FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Ankkurirastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tommila Juha Hiisi 57.21 0.00.00 78.66 79.43
2 Lindeqvist Markus PR 57.39 0.00.18 77.18 77.94
3 Dahlen Mats PIF 59.52 0.02.31 73.30 74.02
4 Mattila Tuomas VeVe 1.01.42 0.04.21 70.12 70.81
5 Kleemola Lauri Lynx 1.07.12 0.09.51 63.47 64.09
6 Ruohola Aaro MSParma 1.08.00 0.10.39 61.82 62.43
7 Salmenoja Samuli MSParma 1.08.27 0.11.06 60.51 61.11
8 Tervakangas Mikko EsSu 1.10.13 0.12.52 58.11 58.69
9 Laaksonen Markku Rasti88 1.15.21 0.18.00 53.34 53.86
10 Kerkola Teemu SuSi 1.23.06 0.25.45 47.62 48.09
11 Mänty Eero EsAk 1.48.00 0.50.39 36.07 36.43
Kemppinen Mikko LaTa KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivusalo Riku RasKa 1.11.45 0.00.00 27.29 27.29
2 Saari Tatu SuSe 1.13.16 0.01.31 25.38 25.38
3 Suntioinen Ville KaRa 1.59.10 0.47.25 14.79 14.79
Hurskainen Niko EsAk HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Joensivu Janne VaHa 49.01 0.00.00 52.41 49.45
2 Paukkunen Petri MSParma 50.42 0.01.41 49.83 47.01
3 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 1.00.05 0.11.04 41.33 39.00
4 Tuomala Simo PertPe 1.02.55 0.13.54 38.79 36.60
5 Collander Tomi RasKa 1.19.37 0.30.36 30.12 28.42
6 Forsström Benny Raseborg 1.20.10 0.31.09 29.38 27.72
7 Toivo Marko LLuja 1.32.22 0.43.21 25.03 23.62
8 Räsänen Mikko MaMa 2.09.46 1.20.45 17.49 16.50
Hämäläinen Olli PertPe HYL -
Paasikivi Mikko TuS KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mjösund Asgeir EsSu 41.13 0.00.00 55.89 53.08
2 Vaininen Juha TuS 42.56 0.01.43 52.85 50.19
3 Heikkonen Rami SuSi 45.56 0.04.43 48.64 46.20
4 Virtanen Matti TuNMKY 48.03 0.06.50 45.78 43.48
5 Farkas David HS 48.11 0.06.58 44.94 42.68
6 Lehtola Juha Lynx 57.16 0.16.03 37.21 35.34
7 Toivio Matti RaPi 1.03.28 0.22.15 33.03 31.37
8 Kalvas Teemu KeU 1.04.49 0.23.36 31.81 30.21
9 Tuominen Janne PertPe 1.05.47 0.24.34 30.81 29.26
10 Teriö Tatu TuS 1.09.36 0.28.23 28.63 27.19
11 Stenholm Pekka TuS 1.27.44 0.46.31 22.32 21.19

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmi Janne TuS 32.29 0.00.00 69.58 68.52
2 Loukkalahti Marko HiKi 34.31 0.02.02 64.99 64.00
3 Virtanen Antti HlS 34.58 0.02.29 63.67 62.70
4 Nymalm Sören PIF 35.34 0.03.05 62.12 61.17
5 Helin Timo VaRa 39.00 0.06.31 56.22 55.36
6 Yliluikki Matti SuSi 39.05 0.06.36 55.66 54.81
7 Numminen Mika UrjU 41.51 0.09.22 51.58 50.79
7 Kerkola Mika SuSi 41.51 0.09.22 51.58 50.79
9 Suominen Juha-Matti LaJy 43.02 0.10.33 49.37 48.62
10 Liljeström Kimmo HS 44.29 0.12.00 47.38 46.66
11 Pulli Antero RR 44.36 0.12.07 46.88 46.16
12 Mårtenson Rasmus OK77 45.53 0.13.24 45.20 44.51
13 Tenhunen Joni TuMe 47.12 0.14.43 43.58 42.91
14 Nokka Ilkka Rasti88 48.10 0.15.41 42.35 41.70
15 Ekström Thomas MSParma 48.51 0.16.22 41.41 40.78
16 Haikonen Jyrki UlvUra 50.03 0.17.34 40.08 39.47
17 Putkuri Tommi TuMe 53.52 0.21.23 36.92 36.36
18 Brink Anders PIF 57.26 0.24.57 34.34 33.81
19 Nappu Juha TuNMKY 1.00.07 0.27.38 32.52 32.03
20 Karru Antti VaRa 1.01.35 0.29.06 31.47 30.99
Laitamäki Jari MSParma KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jaakkola Jari MaMa 35.00 0.00.00 53.27 51.19
2 Haajanen Leif Raseborg 39.58 0.04.58 46.11 44.31
3 Laasonen Mauri TP 42.07 0.07.07 43.25 41.56
4 Suominen Jukka LaJy 42.58 0.07.58 41.89 40.25
5 Virta Marko TuS 43.24 0.08.24 40.98 39.38
6 Hakulinen Pekka EsSu 43.41 0.08.41 40.22 38.65
7 Kuusinen Mikko Lynx 44.15 0.09.15 39.22 37.69
8 Koivisto Ari-Pekka HS 44.16 0.09.16 38.72 37.20
9 Hiukka Petri Rasti88 46.21 0.11.21 36.51 35.09
10 Kuokkanen Ismo TuS 50.54 0.15.54 32.83 31.54
11 Frilander Heikki Trian 54.20 0.19.20 30.36 29.17
12 Kopra Jyrki TurSa 55.14 0.20.14 29.47 28.32
13 Oksanen Jukka RasKa 1.08.01 0.33.01 23.62 22.69
14 Huhtala Ismo YlKi 1.26.51 0.51.51 18.25 17.53

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehto Kari TuMe 30.33 0.00.00 47.51 46.32
2 Ihalainen Vesa Navi 33.09 0.02.36 43.24 42.15
3 Asikainen Timo Hiisi 35.17 0.04.44 40.11 39.10
4 Mannila Tapio RasKa 35.27 0.04.54 39.41 38.42
5 Lanne Vesa Hiisi 36.09 0.05.36 38.14 37.19
6 Keskitalo Markku MSParma 38.14 0.07.41 35.59 34.70
7 Molnar Geza LS-37 40.58 0.10.25 32.77 31.95
8 Arki Hannu TuMe 42.00 0.11.27 31.53 30.74
9 Viili Osmo MSParma 42.05 0.11.32 31.04 30.26
10 Keskitalo Jussi MSParma 43.37 0.13.04 29.53 28.79
11 Tamminen Erkki SuJu 44.02 0.13.29 28.84 28.12
12 Parnetti Roy KeU 46.23 0.15.50 26.99 26.31
13 Lång Jan Raseborg 50.29 0.19.56 24.44 23.83

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 34
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nummi Esko PunKu 27.50 0.00.00 46.76 46.59
2 Valtanen Simo HinnYr 28.50 0.01.00 44.93 44.77
3 Pensas Esko LaihLu 28.53 0.01.03 44.65 44.48
4 Ritanotko Markku TuMe 29.25 0.01.35 43.64 43.48
5 Hintukainen Keijo TuS 30.14 0.02.24 42.26 42.11
6 Rantala Jari Koovee 30.44 0.02.54 41.38 41.23
7 Helkkula Rauli TuMe 31.18 0.03.28 40.45 40.30
8 Joki Sauli VetU 31.54 0.04.04 39.50 39.35
9 Hjelm Jouni RaPi 32.32 0.04.42 38.55 38.41
10 Salonen Matti VaRa 32.35 0.04.45 38.31 38.17
11 Lindroos Mårten KSF 33.17 0.05.27 37.32 37.19
12 Kuivala Juha TuS 35.56 0.08.06 34.41 34.28
13 Laine Esa KauPo 36.18 0.08.28 33.90 33.77
14 Andersson Bror KSF 36.47 0.08.57 33.29 33.17
15 Pettersson Staffan Örnen 36.56 0.09.06 32.99 32.87
16 Nyystilä Jukka LaihLu 36.57 0.09.07 32.82 32.70
17 Kuivala Hannu TuS 37.00 0.09.10 32.62 32.50
18 Aavasalo Rauno SalVie 37.07 0.09.17 32.35 32.24
19 Hirvelä Reijo SuosmSa 37.13 0.09.23 32.11 31.99
20 Alhoke Timo TuMe 37.29 0.09.39 31.72 31.61
21 Nieminen Taisto RaPi 38.07 0.10.17 31.04 30.93
22 Lukander Harri RaPi 39.14 0.11.24 30.01 29.90
23 Etu-Huitti Arto MSParma 39.26 0.11.36 29.70 29.59
24 Nyberg Henry Trian 39.42 0.11.52 29.35 29.25
25 Pihlajamaa Martti VetU 39.53 0.12.03 29.07 28.96
26 Leppälä Martti HlS 39.55 0.12.05 28.90 28.79
27 Havia Jouko PR 42.36 0.14.46 26.94 26.84
28 Tolvanen Markku EsAk 44.00 0.16.10 25.95 25.85
29 Paunonen Hannu Koovee 45.39 0.17.49 24.88 24.79
30 Salonen Kauko TuMe 46.05 0.18.15 24.52 24.43
31 Sinnelä Mauri SuSi 46.24 0.18.34 24.22 24.13
32 Aavasalo Asko SalVie 48.57 0.21.07 22.84 22.76
33 Kuusela Pentti PunKu 52.27 0.24.37 21.20 21.13
34 Laaksonen Lasse SuSi 59.18 0.31.28 18.65 18.59

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Loukonen Veikko PiKe 26.27 0.00.00 47.05 46.11
2 Kerkola Pekka HlT 28.21 0.01.54 43.65 42.78
3 Vesterinen Paavo LHR 30.15 0.03.48 40.68 39.87
4 Peltola Oke TuS 31.26 0.04.59 38.93 38.16
5 Sinnelä Reino SuSi 32.18 0.05.51 37.67 36.92
6 Arvola Paavo TurSa 32.27 0.06.00 37.28 36.54
7 Tuomola Touko Rasti88 32.38 0.06.11 36.86 36.13
8 Röytiö Lauri PR 33.37 0.07.10 35.58 34.87
9 Virtanen Jorma Hiisi 34.41 0.08.14 34.28 33.60
10 Hiirijoki Pentti SuSe 35.13 0.08.46 33.57 32.90
11 Lietzén Kari RaPi 36.22 0.09.55 32.32 31.68
12 Hörkkö Jaakko LHR 36.26 0.09.59 32.07 31.43
13 Kares Olli EuVe 37.25 0.10.58 31.04 30.43
14 Villberg Hannu SalVie 37.58 0.11.31 30.41 29.81
15 Salmenoja Pertti HirvHe 38.56 0.12.29 29.48 28.89
16 Laine Juhani KaRa 39.26 0.12.59 28.93 28.35
17 Keränen Kauko UrjU 39.55 0.13.28 28.40 27.84
18 Lainema Ilkka MSParma 41.17 0.14.50 27.30 26.75
19 Inki Pekka TuMe 41.44 0.15.17 26.84 26.30
20 Aarnio Seppo RaPi 42.07 0.15.40 26.43 25.90
21 Nurminen Markku SuosmSa 44.28 0.18.01 24.88 24.38
22 Roivas Matti UrjU 45.50 0.19.23 23.98 23.51
23 Romula Tuomo Mesik 46.30 0.20.03 23.49 23.02
24 Leino Tapio HS 47.20 0.20.53 22.93 22.48
25 Rajamäki Jussi HS 48.12 0.21.45 22.38 21.93
Ylikoski Erkki KanSu HYL -
Mannonen Mikko TuS HYL -
Kallio Erkki LoJa KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautarae Veikko HirvHe 30.19 0.00.00 40.75 41.13
2 Moisio Kalevi TuS 30.43 0.00.24 39.82 40.19
3 Peltola Timo MSParma 31.37 0.01.18 38.29 38.65
4 Verha Koitto VaRa 31.38 0.01.19 37.88 38.24
5 Kallio Kari SuSi 31.51 0.01.32 37.23 37.58
6 Rapakko Timo SuSi 32.43 0.02.24 35.87 36.21
7 Pajunen Heikki PR 33.37 0.03.18 34.54 34.87
8 Orrensalo Reijo TuVi 33.50 0.03.31 33.96 34.28
9 Grönroos Timo MSParma 35.35 0.05.16 31.94 32.24
10 Paldanius Jorma TuS 36.20 0.06.01 30.94 31.23
11 Laakso Raimo HaHa 37.34 0.07.15 29.60 29.87
12 Heinonen Heikki LHR 37.40 0.07.21 29.19 29.46
13 Jokinen Juhani MaMa 37.45 0.07.26 28.80 29.07
14 Hedenström Rauno MaMa 38.16 0.07.57 28.09 28.35
15 Peltola Tuomo MSParma 39.52 0.09.33 26.65 26.90
16 Yliuntinen Hannu KarjUra 41.02 0.10.43 25.59 25.83

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattsson Per-Åke KSF 37.20 0.00.00 29.45 29.10
2 Juhonsalo Matti LHR 39.42 0.02.22 26.87 26.54
3 Sukki Martti LHR 39.44 0.02.24 26.01 25.70
4 Kuutti Jorma PertPe 41.36 0.04.16 24.05 23.76
5 Saario Pentti LoJa 46.54 0.09.34 20.63 20.38
6 Launis Kari Raus 58.02 0.20.42 16.11 15.91

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liski Eero SalVie 1.00.48 0.00.00
2 Brax Asko TP 1.29.06 0.28.18

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kalvas Tuomo SKUusi 2.00.14 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Välimaa Aleksi TuS 1.04.31 0.00.00
2 Korento Benjamin OK77 1.18.30 0.13.59

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aalto Lauri MSParma 48.39 0.00.00 43.77 41.80
2 Koskinen Eemil TP 50.49 0.02.10 40.65 38.82
3 Isosaari Antti MSParma 1.01.00 0.12.21 32.81 31.34
4 Mjösund Linus EsSu 1.15.37 0.26.58 25.63 24.47
5 Seppä Elias AngA 1.18.22 0.29.43 23.91 22.84
6 Haapala Juuso PR 1.21.49 0.33.10 22.12 21.13

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kuusinen Karri Lynx 35.17 0.00.00
2 Kovanen Sauli S-JKL 37.07 0.01.50
3 Isosaari Aarne MSParma 37.40 0.02.23
4 Leskinen Eemeli Lynx 38.17 0.03.00
5 Pirinen Teemu AngA 38.54 0.03.37
6 Kuusinen Tuomas Lynx 39.18 0.04.01
7 Kinnari Unto KarjUra 46.00 0.10.43
Lehtola Lenni Lynx KES -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virtanen Onni AngA 20.37 0.00.00
2 Söyrilä Leevi AngA 25.16 0.04.39
3 Juote Aleksi LHR 29.55 0.09.18
4 Joopi Lauri UlvUra 30.26 0.09.49
5 Lemström Fredrik Raseborg 33.36 0.12.59
6 Niemelä Elmeri TuS 35.40 0.15.03

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lepistö Onni HauSi 22.16 0.00.00
2 Toivanen Aaron HyRa 22.53 0.00.37
3 Laine Oliver TuS 29.52 0.07.36
4 Halkilahti Emil AngA 33.40 0.11.24
5 Lähteenmäki Iiro TuS 38.06 0.15.50
6 Ekström Lassi MSParma 38.25 0.16.09
7 Fröjdö Robert TuS 38.33 0.16.17
8 Kinnari Vilho KarjUra 1.22.50 1.00.34

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Puro Eeli AngA 26.18 0.00.00
2 Pihlaja Eeli PR 45.30 0.19.12
3 Karlsson Patrick PR 47.26 0.21.08

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Okko TP 20.57 0.00.00
2 Farkas Niklas EsSu 21.16 0.00.19
3 Leskinen Eino Lynx 22.01 0.01.04
4 Karttila Eero MSParma 24.43 0.03.46
5 Lempainen Johannes TuMe 25.39 0.04.42
6 Lähteenmäki Pyry TuS 27.00 0.06.03
7 Määttä Paulus MSParma 30.25 0.09.28
8 Koponen Evert PR 32.31 0.11.34
9 Hyvönen Elias AngA 33.12 0.12.15
10 Anttonen Aapeli AngA 39.21 0.18.24
11 Fröjdö Wilhelm TuS 40.42 0.19.45
12 Lehtola Noel Lynx 41.39 0.20.42
13 Raimovaara Leo HlS 42.33 0.21.36
14 Koivusalo Peetu RasKa 44.14 0.23.17

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Dambe Inga PR 54.19 0.00.00 70.45 67.88
2 Mårtenson Lydia OK77 1.08.26 0.14.07 55.40 53.37
3 Valtonen Anni MSParma 1.15.17 0.20.58 49.88 48.05
4 Etu-Huitti Tanja MSParma 1.18.39 0.24.20 47.29 45.56
5 Rantanen Essi MSParma 1.19.10 0.24.51 46.53 44.82
6 Haapala Jaana PR 1.19.20 0.25.01 45.98 44.29
7 Hjelm Netta EsAk 1.21.48 0.27.29 44.15 42.54
8 Penger Sofia PIF 1.24.19 0.30.00 42.41 40.86
9 Haikonen Sanni UlvUra 1.24.35 0.30.16 41.85 40.32
10 Brink Johanna PIF 1.25.09 0.30.50 41.15 39.64
11 Ruotsalainen Hanna-Mari SuSi 1.27.03 0.32.44 39.84 38.38
12 Kalenius Regina KarjUra 1.34.53 0.40.34 36.17 34.85
13 Molnar Julianna RaVa 1.37.39 0.43.20 34.78 33.51
14 Suominen Salli PR 2.16.54 1.22.35 24.55 23.65
Mjösund Katja EsSu KES -
Koivusalo Sanna RasKa KES -
Joensivu Inka VaHa KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Orkola Saana HiKi 1.06.21 0.00.00 37.31 37.31
2 Laine Sanna LoJa 1.07.16 0.00.55 35.42 35.42
3 Salmi Anna MaMa 1.12.39 0.06.18 31.51 31.51
4 Junnila Annastiina TuS 1.26.31 0.20.10 25.39 25.39
5 Lindström Heli PertPe 1.43.40 0.37.19 20.30 20.30

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Luhtala Johanna SomEsa 55.34 0.00.00 58.43 55.54
2 Ikkala Sari HyRa 59.12 0.03.38 52.10 49.53
3 Weckman Sanna VeVe 1.02.13 0.06.39 46.96 44.64
4 Maisila Mirkka MSParma 1.03.49 0.08.15 43.24 41.11

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nymalm Sanna PIF 41.40 0.00.00 56.46 55.03
2 Eeva Jonna KangSK 47.07 0.05.27 49.10 47.86
3 Velema Riikka Rasti88 47.54 0.06.14 47.48 46.28
4 Seppänen Minna Rasti88 54.26 0.12.46 41.06 40.02
5 Roth Pamela Raseborg 1.03.07 0.21.27 34.79 33.91
6 Lamppu Tiina MSParma 1.12.51 0.31.11 29.60 28.85
7 Rogovin Sari KarjUra 1.15.51 0.34.11 27.91 27.21
8 Koskinen Riikka RaN 1.39.24 0.57.44 20.91 20.38
9 Tenhunen Oxana TuMe 2.20.53 1.39.13 14.47 14.11
Sinnelä Terhi SuSi KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kerkola Tiina SuSi 45.50 0.00.00 49.59 46.38
2 Aho Johanna MSParma 1.00.47 0.14.57 36.77 34.39
3 Valkonen Sanna TuS 1.01.22 0.15.32 35.81 33.49
4 Halme Kaisa HiKi 1.02.56 0.17.06 34.31 32.09
5 Filipsson-Korento Lena OK77 1.04.37 0.18.47 32.83 30.71
6 Brink Maria PIF 1.06.49 0.20.59 31.18 29.16
7 Dahl Citha Raseborg 1.12.54 0.27.04 28.06 26.25
8 Mårtenson Karin OK77 1.15.28 0.29.38 26.61 24.88
Yli-Kauppila Marika PIF HYL -
Guseff Virpi HirvHe KES -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Savolainen Paula PR 37.48 0.00.00 49.20 44.06
2 Myllys Leena Lynx 43.26 0.05.38 41.90 37.52
3 Molnar Pia LS-37 43.56 0.06.08 40.51 36.28
4 Mäkelä Tiina RaTU 48.14 0.10.26 36.08 32.31
5 Mannonen Anu TuS 51.35 0.13.47 32.96 29.52
6 Haajanen Ulrika Raseborg 56.32 0.18.44 29.37 26.30
7 Hakulinen Paula EsSu 1.01.27 0.23.39 26.37 23.62
8 Sulavuori Eija TuMe 1.06.19 0.28.31 23.84 21.34

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 29.34 0.00.00 56.35 54.81
2 Kottonen Annariitta Lynx 30.55 0.01.21 53.35 51.89
3 Linko Rita EsSu 32.11 0.02.37 50.73 49.34
4 Laasonen Kirsi TP 34.15 0.04.41 47.18 45.89
5 Penger Carola PIF 35.50 0.06.16 44.63 43.41
6 Annila Päivi TP 36.46 0.07.12 43.05 41.87
7 Miettinen Jaana TuS 37.05 0.07.31 42.23 41.08
8 Henriksson Ann-Catherine PIF 38.20 0.08.46 40.42 39.31
9 Lukander Hilkka RaPi 39.48 0.10.14 38.51 37.46
10 Kerkola Maija HlT 40.49 0.11.15 37.14 36.13
11 Kuisma Tuula SomEsa 45.12 0.15.38 33.17 32.27
12 Lång Gun-Viol Raseborg 45.56 0.16.22 32.28 31.40
13 Lallo Tuula Trian 48.00 0.18.26 30.54 29.71
14 Hjelm Inga RaPi 53.45 0.24.11 26.97 26.23
15 Paunonen Silva Koovee 59.42 0.30.08 24.00 23.34
Toivanen Tuula RaN KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kalliola Pirkko MaMa 29.35 0.00.00 48.03 47.49
2 Juura Maarit KanSu 30.08 0.00.33 46.56 46.04
3 Salmenoja Hely HirvHe 31.43 0.02.08 43.68 43.19
4 Suna Eija MSParma 37.45 0.08.10 36.23 35.82
4 Lähteenmäki Pirjo PR 37.45 0.08.10 36.23 35.82
6 Kajaala-Ylikoski Helena KanSu 41.14 0.11.39 32.31 31.95
7 Saari Marita SuSe 44.53 0.15.18 29.28 28.96
8 Forsström Anne Raseborg 45.03 0.15.28 28.78 28.46
9 Hintukainen Terttu TuS 54.35 0.25.00 23.43 23.17
10 Metsämäki Leena TuS 54.56 0.25.21 22.96 22.70
11 Elomäki Irmeli VaHa 56.58 0.27.23 21.82 21.58
12 Salonen Iiris TuMe 1.17.29 0.47.54 15.82 15.64
Väli-Klemelä Marja-Leena KaRa HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Verha Maija VaRa 30.10 0.00.00 39.98 39.38
2 Saari Irmeli HirvHe 31.04 0.00.54 37.66 37.09
3 Kajava Ritva HlS 34.08 0.03.58 33.22 32.72
4 Laine Irmeli KaRa 34.56 0.04.46 31.42 30.95
5 Törrö Maria-Leena VaHa 42.17 0.12.07 25.10 24.73
6 Rinne-Tamminen Pirkko TuVi 1.00.59 0.30.49 16.81 16.56

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rahkasuo Kaarina Rasti88 33.37 0.00.00 33.36 33.55
2 Ojamaa Marja-Liisa SalVie 35.46 0.02.09 29.79 29.96
3 Kuutti Kirsti PertPe 47.08 0.13.31 21.41 21.54
4 Lehto Marja-Liisa KarjUra 1.09.53 0.36.16 13.64 13.72

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vuorela Peppi VaRa 1.13.05 0.00.00
2 Brink Henrika PIF 1.34.30 0.21.25

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskinen Iida RaN 42.25 0.00.00 52.75 51.28
2 Lindén Amalia KS 48.23 0.05.58 45.09 43.83
3 Raimovaara Emma HlS 49.29 0.07.04 42.96 41.76
4 Hyörtti Sini RaLu 1.00.22 0.17.57 34.28 33.33
5 Ahonen Jutta AngA 1.03.05 0.20.40 31.92 31.03
6 Myllymäki Matilda KoS 1.05.23 0.22.58 29.94 29.11
7 Karttila Inkeri MSParma 1.08.19 0.25.54 27.84 27.06

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtinen Martta AngA 29.09 0.00.00
2 Lehtinen Miina AngA 30.28 0.01.19
3 Kovanen Saara S-JKL 41.12 0.12.03
4 Linnamäki Kerttu AngA 41.48 0.12.39
5 Farkas Villö EsSu 45.44 0.16.35
6 Koskela Katri AngA 47.44 0.18.35
7 Huhtala Lotta TuS 50.13 0.21.04
8 Oksa Siiri RasKa 55.46 0.26.37
Määttänen Stella RasKa HYL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Aino TP 37.11 0.00.00
2 Halkilahti Siiri AngA 40.22 0.03.11
3 Tuomala Matilda AngA 41.01 0.03.50
4 Mäkelä Ella TuS 42.44 0.05.33
5 Lahtinen Venla HiKi 50.01 0.12.50
6 Fröjdö Ellen TuS 59.18 0.22.07
7 Lamppu Lotta MSParma 1.02.29 0.25.18
8 Lamppu Laura MSParma 1.06.16 0.29.05

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Söyrilä Iida AngA 23.41 0.00.00
2 Oksa Jenni RasKa 25.44 0.02.03
3 Weckman Venla VeVe 26.35 0.02.54
4 Korte Martta TuS 27.20 0.03.39
5 Tapiola Aada AngA 27.46 0.04.05
6 Anttonen Helmiina AngA 51.35 0.27.54

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Malm Saara TP 24.09 0.00.00
2 Tuomala Rebekka AngA 36.25 0.12.16
3 Hagström Wilma TuS 40.10 0.16.01
4 Lepistö Aino HauSi 41.22 0.17.13
5 Brink Amanda PIF 47.11 0.23.02

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Weckman Selma VeVe 18.29 0.00.00
2 Andelmaa Oona AngA 18.54 0.00.25
3 Velema Signe PR 20.53 0.02.24
4 Mäkinen Venla AngA 25.05 0.06.36
5 Laukkanen Pihla KarjUra 25.56 0.07.27
6 Pihlaja Silva PR 27.41 0.09.12
7 Kinnari Lilja KarjUra 28.10 0.09.41
8 Koivusalo Elli RasKa 31.20 0.12.51
9 Pihlaja Hilla PR 31.50 0.13.21
10 Laakso Vilja PR 33.25 0.14.56
11 Paukkunen Siiri MSParma 33.35 0.15.06
12 Mäkinen Leila AngA 36.08 0.17.39
13 Valkonen Selma TuS 37.38 0.19.09
14 Hagström Isabella TuS 40.30 0.22.01