FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Jämi Pyöräsuunnistus sprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Niemi Pekka KanSu 20.52 0.00.00 97.11
2 Laurila Jussi JalJa 21.34 0.00.42 93.02
3 Haga André Botnia 21.47 0.00.55 91.16
4 Kaskinen Kare UlvUra 21.50 0.00.58 90.02
5 Saarela Samuli KoS 22.10 0.01.18 87.76
6 Laakkonen Leo TP 22.53 0.02.01 84.12
7 Rantala Mika RaJu 22.59 0.02.07 82.87
8 Saarinen Juho MU 24.06 0.03.14 78.19
9 Kahelin Jouni VaajTe 25.03 0.04.11 74.42
10 Nurminen Ilkka Hiilto 25.13 0.04.21 73.12
11 Pensas Mika Malax 26.21 0.05.29 69.21
12 Nousiainen Antti LS-37 26.52 0.06.00 67.12
13 Vänni Veli-Pekka L-LL 27.46 0.06.54 64.22
14 Kleemola Joona Eks 28.59 0.08.07 60.82
15 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 34.22 0.13.30 50.71
Pyykönen Pasi KanSu HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Paavola Kai KoS 23.14 0.00.00
2 Takamaa Mikko JalJa 29.03 0.05.49
Ikola Juhani SuJu HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Häkkinen Mika Hiilto 20.41 0.00.00 67.48
2 Zdeblovskii Aleksei 22.54 0.02.13 59.12
3 Lehtinen Juhani SuJu 23.03 0.02.22 56.92
4 Karjanlahti Jari-Pekka RasKu 26.19 0.05.38 48.26
5 Juutila Juha EsSu 36.58 0.16.17 33.23
Voutilainen Arto JRV HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pesu Raino Hiilto 17.24 0.00.00 71.05
2 Kyyrönen Samuli RR 17.29 0.00.05 69.83
3 Forsblom Vesa RR 18.07 0.00.43 66.53
4 Kamila Kai SuJu 18.27 0.01.03 64.49
5 Klemettinen Vesa S-JKL 18.28 0.01.04 63.60
5 Zhurkin Maxim 18.28 0.01.04 63.60
7 Kajarinne Petri KeuKi 19.34 0.02.10 58.44
8 Jokinen Heikki LS-37 20.35 0.03.11 54.81
9 Myllykoski Pekka S-JKL 20.39 0.03.15 53.88
10 Hakala Arto HlT 22.28 0.05.04 48.84
11 Hirvonen Petri EE 25.12 0.07.48 42.93
12 Rissanen Markku TP 26.53 0.09.29 39.66
13 Ruokola Ilkka RaJu 28.22 0.10.58 37.04

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Savikko Olli TarpSu 19.33 0.00.00 65.67
2 Raudus Timo Eks 19.41 0.00.08 64.47
3 Mäki Pekka TarpSu 19.55 0.00.22 62.97
4 Kleemola Jouko Eks 20.49 0.01.16 59.54
5 Launonen Jarmo KeU 20.50 0.01.17 58.78
6 Höstman Stefan Malax 21.20 0.01.47 56.71
7 Viitanen Reijo RaN 21.31 0.01.58 55.53
8 Kinnari Jukka SuJu 21.36 0.02.03 54.63
9 Laine Kari VaHa 21.51 0.02.18 53.33
10 Laasanen Juha LaihLu 21.59 0.02.26 52.33
11 Marttinen Tuomo IPR 22.10 0.02.37 51.23
12 Lindfors Max Trian 22.49 0.03.16 49.12
13 Niittylahti Ari EE 24.52 0.05.19 44.48
Heikkilä Petri JäPa HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Fogelholm Mikael KeU 21.55 0.00.00 60.62
2 Sippola Asko KuortKu 22.03 0.00.08 59.12
3 Enroth Ari RR 22.57 0.01.02 55.72
4 Ovaska Pertti EE 23.07 0.01.12 54.24
5 Mannila Tapio EE 23.12 0.01.17 52.97
6 Ojala Hannu TarpSu 25.34 0.03.39 47.09
7 Lehikoinen Aki S-JKL 25.40 0.03.45 45.94
8 Aho Ari MSParma 26.57 0.05.02 42.83
9 Ijäs Vesa TarpSu 36.41 0.14.46 30.79

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Juura Esa KanSu 19.30 0.00.00 55.44
2 Viilo Keijo TP 19.47 0.00.17 53.91
3 Peltonen Heikki IPR 23.01 0.03.31 45.69
4 Aalto Timo TurSa 24.33 0.05.03 42.24
5 Matikainen Hannu RasKe 25.29 0.05.59 40.11
6 Tyrväinen Heikki JäPa 28.07 0.08.37 35.83
7 Laurila Timo JalJa 28.59 0.09.29 34.25
8 Sjöblom Jarmo HinnYr 29.30 0.10.00 33.15
9 Nuoranne Jussi LHR 29.51 0.10.21 32.27
10 Tuomola Kari MSParma 31.19 0.11.49 30.29
11 Viirto Jarmo HiKi 35.29 0.15.59 26.31
Väätäinen Hannu IPR HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ollikainen Seppo IPR 15.33 0.00.00 51.54
2 Potinkara Jouko RaJu 17.02 0.01.29 46.51
3 Saarinen Heikki SOC 17.23 0.01.50 45.04
4 Hahtola Aulis RasKu 18.07 0.02.34 42.71
5 Hirsimäki Raimo JäPa 18.52 0.03.19 40.52
6 Sundelin Rolf-Erik GIF 19.32 0.03.59 38.66
7 Virtanen Jorma Hiisi 20.02 0.04.29 37.24
8 Köykkä Jussi RasKu 20.42 0.05.09 35.59
9 Majasaari Kari SuJu 20.44 0.05.11 35.09
10 Pihlaja Antti Kristina 21.48 0.06.15 32.95
11 Saari Tauno SuSe 22.29 0.06.56 31.53
12 Kaskinen Reino UlvUra 28.09 0.12.36 24.86
Ojala Antti TurSa HYL -
Lehtimäki Jorma LHR HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Jokinen Leo KoS 17.42 0.00.00 49.49
2 Kesti Tapani KuortKu 17.47 0.00.05 48.20
3 Torvikoski Jouko JäPa 22.02 0.04.20 38.05
4 Åkerblom Måns GIF 22.10 0.04.28 36.98
5 Taipalus Esko RasKe 23.07 0.05.25 34.64
Peltola Lasse SuJu HYL -
Nurminen Heikki IPR HYL -
Ilkka Jarmo RaJu HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Luukko Jukka LS-37 24.29 0.00.00 39.72
2 Laitinen Raimo SuSi 25.28 0.00.59 37.04
3 Martikainen Arvo LS-37 25.33 0.01.04 35.77
4 Vistiaho Erkki KoS 29.17 0.04.48 30.22
5 Kuisla Raimo EE 30.24 0.05.55 28.15
Häkkinen Tapani IPR HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nieminen Verneri RaVa 18.54 0.00.00 87.87
2 Lindahl Jesper Trian 19.59 0.01.05 81.72
3 Lilja Juha TP 20.24 0.01.30 78.70
4 Puolakanaho Sakari HyRa 20.30 0.01.36 76.96
5 Tervala Miska RaVa 20.40 0.01.46 75.00
6 Balev Iurii 21.31 0.02.37 70.75
7 Ekholm Tobias Trian 23.25 0.04.31 63.83
8 Kleemola Arttu Eks 28.39 0.09.45 51.20
9 Salmela Taavi EE 32.35 0.13.41 44.17
Kaksonen Teemu YKV HYL -

Sarja H17
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nurminen Eerik RaVa 15.38 0.00.00 75.46
2 Haltia Ilari RR 17.28 0.01.50 66.41
3 Oksa Antti-Jussi HyRa 17.30 0.01.52 65.16
4 Rissanen Antti TP 17.39 0.02.01 63.50
5 Nykänen Tomi LS-37 18.22 0.02.44 59.95
6 Laasanen Matti LaihLu 21.07 0.05.29 51.21
7 Venetjoki Väinö KoS 22.21 0.06.43 47.50
8 Aaltonen Lauri HyRa 22.41 0.07.03 45.94
9 Aho Ilmari VaHa 23.10 0.07.32 44.13
10 Seppälä Frans LLuja 28.10 0.12.32 35.60

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Saarela Benjamin LHR 21.21 0.00.00
2 Raitanen Konsta TP 24.09 0.02.48
3 Aho Rauli VaHa 24.54 0.03.33
4 Klemettinen Simo S-JKL 26.16 0.04.55
5 Kallioniemi Jami RaLu 27.06 0.05.45
6 Maaranen Jaakko PäijRa 28.53 0.07.32
7 Viilo Tommi TP 29.44 0.08.23
8 Leinamo Tuomas Keihäs 32.19 0.10.58
Arvela Henri LS-37 HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pesu Akseli Hiilto 16.33 0.00.00
2 Saarela Thomas LHR 17.01 0.00.28
3 Kahelin Janne S-JKL 21.33 0.05.00
Kallioniemi Justus RaLu HYL -
Koskinen Eemil Hiilto HYL -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pihkoluoma Kalle KyRa 31.40 0.00.00

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hara Marika Koovee 20.42 0.00.00 92.41
2 Haga Antonia Botnia 21.40 0.00.58 87.27
3 Pesu Mervi RR 22.34 0.01.52 82.81
4 Poverina Svetlana 23.07 0.02.25 79.89
4 Poverina Svetlana 23.07 0.02.25 79.89
5 Laurila Susanna JalJa 23.44 0.03.02 76.88
6 Hakala Essi MSParma 23.57 0.03.15 75.27
7 Penttilä Marja KoS 24.34 0.03.52 72.48
8 Jaako Niina LänRa 26.03 0.05.21 67.50
9 Närhi Minna LS-37 26.55 0.06.13 64.51
10 Hertsbacka Henna PIF 27.09 0.06.27 63.14
11 Zdeblovskaia Viktorii 27.23 0.06.41 61.80
12 Mörsky Sonja KeuKi 28.58 0.08.16 57.66
13 Rauttola Tiia-Maria L-US 47.21 0.26.39 34.81

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Alexandersson Dina PIF 23.08 0.00.00
2 Kurittu Kaisa Kalske 23.57 0.00.49

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Jämsén Miia JRV 28.25 0.00.00 24.11
2 Kaijanen Tytti LänRa 28.41 0.00.16 22.10
3 Kela Sanna-Maija TP 35.47 0.07.22 16.28

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Halttunen Jonna Kalske 23.54 0.00.00 61.25
2 Rajasaari Kristiina RasKe 26.02 0.02.08 54.54
3 Arvela Kirsi LS-37 26.10 0.02.16 52.59
4 Oksanen Anu SaPu 27.15 0.03.21 48.88
5 Nurminen Henna Hiilto 28.50 0.04.56 44.68
6 Kahelin Anne S-JKL 40.42 0.16.48 30.57

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Korpela-Kamila Heidi SuJu 25.36 0.00.00 64.77
2 Erkkilä Marja RaJu 26.32 0.00.56 61.32
3 Björkqvist Yvonne Minken 27.39 0.02.03 57.72
4 Äijälä Tiina KangSK 27.45 0.02.09 56.39
5 Laine Merja VaHa 28.23 0.02.47 54.04
6 Tirkkonen Liisa RaJu 34.34 0.08.58 43.47
7 Pirttilä Lea OH 36.09 0.10.33 40.71
8 Blomster Anne-Maj Trian 43.28 0.17.52 33.14
Oksa Sari TarpSu HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Rasimus Tuula S-JKL 19.52 0.00.00
2 Lumme Ritva LHR 31.37 0.11.45

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Sjöblom Hannele HinnYr 24.10 0.00.00 62.93
2 Juura Maarit KanSu 26.09 0.01.59 55.98
3 Vaara Marjatta KanSu 28.39 0.04.29 49.10
4 Laurila Arja JalJa 30.41 0.06.31 43.99
5 Saari Marita SuSe 37.07 0.12.57 34.83

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Palomäki Eila SuSe 24.49 0.00.00
2 Tarkiainen Sirpa SuSe 27.28 0.02.39

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nurminen Jutta VaHa 22.40 0.00.00
2 Koskinen Pinja RR 24.21 0.01.41

Sarja D17
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nurminen Kaarina TP 18.45 0.00.00 70.45
2 Yli-Hietanen Saara TP 19.40 0.00.55 66.44
3 Aksenova Alyona 20.40 0.01.55 62.54
4 Klemettinen Kaisa S-JKL 22.27 0.03.42 56.95
5 Voutilainen Viivi JRV 22.49 0.04.04 55.41
6 Ruokola Anna RaJu 22.50 0.04.05 54.75
7 Välimaa Eveliina VaaSu 23.55 0.05.10 51.68
8 Halttunen Milja Kalske 25.59 0.07.14 47.02
9 Lindahl Jannica Trian 26.08 0.07.23 46.21
10 Kaksonen Terhi SuJu 26.52 0.08.07 44.42
11 Zhurkina Anastasia 27.43 0.08.58 42.55
12 Hirvonen Julia KyRa 28.05 0.09.20 41.49
13 Kamila Minerva SuJu 28.40 0.09.55 40.15
14 Savostina Daria 32.36 0.13.51 34.87
15 Karjanlahti Josefina SuJu 43.26 0.24.41 25.85

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Yli-Hietanen Silja TP 15.37 0.00.00
2 Häkkinen Pihla Hiilto 16.54 0.01.17
3 Voutilainen Lotta JRV 20.13 0.04.36
4 Olkkonen Veera KangSK 20.43 0.05.06
5 Karjanlahti Sofia RasKu 23.02 0.07.25

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laamanen Emma-Riikka TarpSu 17.45 0.00.00
2 Häkkinen Kaisla Hiilto 24.40 0.06.55
3 Myllykoski Pihla TP 27.32 0.09.47
4 Karjanlahti Serafina RasKu 28.36 0.10.51
Rantanen Annika Koovee HYL -

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koski Hanni Koovee 16.22 0.00.00
2 Koskinen Aino Hiilto 20.23 0.04.01
3 Salmia Kaisla TarpSu 21.18 0.04.56