FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Merenkurkun Rastipäivät – Kvarkenträffen pv. 3
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haapamäki Aaro KauKa 11.11 0.00.00
2 Yrjans Pontus NOK 13.10 0.01.59
3 Puro-Aho Aapo VaaSu 14.48 0.03.37
4 Granlund Axel NOK 15.10 0.03.59
5 Sundberg Elias Minken 15.16 0.04.05
6 Abrahamsson Ludwig Häveröda 15.40 0.04.29
7 Kullberg Adam Malax 16.29 0.05.18
8 Abrahamsson Edwin Häveröda 16.51 0.05.40
9 Närvä Juuso VaaSu 17.13 0.06.02
10 Kalliomäki Konsta KauKa 18.19 0.07.08
11 Björkfors Einar Botnia 19.47 0.08.36
Lindgren Alexander Botnia EIL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikka Viljami KauKa 14.46 0.00.00
2 Ramstedt Marius Malax 16.43 0.01.57
3 Sundberg Hannes Minken 19.00 0.04.14
4 Strandberg John Malax 19.51 0.05.05
5 Hemminki Rasmus LaihLu 23.19 0.08.33
6 Bredgård Elias Malax 23.36 0.08.50
7 Strandberg Felix Malax 26.36 0.11.50

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Muhonen Eetu RaJu 11.16 0.00.00
2 Forsström Emil Botnia 12.24 0.01.08
2 Orhanen Johannes RasKu 12.24 0.01.08
4 Koski Juuso YKV 15.17 0.04.01
5 Savinainen Joakim RasKu 17.14 0.05.58
6 Lindfors Hugo Falken 22.34 0.11.18
7 Sand Jonatan NOK 23.05 0.11.49
8 Yrjans Johan NOK 31.21 0.20.05
9 Seppälä Paavo Femman 32.00 0.20.44
Lemberg Anton TP EIL -
Harju Topi VaaSu EIL -
Langels Linus NOK HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vuorinen Miki KoS 15.36 0.00.00
2 Dahlgren William Kristina 17.51 0.02.15
3 Pöytäkangas Elias VaaSu 17.57 0.02.21
4 Noponen Veeti LapVi 18.45 0.03.09
5 Pöytäkangas Tuukka VaaSu 18.56 0.03.20
6 Paalanen Tuomas IPR 20.37 0.05.01

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Bergström Kasper Kristina 22.11 0.00.00
2 Udell Oliver Solf 23.16 0.01.05
3 Rokala Alex Femman 25.33 0.03.22
4 Lemberg Ville RaJu 30.19 0.08.08
5 Huhtamäki Rasmus PieHi 31.09 0.08.58
6 Forsström Anton Botnia 32.18 0.10.07
7 Friman Ben Solf 34.56 0.12.45

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lemberg Roope RaJu 28.28 0.00.00 46.47 40.27
2 Forsell Gustav Botnia 31.57 0.03.29 39.33 34.09
3 Holmback Emil Malax 55.25 0.26.57 21.48 18.62
4 Meuronen Joonas HS 1.18.23 0.49.55 14.34 12.43

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Forsell Mickel Botnia 31.36 0.00.00 49.93 47.72
2 Laasanen Matti LaihLu 31.44 0.00.08 48.47 46.34
3 Kangas Juho LapVi 36.32 0.04.56 41.03 39.22
4 Pitkänen Ville RaJu 40.19 0.08.43 36.20 34.60
5 Kullman Hannes Falken 43.11 0.11.35 32.88 31.43
6 Backman Christoffer Femman 43.47 0.12.11 31.53 30.14
7 Rinta-Koski Eemeli VaaSu 46.46 0.15.10 28.68 27.41
Koivisto Juho LapVi EIL -

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Portin Fredric PIF 42.32 0.00.00 90.15 88.60
2 Patana Mikko HiKi 45.25 0.02.53 83.90 82.46
3 Heiska Samu VeVe 45.40 0.03.08 82.91 81.49
4 Kronberg Christian Femman 46.10 0.03.38 81.50 80.10
5 Hall Andreas SWE 46.23 0.03.51 80.60 79.22
6 Heinonen Samuel PR 46.26 0.03.54 80.00 78.62
7 Istolahti Jaakko KangSK 47.35 0.05.03 77.56 76.23
8 Luoma Juha IkNV 47.51 0.05.19 76.63 75.31
9 Pryjma Fryderyk Koovee 50.13 0.07.41 72.54 71.29
10 Saari Toni PR 51.55 0.09.23 69.70 68.51
11 Snickars Caj OK77 52.58 0.10.26 67.87 66.70
12 Markkila Eero RasKu 55.07 0.12.35 64.78 63.67
13 Janlöv Matti Åland 56.46 0.14.14 62.48 61.41
14 Hakala Antti KortJV 58.45 0.16.13 59.96 58.93
15 Laakso Mikko HS 1.00.37 0.18.05 57.72 56.73
16 Jern Jens Femman 1.02.58 0.20.26 55.18 54.24
17 Hällström af Fabian OK77 1.03.47 0.21.15 54.10 53.18
18 Virkki Vili HlS 1.04.25 0.21.53 53.20 52.29
19 Holmback Hannes Femman 1.06.35 0.24.03 51.11 50.23
20 Laasanen Lauri LaihLu 1.08.26 0.25.54 49.38 48.53
21 Boranek Michal CZE 1.21.44 0.39.12 41.05 40.34
Järn Staffan Femman EIL -
Hagström Fredrik Brahe EIL -
Jern Jonas PR EIL -
Stubb Hannes Falken EIL -
Kronberg Patrick Femman EIL -
Hölsö Mikko YKV EIL -
Stenbacka Oscar OK77 KES -
Lamberg Benjamin EsSu KES -
Jern Tobias OK77 HYL -
Lammi Aleksi RasKu HYL -
Vainionpää Matti RasKu EIL -
Tervo Antti SWE EIL -

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puntila Jaakko SuJu 52.49 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Välikorpi Jari RasKu 42.09 0.00.00 67.26 67.16
2 Granholm Christoffer Femman 43.59 0.01.50 61.23 61.15
3 Lauronen Jarkko LaihLu 46.10 0.04.01 55.27 55.19
4 Koski Jussi YKV 50.00 0.07.51 48.19 48.13

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laakso Juha-Matti RasKu 38.53 0.00.00 62.31 56.53
2 Lövsund Johan Botnia 44.42 0.05.49 53.18 48.25
3 Nikkola Hannu RaJu 48.30 0.09.37 48.08 43.62
4 Backlund Jan-Anders Femman 53.26 0.14.33 42.79 38.82
5 Haapalehto Tuomas VetU 55.35 0.16.42 40.32 36.58
6 Kataja Pasi RaJu 1.09.38 0.30.45 31.53 28.61
7 Tuomaala Ville VaaSu 1.10.57 0.32.04 30.31 27.50
8 Antikainen Teemu RaJu 1.22.33 0.43.40 25.50 23.13
9 Kytömäki Jyri VaaSu 1.29.58 0.51.05 22.89 20.77
Lindgren Markus Botnia EIL -
Calden Niclas Minken EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nivukoski Juha LapVi 36.04 0.00.00 48.79 45.07
2 Weckström Anders OK77 37.11 0.01.07 46.54 42.99
3 Tuomisto Juha VaaSu 40.22 0.04.18 42.14 38.93
4 Yli-Ilkka Harri RaJu 44.25 0.08.21 37.64 34.77
5 Kamila Kai SuJu 45.06 0.09.02 36.42 33.64
6 Isoluoma Jani RasKu 46.30 0.10.26 34.69 32.05
7 Bergström Rune Kristina 47.51 0.11.47 33.10 30.57
8 Wik Peter Femman 49.39 0.13.35 31.31 28.92
9 Boranek Petr CZE 58.24 0.22.20 26.11 24.12
10 Backman Fredrik Femman 1.07.51 0.31.47 22.04 20.36
Miettinen Sami Pihkan EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Räbb Rainer GIF 38.44 0.00.00 45.68 44.05
2 Tarkkanen Matti SuJu 39.04 0.00.20 44.80 43.21
3 Koivusalo Juha IlU 39.18 0.00.34 44.06 42.49
4 Kuoppala Esa RasKu 40.39 0.01.55 42.13 40.62
5 Grön Kaj Brahe 40.46 0.02.02 41.54 40.06
6 Suvanto Mikael RaJu 44.44 0.06.00 37.43 36.10
7 Annala Tapio HS 44.54 0.06.10 36.87 35.56
8 Lyyluoma Pasi TeuRi 47.45 0.09.01 34.27 33.05
9 Kinnari Jukka SuJu 49.45 0.11.01 32.52 31.36
10 Rinta-Keturi Mika RaJu 49.49 0.11.05 32.09 30.95
11 Lemponen Ari RaJu 50.25 0.11.41 31.33 30.22
12 Ruutiainen Jaakko LaihLu 1.04.45 0.26.01 24.10 23.25
13 Pasanen Jussi RaJu 1.05.26 0.26.42 23.56 22.72
14 Lindgrén Henrik Femman 1.07.48 0.29.04 22.46 21.66
Snickars Christer Solf HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Bäck Mikael Femman 33.22 0.00.00 51.53 50.65
2 Stenlund Dan Brahe 36.41 0.03.19 45.70 44.92
3 Stenlund Tom Brahe 40.43 0.07.21 40.12 39.43
4 Patana Pekka LaihLu 44.17 0.10.55 35.92 35.30
5 Byggningsbacka Johan Brahe 49.32 0.16.10 31.24 30.71
6 Hirvensalo Jorma SaPu 51.37 0.18.15 29.15 28.65
Stubb Stefan Falken EIL -
Rajamäki Jari Kristina EIL -
Luodonpää Risto AlatPi HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tamminen Hannu SuJu 38.16 0.00.00 45.54 44.38
2 Ranta-Puska Kari EsAk 41.39 0.03.23 41.21 40.16
3 Tunis Bengt Femman 45.45 0.07.29 36.94 36.01
4 Huhtanen Esa RaJu 46.24 0.08.08 35.86 34.95
5 Strandberg Stefan Femman 46.44 0.08.28 35.05 34.16
6 Svärd Rune Trian 47.53 0.09.37 33.66 32.81
7 Tamminen Erkki SuJu 48.12 0.09.56 32.90 32.06
8 Pensas Esko LaihLu 51.11 0.12.55 30.47 29.70
9 Nylund Sven-Olof Botnia 55.48 0.17.32 27.48 26.78
10 Ahlskog Torbjörn Botnia 56.31 0.18.15 26.67 25.99
11 Rintaluoma Kari TeuRi 1.03.43 0.25.27 23.25 22.66
Ena Henrik Falken EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hautala Matti ONMKY 29.59 0.00.00 49.99 48.69
2 Nyystilä Jukka LaihLu 34.08 0.04.09 43.47 42.35
3 Williamsson Bo-Göran VaaSu 36.08 0.06.09 40.65 39.60
4 Lövsund Bengt Botnia 37.14 0.07.15 39.05 38.04
5 Laine Harri KauKa 37.46 0.07.47 38.10 37.11
6 Rinne Matti TeuRi 38.11 0.08.12 37.29 36.32
7 Eno Kaarlo TeuRi 39.06 0.09.07 36.03 35.10
8 Hattar Allan Falken 40.15 0.10.16 34.63 33.73
9 Österbacka Bo Minken 40.55 0.10.56 33.70 32.83
10 Björklund Håkan Falken 42.47 0.12.48 31.88 31.05
11 Sundelin Rolf-Erik GIF 44.10 0.14.11 30.54 29.75
12 Laasanen Veikko VäVi 46.52 0.16.53 28.46 27.73
13 Laukka Ville Raus 59.44 0.29.45 22.08 21.51
14 Örn Johnny Femman 1.02.24 0.32.25 20.90 20.36
Hongell Jouni KoS EIL -
Haapalehto Raimo VetU EIL -
Högnäs Tore Brahe HYL -
Majasaari Kari SuJu HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nynäs Henning Brahe 32.28 0.00.00 36.75 34.83
2 Kätkä Vesa Reima 33.28 0.01.00 35.17 33.33
3 Niemelä Pentti LaihLu 36.30 0.04.02 31.80 30.14
4 Liitiäinen Reijo Trian 36.49 0.04.21 31.08 29.46
5 Torrkulla Roy Minken 37.21 0.04.53 30.20 28.63
6 Kares Olli EuVe 37.54 0.05.26 29.34 27.81
7 Blomqvist Carl-Henrik Minken 39.15 0.06.47 27.91 26.46
8 Haldin Torvald Femman 40.17 0.07.49 26.79 25.40
9 Rauma Håkan Botnia 43.37 0.11.09 24.37 23.10
10 Jalonen Tarmo EuVe 50.18 0.17.50 20.81 19.72
11 Byskata Henry Femman 50.44 0.18.16 20.31 19.25
12 Pått Frans Minken 1.01.21 0.28.53 16.53 15.67

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Erkinheimo Voitto KortJV 34.37 0.00.00 30.79 30.13
2 Hovikorpi Aarno HlT 36.43 0.02.06 28.41 27.80
3 Sandgren Lars NOK 41.07 0.06.30 24.81 24.28
4 Söderlund Rolf Solf 41.53 0.07.16 23.82 23.30
5 Koski Matti J NOK 42.01 0.07.24 23.20 22.70
6 Lähdekorpi Mauri Femman 42.40 0.08.03 22.31 21.83
Saarimäki Jorma VaaSu EIL -
Paavola Vesa EE HYL -
Rintala Pentti Hiisi HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valtonen Teuvo EuVe 29.13 0.00.00 25.85 24.65
2 Paavola Seppo EE 30.07 0.00.54 24.61 23.46
3 Salmi Aimo VaaSu 30.29 0.01.16 23.85 22.74
4 Hjerpe Lars Femman 33.49 0.04.36 21.08 20.10
5 Yli-Teevahainen Kalevi VaaSu 35.14 0.06.01 19.83 18.91
6 Kataja Reino SuJu 39.09 0.09.56 17.48 16.67
7 Storm Sven-Olof Femman 40.37 0.11.24 16.50 15.74
8 Knuuttila Helge VaaSu 40.50 0.11.37 16.07 15.32
9 Sund Åke NOK 41.18 0.12.05 15.54 14.82

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mård Leo Kristina 40.01 0.00.00

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kataja Enni RaJu 12.34 0.00.00
2 Wikblom Thea Minken 14.36 0.02.02
3 Keski-Säntti Helka YKV 15.05 0.02.31
4 Nylund Wilma Femman 15.16 0.02.42
5 Sauso Edith HS 17.02 0.04.28
6 Lindfors Mira Falken 17.10 0.04.36
7 Rinta-Keturi Neea RaJu 17.46 0.05.12
8 Kytömäki Marie VaaSu 18.08 0.05.34
9 Nordman Julia Femman 19.21 0.06.47
10 Ramstedt Celine Malax 20.02 0.07.28
11 Trofast Senni LaihLu 20.20 0.07.46
11 Hertsbacka Emma NOK 20.20 0.07.46
13 Lundfors Inez Malax 22.03 0.09.29
14 Rynéus Evelina Femman 22.48 0.10.14
15 Hallivuori Katri KauKa 23.02 0.10.28
Rauhala Miisa SuJu EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sauso Aada HS 13.47 0.00.00
2 Taini Elli JRV 14.10 0.00.23
3 Korpi Sanni PoRa 15.19 0.01.32
4 Björkfors Elsie Botnia 17.20 0.03.33
5 Norrgård Ida Femman 20.36 0.06.49
6 Lautamo Hilla VaaSu 20.40 0.06.53
7 Päkkilä Venla HaHe 21.24 0.07.37
8 Backlund Thelma Femman 21.55 0.08.08
9 Niemi Siiri PoRa 22.11 0.08.24
10 Miettinen Iida Pihkan 27.22 0.13.35
11 Löfqvist Linn Femman 28.59 0.15.12
Calden Linnea Minken EIL -
Enlund Isabella Femman HYL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ketola Matleena KoS 11.19 0.00.00
2 Sikkilä Iines LapVi 12.08 0.00.49
3 Nivukoski Nanna LapVi 13.28 0.02.09

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Häggkvist Johanna NOK 15.40 0.00.00
2 Luhtasaari Nea RaJu 16.00 0.00.20
3 Halonen Ellinor NOK 16.56 0.01.16
4 Tuomaala Ella VaaSu 17.46 0.02.06
5 Nivukoski Lotta LapVi 18.04 0.02.24
6 Lammi Kira KauWi 19.19 0.03.39
7 Liljeqvist Emilia Minken 20.15 0.04.35
8 Kumara Maija LaihLu 22.12 0.06.32
9 Kytömäki Milla VaaSu 22.55 0.07.15
10 Ruutiainen Alisa LaihLu 24.36 0.08.56
11 Antikainen Eeva RaJu 26.27 0.10.47
12 Nordman Tilde Femman 28.15 0.12.35
Laakso Evena RasKu HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Näsi Minea RaJu 24.24 0.00.00
2 Lindfors Karolina Falken 27.33 0.03.09
3 Lautamo Penne VaaSu 27.34 0.03.10
4 Kullman Thea Falken 28.41 0.04.17
5 Syrjälä Eveliina KauWi 37.25 0.13.01
6 Lindgren Ida Femman 43.41 0.19.17

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sikkilä Peppi LapVi 30.32 0.00.00 40.11 38.19
2 Myrskog Rosa Kronan 35.21 0.04.49 33.34 31.75
3 Miettinen Kiia Pihkan 36.35 0.06.03 30.96 29.48
4 Enlund Julia Femman 42.39 0.12.07 25.48 24.26
Korpi Veera PoRa KES -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lindgren Hanna Femman 35.45 0.00.00 38.75 37.73
2 Tarkkanen Annika UlvUra 45.47 0.10.02 27.99 27.25
3 Björklund Louise Falken 57.20 0.21.35 20.54 20.00
Rinta-Keturi Anni RaJu EIL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Stenbacka Emma VaaSu 49.23 0.00.00 42.65 36.91
2 Keskinen Nella VaaSu 49.42 0.00.19 40.79 35.30
3 Kamila Minerva SuJu 51.24 0.02.01 37.90 32.80
4 Viianen Jenna LaihLu 55.49 0.06.26 33.49 28.98
5 Päkkilä Suvi HaHe 1.19.51 0.30.28 22.42 19.40

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Patana Jenny HiKi 36.34 0.00.00 80.31 82.55
2 Norrgrann Saara PR 37.17 0.00.43 77.45 79.62
3 Kuusela Tuija RasKa 37.40 0.01.06 75.36 77.47
4 Tuomisto Satu VaaSu 39.06 0.02.32 71.35 73.34
5 Taini Mia JRV 40.15 0.03.41 68.09 70.00
6 Portin Laura PIF 40.20 0.03.46 66.74 68.61
7 Lusa Vieda LAT 44.48 0.08.14 58.99 60.64
8 Rinkineva Elina RaJu 49.44 0.13.10 52.16 53.62
9 Lindfors Lina Falken 59.50 0.23.16 42.53 43.72
10 Korpela Janna SuJu 1.04.34 0.28.00 38.66 39.74
Luukkainen Eeva RasKu EIL -
Myrskog Linnea Kronan EIL -
Hakala Essi MSParma EIL -
Palomäki Sanna RasKu EIL -
Orkola Pirita HiKi EIL -

Sarja D21B
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Martikainen Terhi Kronan EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäenpää Niina YKV 56.44 0.00.00 27.26 27.26
2 Hertsbacka Henna NOK 57.50 0.01.06 25.41 25.41
3 Paadar Anne VäVi 58.45 0.02.01 23.69 23.69
4 Tunis Jenny KauWi 59.02 0.02.18 22.27 22.27

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Langels Annette NOK 39.51 0.00.00 49.76 46.89
2 Keski-Säntti Eija YKV 41.52 0.02.01 46.35 43.67
3 Caldén Mikaela Minken 45.45 0.05.54 41.49 39.09
4 Haapamäki Maria KauKa 48.54 0.09.03 37.95 35.75
5 Forsström Heidi Botnia 49.58 0.10.07 36.29 34.19
6 Lautamo Riikka VaaSu 50.59 0.11.08 34.73 32.72
7 Rotola-Pukkila Minna KauKa 52.54 0.13.03 32.67 30.78
Perkola Pauliina RasKa EIL -
Rasimus Heli KoS HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sarkkinen-Vuorinen Sanna KoS 40.24 0.00.00 41.85 34.68
2 Puro-Aho Veera VaaSu 42.17 0.01.53 38.98 32.30
3 Rautakorpi Tiina EsAk 43.12 0.02.48 37.18 30.81
4 Svartsjö Åsa Botnia 44.38 0.04.14 35.04 29.03
5 Bergström Pia Kristina 44.51 0.04.27 33.92 28.11
6 Paalanen Satu IPR 50.22 0.09.58 29.37 24.34
7 Backman Åsa Femman 1.19.17 0.38.53 18.12 15.02

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusisto Merja LaihLu 36.49 0.00.00 46.16 45.42
2 Blomqvist Eija Femman 38.41 0.01.52 43.11 42.42
3 Strandberg Annika Femman 39.33 0.02.44 41.36 40.70
4 Hölsö Jaana PR 42.16 0.05.27 37.95 37.34
5 Granlund Elisabeth Minken 52.44 0.15.55 29.81 29.33
6 Vehkamäki Hanna Pihkan 59.04 0.22.15 26.08 25.66
7 Lindgren Annika Femman 1.00.08 0.23.19 25.08 24.68
8 Snickars Virpi Solf 1.07.45 0.30.56 21.79 21.44
Korpela-Kamila Heidi SuJu KES -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Katajamäki Tuija KauWi 38.21 0.00.00 38.45 37.16
2 Hovikorpi Auli Keihäs 38.41 0.00.20 36.69 35.46
3 Mylläri Britt-Marie NOK 46.54 0.08.33 29.09 28.11
4 Sarkki Sirkka KeU 54.05 0.15.44 24.20 23.39
5 Friman Rose-Maj Solf 56.24 0.18.03 22.23 21.48

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Soinila Helena TeuRi 39.43 0.00.00
2 Tunis Berit Femman 46.36 0.06.53

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fred Bodil Femman 39.55 0.00.00
2 Björklund Gunilla Falken 48.47 0.08.52
Kattilakoski Kirsti KoS HYL -
Yliniemi Kaisa NiS HYL -
Laine Kaija KauKa HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sandgren Ann-Mari NOK 24.44 0.00.00 38.01 36.49
2 Stoor Anne KoS 26.29 0.01.45 34.44 33.06
3 Lähdekorpi Kaija Femman 27.22 0.02.38 32.29 31.00
4 Pått Saga Minken 28.05 0.03.21 30.47 29.25
5 Nyberg Eva Minken 35.18 0.10.34 23.44 22.50
6 Kastemaa Tuuli HirvHe 48.51 0.24.07 16.36 15.70
Erkinheimo Ritva KortJV EIL -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Carlson-Wikström Ann-May Solf EIL -