FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
KevätSuunnistus
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivisto Daniel VeVe 41.47 0.00.00 66.24 64.40
2 Nurminen Ilkka HS 43.07 0.01.20 62.81 61.07
3 Rissanen Lari-Antti SonPa 43.15 0.01.28 61.25 59.55
4 Väkeväinen Vili LS-37 51.52 0.10.05 49.93 48.54
5 Saetalu Andres MSParma 53.12 0.11.25 47.56 46.24
6 Marttinen Harri AnttU 56.09 0.14.22 44.01 42.79
7 Ahonen Niilo LS-37 1.00.00 0.18.13 40.20 39.08
Rissanen Erno-Kalle SonPa KES -

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Papp Tanel OK Voru 39.00 0.00.00 14.17 14.11
2 Luukkainen Roope LappRi 42.34 0.03.34 12.01 11.96
3 Kuoppamäki Juho RaVa 43.17 0.04.17 10.85 10.81

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huhtiniemi Pauli LuuRa 47.01 0.00.00
2 Koskelainen Marko IitPy 49.10 0.02.09

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiiskinen Petri LS-37 29.35 0.00.00 63.94 60.41
2 Rautanen Mika TuuSe 30.51 0.01.16 60.61 57.27
3 Silvonen Tomi LS-37 32.31 0.02.56 56.83 53.70
4 Korhonen Hannu Pihkan 32.46 0.03.11 55.73 52.66
5 Pokela Jukka LuuRa 35.32 0.05.57 50.78 47.98
6 Ekonoja Antti PelPo 36.32 0.06.57 48.79 46.10
7 Hämäläinen Ari LS-37 39.13 0.09.38 44.90 42.42
8 Puonti Tuomas VeVe 41.24 0.11.49 42.00 39.68
9 Auvinen Jukka KuoSu 41.53 0.12.18 41.00 38.73
10 Myyryläinen Jani Navi 44.40 0.15.05 37.95 35.86
11 Wirman Tuomo RaVa 45.38 0.16.03 36.67 34.65
12 Pulkkinen Ville RaKaS 50.03 0.20.28 33.00 31.18
13 Ovaska Panu LuuRa 50.40 0.21.05 32.17 30.39
14 Kiiski Mikko KyS 52.48 0.23.13 30.45 28.77

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarela Jarno KyS 35.37 0.00.00 51.40 50.00
2 Rautanen Marko TuuSe 35.46 0.00.09 50.09 48.72
3 Lehmusvuori Tomi LS-37 38.54 0.03.17 45.05 43.82
4 Sarkkinen Timo LaTa 39.14 0.03.37 43.67 42.47
5 Latva Lauri AR 43.12 0.07.35 38.75 37.69
6 Marttinen Jarno AnttU 43.55 0.08.18 37.22 36.21
7 Munne Jarkko Kajo 45.33 0.09.56 35.03 34.07
8 Breilin Oskar AR 50.05 0.14.28 31.07 30.22

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Noponen Petri AnttU 23.58 0.00.00 58.18 56.15
2 Gusev Ilya LappRi 24.40 0.00.42 54.84 52.92
3 Forsblom Vesa LS-37 27.57 0.03.59 46.90 45.26
4 Ryyppö Jarkko RaVa 30.00 0.06.02 42.30 40.82
5 Neuvonen Janne LuuRa 32.02 0.08.04 38.31 36.97
6 Heikura Mika RR 45.55 0.21.57 25.81 24.91

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heinilä Hannu RaVa 24.48 0.00.00 52.49 50.48
2 Väyrynen Timo KyS 26.35 0.01.47 47.14 45.32
3 Hintsanen Harri IHR 27.26 0.02.38 43.90 42.21
4 Hakulinen Pekka EsSu 27.57 0.03.09 41.34 39.75
5 Pirtilä Timo EKSu 34.57 0.10.09 31.66 30.44

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vuorinen Pekka Trian 23.22 0.00.00 52.97 51.62
2 Silvennoinen Jussi KR 25.56 0.02.34 46.83 45.64
3 Niemi Kari-Veli HauSi 28.06 0.04.44 42.39 41.32
4 Parnetti Roy Navi 28.37 0.05.15 40.82 39.78
5 Penttinen Tapani AnttU 29.41 0.06.19 38.57 37.59
6 Laine Kimmo KyS 31.07 0.07.45 36.05 35.13
7 Karjalainen Asko IitPy 31.39 0.08.17 34.71 33.82
8 Molnar Geza LS-37 32.06 0.08.44 33.50 32.64
Vestola Heikki NaTe KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Malinen Jouko RR 22.44 0.00.00 50.78 49.30
2 Tikkanen Tapio SaSu 24.37 0.01.53 45.89 44.55
3 Hyppänen Timo EKSu 25.17 0.02.33 43.70 42.42
4 Töyrylä Teuvo VeVe 26.22 0.03.38 40.97 39.77
5 Pelkonen Heikki NaTe 26.33 0.03.49 39.75 38.59
6 Suhonen Kauko LS-37 32.23 0.09.39 31.83 30.90
7 Lavonen Hannu MiehVi 37.37 0.14.53 26.74 25.96
8 Nyberg Henry Trian 38.21 0.15.37 25.59 24.84

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nieminen Pertti RR 25.59 0.00.00 48.02 45.73
2 Lakanen Ensio VaajTe 29.12 0.03.13 42.19 40.18
3 Sani Mikko HU-46 29.37 0.03.38 41.07 39.11
4 Butilkin Niilo SäynSa 30.14 0.04.15 39.72 37.83
5 Savonen Esko HlS 30.43 0.04.44 38.59 36.75
6 Pokela Erkki LuuRa 30.59 0.05.00 37.75 35.95
7 Miettinen Kauko SuoVa 31.34 0.05.35 36.56 34.82
8 Mäkelä Martti SOC 32.13 0.06.14 35.34 33.65
9 Railimo Matti SOC 32.19 0.06.20 34.75 33.09
10 Lappalainen Martti Navi 38.25 0.12.26 28.82 27.45
11 Tarvainen Juhani PiTa 39.11 0.13.12 27.86 26.53
12 Pammo Kalervo VaHa 40.26 0.14.27 26.61 25.34
13 Kaukiainen Raimo HU-46 40.36 0.14.37 26.12 24.87

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltola Timo MSParma 22.34 0.00.00 36.97 36.53
2 Liljeström Åge HS 23.00 0.00.26 35.50 35.08
3 Herttuainen Vesa RaKaS 25.05 0.02.31 31.84 31.46
4 Nikkari Paavo LS-37 28.30 0.05.56 27.39 27.07
5 Seitsonen Kauko KS 33.30 0.10.56 22.77 22.50
6 Leppäkorpi Eero IHR 34.28 0.11.54 21.61 21.36
7 Kotikoski Juhani TP 37.22 0.14.48 19.46 19.23
8 Kykkänen Herkko KaaRa 43.44 0.21.10 16.22 16.02

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salo Markku LS-37 23.57 0.00.00 32.62 32.04
2 Karjalainen Jouko HS 26.43 0.02.46 28.15 27.64
3 Kvick Aimo IHR 32.34 0.08.37 22.19 21.80
4 Repo Voitto RaKaS 39.25 0.15.28 17.59 17.28
5 Viiri Jyrki HirvHe 39.50 0.15.53 16.67 16.37

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tamminen Kasperi LappRi 46.38 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Wirman Teemu RaVa 37.59 0.00.00
2 Rytkö Olli VeVe 43.38 0.05.39
Sarkkinen Joonas LaTa HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hirvilahti Joona VeVe 20.41 0.00.00 49.34 47.26
2 Tonteri Tuomas KS 23.56 0.03.15 41.93 40.16
3 Suomalainen Vilho LappRi 25.15 0.04.34 39.07 37.42
4 Pylvänäinen Jere KS 28.04 0.07.23 34.54 33.09
5 Saarela Ossi KyS 33.25 0.12.44 28.50 27.30
6 Saarilaakso Sulo LappRi 34.28 0.13.47 27.14 26.00
7 Talka Eero KS 37.14 0.16.33 24.67 23.63
8 Sarkkinen Eetu LaTa 39.17 0.18.36 22.95 21.98
9 Rytkö Elias VeVe 39.37 0.18.56 22.32 21.39
10 Turunen Juho LappRi 58.40 0.37.59 14.79 14.16

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hirvilahti Niklas VeVe 17.05 0.00.00
2 Närhi Eetu AnttU 18.16 0.01.11
3 Tyni Sisu VeVe 18.36 0.01.31
4 Nurmela Eevert LS-37 20.16 0.03.11
5 Juures Oskari RaVa 22.33 0.05.28
6 Reiman Niklas Trian 22.50 0.05.45
7 Kiintola Eemil KS 23.23 0.06.18
8 Karvonen Tatu KS 23.38 0.06.33
9 Simola Viljo LuuRa 24.49 0.07.44
10 Ryyppö Topias HS 24.50 0.07.45
11 Kivelä Veikko RaKaS 26.00 0.08.55
12 Kokko Mico KyS 26.32 0.09.27
13 Tamminen Oskari LuuRa 26.39 0.09.34
14 Nikula Olli KS 28.49 0.11.44
15 Wirman Vilho RaVa 29.08 0.12.03
16 Karvonen Elmo KS 31.05 0.14.00
17 Huttunen Kasperi KyS 32.14 0.15.09
Pohjalainen Olli VeVe HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Latonummi Hermanni LS-37 10.22 0.00.00
2 Koskinen Linus Trian 10.26 0.00.04
3 Kiiskinen Elmo LS-37 10.42 0.00.20
4 Yrjölä Aaro LS-37 12.09 0.01.47
5 Sarilampi Tuure KS 12.19 0.01.57
6 Pulkkinen Elmo RaKaS 13.36 0.03.14
7 Keskinarkaus Nilla LS-37 13.53 0.03.31
8 Talka Aapo KS 15.08 0.04.46
9 Asikainen Viljami JoKu 15.54 0.05.32
10 Liuha Eino KangSK 16.55 0.06.33
11 Silvonen Perttu LS-37 29.01 0.18.39
Ekonoja Kasper PelPo HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pohjalainen Veikka VeVe 21.14 0.00.00
2 Saarilaakso Pyry LappRi 23.44 0.02.30

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ala-Heikkilä Juho AR 11.24 0.00.00

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karjalainen Oliver KS 14.10 0.00.00
2 Ovaska Tatu LuuRa 14.42 0.00.32
3 Simola Erik RaVa 16.54 0.02.44

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Breilin Daniel AR 11.28 0.00.00
2 Turkka Teo KS 13.01 0.01.33
3 Hakkarainen Okko LS-37 13.27 0.01.59
4 Latonummi Aaretti LS-37 13.40 0.02.12
5 Sarilampi Tarmo KS 15.09 0.03.41
6 Latonummi Iisakki LS-37 16.13 0.04.45
7 Koskinen Ruben Trian 16.16 0.04.48
8 Ala-Heikkilä Oiva AR 20.36 0.09.08
9 Laitinen Topias KS 26.24 0.14.56
10 Pukema Eino KS 29.55 0.18.27

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väyrynen Aino KR 44.08 0.00.00 67.91 65.86
2 Liuha Riina KangSK 45.57 0.01.49 64.47 62.52
3 Talbonen Linda KR 46.44 0.02.36 62.65 60.76
4 Rautasalo Essi LappRi 47.15 0.03.07 61.24 59.38
5 Haikonen Henna-Riikka AnttU 47.54 0.03.46 59.68 57.88
6 Kinnunen Jutta ORa 48.07 0.03.59 58.70 56.92
7 Vääränen Sari KS 48.56 0.04.48 57.01 55.28
8 Ruoti Miina VeVe 49.17 0.05.09 55.90 54.21
9 Kiuru Veera RaKaS 49.21 0.05.13 55.13 53.46
10 Kukkonen Saara LS-37 49.26 0.05.18 54.33 52.69
11 Ruoti Roosa VeVe 53.04 0.08.56 49.96 48.45
12 Nurmilaukas Iiris LuuRa 57.25 0.13.17 45.57 44.20
13 Hietala Miina KyS 58.12 0.14.04 44.37 43.02
14 Molnar Julianna HS 1.03.50 0.19.42 39.91 38.70

Sarja D21B
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heiskala Anni KuUS 42.55 0.00.00
2 Laitinen Emilia VeVe 47.38 0.04.43

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puhakka-Asikainen Mari JoKu 34.57 0.00.00 50.30 53.71
2 Ekonoja Linda PelPo 35.48 0.00.51 47.63 50.86
3 Rautanen Eeva TuuSe 41.40 0.06.43 39.66 42.35
4 Forsblom Niina KS 43.02 0.08.05 37.18 39.70
5 Simola Anni LuuRa 45.37 0.10.40 33.92 36.21
6 Rahkonen Eeva LuuRa 49.24 0.14.27 30.25 32.30

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Noponen Heli AnttU 26.17 0.00.00 63.43 61.61
2 Tolsa Sanna KyS 29.45 0.03.28 54.63 53.07
3 Suomalainen Riikka LappRi 30.20 0.04.03 52.21 50.72
4 Hemminki Tiina PoRa 31.38 0.05.21 48.75 47.35
5 Keskinarkaus Leena LS-37 31.50 0.05.33 47.13 45.78
6 Salo Katri HS 33.04 0.06.47 44.11 42.85
7 Reiman Suvi Trian 51.18 0.25.01 27.62 26.83

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmela Anu LS-37 27.34 0.00.00 57.79 57.10
2 Ryyppö Minna HS 28.16 0.00.42 54.67 54.02
3 Mashina Anna LS-37 34.45 0.07.11 43.09 42.58
4 Päivinen Sonja KR 35.36 0.08.02 40.72 40.24
5 Närhi Minna AnttU 36.34 0.09.00 38.34 37.88
6 Latva Katariina AR 42.07 0.14.33 32.15 31.77

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivuniemi Kirsi LS-37 30.42 0.00.00 23.10 23.10
2 Pylvänen Katri KuUS 53.56 0.23.14 12.16 12.16
3 Salminen Jonna KuUS 1.18.37 0.47.55 7.67 7.67

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Silvennoinen Tarja KR 28.23 0.00.00 48.38 44.33
2 Molnar Pia LS-37 34.57 0.06.34 37.82 34.65
3 Villikka Sanna VeVe 36.14 0.07.51 35.06 32.12
4 Hakulinen Paula EsSu 43.45 0.15.22 27.86 25.52
5 Kinnunen Virpi ORa 50.34 0.22.11 23.08 21.15

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kottonen Annariitta Lynx 30.22 0.00.00 45.95 45.59
2 Sani Tuula HU-46 30.37 0.00.15 43.30 42.96
3 Uusitalo Suvi-Päivikki IHR 42.33 0.12.11 29.51 29.28
4 Töyrylä Marja KyS 50.30 0.20.08 23.49 23.30

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lonka Hennariikka KR 31.52 0.00.00 31.94 31.48
2 Väisänen Ritva KyS 37.21 0.05.29 25.21 24.85
3 Rantalainen Tuija NaTe 48.03 0.16.11 18.00 17.75

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Purhonen Kaija HU-46 27.26 0.00.00 45.44 44.30
2 Laitinen Hellevi EsAk 34.31 0.07.05 35.03 34.15
3 Tikka Eija RaKaS 35.20 0.07.54 33.16 32.33
4 Kukkonen Marja RaKaS 41.41 0.14.15 27.21 26.53
5 Lakanen Sirpa RaKaS 46.48 0.19.22 23.44 22.85
Rantalainen Arja NaTe KES -

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raatikka Marja HS 1.30.56 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Marttinen Jenni AnttU 34.35 0.00.00
2 Soini Mette KyS 36.24 0.01.49

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laitinen Julia VeVe 39.20 0.00.00 29.99 26.69
2 Ketonen Jonna RaVa 44.09 0.04.49 24.72 21.99
3 Kivelä Martta RaKaS 56.37 0.17.17 17.71 15.76

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lintunen Venla RaKaS 28.07 0.00.00 46.36 41.85
2 Malinen Fanni Navi 32.01 0.03.54 39.95 36.06
3 Frondelius Elli RaKaS 32.36 0.04.29 38.48 34.74
4 Nurmela Helmiina LS-37 32.41 0.04.34 37.64 33.98
5 Sipiläinen Aino RaVa 32.42 0.04.35 36.87 33.29
6 Liuha Vilma KangSK 33.30 0.05.23 35.26 31.83
7 Kriktilä Pihla VeVe 35.05 0.06.58 32.97 29.77
8 Mustonen Vilma KangSK 35.18 0.07.11 32.08 28.96
9 Jokinen Sivi HU-46 45.59 0.17.52 24.09 21.75

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Frida Trian 16.28 0.00.00
2 Weckman Venla VeVe 17.00 0.00.32
3 Rahkonen Janni-Maria LuuRa 18.54 0.02.26
4 Honkanen Siiri RaVa 19.09 0.02.41
5 Vepsäläinen Elsa KyS 20.58 0.04.30
6 Takanen Tiitu VeVe 25.31 0.09.03
7 Lehtonen Elisa KS 27.10 0.10.42
8 Laitinen Sofia VeVe 37.54 0.21.26
9 Noponen Venla AnttU 38.15 0.21.47
10 Ahonen Alli-Martta LS-37 38.47 0.22.19

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Weckman Selma VeVe 12.07 0.00.00
2 Reiman Sonja Trian 12.28 0.00.21
3 Juures Siiri RaVa 14.04 0.01.57
4 Breilin Linda AR 14.34 0.02.27
5 Hakkarainen Ella LS-37 15.20 0.03.13
6 Siikanen Siiri LS-37 15.41 0.03.34
7 Asikainen Milja JoKu 16.56 0.04.49
8 Malinen Hertta Navi 17.22 0.05.15
9 Rämä Hilla LS-37 17.32 0.05.25
10 Kortelainen Tara RaKaS 18.13 0.06.06
11 Huttunen Karoliina KyS 19.08 0.07.01
Tyni Veera VeVe HYL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Noponen Vilma AnttU 20.36 0.00.00
2 Simola Linnea RaVa 27.12 0.06.36

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtonen Julia KS 16.06 0.00.00
2 Siikanen Hertta LS-37 21.55 0.05.49

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Puonti Pihla VeVe 17.35 0.00.00
2 Wirman Ilona RaVa 19.00 0.01.25
3 Salamäki Venla EsSu 25.56 0.08.21

Sarja D9RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ekonoja Emilia PelPo 12.03 0.00.00
2 Noponen Viivi AnttU 15.32 0.03.29
3 Takanen Titi VeVe 15.54 0.03.51
4 Liuha Aino KangSK 17.30 0.05.27
5 Silvonen Hertta LS-37 19.16 0.07.13
6 Hemminki Siiri S-JKL 23.27 0.11.24
7 Ovaska Neea LuuRa 33.31 0.21.28