FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Hissin 60-vuotisjuhlakilpailu
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huovila Jarkko KR 36.17 0.00.00 90.88 91.58
2 Ahonen Jere KangSK 39.05 0.02.48 83.84 84.49
3 Liuha Jarkko VeVe 39.47 0.03.30 81.85 82.48
4 Noponen Petri AnttU 40.34 0.04.17 79.76 80.37
5 Sorsa Perttu HiKi 41.47 0.05.30 76.94 77.54
6 Vilska Kimmo RR 41.51 0.05.34 76.33 76.92
7 Heinonen Jouni Koovee 41.59 0.05.42 75.60 76.18
8 Repo Ville VeVe 42.48 0.06.31 73.67 74.24
9 Teittinen Panu KangSK 42.55 0.06.38 72.99 73.55
10 Laitinen Petteri KangSK 43.53 0.07.36 70.91 71.46
11 Ikävalko Petri IkNV 44.21 0.08.04 69.70 70.24
12 Valkonen Lauri LS-37 45.24 0.09.07 67.64 68.16
13 Sorjonen Pekka EsSu 46.07 0.09.50 66.14 66.65
14 Rantala Joonas RiSu 47.00 0.10.43 64.46 64.95
15 Åberg Janne HyRa 47.35 0.11.18 63.23 63.72
16 Oikarinen Lauri PelPo 51.05 0.14.48 58.50 58.95
17 Huovila Miikka KaRa 57.22 0.21.05 51.73 52.13
18 Kivelä Tuomo KangSK 58.37 0.22.20 50.28 50.66
19 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 1.02.27 0.26.10 46.86 47.22
20 Löfroos Andreas Raseborg 1.03.23 0.27.06 45.85 46.20
21 Jokela Juha PäLuLu 1.15.40 0.39.23 38.13 38.42
22 Oikarinen Markku S-JKL 1.19.26 0.43.09 36.06 36.34
Huostila Anssi TP HYL -
Valkonen Henri IHR KES -
Huusko Samuli LaiVe KES -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kontio Pasi MaMa 1.07.13 0.00.00 41.99 41.99
2 Pajula Harri KangSK 1.11.12 0.03.59 38.15 38.15
3 Aumo Heikki Keihäs 1.13.16 0.06.03 35.63 35.63
4 Inkiläinen Markus Keihäs 1.14.22 0.07.09 33.68 33.68
5 Leinamo Kimmo Keihäs 1.41.45 0.34.32 23.58 23.58

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Joensivu Janne VaHa 45.44 0.00.00 56.15 56.15
2 Lepistö Mikko HauSi 47.13 0.01.29 53.48 53.48
3 Hopearuoho Jan Lost 47.39 0.01.55 52.10 52.10
4 Villa Juha KaRa 48.46 0.03.02 50.03 50.03
5 Vainio Mikko Koovee 50.03 0.04.19 47.89 47.89
6 Reinikainen Antti Lost 50.25 0.04.41 46.69 46.69
7 Korhonen Tomi HyRa 52.51 0.07.07 43.73 43.73
8 Karelo Jussi EsSu 53.21 0.07.37 42.52 42.52
9 Olkkonen Tomi-Pekka KangSK 1.31.44 0.46.00 24.26 24.26
Mäntytörmä Jani Keihäs KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hiiri Ari HauSi 39.54 0.00.00 56.15 56.15
2 Tonteri Petri TVV 41.53 0.01.59 53.01 53.01
3 Kopra Riku OrPo 45.52 0.05.58 47.98 47.98
4 Ojala Jari PirHi 46.05 0.06.11 47.33 47.33
5 Rönkä Tero PiTa 46.16 0.06.22 46.71 46.71
6 Tuomola Jarkko SomEsa 47.41 0.07.47 44.91 44.91
7 Korhonen Pietari TarpSu 48.45 0.08.51 43.52 43.52
8 Havento Jukka KaRa 48.51 0.08.57 43.03 43.03
9 Määttä Janne RasHy 49.01 0.09.07 42.48 42.48
10 Mönttinen Sami RastiE4 49.32 0.09.38 41.63 41.63
11 Jarva Jukka OrPo 52.04 0.12.10 39.23 39.23
12 Venäläinen Toni VaHa 54.15 0.14.21 37.29 37.29
13 Reeni Esko RiSu 54.18 0.14.24 36.89 36.89
14 Frolov Sergey LHR 56.55 0.17.01 34.84 34.84
15 Kivelä Tuomas Raus 58.37 0.18.43 33.50 33.50
16 Mäntylä Pekka HS 1.04.18 0.24.24 30.23 30.23
17 Joutsi Kimmo Lost 1.04.25 0.24.31 29.87 29.87
18 Välkki Antti Koovee 1.09.27 0.29.33 27.42 27.42

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Numminen Mika UrjU 33.58 0.00.00 59.25 58.99
2 Kerkola Mika SuSi 36.51 0.02.53 53.93 53.69
3 Vidqvist Jouni TuMe 37.29 0.03.31 52.35 52.12
4 Gynther Kimmo IHR 38.06 0.04.08 50.84 50.62
5 Autio Rauno KaRa 41.25 0.07.27 46.16 45.96
6 Nieminen Jyrki LHR 42.22 0.08.24 44.53 44.34
7 Ruuska Vesa KangSK 43.44 0.09.46 42.57 42.38
8 Malmlund Heikki Koovee 43.54 0.09.56 41.83 41.65
9 Mäkelä Markku ViRuS 45.57 0.11.59 39.42 39.24
10 Pyykönen Jouni EsAk 49.01 0.15.03 36.44 36.28
11 Rantala Ilkka RiSu 54.23 0.20.25 32.38 32.24
12 Ahola Tuomo KangSK 59.18 0.25.20 29.27 29.14
13 Julkunen Tero LHR 1.10.28 0.36.30 24.28 24.17

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heinämäki Mikko TP 30.21 0.00.00 59.92 59.37
2 Huostila Markku LamSä 30.57 0.00.36 57.95 57.42
3 Valkonen Pasi IHR 33.23 0.03.02 52.99 52.50
4 Virtanen Markku LamSä 34.01 0.03.40 51.27 50.80
5 Kallio Jukka TP 34.32 0.04.11 49.79 49.33
6 Kolstela Risto HU-46 35.44 0.05.23 47.42 46.98
7 Oikarinen Jarmo TP 39.03 0.08.42 42.76 42.36
8 Kortetjärvi Hannu PäLuLu 41.15 0.10.54 39.88 39.51
9 Vesala Pekka PirHi 41.27 0.11.06 39.09 38.73
10 Uusikartano Simo TuMe 41.33 0.11.12 38.39 38.04
11 Pyykkö Juhani Lost 46.24 0.16.03 33.85 33.54
12 Syrjänen Jukka Koovee 1.01.38 0.31.17 25.08 24.85

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantio Jukka-Pekka HauSi 31.09 0.00.00 58.42 58.42
2 Anjala Ari TP 32.16 0.01.07 55.83 55.83
3 Pajuoja Heikki HS 33.01 0.01.52 54.01 54.01
4 Autio Ossi HyRa 34.06 0.02.57 51.76 51.76
5 Varkila Jorma LamSä 35.36 0.04.27 49.07 49.07
6 Liikkanen Reima RaVa 37.47 0.06.38 45.75 45.75
7 Liukkonen Juha HiKi 42.49 0.11.40 39.95 39.95
8 Rustari Mauri ViRuS 44.30 0.13.21 38.03 38.03
9 Rajaniemi Vesa S-JKL 48.17 0.17.08 34.67 34.67
10 Järvinen Jari HlT 48.24 0.17.15 34.21 34.21
11 Ukkonen Leo TP 48.48 0.17.39 33.56 33.56
12 Kinkki Seppo TaNMKY 48.55 0.17.46 33.11 33.11
13 Jumppanen Jarmo Pihkan 49.12 0.18.03 32.55 32.55
14 Ahlroth Timo TurSa 52.49 0.21.40 29.97 29.97
15 Koski Harri TarpSu 56.04 0.24.55 27.91 27.91
16 Viitasalo Harri RiSu 1.02.33 0.31.24 24.73 24.73

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kerkola Pekka HlT 36.15 0.00.00 53.01 53.01
2 Helkkula Rauli TuMe 36.39 0.00.24 52.15 52.15
3 Pietikäinen Markku JoKu 36.48 0.00.33 51.65 51.65
4 Kiiskinen Arto TP 37.26 0.01.11 50.51 50.51
5 Määttä Asko KS 37.42 0.01.27 49.88 49.88
6 Etu-Huitti Arto MSParma 39.30 0.03.15 47.34 47.34
7 Nurminen Jouko TP 40.11 0.03.56 46.28 46.28
8 Laakso Antero PunKu 40.18 0.04.03 45.89 45.89
9 Hirvelä Reijo PunKu 42.37 0.06.22 43.16 43.16
10 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 42.47 0.06.32 42.75 42.75
11 Lavikainen Jussi KangSK 43.38 0.07.23 41.68 41.68
12 Koskinen Kaj VaHa 44.29 0.08.14 40.65 40.65
13 Mäntytörmä Jorma Keihäs 44.44 0.08.29 40.19 40.19
14 Liukkala Pekka HauSi 45.06 0.08.51 39.64 39.64
15 Salminen Esko SuSi 45.11 0.08.56 39.34 39.34
16 Laine Esa TP 46.38 0.10.23 37.89 37.89
17 Tamminen Pentti PertPe 47.12 0.10.57 37.22 37.22
18 Pulkkinen Erkki RaLu 47.40 0.11.25 36.64 36.64
19 Palttala Pekka TurSa 48.03 0.11.48 36.13 36.13
20 Ovaska Ari EE 48.06 0.11.51 35.88 35.88
21 Käyhkö Kari LS-37 48.51 0.12.36 35.12 35.12
22 Huikkola Markku KangSK 49.05 0.12.50 34.74 34.74
23 Valonen Tapani KaRa 49.44 0.13.29 34.08 34.08
24 Nurminen Markku SuosmSa 50.46 0.14.31 33.19 33.19
25 Niemistö Juha ViPa 51.03 0.14.48 32.80 32.80
26 Rasmus Reijo TarpSu 51.33 0.15.18 32.28 32.28
27 Lepistö Heikki OrPo 54.53 0.18.38 30.13 30.13
28 Pammo Kalervo VaHa 1.14.04 0.37.49 22.19 22.19
29 Karvonen Jorma TarpSu 1.39.38 1.03.23 16.39 16.39

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ansamaa Reino RaN 40.50 0.00.00 46.83 46.74
2 Hillo Heikki VaHa 43.10 0.02.20 44.10 44.02
3 Keränen Kauko UrjU 43.48 0.02.58 43.27 43.19
4 Nikkari Paavo LS-37 44.16 0.03.26 42.63 42.54
5 Visa Jouko SuSi 44.25 0.03.35 42.29 42.21
6 Laitinen Matti Mesik 45.50 0.05.00 40.80 40.72
7 Huovila Timo KaRa 46.11 0.05.21 40.31 40.23
8 Roivas Matti UrjU 47.12 0.06.22 39.26 39.18
9 Leino Tapio HS 48.37 0.07.47 37.94 37.87
10 Lindstedt Tapio OrPo 49.24 0.08.34 37.17 37.10
11 Heinonen Heikki LHR 50.24 0.09.34 36.27 36.20
12 Pusa Raimo ViRuS 50.47 0.09.57 35.83 35.76
13 Sane Kari HS 50.57 0.10.07 35.54 35.47
14 Niittymäki Asko TurSa 51.36 0.10.46 34.93 34.86
15 Halkosaari Severi NiS 51.43 0.10.53 34.69 34.62
16 Salonen Pertti HauSi 51.52 0.11.02 34.43 34.36
17 Heimonen Viljo LamSä 52.12 0.11.22 34.05 33.98
18 Lindberg Pekka LeSi 52.21 0.11.31 33.79 33.72
19 Viljanen Keijo LoJa 53.18 0.12.28 33.03 32.96
20 Pitkänen Heikki JRV 54.27 0.13.37 32.18 32.11
21 Korpinen Seppo RR 56.47 0.15.57 30.70 30.64
22 Pitkänen Seppo Keihäs 58.59 0.18.09 29.42 29.36
23 Kuosa Harri LoJa 1.02.39 0.21.49 27.56 27.51
24 Sillanpää Pekka HauSi 1.02.41 0.21.51 27.41 27.36
25 Kurikka Pekka UrjU 1.03.11 0.22.21 27.06 27.01
26 Hongisto Heimo LoJa 1.04.00 0.23.10 26.58 26.53
27 Koskinen Timo VaHa 1.04.14 0.23.24 26.36 26.30
28 Toivonen Matti RiSu 1.04.26 0.23.36 26.14 26.09
29 Niemi Pentti HauSi 1.04.31 0.23.41 25.98 25.93
30 Mattila Kari EE 1.04.39 0.23.49 25.79 25.74
31 Ketonen Pekka TarpSu 1.12.43 0.31.53 22.82 22.77
32 Hovi Kari Jyry 1.14.27 0.33.37 22.17 22.13
33 Hartikainen Pertti S. RiSu 1.17.24 0.36.34 21.22 21.18
34 Sarmanne Matti RiSu 1.24.36 0.43.46 19.31 19.27
Vesterinen Paavo LHR HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valtee Pertti HS 24.26 0.00.00 46.76 46.76
2 Jokinen Juhani MaMa 26.38 0.02.12 42.60 42.60
3 Haaja Reijo VaHa 27.12 0.02.46 41.41 41.41
4 Niinimäki Jukka HyRa 29.15 0.04.49 38.23 38.23
5 Grönroos Timo MSParma 32.01 0.07.35 34.67 34.67
6 Rytkölä Reijo SV 32.17 0.07.51 34.13 34.13
7 Anjala Risto LS-37 33.01 0.08.35 33.12 33.12
8 Palomäki Mikko HyRa 33.31 0.09.05 32.39 32.39
9 Salo Jaakko SaPu 35.03 0.10.37 30.74 30.74
10 Tammela Seppo TikSu 35.31 0.11.05 30.10 30.10
11 Visa Rauno SuSi 37.15 0.12.49 28.48 28.48
12 Helminen Pentti JRV 38.15 0.13.49 27.53 27.53
13 Mönttinen Erkki ViPa 41.29 0.17.03 25.18 25.18
14 Syväterä Pekka RiSu 44.34 0.20.08 23.26 23.26
15 Salmela Markku RiSu 45.01 0.20.35 22.84 22.84
16 Kuusisto Kalevi HlT 47.10 0.22.44 21.63 21.63
17 Sulander Heikki SahKu 47.44 0.23.18 21.20 21.20
18 Virtanen Pekka TY 1.10.06 0.45.40 14.32 14.32
19 Korpela Kalevi TP 1.26.26 1.02.00 11.52 11.52
Reini Jaakko TikSu HYL -
Lahma Pauli JRV KES -
Koskinen Kari SOC KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Houni Mikko EE 34.53 0.00.00 38.93 38.80
2 Karnaattu Mauri KS 35.28 0.00.35 37.88 37.75
3 Rantala Heikki EE 35.29 0.00.36 37.45 37.33
4 Juhonsalo Matti LHR 35.56 0.01.03 36.57 36.46
5 Mikkola Antti UrjU 36.57 0.02.04 35.17 35.06
6 Jokinen Eino HyRa 37.36 0.02.43 34.18 34.07
7 Merimäki Eero Keihäs 39.19 0.04.26 32.32 32.21
8 Rosenqvist Onni SuosmSa 40.13 0.05.20 31.23 31.13
9 Paavola Seppo EE 42.18 0.07.25 29.35 29.25
10 Moisio Paavo SaPu 43.16 0.08.23 28.36 28.27
11 Sukki Martti LHR 46.05 0.11.12 26.31 26.22
12 Ranta Esko LS-37 47.26 0.12.33 25.25 25.17
13 Hakala Rauno EE 53.35 0.18.42 22.08 22.01
14 Valtonen Teuvo Hiisi 57.28 0.22.35 20.34 20.27
15 Kopra Valto OrPo 1.03.32 0.28.39 18.17 18.11

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lario Heikki RaVa 37.03 0.00.00 33.53 33.49
2 Laurila Pertti EsSu 37.25 0.00.22 32.58 32.54
3 Lahti Heikki LeSi 37.43 0.00.40 31.70 31.66
4 Ilonen Tauno TY 39.18 0.02.15 29.83 29.79
5 Rantala Mauri RaN 40.41 0.03.38 28.25 28.21
6 Koivuniemi Tapio RaN 47.49 0.10.46 23.55 23.52
7 Ruusunen Simo EE 1.00.23 0.23.20 18.26 18.24
Jakoaho Taisto HyRa HYL -
Luonteri Tapani XYZ KES -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kerkola Nico SuSi 39.41 0.00.00
2 Oripelto Viljo Keihäs 53.01 0.13.20

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laakso Ville Keihäs 38.05 0.00.00 52.94 50.79
2 Vesterinen Arttu TP 53.21 0.15.16 34.96 33.54
3 Hakala Petteri RaN 53.31 0.15.26 32.02 30.72

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kontio Kimmo KangSK 20.00 0.00.00
2 Julkunen Akseli LHR 21.40 0.01.40
3 Eerola Mikko TP 21.56 0.01.56
4 Viilo Lasse TP 22.07 0.02.07
5 Jalonen Jussi HlS 22.27 0.02.27
6 Koivuniemi Sakari RaN 22.49 0.02.49
7 Vaismaa Lassi S-JKL 23.55 0.03.55
8 Nykänen Tomi LamSä 26.43 0.06.43
9 Kerkola Teemu SuSi 27.59 0.07.59
10 Laakso Eemeli Keihäs 30.05 0.10.05
11 Pohja Eetu Koovee 34.15 0.14.15
12 Nieminen Eetu LHR 53.48 0.33.48

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rissanen Antti TP 17.09 0.00.00
2 Laitinen Vertti Koovee 17.32 0.00.23
3 Matinheikki Leo TP 19.08 0.01.59
4 Mäkinen Juho LHR 19.51 0.02.42
5 Oksa Antti-Jussi TarpSu 21.09 0.04.00
6 Mattila Jussi LHR 25.23 0.08.14
7 Ketola Kristian Koovee 46.09 0.29.00

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Syrjälä Niilo LHR 13.22 0.00.00
2 Salonen Seeti VaHa 16.47 0.03.25
3 Konttila Akseli Koovee 18.41 0.05.19
4 Saarela Benjamin LHR 20.20 0.06.58
5 Kivelä Valtteri KangSK 20.22 0.07.00
6 Lautamäki Matias HlS 21.36 0.08.14
7 Kivelä Eemeli KangSK 22.11 0.08.49
7 Nieminen Juho TP 22.11 0.08.49
9 Olkkonen Vili KangSK 22.37 0.09.15
10 Aumo Oskari Keihäs 23.25 0.10.03
11 Rantala Valtteri Keihäs 27.41 0.14.19
12 Koho Miika RR 30.22 0.17.00
13 Vuorensyrjä Eetu HlS 38.16 0.24.54
Mustajoki Olli TP HYL -
Ahola Topias KangSK HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ruoranen Aleksi HlT 18.23 0.00.00
2 Purimo Jesse OrPo 34.35 0.16.12
3 Lehtiniemi Eino RaN 37.57 0.19.34
4 Nieminen Lauri VaHa 41.28 0.23.05
5 Koskinen Paavo HlS 56.13 0.37.50
Tabsai Natwud SuSi HYL -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Syrjälä Elmeri LHR 8.34 0.00.00
2 Saarela Thomas LHR 10.54 0.02.20
3 Liponkoski Aapo TP 11.57 0.03.23
4 Immonen Matias HlS 16.20 0.07.46
5 Korhonen Eetu HyRa 16.58 0.08.24
6 Kopra Jami HlS 21.40 0.13.06
Mäkinen Niko LHR HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mustajoki Aapo TP 12.37 0.00.00
2 Leinamo Tuomas Keihäs 13.45 0.01.08
3 Korpisaari Tarvo HyRa 14.19 0.01.42
4 Karelo Luukas EsSu 15.14 0.02.37
5 Toivanen Nico KyRa 15.22 0.02.45
6 Konttila Milo Koovee 16.00 0.03.23
7 Ojala Aleksi PirHi 17.41 0.05.04
8 Vuorensyrjä Aksu HlS 17.55 0.05.18
9 Kulju Kalle Keihäs 18.26 0.05.49
10 Joensivu Kasper VaHa 18.57 0.06.20
11 Ojala Kalle PirHi 19.17 0.06.40
12 Korhonen Joonas TarpSu 20.04 0.07.27
13 Urho Niko LHR 20.38 0.08.01
14 Suomi Tyko LHR 22.50 0.10.13
15 Vennelä Nuutti KangSK 22.51 0.10.14
16 Purimo Aaro OrPo 24.56 0.12.19
Huostila Sampo LamSä HYL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anttila Liisa Koovee 47.29 0.00.00 76.72 76.68
2 Ahonen Laura KangSK 48.16 0.00.47 74.34 74.30
3 Autio Päivi Hiisi 51.24 0.03.55 68.75 68.71
4 Schutskoff Mari KangSK 51.35 0.04.06 67.45 67.41
5 Väre Tiina SomEsa 55.17 0.07.48 61.94 61.91
6 Noponen Heli AnttU 55.39 0.08.10 60.55 60.52
7 Sabel Jenni Hiisi 56.24 0.08.55 58.78 58.74
8 Mykkänen Terhi KangSK 59.06 0.11.37 55.17 55.14
9 Liuha Riina AR 59.52 0.12.23 53.55 53.52
10 Hiekkalahti Heli MSParma 1.23.00 0.35.31 37.97 37.94
11 Raitoharju Jenni RaLu 1.25.46 0.38.17 36.10 36.08

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nieminen Maarit TP 53.49 0.00.00 44.00 44.00
2 Ahola Birgit KangSK 1.04.05 0.10.16 35.57 35.57
3 Aumo Riitta Keihäs 1.09.38 0.15.49 31.46 31.46
4 Leinamo Hanna Keihäs 1.20.20 0.26.31 26.16 26.16
5 Olkkonen Tuulikki KangSK 1.42.48 0.48.59 19.58 19.58

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haikama Reija HlT 54.21 0.00.00 54.10 51.49
2 Laurinen Mari HyRa 1.01.05 0.06.44 44.53 42.38
3 Hovi Miia Jyry 1.07.21 0.13.00 37.11 35.32

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haapamäki Jatta Eräp 50.29 0.00.00 44.12 44.12
2 Nyholm Tanja KaRa 56.54 0.06.25 37.19 37.19
3 Konttila Minna Koovee 1.01.38 0.11.09 32.53 32.53
4 Merimäki Marianne Keihäs 1.12.43 0.22.14 26.04 26.04

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kerkola Tiina SuSi 48.06 0.00.00 52.60 52.60
2 Remahl Virpi LS-37 49.50 0.01.44 48.23 48.23
3 Anttila Mervi RR 57.06 0.09.00 39.88 39.88
Rantala Katja RiSu KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nyholm Satu RaN 46.07 0.00.00 59.75 59.09
2 Oikarinen Sirkka TP 47.56 0.01.49 56.25 55.63
3 Mäkelä Anja RiSu 56.10 0.10.03 46.96 46.44
4 Koivuniemi Leena RaN 1.02.26 0.16.19 41.30 40.84
5 Laurila Saija KangSK 1.05.26 0.19.19 38.50 38.08
6 Järvinen Tuija HlT 1.06.21 0.20.14 37.08 36.67
7 Annila Heli Koovee 1.13.10 0.27.03 32.82 32.46
Kallio Arja KeU KES -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kihlström Kirsi Hanka 42.22 0.00.00 57.37 56.62
2 Jokinen Irma TurSa 51.51 0.09.29 46.18 45.57
3 Mikkolainen Mirja VaHa 52.23 0.10.01 45.01 44.42
4 Virtanen Marjo Hiisi 53.27 0.11.05 43.43 42.86
5 Liimatainen Raili RiSu 54.52 0.12.30 41.64 41.10
6 Hovirinta Marjo TuMe 55.52 0.13.30 40.25 39.72
7 Siren Ritva RiSu 56.58 0.14.36 38.83 38.32
8 Kerkola Maija HlT 57.19 0.14.57 37.95 37.46
9 Korpio Aulikki VaHa 1.00.11 0.17.49 35.54 35.08
10 Kiiskinen Gunnevi TP 1.06.30 0.24.08 31.62 31.20
11 Kairamo Kristiina HiKi 1.36.37 0.54.15 21.38 21.11

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raiko Erja HyRa 47.51 0.00.00 52.56 51.70
2 Nurminen Arja VaHa 49.00 0.01.09 50.22 49.41
3 Hämäläinen Anneli HS 52.03 0.04.12 46.24 45.49
4 Laukkanen Kirsti HlT 53.00 0.05.09 44.40 43.68
5 Lavikainen Pirjo KangSK 53.49 0.05.58 42.72 42.03
6 Valonen Eila KaRa 1.00.21 0.12.30 37.21 36.60
7 Nurminen Eija TP 1.13.40 0.25.49 29.75 29.27
Määttä Lotta KS KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Eskola Pirkko Rasti88 53.23 0.00.00 48.60 48.43
2 Pitkänen Eila JRV 54.43 0.01.20 46.82 46.66
3 Koskinen Marja-Terttu VaHa 59.11 0.05.48 42.74 42.59
4 Rahkasuo Kaarina Rasti88 1.01.15 0.07.52 40.77 40.63
5 Laaksonen Raili SuSi 1.03.45 0.10.22 38.66 38.53
6 Törrö Maria-Leena VaHa 1.04.55 0.11.32 37.47 37.34
7 Hurskainen Seija VaHa 1.06.13 0.12.50 36.24 36.11
8 Salmela Juulia RiSu 1.07.21 0.13.58 35.15 35.03
9 Mäntytörmä Eila HlT 1.08.49 0.15.26 33.93 33.81
10 Sulander Mirja-Liisa EE 1.12.36 0.19.13 31.71 31.60
11 Taitto Annikka SKVuoksi 1.12.47 0.19.24 31.19 31.08
12 Venäläinen Kaija VaHa 1.16.54 0.23.31 29.10 29.00
Salonen Marja-Liisa HauSi KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Reeni Eva RiSu 35.48 0.00.00 41.53 40.57
2 Ruusunen Marja-Liisa EE 36.08 0.00.20 39.91 38.99
3 Lahtinen Raija VaHa 47.39 0.11.51 29.33 28.65
4 Jalkanen Marke VaHa 51.19 0.15.31 26.36 25.75
5 Syväterä Hillevi RiSu 53.53 0.18.05 24.28 23.72
6 Isosomppi Terttu VaHa 54.13 0.18.25 23.31 22.77

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jakoaho Ritva HyRa 51.27 0.00.00
2 Kirkkala Aino SuosmSa 1.04.58 0.13.31
Kilpeläinen Aino TurSa KES -

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahti Kaija LeSi 56.49 0.00.00
2 Nieminen Sole JRV 1.13.15 0.16.26

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Granados Escartin Elva EsSu 52.38 0.00.00
2 Malmlund Milla Koovee 1.04.28 0.11.50

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heijari Iida VeVe 49.32 0.00.00 36.04 34.01
2 Aumo Katariina Keihäs 51.49 0.02.17 33.16 31.30
3 Kallio Sofia Keihäs 54.33 0.05.01 30.27 28.57
4 Kallio Fanni Keihäs 59.11 0.09.39 26.77 25.27
5 Viitala Nina RaN 1.05.36 0.16.04 23.13 21.83

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtinen Meiju HlS 21.28 0.00.00
2 Eerola Lotta TP 22.44 0.01.16
3 Haavisto Veera KyRa 23.53 0.02.25
4 Kuusinen Sanni HlS 25.17 0.03.49
5 Leinamo Reetta Keihäs 30.14 0.08.46
6 Välkki Lotta TP 30.23 0.08.55
7 Penttilä Anne HlS 31.20 0.09.52
8 Mäntylä Anni HS 33.20 0.11.52
9 Toivanen Netta KyRa 37.21 0.15.53
10 Kopra Anna HlS 46.02 0.24.34

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virtanen Heta HlS 18.02 0.00.00
2 Niemelä Hilla Koovee 19.26 0.01.24
3 Haikama Outi HlS 20.39 0.02.37
4 Simola Rosa PirHi 23.31 0.05.29
5 Jussila Ida TP 27.53 0.09.51
6 Jokinen Johanna Eräp 32.42 0.14.40
7 Kolstela Hilla HU-46 36.15 0.18.13
8 Malmlund Reeta Koovee 41.08 0.23.06
9 Asp Alisa Koovee 1.09.35 0.51.33
Viitala Sini RaN HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kytäjä Nea HiKi 15.42 0.00.00
2 Salmia Tessa TarpSu 15.51 0.00.09
3 Tikkakoski Ilona TP 15.59 0.00.17
4 Tennilä Oona HlS 17.19 0.01.37
5 Leppänen Netta Keihäs 17.34 0.01.52
6 Konstari Elena JRV 17.45 0.02.03
7 Joensivu Inka VaHa 17.48 0.02.06
8 Kuusinen Saana HlS 18.07 0.02.25
9 Leinamo Sonja Keihäs 19.08 0.03.26
10 Kuoppala Elli TarpSu 19.25 0.03.43
11 Yli-Hietanen Silja TP 20.25 0.04.43
12 Kontio Katri KangSK 21.12 0.05.30
13 Virtanen Reeta HlS 21.57 0.06.15
14 Mäntylä Kaisa HS 23.31 0.07.49
15 Savisaari Outi TP 26.52 0.11.10
16 Laitamäki Liina HlS 30.25 0.14.43

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korpisaari Seela HyRa 18.36 0.00.00
2 Sorjonen Siiri EsSu 21.32 0.02.56
3 Ojala Jenny PirHi 24.35 0.05.59
4 Korpisaari Kaisli HyRa 24.36 0.06.00

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niemelä Hetta Koovee 9.42 0.00.00
2 Julkunen Siiri LHR 10.47 0.01.05
3 Mäntylä Ulla-Riina HS 13.35 0.03.53
4 Heinimaa Venla KangSK 13.51 0.04.09
5 Helen Janette HlS 14.55 0.05.13
6 Åberg Nea HyRa 16.29 0.06.47
7 Laitamäki Lotta HlT 16.30 0.06.48
8 Olkkonen Veera KangSK 19.52 0.10.10
9 Kontio Kirsi KangSK 22.05 0.12.23
10 Pajula Siiri KangSK 22.54 0.13.12
11 Laakso Elmiina Keihäs 24.34 0.14.52

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kytäjä Nora HiKi 13.07 0.00.00
2 Kulju Eevi Keihäs 16.53 0.03.46
3 Haikama Inka HlS 18.47 0.05.40
4 Laine Nella Keihäs 18.59 0.05.52
5 Koho Milja RR 19.33 0.06.26
6 Niemi Inka Keihäs 20.47 0.07.40
7 Åberg Ninni HyRa 21.00 0.07.53
8 Matinheikki Liisa TP 21.12 0.08.05
9 Nieminen Saana TP 21.57 0.08.50
10 Ojala Linnea Keihäs 22.39 0.09.32
11 Rajala Saara TarpSu 23.17 0.10.10
12 Nieminen Reetta VaHa 24.20 0.11.13
13 Raimovaara Emma HlS 24.23 0.11.16
14 Mettälä Evelia HlS 25.13 0.12.06
15 Karelo Olivia EsSu 27.03 0.13.56
16 Leppänen Sara Keihäs 44.42 0.31.35