FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Rakas-rastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suutari Matti VeVe 33.38 0.00.00 72.07 69.62
2 Sopo Aleksi Navi 35.10 0.01.32 67.63 65.34
3 Lakanen Jonne LappRi 35.53 0.02.15 65.01 62.81
4 Weckman Janne VeVe 37.23 0.03.45 61.19 59.11
5 Manninen Marko Navi 40.43 0.07.05 55.06 53.20
6 Asikainen Pasi JoKu 50.36 0.16.58 43.41 41.94
7 Kauppila Tomi VeVe 51.17 0.17.39 41.95 40.52
8 Launio Teemu JoKu 57.05 0.23.27 36.89 35.64
Nisonen Antti Navi KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Torniainen Heikki LappRi 37.33 0.00.00 29.70 29.70
2 Aspelund Kalle JoKu 45.31 0.07.58 22.66 22.66
3 Ovaska Panu LuuRa 53.31 0.15.58 17.71 17.71

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pokela Jukka LuuRa 36.29 0.00.00 38.11 37.71
2 Ruotsalainen Ville LappRi 37.39 0.01.10 35.08 34.71
3 Hietanen Aki SKVuoksi 42.19 0.05.50 29.57 29.26
4 Lahtinen Miika ORa 44.30 0.08.01 26.56 26.28
Norema Simo KyS EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lilja Arto AnttU 34.41 0.00.00 58.64 55.63
2 Hytönen Harri RaVa 34.46 0.00.05 57.70 54.74
3 Husu Heikki SKVuoksi 34.59 0.00.18 56.55 53.65
4 Saarela Jarno KyS 36.00 0.01.19 54.18 51.40
5 Kaplas Jarkko JoKu 37.33 0.02.52 51.21 48.58
6 Tonder Mika SKVuoksi 39.20 0.04.39 48.18 45.71
7 Karvonen Ossi KS 41.07 0.06.26 45.42 43.09
8 Korhonen Kai SKVuoksi 43.35 0.08.54 42.21 40.04
9 Kiintola Jarno KS 44.13 0.09.32 40.98 38.88
10 Nurmiainen Jouko Raseborg 48.13 0.13.32 37.00 35.10
11 Miikki Jussi SKVuoksi 50.31 0.15.50 34.77 32.99
12 Salo Jukka KuUS 1.01.57 0.27.16 27.91 26.47

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tielinen Vesa LuuRa 30.13 0.00.00 46.68 44.93
2 Poikonen Pasi JoKu 34.29 0.04.16 39.88 38.39
3 Suutari Simo VeVe 35.02 0.04.49 38.25 36.82
4 Ranki Jussi SKVuoksi 35.16 0.05.03 37.00 35.61
5 Neuvonen Janne LuuRa 35.25 0.05.12 35.84 34.50
6 Tonteri Heikki KS 36.06 0.05.53 34.19 32.91
7 Sippu Visa InkTe 43.43 0.13.30 27.42 26.40

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kotro Petri KaaRa 27.48 0.00.00 47.00 44.63
2 Mattinen Reijo JoKu 33.51 0.06.03 37.78 35.87
3 Ovaska Heikki LuuRa 37.58 0.10.10 32.94 31.28
4 Ojalainen Kari SKVuoksi 39.55 0.12.07 30.63 29.08
5 Heikkinen Jussi EsSu 39.56 0.12.08 29.92 28.41
6 Hakuli Kari KeU 45.11 0.17.23 25.82 24.52
7 Myllys Jussi ORa 54.45 0.26.57 20.80 19.75
Koskivirta Eero EKSu KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Kari-Veli HauSi 28.27 0.00.00 47.49 46.06
2 Hyppänen Timo EKSu 30.34 0.02.07 43.46 42.15
3 Kosonen Hannu ORa 30.45 0.02.18 42.47 41.19
4 Karamo Jouko HS 32.07 0.03.40 39.96 38.76
5 Markku Jouni MulPa 33.34 0.05.07 37.56 36.43
6 Kylliäinen Seppo LappRi 36.16 0.07.49 34.15 33.12
7 Lavonen Hannu MiehVi 36.25 0.07.58 33.39 32.38
8 Karlsson Henrik KuUS 46.29 0.18.02 25.67 24.90
9 Vainikka Jari Pihkan 49.23 0.20.56 23.71 23.00
10 Peni Hannu KS 52.26 0.23.59 21.90 21.24
Martiskainen Juho SKVuoksi EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Torniainen Ari LappRi 30.07 0.00.00 41.44 40.94
2 Töyrylä Teuvo VeVe 31.34 0.01.27 38.94 38.48
3 Lehto Jarmo VeVe 35.40 0.05.33 33.94 33.54
4 Vartiainen Aarne RAPSU 38.00 0.07.53 31.36 30.99
5 Hirvikallio Lassi LuuRa 38.37 0.08.30 30.38 30.02
6 Kyckling Aki LappRi 40.31 0.10.24 28.49 28.15
7 Maajärvi Esa LappRi 41.00 0.10.53 27.70 27.37
8 Turkka Esko KS 43.02 0.12.55 25.95 25.65
9 Karvonen Paavo IisVi 43.14 0.13.07 25.40 25.10
10 Värtö Simo JoKu 43.34 0.13.27 24.78 24.48
11 Pulli Martti LappRi 46.42 0.16.35 22.71 22.44

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Töyrylä Hannu KS 23.16 0.00.00 40.90 40.67
2 Tani Ossi KS 23.56 0.00.40 38.91 38.69
3 Martikainen Sakari KuUS 29.12 0.05.56 31.19 31.02
4 Mäkilä Ilmari EsSu 29.25 0.06.09 30.27 30.10
5 Parjanne Mikko EsSu 30.20 0.07.04 28.68 28.52
6 Kyckling Veli-Matti HS 31.29 0.08.13 26.99 26.84
7 Nurmiainen Juha LuuRa 34.31 0.11.15 24.02 23.89
Nisonen Tapani Navi HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakala Pekka KS 28.31 0.00.00 33.59 32.94
2 Valtonen Pekka JoKu 30.57 0.02.26 30.02 29.44
3 Kemppi Jorma Navi 32.50 0.04.19 27.43 26.90
4 Kykkänen Herkko KaaRa 35.54 0.07.23 24.28 23.81
5 Pöyhiä Jorma JoKu 36.47 0.08.16 22.92 22.48
Lehtonen Matti PiVe HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kilo Esko LappRi 26.49 0.00.00 35.03 34.20
2 Karnaattu Mauri KS 27.20 0.00.31 31.79 31.04
3 Salmi Tarmo JoKu 33.48 0.06.59 23.63 23.06

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suutari Veikko JoKu 28.23 0.00.00
2 Markku Kalevi MulPa 1.10.09 0.41.46
Ranta Esko LS-37 EIL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautio Juho JoKu 36.38 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vepsäläinen Onni KS 28.08 0.00.00 29.05 26.00
2 Tonteri Tuomas KS 29.08 0.01.00 26.65 23.85
3 Rytkö Olli VeVe 33.25 0.05.17 22.01 19.70
4 Kaipia Sampo LappRi 45.44 0.17.36 15.19 13.60
Seppälä Matias KyS EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Suomalainen Vilho LappRi 18.39 0.00.00
2 Turunen Juho LappRi 20.39 0.02.00
3 Pylvänäinen Jere KS 20.43 0.02.04
4 Ojalainen Matias SKVuoksi 21.16 0.02.37
5 Pajari Antti SKVuoksi 22.28 0.03.49
Takanen Eetu VeVe KES -
Rytkö Elias VeVe KES -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Närhi Eetu AnttU 14.49 0.00.00
2 Lintunen Aapo RaKaS 17.11 0.02.22
3 Kiintola Eemil KS 17.28 0.02.39
4 Karvonen Tatu KS 19.26 0.04.37
5 Simola Viljo LuuRa 22.12 0.07.23
6 Lindstedt Otto Navi 41.56 0.27.07

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korhonen Veikka SKVuoksi 13.44 0.00.00
2 Kivelä Veikko RaKaS 15.16 0.01.32
3 Pohjalainen Olli VeVe 16.09 0.02.25
4 Jauho Eelis LappRi 17.08 0.03.24
5 Karvonen Elmo KS 18.40 0.04.56
6 Lintunen Elmo RaKaS 20.34 0.06.50
7 Pulkkinen Elmo RaKaS 22.41 0.08.57
Asikainen Viljami JoKu KES -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Suomalainen Veikka LappRi 14.49 0.00.00

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pokkinen Tuomas LappRi 11.49 0.00.00
2 Jauho Topias LappRi 14.12 0.02.23
3 Pohjalainen Veikka VeVe 14.16 0.02.27
4 Ovaska Tatu LuuRa 14.37 0.02.48
5 Topra Janne LappRi 14.49 0.03.00
6 Sopanen Matias LappRi 19.11 0.07.22
Karjalainen Oliver KS EIL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haikonen Henna-Riikka AnttU 33.45 0.00.00 78.65 75.65
2 Schoultz von Katja PIF 33.59 0.00.14 76.94 74.00
3 Moilanen Anna KR 38.28 0.04.43 66.94 64.38
4 Pylvänäinen Henna KS 39.48 0.06.03 63.69 61.26
5 Ovaska Jenni KR 43.13 0.09.28 57.74 55.53
6 Lilja Salla AnttU 43.48 0.10.03 56.06 53.92
7 Mattinen Lotta JoKu 45.55 0.12.10 52.61 50.60
8 Vainikka Kaisa KS 47.09 0.13.24 50.39 48.46
9 Vesikko Venla JoKu 48.01 0.14.16 48.65 46.79
10 Nurmilaukas Iiris LuuRa 51.29 0.17.44 44.60 42.90
Kilpeläinen Elina VeVe KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turkka Saara KS 37.36 0.00.00
2 Simola Anni LuuRa 39.27 0.01.51

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehtikangas Katri KS 31.36 0.00.00 35.20 35.20
2 Weckman Sanna VeVe 33.10 0.01.34 32.28 32.28
3 Seppä Marjaana LuuRa 42.19 0.10.43 24.31 24.31
4 Ruotsalainen Saara LappRi 49.09 0.17.33 20.09 20.09
5 Vepsäläinen Tiina KyS 49.18 0.17.42 19.18 19.18

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laukkanen Marja KS 30.52 0.00.00 59.16 58.12
2 Huusari Heidi InkTe 39.09 0.08.17 45.48 44.68
3 Wolff Charlotta Raseborg 42.22 0.11.30 40.95 40.22
4 Khadgi Mari-Sisko JoKu 44.09 0.13.17 38.26 37.58
5 Salminen Jonna KuUS 1.02.30 0.31.38 26.29 25.83
6 Kiintola Susanna KS 1.04.49 0.33.57 24.65 24.22
7 Friari Päivi SKVuoksi 1.39.51 1.08.59 15.54 15.27

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tonder Marja AlatPi 31.51 0.00.00 51.68 49.16
2 Kotro Pia KyS 41.46 0.09.55 37.93 36.08
3 Tonder Mari SKVuoksi 44.25 0.12.34 34.28 32.61
4 Liikonen Sari RaVa 51.00 0.19.09 28.64 27.25
5 Hakuli Mia KeU 54.57 0.23.06 25.46 24.22
Pulli Tessa LappRi EIL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juutilainen Virpi SKVuoksi 35.04 0.00.00
2 Kinnunen Virpi ORa 50.03 0.14.59

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kattelus Helena KS 32.27 0.00.00 39.71 39.69
2 Kattelus Airi KS 32.42 0.00.15 37.93 37.91
3 Lehto Ulla KyS 40.40 0.08.13 29.31 29.30
4 Karvonen Pirjo IisVi 45.29 0.13.02 25.14 25.13
5 Parjanne Marja-Liisa EsSu 46.38 0.14.11 23.49 23.48

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kinnunen Jutta ORa 38.28 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lantta Tinja LappRi 31.17 0.00.00 50.76 47.79
2 Neuvonen Venla LuuRa 35.12 0.03.55 43.42 40.88
3 Laitimo Maija JoKu 38.04 0.06.47 38.59 36.33
4 Lavonen Sanni MiehVi 39.28 0.08.11 35.71 33.62
5 Kaplas Kerttu JoKu 43.30 0.12.13 31.03 29.21
Ripatti Mona JoKu EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hirvikallio Saara LuuRa 31.40 0.00.00 47.24 44.62
2 Hyytiäinen Miina KS 32.03 0.00.23 44.93 42.44
3 Lilja Hilma AnttU 44.50 0.13.10 30.86 29.15
4 Kiintola Emilia KS 56.44 0.25.04 23.40 22.10
5 Saar Tiia Navi 1.02.06 0.30.26 20.48 19.34
Outinen Katariina KyS EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mäki-Hokkonen Anni RaKaS 17.29 0.00.00
2 Lindholm Siiri ORa 18.52 0.01.23
3 Lintunen Venla RaKaS 19.21 0.01.52
4 Ruotsalainen Emma LappRi 19.48 0.02.19
5 Liukkonen Veera AnttU 24.24 0.06.55
6 Auvinen Senja AnttU 29.47 0.12.18
7 Kaplas Martta JoKu 40.29 0.23.00
Huuhko Riikka LuuRa EIL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hietanen Silja SKVuoksi 22.56 0.00.00
2 Pylkkö Kerttu-Liisa LuuRa 23.52 0.00.56
3 Nurmiainen Elsa Raseborg 28.27 0.05.31
4 Lilja Eevi AnttU 53.44 0.30.48
Saar Sini Navi KES -
Tonder Ilona SKVuoksi KES -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Weckman Venla VeVe 15.52 0.00.00
2 Vepsäläinen Elsa KyS 16.11 0.00.19
3 Takanen Tiitu VeVe 16.34 0.00.42
4 Ruotsalainen Elina LappRi 17.04 0.01.12
5 Kaplas Elsa JoKu 21.26 0.05.34
6 Heikkinen Emmi RaKaS 22.54 0.07.02
7 Seppälä Sofia KyS 24.06 0.08.14
8 Mononen Linda KR 24.52 0.09.00

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rahkonen Janni-Maria LuuRa 11.57 0.00.00
2 Lindholm Lotta ORa 14.49 0.02.52
3 Parkko Nella LuuRa 25.39 0.13.42
Tyni Veera VeVe EIL -
Liukkonen Iiris AnttU HYL -
Suhonen Maija AnttU HYL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Weckman Selma VeVe 10.33 0.00.00
2 Mononen Amanda KR 12.39 0.02.06
3 Miikki Senni SKVuoksi 13.12 0.02.39
4 Asikainen Milja JoKu 14.00 0.03.27
5 Laitinen Lilja KS 15.43 0.05.10
6 Kortelainen Tara RaKaS 15.53 0.05.20
7 Heikkinen Essi RaKaS 17.31 0.06.58
8 Tyni Ellen VeVe 18.58 0.08.25
Hirvikallio Ella LuuRa EIL -