Login to IRMA
Districts
Clubs
Competition calendar
Ranking list
Huippuliiga
Classes
District
Club
Number of the competitors
All classes
H21E
D21E
All
10
20
50
Classes
H21E
Length
Number of the participants
65
Place
Name
Club
Time
Difference to the lead
Points
Sprint points
1
Michiels Yannick
TuMe
12.35
0.00.00
100.70
100.78
2
Niemi Aleksi
TP
13.12
0.00.37
95.77
95.84
2
Simosas Otto
Trian
13.12
0.00.37
95.77
95.84
4
Tranchand Frederic
PR
13.14
0.00.39
95.08
95.15
5
Hirvikallio Joni
Koovee
13.16
0.00.41
94.62
94.69
6
Portin Fredric
PR
13.26
0.00.51
93.23
93.29
6
Boström Mårten
IFKLidin
13.26
0.00.51
93.23
93.29
6
Hramov Andrei
Hiisi
13.26
0.00.51
93.23
93.29
9
Kirmula Miika
AngA
13.29
0.00.54
92.22
92.29
10
Kuukka Elias
TP
13.32
0.00.57
91.66
91.73
11
Laukkarinen Jesse
PR
13.39
0.01.04
90.66
90.72
12
Asikainen Aaro
KR
13.41
0.01.06
90.22
90.29
13
Anttolainen Aleksi
LS-37
13.44
0.01.09
89.68
89.74
13
Ojanaho Olli
HS
13.44
0.01.09
89.68
89.74
15
Runesson Johan
TP
13.53
0.01.18
88.28
88.34
15
Mäkelä Tuomo
AngA
13.53
0.01.18
88.28
88.34
17
Nakonechnyi Dmitry
Hiisi
13.54
0.01.19
87.75
87.81
18
Heinaro Einari
HS
13.57
0.01.22
87.22
87.28
19
Sorvisto Juha
VaajTe
13.58
0.01.23
86.90
86.97
20
Hämäläinen Sami
MSParma
14.00
0.01.25
86.48
86.55
21
Huhtinen Mikko
PR
14.06
0.01.31
85.66
85.72
22
Närvä Tomi
HiKi
14.08
0.01.33
85.25
85.31
23
Suominen Miika
RR
14.11
0.01.36
84.74
84.80
24
Patana Mikko
HiKi
14.13
0.01.38
84.33
84.39
25
Palmen Alvar
EsSu
14.14
0.01.39
84.02
84.08
25
Koistinen Olli-Pekka
HiKi
14.14
0.01.39
84.02
84.08
27
Penttinen Topi
Trian
14.15
0.01.40
83.51
83.57
28
Popov Igor
Hiisi
14.17
0.01.42
83.10
83.16
29
Suna Jussi
TuMe
14.20
0.01.45
82.61
82.67
30
Kangas Veli
HS
14.24
0.01.49
82.02
82.08
31
Sorsa Aleksi
EsSu
14.25
0.01.50
81.72
81.78
31
Mänkärlä Janne
Lynx
14.25
0.01.50
81.72
81.78
33
Gabitov Rinat
EsSu
14.28
0.01.53
81.02
81.08
34
Nenonen Lauri
KR
14.29
0.01.54
80.73
80.78
35
Sund Otto
Trian
14.31
0.01.56
80.34
80.39
35
Suominen Eemeli
HiKi
14.31
0.01.56
80.34
80.39
37
Silvennoinen Santeri
KR
14.37
0.02.02
79.38
79.44
38
Lahtinen Tuomo
LS-37
14.39
0.02.04
79.00
79.05
38
Syrjäläinen Arttu
HS
14.39
0.02.04
79.00
79.05
40
Leskinen Antti-Pekka
Lynx
14.42
0.02.07
78.32
78.38
40
Saikko Antti
TP
14.42
0.02.07
78.32
78.38
40
Pernu Lari
EsSu
14.42
0.02.07
78.32
78.38
43
Hasu Simo
Trian
14.46
0.02.11
77.37
77.42
44
Hasu Topi
Trian
14.52
0.02.17
76.65
76.70
44
Scalet Tommaso
HS
14.52
0.02.17
76.65
76.70
46
Viitasaari Toni-Antti
KoS
14.53
0.02.18
76.16
76.22
47
Saari Toni
VaajTe
14.54
0.02.19
75.88
75.93
48
Leskinen Aapo
Lynx
15.03
0.02.28
74.92
74.98
49
Saikko Ville
LappRi
15.10
0.02.35
74.15
74.21
50
Elo Markku
AngA
15.12
0.02.37
73.79
73.85
51
Loukkalahti Otto
HiKi
15.14
0.02.39
73.44
73.49
51
Ihme Vili
RR
15.14
0.02.39
73.44
73.49
51
Seppänen Jukka-Pekka
HiKi
15.14
0.02.39
73.44
73.49
54
Taivainen Juho-Matti
PelPo
15.16
0.02.41
72.69
72.75
55
Jurvakainen Tuukka
VaajTe
15.30
0.02.55
71.41
71.46
56
Rantala Valtteri
LS-37
15.32
0.02.57
71.06
71.11
57
Solonen Joni
LS-37
15.36
0.03.01
70.57
70.62
58
Niskanen Teemu
LS-37
15.37
0.03.02
70.30
70.35
59
Sainio Santeri
KangSK
15.38
0.03.03
70.04
70.09
60
Seppänen Kari-Pekka
RasKa
15.45
0.03.10
69.33
69.38
61
Valtonen Luukas
HS
15.49
0.03.14
68.85
68.90
62
Hakuli Tommi
SKUusi
16.00
0.03.25
67.88
67.93
63
Vuorinen Lauri
VeVe
16.11
0.03.36
66.92
66.97
64
Inkilä Reetu
KeuKi
17.46
0.05.11
60.79
60.84
Vesanto Anssi
EsSu
HYL
-
Classes
D21E
Length
Number of the participants
47
Place
Name
Club
Time
Difference to the lead
Points
Sprint points
1
Kemp Emily
AngA
13.57
0.00.00
99.46
99.67
2
Nurmi Kirsi
IFKGöteb
13.59
0.00.02
98.90
99.11
2
Teini Marika
Pohjant
13.59
0.00.02
98.90
99.11
4
Anttonen Sari
KeuKi
14.07
0.00.10
97.33
97.53
5
Harju Venla
TP
14.13
0.00.16
96.33
96.52
5
Närhi Anna
IFKGöteb
14.13
0.00.16
96.33
96.52
7
Sundberg Karoliina
Lynx
14.18
0.00.21
95.13
95.33
7
Haajanen Sofia
Pohjant
14.18
0.00.21
95.13
95.33
9
Patana Jenny
HiKi
14.21
0.00.24
94.17
94.36
9
Norrgrann Saara
PR
14.21
0.00.24
94.17
94.36
11
Jenzer Sarina
olnorska
14.22
0.00.25
93.43
93.62
12
Haataja Anna
Pohjant
14.24
0.00.27
92.90
93.09
13
Karvonen Sara
Lynx
14.25
0.00.28
92.48
92.67
14
Sianoja Maija
MSParma
14.28
0.00.31
91.85
92.03
15
Viberg Tuulia
MSParma
14.34
0.00.37
90.91
91.09
15
Järveläinen Julia
Femman
14.34
0.00.37
90.91
91.09
17
Rantanen Merja
JRV
14.35
0.00.38
90.18
90.36
18
Elo Sanni
AngA
14.40
0.00.43
89.36
89.54
19
Niittynen Miia
Koovee
14.41
0.00.44
88.95
89.13
20
Mironova Svetlana
Koovee
14.42
0.00.45
88.54
88.72
21
Hulkkonen Johanna
Koovee
14.44
0.00.47
88.03
88.21
21
Naess Björgul Ida Marie
PR
14.44
0.00.47
88.03
88.21
23
Westerlund Ina
OK77
14.45
0.00.48
87.32
87.50
24
Valkama Emma
PR
14.46
0.00.49
86.92
87.09
25
Kinni Saila
TP
14.51
0.00.54
86.12
86.30
26
Kirvesmies Lotta
LS-37
14.56
0.00.59
85.34
85.51
27
Peltomäki Elli
RasKa
15.03
0.01.06
84.38
84.55
27
Hämäläinen Jannina
MSParma
15.03
0.01.06
84.38
84.55
29
Hämäläinen Roosa
KoS
15.08
0.01.11
83.32
83.49
30
Somova Inna
Hiisi
15.13
0.01.16
82.56
82.73
31
Kuusela Tuija
RasKa
15.15
0.01.18
82.09
82.25
32
Ukskoski Karoliina
Koovee
15.17
0.01.20
81.61
81.78
33
Valonen Hanna
RR
15.23
0.01.26
80.79
80.95
34
Mänkärlä Aino
Lynx
15.27
0.01.30
80.14
80.31
35
Otsamo Pihla
HS
15.31
0.01.34
79.51
79.67
36
Valtonen Anniina
HS
15.32
0.01.35
79.13
79.29
37
Latva-Kiskola Piia
RR
15.39
0.01.42
78.25
78.41
38
Dambe Inga
PR
15.55
0.01.58
76.66
76.81
39
Boström Matleena
IFKLidin
16.09
0.02.12
75.27
75.42
40
Mattila Milla
HS
16.12
0.02.15
74.76
74.91
41
Simonsén Suvi
RasKa
16.35
0.02.38
72.76
72.91
42
Väyrynen Aino
KyS
16.36
0.02.39
72.41
72.56
43
Autio Päivi
Hiisi
16.41
0.02.44
71.78
71.92
44
Lylynperä Kaisa
AngA
16.48
0.02.51
71.01
71.16
45
Ylikylä Sanna
RasKa
16.52
0.02.55
70.46
70.61
46
Lammi Elina
HS
17.22
0.03.25
68.17
68.31
47
Julku Päivi
KyS
18.51
0.04.54
62.57
62.70
Return
Suomen Suunnistusliitto
00093 VALO, Finland
Käyntiosoite:
Valimotie 10, 00380 Helsinki, Finland |
IRMA-sähköposti:
irma(a)suunnistusliitto.fi