FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
SM-kilpailu, pitkä matka + WRE-osakilpailu
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 36
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tunis Staffan IF Femma 1.24.48 0.00.00 102.50
2 Saarela Ville-Petteri Keminmaa 1.26.30 0.01.42 100.05
3 Häkkinen Janne Suunta J 1.28.00 0.03.12 97.93
4 Linnainmaa Tero Kyrös-Ra 1.28.24 0.03.36 97.06
5 Kiiskinen Petri Rasti-Pi 1.28.38 0.03.50 96.39
6 Pukema Hannu-Pekka Navi 1.28.51 0.04.03 95.73
7 Parkkinen Jarno Navi 1.29.00 0.04.12 95.15
8 Köngäs Teemu Puolanga 1.29.54 0.05.06 93.78
9 Vainio Eero-Matti MS Parma 1.30.49 0.06.01 92.43
10 Urpalainen Jaakko Miehikkä 1.31.00 0.06.12 91.83
11 Honkimaa Antti Espoon S 1.31.17 0.06.29 91.14
12 Turunen Simo SK Vuoks 1.31.25 0.06.37 90.60
13 Sundelin Peter IF Femma 1.32.36 0.07.48 89.04
14 Reponen Tommi Suunta J 1.32.40 0.07.52 88.57
14 Siponen Markku Rasti-Pi 1.32.40 0.07.52 88.57
16 Rantala Teemu IF Femma 1.33.55 0.09.07 86.60
17 Niskanen Teemu Ounasvaa 1.34.13 0.09.25 85.93
18 Niemi Pekka Kankaanp 1.34.34 0.09.46 85.22
19 Laurila Jussi Jalasjär 1.37.00 0.12.12 82.70
20 Jutila Juuso Kankaanp 1.40.17 0.15.29 79.62
21 Väyrynen Ville Rasti-Pi 1.42.12 0.17.24 77.76
21 Kaskinen Kare Ulvilan 1.42.12 0.17.24 77.76
23 Pökälä Samuel Asikkala 1.42.27 0.17.39 76.84
24 Salmenoja Samuli MS Parma 1.43.43 0.18.55 75.54
25 Oikarinen Lauri Suunta J 1.44.25 0.19.37 74.68
26 Ekonoja Antti Pellon P 1.46.02 0.21.14 73.19
27 Brunell Filip IF Minke 1.47.37 0.22.49 71.77
28 Wik Tony IF Minke 1.47.40 0.22.52 71.39
29 Saarinen Timo Valkeako 1.48.00 0.23.12 70.82
30 Liukkala Jaakko Hauhon S 1.48.13 0.23.25 70.34
31 Huusko Samuli Laitasaa 2.00.00 0.35.12 63.12
32 Viholainen Joona Suunta J 2.05.49 0.41.01 59.91
33 Raitoharju Matti Rasti-Lu 2.12.36 0.47.48 56.56
34 Saari Tatu Suunta-S 2.21.36 0.56.48 52.70
35 Bruguière André Rasti-No 2.28.18 1.03.30 50.07
Leinonen Lauri Navi KES -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 38
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Anttila Liisa Koovee 1.02.02 0.00.00 100.57
2 Reponen Milka Haapamäe 1.02.22 0.00.20 99.63
3 Koskela Salla Lounais- 1.02.26 0.00.24 99.12
4 Mörsky Sonja Haapamäe 1.03.09 0.01.07 97.59
5 Pesu Mervi Rajamäen 1.04.21 0.02.19 95.38
6 Hakala Eeva-Liisa Kortesjä 1.04.51 0.02.49 94.25
7 Hara Marika Koovee 1.06.32 0.04.30 91.49
8 Turunen Marjut SK Vuoks 1.06.38 0.04.36 90.97
9 Kempas Laura Epilän E 1.07.08 0.05.06 89.92
10 Honkimaa Anni Espoon S 1.07.28 0.05.26 89.10
11 Närhi Anna Jämsän R 1.07.48 0.05.46 88.29
12 Toiviainen Anni SK Vuoks 1.08.20 0.06.18 87.23
13 Tunis Pernilla IF Femma 1.08.32 0.06.30 86.60
14 Laitinen Kaisa Ounasvaa 1.08.57 0.06.55 85.71
15 Kaskinen Mira Ulvilan 1.09.09 0.07.07 85.10
16 Tallila Tiia Valkeako 1.09.59 0.07.57 83.72
17 Suomalainen Riikka Kouvolan 1.10.34 0.08.32 82.67
18 Vääränen Sari Kouvolan 1.10.41 0.08.39 82.18
19 Niittymäki Johanna Koovee 1.10.42 0.08.40 81.80
20 Kiiskinen Kirsi Kouvolan 1.10.54 0.08.52 81.22
21 Korpi Maarit Lapuan V 1.11.11 0.09.09 80.54
22 Luoma Katja Kouvolan 1.12.11 0.10.09 79.07
23 Tuokko Mari Lammin S 1.12.54 0.10.52 77.95
24 Urpalainen Heli Sonkajär 1.13.12 0.11.10 77.28
25 Papinsaari Heini Kangasal 1.13.47 0.11.45 76.33
26 Suutari Säde Kouvolan 1.16.07 0.14.05 73.66
27 Järveläinen Julia IF Femma 1.16.41 0.14.39 72.78
28 Tahvanainen Venla Espoon S 1.16.58 0.14.56 72.18
29 Rantanen Marja Lammin S 1.17.11 0.15.09 71.65
30 Haga Antonia Ounasvaa 1.17.15 0.15.13 71.27
31 Suomalainen Sari Leppävaa 1.19.12 0.17.10 69.19
32 Lotvonen Milla Laitasaa 1.20.42 0.18.40 67.59
33 Juga Emma Keravan 1.22.35 0.20.33 65.74
34 Pensas Johanna Lappeen 1.25.32 0.23.30 63.18
35 Partanen Ritva Lammin S 1.28.17 0.26.15 60.93
36 Rauhalammi Marja Haapamäe 1.31.59 0.29.57 58.20
37 Lehtiniemi Iisa Savon Su 1.32.01 0.29.59 57.90
Papinsaari Niina Kangasal HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tuomala Misa Suunta J 59.07 0.00.00 89.86
2 Lehtinen Niko Asikkala 1.05.40 0.06.33 80.14
3 Väyrynen Jukka Rasti-Pi 1.06.08 0.07.01 78.82
4 Peltonen Topias Haapamäe 1.08.41 0.09.34 75.17
5 Rantala Antti Kangasal 1.08.54 0.09.47 74.21
6 Laugesaar Tonis Hiidenki 1.09.26 0.10.19 72.92
7 Halme Jussi-Elmeri Tamperee 1.10.54 0.11.47 70.71
8 Seppänen Kari-Pekka Ulvilan 1.13.56 0.14.49 67.14
9 Närvä Tomi Hiidenki 1.15.43 0.16.36 64.90
10 Jutila Jaakko Tamperee 1.21.15 0.22.08 59.87
11 Senttula Tuukka Suunta J 1.23.41 0.24.34 57.53
12 Saari Juho Pohjanky 1.24.32 0.25.25 56.36
13 Haapakoski Heikki Ulvilan 1.27.43 0.28.36 53.75
14 Åman Jonathan OK Botni 1.33.06 0.33.59 50.11
Tauriainen Teemu Kuusamon HYL -
Nenonen Lauri SK Vuoks HYL -
Kotro Tuomas SK Vuoks HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ahola Joonas Navi 51.45 0.00.00 77.35
2 Karppinen Aleksi Laitasaa 53.45 0.02.00 74.11
3 Schroderus Samuli SK Pohja 55.31 0.03.46 71.40
4 Similä Henri SK Vuoks 55.45 0.04.00 70.76
5 Talvinen Arto MS Parma 56.29 0.04.44 69.50
6 Linna Matti Oulaiste 57.00 0.05.15 68.53
7 Rissanen Jiri-Pekka Sonkajär 57.52 0.06.07 67.16
8 Hyppölä Sampo Sotkamon 58.02 0.06.17 66.64
9 Koirikivi Anssi RasTiimi 58.07 0.06.22 66.21
10 Saari Aki Pohjanky 58.25 0.06.40 65.54
11 Sulkula Anton Suunta J 58.28 0.06.43 65.15
12 Ahola Topias Navi 58.29 0.06.44 64.80
13 Bergman Markku Ounasvaa 58.47 0.07.02 64.14
14 Väyrynen Seppo Rasti-Pi 58.53 0.07.08 63.70
15 Tuomala Miro Suunta J 58.54 0.07.09 63.36
16 Korteniemi Jere Pellon P 58.59 0.07.14 62.94
17 Saikko Antti Lappeen 59.56 0.08.11 61.62
18 Rissanen Lari-Antti Sonkajär 1.00.40 0.08.55 60.55
19 Schroderus Santeri SK Pohja 1.01.16 0.09.31 59.64
20 Hiitola Olli Oulaiste 1.01.48 0.10.03 58.82
21 Salopelto Atso SK Vuoks 1.02.05 0.10.20 58.24
22 Lindroth Joona Asikkala 1.02.16 0.10.31 57.75
23 Aikio Severi Kuusamon 1.03.44 0.11.59 56.12
24 Salomaa Antti-Ville Navi 1.04.10 0.12.25 55.44
25 Sundelin Ville Ulvilan 1.05.15 0.13.30 54.22
26 Sopo Aleksi Navi 1.05.49 0.14.04 53.46
27 Holmberg Eetu Ulvilan 1.06.12 0.14.27 52.86
28 Huuha Aleksi Oulaiste 1.11.06 0.19.21 48.94
29 Juhala Riku Ulvilan 1.12.36 0.20.51 47.67
30 Häkkinen Kalle Suunta J 1.14.40 0.22.55 46.09
31 Gustafsson Rasmus Rajamäen 1.19.19 0.27.34 43.14
32 Gustafsson Kristoffer Rajamäen 2.08.52 1.17.07 26.40

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 47
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ojanaho Olli Ounasvaa 40.22 0.00.00 68.83
2 Lönnström Emil OK Orien 42.25 0.02.03 65.29
3 Toivonen Eevert Pirkkala 43.29 0.03.07 63.48
4 Tervala Miska Rastivar 45.19 0.04.57 60.71
5 Heikkilä Tuomas Mäntsälä 45.33 0.05.11 60.20
6 Eerola Teemu Pirkkala 47.21 0.06.59 57.72
7 Toivanen Elmeri Kouvolan 47.30 0.07.08 57.35
8 Härkönen Tommi Kajaanin 47.39 0.07.17 56.98
9 Kiljunen Eemeli Rastivar 49.49 0.09.27 54.32
9 Tynys Joona Kouvolan 49.49 0.09.27 54.32
11 Lindahl Jesper Akilles 49.50 0.09.28 53.94
12 Sevelius Emil OK Orien 51.25 0.11.03 52.10
13 Oikarinen Tuomas Ounasvaa 51.29 0.11.07 51.86
14 Lapila Eero MS Parma 51.48 0.11.26 51.37
15 Lampinen Aaro Mäntsälä 52.12 0.11.50 50.80
16 Sulkula Paulus Suunta J 52.27 0.12.05 50.38
17 Mustonen Pyry Pirkkala 54.04 0.13.42 48.71
18 Ilmonen Aleksi Itä-Päij 54.27 0.14.05 48.20
19 Ollikka Jani Kouvolan 55.18 0.14.56 47.30
20 Mäkelä Joonas Alajärve 56.30 0.16.08 46.13
21 Heinonen Eero MS Parma 56.34 0.16.12 45.92
22 Liikkanen Olli Rastivar 57.18 0.16.56 45.17
23 Palmen Alvar Espoon S 57.54 0.17.32 44.55
24 Puputti Tuomas Hiidenki 58.30 0.18.08 43.93
25 Julkunen Aaro Paimion 58.37 0.18.15 43.69
25 Pajukangas Mikko Kaustise 58.37 0.18.15 43.69
27 Stubb Hannes IK Falke 59.22 0.19.00 42.83
28 Mustonen Vili Pirkkala 1.00.44 0.20.22 41.72
29 Arola Matias Paimion 1.00.58 0.20.36 41.41
30 Huila Joona Hiisiras 1.01.44 0.21.22 40.75
31 Nivala Kari Yliviesk 1.02.10 0.21.48 40.32
32 Rauhala Juha Espoon S 1.03.16 0.22.54 39.48
33 Nurminen Jani Valkeako 1.06.29 0.26.07 37.43
34 Parjanen Joona MS Parma 1.07.55 0.27.33 36.51
35 Jalli Eero MS Parma 1.12.05 0.31.43 34.27
36 Mäkinen Tuukka Lauttaky 1.12.44 0.32.22 33.84
37 Pernu Lari Espoon S 1.13.01 0.32.39 33.59
38 Laajaniemi Lauri Rajamäen 1.14.59 0.34.37 32.58
39 Pernu Jere SK Pohja 1.15.49 0.35.27 32.11
40 Larmala Niko Espoon S 1.21.05 0.40.43 29.91
41 Reijonen Kasperi Porvoon 1.21.33 0.41.11 29.63
42 Koskenmäki Erno Porvoon 1.22.45 0.42.23 29.09
43 Hirvonen Julius Epilän E 1.23.03 0.42.41 28.87
44 Järvinen Ossi Tamperee 1.25.08 0.44.46 28.06
Lammi Aleksi Lapuan V KES -
Saari Joni Pohjanky KES -
Rahkola Mikko Ounasvaa HYL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Valkonen Oona Kangasni 48.22 0.00.00 81.91
2 Hämäläinen Jannina Rajamäen 48.51 0.00.29 80.49
3 Pusa Sanna Haapamäe 49.26 0.01.04 78.94
4 Pajunen Jenna Navi 49.42 0.01.20 77.92
5 Bergman Marjo Ounasvaa 51.20 0.02.58 74.86
6 Räisänen Mira Saloiste 51.31 0.03.09 74.02
7 Närhi Minna Jämsän R 52.36 0.04.14 71.93
8 Suutari Mirka Kouvolan 52.55 0.04.33 70.94
9 Maijala Milla Lapin Ve 53.13 0.04.51 69.98
10 Lotvonen Essi Laitasaa 53.47 0.05.25 68.69
11 Suominen Marika Rajamäen 54.29 0.06.07 67.26
12 Lindroth Mia Asikkala 55.45 0.07.23 65.20
13 Nykänen Sanna Asikkala 57.17 0.08.55 62.94
14 Virjula Laura Navi 57.22 0.09.00 62.33
15 Pökälä Mona Asikkala 1.00.34 0.12.12 58.54
16 Vahvelainen Salla Tamperee 1.02.00 0.13.38 56.71
17 Tani Leena Kouvolan 1.03.57 0.15.35 54.52
18 Korpi Paula Lapuan V 1.06.13 0.17.51 52.20
19 Riihimäki Anna Asikkala 1.09.16 0.20.54 49.47
20 Venesmäki Johanna Kankaanp 1.13.40 0.25.18 46.12
21 Heiskanen Sirja Kangasni 1.14.07 0.25.45 45.44

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Oikarinen Suvi Ounasvaa 41.55 0.00.00 81.38
2 Valkonen Viivi Kangasni 46.17 0.04.22 73.24
3 Sassi-Päkkilä Liisa SK Pohja 46.42 0.04.47 72.13
4 Itkonen Siiri Lapin Ve 47.08 0.05.13 71.02
5 Korhonen Julia Raja-Kar 50.01 0.08.06 66.50
6 Sundqvist Ellinor IF Minke 50.10 0.08.15 65.87
7 Rautasalo Essi Kalevan 50.38 0.08.43 64.84
8 Hakala Helena Kortesjä 50.47 0.08.52 64.23
9 Lehto Hanna Lapuan V 51.18 0.09.23 63.17
10 Heiskanen Terhi Sonkajär 51.26 0.09.31 62.59
11 Hyyrynen Noora Kouvolan 52.05 0.10.10 61.40
12 Lehto Jenna Lapuan V 52.40 0.10.45 60.32
13 Heikkilä Venla Mäntsälä 52.54 0.10.59 59.65
14 Aho Petra Navi 53.37 0.11.42 58.45
15 Jokela Emmi Suunta-S 55.22 0.13.27 56.22
16 Järvinen Noora Saloiste 59.33 0.17.38 51.91
17 Nivala Jenna-Maria Yliviesk 1.00.17 0.18.22 50.93
18 Sandroos Lotta Rastikar 1.03.28 0.21.33 48.04
19 Haapakoski Tiina Rastikar 1.03.30 0.21.35 47.68
20 Mäntylä Tanja Kuortane 1.04.49 0.22.54 46.38
21 Kanko Ruut Koovee 1.07.43 0.25.48 44.08
22 Isolähteenmäki Pia Rastikar 1.08.33 0.26.38 43.23
23 Sandelin Caroline Närpes O 1.09.25 0.27.30 42.38
24 Rehn Nelli Lynx 1.13.52 0.31.57 39.54
Hannila Henna Suunta 2 KES -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lahtinen Krista Rajamäen 40.02 0.00.00 62.45
2 Juutilainen Sonia SK Vuoks 40.41 0.00.39 61.11
3 Nenonen Liisa SK Vuoks 41.02 0.01.00 60.25
4 Näsi Juliaana SK Pohja 41.44 0.01.42 58.91
5 Kotila Laura Ounasvaa 41.47 0.01.45 58.50
6 Klemettinen Veera Suunta J 42.30 0.02.28 57.19
7 Juva Jonna Angelnie 43.34 0.03.32 55.47
8 Suutari Tuuli Kouvolan 43.37 0.03.35 55.09
9 Kontkanen Ronja Pirkkala 43.39 0.03.37 54.73
10 Similä Roosa SK Vuoks 44.14 0.04.12 53.69
11 Näsi Aurora SK Pohja 46.10 0.06.08 51.15
12 Ekström Hanne-Line MS Parma 47.01 0.06.59 49.92
13 Nurminen Jutta Valkeako 47.55 0.07.53 48.70
14 Puikkonen Janika Suunta J 48.44 0.08.42 47.60
15 Ek Rebecca IF Minke 48.56 0.08.54 47.12
16 Saalo Hanna-Mari Mäntsälä 49.03 0.09.01 46.72
17 Nummela Liinu Mäntsälä 50.38 0.10.36 44.99
18 Plit Heidi Lynx 51.09 0.11.07 44.26
19 Ståhlberg Emilia Espoon S 51.24 0.11.22 43.78
20 Halla-aho Emma Himangan 51.35 0.11.33 43.35
21 Haltia Riikka Rajamäen 52.32 0.12.30 42.30
22 Pihlajamaa Susanna Yliviesk 57.27 0.17.25 38.44
23 Vehomäki Varpu Olavin R 59.27 0.19.25 36.91
24 Pihlajamaa Riikka Yliviesk 59.32 0.19.30 36.63
25 Rinta-Koski Aino Vaasan S 1.03.11 0.23.09 34.29
26 Kivilaakso Anni Lynx 1.03.12 0.23.10 34.06
27 Gustafsson Freia Rajamäen 1.03.25 0.23.23 33.73
28 Åman Mathilda OK Botni 1.09.56 0.29.54 30.39

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Partanen Tapani Hyvinkää 59.18 0.00.00 88.32
2 Urpalainen Jarkko Miehikkä 1.00.08 0.00.50 86.41
3 Asikainen Pasi Joutseno 1.02.20 0.03.02 82.70
4 Virkki Janne Haapamäe 1.02.22 0.03.04 81.99
5 Häkkinen Mika Hiilto 1.03.22 0.04.04 80.04
6 Riissanen Jani Espoon A 1.05.01 0.05.43 77.38
7 Hannuksela Jari Suunta 2 1.07.13 0.07.55 74.23
8 Ruutiainen Tomi Savon Su 1.10.28 0.11.10 70.22
9 Peltonen Tommi Jämsän R 1.10.36 0.11.18 69.50
10 Koski Eero Ylistaro 1.11.13 0.11.55 68.32
11 Nisula Marko Teuvan R 1.11.58 0.12.40 67.03
12 Vapa Marko Suunta 2 1.15.30 0.16.12 63.35
13 Jonkka Jari Rastikar 1.17.33 0.18.15 61.14
14 Myllärinen Aki Joutseno 1.18.36 0.19.18 59.80
15 Asikainen Saku Hiisiras 1.22.57 0.23.39 56.16
16 Myllymäki Jyri Vetelin 1.33.54 0.34.36 49.17
Vainiomäki Samuel Suunta-S HYL -
Salo Markus Punkalai HYL -
Pinola Jukka Kalajoen HYL -
Nurminen Joonas Jämsän R HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Saari Petri Pohjanky 1.01.33 0.00.00 84.05
2 Viippola Ilpo Suunta 2 1.02.02 0.00.29 82.94
3 Pesu Raino Lounais- 1.02.41 0.01.08 81.62
4 Salo Mikael OK Orien 1.04.30 0.02.57 78.87
5 Tuliniemi Harri Lappeen 1.04.45 0.03.12 78.12
6 Junnikkala Kalle Kalajoen 1.05.46 0.04.13 76.48
7 Hannula Markus Mäntsälä 1.05.47 0.04.14 76.02
8 Moisio Petri Saarijär 1.06.35 0.05.02 74.68
9 Oja Hannu Kalajoen 1.06.54 0.05.21 73.89
10 Niemelä Ville Hiilto 1.09.50 0.08.17 70.38
11 Partanen Jussi Hiilto 1.13.08 0.11.35 66.81
12 Toivanen Samuli Luumäen 1.13.15 0.11.42 66.31
13 Klemettinen Vesa Suunta J 1.14.15 0.12.42 65.03
14 Marttinen Teijo Navi 1.14.43 0.13.10 64.24
15 Hankaniemi Tomi Punkalai 1.16.29 0.14.56 62.38
16 Kaario Kimmo Itä-Päij 1.17.17 0.15.44 61.36
17 Hytönen Harri Rastivar 1.19.14 0.17.41 59.49
18 Kamila Kai Suunta J 1.19.32 0.17.59 58.90
19 Haapakangas Marko Hiilto 1.20.32 0.18.59 57.82
20 Hiltula Hannu Pudasjär 1.22.56 0.21.23 55.80
21 Lapila Pekka MS Parma 1.22.58 0.21.25 55.43
22 Leppäniemi Esa Vetelin 1.27.53 0.26.20 52.00
23 Saari Marko Länsi-La 1.27.58 0.26.25 51.62
24 Savolainen Tomi Rastiket 1.30.27 0.28.54 49.89
25 Juva Mika Muurlan 1.35.06 0.33.33 47.15
26 Hirvonen Petri Epilän E 1.48.18 0.46.45 41.14
27 Isokangas Tuomo Alajärve 1.58.46 0.57.13 37.27
Kankaanpää Vesa OK77 HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Virtanen Antti Tarpian 51.14 0.00.00 77.41
2 Tervala Mika Lounais- 51.33 0.00.19 76.59
3 Tielinen Vesa Luumäen 54.06 0.02.52 72.66
4 Kotro Petri Kaakon R 54.44 0.03.30 71.50
5 Tuomala Jyrki Suunta J 56.02 0.04.48 69.53
6 Savikko Olli Tarpian 58.15 0.07.01 66.58
7 Wikblom Tomas IF Minke 58.44 0.07.30 65.74
8 Gynther Kimmo Itä-Häme 59.05 0.07.51 65.05
9 Similä Juha SK Vuoks 59.14 0.08.00 64.59
10 Luukkonen Mika SK Vuoks 1.02.29 0.11.15 60.95
11 Heinilä Hannu Rastivar 1.02.52 0.11.38 60.30
12 Kuoppala Esa Rasti-Ku 1.03.08 0.11.54 59.77
13 Vehkamäki Tero Kankaanp 1.03.19 0.12.05 59.32
14 Tuokko Jyrki Rastivar 1.03.31 0.12.17 58.86
15 Heinola Ari Kaakon R 1.03.33 0.12.19 58.55
16 Juvakka Pekka Suunta J 1.04.13 0.12.59 57.67
17 Nurmela Timo Rasti-Ku 1.05.16 0.14.02 56.48
18 Kiljunen Juha Rastivar 1.06.03 0.14.49 55.54
19 Aho Ismo Navi 1.12.18 0.21.04 50.50
20 Raudus Timo Eksymä 1.12.47 0.21.33 49.92
21 Veijola Harri Lammin S 1.12.53 0.21.39 49.61
22 Ilmonen Matti Itä-Päij 1.14.14 0.23.00 48.48
23 Autero Janne Rasti-No 1.14.43 0.23.29 47.93
24 Huuhka Jouko Kankaanp 1.16.38 0.25.24 46.50
25 Palmen Henrik Espoon S 1.18.12 0.26.58 45.35
26 Paasi Jaakko Tamperee 1.19.06 0.27.52 44.61
27 Laasanen Juha Laihian 1.19.58 0.28.44 43.91
28 Hannila Petri Suunta 2 1.21.59 0.30.45 42.61
29 Lyyluoma Pasi Teuvan R 1.25.07 0.33.53 40.84
30 Ekström Thomas MS Parma 1.25.59 0.34.45 40.22
31 Lindahl Anders Akilles 1.28.42 0.37.28 38.79
32 Piirainen Jyrki Raisu Lu 1.30.42 0.39.28 37.75
33 Kinnari Jukka Suunta J 1.31.02 0.39.48 37.42
Nivala Jarmo Yliviesk HYL -
Lyytikäinen Petri Lappeen HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 34
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Juutilainen Anssi SK Vuoks 46.05 0.00.00 72.20
2 Määttä Kimmo Ounasvaa 47.30 0.01.25 69.73
3 Maunuksela Jari Tarpian 47.41 0.01.36 69.15
4 Mäkinen Seppo Suunta 2 49.15 0.03.10 66.64
5 Sippola Asko Kuortane 49.25 0.03.20 66.11
6 Haapasalmi Eero Ounasvaa 49.40 0.03.35 65.47
7 Martikainen Pasi Haapamäe 51.00 0.04.55 63.46
8 Vantaala Jouni Lammin S 51.20 0.05.15 62.76
9 Heiskanen Hannu Sonkajär 51.32 0.05.27 62.22
10 Turunen Matti Rasti-Pi 51.39 0.05.34 61.79
11 Koskinen Juha Jalasjär 52.02 0.05.57 61.04
12 Mäkipää Kalevi Epilän E 53.01 0.06.56 59.62
13 Salonen Timo Valkeako 53.51 0.07.46 58.42
14 Oikarinen Jarmo Tamperee 55.12 0.09.07 56.72
15 Enroth Ari Rajamäen 55.47 0.09.42 55.85
16 Ovaska Pertti Epilän E 56.08 0.10.03 55.23
17 Laine Markku Mäntsälä 57.21 0.11.16 53.80
18 Sipola Velu Suunta 2 57.40 0.11.35 53.24
19 Hirvonen Kai Navi 57.45 0.11.40 52.90
20 Koskivirta Eero Kaakon R 58.04 0.11.59 52.35
21 Oinaskallio Erkki Rajamäen 58.05 0.12.00 52.08
22 Nyholm Thomas OK Orien 58.08 0.12.03 51.77
23 Kaikkonen Hannu Saloiste 58.14 0.12.09 51.42
24 Autio Matti Suunta J 58.56 0.12.51 50.56
25 Ala-Sankila Jari Mäntän S 59.57 0.13.52 49.45
26 Bäck Mikael IF Femma 1.04.51 0.18.46 45.48
27 Vainio Asko MS Parma 1.07.16 0.21.11 43.62
28 Honkimaa Ari Espoon S 1.10.29 0.24.24 41.41
29 Nummela Arto Mäntsälä 1.10.35 0.24.30 41.14
30 Huttunen Jouni Rasti-Jy 1.10.37 0.24.32 40.91
31 Niemensivu Pekka Kankaanp 1.13.49 0.27.44 38.93
32 Ritakallio Timo Rajamäen 1.22.01 0.35.56 34.85
33 Koskela Heikki Rasti-Ju 1.27.56 0.41.51 32.34
Kaiponen Seppo Viitasaa HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 45
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tikkanen Tapio Savon Su 44.03 0.00.00 67.47
2 Kotala Ilkka Ounasvaa 45.20 0.01.17 65.34
3 Maajärvi Esa Lappeen 46.33 0.02.30 63.42
4 Kattelus Keijo Luumäen 47.08 0.03.05 62.42
5 Peltonen Heikki Itä-Päij 47.13 0.03.10 62.09
6 Heimala Juha Lappeen 47.37 0.03.34 61.36
7 Rantio Jukka-Pekka Hauhon S 48.51 0.04.48 59.60
8 Salmi Veijo Rajamäen 48.53 0.04.50 59.35
9 Martikainen Ari Haapamäe 49.59 0.05.56 57.84
10 Varkila Jorma Lammin S 50.11 0.06.08 57.41
11 Kivipelto Kalevi Joutseno 50.23 0.06.20 56.98
12 Pulkkinen Pekka Joutseno 50.24 0.06.21 56.76
13 Tunis Bengt IF Femma 50.57 0.06.54 55.95
14 Valkonen Pekka Kangasni 51.13 0.07.10 55.46
15 Nieminen Aki Rasti-No 51.27 0.07.24 55.01
16 Höstman Glenn Malax IF 51.34 0.07.31 54.69
17 Pajukangas Tauno Kaustise 52.06 0.08.03 53.94
18 Hiltunen Pekka Rasti-Pi 52.14 0.08.11 53.61
19 Kotilainen Matti Lahden S 52.55 0.08.52 52.72
20 Kangasmäki Esa Suunta J 55.13 0.11.10 50.34
21 Honkanen Reijo Turengin 56.06 0.12.03 49.37
22 Hämäläinen Markku Rastivar 56.18 0.12.15 49.01
23 Mahlamäki Jari Teuvan R 57.27 0.13.24 47.86
24 Hanttu Ari Rasti-No 58.13 0.14.10 47.05
25 Vesisenaho Markku Sievin S 58.32 0.14.29 46.62
26 Karppinen Jouko Laitasaa 59.05 0.15.02 46.02
27 Varamäki Tapani OK77 59.09 0.15.06 45.80
28 Kurkela Reino Ounasvaa 59.37 0.15.34 45.27
29 Aalto Timo Turengin 1.00.47 0.16.44 44.23
30 Suominen Tauno Järvenpä 1.01.13 0.17.10 43.75
31 Pensas Esko Laihian 1.02.06 0.18.03 42.97
32 Matikainen Hannu Rastiket 1.02.35 0.18.32 42.47
33 Juura Esa Kankaanp 1.02.36 0.18.33 42.30
34 Ojala Tapani Kauhajoe 1.02.42 0.18.39 42.07
35 Leppälä Martti Hämeenli 1.04.16 0.20.13 40.89
36 Halla-Aho Timo Joutseno 1.04.48 0.20.45 40.40
37 Tuomola Kari MS Parma 1.05.24 0.21.21 39.87
38 Keskitalo Jukka Lauttaky 1.06.12 0.22.09 39.24
39 Huttunen Kalle Kuopion 1.06.34 0.22.31 38.87
40 Tahvanainen Veikko Espoon S 1.10.19 0.26.16 36.65
41 Laurila Timo Jalasjär 1.19.04 0.35.01 32.47
42 Palomäki Eero IF Femma 1.23.51 0.39.48 30.49
Kinkki Seppo Tamperee KES -
Kotala Markku Lahden S KES -
Pihlajamaa Martti Vetelin HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 47
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hyyryläinen Raimo Juvan Ur 35.34 0.00.00 64.67
2 Saarinen Heikki SOC Asik 37.30 0.01.56 61.14
3 Ollikainen Seppo Juvan Ur 37.39 0.02.05 60.70
4 Hirvikallio Lassi Luumäen 38.21 0.02.47 59.39
5 Keltamäki Seppo Joutseno 38.56 0.03.22 58.31
6 Pietikäinen Markku Joutseno 39.39 0.04.05 57.07
7 Kemppainen Taisto Vaalan K 39.43 0.04.09 56.78
8 Udd Esko Hämeenli 40.21 0.04.47 55.71
9 Vanhalakka Rauno Kouvolan 40.29 0.04.55 55.34
10 Toropainen Pauli Oulun NM 41.11 0.05.37 54.21
11 Selivaara Matti Rastikar 41.26 0.05.52 53.71
12 Mourujärvi Kauno Kuopion 42.08 0.06.34 52.64
13 Hahtola Aulis Rasti-Ku 43.09 0.07.35 51.22
14 Nevala Jorma Rasti-No 43.52 0.08.18 50.21
15 Pokela Erkki Luumäen 44.06 0.08.32 49.78
16 Väätäinen Hannu Itä-Päij 44.34 0.09.00 49.09
17 Lakkinen Keijo Suunta-S 45.06 0.09.32 48.34
18 Valkonen Timo Rajamäen 45.43 0.10.09 47.53
19 Liukkala Pekka Hauhon S 46.03 0.10.29 47.02
20 Lakkala Ossi Saloiste 46.45 0.11.11 46.15
21 Etu-Huitti Arto MS Parma 47.28 0.11.54 45.30
22 Tarvainen Juhani Pitäjänm 47.56 0.12.22 44.70
23 Mäki Jouko Tamperee 48.59 0.13.25 43.59
24 Tani Ossi Kouvolan 49.39 0.14.05 42.85
25 Pöllänen Tapani Mäntsälä 49.49 0.14.15 42.56
26 Saari Tauno Suunta-S 49.55 0.14.21 42.32
27 Männikkö Seppo Tamperee 50.52 0.15.18 41.39
28 Nippala Juhani Rasti-Jy 51.15 0.15.41 40.93
29 Myllymäki Ari Kaustise 51.44 0.16.10 40.40
30 Köngäs Martti Puolanga 53.54 0.18.20 38.64
31 Siitonen Erkki Virtain- 54.13 0.18.39 38.28
32 Högnäs Tore IF Brahe 54.30 0.18.56 37.94
33 Rautanen Pauli Järvenpä 55.28 0.19.54 37.14
34 Hertsbacka Karl-Gustav Närpes O 55.42 0.20.08 36.85
35 Karhunen Juha Kuopion 56.34 0.21.00 36.16
36 Lassila Vesa M Vetelin 58.50 0.23.16 34.63
37 Antikainen Raimo Vetelin 1.00.29 0.24.55 33.57
38 Lehtiniemi Pekka Savon Su 1.01.05 0.25.31 33.11
39 Kattilakoski Eero Kaustise 1.03.16 0.27.42 31.85
40 Holappa Paavo Tuusulan 1.04.46 0.29.12 31.00
41 Virtanen Jorma Hiisiras 1.05.34 0.30.00 30.51
42 Salonen Kauko Itä-Päij 1.05.38 0.30.04 30.36
43 Olli Reijo Rasti-Jy 1.06.29 0.30.55 29.86
44 Kujanpää Heikki Alajärve 1.20.38 0.45.04 24.53
Nurminen Markku Suosmere HYL -
Tiilikainen Teuvo Hämeenli HYL -
Turpeinen Timo Juvan Ur HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 67
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hyyryläinen Jorma Juvan Ur 37.24 0.00.00 58.58
2 Kesti Tapani Kuortane 38.37 0.01.13 56.61
3 Orpana Risto SOC Asik 38.46 0.01.22 56.26
4 Tolvanen Mauri Leppävaa 39.42 0.02.18 54.81
5 Ahtiainen Pertti Kalevan 40.27 0.03.03 53.67
6 Jokinen Leo Kokkolan 40.46 0.03.22 53.13
7 Inkinen Paavo Rasti-Jy 40.55 0.03.31 52.82
8 Hanhela Mauno Haukiput 41.58 0.04.34 51.38
8 Köykkä Jussi Rasti-Ku 41.58 0.04.34 51.38
10 Töyrylä Hannu Kouvolan 42.07 0.04.43 50.96
11 Pellinen Veikko Joutseno 42.28 0.05.04 50.42
12 Virkkula Unto Nivalan 42.43 0.05.19 50.01
13 Kajava Viljo Kuopion 44.34 0.07.10 47.82
14 Lindstedt Tapio Epilän E 44.41 0.07.17 47.58
15 Nurminen Heikki Itä-Päij 45.28 0.08.04 46.66
16 Halkosaari Severi Nivalan 45.52 0.08.28 46.14
17 Herttuainen Vesa Raja-Kar 46.28 0.09.04 45.44
18 Varjonen Antero Rajamäen 46.37 0.09.13 45.18
19 Koivunen Ossi Espoon A 47.04 0.09.40 44.65
20 Korhonen Mauno Kuopion 47.30 0.10.06 44.13
21 Valtee Pertti Helsingi 48.02 0.10.38 43.54
22 Kyckling Veli-Matti Helsingi 48.07 0.10.43 43.36
23 Mäkilä Ilmari Espoon S 48.25 0.11.01 42.99
24 Oja Jorma Nivalan 48.37 0.11.13 42.71
25 Tapaninaho Kalevi Oulun NM 49.16 0.11.52 42.05
26 Tanttinen Tapani Kokkolan 49.18 0.11.54 41.92
27 Aunula Jukka Rasti-Jy 49.45 0.12.21 41.44
28 Kettunen Kimmo Säyneise 50.01 0.12.37 41.12
29 Romula Tuomo Mesikämm 50.16 0.12.52 40.81
30 Sundqvist Stig OK Botni 50.22 0.12.58 40.63
31 Åkerblom Måns Gamlakar 50.23 0.12.59 40.52
32 Rönkkö Paavo Espoon S 50.40 0.13.16 40.20
33 Kujala Asko Kokkolan 51.03 0.13.39 39.80
34 Taipalus Esko Rastiket 51.15 0.13.51 39.54
35 Rauma Håkan OK Botni 51.57 0.14.33 38.92
36 Tammela Seppo Tikkakos 52.13 0.14.49 38.62
37 Kankaanpää Jussi Rasti-Ju 52.42 0.15.18 38.17
38 Nikkari Paavo Lahden S 52.48 0.15.24 38.01
39 Järvenpää Heikki Parkanon 53.59 0.16.35 37.08
40 Juola Eero Kokkolan 54.08 0.16.44 36.89
41 Pitkänen Heikki Jämsän R 54.10 0.16.46 36.77
42 Reijula Tapio Mesikämm 54.22 0.16.58 36.54
43 Kytöjoki Juhani Rasti-Jy 54.48 0.17.24 36.16
44 Koistinen Leo Vakka-Ra 55.12 0.17.48 35.81
45 Latvasto Erkki Helsingi 55.17 0.17.53 35.67
46 Joensuu Martti Nivalan 55.52 0.18.28 35.21
47 Rantakangas Erkki Lappajär 56.38 0.19.14 34.64
48 Valtee Juhani Mäntän S 57.04 0.19.40 34.29
49 Hyvönen Eero Porvoon 57.45 0.20.21 33.80
50 Mikkonen Lauri Kontiola 58.02 0.20.38 33.55
51 Heino Kalle Epilän E 58.26 0.21.02 33.23
52 Kemppi Jorma Navi 58.46 0.21.22 32.96
53 Rautio Pekka Joutseno 59.15 0.21.51 32.61
54 Hongisto Heimo Loimaan 1.02.23 0.24.59 30.89
55 Hörkkö Jaakko MS Parma 1.02.28 0.25.04 30.77
56 Reinikainen Pentti Rasti-Jy 1.02.53 0.25.29 30.49
57 Hedenström Rauno Maarian 1.03.10 0.25.46 30.27
58 Teppo Jaakko Kokkolan 1.03.26 0.26.02 30.07
59 Pått Frans IF Minke 1.03.56 0.26.32 29.75
60 Mäkivaara Olavi Rastikar 1.04.45 0.27.21 29.30
61 Rintala Paavo Palo-88 1.06.36 0.29.12 28.41
62 Jalkanen Erkki Valkeako 1.06.42 0.29.18 28.29
63 Lehtimäki Jorma Lounais- 1.12.13 0.34.49 26.06
64 Mäkinen Atso Mesikämm 1.26.47 0.49.23 21.63
Koskinen Timo Valkeako HYL -
Mustonen Lauri Suunta 2 HYL -
Viitasaari Jussi Nivalan HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 44
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tolonen Kalle Mesikämm 38.51 0.00.00 52.88
2 Linna Esko Nivalan 39.33 0.00.42 51.77
3 Salo Markku Päijät-R 41.18 0.02.27 49.40
4 Maronen Arto Suunta 2 41.25 0.02.34 49.09
5 Karjalainen Seppo Kuopion 42.45 0.03.54 47.39
6 Kanerva Unto Rasti-Jy 43.45 0.04.54 46.14
7 Jakovlev Sulo Savon Ra 44.21 0.05.30 45.36
8 Veijovaara Jorma SK Pohja 44.23 0.05.32 45.16
9 Pekkala Rauli Mesikämm 44.27 0.05.36 44.93
10 Luukko Jukka Päijät-R 44.51 0.06.00 44.37
11 Nyberg Pertti SOC Asik 44.58 0.06.07 44.10
12 Reini Jaakko Tikkakos 45.54 0.07.03 43.04
13 Koskinen Kari SOC Asik 45.59 0.07.08 42.81
14 Paavilainen Arvo Itä-Päij 46.21 0.07.30 42.32
15 Tiili Kauko Kontiola 46.25 0.07.34 42.10
16 Keskinen Matti Tikkakos 46.56 0.08.05 41.49
17 Kaasalainen Oiva Suunta-S 47.30 0.08.39 40.84
18 Erkkilä Olavi Päijät-R 47.53 0.09.02 40.36
19 Lind Matti Kiimingi 48.58 0.10.07 39.32
20 Korva Pauli Kokkolan 49.36 0.10.45 38.68
21 Salo Eero Inkerois 49.55 0.11.04 38.29
22 Oksanen Aaro Saarijär 50.11 0.11.20 37.94
23 Hakala Eino Rastiket 50.25 0.11.34 37.62
24 Salminen Kari Mikkelin 51.07 0.12.16 36.97
25 Jonkka Arvo Rastikar 51.18 0.12.27 36.70
26 Österberg Reino Leppävaa 51.50 0.12.59 36.18
27 Karppinen Eino Säyneise 52.41 0.13.50 35.46
28 Tuliniemi Esko Pihkanis 53.01 0.14.10 35.10
29 Oja Reijo Nivalan 53.13 0.14.22 34.84
30 Kettunen Seppo Rasti-Jy 53.55 0.15.04 34.25
31 Jokinen Juhani Maarian 54.09 0.15.18 33.97
32 Keskinen Jouko Rasti-Ju 55.11 0.16.20 33.20
33 Alalahti Jaakko Oulun NM 55.21 0.16.30 32.98
34 Suorajärvi Mauri SK Pohja 56.21 0.17.30 32.26
35 Tolmunen Tauno Säyneise 57.26 0.18.35 31.53
36 Kuusanka Matti Rasti-Jy 58.08 0.19.17 31.03
37 Nurmi Timo Hiisiras 59.34 0.20.43 30.16
38 Mäkinen Matti Mesikämm 1.02.02 0.23.11 28.85
39 Riihonen Taisto Kauhajoe 1.02.26 0.23.35 28.55
40 Åberg Karl-Erik Espoon S 1.02.50 0.23.59 28.25
41 Partanen Heikki Savon Ra 1.06.48 0.27.57 26.46
42 Karppinen Pentti Rastivar 1.07.15 0.28.24 26.18
Huhtinen Veikko Mesikämm KES -
Vistiaho Erkki Kokkolan HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Alakuijala Erkki Suunta 2 36.31 0.00.00 45.58
2 Houni Mikko Epilän E 36.45 0.00.14 45.04
3 Saarinen Pentti Savon Ra 38.08 0.01.37 43.16
4 Tahvanainen Veijo Kalevan 38.29 0.01.58 42.53
5 Häkkinen Tapani Itä-Päij 38.32 0.02.01 42.24
6 Salmi Tarmo Joutseno 38.40 0.02.09 41.85
7 Suutari Veikko Joutseno 40.19 0.03.48 39.91
8 Mikkonen Arvo Tarpian 41.43 0.05.12 38.35
9 Hietaharju Antti Ähtärin 43.19 0.06.48 36.72
10 Kinnunen Paavo Epilän E 43.41 0.07.10 36.20
11 Hakala Rauno Epilän E 44.32 0.08.01 35.30
12 Pasonen Armo OK77 44.34 0.08.03 35.07
13 Moisio Paavo Saarijär 44.35 0.08.04 34.84
14 Lyijynen Mauno Helsingi 45.04 0.08.33 34.27
15 Ranta Esko Lahden S 46.00 0.09.29 33.37
16 Setälä Toivo Järvenpä 46.24 0.09.53 32.88
17 Joonas Risto Maarian 47.43 0.11.12 31.78
18 Collin Matti Vallan S 48.45 0.12.14 30.92
19 Myllymäki Antti Vaasan S 48.50 0.12.19 30.68
20 Autio Mauno Alajärve 49.04 0.12.33 30.34
21 Holm Lars-Gunnar OK Botni 49.44 0.13.13 29.75
22 Lammensalo Jaakko Hiisiras 50.38 0.14.07 29.04
23 Laine Tapani Kuopion 53.40 0.17.09 27.22
24 Kuisla Raimo Epilän E 59.36 0.23.05 24.36
25 Patana Tapio Vetelin 1.01.48 0.25.17 23.34
26 Rintala Ahto Rasti-No 1.04.26 0.27.55 22.24
27 Kataja Reino Suunta J 1.11.42 0.35.11 19.86
28 Helariutta Eero Rastikar 1.28.02 0.51.31 16.07

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Salmi Jorma Nastolan 39.56 0.00.00 38.63
2 Lahti Heikki Leppävaa 42.52 0.02.56 35.31
3 Hautala Eelis Iisalmen 57.00 0.17.04 26.05
4 Ilonen Tauno Tamperee 57.28 0.17.32 25.33
5 Noponen Arvi Suomussa 58.42 0.18.46 24.31
6 Pelkonen Pentti Keski-Ka 1.01.20 0.21.24 22.79
Laurila Pertti Espoon S HYL -
Ruusunen Simo Epilän E KES -
Liski Eero Lounais- KES -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Jäppinen Kyösti Iisu 35.32 0.00.00 29.80
2 Lätti Erkki Lounais- 36.41 0.01.09 27.42
3 Varamäki Veikko Rasti-Ju 56.04 0.20.32 17.00
4 Ojajärvi Armas Kuortane 1.19.16 0.43.44 11.35

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Vaara Annika Lapin Ve 43.26 0.00.00 91.80
2 Joensuu-Partanen Jenni Kangasal 45.16 0.01.50 87.31
3 Sell Raisa OK77 47.20 0.03.54 82.75
4 Salmi Maria Lappeen 47.48 0.04.22 81.21
5 Laitinen Maria Ounasvaa 48.06 0.04.40 79.97
6 Rantanen Maaret Jämsän R 48.13 0.04.47 79.05
7 Palomäki Sanna Pohjanky 48.42 0.05.16 77.54
8 Svetloff Maria Koovee 48.52 0.05.26 76.56
9 Nurmela Anu Saloiste 49.32 0.06.06 74.81
10 Åstrand Ulla-Maria OK Botni 53.21 0.09.55 68.80
11 Ruutiainen Maria Saloiste 53.26 0.10.00 68.04
12 Rintamäki Riina Pihkanis 55.09 0.11.43 65.28
13 Kaario Katja Suunta J 56.01 0.12.35 63.64
14 Salonen Kirsi Jämsän R 56.24 0.12.58 62.59
15 Aumo Satu Pihkanis 57.24 0.13.58 60.88
16 Pekkala Sini Espoon S 58.28 0.15.02 59.17
17 Pelkonen Suvi Mäntsälä 1.13.31 0.30.05 46.58
18 Salo Mervi Punkalai 1.13.43 0.30.17 45.98

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kivilaakso Kirsi Lynx 47.37 0.00.00 66.84
2 Niittymäki Katri Koovee 48.16 0.00.39 65.04
3 Dahlman Maarit Saloiste 48.53 0.01.16 63.33
4 Gretschel Anu Kuusamon 55.42 0.08.05 54.80
5 Nissinen Ulla Ulvilan 58.11 0.10.34 51.71
6 Rajasaari Kristiina Rastiket 58.28 0.10.51 50.72
7 Torvinen Sirpa Ounasvaa 1.00.27 0.12.50 48.34
8 Maijala Mervi Ounasvaa 1.03.37 0.16.00 45.25
9 Matintalo Terhi Lauttaky 1.04.28 0.16.51 43.98
10 Nousiainen Sari Espoon S 1.07.27 0.19.50 41.39
11 Törmikoski Tarja Savon Su 1.08.07 0.20.30 40.35
12 Nokka Katja Rasti 88 1.18.49 0.31.12 34.32

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Silventoinen Ulla Saloiste 45.15 0.00.00 76.04
2 Juutilainen Virpi SK Vuoks 46.05 0.00.50 74.11
3 Perkkalainen Johanna Epilän E 46.59 0.01.44 72.14
4 Toivonen Sirra Kangasal 47.06 0.01.51 71.41
5 Oikkonen Mirka Ounasvaa 49.16 0.04.01 67.75
6 Hannuksela Eija Suunta 2 49.22 0.04.07 67.09
7 Lotvonen Arja Laitasaa 51.18 0.06.03 64.06
8 Oikarinen Maarit Ounasvaa 51.21 0.06.06 63.49
9 Haapasalmi Tuija Ounasvaa 52.53 0.07.38 61.16
10 Viilo Annika Tamperee 57.01 0.11.46 56.28
11 Äijälä Tiina Kangasal 58.24 0.13.09 54.50
12 Erkkilä Marja Rasti-Ju 1.03.29 0.18.14 49.73
13 Westberg-Arrakoski Annika OK77 1.03.41 0.18.26 49.17
14 Koskivaara Eija MS Parma 1.04.00 0.18.45 48.52
15 Varpula Marjut Espoon S 1.06.05 0.20.50 46.60
16 Koskela Sari Rasti-Ju 1.09.52 0.24.37 43.71
17 Viitanen Kirsi Ounasvaa 1.11.02 0.25.47 42.63
18 Pirttilä Lea Ounasvaa 1.11.11 0.25.56 42.18
19 Lammi Tarja Kauhavan 1.14.27 0.29.12 39.98
20 Korpela-Kamila Heidi Suunta J 1.17.34 0.32.19 38.04
21 Kattelus Päivi Lapuan V 1.25.17 0.40.02 34.30

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kihlström Kirsi Hankasal 45.07 0.00.00 64.47
2 Oikarinen Sirkka Tamperee 48.01 0.02.54 60.18
3 Katajamäki Tuija Kauhavan 48.56 0.03.49 58.66
4 Väärälä Marita Ounasvaa 49.00 0.03.53 58.20
5 Kankaanpää Tarja Kauhavan 49.08 0.04.01 57.65
6 Gustafsson Johanna Rajamäen 49.37 0.04.30 56.71
7 Juga Liisa Keravan 52.59 0.07.52 52.75
7 Aalto Pirjo Rasti-No 52.59 0.07.52 52.75
9 Jokinen Irma Turengin 53.38 0.08.31 51.40
10 Annila Päivi Tamperee 54.54 0.09.47 49.87
11 Linko Rita Espoon S 55.20 0.10.13 49.14
12 Rantoja Eija Rastiket 55.32 0.10.25 48.62
13 Nenonen Lea SK Vuoks 56.47 0.11.40 47.21
14 Laurila Saija Kangasal 58.49 0.13.42 45.26
15 Mäntylä Kirsti Rastiket 59.29 0.14.22 44.43
16 Ojajärvi Päivi Rastiket 1.00.12 0.15.05 43.59
17 Äijälä Merja Navi 1.00.52 0.15.45 42.80
18 Vehomäki Pirkko Olavin R 1.01.12 0.16.05 42.26
19 Rajamäki Terhi Kangasal 1.02.09 0.17.02 41.30
20 Erkkilä Riitta Lapuan V 1.05.30 0.20.23 38.90
21 Virekunnas Päivi Tamperee 1.05.45 0.20.38 38.47
22 Sarkki Sirkka Keravan 1.08.13 0.23.06 36.80
23 Mahlanen-Peltola Sirpa Lapuan V 1.12.22 0.27.15 34.42
24 Kallio Ulla Keravan 1.17.10 0.32.03 32.04

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pelto-Huikko Anne Epilän E 39.45 0.00.00 66.84
2 Raatikainen Päivi Hankasal 47.25 0.07.40 55.39
3 Anttila Sisko Lammin S 48.33 0.08.48 53.46
4 Määttä Anne Kuusamon 49.15 0.09.30 52.08
5 Soinila Helena Teuvan R 51.05 0.11.20 49.61
6 Pajunen Arja Oriveden 55.18 0.15.33 45.27
7 Mikkolainen Mirja Valkeako 56.17 0.16.32 43.94
8 Tunis Berit IF Femma 1.03.09 0.23.24 38.67
9 Lappeteläinen Raija Hyvinkää 1.04.36 0.24.51 37.33
10 Lumme Ritva Lounais- 1.07.02 0.27.17 35.52
11 Korpio Aulikki Valkeako 1.08.18 0.28.33 34.41
12 Niemi Tuire Tamperee 1.13.24 0.33.39 31.60
13 Ahonkivi Irma Rastikar 1.23.01 0.43.16 27.57
14 Laurila Arja Jalasjär 1.24.41 0.44.56 26.67

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pulkkinen Arja Joutseno 38.48 0.00.00 62.17
2 Nurminen Arja Valkeako 40.31 0.01.43 58.72
3 Suomalainen Marja Leppävaa 44.25 0.05.37 52.83
4 Laitinen Hellevi Espoon A 47.56 0.09.08 48.27
5 Fred Bodil IF Femma 51.34 0.12.46 44.23
6 Juura Maarit Kankaanp 53.03 0.14.15 42.37
7 Toivonen Vellamo OK77 56.51 0.18.03 38.96
8 Salonen Marja-Liisa Hauhon S 57.05 0.18.17 38.22
9 Lankia Hilkka Tamperee 1.02.51 0.24.03 34.19
10 Malmsten Beatrice Rasti-Jy 1.02.53 0.24.05 33.65
11 Lassila Eija Vetelin 1.44.10 1.05.22 20.00
Köngäs Kaarina Puolanga HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tarkiainen Sirpa Suunta-S 40.45 0.00.00 58.18
2 Sulander Mirja-Liisa Navi 45.03 0.04.18 52.16
3 Kaasalainen Tuula Suunta-S 45.09 0.04.24 51.58
4 Dahlman Kaija Joutseno 47.42 0.06.57 48.39
5 Palomäki Eila Suunta-S 47.48 0.07.03 47.85
6 Tupitsa Mirjami Rasti-Jy 49.26 0.08.41 45.84
7 Mikkonen Ritva Espoon S 49.34 0.08.49 45.30
8 Piiparinen Seija Rastikar 51.30 0.10.45 43.19
9 Valkonen Pirjo Hankasal 51.38 0.10.53 42.67
10 Pitkänen Eila Jämsän R 56.53 0.16.08 38.37
11 Liuha Tuulikki Navi 59.13 0.18.28 36.50
12 Särkkä Liisa Navi 1.05.52 0.25.07 32.50
13 Ohramaa Tuula Rasti-Jy 1.15.14 0.34.29 28.18
14 Reinikainen Pirjo Rasti-Jy 1.17.24 0.36.39 27.12
15 Mäkinen Pirjo Mesikämm 1.27.41 0.46.56 23.70
16 Kanerva Marja Rasti-Jy 2.09.45 1.29.00 15.85
Törrö Maria-Leena Valkeako HYL -
Pått Saga IF Minke HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Muikku Rauni Navi 34.34 0.00.00 54.40
2 Paatero Leena Espoon S 41.38 0.07.04 44.68
3 Vauhkonen Marjatta Epilän E 41.47 0.07.13 44.04
4 Vilppola Anneli Iisu 43.00 0.08.26 42.32
5 Tahvanainen Pirkko Hollolan 43.41 0.09.07 41.20
6 Mattila Anneli Iisu 44.00 0.09.26 40.45
7 Talka Riitta Raja-Kar 45.31 0.10.57 38.66
8 Tanska Eeva Espoon S 47.02 0.12.28 36.98
9 Ruusunen Marja-Liisa Epilän E 51.36 0.17.02 33.32
10 Mäkinen Helena Ilomants 53.38 0.19.04 31.68
11 Huhtinen Ulla Mesikämm 54.40 0.20.06 30.71
12 Latvasto Pirkko Helsingi 1.01.00 0.26.26 27.19
13 Ruisaho Eila Epilän E 1.01.33 0.26.59 26.62
14 Keskinen Leila Rasti-Ju 1.06.06 0.31.32 24.48
15 Hankonen Anna-Liisa Iisu 1.09.30 0.34.56 23.00

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pekkarinen Eila Keravan 45.18 0.00.00 41.63
2 Vehmanen Marjatta Keravan 55.31 0.10.13 32.95
3 Holopainen Kaarina Keravan 56.56 0.11.38 31.14
4 Piskonen Leena Navi 1.16.36 0.31.18 22.41
5 Lahti Kaija Leppävaa 1.34.54 0.49.36 17.49
Lehtikangas Mirja Rastikar KES -

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Jalava Aune Keravan 2.03.09 0.00.00