FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
*Sommarsprint/Kesäsprintti, del/osa 2
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Palmen Alvar EsSu 11.57 0.00.00 79.37 83.36
2 Ylikylä Petja AngA 12.42 0.00.45 72.81 76.47
3 Stenbacka Wilhelm OK77 13.06 0.01.09 68.78 72.24
4 Boström Kristian EsSu 13.15 0.01.18 66.21 69.54
5 Kuutti Veli-Pekka EsAk 13.43 0.01.46 62.23 65.36
6 Lemström Karl Emil Raseborg 14.57 0.03.00 55.51 58.30
Hiltunen Juho Pohjant HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantala Jasmiina Lynx 12.50 0.00.00 74.58 84.83
2 Ruokonen Sara-Elise S-JKL 12.51 0.00.01 73.24 83.30
3 Gunell Yvonne PIF 13.11 0.00.21 70.18 79.82
4 Ylikylä Sanna AngA 14.08 0.01.18 64.34 73.17
5 Virtanen Heta RasKa 14.26 0.01.36 61.89 70.39
6 Hietanen Pinja HS 15.06 0.02.16 58.10 66.09
7 Backman Wilhelmina OK77 15.59 0.03.09 53.90 61.30
8 Jerkku Laura TuS 16.34 0.03.44 51.04 58.04
9 Wickholm Frida Trian 21.15 0.08.25 39.04 44.40
Niva Sara Pohjant HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Husu Hannu HiKi 14.33 0.00.00
2 Pajunen Jari PertPe 15.07 0.00.34

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Raute Kaj SuSi 13.59 0.00.00
2 Lindholm Jonas SWE 14.05 0.00.06

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Backman Daniel OK77 12.33 0.00.00 48.30 34.87
2 Ahlbäck Patrik PIF 13.38 0.01.05 42.24 30.49
3 Hämäläinen Petri Pihkan 14.03 0.01.30 38.83 28.03
Heikkonen Rami SuSi HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Virtanen Antti HlS 11.41 0.00.00 60.66 63.21
2 Hanhela Jussi-Pekka Jyry 11.52 0.00.11 59.08 61.57
3 Pulli Antero RR 12.12 0.00.31 56.85 59.24
4 Routsi Jyrki Hiisi 12.13 0.00.32 56.15 58.51
5 Tähtinen Timo HS 12.22 0.00.41 54.85 57.16
6 Kleemola Jari PertPe 12.25 0.00.44 54.02 56.29
7 Kantanen Olli OK77 12.30 0.00.49 53.05 55.28
8 Liljeström Kimmo HS 12.38 0.00.57 51.89 54.07
9 Asklöf Tom Lynx 12.41 0.01.00 51.09 53.23
10 Mehtälä Markku Pihkan 13.09 0.01.28 48.70 50.74
11 Palmen Henrik EsSu 13.21 0.01.40 47.40 49.39
12 Kiviniitty Jyrki EsAk 13.26 0.01.45 46.54 48.50
13 Hällström af Anders OK77 15.13 0.03.32 40.59 42.29
14 Jerkku Jarmo TuS 16.54 0.05.13 36.09 37.61
Parttimaa Timo AngA HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Östergård Patric Trian 11.26 0.00.00 51.71 57.77
2 Hakulinen Pekka EsSu 11.39 0.00.13 49.22 55.00
3 Hakulinen Jukka VeVe 12.47 0.01.21 43.47 48.57
4 Ray Tomas OK77 12.58 0.01.32 41.49 46.36
5 Frilander Heikki Trian 14.38 0.03.12 35.55 39.72
6 Kenttä Santeri OK77 18.50 0.07.24 26.68 29.81

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Aakula Ilkka PR 13.46 0.00.00 40.14 47.41
2 Virtanen Kari MSParma 15.11 0.01.25 33.66 39.76
3 Puustinen Tuomo Pihkan 16.23 0.02.37 28.67 33.86

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Malinen Jouko RR 10.34 0.00.00 45.17 49.39
2 Liukkala Pekka HauSi 10.55 0.00.21 43.25 47.29
3 Tervo Arhi ONMKY 10.59 0.00.25 42.53 46.50
4 Aasla Hannu RaN 11.07 0.00.33 41.56 45.44
5 Ilmakunnas Pekka Pihkan 11.18 0.00.44 40.43 44.21
6 Laaksonen Lasse SuSi 11.42 0.01.08 38.61 42.22
7 Kuivala Hannu TuS 11.44 0.01.10 38.06 41.62
7 Kuivala Juha TuS 11.44 0.01.10 38.06 41.62
9 Andersson Bror KSF 12.05 0.01.31 36.12 39.49
10 Kurppa Hannu AngA 12.10 0.01.36 35.45 38.76
11 Lindroos Mårten KSF 12.30 0.01.56 34.09 37.28
12 Leppälä Martti HlS 12.47 0.02.13 32.94 36.01
13 Papinsaari Kari KangSK 13.16 0.02.42 31.35 34.28
14 Rantala Jari Koovee 14.11 0.03.37 28.97 31.67
15 Ahlqvist Hannu RiSu 16.38 0.06.04 24.39 26.67

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Saksman Kai EST 10.58 0.00.00 45.65 46.72
2 Loukonen Veikko PiKe 11.25 0.00.27 43.31 44.32
3 Turku Vesa HS 11.39 0.00.41 41.90 42.88
4 Railimo Matti SOC 11.43 0.00.45 41.13 42.09
5 Liljeström Åge HS 11.48 0.00.50 40.31 41.25
6 Ovaska Ari EE 11.58 0.01.00 39.22 40.14
7 Väätäinen Seppo EsSu 12.04 0.01.06 38.38 39.28
8 Alexandersson Yngve PIF 12.48 0.01.50 35.69 36.53
9 Helkkula Simo PiTa 12.51 0.01.53 35.07 35.89
10 Tolvanen Mauri LeSi 12.59 0.02.01 34.22 35.03
11 Nylund Henrik Falken 13.53 0.02.55 31.56 32.29
12 Terävä Seppo Pihkan 15.38 0.04.40 27.62 28.27
13 Rajamäki Jussi HS 17.24 0.06.26 24.46 25.03

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lehtinen Olli TuS 7.49 0.00.00 42.26 43.69
2 Peltola Timo MSParma 8.03 0.00.14 40.59 41.97
3 Rusko Heikki VaajTe 8.26 0.00.37 38.33 39.63
4 Wessman Risto HiKi 8.44 0.00.55 36.61 37.85
4 Kivistö Erkki Pihkan 8.44 0.00.55 36.61 37.85
6 Reinikainen Pentti Jyry 9.20 0.01.31 33.49 34.63
7 Rönkkö Paavo EsSu 9.35 0.01.46 32.25 33.35
8 Rantasaari Antti PiKe 10.24 0.02.35 29.38 30.38
9 Luoma Simo Pihkan 10.42 0.02.53 28.22 29.18
10 Mäkinen Matti Mesik 11.02 0.03.13 27.05 27.97
11 Peitsala Osmo HS 11.43 0.03.54 25.17 26.03
12 Laine Eero RaVi 11.47 0.03.58 24.73 25.57
13 Teppo Jaakko GIF 13.37 0.05.48 21.14 21.86
14 Kytöjoki Juhani Jyry 14.40 0.06.51 19.38 20.04
Rapakko Timo SuSi HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kuokkanen Kari Pihkan 11.32 0.00.00 32.75 32.36
2 Tuominen Niilo R-P 17.22 0.05.50 20.12 19.88
3 Saario Seppo MSParma 21.55 0.10.23 14.65 14.48

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Väre Tiina SomEsa 13.31 0.00.00 62.69 64.23
2 Rantanen Sinikka KyS 14.20 0.00.49 57.35 58.75
3 Backman Henrika OK77 15.02 0.01.31 52.99 54.28
4 Vaara Inga-Maria KaRa 15.52 0.02.21 48.60 49.79
5 Nieminen Outi RR 16.18 0.02.47 45.75 46.87
Kilpinen-Suurnäkki Heidi KuUS HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hosio Sanna EsSu 14.52 0.00.00
2 Dahlström Nadja SWE 16.09 0.01.17

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Saarijärvi Sari RaN 13.21 0.00.00 59.59 61.95
2 Palmen Virpi EsSu 14.06 0.00.45 55.48 57.67
3 Laurila Anneli Trian 14.28 0.01.07 53.16 55.26
4 Jern Tove OK77 15.11 0.01.50 49.77 51.74
5 Franssila Hanna AngA 16.53 0.03.32 43.98 45.72
6 Ray Carola OK77 16.56 0.03.35 43.06 44.77
7 Åberg Inga-Lill Trian 17.23 0.04.02 41.19 42.82
8 Virtanen Tiina PertPe 17.32 0.04.11 40.08 41.66
9 Oja Iina Pihkan 18.14 0.04.53 37.81 39.31
10 Filipsson-Korento Lena OK77 18.29 0.05.08 36.58 38.03

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 9.02 0.00.00 51.65 56.67
2 Schoultz von Annika OK77 10.17 0.01.15 43.11 47.29
3 Hakulinen Paula EsSu 10.28 0.01.26 40.12 44.02
4 Mannonen Anu TuS 10.50 0.01.48 36.61 40.16

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kallio Arja RiSu 12.40 0.00.00
2 Papinsaari Sirpa KangSK 15.01 0.02.21

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Illaru Sinikka HiKi 9.15 0.00.00 43.98 45.84
2 Kattilakoski Kirsti KoS 9.28 0.00.13 41.89 43.67
3 Laaksonen Anita TarpSu 10.13 0.00.58 37.82 39.42
4 Windahl Leni Trian 10.32 0.01.17 35.72 37.23
5 Wickholm Rita Trian 10.49 0.01.34 33.85 35.28
6 Kangasaho Sirpa HiKi 11.03 0.01.48 32.21 33.57
7 Ahlqvist Kristiina RiSu 14.30 0.05.15 23.85 24.85

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Stoor Anne KoS 10.22 0.00.00 40.13 43.92
1 Alexandersson Gia PIF 10.22 0.00.00 40.13 43.92
3 Malmsten Beatrice Lynx 12.10 0.01.48 32.73 35.82
4 Luoma Helena Pihkan 12.13 0.01.51 31.87 34.87
5 Nylund Marlene Falken 12.52 0.02.30 29.56 32.35
6 Kukkonen Marja RaKaS 13.04 0.02.42 28.43 31.11
7 Petäys Helvi Pihkan 15.23 0.05.01 23.57 25.79
Turku Kaija HS KES -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rajamäki Vuokko HS 11.23 0.00.00
Ojamaa Marja-Liisa SalVie HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mbembela Karim Lynx 13.16 0.00.00
2 Ahlbäck Jonatan PIF 16.28 0.03.12

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Meuronen Joonas HS 12.09 0.00.00 44.23 21.55
2 Kivenjuuri Lauri ORa 12.47 0.00.38 38.88 18.94
2 Kivenjuuri Aaro ORa 12.47 0.00.38 38.88 18.94

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Wickholm Arthur Trian 14.39 0.00.00
2 Kuronen Aleksi Jyry 15.58 0.01.19

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sundberg Hannes Minken 10.17 0.00.00
2 Lemström Fredrik Raseborg 13.13 0.02.56
3 Husu Aleksi HiKi 15.11 0.04.54

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sundberg Elias Minken 8.17 0.00.00
2 Björk Cedric OK77 10.01 0.01.44
3 Backman Sebastian OK77 12.07 0.03.50
4 Kenttä Voima OK77 12.42 0.04.25

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Björk Vincent OK77 15.59 0.00.00
2 Kenttä Elmo OK77 16.03 0.00.04

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tiljander Venla RR 15.53 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hosio Iris EsSu 17.00 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rehberger Nadja HS 12.52 0.00.00 49.03 44.96
2 Fagerlund Frida Raseborg 13.21 0.00.29 46.24 42.40
3 Tolkki Ellen OK77 15.32 0.02.40 38.87 35.64
4 Backman Alexandra OK77 16.20 0.03.28 36.14 33.14
5 Kenttä Lumi OK77 16.37 0.03.45 34.71 31.83
6 Mbembela Kia Lynx 16.40 0.03.48 33.79 30.99
Wickholm Saga Trian HYL -
Ahlbäck Alva PIF HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kenttä Sora OK77 18.24 0.00.00

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nurmiainen Elsa Raseborg 16.48 0.00.00

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Värtinen Vanessa OK77 21.28 0.00.00