FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Tuplasprintti, osa 2
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Iivari Antti RasKu 14.33 0.00.00 76.33 75.52
2 Gripenberg Otto Brahe 14.42 0.00.09 74.30 73.50
2 Lövdal Victor Femman 14.42 0.00.09 74.30 73.50
4 Jansson Emil Brahe 14.44 0.00.11 71.62 70.85
5 Viitasaari Toni-Antti LapVi 14.50 0.00.17 69.88 69.14
6 Koivuniemi Sakari Koovee 15.03 0.00.30 67.65 66.93
7 Istolahti Jaakko KangSK 15.43 0.01.10 63.60 62.92
8 Tauriainen Teemu KEV 16.47 0.02.14 58.46 57.83
9 Tuomaala Juuso LapVi 17.47 0.03.14 54.13 53.55
Hietamäki Harri VaaSu HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Välikorpi Jari RasKu 17.41 0.00.00
2 Orjala Jarkko KoS 19.28 0.01.47

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jansson Sören Falken 15.19 0.00.00 53.62 60.77
2 Laakso Juha-Matti RasKu 15.46 0.00.27 51.23 58.05
3 Hyyppä Tuomas KoS 16.12 0.00.53 49.01 55.54
4 Tuomaala Ville VaaSu 17.34 0.02.15 44.42 50.34
5 Pesola Pasi KPV 17.49 0.02.30 43.03 48.76
6 Stoor Matti KoS 18.26 0.03.07 40.84 46.29
7 Kallio Jussi LaihLu 18.31 0.03.12 39.92 45.24
8 Fred Pontus Femman 19.21 0.04.02 37.49 42.49
9 Eriksson Henrik VaaSu 19.52 0.04.33 35.83 40.61
10 Gripenberg Mattias Brahe 19.54 0.04.35 35.08 39.76

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Niininen Heikki VetU 18.09 0.00.00
2 Myllymäki Jyri VetU 19.00 0.00.51
Nyman Patrik Brahe HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Viitasaari Tommi KoS 12.51 0.00.00 51.41 53.44
2 Harjamäki Petri HiKi 12.57 0.00.06 49.74 51.70
3 Anttonen Mikael KaRa 13.31 0.00.40 46.43 48.26
4 Nevala Pasi TeuRi 14.05 0.01.14 43.39 45.10
5 Korhonen Marko YlämPy 16.43 0.03.52 35.57 36.97
6 Björklund Tommy Brahe 17.44 0.04.53 32.60 33.88
Strandvall Sören Minken HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lassila Antti KuortKu 12.17 0.00.00 39.25 45.29
2 Kinnari Jukka SuJu 12.52 0.00.35 36.53 42.15
3 Hirvensalo Jorma SaPu 13.10 0.00.53 34.79 40.14
4 Lyyluoma Pasi TeuRi 14.32 0.02.15 30.68 35.41
5 Furubacka Per-Åke Botnia 14.35 0.02.18 29.75 34.33
6 Nygård Peter Femman 14.37 0.02.20 28.86 33.30
7 Kirkkomäki Jarmo KauWi 14.57 0.02.40 27.41 31.63

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Piispanen Reima OuHu 11.41 0.00.00 40.97 35.56
2 Junkala Eero KannUra 11.50 0.00.09 38.94 33.79
3 Toppari Reijo KauWi 12.08 0.00.27 36.50 31.67
4 Virnala Jukka JalJa 13.12 0.01.31 32.19 27.93
5 Jurvakainen Jari S-JKL 14.05 0.02.24 28.89 25.07

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nissilä Jorma KoS 10.07 0.00.00 47.08 52.17
2 Kronholm Peter Brahe 10.34 0.00.27 44.51 49.33
3 Nylund Sven-Olof Botnia 10.55 0.00.48 42.54 47.14
4 Lind Sune Falken 11.17 0.01.10 40.63 45.02
5 Hattar Allan Falken 11.30 0.01.23 39.34 43.60
6 Toppari Pekka PuolRy 11.31 0.01.24 38.77 42.97
7 Hakomäki Juhani LapVi 12.29 0.02.22 35.29 39.11
8 Korpijärvi Asko KannUra 12.35 0.02.28 34.54 38.28
9 Laine Harri KauKa 13.15 0.03.08 32.35 35.85
10 Pihlajamaa Martti VetU 14.05 0.03.58 30.01 33.26
11 Nyystilä Jukka LaihLu 14.52 0.04.45 28.03 31.07
Tuomaala Juhani KoS HYL -
Konttila Sauli KannUra KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pusa Raimo OrPo 7.27 0.00.00 42.19 39.50
2 Törmä Markku KannUra 7.48 0.00.21 39.55 37.02
3 Nynäs Henning Brahe 8.06 0.00.39 37.35 34.97
4 Lindstedt Tapio OrPo 8.12 0.00.45 36.18 33.87
5 Rauhamäki Kimmo JRV 8.16 0.00.49 35.17 32.93
6 Laine Jaakko HS 9.08 0.01.41 31.19 29.20
7 Myllymäki Ari KPV 9.23 0.01.56 29.73 27.84
8 Humalamäki Hannu ÄhtU 13.54 0.06.27 19.65 18.39
9 Kujanpää Heikki JSRasti 14.32 0.07.05 18.39 17.21

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Torrkulla Roy Minken 9.17 0.00.00 26.52 30.96
2 Backman Sven-Olof Falken 9.40 0.00.23 24.51 28.61
3 Jylhä Keijo JRV 11.02 0.01.45 20.64 24.09
4 Teppo Jaakko GIF 12.10 0.02.53 17.96 20.96
Paavola Vesa EE KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hietaharju Antti ÄhtU 9.13 0.00.00 32.96 22.38
2 Salmela Kosti PihtTu 9.35 0.00.22 29.32 19.91
3 Paavola Seppo EE 10.39 0.01.26 24.25 16.46

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ekola Juuso LapVi 14.10 0.00.00
2 Biskop Robert KoS 18.27 0.04.17
Pajuranta Teemu RaJu HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Vuorinen Miki Koovee 11.36 0.00.00 52.82 47.41
2 Lemberg Ville RaJu 12.08 0.00.32 49.92 44.81
3 Pöytäkangas Elias VaaSu 12.16 0.00.40 48.80 43.80
4 Pöytäkangas Tuukka VaaSu 12.28 0.00.52 47.45 42.59
5 Bergström Kasper Kristina 12.37 0.01.01 46.32 41.58
6 Udell Oliver Solf 12.56 0.01.20 44.64 40.07
6 Hölsö Aaro RaJu 12.56 0.01.20 44.64 40.07
8 Karjanlahti Kosti KauWi 13.16 0.01.40 42.45 38.11
9 Ala-Honkola Akseli KuortKu 14.16 0.02.40 38.98 34.99
10 Noponen Veeti LapVi 14.19 0.02.43 38.35 34.43
11 Puttonen Osku KuortKu 15.12 0.03.36 35.66 32.01
12 Muhonen Aatu RaJu 16.07 0.04.31 33.19 29.79
13 Niininen Eino VetU 16.20 0.04.44 32.32 29.01
Niemelä Julius RaN HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jansson Lukas Falken 8.45 0.00.00
2 Koski Juuso YKV 9.18 0.00.33
3 Syväterä Sampo TP 9.24 0.00.39
4 Muhonen Eetu RaJu 9.33 0.00.48
5 Hietamäki Matias RaJu 10.01 0.01.16
6 Nyman Vilhelm Brahe 10.17 0.01.32
7 Virrankoski Väinö KauWi 10.51 0.02.06
8 Niininen Lauri VetU 10.57 0.02.12
9 Hietala Elmeri KPV 11.57 0.03.12
10 Hirvensalo Eetu RaJu 12.47 0.04.02
11 Hölsö Tuomas RaJu 14.58 0.06.13

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Puumila Juho JalJa 7.30 0.00.00
2 Puro-Aho Aapo VaaSu 7.47 0.00.17
3 Harjamäki Sisu HS 8.25 0.00.55
4 Puumila Jaakko JalJa 8.54 0.01.24
5 Ala-Honkola Iivari KuortKu 10.04 0.02.34
6 Aho Lenni RaJu 18.19 0.10.49

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ahlfors Matias TP 5.06 0.00.00
2 Virrankoski Ahto KauWi 5.10 0.00.04
3 Honkanen Iivari LapVi 5.44 0.00.38
4 Ylikojola Vilho RaJu 7.07 0.02.01
5 Nynäs Leevi VaaSu 9.18 0.04.12

Sarja H8S
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tuomaala Eemil VaaSu 6.49 0.00.00
2 Malila Veikka VaaSu 8.02 0.01.13
3 Ekoluoma Onni YKV 8.11 0.01.22
4 Nynäs Elis VaaSu 8.29 0.01.40
5 Rajala Lauri RaJu 11.47 0.04.58
6 Hautalahti Paavo YKV 18.24 0.11.35

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Strandvall Amanda Minken 13.43 0.00.00 63.48 74.30
2 Hoskari Maria RasKa 15.48 0.02.05 53.04 62.09
3 Pitkänen Salla TP 16.04 0.02.21 50.13 58.68
4 Fred Marie Femman 17.23 0.03.40 44.45 52.04
5 Ojala Ulla PoRa 18.38 0.04.55 39.72 46.49

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koski Päivi YKV 14.29 0.00.00
2 Pöytäkangas Eliisa VaaSu 17.15 0.02.46

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Keski-Säntti Eija YKV 12.11 0.00.00 49.23 55.75
2 Sjöstrand Anna Brahe 12.44 0.00.33 45.34 51.35
3 Jansson Tuija Falken 13.52 0.01.41 40.01 45.31
4 Torrkulla Josefin Femman 15.20 0.03.09 34.72 39.32
5 Niemelä Johanna RaN 15.25 0.03.14 33.07 37.45

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Polso Anne VetU 10.47 0.00.00 54.33 54.65
2 Palomäki Sanna RasKu 11.38 0.00.51 48.85 49.14
3 Lautamo Riikka VaaSu 13.26 0.02.39 40.99 41.24
4 Känsäkangas Aurora KauWi 14.08 0.03.21 37.72 37.95
5 Tissari Jaana SaPu 15.14 0.04.27 33.84 34.05
Karppi Susanna LaihLu HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sarkkinen-Vuorinen Sanna KoS 11.02 0.00.00 33.63 37.98
2 Peltola Heli KeuKi 11.22 0.00.20 31.01 35.03
3 Hautamäki Anne-Mari RasKe 13.36 0.02.34 24.55 27.73
4 Udell Tina Solf 17.36 0.06.34 17.92 20.24

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Piispanen Eija OuHu 14.55 0.00.00
2 Mylläri Britt-Marie NOK 15.06 0.00.11
Laukka Eija SaPu HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kankaanpää Tarja KauWi 8.12 0.00.00 42.23 45.85
1 Humalamäki Mirja SuomRa 8.12 0.00.00 42.23 45.85
3 Raatikainen Päivi RastiE4 8.32 0.00.20 38.14 41.41
4 Leppä Eija SuJu 9.10 0.00.58 34.38 37.32
5 Käkelä Maija PuolRy 9.27 0.01.15 32.25 35.01
6 Ylipelkola Eeva-Liisa KortJV 11.02 0.02.50 26.68 28.96

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kattilakoski Kirsti KoS 8.40 0.00.00
2 Laine Kaija KauKa 11.49 0.03.09

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Stoor Anne KoS 8.36 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mäkelä Aino S-JKL 14.57 0.00.00
2 Kauppi Aada LaihLu 21.03 0.06.06

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hyyppä Liina KoS 11.31 0.00.00 54.68 54.31
2 Niininen Erika VetU 12.31 0.01.00 48.43 48.10
3 Jylhä Reija-Elina HalTo 12.43 0.01.12 45.81 45.50
4 Mäkelä Venla SaPu 14.52 0.03.21 37.60 37.34
5 Enlund Julia Femman 16.10 0.04.39 33.11 32.89

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sikkilä Peppi LapVi 11.02 0.00.00 54.16 49.89
2 Näsi Minea RaJu 12.29 0.01.27 46.67 42.99
3 Tuomaala Ella VaaSu 12.46 0.01.44 44.46 40.96
4 Hoskari Sanni RaJu 12.49 0.01.47 43.13 39.73
5 Korkonen Emilia KuortKu 15.36 0.04.34 34.47 31.76
6 Laakso Evena RasKu 19.55 0.08.53 26.25 24.18
7 Virrankoski Maija KauWi 20.27 0.09.25 24.84 22.88

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ahti Ronja TP 10.02 0.00.00
2 Saranpää Saara RaJu 10.07 0.00.05
3 Rajala Maija RaJu 10.19 0.00.17
4 Sikkilä Iines LapVi 10.23 0.00.21
5 Korpi Sanni RaJu 10.46 0.00.44
6 Ketola Matleena KoS 10.52 0.00.50
7 Ahlfors Erika TP 10.56 0.00.54
8 Löfqvist Linn Femman 11.02 0.01.00
9 Lautamo Hilla VaaSu 12.49 0.02.47
10 Enlund Isabella Femman 14.14 0.04.12
11 Mutikainen Eveliina KauWi 18.12 0.08.10
12 Keski-Nisula Aurora KuortKu 23.31 0.13.29

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sippola Sanni LapVi 6.37 0.00.00
2 Ahti Saana TP 6.38 0.00.01
3 Hietala Liina-Maija KPV 6.40 0.00.03
4 Keski-Säntti Helka YKV 6.46 0.00.09
5 Rajala Kerttu RaJu 7.20 0.00.43
6 Pesola Ella KPV 7.45 0.01.08
7 Kataja Enni RaJu 8.00 0.01.23
8 Ylikojola Veera RaJu 8.11 0.01.34
9 Hyyppä Alisa KoS 8.24 0.01.47
10 Torrkulla Moa Femman 8.59 0.02.22
11 Ekoluoma Aino YKV 10.04 0.03.27
12 Trofast Senni LaihLu 10.15 0.03.38
13 Oikarainen Fanni LaihLu 11.26 0.04.49

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koski Sofia YKV 5.07 0.00.00
2 Karppi Saara LaihLu 5.09 0.00.02
3 Muhonen Oona RaJu 5.55 0.00.48
4 Pöytäkangas Aada-Liina VaaSu 5.58 0.00.51
5 Keski-Säntti Venla YKV 6.14 0.01.07
6 Lemberg Linnea RaJu 6.29 0.01.22
7 Enlund Nova Femman 6.31 0.01.24
8 Ketola Mette KoS 6.36 0.01.29
9 Lassila Nelli RaJu 7.16 0.02.09
10 Ekoluoma Milla YKV 8.20 0.03.13
11 Hautalahti Elsa YKV 9.28 0.04.21
12 Mutikainen Aada KauWi 9.30 0.04.23

Sarja D8S
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kataja Lilja RaJu 7.20 0.00.00