FIN GB SWE
IRMA inloggning
Karhurastit
Klass Region Förening Antal tävlare
Klass H21
Sträcka
Antal deltagare 12
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng Terräng poänger
1 Uusitalo Jyri PelPo 1.06.43 0.00.00 70.51 68.90
2 Ray Jonathan OK77 1.09.29 0.02.46 66.69 65.16
3 Koirikivi Anssi RasTiimi 1.12.56 0.06.13 62.57 61.13
4 Koirikivi Riku Pohjant 1.14.53 0.08.10 60.00 58.62
5 Nurminen Ilkka HS 1.20.19 0.13.36 55.06 53.80
6 Ikävalko Petri KangSK 1.23.26 0.16.43 52.16 50.96
7 Hourula Miikka Pohjant 1.31.50 0.25.07 46.62 45.55
8 Gretschel Eino KEV 1.32.03 0.25.20 45.74 44.69
9 Lanev Andrey LapSu 1.36.50 0.30.07 42.75 41.77
Taulavuori Arttu AlatPi HYL -
Hietala Perttu PelPo KES -
Karvonen Matti KR EIL -

Klass H35
Sträcka
Antal deltagare 1
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng Terräng poänger
1 Leinonen Lauri Pohjant 1.30.30 0.00.00

Klass H40
Sträcka
Antal deltagare 3
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng Terräng poänger
1 Kalapudas Antti AlatPi 1.34.52 0.00.00
2 Palosaari Mikko KiimU 1.36.38 0.01.46
Rosenblad Kalle HiKi KES -

Klass H45
Sträcka
Antal deltagare 7
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng Terräng poänger
1 Hämäläinen Jani LS-37 1.05.40 0.00.00 49.16 48.32
2 Hourula Teemu JRV 1.13.34 0.07.54 42.24 41.51
3 Teerikoski Petri LLuja 1.22.33 0.16.53 36.17 35.55
4 Koskinen Johan Trian 1.25.10 0.19.30 33.64 33.07
Ronkainen Markus LapVe EIL -
Kotaniemi Janne AlatPi HYL -
Myllymäki Jyri VetU EIL -

Klass H50
Sträcka
Antal deltagare 4
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng Terräng poänger
1 Nymalm Sören PIF 52.54 0.00.00 63.49 62.78
2 Hyvönen Panu Pohjant 59.59 0.07.05 53.19 52.59
3 Venäläinen Toni VaHa 1.03.27 0.10.33 47.64 47.10
4 Ryyppö Jarkko RaVa 1.19.48 0.26.54 35.77 35.37

Klass H55
Sträcka
Antal deltagare 5
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng Terräng poänger
1 Ray Tomas OK77 1.05.38 0.00.00 44.05 43.64
2 Laasanen Juha KauWi 1.11.54 0.06.16 38.20 37.85
3 Frilander Heikki Trian 1.23.15 0.17.37 31.25 30.97
4 Vilppola Arto AlatPi 1.32.54 0.27.16 26.45 26.21
Konttajärvi Seppo VePo EIL -

Klass H60
Sträcka
Antal deltagare 2
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng Terräng poänger
1 Haapasalmi Eero OH 1.12.19 0.00.00
Vuorinen Pekka Trian EIL -

Klass H65
Sträcka
Antal deltagare 4
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng Terräng poänger
1 Koistinen Jukka OH 57.44 0.00.00 24.49 24.43
2 Määttä Anse PosPy 1.02.55 0.05.11 21.35 21.29
3 Vainiomäki Kauko SuSe 1.21.42 0.23.58 15.58 15.54
Loisa Kari HirvHe HYL -

Klass H70
Sträcka
Antal deltagare 3
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng Terräng poänger
1 Ansamaa Reino RaN 1.18.10 0.00.00 30.61 29.64
2 Torikka Kullervo S-2000 1.26.11 0.08.01 25.68 24.87
3 Kangasaho Simo HiKi 1.45.39 0.27.29 19.25 18.64

Klass H18
Sträcka
Antal deltagare 1
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng Terräng poänger
1 Ukkola Sakari Pohjant 1.01.32 0.00.00

Klass H16
Sträcka
Antal deltagare 2
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng Terräng poänger
1 Vennelä Nuutti KangSK 1.09.47 0.00.00
2 Pulju Eetu OH 1.27.21 0.17.34

Klass D21
Sträcka
Antal deltagare 5
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng Terräng poänger
1 Taulavuori Venla AlatPi 1.07.54 0.00.00 73.17 70.97
2 Rahko Saana-Maria Pohjant 1.12.11 0.04.17 65.39 63.42
3 Pajunen Jenna AnttU 1.13.57 0.06.03 60.47 58.65
4 Nurminen Kaarina TP 1.15.30 0.07.36 55.93 54.25
Ray Jenny OK77 EIL -

Klass D35
Sträcka
Antal deltagare 1
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng Terräng poänger
1 Kangasaho Essi HiKi 1.16.19 0.00.00

Klass D40
Sträcka
Antal deltagare 1
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng Terräng poänger
1 Pasanen Maija SuomRa 1.33.40 0.00.00

Klass D45
Sträcka
Antal deltagare 7
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng Terräng poänger
1 Nymalm Sanna PIF 1.04.07 0.00.00 57.95 56.15
2 Ryyppö Minna HS 1.11.46 0.07.39 50.48 48.91
3 Torvinen Sirpa OH 1.23.02 0.18.55 42.51 41.19
4 Palmi Sara KoskRi 1.29.10 0.25.03 38.54 37.35
5 Väänänen Pirjo LapSu 1.29.36 0.25.29 37.32 36.16
6 Komu Heidi S-2000 1.30.53 0.26.46 35.77 34.66
7 Haapamäki Jatta Eräp 1.32.07 0.28.00 34.28 33.22

Klass D50
Sträcka
Antal deltagare 3
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng Terräng poänger
1 Mattila Riitta RasTiimi 1.03.32 0.00.00 53.09 52.03
2 Taulavuori Tarja AlatPi 1.09.58 0.06.26 44.59 43.71
3 Ray Carola OK77 1.20.09 0.16.37 35.77 35.06

Klass D55
Sträcka
Antal deltagare 2
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng Terräng poänger
1 Haapasalmi Tuija OH 1.12.43 0.00.00
2 Aikio Outi Pohjant 1.36.09 0.23.26

Klass D60
Sträcka
Antal deltagare 1
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng Terräng poänger
Korhonen Kii OH KES -

Klass D65
Sträcka
Antal deltagare 2
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng Terräng poänger
1 Kuusela Vappu VaKa 1.10.28 0.00.00
Kangasaho Sirpa HiKi KES -

Klass D70
Sträcka
Antal deltagare 1
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng Terräng poänger
1 Venäläinen Kaija VaHa 1.34.25 0.00.00

Klass D75
Sträcka
Antal deltagare 1
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng Terräng poänger
1 Aatsinki Mirja VePo 1.13.49 0.00.00

Klass D18
Sträcka
Antal deltagare 2
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng Terräng poänger
1 Hallikainen Emilia Trian 3.33.12 0.00.00
Taulavuori Anni AlatPi KES -

Klass D16
Sträcka
Antal deltagare 1
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng Terräng poänger
1 Mattila Helmi RasTiimi 1.32.15 0.00.00

Klass H14
Sträcka
Antal deltagare 4
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten
1 Teerikoski Pyry LLuja 31.36 0.00.00
2 Ukkola Santeri Pohjant 31.39 0.00.03
3 Palmi Johannes KoskRi 47.26 0.15.50
4 Lifflander Jesse SalRe 49.02 0.17.26

Klass H12
Sträcka
Antal deltagare 4
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten
1 Koskinen Linus Trian 18.20 0.00.00
2 Ryyppö Topias HS 19.33 0.01.13
3 Hertsbacka Isak NOK 25.51 0.07.31
Backman Voitto KangSK EIL -

Klass H10RR
Sträcka
Antal deltagare 3
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten
1 Backman Antto KangSK 9.49 0.00.00
2 Hietala Ilmari OH 11.20 0.01.31
3 Koskinen Ruben Trian 17.08 0.07.19

Klass D14
Sträcka
Antal deltagare 1
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten
1 Palosaari Maiju KiimU 43.26 0.00.00

Klass D12
Sträcka
Antal deltagare 1
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten
1 Koskinen Frida Trian 20.55 0.00.00

Klass D10RR
Sträcka
Antal deltagare 4
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten
1 Pasanen Venla SuomRa 9.49 0.00.00
2 Pasanen Anni SuomRa 10.51 0.01.02
3 Jacobson Jenny OK77 13.06 0.03.17
4 Hertsbacka Linnea NOK 20.47 0.10.58