FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Pikku-Syöte suunnistus keskimatka (lähikilpailu)
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koirikivi Anssi RasTiimi 38.47 0.00.00 74.54 73.65
2 Alasuvanto Joni KaJu 42.20 0.03.33 67.27 66.46
3 Karppinen Timo Pohjant 42.58 0.04.11 65.26 64.48
4 Asikainen Vesa KaJu 48.22 0.09.35 57.08 56.40
5 Kuusikko Miska Pohjant 48.54 0.10.07 55.57 54.91
6 Pajunen Jere KR 50.18 0.11.31 53.16 52.53
7 Hagström Fredrik Brahe 58.04 0.19.17 45.31 44.76
8 Juola Saku KaJu 58.38 0.19.51 44.13 43.60
9 Hyyppä Jarmo Pohjant 58.49 0.20.02 43.25 42.74
10 Koirikivi Riku Pohjant 1.04.09 0.25.22 38.98 38.52
11 Niemelä Paavo Pohjant 1.05.22 0.26.35 37.59 37.14
Ukkola Sakari Pohjant EIL -
Gretschel Eino KEV EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Harlamow Kim KoS 49.45 0.00.00 41.21 38.48
2 Viippola Ilpo OuTa 53.54 0.04.09 37.22 34.75
3 Määttä Jari KemijU 1.00.58 0.11.13 32.19 30.05
4 Harila Esko HS 1.01.55 0.12.10 30.99 28.93
5 Jeskanen Juha HaHe 1.07.48 0.18.03 27.65 25.81
6 Hokkanen Matti Pohjant 1.15.05 0.25.20 24.38 22.76
Rapo Mikko S-2000 EIL -
Saari Aki HaHe KES -
Similä Jouni Pohjant HYL -
Karppinen Mikko Pohjant EIL -
Järvelin Marko PeRa EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lauri Hannu OH 43.16 0.00.00 41.07 41.22
2 Konttajärvi Seppo VePo 52.39 0.09.23 32.48 32.61
3 Härkönen Antti PudU 54.37 0.11.21 30.09 30.21
4 Vilppola Arto AlatPi 55.24 0.12.08 28.47 28.57
5 Luodonpää Risto AlatPi 1.20.37 0.37.21 18.74 18.81
Sillanpää Tommi Pohjant EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vartiainen Börje KR 34.58 0.00.00 35.46 34.84
2 Heikka Markku ONMKY 40.01 0.05.03 30.06 29.53
3 Karjalainen Pasi Pohjant 47.39 0.12.41 24.46 24.03
4 Kotila Harri YlikNM 54.12 0.19.14 20.82 20.45
5 Tahkola Tapio KEV 1.05.17 0.30.19 16.72 16.42
6 Määttä Anse PosPy 1.06.00 0.31.02 15.97 15.69

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hanhela Mauno HaHe 42.41 0.00.00 33.28 33.11
2 Puurunen Reijo OuTa 1.07.23 0.24.42 19.50 19.40
3 Juutinen Hannu Pohjant 1.09.22 0.26.41 17.41 17.32
Kinnunen Raimo Pohjant EIL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haatainen Matti Iisu 1.40.46 0.00.00

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Paakkolanvaara Kalle OSVA 28.53 0.00.00
2 Lifflander Jesse SalRe 42.56 0.14.03
3 Lauri Heikki OH 47.08 0.18.15
Ukkola Santeri Pohjant HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Viippola Veeti OuTa 10.58 0.00.00
2 Westerholm Lauri Pohjant 14.36 0.03.38
3 Paakkolanvaara Ilpo OSVA 17.25 0.06.27
4 Seväkivi Heikki LaiVe 19.20 0.08.22

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nifakina Julia TaivKu 47.33 0.00.00 49.11 47.94
2 Asikainen Satu RasKu 55.03 0.07.30 41.51 40.52
3 Jaatinen Ilona Pohjant 58.09 0.10.36 38.44 37.52
4 Skog Henna HiKi 1.01.15 0.13.42 35.67 34.82
5 Kuusrainen Anni KoskRi 1.13.15 0.25.42 29.15 28.45
6 Impiö Tiia Pohjant 1.24.02 0.36.29 24.81 24.22
7 Päkkilä Suvi HaHe 1.25.09 0.37.36 23.90 23.33
8 Sergejeff Kati Iisu 1.47.46 1.00.13 18.42 17.98

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karppinen Satu YlikNM 53.55 0.00.00 43.92 41.28
2 Lithovius Anna-Riikka OSVA 59.21 0.05.26 38.90 36.56
3 Frant Nina S-2000 59.39 0.05.44 37.72 35.44
4 Ryytty Mervi Pohjant 1.04.33 0.10.38 33.94 31.89
5 Aalto Pirjo Pohjant 1.04.41 0.10.46 32.95 30.96
6 Hokkanen Anni Pohjant 1.07.55 0.14.00 30.51 28.67
7 Sillanpää Elina Pohjant 1.30.58 0.37.03 22.13 20.79

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haataja Mirka YlikNM 51.29 0.00.00 33.92 33.67
2 Kosamo Maire PudU 1.05.29 0.14.00 24.67 24.49
3 Aikio Outi Pohjant 1.11.01 0.19.32 20.90 20.75
Rajander Tuula KaSu EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusikko Kiia Pohjant 40.25 0.00.00
2 Saari Annalotta HaHe 50.00 0.09.35

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Similä Helmiina Pohjant 26.25 0.00.00
2 Heikkinen Aada Pohjant 30.01 0.03.36
3 Anttila Ilona Pohjant 32.47 0.06.22
4 Hokkanen Liina Pohjant 35.49 0.09.24
5 Pihlajaniemi Aini Pohjant 36.09 0.09.44
6 Kangas Siiri OSVA 43.04 0.16.39
Päkkilä Venla HaHe HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hokkanen Hilma Pohjant 16.57 0.00.00
2 Kangas Inga Pohjant 18.34 0.01.37
3 Eilola Jenna Pohjant 20.06 0.03.09
4 Ryytty Elena Pohjant 22.21 0.05.24