FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Merenkurkun Rastipäivät – Kvarkenträffen pv. 1
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kankaanpää Mikki EsSu 12.11 0.00.00
2 Puro-Aho Aapo VaaSu 13.35 0.01.24
3 Sundberg Elias Minken 13.38 0.01.27
4 Kalliomäki Konsta KauKa 14.18 0.02.07
5 Haapamäki Aaro KauKa 15.02 0.02.51
6 Granlund Axel NOK 16.15 0.04.04
7 Yrjans Pontus NOK 16.57 0.04.46
8 Närvä Juuso VaaSu 16.59 0.04.48
9 Hautamäki Arttu RasKe 17.15 0.05.04
10 Aho Lenni RaJu 17.25 0.05.14
11 Hoskari Johannes RasKe 18.00 0.05.49
12 Björkfors Einar Botnia 19.28 0.07.17
13 Erkkilä Juho RaJu 20.30 0.08.19
14 Ylihärsilä Ilari AlahKi 29.13 0.17.02
15 Kullberg Adam Malax 35.34 0.23.23
Qvisén Anton Femman EIL -
Lindgren Alexander Botnia EIL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikka Viljami KauKa 17.47 0.00.00
2 Sundberg Hannes Minken 18.08 0.00.21
3 Hölsö Tuomas YKV 18.57 0.01.10
4 Paloniemi Leevi LapVi 19.10 0.01.23
5 Suokko Lauri LapVi 19.23 0.01.36
6 Hemminki Rasmus LaihLu 19.25 0.01.38

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Savinainen Joakim RasKu 16.32 0.00.00
2 Forsström Emil Botnia 17.25 0.00.53
3 Koski Juuso YKV 19.21 0.02.49
4 Muhonen Eetu RaJu 22.24 0.05.52
5 Langels Linus NOK 22.50 0.06.18
6 Koljonen Atte VaaSu 24.31 0.07.59
7 Sand Jonatan NOK 25.19 0.08.47
8 Orhanen Johannes RasKu 26.02 0.09.30
9 Qvisén Aaron Femman 27.19 0.10.47
10 Yrjans Johan NOK 29.03 0.12.31
11 Lindfors Hugo Falken 29.23 0.12.51
12 Seppälä Paavo Femman 31.54 0.15.22
13 Koski Hannes LaihLu 35.24 0.18.52
14 Harju Topi VaaSu 38.36 0.22.04
Lemberg Anton TP EIL -
Wikblom Sander Minken HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vuorinen Miki KoS 20.12 0.00.00
2 Pöytäkangas Tuukka VaaSu 22.08 0.01.56
3 Pöytäkangas Elias VaaSu 22.16 0.02.04
4 Hauhia Aleksi RaJu 23.21 0.03.09
5 Hölsö Aaro YKV 24.14 0.04.02
6 Wikblom Melker Minken 28.42 0.08.30
7 Noponen Veeti LapVi 34.15 0.14.03
8 Finskas Isak Femman 34.26 0.14.14
9 Paalanen Tuomas IPR 42.02 0.21.50

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Huhtamäki Rasmus PieHi 20.21 0.00.00
2 Bergström Kasper Kristina 22.09 0.01.48
3 Ruotsala Valtteri AlahKi 32.13 0.11.52
4 Rinta-Koski Aapeli VaaSu 36.10 0.15.49
5 Forsström Anton Botnia 37.46 0.17.25
Udell Oliver Solf EIL -
Friman Ben Solf EIL -
Rokala Alex Femman HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Forsell Gustav Botnia 32.36 0.00.00 39.55 35.31
2 Ylihärsilä Ville AlahKi 40.17 0.07.41 31.05 27.71
3 Holmback Emil Malax 44.42 0.12.06 27.11 24.20
4 Ylihärsilä Roni AlahKi 46.08 0.13.32 25.43 22.70
5 Finskas Lucas Femman 50.26 0.17.50 22.50 20.08
6 Meuronen Joonas HS 57.04 0.24.28 19.20 17.14

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laasanen Matti LaihLu 37.42 0.00.00 56.10 53.94
2 Forsell Mickel Botnia 38.06 0.00.24 54.32 52.23
3 Kangas Juho LapVi 41.44 0.04.02 48.50 46.64
4 Koivisto Juho LapVi 45.56 0.08.14 43.08 41.43
5 Pitkänen Ville RaJu 53.16 0.15.34 36.30 34.90
6 Kullman Hannes Falken 54.03 0.16.21 34.94 33.59
7 Rinta-Koski Eemeli VaaSu 57.42 0.20.00 31.94 30.71
8 Backman Christoffer Femman 1.23.53 0.46.11 21.43 20.61

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saari Toni PR 36.46 0.00.00 92.16 90.58
2 Heiska Samu VeVe 36.59 0.00.13 91.20 89.64
3 Portin Fredric PIF 37.17 0.00.31 90.05 88.51
4 Heinonen Samuel PR 39.09 0.02.23 85.37 83.90
5 Jern Jonas PR 39.41 0.02.55 83.83 82.39
6 Hall Andreas SWE 39.58 0.03.12 82.85 81.43
7 Luoma Juha IkNV 40.16 0.03.30 81.85 80.45
8 Kronberg Christian Femman 40.35 0.03.49 80.83 79.45
9 Istolahti Jaakko KangSK 41.20 0.04.34 78.99 77.64
10 Patana Mikko HiKi 41.56 0.05.10 77.50 76.17
11 Brunell Filip Minken 43.53 0.07.07 73.70 72.44
12 Markkila Eero RasKu 44.04 0.07.18 73.05 71.79
13 Janlöv Matti Åland 44.27 0.07.41 72.07 70.83
14 Kronberg Patrick Femman 44.41 0.07.55 71.35 70.12
15 Bäckström Anders Femman 44.42 0.07.56 70.98 69.76
16 Toivio Heikki AngA 44.58 0.08.12 70.21 69.01
17 Iivari Antti RasKu 44.59 0.08.13 69.84 68.65
18 Lammi Aleksi RasKu 45.35 0.08.49 68.59 67.41
19 Snickars Caj OK77 47.10 0.10.24 65.96 64.83
20 Lamberg Benjamin EsSu 47.33 0.10.47 65.10 63.99
21 Holmback Hannes Femman 47.50 0.11.04 64.40 63.29
22 Hakala Antti KortJV 48.01 0.11.15 63.83 62.73
23 Jern Jens Femman 48.44 0.11.58 62.57 61.50
24 Jern Tobias OK77 49.23 0.12.37 61.44 60.39
25 Pryjma Fryderyk Koovee 50.09 0.13.23 60.19 59.16
26 Stenbacka Oscar OK77 51.47 0.15.01 58.00 57.00
27 Hällström af Fabian OK77 52.01 0.15.15 57.44 56.46
28 Laasanen Lauri LaihLu 52.51 0.16.05 56.24 55.28
29 Hagström Fredrik Brahe 53.28 0.16.42 55.31 54.36
30 Stubb Hannes Falken 54.56 0.18.10 53.55 52.63
31 Virkki Vili HlS 55.10 0.18.24 53.04 52.13
32 Boranek Michal CZE 1.02.31 0.25.45 46.56 45.76
33 Tervo Antti SWE 1.04.23 0.27.37 44.97 44.20
34 Vesterback Lucas Malax 1.05.28 0.28.42 43.99 43.24
Hölsö Mikko YKV EIL -

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puntila Jaakko SuJu 55.18 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Välikorpi Jari RasKu 38.34 0.00.00 68.83 68.08
2 Koski Jussi YKV 40.02 0.01.28 64.65 63.94
3 Lauronen Jarkko LaihLu 42.34 0.04.00 59.25 58.60
4 Holm Christian Femman 51.13 0.12.39 47.94 47.42
5 Granholm Christoffer Femman 54.38 0.16.04 43.73 43.25
6 Aho Jukka RaJu 58.13 0.19.39 39.90 39.46
7 Lassila Jussi PiTa 1.08.06 0.29.32 33.13 32.77

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laakso Juha-Matti RasKu 34.43 0.00.00 62.36 56.60
2 Närvä Toni PR 37.45 0.03.02 56.49 51.27
3 Haapalehto Tuomas VetU 40.16 0.05.33 52.15 47.33
4 Lövsund Johan Botnia 43.33 0.08.50 47.47 43.09
5 Nikkola Hannu RaJu 47.46 0.13.03 42.60 38.67
6 Ylihärsilä Arto AlahKi 48.04 0.13.21 41.66 37.81
7 Ylihärsilä Ari AlahKi 48.55 0.14.12 40.27 36.55
8 Backlund Jan-Anders Femman 53.18 0.18.35 36.35 32.99
9 Kataja Pasi RaJu 53.54 0.19.11 35.35 32.08
10 Lehtinen Juhani KauKa 55.14 0.20.31 33.90 30.77
11 Ruotsala Kalle AlahKi 1.16.50 0.42.07 23.95 21.74
Lindgren Markus Botnia EIL -
Nilsson Markus Minken EIL -
Calden Niclas Minken EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nivukoski Juha LapVi 35.32 0.00.00 50.63 45.80
2 Kamila Kai SuJu 38.56 0.03.24 45.75 41.38
3 Ylihärsilä Juha AlahKi 39.09 0.03.37 45.04 40.74
4 Koski Eero YKV 40.13 0.04.41 43.40 39.25
4 Weckström Anders OK77 40.13 0.04.41 43.40 39.25
6 Isoluoma Jani RasKu 42.20 0.06.48 40.38 36.52
7 Torrkulla Jan Femman 44.45 0.09.13 37.79 34.19
8 Savolainen Tomi RasKe 45.18 0.09.46 36.94 33.41
9 Qvisen Leif Femman 46.36 0.11.04 35.52 32.13
10 Bergström Rune Kristina 52.38 0.17.06 31.11 28.14
11 Wik Peter Femman 54.09 0.18.37 29.90 27.05
12 Boranek Petr CZE 54.15 0.18.43 29.52 26.70
13 Yli-Ilkka Harri RaJu 54.17 0.18.45 29.17 26.38
14 Nurmi Pasi RasKe 59.52 0.24.20 26.15 23.65
15 Backman Fredrik Femman 1.02.47 0.27.15 24.65 22.29
16 Miettinen Sami Pihkan 1.12.13 0.36.41 21.18 19.16

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuoppala Esa RasKu 33.09 0.00.00 50.21 49.01
2 Laasanen Juha LaihLu 34.00 0.00.51 48.53 47.36
3 Tarkkanen Matti SuJu 36.20 0.03.11 45.01 43.93
4 Grön Kaj Brahe 36.53 0.03.44 43.94 42.88
5 Suvanto Mikael RaJu 37.39 0.04.30 42.65 41.63
6 Holmback Johan Malax 38.58 0.05.49 40.83 39.85
7 Rinta-Keturi Mika RaJu 39.05 0.05.56 40.34 39.37
8 Lemponen Ari RaJu 41.46 0.08.37 37.39 36.49
9 Annala Tapio HS 42.38 0.09.29 36.29 35.42
10 Räbb Rainer GIF 47.22 0.14.13 32.35 31.57
11 Koivusalo Juha IlU 48.40 0.15.31 31.19 30.44
12 Pasanen Jussi RaJu 52.41 0.19.32 28.53 27.84
13 Snickars Christer Solf 52.55 0.19.46 28.13 27.45
14 Ruutiainen Jaakko LaihLu 54.36 0.21.27 26.99 26.34
15 Lyyluoma Pasi TeuRi 54.50 0.21.41 26.61 25.97
16 Kinnari Jukka SuJu 59.27 0.26.18 24.29 23.71
17 Lindgrén Henrik Femman 1.01.57 0.28.48 23.08 22.52
Wikblom Tomas Minken HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Stenlund Dan Brahe 30.37 0.00.00 55.17 54.58
2 Hirvensalo Jorma SaPu 30.59 0.00.22 53.61 53.03
3 Kujala Tapio RaJu 32.38 0.02.01 50.04 49.50
4 Bäck Mikael Femman 36.30 0.05.53 43.97 43.49
5 Patana Pekka LaihLu 37.36 0.06.59 41.93 41.48
6 Vallbacka Heikki KortJV 40.11 0.09.34 38.53 38.12
7 Koskela Heikki RaJu 43.46 0.13.09 34.74 34.36
8 Luodonpää Risto AlatPi 44.16 0.13.39 33.71 33.35
9 Holm Mikael Minken 47.29 0.16.52 30.83 30.50
10 Östlund Christer Malmby O 47.47 0.17.10 30.05 29.73
Rajamäki Jari Kristina EIL -
Stenlund Tom Brahe EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tunis Bengt Femman 28.22 0.00.00 42.51 41.53
2 Rintaluoma Kari TeuRi 29.04 0.00.42 40.97 40.02
3 Ena Henrik Falken 30.25 0.02.03 38.65 37.76
4 Tamminen Hannu SuJu 32.04 0.03.42 36.19 35.36
5 Pensas Esko LaihLu 32.14 0.03.52 35.54 34.72
6 Strandberg Stefan Femman 33.56 0.05.34 33.32 32.55
7 Nylund Sven-Olof Botnia 35.53 0.07.31 31.08 30.37
8 Lång Jan Raseborg 36.03 0.07.41 30.52 29.82
9 Tamminen Erkki SuJu 39.15 0.10.53 27.65 27.01
10 Svärd Rune Trian 40.41 0.12.19 26.31 25.70
11 Hakola Martti RiSu 42.38 0.14.16 24.75 24.18
12 Huhtanen Esa RaJu 47.25 0.19.03 21.93 21.43
13 Ahlskog Torbjörn Botnia 49.42 0.21.20 20.62 20.15

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hautala Matti ONMKY 26.15 0.00.00 50.37 48.69
2 Högnäs Tore Brahe 30.18 0.04.03 43.32 41.88
3 Nyystilä Jukka LaihLu 30.26 0.04.11 42.82 41.40
4 Hartvik Seppo Malax 31.18 0.05.03 41.34 39.96
5 Nurisalo Seppo KoS 31.20 0.05.05 40.99 39.63
6 Laine Harri KauKa 32.28 0.06.13 39.27 37.96
7 Björklund Håkan Falken 32.47 0.06.32 38.60 37.32
8 Majasaari Kari SuJu 33.39 0.07.24 37.33 36.09
9 Hattar Allan Falken 34.03 0.07.48 36.61 35.39
10 Eno Kaarlo TeuRi 34.21 0.08.06 36.02 34.82
11 Hongell Jouni KoS 34.51 0.08.36 35.23 34.06
12 Österbacka Bo Minken 35.09 0.08.54 34.66 33.51
13 Lillsjö Bengt Malax 35.40 0.09.25 33.89 32.77
14 Lövsund Bengt Botnia 36.21 0.10.06 33.00 31.90
15 Niemistö Juha ViPa 36.23 0.10.08 32.71 31.62
16 Haapalehto Raimo VetU 37.46 0.11.31 31.26 30.22
17 Viinikka Matti KauKa 38.53 0.12.38 30.12 29.12
18 Laukka Ville Raus 46.38 0.20.23 24.91 24.08
19 Örn Johnny Femman 48.05 0.21.50 23.96 23.17
20 Sundelin Rolf-Erik GIF 49.01 0.22.46 23.31 22.54
Laasanen Veikko VäVi KES -
Pienimäki Kari RaJu HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nynäs Henning Brahe 30.41 0.00.00 38.53 37.31
2 Kares Olli EuVe 31.24 0.00.43 37.28 36.10
3 Liitiäinen Reijo Trian 31.31 0.00.50 36.76 35.60
4 Rauma Håkan Botnia 31.57 0.01.16 35.89 34.76
5 Kukko Risto VäVi 33.01 0.02.20 34.38 33.29
6 Pollari Kalevi YKV 33.40 0.02.59 33.36 32.31
7 Haldin Torvald Femman 36.50 0.06.09 30.17 29.22
8 Kätkä Vesa Reima 38.56 0.08.15 28.24 27.35
9 Jalonen Tarmo EuVe 39.07 0.08.26 27.81 26.93
10 Blomqvist Carl-Henrik Minken 41.24 0.10.43 25.99 25.17
11 Torrkulla Roy Minken 43.48 0.13.07 24.29 23.53
12 Niemelä Pentti LaihLu 45.33 0.14.52 23.10 22.37
12 Taipalus Esko RasKe 45.33 0.14.52 23.10 22.37
14 Lassila Heikki PiTa 46.04 0.15.23 22.33 21.62
15 Byskata Henry Femman 47.41 0.17.00 21.32 20.65
16 Pått Frans Minken 59.35 0.28.54 16.87 16.33

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Toskala Paavo KoS 26.14 0.00.00 32.87 32.35
2 Erkinheimo Voitto KortJV 32.59 0.06.45 25.70 25.30
3 Lähdekorpi Mauri Femman 34.08 0.07.54 24.42 24.04
4 Sandgren Lars NOK 38.09 0.11.55 21.47 21.13
5 Hovikorpi Aarno HlT 41.18 0.15.04 19.48 19.18
6 Koski Matti J NOK 42.22 0.16.08 18.65 18.36
7 Söderlund Rolf Solf 46.17 0.20.03 16.77 16.50
8 Rintala Pentti Hiisi 51.51 0.25.37 14.69 14.46
9 Latvala Matti RaJu 1.13.47 0.47.33 10.13 9.97
10 Paavola Vesa EE 1.19.31 0.53.17 9.22 9.07

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Storm Sven-Olof Femman 24.41 0.00.00 25.93 25.87
2 Holmlund Elof Malax 28.52 0.04.11 21.34 21.29
3 Valtonen Teuvo EuVe 33.57 0.09.16 17.44 17.40
4 Sund Åke NOK 38.51 0.14.10 14.62 14.59
5 Paavola Seppo EE 39.30 0.14.49 13.77 13.74

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mård Leo Kristina 34.26 0.00.00

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Wikblom Thea Minken 12.08 0.00.00
2 Finskas Tilde Femman 13.26 0.01.18
3 Kataja Enni RaJu 14.03 0.01.55
4 Keski-Säntti Helka YKV 14.53 0.02.45
5 Hakapää Veera VaaSu 15.51 0.03.43
6 Rinta-Keturi Neea RaJu 16.57 0.04.49
7 Kytömäki Marie VaaSu 18.27 0.06.19
8 Sauso Edith HS 18.39 0.06.31
9 Trofast Senni LaihLu 18.45 0.06.37
10 Schutskoff Aada KangSK 19.46 0.07.38
11 Nylund Wilma Femman 19.53 0.07.45
12 Nordman Julia Femman 20.08 0.08.00
13 Lindfors Mira Falken 23.26 0.11.18
14 Hallivuori Katri KauKa 24.22 0.12.14
15 Oikarainen Fanni LaihLu 26.13 0.14.05
16 Lundfors Inez Malax 33.32 0.21.24
Rauhala Miisa SuJu EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korpi Sanni PoRa 15.47 0.00.00
2 Kankaanpää Martta EsSu 17.24 0.01.37
3 Sauso Aada HS 19.42 0.03.55
4 Taini Elli JRV 19.54 0.04.07
5 Björkfors Elsie Botnia 20.49 0.05.02
6 Enlund Isabella Femman 27.21 0.11.34
7 Hautamäki Anni RasKe 28.26 0.12.39
8 Lautamo Hilla VaaSu 29.19 0.13.32
9 Norrgård Ida Femman 29.54 0.14.07
10 Löfqvist Linn Femman 31.26 0.15.39
11 Päkkilä Venla HaHe 31.51 0.16.04
12 Miettinen Iida Pihkan 33.53 0.18.06
13 Niemi Siiri PoRa 35.59 0.20.12
14 Calden Linnea Minken 36.28 0.20.41
Backlund Thelma Femman HYL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ketola Matleena KoS 14.32 0.00.00
2 Sikkilä Iines LapVi 16.22 0.01.50
3 Nivukoski Nanna LapVi 17.20 0.02.48
4 Bergström Tilde Kristina 24.40 0.10.08
5 Saranpää Viola VaaSu 37.26 0.22.54

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hoskari Sanni RasKe 20.37 0.00.00
2 Kumara Maija LaihLu 24.45 0.04.08
3 Lammi Kira KauWi 27.35 0.06.58
4 Halonen Ellinor NOK 28.11 0.07.34
5 Nivukoski Lotta LapVi 28.31 0.07.54
6 Tuomaala Ella VaaSu 29.31 0.08.54
7 Liljeqvist Emilia Minken 30.58 0.10.21
8 Suokko Matilda LapVi 31.21 0.10.44
9 Luhtasaari Nea RaJu 31.36 0.10.59
10 Torrkulla Venla Femman 32.00 0.11.23
11 Laakso Evena RasKu 34.25 0.13.48
12 Ruutiainen Alisa LaihLu 34.28 0.13.51
13 Häggkvist Johanna NOK 38.57 0.18.20
14 Nordman Tilde Femman 42.10 0.21.33
15 Kytömäki Milla VaaSu 52.06 0.31.29
Ylihärsilä Jenna AlahKi KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kullman Thea Falken 30.55 0.00.00
2 Näsi Minea RaJu 32.44 0.01.49
3 Lindfors Karolina Falken 33.36 0.02.41
4 Lindgren Ida Femman 36.08 0.05.13
5 Syrjälä Eveliina KauWi 37.34 0.06.39
Lautamo Penne VaaSu HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Myrskog Rosa Kronan 37.37 0.00.00 47.99 45.91
2 Torrkulla Henna Femman 40.01 0.02.24 44.26 42.35
3 Miettinen Kiia Pihkan 40.50 0.03.13 42.55 40.71
4 Sikkilä Peppi LapVi 41.16 0.03.39 41.28 39.50
5 Melender Emilia RaJu 45.40 0.08.03 36.56 34.98
6 Peltola Eeva LapVi 50.04 0.12.27 32.67 31.26
7 Enlund Julia Femman 1.03.18 0.25.41 25.31 24.21
8 Korpi Veera PoRa 1.15.01 0.37.24 20.90 20.00
9 Oikarainen Siiri LaihLu 1.21.03 0.43.26 18.93 18.11

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lindgren Hanna Femman 51.19 0.00.00
2 Björklund Louise Falken 1.13.43 0.22.24

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Torrkulla Matilda Femman 38.26 0.00.00 53.72 48.68
2 Stenbacka Emma VaaSu 42.22 0.03.56 47.52 43.06
3 Keskinen Nella VaaSu 44.43 0.06.17 43.86 39.75
4 Kamila Minerva SuJu 51.47 0.13.21 36.88 33.42
5 Viianen Jenna LaihLu 57.12 0.18.46 32.49 29.44
6 Päkkilä Suvi HaHe 1.07.19 0.28.53 26.84 24.32
Halonen Linnéa NOK EIL -
Holmback Emma Malax KES -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusela Tuija RasKa 35.30 0.00.00 86.54 85.79
2 Norrgrann Saara PR 35.56 0.00.26 84.82 84.08
3 Patana Jenny HiKi 38.03 0.02.33 79.47 78.77
4 Portin Laura PIF 38.06 0.02.36 78.73 78.04
5 Taini Mia JRV 39.46 0.04.16 74.82 74.16
6 Palomäki Sanna RasKu 40.39 0.05.09 72.59 71.96
7 Tuomisto Satu VaaSu 41.29 0.05.59 70.55 69.93
8 Myrskog Linnea Kronan 41.56 0.06.26 69.22 68.61
9 Lusa Vieda LAT 44.04 0.08.34 65.32 64.74
10 Hoskari Maria RasKa 46.59 0.11.29 60.74 60.21
11 Orkola Pirita HiKi 47.09 0.11.39 60.01 59.49
12 Rinkineva Elina RaJu 49.00 0.13.30 57.25 56.75
13 Finnäs Jenny Malax 49.17 0.13.47 56.43 55.94
14 Tunis Pernilla Femman 49.22 0.13.52 55.85 55.36
15 Alppi Anna RasKa 57.32 0.22.02 47.50 47.08
16 Lindfors Lina Falken 1.00.14 0.24.44 44.97 44.57
17 Laasanen Aino LaihLu 1.02.22 0.26.52 43.04 42.66
18 Nurmi Venla RasKe 1.02.34 0.27.04 42.51 42.14
19 Korpela Janna SuJu 1.15.50 0.40.20 34.76 34.45
Luukkainen Eeva RasKu EIL -
Hakala Essi MSParma KES -

Sarja D21B
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suokko Susanna LapVi 45.18 0.00.00
Martikainen Terhi Kronan EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Schutskoff Mari KangSK 37.17 0.00.00 46.92 46.25
2 Pihlaja Elina RasKu 44.32 0.07.15 37.81 37.27
3 Paadar Anne VäVi 53.37 0.16.20 30.18 29.75
4 Mäenpää Niina YKV 53.53 0.16.36 28.82 28.40
5 Tunis Jenny KauWi 59.25 0.22.08 25.03 24.67

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Caldén Mikaela Minken 40.18 0.00.00 49.34 46.95
2 Keski-Säntti Eija YKV 40.39 0.00.21 47.87 45.55
3 Forsström Heidi Botnia 41.01 0.00.43 46.40 44.15
4 Rotola-Pukkila Minna KauKa 44.13 0.03.55 42.08 40.04
5 Langels Annette NOK 45.11 0.04.53 40.24 38.28
6 Sjöstrand Anna Brahe 55.31 0.15.13 31.98 30.43
7 Perkola Pauliina RasKa 1.12.31 0.32.13 23.90 22.74
8 Rasimus Heli KoS 1.44.32 1.04.14 16.17 15.38
Lehtinen Anne KauKa EIL -
Haapamäki Maria KauKa EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Paalanen Satu IPR 33.18 0.00.00 38.73 33.38
2 Svartsjö Åsa Botnia 39.00 0.05.42 32.24 27.79
3 Hautamäki Anne-Mari RasKe 40.04 0.06.46 30.58 26.35
4 Torrkulla Päivi Femman 41.20 0.08.02 28.86 24.87
5 Backman Åsa Femman 45.20 0.12.02 25.60 22.07
6 Sarkkinen-Vuorinen Sanna KoS 46.10 0.12.52 24.44 21.07
7 Bergström Pia Kristina 48.14 0.14.56 22.73 19.59

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Strandberg Annika Femman 28.28 0.00.00 46.26 45.43
2 Blomqvist Eija Femman 29.13 0.00.45 44.46 43.66
3 Hölsö Jaana PR 32.26 0.03.58 39.50 38.79
4 Korpela-Kamila Heidi SuJu 32.39 0.04.11 38.68 37.99
5 Lindgren Annika Femman 35.26 0.06.58 35.14 34.51
6 Erkkilä Marja RaJu 37.02 0.08.34 33.13 32.54
7 Kuusisto Merja LaihLu 37.12 0.08.44 32.50 31.92
8 Hauhia Eija RaJu 37.24 0.08.56 31.85 31.28
9 Vehkamäki Hanna Pihkan 41.16 0.12.48 28.43 27.92
10 Holmback Maria Malax 41.28 0.13.00 27.86 27.36
11 Granlund Elisabeth Minken 42.38 0.14.10 26.68 26.20
12 Snickars Virpi Solf 50.26 0.21.58 22.19 21.80

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskela Sari RaJu 35.01 0.00.00 45.19 44.23
2 Sarkki Sirkka KeU 38.03 0.03.02 40.70 39.83
3 Hovikorpi Auli Keihäs 40.32 0.05.31 37.37 36.57
4 Mahlanen-Peltola Sirpa LapVi 40.44 0.05.43 36.35 35.58
5 Katajamäki Tuija KauWi 41.52 0.06.51 34.56 33.82
6 Mylläri Britt-Marie NOK 42.31 0.07.30 33.23 32.52
7 Mäkineste-Mäkelä Päivi RasKu 50.02 0.15.01 27.56 26.97
8 Friman Rose-Maj Solf 1.22.58 0.47.57 16.21 15.87

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lång Gun-Viol Raseborg 29.09 0.00.00 33.22 33.26
2 Tunis Berit Femman 30.55 0.01.46 29.75 29.79
3 Hautala Päivi RaJu 34.41 0.05.32 25.13 25.16
4 Soinila Helena TeuRi 43.47 0.14.38 18.80 18.82

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fred Bodil Femman 28.40 0.00.00 41.98 37.42
2 Kattilakoski Kirsti KoS 38.02 0.09.22 30.46 27.15
3 Björklund Gunilla Falken 40.18 0.11.38 27.62 24.62
4 Yliniemi Kaisa NiS 48.44 0.20.04 21.92 19.54
5 Laine Kaija KauKa 51.34 0.22.54 19.84 17.68
Finnilä Katariina VetU EIL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korkeakangas Eeva-Liisa RaJu 20.09 0.00.00 44.33 42.91
2 Stoor Anne KoS 23.36 0.03.27 37.22 36.02
3 Seppälä Eila YKV 25.27 0.05.18 33.93 32.84
4 Pått Saga Minken 25.29 0.05.20 33.30 32.23
5 Sandgren Ann-Mari NOK 25.37 0.05.28 32.55 31.50
6 Lähdekorpi Kaija Femman 30.03 0.09.54 27.25 26.37
7 Nyberg Eva Minken 34.05 0.13.56 23.59 22.83
8 Hautamäki Anna-Maija RasKe 35.43 0.15.34 22.09 21.38
9 Kastemaa Tuuli HirvHe 1.29.16 1.09.07 8.67 8.39
Erkinheimo Ritva KortJV KES -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Carlson-Wikström Ann-May Solf KES -