FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Avoin Savo-Karjalan AM-Keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Airila Hannu KR 26.13 0.00.00 80.33 79.78
2 Karppinen Aleksi IkNV 27.15 0.01.02 76.56 76.03
3 Hernelahti Miika KR 29.53 0.03.40 69.15 68.68
4 Rautanen Mika TuuSe 31.07 0.04.54 65.78 65.33
5 Karvonen Matti KR 32.25 0.06.12 62.53 62.10
6 Auvinen Jukka KuoSu 32.42 0.06.29 61.39 60.96
6 Niiranen Arto KR 32.42 0.06.29 61.39 60.96
8 Rissanen Roni-Ville SonPa 32.48 0.06.35 59.99 59.58
9 Bruguière André RaN 34.40 0.08.27 56.19 55.81
10 Kariniemi Raimo KuoSu 36.19 0.10.06 53.10 52.73
11 Oinonen Sami RasPi 38.32 0.12.19 49.53 49.19
12 Hynninen Tommi KeKaRa 39.00 0.12.47 48.43 48.10
13 Viinikka Heikki KeKaRa 40.41 0.14.28 45.94 45.63
14 Himanen Olli 41.24 0.15.11 44.67 44.36
15 Lehtivarjo Juuso KuoSu 42.52 0.16.39 42.68 42.39
16 Lintula Tapani KärsKa 44.15 0.18.02 40.90 40.62
17 Rytkönen Jussi KuoSu 47.46 0.21.33 37.48 37.22
Grönholm Henry KuoSu EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väänänen Jussi RasPi 36.52 0.00.00 29.70 29.70
2 Huikuri Mikko KR 42.29 0.05.37 25.00 25.00
3 Hämäläinen Marko KeKaRa 47.11 0.10.19 21.81 21.81
4 Kaartinen Mikko KeKaRa 48.46 0.11.54 20.43 20.43
5 Soininen Tuomas KR 52.59 0.16.07 18.19 18.19
Riissanen Timo KR HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karjalainen Mikko KuoSu 33.53 0.00.00 33.87 33.87
2 Tolkki Lauri SuSe 35.49 0.01.56 31.08 31.08
3 Lyytinen Sami SuoVa 37.54 0.04.01 28.47 28.47
4 Törmikoski Kai SaSu 41.12 0.07.19 25.35 25.35
5 Kettunen Ilpo KR 53.34 0.19.41 18.86 18.86
6 Hämäläinen Sami KuoSu 55.38 0.21.45 17.54 17.54

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vornanen Juha JoS 35.52 0.00.00 40.27 40.02
2 Rönkkö Roope TuuSe 36.03 0.00.11 39.07 38.82
3 Hankaniemi Tomi PunKu 38.19 0.02.27 35.81 35.59
4 Heiskanen Jari SonPa 41.33 0.05.41 32.16 31.96
5 Ruokolainen Jouni RasPi 42.30 0.06.38 30.59 30.40
6 Korhonen Arto RasPi 51.09 0.15.17 24.71 24.55
Minkkinen Juha KuoSu HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Forsberg Matti SäynSa 26.58 0.00.00 39.89 38.87
2 Leivo Jari RasPi 32.12 0.05.14 32.40 31.58
3 Shnoro Pentti SonPa 32.35 0.05.37 31.03 30.24
4 Niiranen Ari KR 32.58 0.06.00 29.69 28.94
5 Kankkunen Matti SonPa 33.58 0.07.00 27.87 27.16
6 Kauppinen Vesa SonPa 42.03 0.15.05 21.74 21.19

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saatsi Asko RasPi 26.57 0.00.00 42.70 40.84
2 Heiskanen Hannu SonPa 27.29 0.00.32 41.30 39.50
3 Heikura Jukka TuuSe 31.06 0.04.09 35.99 34.43
4 Koistinen Jarmo KR 31.29 0.04.32 35.06 33.53
5 Jeskanen Taito IlU 33.05 0.06.08 32.89 31.46
6 Hirvonen Ari KeKaRa 38.11 0.11.14 28.08 26.86
7 Salminen Arto KeKaRa 42.45 0.15.48 24.72 23.64
8 Halonen Jari KajKu 44.12 0.17.15 23.55 22.53
9 Koljonen Pekka IisVi 48.22 0.21.25 21.20 20.27
10 Honkanen Jarmo RasPi 55.10 0.28.13 18.30 17.50
Airaksinen Petri KuoSu KES -
Koponen Hannu SäynSa HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vartiainen Börje KR 21.13 0.00.00 43.69 43.50
2 Piironen Markku KR 23.53 0.02.40 37.98 37.81
3 Laaksamo Seppo LipTa 26.28 0.05.15 33.52 33.38
4 Huttunen Kalle KuoSu 29.55 0.08.42 28.99 28.87
5 Salonen Kauko KyS 37.03 0.15.50 22.88 22.77
6 Ovaskainen Reijo SaSu 45.57 0.24.44 18.01 17.93
7 Karvonen Paavo IisVi 54.21 0.33.08 14.86 14.80
Karhunen Juha KuoSu HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korhonen Pauli SäynSa 25.51 0.00.00 31.78 31.42
2 Korhonen Mauno KuoSu 26.21 0.00.30 30.66 30.31
3 Karjalainen Seppo KuoSu 28.23 0.02.32 27.98 27.66
4 Partanen Aimo NilsNu 28.57 0.03.06 26.96 26.65
5 Rautanen Kyösti TuuSe 30.53 0.05.02 24.83 24.55
6 Suihkonen Matti 32.31 0.06.40 23.16 22.90
7 Karppinen Eino SäynSa 33.20 0.07.29 22.18 21.93
8 Kettunen Kimmo SäynSa 35.01 0.09.10 20.73 20.49
9 Kettunen Erkki SäynSa 36.56 0.11.05 19.28 19.06
10 Vainikainen Veijo IisVi 43.02 0.17.11 16.23 16.04
Ropponen Hemmo RasPi EIL -
Nousiainen Pekka KR EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tolmunen Tauno SäynSa 29.11 0.00.00 19.94 19.39
2 Lehtinen Lauri KuoSu 37.07 0.07.56 14.90 14.48
3 Sivonen Martti LipTa 38.34 0.09.23 13.58 13.20
4 Laine Tapani KuoSu 45.44 0.16.33 10.82 10.52

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Patronen Viljo KuoSu 22.11 0.00.00 17.72 17.77
2 Puustinen Valto IisVi 23.42 0.01.31 15.96 16.01
3 Lavikainen Mauno LipTa 28.09 0.05.58 12.92 12.95
4 Känninen Lauri KuoSu 33.10 0.10.59 10.52 10.55
5 Halonen Valto KuoSu 42.49 0.20.38 7.80 7.82

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Honkanen Eppu RasPi 24.49 0.00.00 43.65 42.57
2 Heiskanen Tatu SonPa 27.05 0.02.16 37.00 36.08
3 Hummelholm Petka KR 33.13 0.08.24 27.72 27.03
Pasanen Ville KuoSu EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyvönen Jerry KuoSu 20.13 0.00.00 42.69 40.53
2 Rissanen Erno-Kalle SonPa 20.57 0.00.44 38.10 36.18
3 Hämäläinen Kasperi KuoSu 25.28 0.05.15 28.80 27.35
Kirjavainen Santeri KuoSu EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Gretschel Eino KaSu 17.06 0.00.00
2 Kemiläinen Kimi KuoSu 32.19 0.15.13
3 Kemiläinen Jimi KuoSu 41.03 0.23.57

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kirvesmies Atte KuoSu 10.06 0.00.00
2 Martikainen Eemil VierKo 11.03 0.00.57
3 Rönkkö Jaakko KR 13.07 0.03.01
4 Mäenpää Jaakko KR 13.41 0.03.35
5 Hyvönen Otso KuoSu 14.13 0.04.07
6 Tanskanen Pekka IisVi 15.23 0.05.17
7 Karjalainen Kasperi LipTa 16.32 0.06.26
8 Mukkala Jonne KR 19.05 0.08.59
9 Makkonen Jonne KR 33.50 0.23.44
Turunen Joona SiiRa HYL -
Hämäläinen Konsta KuoSu EIL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Juntunen Henrik KR 10.49 0.00.00
2 Pasanen Valtteri KuoSu 11.27 0.00.38
3 Karjalainen Akseli KuoSu 11.38 0.00.49
4 Hukkanen Pekka VierKo 12.25 0.01.36
5 Koponen Otso KuoSu 15.58 0.05.09
6 Mukkala Jonni KR 16.35 0.05.46
7 Mäenpää Ilmari KR 30.09 0.19.20

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lång Elmeri KuoSu 10.22 0.00.00
2 Launonen Lauri KuoSu 16.28 0.06.06

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Moilanen Anna KuoSu 34.26 0.00.00 69.73 66.42
2 Otsamo Pihla HS 34.29 0.00.03 68.68 65.42
3 Lammi Elina HS 34.50 0.00.24 67.05 63.87
4 Pajunen Jenna AnttU 34.52 0.00.26 66.04 62.92
5 Väisänen Mari KR 36.58 0.02.32 61.41 58.50
6 Honkanen Miitu KuoSu 37.37 0.03.11 59.47 56.66
7 Kohonen Maiju RaN 42.24 0.07.58 51.99 49.53
8 Rautanen Eeva TuuSe 44.37 0.10.11 48.68 46.37
9 Leppävuori Hanna KuoSu 45.05 0.10.39 47.45 45.20
10 Heiskanen Terhi SonPa 48.32 0.14.06 43.40 41.34
11 Väkeväinen Tuuli SäynSa 51.33 0.17.07 40.22 38.32
12 Pisto Henna RasPi 1.05.01 0.30.35 31.39 29.90

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Makkonen Mira LipTa 52.47 0.00.00 0.00 0.00
2 Korhonen Carita SäynSa 1.07.19 0.14.32 0.00 0.00
3 Malinen Marita 1.09.03 0.16.16 0.00 0.00
4 Kaartinen Sanna KeKaRa 1.15.32 0.22.45 0.00 0.00
Koponen Sanna RasPi KES -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lång Maija KuoSu 33.19 0.00.00 29.54 30.25
2 Lyytinen Tiina SuoVa 36.01 0.02.42 25.96 26.58
3 Torvela Tiina KuoSu 36.26 0.03.07 24.31 24.89
4 Kukkonen Leena IisVi 36.37 0.03.18 22.85 23.39

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pötry Mervi KR 33.13 0.00.00 32.57 32.38
2 Multala Sanna KuoSu 34.32 0.01.19 30.16 29.98
3 Vehmas Hanna KuoSu 42.41 0.09.28 23.45 23.31
4 Pasanen Päivi KuoSu 58.28 0.25.15 16.42 16.33
Törmikoski Tarja SaSu HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koistinen Aija KR 19.58 0.00.00 46.69 45.51
2 Turunen Sisko KR 20.54 0.00.56 43.49 42.39
3 Leppävuori Päivi KuoSu 24.56 0.04.58 35.52 34.62
4 Laitinen Tiina KuoSu 26.42 0.06.44 32.30 31.48
5 Sundvall Tiina KuoSu 37.42 0.17.44 22.26 21.69
6 Meriläinen-Ruokolainen Eija RasPi 46.35 0.26.37 17.51 17.07
7 Vainikainen Sari IisVi 52.09 0.32.11 15.20 14.81

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Lipsanen Maija LipTa KES -
Airaksinen Merja KuoSu KES -
Mäntynen Anne KR EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väänänen Riitta SäynSa 39.19 0.00.00 9.46 9.49
2 Loikkanen Merja SaSu 41.24 0.02.05 8.31 8.33
3 Hyvönen Eija RasPi 49.13 0.09.54 6.42 6.44
Karvonen Pirjo IisVi EIL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauppinen Kyllikki KR 27.53 0.00.00
2 Malkki Sisko SaSu 48.59 0.21.06

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turunen Mirjami KuoSu 25.51 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kirvesmies Annika KuoSu 39.18 0.00.00
2 Rautasalo Iina KR 47.08 0.07.50

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuokka Iida-Liisa IisVi 19.40 0.00.00 35.68 35.11
2 Kärnä Nina SonPa 22.37 0.02.57 28.70 28.24
3 Halonen Aada-Loviisa KuoSu 42.20 0.22.40 14.09 13.87

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kärnä Emmi SonPa 17.18 0.00.00
2 Juntunen Marikki KR 18.24 0.01.06
3 Gretschel Liisa KaSu 21.05 0.03.47
4 Hyvönen Vilma KuoSu 26.36 0.09.18
5 Mukkala Jonna KR 27.33 0.10.15
6 Väisänen Iida-Maria KR 32.06 0.14.48

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rissanen Venny SonPa 10.36 0.00.00
2 Martikainen Aada VierKo 12.44 0.02.08
3 Juntunen Hertta KR 14.29 0.03.53
4 Kärnä Alisa SonPa 14.35 0.03.59
5 Kylmälä Maire SiiRa 19.58 0.09.22
6 Kukkonen Senni IisVi 21.25 0.10.49
7 Väisänen Lila KR 33.30 0.22.54
Koski-Vähälä Lumi SiiRa HYL -
Bykachev Anna KuoSu EIL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lång Emma KuoSu 10.54 0.00.00
2 Malinen Ella KuoSu 11.51 0.00.57
3 Palmu Amanda KuoSu 12.11 0.01.17
4 Kärnä Jonna SonPa 14.16 0.03.22
5 Makkonen Iisa Maria KR 14.39 0.03.45
6 Riissanen Sira KR 15.19 0.04.25
7 Ryynänen Peppi KuoSu 16.06 0.05.12
8 Soininen Sofia KR 18.43 0.07.49
9 Pötry Miia KR 18.59 0.08.05
Bykachev Alisa KuoSu EIL -

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Launonen Riina KuoSu 12.33 0.00.00
2 Karjalainen Reetta KuoSu 13.52 0.01.19
3 Kaartinen Eevi Inkeri KeKaRa 20.43 0.08.10
4 Hämäläinen Siiri KuoSu 23.11 0.10.38
5 Mukkala Janna KR 23.46 0.11.13
6 Siljanen Adonika KuoSu 25.51 0.13.18
Iskanius Kerttu SiiRa EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väänänen Matti NilsNu 27.40 0.00.00 36.92 36.84
2 Butilkin Niilo SäynSa 29.38 0.01.58 34.00 33.93
3 Loikkanen Hannes SaSu 30.42 0.03.02 32.37 32.30
4 Väyrynen Seppo JuuanJä 32.19 0.04.39 30.32 30.25
5 Voutilainen Ilkka SuoVa 33.00 0.05.20 29.27 29.21
6 Hyvönen Markku RasPi 33.37 0.05.57 28.32 28.26
7 Huuhka Matti SaSu 34.24 0.06.44 27.27 27.21
8 Antikainen Raimo KuoSu 35.35 0.07.55 25.97 25.91
9 Halonen Pauli SäynSa 37.23 0.09.43 24.35 24.29
10 Mäkinen Juhani KeKaRa 42.18 0.14.38 21.19 21.14
11 Heinonen Kari KuoSu 50.36 0.22.56 17.44 17.40
Matilainen Juhani NilsNu EIL -
Miettinen Kauko SuoVa HYL -