FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Valtakunnallinen Kompassi-tapahtuma ja INOV-8-liigan finaali, kansallinen kilpailu
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtanen Akseli KS 29.46 0.00.00 77.93 82.04
2 Fomin Daniil TuS 29.48 0.00.02 76.55 80.58
3 Ronkainen Aarni JRV 30.26 0.00.40 73.69 77.57
4 Sankelo Sampo LapVi 30.48 0.01.02 71.55 75.33
5 Gröhn Riku TP 32.56 0.03.10 65.74 69.21
6 Lemberg Roope RaJu 37.58 0.08.12 56.01 58.96
7 Kallela Luca HS 38.14 0.08.28 54.61 57.49
8 Nordgren Simon Trian 38.34 0.08.48 53.13 55.93
9 Nieminen Lauri VaHa 50.29 0.20.43 39.83 41.92
10 Platonov Simeon Navi 1.01.41 0.31.55 31.97 33.65

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hilo Hanne EsSu 28.45 0.00.00 85.78 84.86
2 Ankelo Elsa MSParma 31.08 0.02.23 77.89 77.06
3 Tala Emilia HS 31.37 0.02.52 75.40 74.59
4 Salmia Tessa MSParma 31.59 0.03.14 73.25 72.47
5 Ojala Jenny RasKa 33.14 0.04.29 69.26 68.52
6 Heikkinen Ida VeVe 34.10 0.05.25 66.16 65.46
7 Karppinen Inari EsSu 35.28 0.06.43 62.58 61.91
8 Hyyppä Milja MSParma 38.53 0.10.08 56.02 55.43
9 Mäkinen Sanni EsSu 40.09 0.11.24 53.23 52.66
10 Vallema Henrika JRV 51.45 0.23.00 40.51 40.07

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 44
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aaltonen Tatu Lynx 25.20 0.00.00 72.93 74.68
2 Donner Jesper OK77 25.42 0.00.22 71.64 73.35
3 Niemelä Paavo Pohjant 26.00 0.00.40 70.57 72.25
4 Muukkonen Topias MSParma 26.05 0.00.45 70.09 71.77
5 Ankelo Jussi MSParma 26.08 0.00.48 69.71 71.38
6 Kenttämies Eevert Koovee 26.35 0.01.15 68.29 69.92
7 Aalto Lauri MSParma 27.45 0.02.25 65.19 66.75
8 Noponen Juho EsSu 28.17 0.02.57 63.73 65.25
9 Mäenpää Jaakko KR 28.19 0.02.59 63.43 64.94
10 Kuusikko Miska Pohjant 28.33 0.03.13 62.68 64.18
11 Kirvesmies Atte KuoSu 29.07 0.03.47 61.24 62.71
12 Mäki-Laurila Anttoni TP 29.09 0.03.49 60.95 62.41
13 Paananen Joonas TuS 29.13 0.03.53 60.59 62.04
14 Taura Kalle VaHa 29.21 0.04.01 60.10 61.53
15 Riissanen Pyry EsAk 29.25 0.04.05 59.74 61.17
16 Lehtonen Elias MSParma 29.31 0.04.11 59.32 60.74
17 Leinamo Tuomas TP 29.32 0.04.12 59.07 60.48
18 Kujansuu Aaro RasKa 29.44 0.04.24 58.45 59.85
19 Holmroos Sakari TuS 29.45 0.04.25 58.20 59.60
20 Sivonen Miro TP 30.02 0.04.42 57.44 58.81
21 Ronkainen Elias JRV 30.21 0.05.01 56.63 57.98
22 Lemberg Ville RaJu 30.28 0.05.08 56.20 57.55
23 Peltonen Lasse KS 31.09 0.05.49 54.76 56.07
24 Lahti Paavo RasKa 31.22 0.06.02 54.18 55.47
25 Ala-Heikkilä Elias AR 33.09 0.07.49 51.07 52.29
26 Kutti Kurmet EST 33.55 0.08.35 49.72 50.91
27 Kallioniemi Jami RaLu 35.10 0.09.50 47.77 48.92
28 Vennelä Nuutti KangSK 35.24 0.10.04 47.28 48.41
29 Balck Axel AngA 35.36 0.10.16 46.83 47.95
30 Meuronen Joonas HS 37.54 0.12.34 43.82 44.87
31 Heikkinen Otso SoJy 40.03 0.14.43 41.30 42.29
32 Koskinen Aaro TP 40.04 0.14.44 41.13 42.11
33 Salonen Onni SoJy 40.09 0.14.49 40.88 41.86
34 Konttila Milo TP 40.36 0.15.16 40.27 41.23
35 Heikkinen Aaro HS 41.19 0.15.59 39.41 40.36
36 Lindfors Jesper Falken 42.23 0.17.03 38.27 39.19
37 Rytkö Olli VeVe 45.58 0.20.38 35.15 35.99
38 Sallinen Eero KangSK 46.45 0.21.25 34.42 35.24
39 Nättiaho Elmeri S-JKL 48.56 0.23.36 32.75 33.54
40 Mukkala Jonne KR 49.51 0.24.31 32.02 32.79
41 Seppä Elias AngA 55.38 0.30.18 28.58 29.26
42 Rinta-Koski Aapeli VaaSu 1.03.21 0.38.01 24.99 25.59
43 Hoikka Osku SoJy 1.03.32 0.38.12 24.82 25.41
Karjanlahti Kosti RaJu KES -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 49
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kemppi Silva EsSu 26.42 0.00.00 76.85 73.69
2 Lillqvist Isabella TP 29.08 0.02.26 70.21 67.32
3 Virkajärvi Heta JRV 30.09 0.03.27 67.63 64.85
4 Hyytiäinen Miina KS 30.42 0.04.00 66.21 63.49
5 Kiiski Aliisa KyS 30.54 0.04.12 65.57 62.88
6 Heikkinen Roosa VeVe 31.11 0.04.29 64.77 62.11
7 Wickholm Saga Trian 31.54 0.05.12 63.11 60.52
8 Kaikkonen Oona Koovee 32.16 0.05.34 62.20 59.64
9 Turakainen Veera Lynx 32.50 0.06.08 60.93 58.43
10 Sallila Katarina HS 33.16 0.06.34 59.94 57.48
11 Punto Elli EsSu 33.34 0.06.52 59.22 56.78
12 Sikkilä Peppi LapVi 33.59 0.07.17 58.30 55.91
13 Kyllästinen Inka RaLu 34.01 0.07.19 58.05 55.67
14 Mänty Elisa RR 35.23 0.08.41 55.63 53.35
15 Laamanen Emma-Riikka TarpSu 35.39 0.08.57 55.04 52.78
16 Pajari Maija SKVuoksi 35.41 0.08.59 54.80 52.55
17 Ekström Lotte-Line MSParma 36.44 0.10.02 53.06 50.88
18 Kaiponen Iida-Emilia ORa 37.19 0.10.37 52.06 49.92
19 Näsi Minea RaJu 37.33 0.10.51 51.57 49.45
20 Rehberger Nadja HS 38.52 0.12.10 49.66 47.62
21 Eller Maria EST 40.18 0.13.36 47.73 45.77
22 Rantakokko Merianna HS 40.30 0.13.48 47.34 45.39
23 Hilo Jenny EsSu 40.41 0.13.59 46.97 45.04
24 Sipilä Mia KangSK 40.42 0.14.00 46.79 44.87
25 Hyyppä Liina KoS 41.12 0.14.30 46.07 44.17
25 Laitinen Julia VeVe 41.12 0.14.30 46.07 44.17
27 Berg Nicolina Botnia 42.03 0.15.21 44.83 42.99
28 Ahlfors Anni RaLu 42.45 0.16.03 43.95 42.14
29 Tonder Oona KR 43.18 0.16.36 43.24 41.46
30 Frondelius Anni RaKaS 44.07 0.17.25 42.29 40.56
31 Papinaho Alina KeuKi 44.18 0.17.36 41.97 40.25
32 Anttila Minea Pohjant 44.23 0.17.41 41.75 40.04
33 Jaatinen Ilona Pohjant 44.25 0.17.43 41.57 39.87
34 Rokala Erica LapVi 44.29 0.17.47 41.37 39.67
35 Juntunen Hertta KR 45.39 0.18.57 40.17 38.52
36 Poijärvi Aino Koovee 46.39 0.19.57 39.17 37.56
37 Koivula Venla LaihLu 47.09 0.20.27 38.62 37.03
38 Hemmi Mai Pohjant 47.22 0.20.40 38.31 36.74
39 Karttila Inkeri MSParma 50.11 0.23.29 36.03 34.55
40 Lautamo Penne VaaSu 50.35 0.23.53 35.62 34.16
41 Joensuu Lumi HS 52.31 0.25.49 34.19 32.78
42 Kullman Thea Falken 53.17 0.26.35 33.57 32.19
43 Lindfors Karolina Falken 56.25 0.29.43 31.59 30.30
44 Enlund Julia Femman 59.24 0.32.42 29.90 28.67
45 Aulanko Aino EsAk 1.12.28 0.45.46 24.42 23.42
46 Nynäs Amanda Botnia 1.20.39 0.53.57 21.86 20.97
Evans Lidia SoJy KES -
Miettinen Kiia EsSu KES -
Tuohimaa Ines Solf HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 71
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Töyrylä Rasmus KyS 23.01 0.00.00 65.05 63.52
2 Virkajärvi Aapo JRV 23.16 0.00.15 64.21 62.70
3 Fritzen Florian Lynx 23.45 0.00.44 62.77 61.29
4 Kemppi Anton EsSu 25.06 0.02.05 59.27 57.87
5 Kuronen Aapo JRV 25.18 0.02.17 58.67 57.29
6 Hellstedt Oliver Lynx 25.27 0.02.26 58.20 56.83
7 Hirvilahti Joona VeVe 25.29 0.02.28 58.00 56.63
8 Pöytäkangas Tuukka VaaSu 26.08 0.03.07 56.43 55.11
9 Koponen Rasmus Lynx 26.18 0.03.17 55.95 54.64
10 Hauhia Aleksi RaJu 26.23 0.03.22 55.66 54.35
11 Sorsa Eero SoJy 27.06 0.04.05 54.06 52.79
12 Lakanen Lauri HS 27.19 0.04.18 53.52 52.26
13 Mäenpää Ilmari KR 27.57 0.04.56 52.19 50.96
13 Pinta Leevi Koovee 27.57 0.04.56 52.19 50.96
15 Isoherranen Antti Lynx 28.02 0.05.01 51.81 50.59
16 Majaharju Pyry JRV 28.04 0.05.03 51.63 50.42
17 Tuominen Rami KanSu 28.06 0.05.05 51.46 50.24
18 Haara Väinö HS 28.27 0.05.26 50.71 49.52
19 Bergström Kasper Brahe 29.04 0.06.03 49.52 48.36
19 Mourujärvi Jonne RR 29.04 0.06.03 49.52 48.36
21 Heikkinen Altti SoJy 29.50 0.06.49 48.04 46.91
22 Heino Veikka Pohjant 29.56 0.06.55 47.77 46.64
23 Pöytäkangas Elias VaaSu 30.13 0.07.12 47.21 46.10
24 Gil Aguilar Yeray S-JKL 30.18 0.07.17 46.98 45.87
25 Juntunen Henrik KR 30.26 0.07.25 46.67 45.57
26 Leskinen Eemeli Lynx 30.32 0.07.31 46.41 45.32
27 Kiiski Olavi KyS 30.41 0.07.40 46.08 44.99
28 Kivioja Arttu RasKa 30.49 0.07.48 45.77 44.70
29 Jussinmäki Iisakki LapVi 31.44 0.08.43 44.35 43.31
30 Kujansuu Lauri RasKa 32.11 0.09.10 43.63 42.60
31 Nyman Elias Lynx 32.18 0.09.17 43.37 42.35
32 Pajari Antti SKVuoksi 32.32 0.09.31 42.96 41.95
33 Jansson Lukas Falken 32.50 0.09.49 42.47 41.47
34 Saarilaakso Sulo LappRi 32.58 0.09.57 42.21 41.21
35 Lautamäki Topias MSParma 33.06 0.10.05 41.94 40.95
36 Kuikko Matias KangSK 33.22 0.10.21 41.51 40.53
37 Takanen Eetu VeVe 33.40 0.10.39 41.04 40.08
38 Harju Tuomas RaN 34.11 0.11.10 40.33 39.38
39 Nurminen Jonne JRV 34.23 0.11.22 40.00 39.06
40 Nurmilaukas Niilo EsAk 35.20 0.12.19 38.83 37.92
41 Berg Eelian Botnia 35.24 0.12.23 38.67 37.76
42 Kallioniemi Justus RaLu 35.44 0.12.43 38.22 37.32
43 Paloheimo Lenni ORa 36.03 0.13.02 37.79 36.91
44 West Viktor Minken 37.07 0.14.06 36.62 35.76
45 Vartiala Oskari RaN 38.41 0.15.40 35.06 34.23
46 Szanti Elias TP 39.04 0.16.03 34.63 33.81
47 Nyman Matias TuS 39.24 0.16.23 34.26 33.45
48 Noponen Veeti LapVi 40.48 0.17.47 33.00 32.22
49 Lehtovirta Eetu TP 41.33 0.18.32 32.33 31.57
50 Hautala Rasmus Femman 41.55 0.18.54 31.97 31.22
51 Lintula Eliel TuS 43.03 0.20.02 31.05 30.32
52 Forsström Emil Botnia 43.23 0.20.22 30.74 30.02
53 Platonov Mikael Navi 43.57 0.20.56 30.27 29.56
54 Kanervo Aaro SoJy 44.32 0.21.31 29.80 29.10
55 Veikkola Matias EsSu 44.49 0.21.48 29.54 28.85
56 Nikkilä Elias TuS 45.21 0.22.20 29.12 28.44
57 Talka Eero KS 47.54 0.24.53 27.51 26.86
58 Laisev Vjatseslav Pihkan 48.06 0.25.05 27.33 26.68
59 Mettänen Aaro UlvUra 48.36 0.25.35 26.98 26.34
60 Toivonen Nikolai TuS 48.38 0.25.37 26.89 26.26
61 Lindfors Hugo Falken 49.07 0.26.06 26.56 25.94
62 Ribaks Gustavs IKAusekl 49.12 0.26.11 26.45 25.83
63 Pirinen Teemu AngA 49.44 0.26.43 26.11 25.49
64 Nurmo Olavi PunKu 50.06 0.27.05 25.85 25.24
65 Lindfors Kevin Falken 52.01 0.29.00 24.84 24.25
66 Hietamäki Matias RaJu 56.14 0.33.13 22.92 22.38
67 Ingerström Samuel Brahe 58.53 0.35.52 21.83 21.32
68 Sandell Nicholas TuS 1.00.06 0.37.05 21.34 20.83
69 Muhonen Aatu RaJu 1.05.52 0.42.51 19.42 18.96
Ritala Arttu TP KES -
Seppälä Paavo Femman KES -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 82
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäki-Hokkonen Anni RaKaS 24.17 0.00.00 67.01 63.97
2 Laakso Laura LappRi 25.38 0.01.21 63.37 60.49
3 Nordgren Cecilia Trian 25.45 0.01.28 62.96 60.10
3 Naskali Johanna KyRa 25.45 0.01.28 62.96 60.10
5 Nivukoski Lotta LapVi 25.51 0.01.34 62.49 59.65
6 Kyläkoski Elli TuS 25.53 0.01.36 62.29 59.46
7 Heinilä Lumi TP 25.58 0.01.41 61.97 59.16
8 Mäkäräinen Selma Pohjant 26.09 0.01.52 61.42 58.63
9 Lehtinen Martta AngA 26.21 0.02.04 60.84 58.08
10 Mariani Sandra Koovee 26.42 0.02.25 59.93 57.21
11 Ruotsalainen Emma LappRi 27.40 0.03.23 57.73 55.11
12 Kajander Saana Trian 27.56 0.03.39 57.07 54.48
13 Lehtonen Venla MSParma 28.01 0.03.44 56.79 54.21
14 Elovaara Emma AngA 28.11 0.03.54 56.35 53.79
15 Malinen Fanni Navi 28.21 0.04.04 55.91 53.37
16 Lehtonen Minttu SiiRa 28.55 0.04.38 54.71 52.23
17 Salonen Heidi JRV 28.57 0.04.40 54.55 52.07
18 Kaiponen Ella-Sofia ORa 29.10 0.04.53 54.04 51.58
19 Ylilehto Emilia TP 29.28 0.05.11 53.38 50.96
20 Hietala Sini LapVi 29.35 0.05.18 53.07 50.66
21 Niinimäki Nelli Pohjant 29.45 0.05.28 52.67 50.28
22 Raimovaara Emma HlS 29.47 0.05.30 52.51 50.13
23 Taini Elli JRV 29.57 0.05.40 52.12 49.75
24 Mäkelä Ilona Koovee 30.03 0.05.46 51.85 49.49
25 Lehtonen Lilja SKUusi 30.06 0.05.49 51.66 49.31
26 Kajander Alli TP 30.26 0.06.09 51.00 48.68
27 Mustonen Vilma KangSK 30.40 0.06.23 50.51 48.21
28 Lintunen Venla RaKaS 30.43 0.06.26 50.33 48.04
29 Kankaanpää Martta EsSu 30.55 0.06.38 49.91 47.64
30 Nieminen Reetta VaHa 31.23 0.07.06 49.07 46.84
31 Lukkari Matilda SKUusi 31.29 0.07.12 48.82 46.60
32 Lillelaid Liise HiKi 31.30 0.07.13 48.70 46.48
33 Hoskari Sanni RaJu 32.05 0.07.48 47.72 45.55
34 Saarinen Hetta HyRa 32.07 0.07.50 47.57 45.41
35 Papinaho Enne KeuKi 32.15 0.07.58 47.28 45.13
36 Heikkinen Hilla SoJy 32.52 0.08.35 46.30 44.20
37 Ryynänen Ella Pihkan 32.54 0.08.37 46.16 44.07
38 Fagerlund Frida Raseborg 32.57 0.08.40 46.00 43.91
39 Rantanen Annika Koovee 33.02 0.08.45 45.80 43.71
40 Lampinen Pihla TP 33.31 0.09.14 45.05 43.00
41 Päärni Iina MSParma 33.41 0.09.24 44.73 42.70
42 Lehtinen Miina AngA 33.50 0.09.33 44.45 42.43
43 Liuha Vilma KangSK 33.52 0.09.35 44.31 42.30
44 Frondelius Elli RaKaS 34.24 0.10.07 43.54 41.56
45 Rajala Maija RaJu 35.19 0.11.02 42.32 40.40
46 Lång Emma KuoSu 35.26 0.11.09 42.10 40.19
47 Ojala Aura UlvUra 35.53 0.11.36 41.49 39.60
48 Ahlfors Erika TP 36.20 0.12.03 40.89 39.03
49 Niskanen Salla KR 36.23 0.12.06 40.75 38.90
50 Lehtonen Vilja AngA 36.34 0.12.17 40.46 38.63
51 Kuusikko Kiia Pohjant 37.53 0.13.36 38.98 37.21
52 Kankainen Essi EsSu 38.11 0.13.54 38.59 36.84
52 Palomäki Emilia UlvUra 38.11 0.13.54 38.59 36.84
54 Biskop Patricia KoS 38.46 0.14.29 37.86 36.14
55 Linnamäki Kerttu AngA 38.51 0.14.34 37.70 35.98
56 Anttonen Jemina SuomRa 39.18 0.15.01 37.19 35.50
57 Tasala Jessica TuS 40.14 0.15.57 36.25 34.60
58 Tuomaala Ella VaaSu 40.30 0.16.13 35.94 34.31
59 Ekström Saana-Mari MSParma 40.46 0.16.29 35.63 34.01
60 Vepsäläinen Liina HS 42.07 0.17.50 34.42 32.85
61 Peltonen Iida-Maria RasKa 43.03 0.18.46 33.60 32.07
62 Mustikkamaa Salla Koovee 45.08 0.20.51 31.98 30.53
63 Palmu Amanda KuoSu 46.39 0.22.22 30.88 29.47
64 Kangas Siiri Pohjant 47.55 0.23.38 30.00 28.64
65 Enlund Isabella Femman 52.13 0.27.56 27.47 26.22
66 Lautamo Hilla VaaSu 52.41 0.28.24 27.17 25.94
67 Henriksson Maja Falken 54.08 0.29.51 26.39 25.19
68 Niemelä Sania KyRa 54.09 0.29.52 26.32 25.13
69 Löfqvist Linn Femman 57.40 0.33.23 24.67 23.54
70 Björkfors Elsie Botnia 57.49 0.33.32 24.55 23.43
71 Tuononen Soja KR 1.00.01 0.35.44 23.60 22.53
72 Koskela Katri AngA 1.05.23 0.41.06 21.62 20.63
73 Kaljur Laura-Liis EST 1.07.24 0.43.07 20.92 19.97
74 Sillasto Hilda EsAk 1.12.28 0.48.11 19.42 18.54
Saari Annalotta Pohjant HYL -
Davidsson Linnéa TP KES -
Westerbacka Julia Falken HYL -
Forsen Novalie Botnia HYL -
Gaasenbeek Annlinn LS-37 HYL -
Kriktilä Pihla VeVe HYL -
Oksa Siiri RasKa HYL -
Saar Tiia Navi HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 102
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kirves Antti SKUusi 22.15 0.00.00
2 Penttilä Akseli Koovee 22.20 0.00.05
3 Virtanen Onni AngA 22.26 0.00.11
4 Heikkinen Konsta SoJy 22.54 0.00.39
5 Sundberg Hannes Minken 22.56 0.00.41
6 Tolonen Vilho Koovee 23.11 0.00.56
7 Hyytiäinen Topi KangSK 23.25 0.01.10
8 Orhanen Johannes RasKu 23.57 0.01.42
9 Fey Erik EsSu 24.00 0.01.45
9 Savinainen Joakim RasKu 24.00 0.01.45
11 Muhonen Eetu RaJu 24.03 0.01.48
12 Hirvilahti Niklas VeVe 24.05 0.01.50
13 Joensuu Aapo HS 24.07 0.01.52
14 Närhi Eetu AnttU 24.10 0.01.55
14 Söyrilä Leevi AngA 24.10 0.01.55
16 Paakkolanvaara Kalle Pohjant 24.13 0.01.58
17 Martomaa Eero EsSu 24.14 0.01.59
18 Siivonen Eero Koovee 24.16 0.02.01
19 Seppälä Kalle JRV 24.17 0.02.02
20 Ekqvist Leo HiKi 24.19 0.02.04
21 Kivistö Joona TP 24.26 0.02.11
22 Roschier Eemil HS 24.29 0.02.14
23 Juote Aleksi LHR 24.31 0.02.16
24 Reiman Niklas Trian 24.35 0.02.20
25 Bonden Sisu RaN 24.45 0.02.30
26 Vuorenmaa Joona Koovee 24.48 0.02.33
27 Joopi Lauri UlvUra 25.00 0.02.45
28 Cirulis Martins IKAusekl 25.05 0.02.50
29 Korhonen Karri KaSu 25.15 0.03.00
30 Mutikainen Veeti HU-46 25.20 0.03.05
31 Siivola Visa LappRi 25.21 0.03.06
32 Jauho Eelis LappRi 25.24 0.03.09
33 Kinnunen Onni KangSK 25.35 0.03.20
34 Aaltonen Arttu HiKi 25.40 0.03.25
35 Virrankoski Väinö KauWi 25.43 0.03.28
36 Korhonen Veikka SKVuoksi 25.46 0.03.31
37 Rozukalns Krivs IKAusekl 25.49 0.03.34
38 Väliaho Aarni KyRa 25.54 0.03.39
39 Heino Iivari S-JKL 26.00 0.03.45
40 Rieppo Veeti KR 26.07 0.03.52
41 Lintunen Aapo RaKaS 26.25 0.04.10
42 Räihä Konsta Navi 26.26 0.04.11
43 Heinilä Pyry RasKa 26.46 0.04.31
44 Ala-Honkola Svantte LapVi 26.49 0.04.34
45 Lång Elmeri KuoSu 26.53 0.04.38
46 Wirsching Lukas Pihkan 27.31 0.05.16
47 Teerikoski Pyry LLuja 27.32 0.05.17
48 Nikula Olli KS 27.34 0.05.19
49 Fränti Onni RaJu 27.45 0.05.30
50 Leinonen Otso RR 27.50 0.05.35
51 Grankull Sebastian Kronan 27.51 0.05.36
52 Tölkkö Carlit MSParma 27.54 0.05.39
53 Antikainen Eero RasKu 27.56 0.05.41
54 Karvonen Elmo KS 27.57 0.05.42
55 Valtonen Tuukka HS 27.59 0.05.44
56 Nurmela Eevert LS-37 28.02 0.05.47
57 Suvinen Sisu SaSu 28.04 0.05.49
58 Lilja Masi TP 28.06 0.05.51
59 Piirainen Jaakko SoJy 28.08 0.05.53
60 Veikkola Eemil EsSu 28.30 0.06.15
61 Mäkelä Konsta Koovee 28.35 0.06.20
62 Sorsa Lauri SoJy 28.36 0.06.21
63 Tuominen Pyry HS 28.41 0.06.26
64 Pohjalainen Olli VeVe 29.06 0.06.51
65 Kankaanpää Mikki EsSu 29.43 0.07.28
66 Hölsö Tuomas RaJu 30.09 0.07.54
67 Göransson Niklas HlS 30.11 0.07.56
68 Oksanen Reima S-JKL 30.13 0.07.58
68 Halkilahti Emil AngA 30.13 0.07.58
70 Ryyppö Topias HS 30.23 0.08.08
71 Tiihonen Lauri KaSu 30.34 0.08.19
72 Virtanen Otto AngA 30.55 0.08.40
73 Kiintola Eemil KS 30.58 0.08.43
74 Kokko Mico KyS 31.27 0.09.12
75 Järvensivu Arttu HS 31.57 0.09.42
76 Juures Oskari RaVa 32.02 0.09.47
77 Nõmm Sander EST 32.03 0.09.48
78 Ryytty Eino Pohjant 32.39 0.10.24
79 Marttinen Aatu HU-46 33.24 0.11.09
80 Karvonen Tatu KS 33.26 0.11.11
81 Latva Leino AR 33.41 0.11.26
82 Mukkala Jonni KR 33.44 0.11.29
83 Väänänen Lauri Pihkan 35.25 0.13.10
84 Kalilainen Jussi SaSu 36.01 0.13.46
85 Varvikko Aaro EsAk 36.10 0.13.55
86 Sundqvist Ivar Falken 37.08 0.14.53
87 Tomula Otso RasKa 38.31 0.16.16
88 Karjalainen Akseli KuoSu 39.12 0.16.57
89 Seppälä Vilho TP 41.50 0.19.35
90 Juvaste Samuel EsSu 42.20 0.20.05
91 Mourujärvi Jere RR 42.58 0.20.43
92 Koponen Otso KuoSu 43.04 0.20.49
93 Heikkinen Arttu KaSu 43.12 0.20.57
94 Holmström Samuli Trian 46.26 0.24.11
95 Seväkivi Heikki Pohjant 50.36 0.28.21
96 Ala-Honkola Iivari LapVi 51.04 0.28.49
97 Mattila Ato KangSK 1.00.11 0.37.56
98 Mäkelä Matias RasKa 1.01.45 0.39.30
99 Lahti Eeti S-JKL 1.10.28 0.48.13
Tyni Sisu VeVe HYL -
Matilainen Tuomas EsSu HYL -
Backman Voitto KangSK KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 105
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Lotta LappRi 22.06 0.00.00
2 Jantunen Anni EsSu 24.19 0.02.13
3 Tasala Emily TuS 24.35 0.02.29
4 Muukkonen Roosa SKUusi 24.48 0.02.42
5 Turpeinen Selma TP 24.53 0.02.47
6 Määttänen Stella RasKa 24.56 0.02.50
6 Koskinen Iida RaN 24.56 0.02.50
8 Peltotalo Alma HlS 25.16 0.03.10
9 Jokelainen Sanja KaSu 25.18 0.03.12
10 Kapanen Anna MSParma 25.22 0.03.16
11 Sikkilä Iines LapVi 25.23 0.03.17
12 Liuksiala Tilta-Maria KyRa 25.43 0.03.37
13 Ryytty Inka Pohjant 26.03 0.03.57
14 Miettinen Tuuli Lynx 26.06 0.04.00
15 Similä Helmiina Pohjant 26.08 0.04.02
16 Gaasenbeek Celine LS-37 26.15 0.04.09
17 Vepsäläinen Liinu KuoSu 26.45 0.04.39
18 Söyrilä Iida AngA 26.52 0.04.46
19 Kataja Enni RaJu 26.55 0.04.49
20 Länsitie Pinja Pohjant 27.17 0.05.11
21 Ruotsalainen Elina LappRi 27.19 0.05.13
22 Ketola Matleena KoS 27.25 0.05.19
23 Honkanen Siiri RaVa 27.26 0.05.20
24 Anttonen Helmiina AngA 27.37 0.05.31
25 Oksa Jenni RasKa 27.39 0.05.33
26 Lehtinen Lotta HS 27.46 0.05.40
27 Rajala Kerttu RaJu 27.50 0.05.44
28 Sulonen Saana RaLu 27.51 0.05.45
29 Tetri Ella TuS 27.52 0.05.46
30 Pyhtilä Neea KyRa 27.59 0.05.53
31 Lindholm Siiri ORa 28.09 0.06.03
32 Anttila Emilia JRV 28.14 0.06.08
33 Nivukoski Nanna LapVi 28.16 0.06.10
34 Kalari Kaisla TP 28.19 0.06.13
35 Rautiainen Senni SoJy 28.20 0.06.14
36 Halkilahti Siiri AngA 28.21 0.06.15
37 Korb Grete Johanna EST 28.23 0.06.17
38 Koskinen Frida Trian 28.25 0.06.19
39 Lehtonen Elisa KS 28.27 0.06.21
40 Fröjdö Ellen TuS 28.29 0.06.23
41 Niskanen Suvi KR 28.31 0.06.25
42 Sippola Sanni LapVi 28.32 0.06.26
43 Virkkala Venla KaSu 28.34 0.06.28
44 Kautto Taru RastiE4 28.41 0.06.35
45 Weckman Venla VeVe 28.48 0.06.42
46 Mäkelä Ella TuS 29.00 0.06.54
47 Salmia Kaisla TarpSu 29.01 0.06.55
48 Anttila Ilona Pohjant 29.04 0.06.58
49 Lamppu Lotta MSParma 29.15 0.07.09
50 Laamanen Karoliina TarpSu 29.42 0.07.36
51 Saranpää Saara RaJu 29.48 0.07.42
52 Häkkinen Senni Navi 29.55 0.07.49
53 Kuoppala Saana RasKu 29.57 0.07.51
54 Alonen Eeva S-JKL 30.07 0.08.01
55 Näykki Minttu LapVi 30.09 0.08.03
56 Kettunen Sara KaSu 30.11 0.08.05
57 Ylikojola Veera RaJu 30.19 0.08.13
57 Priedite Eleonora IKAusekl 30.19 0.08.13
59 Heikkinen Aada Pohjant 30.21 0.08.15
60 Saar Sini Navi 30.25 0.08.19
60 Lamppu Laura MSParma 30.25 0.08.19
62 Turunen Helmi TP 30.27 0.08.21
63 Rahkonen Janni-Maria LuuRa 30.32 0.08.26
64 Lillhonga Elin GIF 30.34 0.08.28
65 Finskas Tilde Femman 30.35 0.08.29
66 Kaijalainen Katariina EsAk 30.43 0.08.37
67 Epnere Lucija IKAusekl 30.46 0.08.40
68 Vuorela Sofia UlvUra 30.49 0.08.43
69 Turunen Elina KuoSu 31.08 0.09.02
70 Hallman Anni Pihkan 31.35 0.09.29
71 Nynäs Matilda Botnia 31.38 0.09.32
72 Väisänen Martta Pohjant 31.43 0.09.37
73 Kapanen Emma MSParma 31.48 0.09.42
74 Tuomala Matilda AngA 31.50 0.09.44
75 Noponen Venla AnttU 31.51 0.09.45
76 Pohjola Linnea HS 32.11 0.10.05
77 Takanen Tiitu VeVe 32.27 0.10.21
78 Lehtovirta Saana TP 32.30 0.10.24
79 Vepsäläinen Elsa KyS 32.38 0.10.32
80 Kiiski Ilona KyS 33.19 0.11.13
81 Honkala Emmi TP 33.27 0.11.21
82 Heikkilä Nella RasKa 34.46 0.12.40
83 Hokkanen Liina Pohjant 34.47 0.12.41
84 Hietamäki Anni RaJu 35.08 0.13.02
85 Tani Nelli KyS 35.14 0.13.08
86 Karjalainen Reetta KuoSu 35.23 0.13.17
87 Eskola Inka EsSu 35.33 0.13.27
88 Roimela Ella S-JKL 35.41 0.13.35
89 Puumalainen Hanna KyS 35.48 0.13.42
90 Heikkinen Elli S-JKL 36.18 0.14.12
91 Nurmilaukas Tuuli EsAk 37.59 0.15.53
92 Valtonen Emilia RaLu 38.23 0.16.17
93 Tikkanen Pieta Pohjant 38.49 0.16.43
94 Anttonen Martta SuomRa 39.47 0.17.41
95 Nurmiainen Elsa Raseborg 40.09 0.18.03
96 Hyyppä Alisa KoS 40.19 0.18.13
97 Laininen Noora EsSu 41.12 0.19.06
98 Kuusela Lotta EsAk 41.17 0.19.11
99 Hälikkä Milja HS 42.44 0.20.38
100 Peltoniemi Reetta Brahe 43.03 0.20.57
101 Koivula Sanni LaihLu 46.51 0.24.45
102 Torrkulla Moa Femman 1.02.06 0.40.00
103 Backlund Thelma Femman 1.02.09 0.40.03
104 Vuorinen Vilma Pihkan 1.34.05 1.11.59
Nyholm Ella JRV HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 84
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kantelinen Vili HyRa 14.15 0.00.00
2 Repo Saku TP 14.27 0.00.12
3 Toivanen Aaron HyRa 14.35 0.00.20
4 Stenholm Daniel TuS 14.36 0.00.21
5 Koskinen Linus Trian 14.58 0.00.43
6 Orhanen Kaarlo RasKu 15.13 0.00.58
7 Laininen Juuso EsSu 16.12 0.01.57
8 Veikkola Viljami EsSu 16.18 0.02.03
9 Liuha Eino KangSK 16.22 0.02.07
10 Lyytinen Topias SuoVa 16.23 0.02.08
11 Taponen Eemeli Jyry 16.35 0.02.20
12 Fagerlund Viggo Raseborg 16.42 0.02.27
13 Hietala Nuutti S-JKL 16.50 0.02.35
14 Kiiskinen Elmo LS-37 16.58 0.02.43
15 Sundberg Elias Minken 17.20 0.03.05
16 Talka Aapo KS 17.26 0.03.11
17 Mäkinen Eino JRV 17.49 0.03.34
18 Juntunen Kusti-Emil KuoSu 18.04 0.03.49
19 Johansson Patrik EsSu 18.08 0.03.53
20 Tuominen Pietari Lynx 18.14 0.03.59
21 Hoikka Sulo SoJy 18.23 0.04.08
22 Kullberg Lauri Trian 18.25 0.04.10
23 Kinnari Elmeri TP 18.35 0.04.20
24 Pohjola Ilmari HauSi 18.42 0.04.27
25 Lähteenmäki Iiro TuS 18.54 0.04.39
26 Korhonen Veikko KaSu 19.08 0.04.53
27 Seppälä Viljo JRV 19.33 0.05.18
28 Fey Mark EsSu 19.38 0.05.23
29 Närhi Niilo S-JKL 19.43 0.05.28
30 Räihä Vinski Navi 19.47 0.05.32
31 Puzulis Martins IKAusekl 20.02 0.05.47
32 Holappa Akseli SuomRa 20.16 0.06.01
33 Saalasti Toivo KR 20.22 0.06.07
34 Pulkkinen Elmo RaKaS 20.24 0.06.09
35 Syrjälä Vilho LHR 20.37 0.06.22
36 Schroderus Nikke KaSu 20.43 0.06.28
37 Ekström Lassi MSParma 20.45 0.06.30
38 Asikainen Viljami JoKu 20.58 0.06.43
39 Saari Olavi SiiRa 20.59 0.06.44
40 Fröjdö Robert TuS 21.05 0.06.50
41 Farkas Niklas EsSu 21.22 0.07.07
42 Männikkö Aapo SaSu 21.33 0.07.18
43 Tiisanoja Elias S-JKL 21.42 0.07.27
44 Hautala Jonatan Femman 21.48 0.07.33
45 Kotta Miikka KanSu 22.07 0.07.52
46 Launonen Lauri KuoSu 22.09 0.07.54
47 Honkala Niilo TP 22.14 0.07.59
48 Rieppo Lenni KR 22.20 0.08.05
49 Karttila Eero MSParma 22.32 0.08.17
50 Kivistö Aleksi TP 22.33 0.08.18
51 Laapas Oliver RR 22.45 0.08.30
52 Nieminen Eljas KyS 22.53 0.08.38
53 Laitinen Viljami S-JKL 23.06 0.08.51
54 Ala-Äijälä Teevi EsAk 23.15 0.09.00
55 Marjoniemi Jesse RaVi 23.19 0.09.04
56 Leskinen Eino Lynx 23.35 0.09.20
57 Lubans Toms IKAusekl 23.49 0.09.34
58 Puro-Aho Aapo VaaSu 23.51 0.09.36
59 Esta Joosep EST 24.01 0.09.46
60 Paakkolanvaara Ilpo Pohjant 24.31 0.10.16
61 Ahola Miko HyRa 24.43 0.10.28
62 Lillelaid Lukas EST 25.01 0.10.46
63 Kovanen Jere SaSu 25.22 0.11.07
64 Heikkinen Paavo TP 25.42 0.11.27
65 Sutinen Luukas KuoSu 26.10 0.11.55
66 Gaasenbeek Cedric LS-37 26.46 0.12.31
67 Alonen Veikko S-JKL 27.19 0.13.04
68 Lindfors Rasmus Falken 28.12 0.13.57
69 Björkfors Einar Botnia 28.29 0.14.14
70 Kinni Aaro EsSu 29.02 0.14.47
71 Sorri Juho KeuKi 29.03 0.14.48
72 Puro Eeli AngA 29.16 0.15.01
73 Makki Daniel EsAk 29.23 0.15.08
74 Aalto Pauli MSParma 29.54 0.15.39
75 Sopanen Matias LappRi 31.22 0.17.07
76 Urpalainen Niilo VeVe 31.24 0.17.09
77 Lind Tomas LS-37 31.41 0.17.26
78 Väänänen Jesse SKUusi 31.58 0.17.43
79 Korpinen Veikko AnttU 32.03 0.17.48
80 Kinnunen Veli KangSK 32.08 0.17.53
81 Varjola Veeti Koovee 35.10 0.20.55
82 Opari Okko KR 35.56 0.21.41
83 Nieminen Valtteri VaHa 38.06 0.23.51
84 Pihlaja Eeli PR 58.07 0.43.52

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 69
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Weckman Selma VeVe 15.15 0.00.00
2 Andelmaa Oona AngA 16.18 0.01.03
3 Laakso Anni LappRi 16.20 0.01.05
4 Malinen Hertta Navi 16.22 0.01.07
5 Lehtonen Aurora UlvUra 16.27 0.01.12
6 Grankull Daniela Kronan 16.32 0.01.17
7 Turpeinen Saana TP 16.58 0.01.43
8 Tyni Veera VeVe 17.02 0.01.47
9 Malm Saara TP 17.04 0.01.49
10 Korte Martta TuS 17.59 0.02.44
11 Damskägg Hilda HyRa 18.06 0.02.51
12 Vehmasto Milla Pihkan 18.32 0.03.17
13 Tiits Maria TP 18.48 0.03.33
14 Hakkarainen Ella LS-37 18.54 0.03.39
15 Breilin Linda AR 19.19 0.04.04
16 Tranberg Saana PR 19.27 0.04.12
17 Tapiola Aada AngA 19.28 0.04.13
18 Reiman Sonja Trian 19.36 0.04.21
19 Siivonen Anni Koovee 19.39 0.04.24
20 Lauronen Anni TP 20.20 0.05.05
21 Esta Mia EST 20.25 0.05.10
22 Rämä Hilla LS-37 20.30 0.05.15
23 Mäkinen Venla AngA 20.32 0.05.17
24 Tiihonen Annika KaSu 20.34 0.05.19
25 Norrbacka Iira-Nella AR 20.49 0.05.34
26 Siekkinen Kajsa Botnia 20.53 0.05.38
27 Kolmonen Aino KR 21.04 0.05.49
28 Kalari Inkamari TP 21.20 0.06.05
29 Pentikäinen Venla TuS 21.26 0.06.11
30 Göransson Alisa HlS 21.34 0.06.19
31 Nurminen Lotta HS 21.35 0.06.20
31 Seppälä Sofia KyS 21.35 0.06.20
33 Kalilainen Anni SaSu 21.43 0.06.28
34 Poskiparta Iida RasKa 22.03 0.06.48
35 Huttunen Karoliina KyS 22.11 0.06.56
36 Koski Sofia YKV 22.18 0.07.03
37 Tuomala Rebekka AngA 22.19 0.07.04
38 Kortelainen Tara RaKaS 22.26 0.07.11
39 Hilasvuori Venla EsSu 22.28 0.07.13
40 Pyhtilä Vilma KyRa 22.47 0.07.32
41 Vuollet Kaisla SoJy 22.53 0.07.38
42 Kuikko Saini KangSK 22.59 0.07.44
43 Lindholm Lotta ORa 23.00 0.07.45
44 Saarinen Taimi TP 23.18 0.08.03
45 Noponen Vilma AnttU 23.44 0.08.29
46 Kantelinen Mona HyRa 23.45 0.08.30
47 Riissanen Viivi EsAk 24.01 0.08.46
48 Myllymäki Elsa IkNV 24.35 0.09.20
49 Kurhinen Inka S-JKL 24.52 0.09.37
50 Enlund Nova Femman 25.02 0.09.47
51 Kauniskangas Sara EsSu 25.11 0.09.56
52 Asikainen Milja JoKu 26.17 0.11.02
53 Rossi Aino S-JKL 26.44 0.11.29
54 Heikkinen Elna SoJy 26.55 0.11.40
55 Varesvuo Siiri RasKa 27.17 0.12.02
56 Kokko Ciia KyS 27.29 0.12.14
57 Maaniittu Keira HlS 28.39 0.13.24
58 Hämäläinen Siiri KuoSu 28.42 0.13.27
59 Haavisto Kerttu TuS 28.50 0.13.35
60 Miikki Senni SKVuoksi 29.03 0.13.48
61 Pärssinen Ilona TP 29.10 0.13.55
62 Karjalainen Sonja TP 29.23 0.14.08
63 Sundqvist Ida Falken 29.57 0.14.42
64 Muhonen Oona RaJu 30.27 0.15.12
65 Taiveaho Fanny SKUusi 33.33 0.18.18
66 Holmroos Siiri TuS 35.46 0.20.31
67 Kettukangas Greta SoJy 37.28 0.22.13
68 Seitajoki Ada Jyry 38.28 0.23.13
69 Lindfors Mira Falken 51.11 0.35.56

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 44
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jantunen Olli EsSu 7.33 0.00.00
2 Zuikov Kirill KR 7.55 0.00.22
3 Salmenoja Elmo MSParma 8.12 0.00.39
4 Backman Antto KangSK 8.13 0.00.40
5 Rossi Paavo S-JKL 8.58 0.01.25
6 Mariani Frank Koovee 9.03 0.01.30
7 Salomäki Oskari HyRa 9.06 0.01.33
8 Kallio Noel TuS 9.20 0.01.47
9 Breilin Daniel AR 9.21 0.01.48
10 Sorri Niilo KeuKi 9.32 0.01.59
11 Ala-Heikkilä Juho AR 9.33 0.02.00
12 Kolmonen Aatos KR 9.43 0.02.10
13 Karjalainen Oliver KS 10.00 0.02.27
14 Pohjola Arttu HauSi 10.05 0.02.32
14 Tiits Kaarle TP 10.05 0.02.32
16 Lindgren Lucas Trian 10.14 0.02.41
17 Damskägg Oiva HyRa 10.22 0.02.49
18 Lähteenmäki Pyry TuS 10.23 0.02.50
19 Hakkarainen Okko LS-37 10.27 0.02.54
20 Kettunen Aleksi VeVe 10.30 0.02.57
21 Kovanen Joni SaSu 10.44 0.03.11
22 Kivelä Antto VeVe 10.48 0.03.15
23 Salmi Eevert RaKaS 11.05 0.03.32
24 Kinni Otto EsSu 11.06 0.03.33
25 Veikkola Juhani EsSu 11.09 0.03.36
26 Turkka Teo KS 11.20 0.03.47
27 Kauniskangas Lauri EsSu 11.53 0.04.20
28 Heikkinen Aaro SoJy 12.08 0.04.35
29 Koskinen Otso EsSu 12.25 0.04.52
30 Kailio Johannes KS 12.35 0.05.02
31 Ahola Miska HyRa 12.55 0.05.22
32 Koskinen Ruben Trian 13.06 0.05.33
33 Karlsson Morgan Trian 13.08 0.05.35
34 Soini Ohto EsAk 13.17 0.05.44
35 Zuikov Andrei KR 13.54 0.06.21
36 Karjalainen Sauli TP 14.22 0.06.49
37 Ala-Heikkilä Oiva AR 15.03 0.07.30
38 Castrén Leevi Jyry 16.05 0.08.32
39 Noponen Veikka AnttU 18.01 0.10.28
40 Koskiaho Erno VeVe 18.45 0.11.12
41 Maaniittu Daniel HlS 22.13 0.14.40
42 Saranen Hugo Trian 23.19 0.15.46
43 Villberg Elmo KyS 25.15 0.17.42
44 Makkonen Atso LS-37 26.16 0.18.43

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 43
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Siivonen Aino Koovee 9.03 0.00.00
2 Martomaa Lilja EsSu 9.06 0.00.03
3 Pasanen Venla SuomRa 9.16 0.00.13
4 Taponen Alisa Jyry 9.22 0.00.19
5 Tompuri Salla KuoSu 9.24 0.00.21
6 Karjalainen Milla TP 9.39 0.00.36
7 Mononen Amanda KR 9.41 0.00.38
8 Lauronen Elina TP 9.42 0.00.39
9 Kankaanpää Miina EsSu 9.54 0.00.51
10 Tani Aliisa KyS 9.56 0.00.53
11 Jaatinen Sini EsSu 10.03 0.01.00
12 Lehtonen Julia KS 10.10 0.01.07
13 Noponen Viivi AnttU 10.23 0.01.20
14 Toivio Kaisla TuS 10.24 0.01.21
15 Kiiski Emilia KyS 10.37 0.01.34
16 Pihlaja Silva PR 10.40 0.01.37
17 Rantamo Maija KyS 10.43 0.01.40
18 Ekonoja Emilia PelPo 10.52 0.01.49
19 Tyni Ellen VeVe 10.56 0.01.53
20 Taiveaho Inka SKUusi 11.05 0.02.02
21 Mukkala Janna KR 11.18 0.02.15
22 Leskinen Elsa Lynx 11.26 0.02.23
23 Heinonen Hilla KyS 11.38 0.02.35
24 Norrbacka Isla-Riina AR 11.49 0.02.46
25 Korhonen Lilja VeVe 11.53 0.02.50
26 Taponen Venla Jyry 11.57 0.02.54
27 Lyytinen Inka SuoVa 11.58 0.02.55
28 Mattila Daniela HU-46 12.00 0.02.57
29 Ojapalo Olivia Lynx 12.01 0.02.58
30 Muukkonen Saana SKUusi 12.07 0.03.04
31 Räihä Maikki Navi 12.19 0.03.16
32 Marttinen Ella HU-46 12.49 0.03.46
33 Mutikainen Viivi HU-46 12.56 0.03.53
34 Nurmi Kaisla KyS 13.57 0.04.54
35 Takanen Titi VeVe 14.22 0.05.19
36 Heikkinen Maija S-JKL 14.29 0.05.26
37 Tompuri Saaga-Riina KuoSu 16.18 0.07.15
38 Pihlaja Hilla PR 17.43 0.08.40
39 Töyrylä Roosa KyS 18.13 0.09.10
40 Ojapalo Odessia Lynx 18.47 0.09.44
41 Holappa Janni EsSu 21.16 0.12.13
42 Nurminen Elsi HS 22.38 0.13.35
43 Miikki Eevi SKVuoksi 23.51 0.14.48

Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kinni Juho TP 27.42 0.00.00 67.66 65.78
2 Fröjdö Simon TuS 27.49 0.00.07 65.69 63.87
3 Tala Miika HS 28.36 0.00.54 62.25 60.52
4 Nurmo Mika PunKu 38.05 0.10.23 45.52 44.26
5 Kokkinen Kari LaTa 38.34 0.10.52 43.74 42.52
6 Blunt Francis KuUS 42.38 0.14.56 38.47 37.40
7 Sutinen Lauri KuoSu 50.06 0.22.24 31.80 30.91

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiiskinen Petri LS-37 28.42 0.00.00 61.21 61.54
2 Wester Sebastian Trian 29.41 0.00.59 58.66 58.98
3 Kivioja Jussi RasKa 30.19 0.01.37 56.93 57.23
4 Orhanen Aarne RasKu 31.35 0.02.53 54.15 54.45
5 Holappa Esa EsSu 32.01 0.03.19 52.93 53.22
6 Nurminen Janne HS 32.55 0.04.13 51.02 51.29
7 Salomäki Janne HyRa 33.19 0.04.37 49.94 50.21
8 Matilainen Juha LS-37 35.27 0.06.45 46.50 46.75
9 Seitajoki Tommi Jyry 37.01 0.08.19 44.11 44.35
10 Siivonen Jere PirHi 40.30 0.11.48 39.93 40.15
11 Saarinen Samuli RaN 40.33 0.11.51 39.50 39.72
12 Pohjola Jukka HauSi 40.58 0.12.16 38.72 38.93
13 Väänänen Heikki Pihkan 41.29 0.12.47 37.87 38.07
14 Tranberg Saku PR 43.02 0.14.20 36.14 36.34
15 Willman Jani KoS 47.40 0.18.58 32.30 32.48
16 Lillelaid Tõnu EST 48.21 0.19.39 31.53 31.70
17 Mäki Tero TuMe 53.23 0.24.41 28.26 28.42
18 Ingerström Andreas Brahe 59.08 0.30.26 25.25 25.39

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Toivio Heikki AngA 26.16 0.00.00 61.05 60.40
2 Riissanen Jani EsAk 29.16 0.03.00 54.40 53.82
3 Kiintola Jarno KS 30.06 0.03.50 52.51 51.96
4 Pasonen Kai RaN 30.08 0.03.52 52.07 51.52
5 Urpalainen Jarkko MiehVi 30.35 0.04.19 50.93 50.39
6 Mäkäräinen Jouni Pohjant 31.04 0.04.48 49.77 49.25
7 Tonder Mika SKVuoksi 31.21 0.05.05 48.96 48.44
8 Karttila Jussi MSParma 32.54 0.06.38 46.30 45.81
9 Lyytinen Sami SuoVa 33.27 0.07.11 45.20 44.72
10 Karvonen Ossi KS 33.33 0.07.17 44.72 44.25
11 Hautala Jari Femman 34.17 0.08.01 43.43 42.97
12 Grankull Kenneth Kronan 34.25 0.08.09 42.93 42.48
13 Farkas David HS 34.35 0.08.19 42.39 41.94
14 Aho Jarmo EsSu 35.25 0.09.09 41.07 40.64
15 Sirola Timo SKUusi 37.47 0.11.31 38.19 37.79
16 Latva Lauri AR 38.41 0.12.25 37.01 36.62
17 Miikki Jussi SKVuoksi 40.38 0.14.22 34.95 34.58
18 Esta Tanel EST 43.41 0.17.25 32.25 31.91
19 Karjalainen Mikko KuoSu 43.52 0.17.36 31.85 31.52
20 Saarinen Sauli MU 48.19 0.22.03 28.68 28.38
21 Breilin Oskar AR 52.29 0.26.13 26.19 25.91
22 Korhonen Kai SKVuoksi 1.00.38 0.34.22 22.48 22.24

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tala Tuomas HS 22.54 0.00.00 57.89 54.97
2 Kallioniemi Janne RaLu 23.12 0.00.18 56.57 53.71
3 Miettinen Juha Lynx 24.03 0.01.09 54.02 51.29
4 Vainio Petri KR 25.18 0.02.24 50.83 48.26
5 Korhonen Mika SKVuoksi 26.17 0.03.23 48.42 45.97
6 Ojala Jari PirHi 27.31 0.04.37 45.77 43.46
7 Rajala Marko HS 27.33 0.04.39 45.23 42.95
8 Isoherranen Sami Lynx 28.43 0.05.49 42.94 40.76
9 Haaramo Panu EsSu 29.03 0.06.09 41.99 39.86
10 Nurmiainen Jouko Raseborg 34.18 0.11.24 35.17 33.39
11 Laitinen Kari SaSu 34.55 0.12.01 34.17 32.44
12 Koistinen Janne Uolevi SalVil 36.49 0.13.55 32.05 30.43
13 Hartikainen Antti KR 37.08 0.14.14 31.42 29.83
14 Fey Carl EsSu 49.43 0.26.49 23.20 22.03
15 Laaksonheimo Jyrki HyRa 50.47 0.27.53 22.45 21.32
16 Lehtonen Juha SKUusi 1.04.59 0.42.05 17.34 16.46

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuoppala Esa RasKu 28.38 0.00.00 44.80 42.89
2 Ekström Thomas MSParma 31.09 0.02.31 39.94 38.24
3 Pietikäinen Timo Pihkan 37.48 0.09.10 31.90 30.54
4 Heikkinen Arto HS 38.28 0.09.50 30.35 29.05
5 Balck Johan AngA 46.35 0.17.57 24.23 23.20
6 Ijas Markku HyRa 47.46 0.19.08 22.83 21.85

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kylliäinen Seppo LappRi 38.28 0.00.00

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nyberg Henry Trian 36.13 0.00.00

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Keltamäki Seppo JoKu 33.50 0.00.00
Pohjola Pekka HauSi KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liljeström Åge HS 23.17 0.00.00 35.76 34.79
2 Kyyrönen Heikki KS 34.00 0.10.43 23.26 22.64
3 Ekholm Hans AOK 34.47 0.11.30 21.54 20.96
4 Herttuainen Vesa RaKaS 37.49 0.14.32 18.71 18.21

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karnaattu Mauri KS 39.18 0.00.00 26.34 27.19
2 Kilo Esko LappRi 39.46 0.00.28 25.05 25.87
3 Rönn Ralf AOK 43.08 0.03.50 22.20 22.92
4 Kärkkäinen Eero EsSu 1.02.36 0.23.18 14.67 15.15
Repo Voitto RaKaS HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lauronen Sirkka-Liisa TP 36.57 0.00.00 69.52 69.60
2 Andelin Sanna LaTa 40.34 0.03.37 61.74 61.81
3 Kinni Maija TP 41.23 0.04.26 58.97 59.03
4 Lindfors Lina Falken 42.31 0.05.34 55.88 55.95
5 Korhonen Essi SKVuoksi 42.57 0.06.00 53.83 53.89
6 Turkka Saara KS 43.29 0.06.32 51.69 51.75
7 Korpi Maarit LapVi 44.17 0.07.20 49.30 49.36

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiiskinen Kirsi LS-37 36.32 0.00.00 50.74 44.28
2 Koistinen Sanna MSParma 40.22 0.03.50 44.54 38.88
3 Oinonen Lotta Pihkan 41.09 0.04.37 42.34 36.96
4 Fey Natalia EsSu 44.50 0.08.18 37.62 32.84
5 Kaarto Hanna Rasti88 57.24 0.20.52 28.42 24.80
6 Göransson Niina HlS 1.23.30 0.46.58 18.87 16.47

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laapas Kaisa RR 26.33 0.00.00 67.50 69.75
2 Laukkanen Marja KS 26.53 0.00.20 65.83 68.03
3 Lyytinen Tiina SuoVa 29.22 0.02.49 59.50 61.49
4 Sivill Saana S-JKL 33.29 0.06.56 51.51 53.24
5 Huusari Heidi InkTe 37.40 0.11.07 45.20 46.71
6 Nybakken Line EsSu 37.46 0.11.13 44.48 45.97
7 Kirves Hetti SKUusi 38.26 0.11.53 43.13 44.57
8 Grankull Jaana Kronan 39.49 0.13.16 41.07 42.44
9 Seppänen Minna Rasti88 40.38 0.14.05 39.69 41.02
10 Kyläkoski Reetta TuS 42.54 0.16.21 37.07 38.31
11 Lautamo Riikka VaaSu 46.15 0.19.42 33.90 35.04
12 Lehtonen Miia TVV 1.30.29 1.03.56 17.08 17.65
Latva Katariina AR KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hirvonen Leena AR 29.10 0.00.00 55.94 50.20
2 Mäki-hokkonen Saarinka RaKaS 30.44 0.01.34 51.49 46.21
3 Isoherranen Kirsi Lynx 31.57 0.02.47 48.00 43.07
4 Turakainen Irene Lynx 35.18 0.06.08 42.06 37.74
5 Haapamäki Jatta Eräp 36.39 0.07.29 39.17 35.15
6 Platonova Riikka Navi 52.12 0.23.02 26.57 23.84

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vierikko Annamari HS 27.24 0.00.00 51.30 46.33
2 Lankinen Pauliina HS 30.02 0.02.38 44.46 40.16
3 Filipsson-Korento Lena OK77 47.54 0.20.30 26.41 23.85
4 Kallela Sari HS 1.01.37 0.34.13 19.39 17.51

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kattelus Helena KS 38.33 0.00.00
2 Wickholm Rita Trian 45.17 0.06.44

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laitinen Hellevi EsAk 34.48 0.00.00
2 Kukkonen Marja RaKaS 46.03 0.11.15

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Anttonen Anselmi AngA 13.31 0.00.00
2 Jauho Topias LappRi 14.19 0.00.48
3 Ekqvist Otto HiKi 14.25 0.00.54
4 Pohjalainen Veikka VeVe 15.45 0.02.14
5 Tani Elias KyS 16.08 0.02.37
6 Sippu Sami InkTe 17.13 0.03.42
7 Ala-Jaskara Aaro KyRa 17.25 0.03.54
8 Hohkuri Ville UlvUra 17.45 0.04.14
9 Matilainen Sakari EsSu 19.15 0.05.44
10 Makkonen Kosti LS-37 22.22 0.08.51
11 Väänänen Mikko Pihkan 29.26 0.15.55

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pennanen Ella-Lilja KR 12.46 0.00.00
2 Pasonen Ada-Lumia RaN 13.49 0.01.03
3 Lemberg Linnea RaJu 14.51 0.02.05
4 Ketola Mette KoS 15.03 0.02.17
5 Salmi Riia RaKaS 15.06 0.02.20
6 Tuoreniemi Hilla KoS 15.26 0.02.40
7 Pelto-Huikko Eerika RaLu 15.48 0.03.02
8 Varvikko Iina EsAk 16.27 0.03.41
9 Pasanen Anni SuomRa 16.38 0.03.52
10 Pöytäkangas Aada-Liina VaaSu 18.08 0.05.22
11 Saarinen Siiri RaN 18.24 0.05.38
12 Kaiponen Lilli-Lotta ORa 39.59 0.27.13