IRMA inloggning
Regioner
Föreningar
Tävlingskalender
Rankingförteckningar
FSOM-sprint
Klass
Region
Förening
Antal tävlare
Alla klasser
H21
H35
H45
H55
H18
H13-15
D21
D35
D45
D55
D18
D13-15
Alla
10
20
50
Klass
H21
Sträcka
Antal deltagare
32
Placering
Namn
Förening
Tid
Skillnaden till täten
Poäng
Sprint poänger
1
Henriksson Tobias
Trian
10.40
0.00.00
91.82
89.14
2
Penttinen Topi
Trian
11.05
0.00.25
87.84
85.28
3
Brunell Filip
Trian
11.08
0.00.28
86.92
84.38
4
Simosas Otto
Trian
11.11
0.00.31
86.00
83.49
5
Sund Otto
Femman
11.16
0.00.36
84.85
82.37
6
Salervo Mikko
OK77
11.31
0.00.51
82.49
80.09
7
Fabritius Mikael
Trian
11.43
0.01.03
80.58
78.23
8
Bäckström Anders
Femman
11.46
0.01.06
79.74
77.42
9
Wickholm Jörgen
Trian
11.49
0.01.09
78.91
76.61
10
Hasu Simo
Trian
11.56
0.01.16
77.64
75.38
11
Jern Jonas
Femman
11.58
0.01.18
76.94
74.69
12
Sundelin Peter
Femman
12.23
0.01.43
73.87
71.72
13
Mikander Christopher
Trian
12.32
0.01.52
72.52
70.40
14
Järn Staffan
Brahe
12.46
0.02.06
70.73
68.67
15
Mansner Victor
Trian
13.12
0.02.32
67.97
65.98
16
Kujala Aleksi
Brahe
13.39
0.02.59
65.30
63.39
17
Blomster Fredrik
Trian
13.53
0.03.13
63.77
61.91
18
Vesterback Jonas
Malax
14.03
0.03.23
62.60
60.77
19
Melin Christoffer
Falken
14.09
0.03.29
61.74
59.94
20
Kunttu Patrik
Brahe
14.11
0.03.31
61.18
59.40
21
Kankkunen Matias
OK77
14.14
0.03.34
60.56
58.79
22
Grahn Viljam
NOK
14.23
0.03.43
59.52
57.78
23
Salo Niklas
Trian
16.32
0.05.52
51.42
49.92
24
Toivanen Robert
OK77
23.19
0.12.39
36.21
35.15
Harald Joachim
Falken
EIL
-
Hagström Fredrik
Brahe
EIL
-
Hasu Topi
Trian
EIL
-
Jern Jens
Raseborg
EIL
-
Lindfors Kari
Falken
EIL
-
Virta Jani
Trian
HYL
-
Lund Matias
Femman
HYL
-
Granholm Christoffer
Femman
EIL
-
Klass
H35
Sträcka
Antal deltagare
15
Placering
Namn
Förening
Tid
Skillnaden till täten
Poäng
Sprint poänger
1
Salo Mikael
Trian
11.19
0.00.00
55.30
2
Torrkulla Michael
Femman
11.21
0.00.02
54.50
3
Lauren Max
PIF
11.30
0.00.11
53.16
4
Isoniemi Vesa
Trian
11.52
0.00.33
50.91
5
Jansson Sören
Falken
12.05
0.00.46
49.40
6
Aumo Jussi
Trian
12.09
0.00.50
48.53
7
Höglund Mats
Falken
12.29
0.01.10
46.66
8
Lindfors Jan
Falken
12.55
0.01.36
44.53
9
Perus Jens
NOK
13.22
0.02.03
42.49
10
Ljungberg Robert
Botnia
13.46
0.02.27
40.74
11
Blomgren Peter
PIF
14.29
0.03.10
38.22
12
Björklund Sebastian
Falken
16.16
0.04.57
33.59
Kero Mikko
OK77
EIL
-
Ahlskog Martin
Botnia
HYL
-
Hansen Joakim
Botnia
HYL
-
Klass
H45
Sträcka
Antal deltagare
19
Placering
Namn
Förening
Tid
Skillnaden till täten
Poäng
Sprint poänger
1
Wikblom Tomas
Minken
9.55
0.00.00
48.81
52.15
2
Nyman Jörgen
Raseborg
10.02
0.00.07
47.82
51.09
3
Ray Tomas
OK77
10.13
0.00.18
46.55
49.72
4
Johansson Peter
Brahe
10.18
0.00.23
45.75
48.88
5
Hakala Eero
Femman
10.27
0.00.32
44.69
47.74
6
Lindahl Anders
Trian
10.58
0.01.03
42.19
45.07
7
Arén Ove
PIF
11.01
0.01.06
41.61
44.45
8
Lemström Tom
Raseborg
12.03
0.02.08
37.69
40.26
9
Björklund Tom
Botnia
12.31
0.02.36
35.94
38.40
10
Åman Thomas
Botnia
13.15
0.03.20
33.63
35.93
11
Hällström af Anders
OK77
13.41
0.03.46
32.26
34.46
12
Furubacka Jonas
Botnia
14.23
0.04.28
30.39
32.46
13
Snickars Christer
Solf
16.15
0.06.20
26.64
28.45
14
Boman Jan
Falken
16.27
0.06.32
26.05
27.83
15
Furubacka Per-Åke
Botnia
16.51
0.06.56
25.18
26.90
Granqvist Antti
Trian
EIL
-
Brink Anders
PIF
HYL
-
Byggningsbacka Johan
Brahe
HYL
-
Strandvall Sören
Minken
HYL
-
Klass
H55
Sträcka
Antal deltagare
19
Placering
Namn
Förening
Tid
Skillnaden till täten
Poäng
Sprint poänger
1
Bäck Mikael
Femman
9.05
0.00.00
54.95
42.83
2
Vuorinen Pekka
Trian
9.08
0.00.03
54.14
42.20
3
Hattar Allan
Falken
10.16
0.01.11
47.71
37.19
4
Nylund Sven-Olof
Botnia
10.24
0.01.19
46.65
36.36
5
Kronholm Peter
Brahe
10.47
0.01.42
44.55
34.73
6
Lind Sune
Falken
10.49
0.01.44
43.98
34.28
7
Björklund Håkan
Falken
10.57
0.01.52
43.02
33.53
8
Svärd Rune
Trian
11.02
0.01.57
42.27
32.95
9
Rauma Håkan
Botnia
11.28
0.02.23
40.27
31.39
10
Alexandersson Yngve
NOK
12.00
0.02.55
38.09
29.69
11
Torrkulla Roy
Minken
12.08
0.03.03
37.28
29.06
12
Nyberg Henry
Trian
12.10
0.03.05
36.80
28.68
13
Pulkkinen Eero
Botnia
12.27
0.03.22
35.58
27.73
14
Harald Hilding
Falken
12.42
0.03.37
34.51
26.90
15
Engström Berndt
PIF
14.45
0.05.40
29.40
22.92
16
Wickholm Martin
Trian
26.40
0.17.35
16.09
12.54
Sjöholm Anders
Trian
EIL
-
Söderlund Rolf
Solf
EIL
-
Ena Henrik
Falken
HYL
-
Klass
H18
Sträcka
Antal deltagare
12
Placering
Namn
Förening
Tid
Skillnaden till täten
Poäng
Sprint poänger
1
Jern Tobias
OK77
9.09
0.00.00
57.40
46.96
2
Hällström af Fabian
OK77
9.24
0.00.15
54.95
44.95
3
Ray Jonathan
OK77
9.25
0.00.16
53.92
44.11
4
Stubb Hannes
Falken
9.45
0.00.36
51.18
41.86
5
Hansén Linus
Botnia
10.11
0.01.02
48.14
39.38
6
Arén Conny
PIF
10.21
0.01.12
46.52
38.05
7
Johansson Axel
Brahe
10.24
0.01.15
45.45
37.18
8
Aurén Axel
Botnia
10.25
0.01.16
44.54
36.44
9
Hurmerinta Fredrik
Trian
11.43
0.02.34
38.85
31.78
Granlund Jonas
Minken
HYL
-
Holmback Hannes
Femman
EIL
-
Grahn Eskil
NOK
EIL
-
Klass
H13-15
Sträcka
Antal deltagare
18
Placering
Namn
Förening
Tid
Skillnaden till täten
Poäng
Sprint poänger
1
Mårtenson Valter
OK77
7.51
0.00.00
51.46
32.93
2
Jern Linus
OK77
8.29
0.00.38
47.20
30.20
3
Kullman Hannes
Falken
9.01
0.01.10
44.01
28.16
4
Johansson Emil
Brahe
9.02
0.01.11
43.53
27.86
4
Talja Eljas
OK77
9.02
0.01.11
43.53
27.86
6
Forsell Mickel
Botnia
9.10
0.01.19
42.12
26.96
7
Höglund Josef
Falken
9.27
0.01.36
40.48
25.91
8
Björklund Axel
Botnia
9.50
0.01.59
38.54
24.66
9
Enlund Lukas
Femman
9.54
0.02.03
37.92
24.27
10
Donner Jonny
OK77
9.57
0.02.06
37.37
23.92
11
Udell Robin
Solf
10.03
0.02.12
36.65
23.45
12
Arén Oscar
PIF
11.02
0.03.11
33.06
21.15
13
Jansson Emil
Falken
11.04
0.03.13
32.64
20.88
14
Svedberg Rasmus
Trian
11.13
0.03.22
31.88
20.40
15
Strandvall Evert
Minken
11.15
0.03.24
31.47
20.14
16
Mylläri Lucas
NOK
11.39
0.03.48
30.08
19.25
17
Lemström Karl Emil
Raseborg
13.19
0.05.28
26.05
16.67
Westerlund Robert
Falken
HYL
-
Klass
D21
Sträcka
Antal deltagare
27
Placering
Namn
Förening
Tid
Skillnaden till täten
Poäng
Sprint poänger
1
Järveläinen Julia
Femman
8.52
0.00.00
87.08
81.92
2
Gunell Yvonne
PIF
9.15
0.00.23
82.97
78.06
3
Westerlund Ina
OK77
9.57
0.01.05
76.66
72.13
4
Seppänen Mari
Trian
10.06
0.01.14
75.07
70.62
5
Hasu Outi
Trian
10.09
0.01.17
74.24
69.85
6
Kivistö Tuulia
Trian
10.43
0.01.51
69.88
65.75
7
Ahlmark Victoria
Femman
10.50
0.01.58
68.70
64.64
7
Sundbäck Jasmin
Trian
10.50
0.01.58
68.70
64.64
9
Mattsson Ingela
PIF
10.52
0.02.00
67.64
63.64
10
Schoultz von Katja
Trian
10.54
0.02.02
67.01
63.04
11
Lönnberg Frida
PIF
10.56
0.02.04
66.38
62.45
12
Linnaila Charlotta
Trian
11.03
0.02.11
65.26
61.40
13
Ilmoni Rafaela
OK77
11.09
0.02.17
64.26
60.46
14
Bäck Sabina
Femman
11.25
0.02.33
62.35
58.66
15
Sandelin Caroline
NOK
11.50
0.02.58
59.77
56.23
16
Paxal Lena
NOK
11.51
0.02.59
59.29
55.78
17
Tunis Pernilla
Femman
11.53
0.03.01
58.73
55.26
18
Hasu Emmi
Trian
12.12
0.03.20
56.83
53.47
19
Grahn Elina
OK77
12.17
0.03.25
56.07
52.75
20
Ray Jenny
OK77
12.21
0.03.29
55.39
52.11
21
Boxström Agneta
Trian
12.42
0.03.50
53.50
50.33
22
Lindfors Lina
Falken
12.58
0.04.06
52.04
48.96
23
Blomgren Pernilla
NOK
13.25
0.04.33
49.95
46.99
24
Borgman Mikaela
Trian
13.29
0.04.37
49.36
46.44
25
Högland Ida
Brahe
15.05
0.06.13
43.82
41.22
26
Sundqvist Ellinor
Minken
15.10
0.06.18
43.27
40.71
Glasberg Annelie
NOK
EIL
-
Klass
D35
Sträcka
Antal deltagare
11
Placering
Namn
Förening
Tid
Skillnaden till täten
Poäng
Sprint poänger
1
Forsström Heidi
Botnia
10.03
0.00.00
55.52
2
Fred Marie
Femman
10.25
0.00.22
52.77
3
Finskas Susanna
Femman
10.26
0.00.23
51.88
4
Aumo Jeannette
Trian
10.42
0.00.39
49.80
5
Åstrand Ulla-Maria
Botnia
10.44
0.00.41
48.87
6
Torrkulla Josefin
Femman
11.41
0.01.38
44.18
6
Sandvik Annika
Falken
11.41
0.01.38
44.18
8
Jansson Tuija
Falken
12.23
0.02.20
40.33
9
Björklund Majbritt
Botnia
13.11
0.03.08
37.25
10
Nynäs Kati
Botnia
13.14
0.03.11
36.48
11
furubacka maria
Botnia
14.02
0.03.59
33.80
Klass
D45
Sträcka
Antal deltagare
14
Placering
Namn
Förening
Tid
Skillnaden till täten
Poäng
Sprint poänger
1
Wärnman Ingela
Falken
10.08
0.00.00
57.75
31.92
2
Jern Tove
OK77
10.14
0.00.06
56.47
31.22
3
Hagman Terése
Trian
10.57
0.00.49
52.11
28.80
4
Strandberg Annika
Femman
11.11
0.01.03
50.37
27.84
5
Schoultz von Annika
OK77
11.25
0.01.17
48.70
26.92
5
Snickars Virpi
Solf
11.25
0.01.17
48.70
26.92
7
Åberg Inga-Lill
Trian
11.26
0.01.18
47.35
26.17
8
Blomqvist Eija
Femman
11.33
0.01.25
46.24
25.56
9
Torp-Donner Heidi
OK77
11.48
0.01.40
44.64
24.67
10
Westberg-Arrakoski Annika
OK77
12.46
0.02.38
40.68
22.49
11
Brink Maria
PIF
12.53
0.02.45
39.75
21.97
12
Åman Veronica
Botnia
14.56
0.04.48
33.80
18.68
13
Granlund Elisabeth
Minken
17.28
0.07.20
28.48
15.74
Holmgren Ulrica
Trian
EIL
-
Klass
D55
Sträcka
Antal deltagare
3
Placering
Namn
Förening
Tid
Skillnaden till täten
Poäng
Sprint poänger
1
Björklund Gunilla
Falken
11.21
0.00.00
49.85
2
Alexandersson Gia
PIF
12.54
0.01.33
40.57
3
Pått Saga
Minken
13.18
0.01.57
36.16
Klass
D18
Sträcka
Antal deltagare
21
Placering
Namn
Förening
Tid
Skillnaden till täten
Poäng
Sprint poänger
1
Hasu Iina
Trian
8.50
0.00.00
57.04
59.13
2
Myrskog Linnea
Kronan
9.01
0.00.11
55.41
57.44
3
Strandvall Amanda
Minken
9.09
0.00.19
54.15
56.13
4
Myrskog Ellen
Kronan
9.35
0.00.45
51.26
53.14
5
Donner Janina
OK77
9.59
0.01.09
48.79
50.57
5
Donner Isabel
OK77
9.59
0.01.09
48.79
50.57
7
Frenckell von Rafaela
OK77
10.33
0.01.43
45.37
47.03
8
Torrkulla Julia
Femman
10.34
0.01.44
44.90
46.54
9
Hakala Jonna
Femman
11.10
0.02.20
42.11
43.65
10
Brink Johanna
PIF
11.18
0.02.28
41.24
42.75
11
Westerback Liva
OK77
11.20
0.02.30
40.75
42.24
12
Smeds Matilda
Femman
11.48
0.02.58
38.78
40.20
13
Lönnfeldt Julia
OK77
12.32
0.03.42
36.18
37.50
14
Snickars Ida
Solf
12.41
0.03.51
35.42
36.72
15
Weiss Michaela
OK77
12.55
0.04.05
34.46
35.72
16
Wiklund Sandra
Femman
13.08
0.04.18
33.57
34.80
17
Höstman Ellinor
Solf
13.25
0.04.35
32.55
33.74
18
Westerlund Sofia
Falken
13.35
0.04.45
31.84
33.00
19
Arrakoski Sophia
OK77
14.55
0.06.05
28.71
29.76
Mattsson Ellen
Åland
EIL
-
Linde Mathilda
Åland
EIL
-
Klass
D13-15
Sträcka
Antal deltagare
28
Placering
Namn
Förening
Tid
Skillnaden till täten
Poäng
Sprint poänger
1
Laurén Jill
PIF
8.52
0.00.00
46.21
32.62
2
Ivars Malin
Femman
9.07
0.00.15
44.69
31.55
3
Lindgren Hanna
Femman
9.24
0.00.32
43.09
30.42
4
Lindahl Jannica
Trian
10.03
0.01.11
40.07
28.28
5
Aumo Isabella
Trian
10.06
0.01.14
39.64
27.98
6
Halonen Linnéa
NOK
10.15
0.01.23
38.82
27.41
6
Snickars Fia
Solf
10.15
0.01.23
38.82
27.41
8
Granlund Anna
Minken
10.18
0.01.26
38.18
26.95
9
Isoniemi Sandra
Trian
10.20
0.01.28
37.82
26.70
10
Holmback Emma
Malax
10.33
0.01.41
36.82
25.99
11
Hästö Louisa
Femman
10.51
0.01.59
35.59
25.12
12
Holmback Hilma
Femman
10.56
0.02.04
35.10
24.78
13
Hansén Amanda
Botnia
11.07
0.02.15
34.31
24.22
14
Gullqvist Chira
Trian
11.10
0.02.18
33.94
23.96
15
Ström Alexandra
Femman
11.18
0.02.26
33.33
23.53
16
Hästö Julia
Femman
11.21
0.02.29
32.98
23.28
17
Torrkulla Matilda
Femman
11.30
0.02.38
32.34
22.83
18
Arrakoski Wilma
OK77
12.06
0.03.14
30.54
21.56
19
Lindvall Andrea
Kronan
12.16
0.03.24
29.94
21.13
20
Granlund Linda
Minken
12.22
0.03.30
29.50
20.83
21
Granlund Linnea
Minken
13.27
0.04.35
26.95
19.02
22
Furubacka Lovisa
Botnia
13.39
0.04.47
26.38
18.62
23
Björklund Louise
Falken
14.26
0.05.34
24.79
17.50
24
Sundqvist Josephine
Minken
14.40
0.05.48
24.23
17.10
25
Österbacka Rebecca
Femman
15.09
0.06.17
23.30
16.45
Ekholm Amanda
Trian
EIL
-
Blomqvist Lisette
Minken
HYL
-
Weiss Annica
OK77
HYL
-
Tillbaka
Suomen Suunnistusliitto
00093 VALO, Finland
Käyntiosoite:
Valimotie 10, 00380 Helsinki, Finland |
IRMA-sähköposti:
irma(a)suunnistusliitto.fi