FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Rajarastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sild Timo Koovee 1.05.15 0.00.00 86.11 84.60
2 Mertanen Simo LappRi 1.06.07 0.00.52 84.34 82.87
3 Huttunen Esa TuMe 1.06.49 0.01.34 82.83 81.38
4 Parkkinen Jarno Koovee 1.08.32 0.03.17 80.14 78.74
5 Lakanen Jonne LappRi 1.09.26 0.04.11 78.49 77.12
6 Kuningas Janne LappRi 1.10.19 0.05.04 76.91 75.56
7 Lakanen Jani HS 1.12.52 0.07.37 73.64 72.35
8 Weckman Janne VeVe 1.14.27 0.09.12 71.51 70.26
9 Hapola Tuomas RaKaS 1.14.50 0.09.35 70.58 69.34
10 Hakuli Tommi SKUusi 1.15.19 0.10.04 69.57 68.35
11 Manninen Heikki AnttU 1.18.37 0.13.22 66.11 64.95
12 Tikhonov Gleb TuMe 1.20.04 0.14.49 64.39 63.26
13 Gröhn Riku TP 1.20.23 0.15.08 63.61 62.49
14 Donner Jonny OK77 1.27.02 0.21.47 58.26 57.24
15 Hirvikallio Petri LuuRa 1.31.42 0.26.27 54.84 53.88
16 Kulhard Alex RUS 1.32.06 0.26.51 54.14 53.20
17 Manninen Kalle AnttU 1.33.05 0.27.50 53.12 52.19
18 Heikkilä Tero PR 1.36.50 0.31.35 50.63 49.74
19 Lipponen Olli LeSi 1.37.17 0.32.02 49.96 49.08
Heinonen Samuel PR HYL -
Spektors Fricis TuMe KES -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suntila Juha TuMe 1.05.05 0.00.00
2 Hakkarainen Markus RaKaS 1.11.29 0.06.24

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nyberg Henry Trian 1.03.01 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ovaska Vesa LuuRa 1.24.29 0.00.00
2 Ovaska Panu LuuRa 1.51.52 0.27.23
Siivola Markus LappRi EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautanen Mika TuuSe 1.05.46 0.00.00 61.50 59.73
2 Soini Jussi KS 1.11.58 0.06.12 55.55 53.96
3 Korpinen Olli-Jussi AnttU 1.15.21 0.09.35 52.44 50.93
4 Lintunen Sampsa RaKaS 1.21.59 0.16.13 47.62 46.26
5 Ruotsalainen Ville LappRi 1.22.13 0.16.27 46.92 45.58
6 Lahtinen Miika ORa 1.23.37 0.17.51 45.58 44.27
7 Sauso Riku HS 1.24.19 0.18.33 44.65 43.37
8 Paakkarinen Oskar RaKaS 1.29.21 0.23.35 41.61 40.42
9 Pokela Jukka LuuRa 1.30.12 0.24.26 40.70 39.53
10 Kiiski Mikko KyS 1.33.47 0.28.01 38.65 37.54
11 Turkia Antti RaKaS 1.34.23 0.28.37 37.91 36.82
12 Hietanen Aki SKVuoksi 1.38.42 0.32.56 35.78 34.75
13 Norema Simo KyS 1.58.25 0.52.39 29.42 28.58
Kärkkäinen Kimmo HS HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Noponen Petri AnttU 55.58 0.00.00 69.41 66.03
2 Donner Mikael OK77 1.01.28 0.05.30 62.72 59.68
3 Ahtiainen Akseli KR 1.02.08 0.06.10 61.58 58.59
4 Kiintola Jarno KS 1.02.55 0.06.57 60.35 57.42
5 Kiuru Jani RaKaS 1.03.09 0.07.11 59.67 56.77
6 Hytönen Harri RaVa 1.04.32 0.08.34 57.94 55.12
7 Gröhn Timo TP 1.05.30 0.09.32 56.64 53.88
8 Seppälä Ville KyS 1.05.37 0.09.39 56.09 53.37
9 Siivola Jarno HS 1.06.03 0.10.05 55.28 52.60
10 Korhonen Kai SKVuoksi 1.08.06 0.12.08 53.19 50.61
11 Tonder Mika SKVuoksi 1.12.03 0.16.05 49.87 47.45
12 Husu Heikki SKVuoksi 1.13.44 0.17.46 48.34 45.99
13 Karvonen Ossi KS 1.14.35 0.18.37 47.40 45.09
14 Vornanen Juha KeKaRa 1.15.49 0.19.51 46.24 43.99
15 Huttunen Tomi KoHo 1.23.03 0.27.05 41.86 39.83
16 Asikainen Aarre LappRi 1.23.07 0.27.09 41.48 39.46
17 Maasilta Tommi RaVa 1.23.12 0.27.14 41.09 39.09
18 Miikki Jussi SKVuoksi 1.26.37 0.30.39 39.13 37.23
19 Salo Jukka KuUS 1.28.10 0.32.12 38.11 36.26
20 Nurmiainen Jouko Raseborg 1.28.18 0.32.20 37.72 35.89
Kivelä Juha RaKaS KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tielinen Vesa LuuRa 54.57 0.00.00 50.80 49.37
2 Korhonen Mika SKVuoksi 57.24 0.02.27 47.42 46.08
3 Ryyppö Jarkko RaVa 58.38 0.03.41 45.23 43.96
4 Neuvonen Janne LuuRa 59.32 0.04.35 43.37 42.15
5 Toivanen Samuli HiKi 1.05.01 0.10.04 38.64 37.56
6 Hautaniemi Petri RaKaS 1.07.19 0.12.22 36.28 35.26
7 Paavola Harry KyS 1.11.01 0.16.04 33.41 32.47
Kurttila Jukka Navi EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kotro Petri KaaRa 51.20 0.00.00 59.24 55.70
2 Noponen Pekka S-JKL 54.59 0.03.39 54.76 51.49
3 Hintsanen Harri IHR 58.20 0.07.00 51.09 48.04
4 Kuusinen Mikko Lynx 59.21 0.08.01 49.70 46.73
5 Natunen Timo SaSu 1.01.15 0.09.55 47.66 44.82
6 Thitz Eero SaSu 1.02.22 0.11.02 46.32 43.56
7 Hakulinen Pekka EsSu 1.02.25 0.11.05 45.80 43.06
8 Ojalainen Jorma SKVuoksi 1.03.15 0.11.55 44.72 42.04
9 Lintunen Petteri SiiRa 1.11.36 0.20.16 39.08 36.74
10 Koistinen Pasi NaTe 1.13.15 0.21.55 37.78 35.52
11 Liukkonen Jari IHR 1.13.59 0.22.39 36.99 34.79
12 Ovaska Heikki LuuRa 1.16.47 0.25.27 35.25 33.14
13 Ojalainen Kari SKVuoksi 1.17.43 0.26.23 34.44 32.38
14 Lahtinen Jari IHR 1.18.45 0.27.25 33.60 31.59
15 Koskivirta Eero EKSu 1.19.48 0.28.28 32.77 30.82
16 Hakuli Kari KeU 1.29.28 0.38.08 28.89 27.17

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laiho Hannu RaVa 54.54 0.00.00 55.95 55.53
2 Vestola Heikki NaTe 57.31 0.02.37 52.96 52.57
3 Niemi Kari-Veli HauSi 58.54 0.04.00 51.28 50.90
4 Silvennoinen Jussi KR 1.00.00 0.05.06 49.91 49.54
5 Jeskanen Taito IlU 1.00.32 0.05.38 49.05 48.69
6 Kauppinen Tuomo HyRa 1.01.07 0.06.13 48.16 47.81
7 Karamo Jouko HS 1.03.15 0.08.21 46.13 45.79
8 Hyppänen Timo EKSu 1.03.36 0.08.42 45.48 45.14
9 Tiusanen Hannu SaSu 1.10.45 0.15.51 40.52 40.22
10 Martiskainen Juho SKVuoksi 1.11.05 0.16.11 39.97 39.67
11 Ojapalo Ilkka RR 1.15.58 0.21.04 37.06 36.79
12 Lavonen Hannu MiehVi 1.16.04 0.21.10 36.68 36.41
13 Salminen Arto KeKaRa 1.18.05 0.23.11 35.40 35.14
14 Forss Jari HaukivKi 1.18.55 0.24.01 34.70 34.45
15 Puustinen Tuomo Pihkan 1.21.14 0.26.20 33.40 33.15
16 Vainikka Jari Pihkan 1.29.31 0.34.37 30.02 29.80
17 Heikkinen Juha Pihkan 1.33.38 0.38.44 28.43 28.22
18 Peni Hannu KS 1.42.20 0.47.26 25.76 25.57
Ahvonen Jyrki HS KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantio Jukka-Pekka HauSi 49.20 0.00.00 52.83 52.06
2 Torniainen Ari LappRi 52.09 0.02.49 49.36 48.64
3 Malinen Jouko RR 56.57 0.07.37 44.62 43.97
4 Hirvikallio Lassi LuuRa 58.34 0.09.14 42.84 42.21
5 Tervo Vesa RR 1.01.37 0.12.17 40.19 39.60
6 Maajärvi Esa LappRi 1.02.20 0.13.00 39.20 38.63
7 Vartiainen Aarne RAPSU 1.07.58 0.18.38 35.47 34.96
8 Kyckling Aki LappRi 1.08.25 0.19.05 34.76 34.26
9 Nurminen Jouko TP 1.08.53 0.19.33 34.06 33.56
10 Liukkala Pekka HauSi 1.09.02 0.19.42 33.51 33.02
Turpeinen Seppo KontU HYL -
Lehto Jarmo VeVe HYL -
Währn Hannu KyS KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Ensio VaajTe 1.00.51 0.00.00 42.83 42.43
2 Pulli Martti LappRi 1.04.19 0.03.28 39.91 39.54
3 Tolvanen Mauri LeSi 1.05.51 0.05.00 38.39 38.03
4 Slant Teuvo IPR 1.08.51 0.08.00 36.15 35.81
5 Töyrylä Hannu KS 1.09.46 0.08.55 35.11 34.79
6 Martikainen Sakari KuUS 1.10.38 0.09.47 34.13 33.81
7 Tarvainen Juhani PiTa 1.14.23 0.13.32 31.88 31.59
8 Rautanen Kyösti TuuSe 1.15.18 0.14.27 30.98 30.69
9 Kyckling Veli-Matti HS 1.15.52 0.15.01 30.23 29.95
10 Pajamäki Kalevi SäynSa 1.33.14 0.32.23 24.18 23.95
Pitkänen Heikki RaVa HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Inkinen Paavo Jyry 52.02 0.00.00 40.60 40.94
2 Valtee Pertti HS 55.18 0.03.16 37.25 37.56
3 Hakala Pekka KS 1.09.43 0.17.41 28.79 29.03
4 Mattila Pertti HS 1.15.36 0.23.34 25.85 26.06
5 Kyyrönen Heikki KS 1.18.57 0.26.55 24.08 24.28
6 Palomäki Mikko HyRa 1.20.30 0.28.28 22.96 23.15
Punkero Toivo LS-37 KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kilo Esko LappRi 44.38 0.00.00 32.86 32.51
2 Matikainen Martti KeKaRa 48.23 0.03.45 29.18 28.87
3 Hovikorpi Aarno HlT 48.42 0.04.04 27.86 27.56
4 Åberg Karl-Erik EsSu 51.20 0.06.42 25.36 25.09
5 Repo Voitto RaKaS 59.26 0.14.48 20.98 20.75

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokinen Eino HyRa 34.16 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Donner Jesper OK77 1.00.26 0.00.00 60.97 58.00
2 Maasilta Aapo HS 1.02.01 0.01.35 57.92 55.10
3 Granqvist Aapo LS-37 1.04.27 0.04.01 54.31 51.66
4 Myllärinen Vertti LappRi 1.05.06 0.04.40 52.35 49.80
5 Peltonen Lasse KS 1.07.00 0.06.34 49.49 47.08
6 Tamminen Kasperi LappRi 1.07.05 0.06.39 48.06 45.72
7 Rautio Juho JoKu 1.26.44 0.26.18 36.11 34.35

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hirvilahti Joona VeVe 40.32 0.00.00 56.97 56.26
2 Töyrylä Rasmus KyS 41.16 0.00.44 55.03 54.34
3 Vepsäläinen Onni KS 43.36 0.03.04 51.20 50.56
4 Lakanen Lauri HS 45.30 0.04.58 48.22 47.62
5 Mattila Lauri KS 46.29 0.05.57 46.37 45.79
6 Meuronen Joonas HS 51.47 0.11.15 40.88 40.37
7 Seppälä Matias KyS 57.11 0.16.39 36.35 35.89
7 Kuusinen Karri Lynx 57.11 0.16.39 36.35 35.89
9 Granqvist Eetu LS-37 1.01.34 0.21.02 32.51 32.10
10 Kaipia Sampo LappRi 1.08.51 0.28.19 28.51 28.15

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hirvilahti Niklas VeVe 27.44 0.00.00
2 Kuusinen Tuomas Lynx 28.17 0.00.33
3 Suomalainen Vilho LappRi 30.13 0.02.29
4 Pajari Antti SKVuoksi 32.21 0.04.37
5 Takanen Eetu VeVe 34.55 0.07.11
6 Kiiski Olavi KyS 35.09 0.07.25
7 Juntunen Henrik KR 39.53 0.12.09
8 Ojalainen Matias SKVuoksi 43.48 0.16.04
9 Pellinen Pietari JoKu 55.50 0.28.06
Donner Jeremy OK77 KES -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Siivola Visa LappRi 18.30 0.00.00
2 Lintunen Aapo RaKaS 19.17 0.00.47
3 Karvonen Tatu KS 20.58 0.02.28
4 Tamminen Oskari LuuRa 29.30 0.11.00
5 Simola Viljo LuuRa 29.43 0.11.13
6 Kiintola Eemil KS 31.32 0.13.02
7 Kärkkäinen Miika HS 36.53 0.18.23

Sarja H12A
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nurmela Eevert LS-37 17.07 0.00.00
2 Pohjalainen Olli VeVe 17.32 0.00.25
3 Korhonen Veikka SKVuoksi 19.57 0.02.50
4 Ryhänen Leo Navi 20.01 0.02.54
5 Ryyppö Topias HS 21.19 0.04.12
6 Karvonen Elmo KS 21.52 0.04.45
7 Kivelä Veikko RaKaS 22.23 0.05.16
8 Lintunen Elmo RaKaS 29.58 0.12.51
9 Pulkkinen Elmo RaKaS 32.44 0.15.37
10 Hanhijärvi Matteus EsAk 50.05 0.32.58
Jauho Eelis LappRi HYL -
Asikainen Viljami JoKu HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Suomalainen Veikka LappRi 29.40 0.00.00

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pokkinen Tuomas LappRi 10.31 0.00.00
2 Jauho Topias LappRi 11.15 0.00.44
3 Korpinen Veikko AnttU 12.08 0.01.37
4 Pohjalainen Veikka VeVe 13.56 0.03.25
5 Ovaska Tatu LuuRa 14.10 0.03.39
6 Ovaska Touko LuuRa 20.32 0.10.01
7 Ovaska Vilho LuuRa 20.54 0.10.23
8 Pokkinen Perttu LappRi 22.10 0.11.39
9 Topra Janne LappRi 23.32 0.13.01
10 Hakkarainen Okko LS-37 24.36 0.14.05

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lusa Vieda PR 1.23.08 0.00.00 67.05 65.13
2 Donner Janina S-JKL 1.26.22 0.03.14 62.60 60.81
3 Suomalainen Riikka LappRi 1.30.25 0.07.17 57.95 56.29
4 Seppänen Mari OK77 1.32.35 0.09.27 54.79 53.22
5 Hanhijärvi Marjukka EsAk 1.36.07 0.12.59 51.03 49.57
6 Vilpponen Erika ORa 1.50.56 0.27.48 42.71 41.49

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huttunen Anu RaKaS 1.12.08 0.00.00 44.00 33.00
2 Kiintola Susanna KS 1.26.52 0.14.44 35.44 26.58
3 Salminen Jonna KuUS 1.28.25 0.16.17 33.74 25.31
4 Friari Päivi SKVuoksi 1.48.36 0.36.28 26.60 19.95
Koistinen Anu NaTe KES -
Myllys Leena Lynx KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautanen Eeva TuuSe 1.17.49 0.00.00
2 Simola Anni LuuRa 1.23.45 0.05.56

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkinen Paula RaKaS 57.04 0.00.00 64.25 62.83
2 Kiuru Veera RaKaS 1.02.07 0.05.03 57.92 56.64
3 Weckman Sanna VeVe 1.09.56 0.12.52 50.46 49.35
4 Mononen Hanna KR 1.10.17 0.13.13 49.23 48.14
5 Torvela Tiina KuoSu 1.15.24 0.18.20 44.98 43.99
6 Ruotsalainen Saara LappRi 1.18.57 0.21.53 42.09 41.16
7 Vanhala Annastiina KuPe 1.26.17 0.29.13 37.71 36.88
8 Seppä Marjaana LuuRa 1.30.07 0.33.03 35.34 34.56
9 Malinen Marita KuoSu 1.41.57 0.44.53 30.57 29.89

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Reetta HS 1.01.31 0.00.00 62.67 61.40
2 Nurmela Anu LS-37 1.04.12 0.02.41 58.55 57.37
3 Ryyppö Minna HS 1.09.22 0.07.51 52.80 51.73
4 Pekkala Sini EsSu 1.11.02 0.09.31 50.20 49.19
5 Multala Sanna KuoSu 1.12.37 0.11.06 47.78 46.82
6 Wolff Charlotta Raseborg 1.19.57 0.18.26 42.19 41.34
7 Savikkomaa Sanna KoHo 1.22.00 0.20.29 39.96 39.16

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tonder Marja AlatPi 51.22 0.00.00 52.52 49.20
2 Mäki-hokkonen Saarinka RaKaS 1.05.34 0.14.12 40.59 38.02
3 Tonder Mari SKVuoksi 1.06.18 0.14.56 39.58 37.08
4 Kotro Pia KyS 1.12.23 0.21.01 35.75 33.48
5 Torp-Donner Heidi OK77 1.13.50 0.22.28 34.55 32.36
6 Lintunen Sirpa SiiRa 1.16.36 0.25.14 32.82 30.74
7 Hautaniemi Marjaana RaKaS 1.21.37 0.30.15 30.35 28.43
8 Pakkala Pigga S-JKL 1.22.30 0.31.08 29.58 27.71
9 Hakuli Mia KeU 1.27.58 0.36.36 27.32 25.59
10 Klemetti Tarja LipTa 1.36.11 0.44.49 24.61 23.05
11 Liikonen Sari RaVa 1.44.33 0.53.11 22.29 20.87
Ovaska Katriina LuuRa KES -
Liukkonen Niina Navi EIL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Silvennoinen Tarja KR 55.10 0.00.00 49.30 45.93
2 Juutilainen Virpi SKVuoksi 1.08.23 0.13.13 38.58 35.94
3 Lankinen Pauliina HS 1.12.26 0.17.16 35.30 32.89
4 Leppävuori Päivi KuoSu 1.14.00 0.18.50 33.45 31.16
5 Suhonen Sirpa KuoSu 1.19.50 0.24.40 29.98 27.93
6 Hakulinen Paula EsSu 1.22.54 0.27.44 27.89 25.98

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lipsanen Maija LipTa 1.01.50 0.00.00 40.97 38.56
2 Vestola Arja NaTe 1.09.21 0.07.31 34.71 32.66
3 Uusitalo Suvi-Päivikki IHR 1.21.15 0.19.25 28.06 26.41
4 Lahtinen Terttu IHR 1.23.26 0.21.36 25.81 24.29

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raiko Erja HyRa 38.05 0.00.00 45.76 45.30
2 Liimatainen Raili HyRa 42.50 0.04.45 39.92 39.52
3 Kattelus Helena KS 43.40 0.05.35 38.41 38.02
4 Juvonen Marja RaKaS 49.11 0.11.06 33.44 33.10
5 Lehto Ulla KyS 52.23 0.14.18 30.77 30.46
6 Räikkönen Anneli RaVa 54.28 0.16.23 28.99 28.70
7 Nurminen Eija TP 1.06.54 0.28.49 23.12 22.88
8 Ojapalo Anneli RR 1.12.56 0.34.51 20.76 20.55
Hiltunen Maija SäynSa KES -
Purhonen Kaija HU-46 EIL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laitinen Hellevi EsAk 44.16 0.00.00 37.06 36.89
2 Lakanen Sirpa RaKaS 45.06 0.00.50 34.56 34.40
3 Kukkonen Marja RaKaS 53.21 0.09.05 27.68 27.55
4 Särkkä Liisa Navi 1.09.50 0.25.34 19.97 19.88

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmela Juulia RiSu 33.36 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmilaukas Iiris LuuRa 1.20.04 0.00.00
2 Laitinen Emilia VeVe 1.33.49 0.13.45

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juntunen Marikki KR 58.13 0.00.00 54.83 53.10
2 Tonder Oona KR 1.02.22 0.04.09 50.08 48.51
3 Vallema Henrika VeVe 1.03.39 0.05.26 48.00 46.49
4 Lantta Tinja LappRi 1.04.19 0.06.06 46.44 44.98
5 Neuvonen Venla LuuRa 1.04.21 0.06.08 45.35 43.92
6 Soini Mette KyS 1.04.52 0.06.39 43.93 42.55
7 Hanhijärvi Maijukka EsAk 1.05.02 0.06.49 42.77 41.42
8 Lavonen Sanni MiehVi 1.15.09 0.16.56 36.10 34.97

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laakso Laura LappRi 39.03 0.00.00 54.91 53.90
2 Kiiski Aliisa KyS 39.50 0.00.47 53.35 52.37
3 Lindén Amalia KS 42.06 0.03.03 50.03 49.11
4 Gröhn Ronja TP 42.36 0.03.33 49.00 48.10
5 Hyytiäinen Miina KS 46.00 0.06.57 44.97 44.14
6 Juntunen Hertta KR 46.55 0.07.52 43.68 42.88
7 Paavola Titta KyS 47.23 0.08.20 42.86 42.07
8 Pajari Maija SKVuoksi 47.51 0.08.48 42.04 41.27
9 Hirvikallio Saara LuuRa 48.38 0.09.35 40.98 40.22
10 Kiintola Emilia KS 54.55 0.15.52 35.94 35.28
11 Multala Emmi KuoSu 55.31 0.16.28 35.21 34.57
12 Kriktilä Pihla VeVe 58.49 0.19.46 32.92 32.31
13 Rehberger Nadja HS 58.59 0.19.56 32.50 31.91
14 Laitinen Julia VeVe 59.45 0.20.42 31.77 31.19
15 Kivelä Martta RaKaS 1.06.47 0.27.44 28.14 27.62
16 Siivola Iida HS 1.12.32 0.33.29 25.65 25.18
17 Kärkkäinen Eeva HS 1.13.34 0.34.31 25.03 24.57
Outinen Katariina KyS HYL -
Kurttila Meeri Navi EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ruotsalainen Emma LappRi 28.57 0.00.00
2 Nurmela Helmiina LS-37 35.21 0.06.24
3 Lintunen Venla RaKaS 36.21 0.07.24
4 Mäki-Hokkonen Anni RaKaS 38.07 0.09.10
5 Malinen Ella KuoSu 40.56 0.11.59
Huuhko Riikka LuuRa KES -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Lotta LappRi 17.54 0.00.00
2 Sauso Aada HS 19.17 0.01.23
3 Lepistö Elisa HauSi 26.52 0.08.58
4 Siivola Alina HS 28.18 0.10.24
5 Tonder Ilona SKVuoksi 32.05 0.14.11
6 Nurmiainen Elsa Raseborg 37.05 0.19.11
7 Pellinen Emma JoKu 37.06 0.19.12
Hietanen Silja SKVuoksi KES -

Sarja D12A
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Weckman Venla VeVe 17.59 0.00.00
2 Ruotsalainen Elina LappRi 19.39 0.01.40
3 Vepsäläinen Elsa KyS 19.50 0.01.51
4 Laakso Anni LappRi 20.58 0.02.59
5 Mononen Linda KR 23.39 0.05.40
6 Takanen Tiitu VeVe 29.47 0.11.48
7 Sauso Edith HS 30.04 0.12.05
8 Korpinen Elli AnttU 39.39 0.21.40
Seppälä Sofia KyS HYL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kaartinen Eevi Inkeri KeKaRa 15.31 0.00.00
2 Rahkonen Janni-Maria LuuRa 18.10 0.02.39
3 Heikkinen Emmi RaKaS 19.36 0.04.05
4 Noponen Venla AnttU 20.48 0.05.17
5 Laitinen Sofia VeVe 24.00 0.08.29

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Weckman Selma VeVe 8.30 0.00.00
2 Laakso Maija LappRi 9.36 0.01.06
3 Asikainen Milja JoKu 10.52 0.02.22
4 Mononen Amanda KR 11.53 0.03.23
5 Kortelainen Tara RaKaS 12.10 0.03.40
6 Miikki Senni SKVuoksi 12.52 0.04.22
7 Noponen Vilma AnttU 13.31 0.05.01
8 Lepistö Alina HauSi 14.32 0.06.02
9 Noponen Viivi AnttU 15.42 0.07.12
10 Heikkinen Essi RaKaS 15.50 0.07.20
11 Lakanen Lilja HS 20.22 0.11.52
12 Siivola Ilona HS 20.52 0.12.22
13 Huuhko Helmi LuuRa 23.53 0.15.23
14 Asikainen Matilda JoKu 30.14 0.21.44
15 Ovaska Neea LuuRa 40.25 0.31.55
Hakkarainen Ella LS-37 EIL -