FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Elonen-Sprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 46
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pajunen Jere KR 14.24 0.00.00 92.02 89.34
2 Sorvisto Juha VaajTe 14.26 0.00.02 91.49 88.83
3 Penttinen Topi Orient 14.44 0.00.20 89.32 86.72
3 Lakanen Jani VaajTe 14.44 0.00.20 89.32 86.72
5 Hämäläinen Sami MSParma 14.46 0.00.22 88.51 85.93
6 Väisänen Henrik Hiisi 14.54 0.00.30 87.41 84.87
7 Metsälä Juuso KR 14.59 0.00.35 86.63 84.10
8 Jurvakainen Tuukka VaajTe 15.09 0.00.45 85.37 82.89
9 Heinonen Samuel VaajTe 15.15 0.00.51 84.52 82.06
10 Huikko Petteri VaajTe 15.18 0.00.54 83.95 81.50
11 Huovila Jarkko KR 15.20 0.00.56 83.47 81.04
12 Sainio Santeri KangSK 15.24 0.01.00 82.81 80.40
13 Lindeqvist Markus PR 15.26 0.01.02 82.34 79.95
14 Kautto Lasse VaajTe 15.31 0.01.07 81.61 79.23
15 Saikko Ville LappRi 15.33 0.01.09 81.14 78.78
16 Taivainen Juho-Matti PelPo 15.36 0.01.12 80.59 78.25
17 Heinonen Eero MSParma 15.40 0.01.16 79.96 77.64
18 Keskisaari Ville VaajTe 15.49 0.01.25 78.92 76.62
19 Toivonen Eevert KangSK 16.08 0.01.44 77.09 74.85
20 Häkkinen Janne PelPo 16.20 0.01.56 75.87 73.66
21 Martikainen Juha KeuKi 16.24 0.02.00 75.29 73.10
22 Nurminen Ilkka HS 16.36 0.02.12 74.11 71.95
23 Saarinen Mikko KangSK 16.48 0.02.24 72.96 70.83
24 Huhtanen Juha LapVi 16.49 0.02.25 72.61 70.50
24 Sankari Matias LS-37 16.49 0.02.25 72.61 70.50
26 Snellman Tomas RaLu 16.58 0.02.34 71.44 69.36
27 Asikainen Saku Hiisi 17.02 0.02.38 70.90 68.83
28 Pohjola Lauri S-JKL 17.03 0.02.39 70.56 68.51
29 Kivelä Marko VetU 17.10 0.02.46 69.82 67.79
30 Annila Petri Koovee 17.18 0.02.54 69.02 67.01
31 Tölli Marko S-JKL 17.19 0.02.55 68.69 66.69
32 Sorri Jaakko KeuKi 17.33 0.03.09 67.52 65.56
33 Viholainen Joona S-JKL 17.43 0.03.19 66.63 64.69
34 Katajisto Teemu KanSu 18.08 0.03.44 64.85 62.96
35 Kohvakka Heikki Kalske 18.13 0.03.49 64.31 62.44
36 Ovaska Vesa IPR 18.18 0.03.54 63.77 61.91
37 Hirvikallio Petri LuuRa 18.20 0.03.56 63.40 61.56
38 Silvasti Heikki MuuRa 18.25 0.04.01 62.87 61.04
39 Lehtonen Pasi HauSi 18.41 0.04.17 61.73 59.94
40 Lepistö Mikko HauSi 19.28 0.05.04 59.02 57.30
41 Pohjola Jukka HauSi 19.33 0.05.09 58.53 56.83
42 Häkkinen Kalle S-JKL 21.28 0.07.04 53.10 51.55
Föhr Tero VeVe EIL -
Kirmula Miika AngA HYL -
Lehtola Hannu KanKi HYL -
Morrison Ross RR HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mattila Mikael ViRuS 16.21 0.00.00 49.97 38.23
2 Vainio Mikko Koovee 17.44 0.01.23 44.92 34.36
3 Voutilainen Arto MuuRa 18.00 0.01.39 43.12 32.99
4 Lamminsivu Harri S-JKL 19.24 0.03.03 38.95 29.80
5 Olkkonen Tomi-Pekka KangSK 20.22 0.04.01 36.10 27.62
6 Liimatainen Janne RastiE4 23.53 0.07.32 29.93 22.90
Hämäläinen Ari SaPu HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kettunen Heikki VaajTe 15.31 0.00.00 58.86 66.00
2 Kajarinne Petri KeuKi 15.37 0.00.06 57.61 64.60
3 Hartman Janne VaajTe 16.18 0.00.47 54.35 60.95
4 Kaario Kimmo VaajTe 16.26 0.00.55 53.08 59.52
5 Konttila Janne Koovee 16.53 0.01.22 50.85 57.02
6 Varis Ari RastiE4 16.55 0.01.24 49.94 56.00
7 Maasilta Tommi RaVa 17.02 0.01.31 48.79 54.72
8 Myllykoski Pekka S-JKL 17.29 0.01.58 46.75 52.43
9 Venäläinen Toni VaHa 18.47 0.03.16 42.79 47.98
10 Kyckling Kim Eräp 19.18 0.03.47 40.93 45.90
11 Kontio Pasi MaMa 22.59 0.07.28 33.78 37.88
Hytönen Harri RaVa EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tuomala Jyrki S-JKL 14.56 0.00.00 47.07
2 Leppämäki Tero ViiSu 15.43 0.00.47 43.60
3 Ilmonen Matti IPR 16.04 0.01.08 41.56
4 Holm Jari ViiSu 17.38 0.02.42 36.87
5 Mutka Jouni S-JKL 18.31 0.03.35 34.16
6 Kohvakka Hannu Kalske 22.29 0.07.33 27.35
Hakamäki Matti S-JKL HYL -
Alvoittu Petri ViPa EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Noponen Pekka S-JKL 14.16 0.00.00 47.84 22.96
2 Huhtanen Ossi TP 16.56 0.02.40 37.29 17.90
3 Senttula Asko S-JKL 18.06 0.03.50 32.05 15.38
Ala-Sankila Jari Eräp EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Martikainen Ari KeuKi 13.34 0.00.00 49.00 28.92
2 Tolonen Juha Hanka 14.08 0.00.34 45.86 27.07
3 Paukku Ismo ViPa 14.38 0.01.04 43.15 25.47
4 Jurvakainen Jari S-JKL 15.10 0.01.36 40.54 23.93
5 Ahonen Timo KeuKi 18.30 0.04.56 32.34 19.09
6 Turunen Juha ViPa 18.50 0.05.16 30.88 18.23
7 Peltonen Heikki IPR 19.33 0.05.59 28.90 17.06

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sani Mikko HU-46 14.11 0.00.00 46.44 56.40
2 Jyväsjärvi Tapio Eräp 14.52 0.00.41 43.57 52.91
3 Ovaska Ari EE 14.58 0.00.47 42.54 51.67
4 Kurittu Lassi S-JKL 15.32 0.01.21 40.28 48.92
5 Niemistö Juha ViPa 16.32 0.02.21 37.18 45.16
6 Lehtiniemi Pekka SaSu 16.48 0.02.37 35.94 43.65
7 Suorsa Matti PudU 17.26 0.03.15 34.01 41.30
8 Väätäinen Hannu ViPa 22.12 0.08.01 26.21 31.83
9 Vainio Markku T. Koovee 28.05 0.13.54 20.33 24.69
Raatikainen Pekka RastiE4 HYL -
Matilainen Jorma S-JKL EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pusa Raimo ViRuS 15.05 0.00.00 37.62 23.85
2 Äikäs Esko TikSu 16.12 0.01.07 33.98 21.54
3 Kaarnijärvi Seppo OrPo 17.46 0.02.41 30.02 19.03
4 Nurminen Heikki IPR 18.13 0.03.08 28.35 17.97
5 Hahtola Aulis RasKu 18.49 0.03.44 26.54 16.82
Salonen Kauko ViPa HYL -
Partanen Risto HyRa EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lehtonen Matti SaRa 15.44 0.00.00 38.57 27.39
2 Sorri Seppo PihtTu 16.54 0.01.10 35.31 25.08
3 Rusko Heikki VaajTe 17.01 0.01.17 34.48 24.48
4 Lampi Eero PäijRa 18.06 0.02.22 31.85 22.62
5 Jalkanen Erkki VaHa 18.22 0.02.38 30.84 21.90
6 Tammela Seppo TikSu 19.05 0.03.21 29.15 20.70
7 Voutilainen Taisto IPR 19.55 0.04.11 27.42 19.48
8 Paavilainen Arvo IPR 21.19 0.05.35 25.15 17.86
9 Korpela Kalevi TP 23.20 0.07.36 22.54 16.01
10 Sulander Heikki SahKu 25.19 0.09.35 20.38 14.47

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantala Heikki EE 9.18 0.00.00 39.02 30.06
2 Keskinen Matti TikSu 11.39 0.02.21 30.48 23.48
3 Ranta Esko LS-37 11.46 0.02.28 29.52 22.74
4 Nisula Alpo Eräp 11.51 0.02.33 28.66 22.07
5 Salmela Kosti PihtTu 12.12 0.02.54 27.20 20.95
6 Häkkinen Tapani IPR 14.33 0.05.15 22.27 17.15
7 Nieminen Mauno ViiSu 15.22 0.06.04 20.58 15.85
8 Valkonen Paavo Hanka 22.45 0.13.27 13.56 10.44

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Leppänen Kalle RastiE4 32.59 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sulkula Anton S-JKL 15.21 0.00.00 58.53
2 Willman Hermanni RasKa 16.12 0.00.51 51.30
3 Häkkinen Aapo SaPu 16.36 0.01.15 46.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Arola Matias PR 14.29 0.00.00 60.12 44.25
2 Koivumäki Jarkko RasKa 14.32 0.00.03 59.09 43.50
3 Ylinen Juho JRV 15.01 0.00.32 56.40 41.52
4 Ilmonen Aleksi JRV 15.13 0.00.44 54.88 40.40
5 Lindroth Joona AR 16.02 0.01.33 51.34 37.79
5 Hannunen Otto S-JKL 16.02 0.01.33 51.34 37.79
7 Järvinen Ossi TP 16.30 0.02.01 48.45 35.66
8 Sulkula Paulus S-JKL 16.43 0.02.14 47.11 34.68
9 Sormunen Roope RastiE4 17.06 0.02.37 45.36 33.39
10 Rantala Tommi S-JKL 18.08 0.03.39 42.12 31.01
11 Jurvakainen Atte S-JKL 18.22 0.03.53 40.94 30.14
Kalliokoski Jooseppi IkNV HYL -
Hartman Teemu S-JKL EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pitkänen Konsta TP 12.58 0.00.00 61.59 63.94
2 Ahola Mikko KangSK 13.02 0.00.04 60.77 63.08
3 Mustajoki Taavi TP 13.35 0.00.37 57.82 60.02
3 Vesterinen Arttu TP 13.35 0.00.37 57.82 60.02
5 Kaario Otto S-JKL 13.40 0.00.42 56.49 58.64
6 Ruohola Akseli MSParma 13.41 0.00.43 55.93 58.06
7 Mäkinen Tuukka Hiisi 13.52 0.00.54 54.72 56.80
8 Varis Henry RastiE4 14.04 0.01.06 53.46 55.50
9 Lapila Eero MSParma 14.32 0.01.34 51.29 53.24
10 Hiidenhovi Aleks MSParma 14.35 0.01.37 50.66 52.58
11 Lindqvist Arttu KS 14.42 0.01.44 49.80 51.70
12 Kinnala Ville TuS 14.43 0.01.45 49.29 51.17
13 Westerlund Otso Koovee 14.54 0.01.56 48.24 50.08
14 Seppä Iiro TuS 15.00 0.02.02 47.48 49.28
15 Sipiläinen Konsta S-JKL 15.30 0.02.32 45.51 47.25
16 Huhtanen Kiri TP 16.33 0.03.35 42.22 43.83
17 Inkilä Reetu KeuKi 17.16 0.04.18 40.09 41.61
18 Malmberg Markus JRV 18.39 0.05.41 36.76 38.15
Hyttinen Jaakko RastiE4 HYL -
Tuomala Mitri S-JKL EIL -
Julkunen Aaro MSParma EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kontio Kimmo KangSK 10.07 0.00.00
2 Koivuniemi Sakari RaN 10.17 0.00.10
3 Laakso Lasse S-JKL 11.01 0.00.54
4 Peltola Samuli KeuKi 11.12 0.01.05
5 Helminen Topias Eräp 11.40 0.01.33
6 Toivonen Vilhelm KangSK 11.49 0.01.42
7 Piippo Emil KangSK 11.56 0.01.49
8 Mutka Aleksi S-JKL 13.09 0.03.02
9 Lappalainen Joona Hanka 14.56 0.04.49
10 Raivio Sampo-Tapio S-JKL 18.43 0.08.36
Vaismaa Lassi S-JKL HYL -
Lindberg Mikkel TuS HYL -
Kyrönlahti Tomi ViPa HYL -
Paalanen Arttu IPR EIL -
Kaario Arttu S-JKL EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ronkainen Aarni JRV 7.23 0.00.00
2 Olkkonen Vili KangSK 7.45 0.00.22
3 Huhtala Jyri Eräp 8.58 0.01.35
4 Konttila Akseli Koovee 9.35 0.02.12
5 Aho Miska Kalske 9.48 0.02.25
6 Lahtinen Oskari KeuKi 9.49 0.02.26
7 Leppämäki Anton ViiSu 10.44 0.03.21
8 Ronkainen Elias JRV 11.33 0.04.10
9 Virkajärvi Juho JRV 12.58 0.05.35
10 Lahtinen Olavi KeuKi 14.27 0.07.04
11 Nurminen Hannes JRV 15.36 0.08.13
12 Kilpeläinen Pyry S-JKL 16.38 0.09.15
13 Kirjavainen Santeri S-JKL 26.27 0.19.04
Laakso Topi S-JKL HYL -
Konttila Milo Koovee HYL -
Paalanen Valtteri IPR EIL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kaskinen Mira RasKa 14.35 0.00.00 86.45 87.29
2 Valonen Hanna RR 14.46 0.00.11 84.62 85.44
3 Uotila Ulrika Koovee 15.01 0.00.26 82.47 83.27
4 Schubnell Lisa TuS 15.37 0.01.02 78.59 79.35
5 Peltomäki Elli RasKa 15.56 0.01.21 76.33 77.07
6 Heikkonen Anni MSParma 16.08 0.01.33 74.70 75.42
7 Heittola Satu RasKu 16.10 0.01.35 73.85 74.57
8 Paunonen Tuuli Koovee 16.28 0.01.53 71.83 72.53
9 Kuusela Tuija RasKa 16.29 0.01.54 71.09 71.78
10 Linnaila Charlotta Orient 16.33 0.01.58 70.13 70.81
11 Simonsén Suvi RasKa 16.37 0.02.02 69.18 69.85
12 Kanko Natalia Koovee 17.40 0.03.05 64.44 65.06
13 Palomäki Sanna LapVi 18.24 0.03.49 61.26 61.86
14 Tolonen Mirabella RR 18.26 0.03.51 60.55 61.14
15 Kirvesmies Tytti TP 18.29 0.03.54 59.78 60.36
16 Westerlund Anna Koovee 19.09 0.04.34 57.12 57.67
17 Lehtonen Kirsi HauSi 25.14 0.10.39 42.91 43.33
Ahonen Laura KangSK HYL -
Lehtiniemi Iisa SaSu EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lakanen Reetta VeVe 15.34 0.00.00 62.76
2 Sorri Erja KeuKi 16.16 0.00.42 57.06
3 Kurittu Kaisa Kalske 16.29 0.00.55 53.34
4 Kastikainen-Kivelä Katri ViPa 25.42 0.10.08 32.31

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Paalanen Satu IPR 14.44 0.00.00 31.82
2 Konttila Minna Koovee 15.46 0.01.02 28.25
3 Yrjölä Ulla MuuRa 16.01 0.01.17 26.34
4 Lampinen Maarit KeuKi 19.43 0.04.59 20.21

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Saarijärvi Sari TP 14.05 0.00.00 54.74
2 Ilmonen Kirsi IPR 14.30 0.00.25 51.84
3 Dahlman Maarit RaVa 14.57 0.00.52 48.99
4 Lilja Sari S-JKL 16.14 0.02.09 43.93
5 Tupitsa Sari RastiE4 17.44 0.03.39 39.13
6 Aho Tuija Kalske 19.00 0.04.55 35.50
7 Turtinen Mari SaPu 22.07 0.08.02 29.63

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Huhtanen Meri TP 15.05 0.00.00 47.20 52.16
2 Rantala Maj-Lis KPV 15.10 0.00.05 44.60 49.28
3 Westerlund Tiina Koovee 16.20 0.01.15 39.23 43.35
4 Annila Heli Koovee 17.12 0.02.07 35.19 38.88

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kihlström Kirsi Hanka 14.41 0.00.00 50.42
2 Raatikainen Päivi LohiRa 15.04 0.00.23 46.68
3 Mutka Leena S-JKL 15.35 0.00.54 42.76
4 Anttonen Päivi ViPa 17.35 0.02.54 35.79

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hyvärinen Vappu SaPu 15.36 0.00.00 57.16 19.35
2 Pajunen Arja OrPo 17.56 0.02.20 45.99 15.57
3 Laukkanen Kirsti HlT 19.07 0.03.31 39.65 13.42

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ketola Sirkka SaPu 18.18 0.00.00
2 Dahlman Kaija RaVa 18.41 0.00.23
Sulander Mirja-Liisa EE HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
Jalkanen Marke VaHa HYL -
Liuha Tuulikki S-JKL HYL -
Ruusunen Marja-Liisa EE HYL -

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nieminen Sole JRV 18.29 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kotkajuuri Anna KangSK 14.40 0.00.00 76.50 67.05
2 Pusa Sanna KeuKi 16.10 0.01.30 67.67 59.30
3 Kanko Ruut Koovee 16.19 0.01.39 65.33 57.25
4 Toivonen Alma KangSK 16.28 0.01.48 63.03 55.24
5 Sundström Essi TP 17.37 0.02.57 57.32 50.24
6 Kauppinen Jaana SaPu 37.24 0.22.44 26.25 23.01
Österman Lilja TuS HYL -
Neuvonen Laura TuS EIL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jalava Enni TuS 14.38 0.00.00 69.94 72.04
2 Kinnala Venla TuS 14.53 0.00.15 67.97 70.01
3 Tolonen Annabella RR 14.54 0.00.16 67.10 69.12
4 Puikkonen Janika S-JKL 15.07 0.00.29 65.36 67.32
5 Ukskoski Karoliina PerhKi 15.46 0.01.08 61.92 63.78
6 Kaitola Iina RasKe 16.31 0.01.53 58.39 60.14
7 Kaartinen Selja AngA 16.34 0.01.56 57.50 59.23
8 Räisänen Noora SalRe 16.48 0.02.10 56.00 57.68
9 Ekström Hanne-Line MSParma 16.53 0.02.15 55.02 56.68
10 Hannunen OIga S-JKL 17.33 0.02.55 52.26 53.83
11 Saarijärvi Salla TP 18.53 0.04.15 47.95 49.39
12 Inkilä Anni KeuKi 20.09 0.05.31 44.35 45.68
12 Raivio Venla-Lyydia S-JKL 20.09 0.05.31 44.35 45.68
Antikainen Inna TuS EIL -
Valtonen Anni MSParma HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Klemettinen Veera S-JKL 12.26 0.00.00 65.06 64.64
2 Räsänen Johanna KuoSu 12.45 0.00.19 62.71 62.31
3 Kovanen Maiju S-JKL 13.29 0.01.03 58.61 58.23
4 Kontkanen Ronja KangSK 13.41 0.01.15 57.07 56.70
5 Haapasaari Ilona TuS 13.44 0.01.18 56.18 55.82
6 Viholainen Elisa S-JKL 14.08 0.01.42 53.93 53.58
7 Rintanen Heini KangSK 14.19 0.01.53 52.59 52.25
8 Haavisto Alli TuS 14.31 0.02.05 51.22 50.89
9 Peltonen Elsa IPR 15.27 0.03.01 47.52 47.22
10 Kilpeläinen Pihla S-JKL 16.36 0.04.10 43.67 43.39
11 Kauppinen Johanna SaPu 17.02 0.04.36 42.01 41.74
12 Sulkula Evita S-JKL 17.15 0.04.49 40.94 40.68
13 Myöhänen Hilma IPR 19.26 0.07.00 35.86 35.63
14 Mäkinen Minna KeuKi 41.14 0.28.48 16.67 16.57
Szuromi Hanga TuS EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nurminen Inka JRV 11.23 0.00.00
1 Klemettinen Kaisa S-JKL 11.23 0.00.00
3 Aho Marika Kalske 12.49 0.01.26
4 Kokkinen Ella JRV 13.37 0.02.14
5 Kilpeläinen Paju S-JKL 14.12 0.02.49
6 Kovanen Anu S-JKL 15.18 0.03.55
7 Jokinen Johanna Eräp 18.20 0.06.57
8 Sainio Linda KangSK 18.37 0.07.14
9 Heinänen Sanni SaPu 19.18 0.07.55
10 Penttinen Sanni SaPu 21.01 0.09.38
11 Holm Peppiina ViiSu 27.48 0.16.25
Voutilainen Viivi JRV HYL -
Pitkänen Hilla JRV HYL -
Kuusniemi Aino JRV HYL -
Marjanen Alva JRV EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nurminen Kaarina KangSK 7.54 0.00.00
2 Näpänkangas Elsa S-JKL 8.09 0.00.15
3 Kerkkonen Aada JRV 8.36 0.00.42
4 Konstari Elena JRV 8.50 0.00.56
5 Lilja Riikka S-JKL 9.51 0.01.57
6 Rasimus Siiri S-JKL 9.52 0.01.58
7 Olkkonen Veera KangSK 10.10 0.02.16
8 Marjanen Venla JRV 10.20 0.02.26
9 Kontio Katri KangSK 10.22 0.02.28
10 Tuomala Miina-Maria S-JKL 10.25 0.02.31
11 Kilpeläinen Pinja S-JKL 10.37 0.02.43
12 Filppula Ella VaHa 10.41 0.02.47
13 Leppämäki Elsa ViiSu 10.45 0.02.51
14 Lilja Liisa S-JKL 11.27 0.03.33
15 Voutilainen Lotta JRV 12.06 0.04.12
16 Kuusniemi Lotta JRV 12.50 0.04.56
16 Moisio Tessa JRV 12.50 0.04.56
18 Kaitola Anna RasKe 13.30 0.05.36
19 Inkilä Maija KeuKi 13.31 0.05.37
20 Vallittu Kaisa JRV 15.20 0.07.26
21 Helminen Tiia Eräp 16.29 0.08.35
22 Yijälä Marian JRV 21.44 0.13.50
23 Yijälä Siiri JRV 37.31 0.29.37
Taini Elli JRV EIL -