FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
SM-sprintti ja WRE-osakilpailu, karsinta
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21K1
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Savolainen Eetu IkNV 12.04 0.00.00 94.17 96.01
2 Pernu Lari EsSu 12.08 0.00.04 93.29 95.11
3 Hirvikallio Joni Koovee 12.09 0.00.05 92.80 94.61
4 Pryjma Fryderyk Koovee 12.13 0.00.09 91.94 93.73
5 Liukkonen Oskari HiKi 12.16 0.00.12 91.21 92.99
5 Mäkelä Tuomo AngA 12.16 0.00.12 91.21 92.99
5 Rantala Valtteri LS-37 12.16 0.00.12 91.21 92.99
8 Karppinen Aleksi IkNV 12.26 0.00.22 88.93 90.67
9 Patana Mikko HiKi 12.29 0.00.25 88.22 89.95
10 Niemi Vili PR 12.33 0.00.29 87.41 89.11
10 Syrjäläinen Arttu HS 12.33 0.00.29 87.41 89.11
12 Toivonen Eevert KangSK 12.34 0.00.30 86.59 88.29
13 Hämäläinen Sami MSParma 12.37 0.00.33 85.90 87.58
14 Ahola Topias Navi 12.39 0.00.35 85.33 87.00
15 Huila Joona Hiisi 12.43 0.00.39 84.54 86.19
16 Dragowski Kuba POL 12.45 0.00.41 83.98 85.62
16 Rahkola Mikko Pohjant 12.45 0.00.41 83.98 85.62
18 Kuukka Anton TP 12.50 0.00.46 82.75 84.37
19 Mäkinen Tuukka MSParma 13.01 0.00.57 81.25 82.84
20 Vanhanen Konsta IkNV 13.08 0.01.04 80.20 81.76
21 Elo Markku AngA 13.12 0.01.08 79.46 81.01
22 Kivelä Matti HiKi 13.14 0.01.10 78.93 80.47
23 Hyvönen Pekka AngA 13.16 0.01.12 78.40 79.93
24 Niskanen Janne VeVe 13.23 0.01.19 77.39 78.90
25 Suominen Miika Koovee 13.26 0.01.22 76.78 78.28
26 Vierimaa Ville EsAk 13.36 0.01.32 75.52 76.99
27 Valkila Saku TuS 13.38 0.01.34 75.01 76.48
28 Sankari Matias LS-37 13.39 0.01.35 74.60 76.06
29 Huhtinen Mikko TuS 13.53 0.01.49 73.03 74.46
30 Laasanen Lauri LaihLu 13.57 0.01.53 72.37 73.78
31 Taulavuori Arttu AlatPi 14.01 0.01.57 71.71 73.11
32 Niiranen Arto KuoSu 14.23 0.02.19 69.58 70.94
33 Summanen Aapo HS 14.24 0.02.20 69.20 70.55
34 Hapola Tuomas RaKaS 14.26 0.02.22 68.73 70.08
35 Sankelo Hermanni IkNV 14.31 0.02.27 68.04 69.37
36 Aikio Santeri KEV 14.33 0.02.29 67.58 68.90
37 Kuutti Veli-Pekka EsAk 14.42 0.02.38 66.60 67.90
38 Ylis-Junttila Vesa HlS 14.46 0.02.42 66.00 67.29
39 Oripelto Viljo HauSi 15.10 0.03.06 63.97 65.22
Kettunen Pyry SäynSa HYL -

Sarja H21K2
Matka
Osallistujien määrä 43
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nakonechnyi Dmitry Hiisi 12.06 0.00.00 97.69 97.26
2 Kuukka Elias TP 12.26 0.00.20 94.73 94.31
3 Kymäläinen Severi TP 12.31 0.00.25 93.76 93.35
4 Anttolainen Aleksi LS-37 12.40 0.00.34 92.32 91.91
5 Ruohola Akseli MSParma 12.49 0.00.43 90.91 90.51
6 Sorvisto Juha LS-37 12.51 0.00.45 90.34 89.95
7 Heinonen Eero MSParma 12.54 0.00.48 89.67 89.27
8 Heinaro Einari HS 13.00 0.00.54 88.65 88.26
9 Komarov Kirill EsSu 13.03 0.00.57 87.99 87.60
10 Sõnajalg Ats LapVi 13.08 0.01.02 87.11 86.73
11 Hällström af Fabian OK77 13.12 0.01.06 86.35 85.97
12 Saikko Antti TP 13.13 0.01.07 85.92 85.54
13 Suominen Eemeli HiKi 13.17 0.01.11 85.17 84.80
14 Sorsa Aleksi TP 13.33 0.01.27 83.18 82.82
15 Rahko Sampo Pohjant 13.43 0.01.37 81.87 81.51
16 Aaltio Aapo KuoSu 13.44 0.01.38 81.46 81.10
17 Mänkärlä Janne Lynx 13.56 0.01.50 79.99 79.64
18 Haajanen Erik PIF 13.58 0.01.52 79.49 79.14
19 Leskinen Aapo Lynx 13.59 0.01.53 79.10 78.75
20 Saari Toni PR 14.06 0.02.00 78.14 77.80
20 Niskanen Teemu LS-37 14.06 0.02.00 78.14 77.80
22 Kommio Jere AngA 14.07 0.02.01 77.45 77.11
23 Hakala Antti KortJV 14.13 0.02.07 76.61 76.27
24 Vesanto Anssi EsSu 14.14 0.02.08 76.23 75.89
25 Sipponen Jere PR 14.23 0.02.17 75.14 74.81
26 Kujala Rainer Lynx 14.25 0.02.19 74.67 74.34
27 Hakuli Tommi SKUusi 14.33 0.02.27 73.70 73.37
28 Nissinen Niko Pohjant 14.36 0.02.30 73.15 72.83
29 Ruohola Aaro MSParma 14.39 0.02.33 72.62 72.30
30 Pöyhönen Petja AngA 14.58 0.02.52 70.80 70.49
31 Heikkinen Janne HS 15.05 0.02.59 69.97 69.66
32 Vehmas Miika EsSu 15.06 0.03.00 69.61 69.31
33 Kanniainen Tomi PuolRy 15.09 0.03.03 69.11 68.80
34 Inkeri Eero VeVe 15.19 0.03.13 68.08 67.78
35 Kleemola Lauri Lynx 15.24 0.03.18 67.44 67.14
36 Suutari Matti VeVe 15.26 0.03.20 67.02 66.72
37 Lähdesmäki Mikko RaJu 15.33 0.03.27 66.24 65.95
38 Lamminsalo Marko KuoSu 15.47 0.03.41 64.99 64.71
39 Huomolin Ville LappRi 16.05 0.03.59 63.52 63.24
40 Sulkula Paulus S-JKL 16.44 0.04.38 60.80 60.53
41 Visuri Ilari OK77 16.46 0.04.40 60.43 60.16
Mieskoski Kimmo RaLu HYL -
Asmolov Aleksei Hiisi HYL -

Sarja H21K3
Matka
Osallistujien määrä 45
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kivikas Kenny Koovee 12.03 0.00.00 93.94 94.01
2 Kirmula Miika KR 12.06 0.00.03 93.23 93.30
3 Palmen Alvar EsSu 12.16 0.00.13 91.65 91.72
4 Konotopetz Damian CAN 12.20 0.00.17 90.84 90.91
4 Simosas Otto TP 12.20 0.00.17 90.84 90.91
6 Kaario Otto HS 12.37 0.00.34 88.19 88.25
7 Koskinen Roope KR 12.38 0.00.35 87.77 87.83
8 Tranchand Frederic PR 12.47 0.00.44 86.44 86.50
9 Viitasaari Toni-Antti KoS 12.48 0.00.45 86.03 86.08
10 Nenonen Lauri KR 12.52 0.00.49 85.28 85.34
11 Räsänen Markus KR 12.56 0.00.53 84.54 84.60
12 Iurev Dmitrii HiKi 12.59 0.00.56 83.92 83.98
13 Kashin Daniil TuMe 13.01 0.00.58 83.41 83.46
14 Sulkula Ilari VaajTe 13.03 0.01.00 82.90 82.96
15 Takanen Lari PR 13.04 0.01.01 82.50 82.55
16 Kangas Veli HS 13.07 0.01.04 81.89 81.95
16 Suna Jussi TuMe 13.07 0.01.04 81.89 81.95
18 Kuningas Janne LappRi 13.15 0.01.12 80.48 80.54
19 Taivainen Juho-Matti PelPo 13.24 0.01.21 79.29 79.35
20 Nokka Atte LappRi 13.26 0.01.23 78.81 78.86
20 Uusitalo Jyri PelPo 13.26 0.01.23 78.81 78.86
22 Lahtinen Tuomo LS-37 13.27 0.01.24 78.14 78.19
23 Salmenkylä Anton HS 13.28 0.01.25 77.75 77.81
24 Heinmann Kristo KangSK 13.38 0.01.35 76.52 76.57
24 Jern Tobias OK77 13.38 0.01.35 76.52 76.57
26 Stenbacka Wilhelm OK77 13.40 0.01.37 75.77 75.82
27 Solonen Joni LS-37 13.41 0.01.38 75.40 75.45
28 Väisänen Henrik MSParma 13.49 0.01.46 74.39 74.44
29 Järvenpää Antti OK77 13.51 0.01.48 73.93 73.98
30 Väyrynen Antti KyS 13.53 0.01.50 73.48 73.53
31 Ray Jonathan OK77 13.54 0.01.51 73.11 73.16
32 Mavchun George EsSu 13.58 0.01.55 72.48 72.53
33 Tani Jukka KS 14.18 0.02.15 70.52 70.57
34 Senttula Tuukka S-JKL 14.20 0.02.17 70.09 70.14
35 Hasu Simo Trian 14.32 0.02.29 68.86 68.91
36 Viljakainen Antton AnttU 14.44 0.02.41 67.66 67.71
37 Nurminen Jussi VaHa 14.54 0.02.51 66.65 66.69
38 Pesola Heikki TuS 15.21 0.03.18 64.44 64.49
39 Virekunnas Heikki TP 15.51 0.03.48 62.17 62.21
39 Pesola Oskari HS 15.51 0.03.48 62.17 62.21
41 Niemi Pyry RR 16.07 0.04.04 60.66 60.70
42 Rööm Rimmo SKVuoksi 16.35 0.04.32 58.72 58.76
43 Kauppila Tomi VeVe 17.16 0.05.13 56.17 56.21
44 Tolvanen Leo Pihkan 19.06 0.07.03 50.58 50.61
Moholdt Lars VaHa HYL -

Sarja H21K4
Matka
Osallistujien määrä 46
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Syrjäläinen Topi HS 12.17 0.00.00 94.64 96.83
2 Ojanaho Olli HS 12.24 0.00.07 93.43 95.60
3 Heikkilä Tuomas HS 12.25 0.00.08 93.00 95.15
4 Vainio Antti MSParma 12.30 0.00.13 92.07 94.20
5 Penttinen Topi Trian 12.39 0.00.22 90.67 92.77
6 Ylinen Juho IkNV 12.43 0.00.26 89.89 91.97
7 Silvennoinen Santeri KR 12.45 0.00.28 89.35 91.42
8 Laukkarinen Jesse NOR 12.46 0.00.29 88.93 90.99
9 Saikko Ville LappRi 12.48 0.00.31 88.39 90.45
10 Koistinen Olli-Pekka HiKi 12.53 0.00.36 87.52 89.55
11 Knuuttila Mikko IkNV 12.56 0.00.39 86.88 88.90
12 Von Arx Philipp LS-37 13.01 0.00.44 86.03 88.03
13 Hramov Andrei Hiisi 13.03 0.00.46 85.51 87.50
14 Upitis Uldis TuMe 13.04 0.00.47 85.11 87.08
15 Popov Igor Hiisi 13.10 0.00.53 84.17 86.12
16 Sopo Aleksi KuoSu 13.20 0.01.03 82.82 84.75
17 Leskinen Antti-Pekka Lynx 13.36 0.01.19 80.92 82.79
18 Joensuu Ari-Pekka PR 13.50 0.01.33 79.27 81.11
18 Ovaska Janne VeVe 13.50 0.01.33 79.27 81.11
20 Critchley Will VaajTe 13.53 0.01.36 78.43 80.25
21 Barnett Andrew S-JKL 14.01 0.01.44 77.40 79.20
22 Hasu Topi Trian 14.08 0.01.51 76.49 78.27
23 Pitkänen Jonne TP 14.11 0.01.54 75.95 77.71
23 Vainio Eero-Matti MSParma 14.11 0.01.54 75.95 77.71
23 Helander Iisak Pohjant 14.11 0.01.54 75.95 77.71
23 Heikkinen Valtteri VeVe 14.11 0.01.54 75.95 77.71
27 Korpi Juho Navi 14.12 0.01.55 74.77 76.50
28 Leirimaa Tatu LS-37 14.20 0.02.03 73.80 75.51
29 Tuomala Misa S-JKL 14.30 0.02.13 72.69 74.37
30 Harju Jussi TP 14.31 0.02.14 72.34 74.01
31 Seppänen Jukka-Pekka HiKi 14.39 0.02.22 71.41 73.07
32 Luoma Juha IkNV 14.45 0.02.28 70.67 72.31
33 Ylitalo Aki HauSi 15.15 0.02.58 68.10 69.68
34 Hanhijärvi Petrus EsAk 15.17 0.03.00 67.69 69.26
35 Sulkula Anton S-JKL 15.44 0.03.27 65.51 67.03
36 Lahtinen Atte HS 15.52 0.03.35 64.72 66.22
37 Kankkunen Matias OK77 16.03 0.03.46 63.74 65.21
38 Itkonen Otto TuS 16.28 0.04.11 61.89 63.32
39 Kivikko Antti HlS 16.41 0.04.24 60.85 62.26
40 Suhonen Antto-Iiro KuoSu 16.43 0.04.26 60.50 61.90
41 Kokkila Ville EsSu 16.46 0.04.29 60.09 61.48
42 Raus Stefano LS-37 17.10 0.04.53 58.46 59.82
43 Valkonen Henri IHR 17.11 0.04.54 58.18 59.53
Jurvakainen Tuukka HS HYL -
Kondro Michael CAN HYL -
Pohjola Lauri S-JKL HYL -

Sarja D21K1
Matka
Osallistujien määrä 48
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sianoja Maija MSParma 11.25 0.00.00 95.86 93.43
2 Karvonen Sara Lynx 11.33 0.00.08 94.45 92.06
3 Kaskinen Mira RasKa 11.39 0.00.14 93.34 90.98
4 Westerlund Ina PR 11.45 0.00.20 92.25 89.91
4 Anttonen Sari Pohjant 11.45 0.00.20 92.25 89.91
6 Silvennoinen Emma PR 11.48 0.00.23 91.27 88.95
7 Nurmi Kirsi SWE 11.54 0.00.29 90.21 87.92
7 Voytova Alexandra RasKu 11.54 0.00.29 90.21 87.92
9 Niittynen Miia Koovee 11.58 0.00.33 89.12 86.86
10 Haajanen Sofia Pohjant 11.59 0.00.34 88.70 86.46
10 Hämäläinen Roosa HiKi 11.59 0.00.34 88.70 86.46
12 Peltomäki Elli RasKa 12.02 0.00.37 87.75 85.53
13 Arbter Anja TP 12.07 0.00.42 86.86 84.66
13 Hirvonen Eveliina NOR 12.07 0.00.42 86.86 84.66
15 Koskinen Noora MSParma 12.14 0.00.49 85.46 83.30
15 Heittola Satu RasKu 12.14 0.00.49 85.46 83.30
15 Kaartinen Selja AngA 12.14 0.00.49 85.46 83.30
18 Oksanen Maiju Pohjant 12.19 0.00.54 84.03 81.91
19 Saarimäki Heini AngA 12.20 0.00.55 83.64 81.52
20 Moilanen Anna KuoSu 12.22 0.00.57 83.13 81.02
21 Mattila Milla HS 12.23 0.00.58 82.74 80.64
22 Simonsén Suvi RasKa 12.24 0.00.59 82.34 80.26
23 Vääränen Sari KS 12.29 0.01.04 81.51 79.45
24 Haavisto Emmi TuS 12.31 0.01.06 81.02 78.97
25 Schoultz von Katja PIF 12.34 0.01.09 80.42 78.38
26 Donner Isabel OK77 12.36 0.01.11 79.93 77.90
27 Kauppila Sanna AngA 12.37 0.01.12 79.54 77.53
28 Kuusela Tuija RasKa 12.43 0.01.18 78.64 76.65
28 Heittola Suvi RR 12.43 0.01.18 78.64 76.65
30 Näsi Juliaana KuoSu 12.48 0.01.23 77.59 75.62
31 Kymäläinen Sanni TP 13.01 0.01.36 76.03 74.10
32 Nygård Marikki KuoSu 13.02 0.01.37 75.66 73.75
33 Temjakova Nina PR 13.12 0.01.47 74.44 72.56
34 Rahkola Ella-Noora TuS 13.26 0.02.01 72.89 71.04
35 Juva Jonna AngA 13.28 0.02.03 72.45 70.61
36 Vainikka Kaisa KS 13.34 0.02.09 71.66 69.84
37 Kangasaho Essi HiKi 13.47 0.02.22 70.28 68.50
37 Laitinen Salla PR 13.47 0.02.22 70.28 68.50
39 Hara Marika Koovee 13.51 0.02.26 69.43 67.68
40 Manderbacka Hanne TuS 14.12 0.02.47 67.48 65.77
41 Väyrynen Anni KyS 14.43 0.03.18 64.87 63.23
42 Hietala Miina KyS 14.56 0.03.31 63.70 62.08
43 Haapasaari Ilona TuS 14.57 0.03.32 63.39 61.79
44 Ruoti Roosa VeVe 15.18 0.03.53 61.71 60.15
45 Laaksonen Nuppu KPV 17.00 0.05.35 55.34 53.93
46 Peltoniemi Vilja KPV 17.16 0.05.51 54.28 52.90
Ahvonen Anni JoKu HYL -
Kauppinen Silja KR HYL -

Sarja D21K2
Matka
Osallistujien määrä 49
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kaasiku Evely Koovee 11.40 0.00.00 98.36 89.37
2 Patana Jenny HiKi 11.43 0.00.03 97.63 88.71
3 Aebersold Simona TP 11.54 0.00.14 95.83 87.07
4 Mänkärlä Aino Lynx 12.04 0.00.24 94.21 85.60
5 Uotila Ulrika Koovee 12.05 0.00.25 93.78 85.21
6 Teini Marika NOR 12.09 0.00.29 92.97 84.47
7 Harju Venla TP 12.12 0.00.32 92.30 83.86
8 Klemettinen Veera S-JKL 12.18 0.00.38 91.25 82.91
9 Kinni Saila TP 12.21 0.00.41 90.59 82.31
9 Enlund Alexandra PIF 12.21 0.00.41 90.59 82.31
11 Istolahti Tiia MSParma 12.23 0.00.43 89.77 81.57
12 Haanpää Anni TP 12.24 0.00.44 89.36 81.19
12 Hulkkonen Niina SWE 12.24 0.00.44 89.36 81.19
14 Nymalm Amy PIF 12.32 0.00.52 87.84 79.81
14 Rantanen Merja JRV 12.32 0.00.52 87.84 79.81
16 Ukskoski Karoliina Koovee 12.39 0.00.59 86.46 78.56
17 Hyyrynen Noora HS 12.41 0.01.01 85.95 78.10
18 Niva Sara Pohjant 12.47 0.01.07 85.00 77.23
18 Tarvonen Silja KR 12.47 0.01.07 85.00 77.23
20 Parjanne Laura HiKi 12.48 0.01.08 84.33 76.62
21 Kirvesmies Lotta LS-37 12.50 0.01.10 83.83 76.17
22 Saarijärvi Salla RasKa 13.00 0.01.20 82.48 74.94
23 Lammi Elina HS 13.01 0.01.21 82.10 74.59
24 Norrbacka Sanni Lynx 13.09 0.01.29 80.99 73.59
24 Ylikylä Sanna AngA 13.09 0.01.29 80.99 73.59
26 Hämäläinen Jannina MSParma 13.26 0.01.46 78.75 71.55
27 Kinnala Venla TuS 13.31 0.01.51 78.00 70.87
28 Hirvonen Milla TP 13.40 0.02.00 76.88 69.85
29 Rintanen Heini TuS 13.42 0.02.02 76.43 69.45
30 Rajamäki Netta KR 13.43 0.02.03 76.08 69.12
31 Rautiainen Satu RasKu 13.47 0.02.07 75.45 68.55
32 Heikkonen Anni MSParma 13.51 0.02.11 74.83 67.99
33 Somova Inna Hiisi 13.53 0.02.13 74.39 67.59
34 Plit Heidi EsSu 14.11 0.02.31 72.56 65.93
35 Hietanen Pinja HS 14.26 0.02.46 71.06 64.56
36 Yliluikki Henna AngA 14.33 0.02.53 70.24 63.82
37 Kainlauri Viivi KS 15.07 0.03.27 67.37 61.21
38 Jerkku Laura TuS 15.22 0.03.42 66.04 60.01
39 Nurmi Ella VaaSu 15.23 0.03.43 65.74 59.73
40 Puikkonen Janika S-JKL 15.29 0.03.49 65.08 59.13
41 Oksanen Emmi SiiRa 15.38 0.03.58 64.23 58.36
42 Tiitto Johanna RasTiimi 15.41 0.04.01 63.79 57.96
43 Kanko Ruut S-JKL 15.59 0.04.19 62.37 56.67
44 Rantala Eerika HS 16.16 0.04.36 61.07 55.48
45 Diaz Emmi HlS 16.35 0.04.55 59.68 54.23
46 Rauttola Tiia-Maria EsSu 16.40 0.05.00 59.17 53.76
47 Lotvonen Essi LaiVe 16.59 0.05.19 57.85 52.57
48 Lindfors Lina Falken 17.30 0.05.50 55.94 50.83
49 Neuvonen Laura TuS 17.50 0.06.10 54.70 49.70

Sarja H20K1
Matka
Osallistujien määrä 47
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Aho Aaro VaHa 11.18 0.00.00 85.76 80.61
2 Eerola Mikko TP 11.37 0.00.19 83.15 78.16
3 Oksanen Teemu IkNV 11.41 0.00.23 82.41 77.46
4 Venetjoki Väinö KoS 11.42 0.00.24 82.02 77.09
5 Vuori Justus TuS 11.47 0.00.29 81.17 76.29
6 Silvennoinen Oskari KR 11.53 0.00.35 80.22 75.40
7 Thomas Alastair HS 11.57 0.00.39 79.51 74.73
7 Heikkilä Niklas TuMe 11.57 0.00.39 79.51 74.73
9 Koivisto Antton SKUusi 12.02 0.00.44 78.43 73.72
10 Niemi Oskari LappRi 12.03 0.00.45 78.06 73.37
10 Caune Ilgvars VeVe 12.03 0.00.45 78.06 73.37
12 Salonen Matias HS 12.05 0.00.47 77.32 72.68
13 Koivisto Daniel VeVe 12.06 0.00.48 76.96 72.33
13 Westerlund Otso Koovee 12.06 0.00.48 76.96 72.33
15 Niemi Topias HS 12.07 0.00.49 76.33 71.74
16 Lilja Juha TP 12.08 0.00.50 75.96 71.40
17 Rööm Andres SKVuoksi 12.10 0.00.52 75.50 70.96
18 Keronen Leevi TP 12.13 0.00.55 74.93 70.43
19 Helminen Topias JRV 12.14 0.00.56 74.57 70.09
20 Lindqvist Arttu KS 12.21 0.01.03 73.61 69.19
20 Tervakangas Mikko EsSu 12.21 0.01.03 73.61 69.19
22 Mustajoki Tiitus TP 12.25 0.01.07 72.70 68.34
23 Sankelo Antton LapVi 12.29 0.01.11 72.06 67.73
24 Kinnunen Valtteri LS-37 12.33 0.01.15 71.43 67.14
25 Mannonen Ville HS 12.39 0.01.21 70.61 66.37
26 Pousi Juho VeVe 12.40 0.01.22 70.27 66.05
27 Pasanen Ville KuoSu 12.44 0.01.26 69.65 65.47
27 Koivuniemi Sakari TP 12.44 0.01.26 69.65 65.47
29 Kaario Arttu S-JKL 12.52 0.01.34 68.44 64.33
30 Virtanen Aaro JRV 12.53 0.01.35 68.11 64.02
31 Nurmi Miika VaaSu 12.55 0.01.37 67.69 63.62
32 Johansson Väinö Koovee 12.56 0.01.38 67.36 63.31
33 Ekström Rasmus MSParma 12.57 0.01.39 67.02 63.00
34 Talja Eljas OK77 12.59 0.01.41 66.61 62.61
35 Stenbacka Oscar OK77 13.00 0.01.42 66.28 62.30
35 Pirhonen Nuutti AngA 13.00 0.01.42 66.28 62.30
37 Joutsensaari Jeremias KangSK 13.01 0.01.43 65.71 61.76
37 Nurmela Joose Koovee 13.01 0.01.43 65.71 61.76
39 Heinaro Lauri EsSu 13.04 0.01.46 64.97 61.07
40 Vicari Lars Navi 13.12 0.01.54 64.08 60.23
41 Vaenerberg Niko LS-37 13.15 0.01.57 63.60 59.78
42 Rautio Mikael EsSu 13.25 0.02.07 62.57 58.82
43 Tala Miika HS 13.26 0.02.08 62.26 58.52
44 Hakulinen Saku VeVe 13.28 0.02.10 61.87 58.16
45 Simonen Markus KR 13.30 0.02.12 61.48 57.79
46 Ojanen Joonas HyRa 14.31 0.03.13 56.96 53.54
47 Kronqvist Emil KoS 14.53 0.03.35 55.35 52.02

Sarja H18K1
Matka
Osallistujien määrä 42
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Bunn David HS 11.08 0.00.00 77.93 71.40
2 Peltola Samuli JRV 11.35 0.00.27 74.63 68.38
3 Gripenberg Otto Brahe 11.37 0.00.29 74.15 67.93
4 Lohtander Aleksi RaLu 11.40 0.00.32 73.56 67.39
5 Donner Jonny OK77 11.41 0.00.33 73.18 67.05
6 Kankainen Valtteri TuS 11.44 0.00.36 72.60 66.51
7 Lepistö Oskari MSParma 11.45 0.00.37 72.22 66.17
8 Viskari Juuso Lynx 11.46 0.00.38 71.85 65.83
9 Koivumäki Olli KoS 11.48 0.00.40 71.38 65.40
10 Hihnala Henrik Koovee 11.57 0.00.49 70.22 64.33
11 Laasanen Matti LaihLu 12.03 0.00.55 69.37 63.56
12 Kinnala Kalle TuS 12.09 0.01.01 68.54 62.80
13 Arola Topias PR 12.16 0.01.08 67.63 61.96
14 Hiltunen Juho ONMKY 12.17 0.01.09 67.28 61.64
15 Haanpää Klaus PR 12.26 0.01.18 66.21 60.66
16 Kallio Matti SKUusi 12.27 0.01.19 65.87 60.35
17 Sandell Cedrik Raseborg 12.29 0.01.21 65.44 59.95
18 Kumara Eemeli LaihLu 12.30 0.01.22 65.10 59.64
19 Hiiro Artturi RR 12.33 0.01.25 64.58 59.17
20 Ikola Atte HS 12.40 0.01.32 63.74 58.40
21 Haltia Ilari RR 12.45 0.01.37 63.07 57.79
22 Uusitalo Topias EsSu 12.48 0.01.40 62.58 57.33
22 Syrjäläinen Lauri HS 12.48 0.01.40 62.58 57.33
24 Orrainen Severi HyRa 12.52 0.01.44 61.76 56.59
24 Hirvikallio Aatu KS 12.52 0.01.44 61.76 56.59
26 Udell Robin Solf 12.54 0.01.46 61.11 55.99
26 Outinen Tuomas KyS 12.54 0.01.46 61.11 55.99
26 Marttinen Harri AnttU 12.54 0.01.46 61.11 55.99
29 Willman Pyry RasKa 12.59 0.01.51 59.98 54.96
30 Oksa Antti-Jussi HlS 13.00 0.01.52 59.66 54.66
31 Kopra Marcus Trian 13.07 0.01.59 58.89 53.95
32 Takanen Aaro VeVe 13.10 0.02.02 58.43 53.53
33 Aho Ilmari VaHa 13.30 0.02.22 56.75 51.99
34 Lintula Veikka Trian 13.35 0.02.27 56.17 51.46
35 Kangas Juho LapVi 13.41 0.02.33 55.52 50.87
36 Sinervä Onni TuS 13.54 0.02.46 54.43 49.87
37 Jutila Pietu RasKa 14.12 0.03.04 53.06 48.61
38 Partanen Lauri HyRa 14.46 0.03.38 50.81 46.55
Höök Jaakko RaJu HYL -
Kukkonen Henri VeVe HYL -
Niemensivu Timi RaLu HYL -
Tikkanen Elias EsSu HYL -

Sarja H17K1
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lautamäki Matias HlS 11.20 0.00.00 72.74 67.56
2 Seppä Touko TuS 11.39 0.00.19 70.49 65.47
3 Salonen Seeti VaHa 11.43 0.00.23 69.82 64.85
4 Virtanen Akseli KyS 11.52 0.00.32 68.67 63.78
5 Syrjälä Niilo LHR 11.53 0.00.33 68.30 63.44
5 Ojala Aaro KS 11.53 0.00.33 68.30 63.44
7 Jansson Emil Falken 11.54 0.00.34 67.67 62.86
8 Koskinen Eemil RaN 11.55 0.00.35 67.31 62.52
9 Angeli Ilian JRV 11.57 0.00.37 66.86 62.10
10 Alajoutsi Jasper Koovee 12.04 0.00.44 65.95 61.26
11 Korhonen Eetu SKVuoksi 12.07 0.00.47 65.42 60.76
12 Sorsa Antti EsSu 12.09 0.00.49 64.98 60.35
13 Rousku Samuli MSParma 12.10 0.00.50 64.63 60.03
14 Laitamäki Wille MSParma 12.16 0.00.56 63.84 59.30
15 Reiman Antti AngA 12.17 0.00.57 63.50 58.98
16 Talvitie Miro RaN 12.23 0.01.03 62.73 58.26
16 Virtala Alex PIF 12.23 0.01.03 62.73 58.26
18 Boström Kristian EsSu 12.24 0.01.04 62.13 57.71
19 Mustajoki Olli TP 12.26 0.01.06 61.71 57.32
20 Nieminen Juho TP 12.32 0.01.12 60.97 56.63
21 Willman Iivari RasKa 12.41 0.01.21 59.99 55.72
22 Karttila Aleksi MSParma 12.47 0.01.27 59.28 55.06
22 Määttälä Mikko EsSu 12.47 0.01.27 59.28 55.06
24 Väisänen Lenni EsSu 12.50 0.01.30 58.55 54.38
25 Konttila Akseli TP 12.51 0.01.31 58.23 54.08
26 Olkkonen Vili JRV 12.53 0.01.33 57.83 53.72
26 Röntynen Leevi TuS 12.53 0.01.33 57.83 53.72
28 Salo Kristian Trian 13.03 0.01.43 56.61 52.58
29 Pellinen Veeti JoKu 13.09 0.01.49 55.94 51.96
29 Pitkänen Ville RaJu 13.09 0.01.49 55.94 51.96
31 Lahti Valtteri RasKa 13.14 0.01.54 55.11 51.18
32 Lemström Karl Emil Raseborg 13.23 0.02.03 54.25 50.39
33 Aumo Oskari VaHa 13.25 0.02.05 53.88 50.04
34 Hanhijärvi Paulus EsAk 13.51 0.02.31 51.96 48.27
35 Johansson Eelis Trian 13.54 0.02.34 51.55 47.88
36 Pajuoja Otso EsSu 14.06 0.02.46 50.59 46.99
37 Nolvi Joona RasKa 14.08 0.02.48 50.25 46.67
38 Hiiro Aleksanteri RR 14.11 0.02.51 49.85 46.30
39 Maronen Matias Lynx 14.26 0.03.06 48.77 45.30
Tiainen Olli EsSu HYL -

Sarja H16K1
Matka
Osallistujien määrä 54
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Aleksandrov Stepan LapVi 11.19 0.00.00 65.30 62.56
2 Kemppi Topias EsSu 11.22 0.00.03 64.83 62.11
3 Rantala Valtteri VaHa 11.26 0.00.07 64.27 61.57
3 Sankelo Sampo LapVi 11.26 0.00.07 64.27 61.57
5 Gröhn Riku TP 11.34 0.00.15 63.17 60.52
6 Similä Severi Pohjant 11.45 0.00.26 62.01 59.40
7 Hämäläinen Kasperi KuoSu 11.47 0.00.28 61.65 59.06
8 Hyvönen Jerry KuoSu 11.48 0.00.29 61.39 58.81
9 Koponen Matias Lynx 11.52 0.00.33 60.87 58.31
10 Ketonen Juuso LS-37 11.55 0.00.36 60.44 57.90
11 Kirjavainen Santeri KuoSu 11.56 0.00.37 60.18 57.65
12 Kumara Heikki LaihLu 11.59 0.00.40 59.75 57.24
12 Ronkainen Aarni JRV 11.59 0.00.40 59.75 57.24
14 Still Alec Trian 12.00 0.00.41 59.32 56.83
15 Raasakka Jussi EsSu 12.02 0.00.43 58.98 56.50
16 Kallela Luca HS 12.03 0.00.44 58.73 56.26
17 Häggman Aaron Femman 12.04 0.00.45 58.47 56.02
18 Pihlajamäki Teemu LapVi 12.06 0.00.47 58.14 55.70
19 Raitanen Konsta TP 12.09 0.00.50 57.73 55.30
20 Lintula Otto Trian 12.14 0.00.55 57.16 54.76
21 Lemberg Roope RaJu 12.17 0.00.58 56.76 54.38
22 Ristimäki Väinö HS 12.18 0.00.59 56.51 54.14
23 Rantala Jussi OH 12.20 0.01.01 56.19 53.83
24 Maasilta Aapo RaVa 12.21 0.01.02 55.95 53.59
24 Mäenpää Matias TP 12.21 0.01.02 55.95 53.59
26 Ruuskanen Tuomas EsSu 12.23 0.01.04 55.46 53.13
27 Mbembela Karim Lynx 12.34 0.01.15 54.48 52.19
28 Väkeväinen Vili LS-37 12.36 0.01.17 54.17 51.90
29 Välimaa Aleksi Rasti88 12.38 0.01.19 53.86 51.60
29 Yliaho Joona Koovee 12.38 0.01.19 53.86 51.60
31 Joensuu Valter Brahe 12.48 0.01.29 52.83 50.61
32 Nordgren Simon Trian 12.49 0.01.30 52.60 50.39
33 Alajoutsi Oliver Koovee 12.57 0.01.38 51.90 49.72
34 Tamminen Kasperi LuuRa 13.02 0.01.43 51.41 49.25
35 Vaherlehto Eemi EsAk 13.03 0.01.44 51.18 49.03
36 Virtanen Ilari JRV 13.14 0.01.55 50.31 48.20
37 Myllärinen Vertti LappRi 13.17 0.01.58 49.97 47.87
38 Seppänen Antti ORa 13.19 0.02.00 49.69 47.60
38 Schüle Oliver Koovee 13.19 0.02.00 49.69 47.60
40 Tukiainen Otso TP 13.20 0.02.01 49.31 47.24
41 Rautio Juho JoKu 13.36 0.02.17 48.19 46.16
42 Helin Saku RaJu 13.41 0.02.22 47.74 45.74
43 Aikio Valtteri KEV 13.42 0.02.23 47.53 45.53
44 Kaitainen Lassi KyS 13.51 0.02.32 46.87 44.90
45 Nieminen Lauri VaHa 13.59 0.02.40 46.27 44.33
46 Finskas Lucas Femman 14.06 0.02.47 45.74 43.82
47 Kytömäki Aapo SKUusi 14.21 0.03.02 44.80 42.91
48 Vuorela Joona EsSu 14.35 0.03.16 43.94 42.09
49 Biskop Robert KoS 14.37 0.03.18 43.69 41.86
50 Ahonen Niilo LS-37 14.46 0.03.27 43.11 41.30
51 Ylimaa Juho AngA 15.05 0.03.46 42.06 40.30
Tukiainen Jyry TP HYL -
Hämäläinen Aleksi RR HYL -
Isokallio Lauri RaN HYL -

Sarja H15K1
Matka
Osallistujien määrä 48
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Niemensivu Miki RaLu 10.45 0.00.00 62.54 60.39
2 Paananen Joonas TuS 11.34 0.00.49 57.94 55.95
3 Aho Rauli VaHa 11.46 0.01.01 56.77 54.82
4 Holmroos Sakari TuS 11.48 0.01.03 56.43 54.49
5 Lehtonen Elias UlvUra 11.50 0.01.05 56.09 54.16
6 Peltonen Lasse KS 12.00 0.01.15 55.13 53.24
7 Salomäki Jaakko SKUusi 12.04 0.01.19 54.65 52.77
8 Malinen Vinski Navi 12.05 0.01.20 54.39 52.53
9 Kuusikko Miska SalRe 12.08 0.01.23 53.99 52.14
9 Rannila Oskari VetU 12.08 0.01.23 53.99 52.14
11 Liponkoski Aapo TP 12.09 0.01.24 53.57 51.73
12 Granqvist Aapo LS-37 12.10 0.01.25 53.32 51.49
13 Leinamo Tuomas TP 12.17 0.01.32 52.63 50.83
14 Taura Kalle VaHa 12.22 0.01.37 52.11 50.32
14 Aaltonen Tatu Lynx 12.22 0.01.37 52.11 50.32
16 Koivisto Mikael SKUusi 12.25 0.01.40 51.55 49.78
16 Ekola Juuso LapVi 12.25 0.01.40 51.55 49.78
18 Virkajärvi Juho JRV 12.41 0.01.56 50.13 48.41
19 Niskanen Aatu VeVe 12.52 0.02.07 49.25 47.56
20 Axelin Eelis PR 12.57 0.02.12 48.77 47.09
21 Huttunen Henrik OK77 13.00 0.02.15 48.41 46.75
22 Kalliokoski Oskari TuS 13.01 0.02.16 48.19 46.53
23 Engström Simon PIF 13.07 0.02.22 47.65 46.02
24 Vuorensola Joonatan Lynx 13.10 0.02.25 47.31 45.69
25 Sankelo Verneri LapVi 13.24 0.02.39 46.33 44.74
26 Arvela Henri LS-37 13.26 0.02.41 46.05 44.47
27 Haanpää Leo PR 13.31 0.02.46 45.61 44.05
28 Passila Veeti HU-46 13.37 0.02.52 45.12 43.57
29 Gretschel Eino KaSu 13.39 0.02.54 44.85 43.31
30 Palomäki Oskari UlvUra 13.42 0.02.57 44.53 43.00
31 Jalonen Aapo MSParma 13.43 0.02.58 44.32 42.80
32 Rautio Daniel EsSu 13.45 0.03.00 44.06 42.55
33 Koskinen Mikael RaN 14.00 0.03.15 43.12 41.64
34 Kallioniemi Jami RaLu 14.11 0.03.26 42.41 40.95
35 Huostila Sampo LamSä 14.19 0.03.34 41.86 40.43
36 Muotka Miika OH 14.33 0.03.48 41.04 39.64
37 Hågensen Sverre PIF 14.40 0.03.55 40.57 39.18
38 Pitkänen Nikanor RR 15.01 0.04.16 39.48 38.13
39 Korento Benjamin OK77 15.13 0.04.28 38.82 37.49
39 Kisil Luka LapVi 15.13 0.04.28 38.82 37.49
41 Leiniö Iikka HS 15.29 0.04.44 37.88 36.58
42 Hansén Lucas Botnia 15.32 0.04.47 37.62 36.33
43 Korhonen Eetu HyRa 15.40 0.04.55 37.16 35.89
44 Määttänen Markus EsSu 16.12 0.05.27 35.80 34.58
45 Välkki Totte TP 16.18 0.05.33 35.45 34.24
46 Miettinen Vili Lynx 16.24 0.05.39 35.11 33.90
Jussinmäki Pietari HalTo HYL -
Koskinen Aaro TP HYL -

Sarja H14K1
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ankelo Jussi MSParma 10.41 0.00.00
2 Lemberg Ville RaJu 11.38 0.00.57
3 Kirvesmies Atte KuoSu 11.44 0.01.03
3 Ikola Aapo HS 11.44 0.01.03
5 Mäki-Laurila Anttoni TP 11.45 0.01.04
6 Tolkkinen Tuukka SoJy 12.00 0.01.19
7 Vennelä Nuutti KangSK 12.08 0.01.27
8 Kenttämies Eevert Koovee 12.13 0.01.32
9 Hiisilä Hannes EsSu 12.14 0.01.33
10 Aalto Lauri MSParma 12.20 0.01.39
11 Länsiluoto Juho HS 12.26 0.01.45
12 Simola Jere Koovee 12.32 0.01.51
13 Nikkinen Hannes HiKi 12.46 0.02.05
14 Leppämäki Anton S-JKL 12.48 0.02.07
15 Vuorela Leo EsAk 13.06 0.02.25
16 Toivonen Niko EsSu 13.07 0.02.26
17 Noponen Juho EsSu 13.11 0.02.30
18 Sallinen Eero KangSK 13.20 0.02.39
19 Sulkula Sakari S-JKL 13.36 0.02.55
20 Balck Axel SWE 13.40 0.02.59
21 Eerola Jimi VaHa 13.41 0.03.00
22 Heikkinen Aaro HS 14.18 0.03.37
23 Kuusisto Vilho TuS 14.25 0.03.44
24 Niemensivu Roni RaLu 14.57 0.04.16
25 Hantula Jussi KauWi 15.06 0.04.25
26 Mukkala Jonne KR 16.12 0.05.31
27 Pulju Eetu OH 17.28 0.06.47
28 Hyvärinen Luukas EsSu 18.18 0.07.37
Peltola Eemil Lynx HYL -
Malmberg Vilho HS HYL -

Sarja H14K2
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Packalén Anton Lynx 10.42 0.00.00
2 Granqvist Eetu LS-37 10.56 0.00.14
3 Muukkonen Topias SKUusi 11.26 0.00.44
4 Vepsäläinen Onni KyS 11.36 0.00.54
5 Sivonen Miro TP 11.38 0.00.56
6 Ronkainen Elias JRV 11.44 0.01.02
7 Riissanen Pyry EsAk 11.51 0.01.09
8 Lehtonen Kaapo LS-37 11.54 0.01.12
9 Ahoniemi Santeri HyRa 12.07 0.01.25
10 Lahti Paavo RasKa 12.13 0.01.31
11 Meuronen Joonas HS 12.16 0.01.34
12 Punto Eetu RaN 12.28 0.01.46
13 Niemelä Julius RaN 12.29 0.01.47
14 Haara Eino HS 12.39 0.01.57
15 Mäenpää Jaakko KR 12.40 0.01.58
16 Norrbacka Roni-Eemil AR 12.42 0.02.00
17 Huhtamäki Rasmus PieHi 12.46 0.02.04
18 Skyttä Ilari HlS 12.48 0.02.06
19 Kujansuu Aaro RasKa 13.11 0.02.29
20 Forsström Anton Botnia 13.22 0.02.40
21 Ruusu Rasmus EsSu 13.46 0.03.04
22 Udell Oliver Solf 14.03 0.03.21
23 Heino Paavo S-JKL 14.14 0.03.32
24 Niemelä Leevi KangSK 15.01 0.04.19
25 Kahelin Janne S-JKL 16.32 0.05.50
26 Makkonen Jonne KR 17.02 0.06.20
27 Peura Kaapo EsSu 17.12 0.06.30
28 Ruoti Eeli VeVe 18.17 0.07.35
Konttila Milo TP HYL -

Sarja D20K1
Matka
Osallistujien määrä 43
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Strandvall Amanda Minken 11.19 0.00.00 86.35 78.43
2 Taulavuori Venla AlatPi 11.20 0.00.01 85.92 78.04
3 Silvennoinen Siiri KR 11.23 0.00.04 85.23 77.41
4 Rantala Jasmiina RaLu 11.35 0.00.16 83.46 75.80
5 Eerola Lotta TP 11.55 0.00.36 80.83 73.42
6 Telgma Teele HiKi 11.58 0.00.39 80.20 72.85
7 Turakainen Venla HS 11.59 0.00.40 79.80 72.48
8 Donner Janina OK77 12.07 0.00.48 78.64 71.42
9 Nurminen Inka JRV 12.20 0.01.01 76.97 69.91
10 Ruokonen Sara-Elise AngA 12.29 0.01.10 75.77 68.82
11 Ovaska Jenni VeVe 12.37 0.01.18 74.69 67.84
11 Nygård Mette S-JKL 12.37 0.01.18 74.69 67.84
13 Pelkonen Roosa TP 12.39 0.01.20 73.94 67.16
13 Heikkilä Tuuli Lynx 12.39 0.01.20 73.94 67.16
15 Klemettinen Kaisa S-JKL 12.41 0.01.22 73.20 66.48
16 Viholainen Elisa S-JKL 12.51 0.01.32 71.97 65.37
16 Pellonperä Sofia EsSu 12.51 0.01.32 71.97 65.37
18 Haavisto Alli TuS 12.55 0.01.36 71.06 64.54
19 Torrkulla Matilda Femman 13.00 0.01.41 70.34 63.89
20 Välkki Lotta TP 13.08 0.01.49 69.36 63.00
21 Laine Roosa EsSu 13.12 0.01.53 68.74 62.44
22 Lainio Ilona TuS 13.15 0.01.56 68.22 61.96
23 Pylvänäinen Henna KS 13.17 0.01.58 67.79 61.57
24 Pakkanen Raita VeVe 13.21 0.02.02 67.19 61.02
25 Biskop Greta KoS 13.31 0.02.12 66.10 60.04
25 Avelin Melina TP 13.31 0.02.12 66.10 60.04
27 Pohjalainen Anni TuS 13.37 0.02.18 65.10 59.13
28 Koli Helmi Lynx 13.39 0.02.20 64.69 58.75
29 Haavisto Veera IkNV 13.41 0.02.22 64.28 58.38
30 Ruoti Miina VeVe 13.49 0.02.30 63.40 57.59
31 Saalo Saara SKUusi 13.58 0.02.39 62.47 56.74
32 Vesikko Venla JoKu 14.11 0.02.52 61.27 55.65
33 Kantola Claudia LS-37 14.19 0.03.00 60.46 54.91
34 Happonen Krista LS-37 14.29 0.03.10 59.52 54.06
35 Sankelo Lotta Pohjant 14.41 0.03.22 58.47 53.11
36 Kuusela Aino LS-37 14.43 0.03.24 58.10 52.77
37 Kivikko Jenni HlS 14.44 0.03.25 57.80 52.50
38 Virtala Jenny PIF 15.13 0.03.54 55.73 50.62
39 Ojala Jutta VeVe 15.45 0.04.26 53.63 48.71
40 Kukkonen Tuulia VeVe 16.34 0.05.15 50.77 46.11
41 Ylimaa Henna AngA 17.12 0.05.53 48.70 44.23
42 Kaukonen Ella EsSu 17.16 0.05.57 48.31 43.88
43 Päkkilä Suvi HaHe 18.14 0.06.55 45.56 41.38

Sarja D18K1
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lahdenperä Melina EsSu 11.32 0.00.00 76.21 69.60
2 Pitkänen Hilla JRV 12.04 0.00.32 72.44 66.16
3 Taipale Anniina LS-37 12.16 0.00.44 70.86 64.72
4 Luoma Oona TP 12.26 0.00.54 69.52 63.49
5 Venetjoki Venla KoS 12.33 0.01.01 68.48 62.54
6 Jussila Ida TP 12.49 0.01.17 66.67 60.90
7 Goman Anna Pohjant 13.10 0.01.38 64.53 58.94
8 Virtanen Heta HlS 13.14 0.01.42 63.84 58.30
9 Lindgren Hanna Femman 13.15 0.01.43 63.39 57.89
10 Salomäki Eerika SKUusi 13.23 0.01.51 62.39 56.98
11 Haikonen Sanni UlvUra 13.25 0.01.53 61.87 56.51
12 Kõrvel Lorely RR 13.26 0.01.54 61.43 56.11
13 Metsälä Essi HlS 13.34 0.02.02 60.47 55.23
14 Liuksiala Wilhelmiina KyRa 13.40 0.02.08 59.67 54.50
15 Sainio Linda KangSK 13.43 0.02.11 59.10 53.97
16 Suntioinen Elli EsSu 13.54 0.02.22 57.97 52.94
17 Järventausta Ennimaria KyRa 13.56 0.02.24 57.48 52.49
18 Rantala Aino OH 14.01 0.02.29 56.79 51.86
19 Simola Rosa Koovee 14.07 0.02.35 56.04 51.18
20 Ylikangas Pinja KoS 14.08 0.02.36 55.63 50.80
21 Mäkinen Tuuli UlvUra 14.09 0.02.37 55.22 50.43
22 Kiiskinen Elisa SoJy 14.23 0.02.51 53.98 49.30
23 Isoniemi Sandra Trian 14.33 0.03.01 53.03 48.43
24 Lehikoinen Aino EsSu 14.43 0.03.11 52.09 47.58
25 Niva Heini Pohjant 15.03 0.03.31 50.62 46.23
26 Haikama Outi HlS 15.34 0.04.02 48.62 44.41
27 Hirvonen Julia KyRa 15.54 0.04.22 47.30 43.20
28 Laitinen Emilia VeVe 16.01 0.04.29 46.65 42.60

Sarja D17K1
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Raasakka Liisa EsSu 10.50 0.00.00 73.92 69.55
2 Peltonen Liisa KS 11.00 0.00.10 72.52 68.24
3 Ankelo Elsa MSParma 11.12 0.00.22 70.95 66.76
4 Mattila Elisa KS 11.18 0.00.28 70.05 65.91
4 Hoskari Maria RasKa 11.18 0.00.28 70.05 65.91
6 Hilo Hanne EsSu 11.21 0.00.31 69.20 65.11
7 Mäkelä Aino S-JKL 11.29 0.00.39 68.13 64.10
8 Salmia Tessa MSParma 11.42 0.00.52 66.60 62.67
9 Hyyppä Milja KoS 11.45 0.00.55 66.06 62.16
10 Kankainen Venla SoJy 11.47 0.00.57 65.61 61.73
11 Joensivu Inka VaHa 11.52 0.01.02 64.89 61.06
12 Asklöf Aino Lynx 11.54 0.01.04 64.45 60.64
13 Tuomala Miina-Maria S-JKL 11.55 0.01.05 64.10 60.31
14 Nurminen Kaarina TP 12.04 0.01.14 63.05 59.32
15 Latvala Matilda SKUusi 12.05 0.01.15 62.70 59.00
16 Laine Anni TP 12.07 0.01.17 62.28 58.60
17 Buchberger Lina PR 12.08 0.01.18 61.94 58.28
18 Hansén Amanda Botnia 12.13 0.01.23 61.26 57.65
19 Näpänkangas Elsa S-JKL 12.14 0.01.24 60.93 57.33
20 Peura Kerttu EsSu 12.19 0.01.29 60.27 56.71
21 Kärnä Nina SonPa 12.20 0.01.30 59.93 56.40
22 Haunia Heta RasKa 12.22 0.01.32 59.52 56.01
23 Nurmilaukas Iiris LuuRa 12.39 0.01.49 57.95 54.53
24 Mattinen Lotta JoKu 12.43 0.01.53 57.40 54.01
25 Lounela Amanda TuS 12.44 0.01.54 57.08 53.71
26 Mäkinen Sanni HS 12.57 0.02.07 55.89 52.59
27 Niemi Tiina RasKa 13.00 0.02.10 55.44 52.17
27 Soikkeli Sofia EsSu 13.00 0.02.10 55.44 52.17
29 Hyörtti Maria RaLu 13.01 0.02.11 54.90 51.65
30 Neuvonen Noora MSParma 13.02 0.02.12 54.59 51.37
31 Pääkkönen Nea KuPe 13.04 0.02.14 54.21 51.01
32 Tuomisto Saara MSParma 13.16 0.02.26 53.16 50.03
33 Karjalainen Venla-Linnea S-JKL 13.22 0.02.32 52.54 49.43
34 Kytäjä Nea VaHa 13.24 0.02.34 52.18 49.09
35 Ojala Lumimaaria OH 13.26 0.02.36 51.82 48.76
36 Mustajoki Villa TP 13.27 0.02.37 51.52 48.48
37 Marttinen Jenni AnttU 13.53 0.03.03 49.69 46.76
38 Koivula Lotta UlvUra 13.58 0.03.08 49.18 46.27
39 Savisaari Outi TP 14.16 0.03.26 47.93 45.10
40 Kettumäki Inka Trian 15.59 0.05.09 42.59 40.07

Sarja D16K1
Matka
Osallistujien määrä 48
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Viitasaari Liina KoS 10.37 0.00.00 64.81 63.59
2 Ojanaho Ansa-Lotta OH 10.42 0.00.05 64.10 62.90
3 Ojala Jenny Koovee 10.45 0.00.08 63.59 62.40
4 Yli-Hietanen Silja TP 10.46 0.00.09 63.29 62.11
5 Hahn Olivia Solf 10.49 0.00.12 62.80 61.62
5 Häkkinen Pihla TP 10.49 0.00.12 62.80 61.62
7 Karppinen Inari EsAk 10.50 0.00.13 62.29 61.13
8 Kukonlehto Fanny KangSK 10.58 0.00.21 61.34 60.19
9 Hietala Emmi LapVi 11.01 0.00.24 60.86 59.72
10 Taulavuori Anni AlatPi 11.10 0.00.33 59.84 58.72
11 Kontio Katri KangSK 11.11 0.00.34 59.56 58.44
12 Simola Rita Koovee 11.17 0.00.40 58.84 57.73
13 Karttunen Lilia LS-37 11.19 0.00.42 58.47 57.37
13 Pitkänen Helmi JRV 11.19 0.00.42 58.47 57.37
13 Rantala Henna TuS 11.19 0.00.42 58.47 57.37
16 Koskinen Adveliina KyRa 11.20 0.00.43 57.80 56.72
17 Niininen Erika VetU 11.24 0.00.47 57.27 56.20
18 Tikkakoski Ilona TP 11.25 0.00.48 57.00 55.93
19 Heikkilä Suvi Lynx 11.26 0.00.49 56.72 55.66
19 Heikkinen Ida VeVe 11.26 0.00.49 56.72 55.66
21 Lehtonen Maiju LS-37 11.31 0.00.54 55.93 54.88
22 Tala Emilia HS 11.34 0.00.57 55.50 54.46
23 Kuusinen Saana TP 11.37 0.01.00 55.07 54.04
24 Saraniemi Iida OH 11.40 0.01.03 54.65 53.62
25 Tala Juulia HS 11.41 0.01.04 54.38 53.36
26 Palokangas Mette AlatPi 11.46 0.01.09 53.81 52.80
26 Holopainen Oili S-2000 11.46 0.01.09 53.81 52.80
28 Riutto Eerika LS-37 11.48 0.01.11 53.28 52.29
29 Torrkulla Henna Femman 11.56 0.01.19 52.50 51.52
30 Linnainmaa Katja KangSK 11.58 0.01.21 52.17 51.20
31 Vallema Henrika VeVe 12.04 0.01.27 51.56 50.59
32 Juntunen Marikki KR 12.06 0.01.29 51.24 50.28
33 Rannila Venla VetU 12.13 0.01.36 50.57 49.62
34 Myrskog Rosa Kronan 12.14 0.01.37 50.32 49.38
35 Koskela Iina VetU 12.22 0.01.45 49.60 48.67
36 Laitimo Maija JoKu 12.29 0.01.52 48.96 48.04
37 Tuhkanen Suvi UlvUra 12.50 0.02.13 47.45 46.56
38 Oikarinen Anni S-2000 12.54 0.02.17 47.04 46.16
39 Sokolova Ekaterina KR 13.15 0.02.38 45.63 44.77
40 Wahlsten Vilma PR 13.19 0.02.42 45.24 44.39
41 Korpi Anna LänRa 13.49 0.03.12 43.44 42.63
42 Soini Mette KyS 13.57 0.03.20 42.87 42.06
43 Sorri Sara S-JKL 14.05 0.03.28 42.31 41.51
44 Markki Emmi EsSu 14.19 0.03.42 41.46 40.69
45 Brink Henrika PIF 15.29 0.04.52 38.20 37.48
46 Nieminen Noora S-JKL 15.37 0.05.00 37.73 37.02
47 Tuovinen Jenni KuoSu 20.57 0.10.20 28.02 27.50
Leppämäki Elsa S-JKL HYL -

Sarja D15K1
Matka
Osallistujien määrä 50
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lehtonen Iida SKUusi 10.50 0.00.00 60.59 55.75
2 Isoherranen Salla Lynx 10.51 0.00.01 60.32 55.49
3 Kaiponen Iida-Emilia ORa 10.57 0.00.07 59.58 54.81
4 Yli-Futka Amanda UlvUra 11.05 0.00.15 58.68 53.99
5 Lohtander Ilona RaLu 11.09 0.00.19 58.15 53.50
6 Schmidt Emilia TP 11.27 0.00.37 56.45 51.94
7 Sallila Katarina HS 11.28 0.00.38 56.20 51.70
7 Laine Noora TP 11.28 0.00.38 56.20 51.70
9 Kytäjä Nora VaHa 11.32 0.00.42 55.52 51.08
10 Pätäri Emilia KyS 11.37 0.00.47 54.95 50.55
10 Ekström Lotte-Line MSParma 11.37 0.00.47 54.95 50.55
12 Jylhä Reija-Elina HalTo 11.39 0.00.49 54.45 50.09
13 Tuohimaa Ines Solf 11.42 0.00.52 54.05 49.72
14 Luoma Elli TP 11.45 0.00.55 53.64 49.35
15 Valio Salla TP 11.48 0.00.58 53.25 48.99
16 Turakainen Veera Lynx 11.50 0.01.00 52.93 48.69
17 Pirilä Elisa MSParma 12.05 0.01.15 51.67 47.53
18 Haapala Jaana PR 12.12 0.01.22 51.01 46.92
19 Pahkamäki Nella S-JKL 12.13 0.01.23 50.77 46.71
20 Hanhijärvi Maijukka EsAk 12.14 0.01.24 50.54 46.49
21 Määttälä Fanni EsSu 12.16 0.01.26 50.24 46.22
22 Backman Wilhelmina OK77 12.19 0.01.29 49.87 45.88
23 Rantala Ella HS 12.21 0.01.31 49.57 45.61
24 Berg Nicolina Botnia 12.23 0.01.33 49.28 45.33
25 Hämäläinen Elina RR 12.24 0.01.34 49.05 45.12
26 Sandell Cilia Raseborg 12.30 0.01.40 48.50 44.62
27 Rajala Anni HS 12.36 0.01.46 47.95 44.11
28 Kärnä Emmi SonPa 12.44 0.01.54 47.29 43.51
29 Rõõm Birgit SKVuoksi 12.49 0.01.59 46.83 43.08
30 Tonder Oona SKVuoksi 12.50 0.02.00 46.61 42.88
31 Hyyppä Liina KoS 13.01 0.02.11 45.80 42.13
32 Soikkeli Linnea EsSu 13.02 0.02.12 45.59 41.94
33 Wickholm Wilma Trian 13.08 0.02.18 45.09 41.48
34 Lavonen Sanni MiehVi 13.11 0.02.21 44.76 41.18
34 Jansson Mia Falken 13.11 0.02.21 44.76 41.18
36 Lepo Veera S-JKL 13.17 0.02.27 44.12 40.59
37 Ripatti Mona JoKu 13.18 0.02.28 43.92 40.40
38 Lehtonen Olivia VePo 13.20 0.02.30 43.66 40.16
39 Multala Essi RR 13.40 0.02.50 42.44 39.05
40 Turkkila Liisa EsSu 13.46 0.02.56 41.99 38.63
41 Miettinen Kiia Pihkan 13.54 0.03.04 41.44 38.13
42 Leppänen Nella LS-37 14.00 0.03.10 41.00 37.72
43 Mäkelä Venla S-JKL 14.01 0.03.11 40.81 37.55
44 Aalto Aura TP 14.36 0.03.46 39.04 35.92
45 Ojala Metsämaria OH 15.19 0.04.29 37.09 34.12
46 Kiiskinen Kiira SoJy 15.23 0.04.33 36.79 33.85
47 Jokela Kiia VeVe 17.07 0.06.17 32.95 30.31
48 Matinheikki Liisa TP 21.52 0.11.02 25.70 23.64
Helminen Tiia JRV HYL -
Kaario Saara S-JKL HYL -

Sarja D14K1
Matka
Osallistujien määrä 54
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kemppi Silva EsSu 9.40 0.00.00
2 Wickholm Saga Trian 9.55 0.00.15
3 Punto Elli RaN 10.06 0.00.26
4 Sikkilä Peppi LapVi 10.25 0.00.45
5 Kankaanpää Aino LapVi 10.29 0.00.49
6 Virkajärvi Heta JRV 10.50 0.01.10
7 Ojanaho Eeva-Liina OH 10.53 0.01.13
8 Salonen Lotta JRV 10.57 0.01.17
9 Mänty Elisa RR 10.58 0.01.18
10 Ristimäki Vieno HS 11.00 0.01.20
11 Salmela Anni S-2000 11.05 0.01.25
12 Gröhn Ronja TP 11.08 0.01.28
13 Karkiainen Helmi KeuKi 11.12 0.01.32
14 Näsi Minea RaJu 11.13 0.01.33
15 Outinen Katariina KyS 11.17 0.01.37
16 Rehberger Nadja HS 11.18 0.01.38
17 Leppänen Jenni LS-37 11.19 0.01.39
18 Kulju Eevi HlS 11.22 0.01.42
19 Myllymäki Matilda KoS 11.23 0.01.43
20 Jussila Emma TP 11.24 0.01.44
21 Lindén Amalia KS 11.31 0.01.51
22 Heikkinen Roosa VeVe 11.33 0.01.53
23 Virtala Emmi PIF 11.37 0.01.57
24 Nikkinen Saana HiKi 11.39 0.01.59
25 Hilo Jenny EsSu 11.44 0.02.04
26 Paavola Titta KyS 11.46 0.02.06
27 Ahonen Jutta AngA 11.48 0.02.08
28 Kaikkonen Oona Koovee 11.58 0.02.18
29 Karttila Inkeri MSParma 12.02 0.02.22
30 Juntunen Hertta KR 12.04 0.02.24
31 Lindfors Karolina Falken 12.07 0.02.27
32 Joensuu Lumi HS 12.11 0.02.31
33 Koivula Venla LaihLu 12.15 0.02.35
34 Laamanen Emma-Riikka TarpSu 12.16 0.02.36
35 Romppainen Piia HyRa 12.24 0.02.44
36 Rautio Ulrika EsSu 12.25 0.02.45
37 Laitamäki Lotta HlT 12.27 0.02.47
38 Hyvönen Vilma KuoSu 12.48 0.03.08
39 Rokala Erica HalTo 12.52 0.03.12
40 Talvitie Meri RaN 13.14 0.03.34
40 Laitinen Julia VeVe 13.14 0.03.34
42 Kullman Thea Falken 13.16 0.03.36
43 Mäki Aino HlS 13.30 0.03.50
44 Kontio Kirsi KangSK 13.31 0.03.51
45 Hyörtti Sini RaLu 13.50 0.04.10
46 Hamppu Elina EsSu 14.39 0.04.59
46 Tamminen Ilona LuuRa 14.39 0.04.59
48 Nyholm Veera JRV 14.54 0.05.14
49 Multala Emmi KuoSu 15.07 0.05.27
50 Lehtimäki Liisa RaLu 16.01 0.06.21
51 Brock Emma KoS 16.15 0.06.35
Kyllästinen Inka RaLu HYL -
Lillqvist Isabella KangSK HYL -
Uus-Mäkelä Anniina KiukU HYL -

Sarja H35K1
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pukema Hannu-Pekka RR 11.42 0.00.00 85.87 86.27
2 Saarinen Timo VaHa 11.52 0.00.10 84.25 84.63
3 Haarlaa Tapio HS 12.20 0.00.38 80.65 81.02
4 Tölli Tuomas RR 12.26 0.00.44 79.60 79.96
5 Rajaniemi Juho TuS 12.51 0.01.09 76.63 76.98
6 Istolahti Jaakko KangSK 12.52 0.01.10 76.14 76.48
7 Tölli Marko S-JKL 12.58 0.01.16 75.16 75.50
8 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 13.04 0.01.22 74.20 74.54
9 Lassila Juha VetU 13.06 0.01.24 73.63 73.97
10 Berg Kimmo EsAk 13.08 0.01.26 73.06 73.39
11 Rautanen Mika TuuSe 13.25 0.01.43 71.14 71.47
12 Aaltonen Vesa Brahe 13.27 0.01.45 70.59 70.91
13 Kokkinen Kari LaTa 13.45 0.02.03 68.69 69.00
14 Nurminen Janne HS 13.46 0.02.04 68.24 68.55
15 Sorvari Niko RaVi 13.47 0.02.05 67.79 68.10
16 Lauronen Jarkko LaihLu 13.55 0.02.13 66.78 67.09
17 Ådjers Henrik Kristina 13.59 0.02.17 66.10 66.41
18 Vigren Petteri RaN 14.03 0.02.21 65.43 65.73
19 Jääoja Jussi PR 14.29 0.02.47 63.13 63.42
20 Nuottakari Pasi Keihäs 14.44 0.03.02 61.72 62.00
21 Lassila Jussi PiTa 14.51 0.03.09 60.89 61.17
22 Orjala Jarkko KoS 14.59 0.03.17 60.02 60.29
22 Löfroos Andreas Raseborg 14.59 0.03.17 60.02 60.29
24 Suomalainen Samuel LeSi 15.02 0.03.20 59.15 59.42
25 Lindberg Lauri HauSi 15.27 0.03.45 57.23 57.49
26 Stoor Matti KoS 15.30 0.03.48 56.72 56.98
27 Kankare Mikko SomEsa 15.36 0.03.54 56.03 56.29
28 Pajunen Jari PertPe 15.59 0.04.17 54.37 54.62
29 Kero Mikko OK77 16.15 0.04.33 53.17 53.42
30 Myllymäki Jyri VetU 17.49 0.06.07 48.22 48.44
Leinonen Jaakko YlikNM HYL -

Sarja H40K1
Matka
Osallistujien määrä 50
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lakanen Jonne LappRi 10.28 0.00.00 82.00 81.10
2 Muukkonen Petteri Trian 10.53 0.00.25 78.62 77.76
3 Detkov Sergei Hiisi 10.54 0.00.26 78.26 77.40
4 Liuha Jarkko KangSK 11.27 0.00.59 74.27 73.46
4 Rantala Teemu LapVi 11.27 0.00.59 74.27 73.46
6 Pikkarainen Toni EsAk 11.28 0.01.00 73.70 72.90
7 Laine Jarkko TP 11.32 0.01.04 73.05 72.25
8 Perä Tapio RR 11.33 0.01.05 72.72 71.92
9 Paukkunen Petri MSParma 11.38 0.01.10 71.97 71.18
10 Hämäläinen Jani LS-37 11.45 0.01.17 71.03 70.25
11 Lehtinen Juhani KauKa 11.48 0.01.20 70.51 69.74
12 Weckman Janne VeVe 11.51 0.01.23 69.99 69.22
13 Hellsten Juha MSParma 11.52 0.01.24 69.67 68.91
14 Peltola Juha MSParma 11.54 0.01.26 69.25 68.49
15 Asikainen Saku Hiisi 11.55 0.01.27 68.94 68.18
16 Jansson Sören Falken 11.56 0.01.28 68.62 67.87
17 Vainiomäki Samuel SuSe 12.04 0.01.36 67.64 66.90
18 Lehtonen Eero UlvUra 12.05 0.01.37 67.33 66.60
19 Auvinen Jukka KuoSu 12.11 0.01.43 66.56 65.84
20 Sarkkinen Timo LaTa 12.14 0.01.46 66.08 65.35
21 Lindell Niklas Brahe 12.15 0.01.47 65.77 65.05
22 Hakkarainen Tuomas EsAk 12.16 0.01.48 65.47 64.75
23 Korpinen Olli-Jussi AnttU 12.17 0.01.49 65.17 64.45
23 Hirvonen Juha LS-37 12.17 0.01.49 65.17 64.45
25 Raute Kaj SuSi 12.20 0.01.52 64.48 63.77
26 Kainu Markus VetU 12.22 0.01.54 64.09 63.39
27 Backlund Jan-Anders Femman 12.24 0.01.56 63.71 63.01
28 Hämäläinen Ari LS-37 12.28 0.02.00 63.16 62.46
29 Myllymäki Tero VetU 12.37 0.02.09 62.20 61.51
30 Korhonen Tomi HyRa 12.38 0.02.10 61.91 61.23
31 Hyyppä Tuomas KoS 12.42 0.02.14 61.37 60.70
32 Rautio Mikko JoKu 13.01 0.02.33 59.68 59.03
33 Kärkkäinen Kimmo HS 13.04 0.02.36 59.25 58.60
34 Lepistö Mikko HauSi 13.05 0.02.37 58.97 58.33
35 Repo Juuso EsSu 13.07 0.02.39 58.62 57.98
36 Pohjola Jukka HauSi 13.11 0.02.43 58.13 57.49
37 Husu Heikki SKVuoksi 13.19 0.02.51 57.35 56.72
38 Rintala Veli-Matti MSParma 13.28 0.03.00 56.51 55.90
39 Engström Jon PIF 13.30 0.03.02 56.18 55.56
40 Kopra Tero OrPo 13.31 0.03.03 55.92 55.30
41 Lehtonen Pasi HauSi 13.37 0.03.09 55.31 54.71
41 Hyvärinen Pietari EsSu 13.37 0.03.09 55.31 54.71
43 Toivonen Teemu TuS 13.39 0.03.11 54.79 54.19
44 Uimonen Toni Pihkan 13.40 0.03.12 54.53 53.94
45 Pyttynen Joakim MusNe 13.51 0.03.23 53.62 53.03
46 Vainio Mikko Koovee 14.38 0.04.10 50.57 50.02
47 Rosenblad Kalle HiKi 16.04 0.05.36 45.90 45.39
48 Kantelinen Teemu HyRa 16.25 0.05.57 44.76 44.27
49 Pöyhönen Simo Raus 16.37 0.06.09 44.06 43.58
Matilainen Teemu RaHa HYL -

Sarja H45K1
Matka
Osallistujien määrä 43
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hytönen Harri RaVa 10.31 0.00.00 67.02 73.05
2 Salonen Mikko HS 10.42 0.00.11 65.64 71.54
3 Forsblom Vesa LS-37 10.46 0.00.15 65.00 70.84
4 Kyyrönen Samuli RR 10.49 0.00.18 64.47 70.26
5 Harjamäki Petri HiKi 10.54 0.00.23 63.74 69.47
6 Uusitalo Tero EsAk 10.55 0.00.24 63.41 69.12
7 Saari Petri VaajTe 10.58 0.00.27 62.90 68.55
8 Pitkänen Marko JRV 11.03 0.00.32 62.19 67.78
9 Venäläinen Toni VaHa 11.04 0.00.33 61.87 67.43
10 Noponen Petri AnttU 11.07 0.00.36 61.37 66.88
11 Lepo Mikko S-JKL 11.10 0.00.39 60.87 66.34
12 Riikonen Jarno TP 11.11 0.00.40 60.55 66.00
13 Kiintola Jarno KS 11.17 0.00.46 59.79 65.17
14 Karttila Jussi MSParma 11.21 0.00.50 59.22 64.54
15 Maasilta Tommi RaVa 11.23 0.00.52 58.82 64.11
16 Mamia Tero Koovee 11.36 0.01.05 57.51 62.68
17 Pulli Antero RR 11.38 0.01.07 57.13 62.26
18 Honkasalo Mika PIF 11.41 0.01.10 56.67 61.76
19 Väisänen Marko LS-37 11.45 0.01.14 56.13 61.18
20 Jalonen Rauli MSParma 11.48 0.01.17 55.68 60.69
21 Saarilaakso Miko LappRi 11.49 0.01.18 55.39 60.37
22 Rajala Marko HS 11.58 0.01.27 54.48 59.38
23 Kääriäinen Sami TuMe 12.06 0.01.35 53.68 58.50
24 Yliaho Marko Koovee 12.11 0.01.40 53.10 57.88
25 Jokela Jari RaN 12.14 0.01.43 52.68 57.42
26 Liljeström Kimmo HS 12.16 0.01.45 52.33 57.04
27 Kleemola Jari PertPe 12.24 0.01.53 51.56 56.20
28 Tukiainen Heikki TP 12.25 0.01.54 51.29 55.90
29 Nurmiainen Jouko Raseborg 12.26 0.01.55 51.02 55.61
29 Isoherranen Sami Lynx 12.26 0.01.55 51.02 55.61
31 Länsiluoto Jaakko HS 12.29 0.01.58 50.41 54.95
31 Ojala Jari PirHi 12.29 0.01.58 50.41 54.95
33 Kettunen Heikki ViPa 12.54 0.02.23 48.40 52.75
34 Hihnala Tero Koovee 13.10 0.02.39 47.22 51.47
35 Biskop Kim KoS 13.11 0.02.40 46.97 51.20
36 Jylkkä Marko YlivKu 13.18 0.02.47 46.37 50.54
37 Hämäläinen Petri Pihkan 13.28 0.02.57 45.61 49.71
38 Stenholm Pekka TuS 13.29 0.02.58 45.37 49.45
39 Haikola Petteri KaSu 14.10 0.03.39 43.00 46.87
40 Laine Sampo TP 14.15 0.03.44 42.57 46.40
41 Marttinen Jarno AnttU 14.18 0.03.47 42.25 46.05
42 Välkki Antti TP 15.04 0.04.33 39.93 43.52
43 Suojanen Jukka Koovee 19.30 0.08.59 30.72 33.49

Sarja H45K2
Matka
Osallistujien määrä 46
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kiuru Jani RaKaS 10.18 0.00.00 70.51 71.10
2 Sillanpää Sampo Lynx 10.24 0.00.06 69.60 70.18
3 Kahelin Jouni VaajTe 10.25 0.00.07 69.25 69.83
4 Salo Mikael Trian 10.29 0.00.11 68.58 69.16
5 Kankaanpää Vesa OK77 10.34 0.00.16 67.81 68.38
6 Romppainen Pasi HyRa 10.36 0.00.18 67.37 67.93
7 Leppänen Kristian LS-37 10.43 0.00.25 66.41 66.97
7 Vaherlehto Tuomas EsAk 10.43 0.00.25 66.41 66.97
9 Toivio Matti RaPi 10.45 0.00.27 65.75 66.30
10 Taulavuori Tero AlatPi 10.51 0.00.33 64.92 65.47
11 Lauronen Petteri Lynx 10.59 0.00.41 63.92 64.45
12 Tuominen Hans Pihkan 11.01 0.00.43 63.50 64.04
13 Kaario Kimmo S-JKL 11.03 0.00.45 63.09 63.62
13 Nurminen Ilkka HS 11.03 0.00.45 63.09 63.62
15 Lehmusvuori Tomi LS-37 11.05 0.00.47 62.47 62.99
16 Laaksonen Pasi EsSu 11.07 0.00.49 62.06 62.58
17 Holmroos Joni TuS 11.08 0.00.50 61.75 62.27
18 Riissanen Jani EsAk 11.15 0.00.57 60.89 61.41
18 Hanhela Jussi-Pekka Jyry 11.15 0.00.57 60.89 61.41
20 Torrkulla Jan Femman 11.23 0.01.05 59.76 60.26
21 Pohjola Olli-Pekka Koovee 11.31 0.01.13 58.85 59.35
22 Lehtimäki Harri HlT 11.32 0.01.14 58.56 59.05
23 Pulli Veli-Matti LappRi 11.36 0.01.18 58.01 58.50
24 Illaru Tonu HiKi 11.38 0.01.20 57.64 58.12
24 Karjalainen Teemu VaajTe 11.38 0.01.20 57.64 58.12
26 Havento Jukka KaRa 11.46 0.01.28 56.58 57.05
27 Kuusisto Seppo Koovee 11.52 0.01.34 55.89 56.36
28 Tonder Mika SKVuoksi 11.53 0.01.35 55.61 56.08
28 Viippola Ilpo OuTa 11.53 0.01.35 55.61 56.08
30 Pihlajaniemi Janne VePo 11.59 0.01.41 54.74 55.20
31 Korhonen Mika SKVuoksi 12.00 0.01.42 54.47 54.92
32 Näpänkangas Mika S-JKL 12.03 0.01.45 54.04 54.49
32 Kankainen Janne SoJy 12.03 0.01.45 54.04 54.49
34 Aalto Sami MSParma 12.08 0.01.50 53.27 53.72
35 Täppinen Jan Raseborg 12.23 0.02.05 52.00 52.43
35 Anttonen Mikael KaRa 12.23 0.02.05 52.00 52.43
37 Maronen Mikke Lynx 12.26 0.02.08 51.40 51.83
38 Lehtonen Olli KoHo 13.27 0.03.09 47.33 47.73
39 Haverinen Jari KaSu 13.52 0.03.34 45.74 46.12
40 Kontio Pasi MaMa 14.46 0.04.28 42.79 43.14
41 Alajoutsi Jukka Koovee 15.13 0.04.55 41.36 41.71
42 Miettinen Sami Pihkan 16.57 0.06.39 36.99 37.30
43 Maisniemi Kreu HS 20.38 0.10.20 30.27 30.52
Mattila Ville PäLuLu HYL -
Mulari Valtteri MaMa HYL -
Ryyppö Jarkko RaVa HYL -

Sarja H50K1
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Miettinen Juha Lynx 10.26 0.00.00 63.38 65.01
2 Loukkalahti Marko HiKi 10.30 0.00.04 62.74 64.35
3 Numminen Mika UrjU 10.34 0.00.08 62.10 63.69
4 Ylikangas Esko KoS 10.37 0.00.11 61.57 63.15
5 Haapasalo Harri VePo 10.38 0.00.12 61.23 62.80
6 Hanhela Veli-Matti MSParma 10.41 0.00.15 60.71 62.26
7 Tarkkanen Matti SuJu 10.44 0.00.18 60.19 61.73
8 Kuusinen Petri TP 10.50 0.00.24 59.40 60.92
9 Larmala Juha-Pekka EsSu 10.53 0.00.27 58.89 60.40
10 Juvakka Pekka AnttU 10.55 0.00.29 58.48 59.98
11 Gynther Kimmo IHR 10.57 0.00.31 58.07 59.56
12 Palmen Henrik EsSu 10.59 0.00.33 57.66 59.14
13 Heikkinen Jarkko VeVe 11.02 0.00.36 57.17 58.63
14 Peltoniemi Vesa KPV 11.05 0.00.39 56.68 58.13
15 Suominen Manne HiKi 11.09 0.00.43 56.12 57.55
16 Veijola Seppo IinYr 11.11 0.00.45 55.72 57.15
17 Uotila Marko KS 11.22 0.00.56 54.60 56.00
18 Reiman Jarmo AngA 11.33 0.01.07 53.51 54.88
19 Parttimaa Timo AngA 11.34 0.01.08 53.21 54.58
20 Ray Tomas OK77 11.43 0.01.17 52.32 53.66
21 Kaukonen Markus EsSu 11.48 0.01.22 51.73 53.06
22 Hämynen Petri ÄäSa 11.52 0.01.26 51.23 52.54
23 Strandvall Sören Minken 11.53 0.01.27 50.94 52.25
24 Ekström Thomas MSParma 11.55 0.01.29 50.58 51.88
25 Haverinen Arto KaSu 12.03 0.01.37 49.81 51.09
26 Huttunen Matti Pihkan 12.05 0.01.39 49.47 50.73
27 Lehtonen Timo LS-37 12.14 0.01.48 48.65 49.90
27 Ritvanen Paavo Pihkan 12.14 0.01.48 48.65 49.90
29 Pirtilä Timo EKSu 12.16 0.01.50 48.10 49.34
30 Savilahti Petri Lynx 12.35 0.02.09 46.69 47.89
30 Haunia Heikki HSU 12.35 0.02.09 46.69 47.89
32 Heikura Mika RR 12.44 0.02.18 45.74 46.91
33 Ruohola Risto MSParma 12.46 0.02.20 45.42 46.59
34 Rantanen Olli-Pekka TarpSu 12.52 0.02.26 44.87 46.02
35 Hakuli Kari KeU 13.04 0.02.38 43.99 45.12
36 Brink Anders PIF 13.14 0.02.48 43.25 44.35
37 Holm Jari ViiSu 13.33 0.03.07 42.05 43.12
38 Hirvonen Petri EE 13.38 0.03.12 41.60 42.67
39 Pietikäinen Timo Pihkan 14.03 0.03.37 40.19 41.22
40 Karru Antti VaRa 14.26 0.04.00 38.94 39.94

Sarja H50K2
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Märkälä Janne TP 9.57 0.00.00 64.50 64.80
2 Virtanen Antti HlS 10.00 0.00.03 63.93 64.23
3 Heikkilä Ossi S-JKL 10.09 0.00.12 62.74 63.03
4 Jussila Kari TP 10.10 0.00.13 62.40 62.69
5 Prittinen Juha HlS 10.25 0.00.28 60.66 60.94
6 Lohikainen Timo RaVa 10.28 0.00.31 60.14 60.42
6 Strömberg Juha-Pekka Jyry 10.28 0.00.31 60.14 60.42
8 Leppämäki Tero S-JKL 10.31 0.00.34 59.38 59.66
8 Laaksonen Petri UNO 10.31 0.00.34 59.38 59.66
10 Nygård Marko KuoSu 10.36 0.00.39 58.45 58.72
11 Östergård Patric Trian 10.51 0.00.54 56.88 57.14
12 Ruuska Vesa KangSK 10.56 0.00.59 56.22 56.48
12 Koskela Jarmo OK77 10.56 0.00.59 56.22 56.48
14 Kulmala Mika RR 11.00 0.01.03 55.43 55.68
15 Viitasaari Tommi KoS 11.02 0.01.05 55.04 55.29
16 Koski Timo Koovee 11.12 0.01.15 54.00 54.25
16 Nietosjärvi Tommi Pihkan 11.12 0.01.15 54.00 54.25
18 Hautaniemi Petri RaKaS 11.16 0.01.19 53.24 53.48
19 Joutsensaari Jorma KuoSu 11.26 0.01.29 52.25 52.49
20 Ketola Mika Koovee 11.29 0.01.32 51.80 52.04
21 Viitanen Reijo RaN 11.31 0.01.34 51.44 51.68
22 Loukkalahti Mika RR 11.39 0.01.42 50.64 50.87
23 Sundqvist Jari LS-37 11.51 0.01.54 49.58 49.81
24 Helin Timo VaRa 11.58 0.02.01 48.89 49.11
25 Donner Mikael OK77 12.02 0.02.05 48.41 48.63
26 Viljamaa Janne LS-37 12.07 0.02.10 47.87 48.10
27 Laasanen Juha LaihLu 12.22 0.02.25 46.71 46.92
28 Lindahl Anders Trian 12.57 0.03.00 44.41 44.62
28 Valtonen Teppo HlT 12.57 0.03.00 44.41 44.62
30 Ojanen Tuomas HS 12.58 0.03.01 43.97 44.18
31 Salmia Teppo TarpSu 13.12 0.03.15 43.01 43.21
32 Hällström af Anders OK77 13.18 0.03.21 42.50 42.70
33 Ilmonen Matti JRV 13.21 0.03.24 42.16 42.35
34 Kinnari Jukka SuJu 13.56 0.03.59 40.21 40.40
35 Aaltonen Jukka HlS 14.00 0.04.03 39.85 40.03
36 Kohvakka Hannu Kalske 15.00 0.05.03 37.03 37.20
37 Lintula Timo Trian 15.53 0.05.56 34.81 34.97
38 Launis Kasperi Raus 15.54 0.05.57 34.62 34.78
Weiss Robert OK77 HYL -
Pahkamäki Pekka S-JKL HYL -

Sarja H55K1
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kiljunen Pekka AnttU 9.56 0.00.00 60.78 62.15
2 Pyymäki Leo EsSu 10.15 0.00.19 58.58 59.91
3 Kukkola Pauli SiiRa 10.51 0.00.55 55.05 56.29
4 Huostila Markku LamSä 10.53 0.00.57 54.58 55.82
5 Kiviniitty Jyrki EsAk 10.57 0.01.01 53.95 55.18
6 Mänty Markku MaMa 11.01 0.01.05 53.33 54.54
7 Virtala Markku PIF 11.03 0.01.07 52.88 54.08
8 Mäkipää Kalevi Hiisi 11.08 0.01.12 52.19 53.38
9 Järvensivu Tapio TuMe 11.09 0.01.13 51.82 53.00
10 Numminen Hannu EsAk 11.15 0.01.19 51.08 52.23
11 Viitasaari Sauli KoS 11.31 0.01.35 49.61 50.74
12 Itkonen Arto TuS 11.36 0.01.40 48.98 50.09
13 Rantala Timo KPV 11.37 0.01.41 48.63 49.73
14 Bäck Mikael Femman 11.42 0.01.46 48.01 49.09
15 Hakala Heikki KortJV 11.57 0.02.01 46.73 47.79
16 Antikainen Jarmo MU 12.10 0.02.14 45.63 46.67
17 Patana Pekka LaihLu 12.14 0.02.18 45.12 46.14
18 Laukkarinen Kari TVV 12.17 0.02.21 44.67 45.69
19 Hakulinen Jukka VeVe 12.28 0.02.32 43.76 44.75
20 Vuorinen Hannu KyS 12.30 0.02.34 43.38 44.36
21 Väisänen Juha MU 12.34 0.02.38 42.89 43.87
22 Salonen Timo VaHa 12.37 0.02.41 42.47 43.43
23 Ijas Markku HyRa 12.41 0.02.45 41.99 42.94
24 Kortetjärvi Hannu PäLuLu 12.43 0.02.47 41.63 42.57
25 Tiusanen Hannu SaSu 12.48 0.02.52 41.10 42.03
26 Vainio Asko MSParma 13.02 0.03.06 40.12 41.03
27 Sorri Pertti RaHa 13.33 0.03.37 38.35 39.22
28 Lampinen Raino HS 14.06 0.04.10 36.62 37.45
29 Kyöstilä Ari RaVa 16.48 0.06.52 30.55 31.24

Sarja H55K2
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koskinen Juha VaajTe 9.57 0.00.00 59.95 57.73
2 Hakulinen Pekka EsSu 10.07 0.00.10 58.60 56.43
3 Lerssi Juha KPV 10.29 0.00.32 56.21 54.13
3 Vuorinen Pekka Trian 10.29 0.00.32 56.21 54.13
5 Väyrynen Timo KyS 10.49 0.00.52 53.82 51.83
6 Oikarinen Jarmo TP 10.51 0.00.54 53.32 51.35
7 Savikko Olli TarpSu 10.55 0.00.58 52.67 50.72
8 Konttajärvi Seppo VePo 11.04 0.01.07 51.63 49.72
9 Lahtinen Jari IHR 11.13 0.01.16 50.62 48.75
10 Rahkola Mika OH 11.16 0.01.19 50.08 48.23
10 Särkkä Urpo KS 11.16 0.01.19 50.08 48.23
12 Peltola Ilkka IHR 11.17 0.01.20 49.37 47.55
13 Inkeri Pekka ORa 11.21 0.01.24 48.77 46.96
14 Uusikartano Simo TuMe 11.26 0.01.29 48.10 46.32
15 Molnar Geza RaVa 11.32 0.01.35 47.37 45.62
16 Koskela Heikki RaJu 11.33 0.01.36 46.99 45.25
17 Virtanen Kari MSParma 11.54 0.01.57 45.31 43.63
18 Hietanen Ari KuUS 12.10 0.02.13 44.02 42.39
19 Lassila Antti KuortKu 12.16 0.02.19 43.37 41.77
20 Koskivirta Eero EKSu 12.22 0.02.25 42.73 41.15
21 Koivisto Timo KoKV 12.26 0.02.29 42.22 40.65
22 Teittinen Matti KoKV 12.33 0.02.36 41.54 40.00
23 Ijäs Vesa TarpSu 13.21 0.03.24 38.78 37.35
24 Ritakallio Timo Lynx 13.26 0.03.29 38.27 36.86
25 Liukkonen Jari IHR 13.29 0.03.32 37.87 36.46
26 Köyvönen Kimmo MaMa 13.54 0.03.57 36.47 35.12

Sarja H60K1
Matka
Osallistujien määrä 55
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Routsi Jyrki Hiisi 9.58 0.00.00 54.93 55.96
2 Hyppänen Timo EKSu 10.18 0.00.20 53.01 54.00
3 Niemi Kari-Veli HauSi 10.19 0.00.21 52.77 53.76
4 Jetsonen Juhani OC-DUBHE 10.20 0.00.22 52.54 53.53
5 Malinen Jouko RR 10.29 0.00.31 51.64 52.61
6 Fogelholm Mikael KeU 10.36 0.00.38 50.93 51.89
7 Kauppinen Tuomo HyRa 10.42 0.00.44 50.31 51.26
7 Pitkänen Juhani TP 10.42 0.00.44 50.31 51.26
9 Kemppainen Jukka KaSu 10.43 0.00.45 49.95 50.89
10 Nylund Sven-Olof Botnia 11.06 0.01.08 48.09 48.99
11 Aakula Ilkka PR 11.11 0.01.13 47.60 48.49
12 Peltonen Heikki IPR 11.14 0.01.16 47.25 48.13
13 Lehto Jarmo VeVe 11.16 0.01.18 46.97 47.85
14 Ahola Arvo RasKu 11.17 0.01.19 46.77 47.65
15 Toppari Reijo KauWi 11.27 0.01.29 45.96 46.82
16 Aasla Hannu RaN 11.31 0.01.33 45.56 46.41
17 Parnetti Roy KeU 11.35 0.01.37 45.16 46.01
18 Laine Markku MU 11.38 0.01.40 44.84 45.68
19 Liikkanen Reima LaTa 11.39 0.01.41 44.64 45.48
20 Toivonen Esa TarpSu 11.44 0.01.46 44.20 45.03
20 Granholm Tommi Koovee 11.44 0.01.46 44.20 45.03
22 Liukkonen Juha HiKi 11.46 0.01.48 43.81 44.64
23 Lundgren Rune Trian 11.48 0.01.50 43.56 44.38
24 Varkila Jorma LamSä 11.49 0.01.51 43.37 44.18
25 Laaksonen Lasse SuSi 11.50 0.01.52 43.18 43.99
26 Karamo Jouko HS 11.54 0.01.56 42.81 43.61
27 Järvinen Jari HlT 12.04 0.02.06 42.09 42.88
28 Autio Ossi HyRa 12.06 0.02.08 41.85 42.64
29 Ojapalo Ilkka RR 12.18 0.02.20 41.05 41.82
30 Valtanen Simo HinnYr 12.24 0.02.26 40.59 41.36
31 Hakola Martti RiSu 12.30 0.02.32 40.15 40.90
32 Pensas Esko LaihLu 12.31 0.02.33 39.97 40.72
33 Lavonen Hannu MiehVi 12.38 0.02.40 39.48 40.22
34 Puustinen Tuomo Pihkan 12.44 0.02.46 39.05 39.79
35 Virekunnas Ari TP 12.47 0.02.49 38.78 39.51
36 Käyhkö Jaakko RaPi 13.04 0.03.06 37.83 38.53
37 Ahlroth Timo TurSa 13.17 0.03.19 37.09 37.79
38 Jurvakainen Jari S-JKL 13.22 0.03.24 36.75 37.44
39 Kuivala Juha TuS 13.46 0.03.48 35.57 36.24
40 Papinsaari Kari KangSK 13.53 0.03.55 35.16 35.82
41 Liukko Timo EnonkU 14.01 0.04.03 34.72 35.37
42 Leppälä Martti HlS 14.04 0.04.06 34.49 35.13
43 Paukkola Jari RiSu 14.07 0.04.09 34.26 34.90
44 Hämynen Timo ÄäSa 14.17 0.04.19 33.75 34.38
45 Numminen Mikko EE 14.19 0.04.21 33.57 34.20
46 Kosonen Hannu ORa 14.22 0.04.24 33.34 33.97
47 Viitasalo Harri RiSu 14.49 0.04.51 32.23 32.83
48 Pajunen Jukka Navi 15.27 0.05.29 30.81 31.39
49 Paananen Jarmo SalRe 15.31 0.05.33 30.58 31.15
50 Lähteenmäki Hannu HlT 16.15 0.06.17 29.11 29.65
51 Huttunen Kalle KuoSu 19.34 0.09.36 24.09