanen Hannu SonPa 31.06 0.01.04 47.99 47.26
3 Martikainen Ari KeuKi 31.12 0.01.10 47.23 46.51
4 Pietarinen Juha SiiRa 34.48 0.04.46 41.80 41.16
5 Koponen Pekka LohiRa 35.18 0.05.16 40.67 40.05
6 Forss Jari HaukivKi 38.23 0.08.21 36.91 36.35
7 Kosonen Hannu ORa 39.36 0.09.34 35.30 34.77
8 Kylliäinen Seppo LappRi 42.08 0.12.06 32.73 32.23
9 Salonen Hannu KonnU 43.27 0.13.25 31.31 30.83
10 Parkkinen Pekka Pohjant 44.52 0.14.50 29.90 29.44
11 Kukkola Pauli SiiRa 46.38 0.16.36 28.36 27.93
Vornanen Pekka SuoVa HYL -
Salminen Arto KeKaRa KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Högnäs Tore Brahe 28.37 0.00.00 32.93 32.48
2 Suhonen Kauko LS-37 31.11 0.02.34 28.70 28.32
3 Halonen Pauli SäynSa 32.33 0.03.56 26.05 25.70
4 Varkila Kari KS 51.28 0.22.51 15.56 15.35

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kemppainen Taisto VaKa 23.16 0.00.00 38.49 37.89
2 Väisänen Eero SuomRa 24.50 0.01.34 35.16 34.61
3 Butilkin Niilo SäynSa 27.08 0.03.52 31.35 30.87
4 Voutilainen Ilkka SuoVa 30.45 0.07.29 26.94 26.52
5 Miettinen Kauko SuoVa 32.39 0.09.23 24.68 24.30
6 Rautanen Kyösti TuuSe 35.05 0.11.49 22.33 21.99
7 Pajamäki Kalevi SäynSa 37.13 0.13.57 20.45 20.13

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karppinen Eino SäynSa 33.57 0.00.00 23.87 23.79
2 Kettunen Kimmo SäynSa 35.58 0.02.01 21.68 21.62
3 Pelkonen Toivo YlikNM 36.30 0.02.33 20.53 20.47
4 multala antti KR 47.22 0.13.25 15.18 15.13
Korhonen Pauli SäynSa KES -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puustinen Valto IisVi 53.14 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aho Ilmari VaHa 39.13 0.00.00 73.19 68.89
2 Virtala Alex PIF 41.21 0.02.08 66.81 62.88
3 Koivumäki Olli LapVi 42.55 0.03.42 61.86 58.23
4 Salonen Seeti VaHa 44.24 0.05.11 57.37 54.00
5 Hiltunen Juho Pohjant 46.25 0.07.12 52.56 49.47

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hämäläinen Kasperi KuoSu 35.08 0.00.00 68.47 66.66
2 Virkajärvi Juho JRV 37.08 0.02.00 63.16 61.49
3 Klemettinen Simo S-JKL 38.39 0.03.31 59.13 57.56
4 Seppänen Antti ORa 39.18 0.04.10 56.62 55.12
5 Kemppi Topias EsSu 43.11 0.08.03 50.13 48.81
6 Hyvönen Jerry KuoSu 45.46 0.10.38 45.99 44.77
7 Virtanen Aapo PR 50.40 0.15.32 40.36 39.29

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Riissanen Pyry EsAk 22.52 0.00.00 64.68 63.71
2 Ronkainen Elias JRV 23.41 0.00.49 61.28 60.36
3 Virkajärvi Aapo JRV 24.14 0.01.22 58.75 57.87
4 Muukkonen Topias MSParma 24.21 0.01.29 57.33 56.47
5 Hirvilahti Joona VeVe 26.05 0.03.13 52.45 51.67
6 Sulkula Sakari S-JKL 26.47 0.03.55 50.05 49.30
7 Kirvesmies Atte KuoSu 32.09 0.09.17 40.83 40.22
8 Heikkinen Aaro HS 35.10 0.12.18 36.54 35.99
9 Mäenpää Jaakko KR 35.36 0.12.44 35.32 34.79

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sivill Tommi S-JKL 13.11 0.00.00
2 Kemppi Anton EsSu 16.00 0.02.49
3 Karjalainen Samuli JRV 16.15 0.03.04
4 Hirvilahti Niklas VeVe 16.25 0.03.14
5 Kovanen Sauli S-JKL 18.33 0.05.22
6 Virtanen Topi PR 21.04 0.07.53
7 Mäenpää Ilmari KR 30.28 0.17.17
8 Konttinen Otto SaSu 30.51 0.17.40
9 Karjalainen Akseli KuoSu 37.22 0.24.11
10 Hallikainen Juuso KuoSu 49.34 0.36.23
11 Heikkinen Arsi HS 1.05.56 0.52.45

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kivistö Joona TP 24.47 0.00.00
2 Saari Olavi SiiRa 48.21 0.23.34

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Launonen Lauri KuoSu 21.09 0.00.00
2 Sutinen Luukas KuoSu 21.41 0.00.32
3 Kolehmainen Matias SäynSa 23.39 0.02.30
4 Koponen Tuukka KuoSu 26.14 0.05.05
5 Männikkö Aapo SaSu 28.07 0.06.58

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Juntunen Kusti-Emil KuoSu 12.47 0.00.00
2 Kivistö Aleksi TP 17.36 0.04.49
3 Kinnunen Paulus PiVe 18.26 0.05.39
4 Makkonen Venni KR 19.33 0.06.46
5 Liuha Jaakko ViPa 30.12 0.17.25

Sarja D21B
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pemmari Toini TP 42.26 0.00.00
2 Keurulainen Siiri JRV 50.10 0.07.44

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korhonen Kati S-JKL 36.58 0.00.00 61.61 62.85
2 Rautanen Eeva TuuSe 41.38 0.04.40 52.65 53.71
3 Tusa Nina SiiRa 45.12 0.08.14 46.61 47.55
4 Himanka Satu IisVi 1.03.57 0.26.59 31.61 32.24
5 Karvonen Sini-Pauliina IisVi 1.12.02 0.35.04 26.88 27.42

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taini Mia JRV 41.32 0.00.00 49.63 49.25
2 Korhonen Carita IisVi 44.48 0.03.16 44.63 44.29
3 Hartikainen Elina IisVi 48.54 0.07.22 39.63 39.32
4 Makkonen Mira LipTa 50.52 0.09.20 36.88 36.60
5 Moilanen Tiina SiiRa 53.08 0.11.36 34.14 33.88
6 Sidensnöre Tiina Jyry 55.42 0.14.10 31.46 31.22

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sivill Saana S-JKL 31.53 0.00.00 54.95 54.13
2 Karppinen Satu YlikNM 35.28 0.03.35 48.17 47.45
3 Ketola Heli Koovee 35.47 0.03.54 46.52 45.82
4 Pötry Mervi KR 40.20 0.08.27 40.18 39.58
5 Nieminen Minna IHR 52.18 0.20.25 30.15 29.70
6 Halonen Katja SäynSa 55.27 0.23.34 27.65 27.24
7 Lehtonen Raisa SiiRa 1.10.18 0.38.25 21.18 20.87

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkinen Anniina VeVe 32.21 0.00.00 50.78 49.00
2 Turakainen Irene Lynx 35.08 0.02.47 45.01 43.42
3 Holm Riikka SiiRa 35.10 0.02.49 43.21 41.69
4 Lintunen Sirpa SiiRa 40.25 0.08.04 36.07 34.81
5 Räsänen Marja NilsNu 43.10 0.10.49 32.35 31.21

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Silvennoinen Tarja KR 28.24 0.00.00 54.77 54.95
2 Turunen Sisko KR 30.04 0.01.40 50.18 50.34
3 Remahl Virpi LS-37 30.38 0.02.14 47.73 47.89
4 Hokajärvi Raili Pohjant 42.38 0.14.14 33.20 33.31
5 Martikainen Lea Navi 44.53 0.16.29 30.50 30.60
6 Norrbacka Aino HyRa 1.11.43 0.43.19 18.43 18.50

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Soininen Ulla SäynSa 37.58 0.00.00
2 Lipsanen Maija LipTa 45.56 0.07.58

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hiltunen Maija SäynSa 53.38 0.00.00

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauppinen Kyllikki KR 29.16 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Khokhlova Taisiia HiKi 56.58 0.00.00
2 Kangasaho Aino HS 59.48 0.02.50

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kaiponen Iida-Emilia ORa 31.26 0.00.00 54.85 53.29
2 Heikkinen Ida VeVe 34.25 0.02.59 47.59 46.24
3 Hämäläinen Elina RR 39.05 0.07.39 39.71 38.57
4 Kinnunen Saana PiVe 47.46 0.16.20 30.68 29.81

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kemppi Silva EsSu 22.24 0.00.00 67.54 66.19
2 Hyytiäinen Miina KS 23.57 0.01.33 62.50 61.24
3 Pellikka Virna HiKi 24.01 0.01.37 61.65 60.41
4 Mänty Elisa RR 26.03 0.03.39 56.21 55.08
5 Virkajärvi Heta JRV 26.55 0.04.31 53.80 52.72
6 Lindén Amalia KS 27.26 0.05.02 52.20 51.15
7 Heikkinen Roosa VeVe 27.47 0.05.23 50.96 49.93
8 Virtala Emmi PIF 27.49 0.05.25 50.31 49.30
9 Gröhn Ronja TP 29.01 0.06.37 47.67 46.71
10 Taini Elli JRV 29.38 0.07.14 46.13 45.21
11 Lehtonen Minttu SiiRa 33.56 0.11.32 39.81 39.01
12 Multala Emmi KuoSu 35.08 0.12.44 37.99 37.23
13 Kuokka Katri IisVi 36.29 0.14.05 36.14 35.41
14 Karppinen Vilma KuoSu 53.54 0.31.30 24.16 23.67
Kinnunen Isla PiVe KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lindholm Siiri ORa 20.21 0.00.00
2 Kaiponen Ella-Sofia ORa 21.09 0.00.48
3 Kovanen Saara S-JKL 22.56 0.02.35
4 Makkonen Iisa Maria KR 27.25 0.07.04
5 Turunen Elina KuoSu 41.47 0.21.26
6 Koponen Terhi KuoSu 52.04 0.31.43

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
Karjalainen Reetta KuoSu HYL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lindholm Lotta ORa 19.30 0.00.00
2 Tusa Sonja SiiRa 22.29 0.02.59
3 Hämäläinen Siiri KuoSu 30.25 0.10.55
4 Iskanius Kerttu SiiRa 52.17 0.32.47

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Taini Iida JRV 14.56 0.00.00
2 Salo Saara SiiRa 20.07 0.05.11
3 Koponen Vilja KuoSu 27.46 0.12.50
4 Männikkö Kerttu SaSu 33.12 0.18.16