FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
SM sprintti, pyöräsuunnistus
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lilja Juha TP 22.51 0.00.00
2 Kaksonen Teemu YKV 22.58 0.00.07
3 Nurmi Miika VaaSu 23.42 0.00.51
4 Laurila Jussi JalJa 24.09 0.01.18
5 Pökälä Samuel AR 24.27 0.01.36
6 Juura Elmeri PR 24.42 0.01.51
7 Kaskinen Kare UlvUra 24.45 0.01.54
8 Blomster Anders VaaSu 25.03 0.02.12
9 Hanhijärvi Petrus EsAk 25.09 0.02.18
10 Haga André Botnia 25.14 0.02.23
11 Niemi Pekka KanSu 25.16 0.02.25
12 Nykänen Tomi LS-37 26.09 0.03.18
13 Rissanen Antti TP 27.01 0.04.10
14 Kleemola Joona LS-37 28.38 0.05.47
Pyykönen Pasi KanSu HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Saarinen Henna Koovee 24.37 0.00.00 103.86
2 Saarela Ruska KoS 25.09 0.00.32 100.76
3 Stengård Ingrid Trian 26.28 0.01.51 94.89
4 Yli-Hietanen Saara TP 26.45 0.02.08 93.04
5 Pesu Mervi RR 27.53 0.03.16 88.45
6 Haga Antonia Botnia 28.42 0.04.05 85.15
7 Hakala Essi VaaSu 29.17 0.04.40 82.68
8 Koskinen Pinja RR 29.26 0.04.49 81.50
9 Välimaa Eveliina VaaSu 29.57 0.05.20 79.34
10 Voutilainen Viivi JYPS 30.53 0.06.16 76.21
11 Hara Marika Koovee 30.56 0.06.19 75.36
12 Nurminen Jutta VaHa 32.37 0.08.00 70.78
13 Klemettinen Kaisa S-JKL 33.30 0.08.53 68.24
14 Ruokola Anna RaJu 34.50 0.10.13 64.98
15 Laurila Susanna JalJa 35.30 0.10.53 63.12
16 Kamila Minerva SuJu 39.42 0.15.05 55.88
17 Kaksonen Terhi RaJu 41.41 0.17.04 52.68
Tammemäe Piibe Estonia KES -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hanhijärvi Paulus EsAk 20.06 0.00.00 79.63
2 Klemettinen Simo S-JKL 20.44 0.00.38 73.34
3 Aaltonen Tatu Lynx 20.54 0.00.48 68.93
4 Arvela Henri LS-37 24.52 0.04.46 54.71

Sarja H17
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Koskinen Eemil Hiilto 20.31 0.00.00 70.51
1 Kenttämies Eevert Koovee 20.31 0.00.00 70.51
3 Pesu Akseli Hiilto 20.36 0.00.05 66.72
4 Huhtamäki Rasmus PieHi 20.51 0.00.20 64.18
5 Toivonen Nuutti RR 20.54 0.00.23 62.30
6 Liponkoski Eino TP 23.15 0.02.44 54.45
Muhonen Aatu RaJu HYL -

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Fey Erik EsSu 18.05 0.00.00
2 Lahti Eeti S-JKL 21.44 0.03.39
3 Koski Juuso YKV 23.40 0.05.35
4 Muhonen Eetu RaJu 24.38 0.06.33
5 Kantelinen Leevi HyRa 32.08 0.14.03
Kallio Aleksi S-JKL HYL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Yli-Hietanen Silja TP 23.49 0.00.00 87.00
2 Pesu Vilma Hiilto 25.00 0.01.11 78.74
3 Voutilainen Lotta JYPS 25.36 0.01.47 72.85
4 Rasimus Siiri S-JKL 27.31 0.03.42 64.01

Sarja D17
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kankaanpää Aino LapVi 24.05 0.00.00 72.10
2 Häkkinen Kaisla Hiilto 25.30 0.01.25 66.39
3 Laamanen Emma-Riikka TarpSu 26.06 0.02.01 63.20
4 Rantanen Annika Koovee 26.11 0.02.06 61.34
5 Lång Emma KuoSu 28.06 0.04.01 55.62
6 Mustikkamaa Salla Hiilto 32.28 0.08.23 46.80
7 Kuokka Katri IisVi 34.28 0.10.23 42.82

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Aino Hiilto 19.18 0.00.00
2 Korpi Sanni RaJu 21.27 0.02.09
3 Perälä Fanni LaihLu 23.29 0.04.11

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Liukkala Jaakko HauSi 24.16 0.00.00 91.40
2 Väätäinen Olli Hiisi 24.24 0.00.08 88.63
3 Kinnari Ville SuJu 25.55 0.01.39 81.31
4 Wik Niklas Falken 26.58 0.02.42 76.08
5 Harlamow Kim KoS 28.06 0.03.50 71.04
6 Blomback Mikael SuJu 28.22 0.04.06 68.42
7 Suomalainen Samuel LeSi 32.15 0.07.59 58.46

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kiiskinen Petri LieRa 21.20 0.00.00 87.44
2 Pukema Hannu-Pekka RaVa 23.31 0.02.11 78.40
3 Paavola Kai KoS 23.58 0.02.38 76.03
4 Sorvari Niko RaVi 24.02 0.02.42 74.93
5 Lindberg Lauri HauSi 25.33 0.04.13 69.64
6 Mikkola Ilkka EsSu 26.53 0.05.33 65.38
7 Lehtinen Tommi TarpSu 26.54 0.05.34 64.54
8 Nurminen Janne Hiilto 28.38 0.07.18 59.88
9 Ylitalo Aki HauSi 30.18 0.08.58 55.88
10 Raitoharju Matti PäLuLu 30.39 0.09.19 54.54
11 Takamaa Mikko JalJa 32.11 0.10.51 51.27
12 Koski Jussi YKV 32.43 0.11.23 49.78
Jansson Sören Falken HYL -
Saarinen Juho MU KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nurminen Ilkka Hiilto 21.48 0.00.00 70.49
2 Lehtinen Juhani SuJu 24.32 0.02.44 61.59
3 Voutilainen Arto JYPS 24.42 0.02.54 60.14
4 Sarkkinen Timo LaTa 25.02 0.03.14 58.32
5 Karjalainen Teemu S-JKL 25.15 0.03.27 56.80
6 Toimela Niko LS-37 26.57 0.05.09 52.27
7 Ikola Timo LeSi 28.58 0.07.10 47.75
8 Mustikkamaa Timo Hiilto 29.15 0.07.27 46.41
9 Vehmas Juha RaVi 33.35 0.11.47 39.66
Toivonen Mikko-Ville RaVi HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Friman Sami HyRa 21.06 0.00.00 72.12
2 Forsblom Vesa LS-37 21.24 0.00.18 70.52
3 Tervala Mika RaVa 21.28 0.00.22 69.71
4 Salo Mikael Trian 21.58 0.00.52 67.54
5 Kyyrönen Samuli RR 23.06 0.02.00 63.68
6 Myllykoski Pekka S-JKL 23.57 0.02.51 60.89
7 Jokinen Heikki LS-37 24.00 0.02.54 60.24
8 Ojala Kai FreeAd 24.31 0.03.25 58.45
9 Klemettinen Vesa S-JKL 24.43 0.03.37 57.46
10 Kamila Kai SuJu 25.05 0.03.59 56.12
11 Jaatinen Marko MuurVi 26.39 0.05.33 52.34
12 Lång Pekka KuoSu 29.15 0.08.09 47.26
13 Rissanen Markku TP 30.42 0.09.36 44.61
14 Oksanen Tuomo Navi 32.29 0.11.23 41.77
15 Kuokka Kari IisVi 34.43 0.13.37 38.72
16 Fey Carl EsSu 35.51 0.14.45 37.14
17 Paavola Jyri IkNV 36.33 0.15.27 36.08
18 Metsäranta Arto HiKi 36.34 0.15.28 35.72
19 Yli-Ilkka Harri RaJu 41.28 0.20.22 31.19

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Mäkinen Seppo FreeAd 22.11 0.00.00 66.42
2 Launonen Jarmo KeU 23.47 0.01.36 61.37
3 Määttä Kimmo OH 23.50 0.01.39 60.66
4 Mäki Pekka TarpSu 24.01 0.01.50 59.62
5 Saari Ismo IPR 25.38 0.03.27 55.32
6 Hakala Rauno AngA 25.43 0.03.32 54.61
6 Raudus Timo Eks 25.43 0.03.32 54.61
8 Höstman Stefan Malax 26.01 0.03.50 52.92
9 Laasanen Juha KauWi 26.37 0.04.26 51.20
10 Lindfors Max Trian 28.33 0.06.22 47.25
11 Paasi Jaakko TP 28.38 0.06.27 46.63
12 Laine Kari VaHa 34.16 0.12.05 38.56
13 Niskanen Mikko KyS 34.46 0.12.35 37.61
14 Kleemola Jouko Eks 34.54 0.12.43 37.07
15 Lahtinen Jari RaVi 36.22 0.14.11 35.20
16 Pulkkinen Markku Eks 37.19 0.15.08 33.93
17 Heikkinen Sakari RaVi 38.48 0.16.37 32.28

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Jetsonen Juhani OC-DUBHE 19.31 0.00.00 60.21
2 Martikainen Pasi IPR 21.27 0.01.56 54.03
3 Sippola Asko KuortKu 21.57 0.02.26 52.07
4 Ovaska Pertti EE 22.58 0.03.27 49.07
5 Niemensivu Pekka KanSu 24.09 0.04.38 46.00
6 Nyholm Thomas TP 24.26 0.04.55 44.81
7 Mannila Tapio EE 24.33 0.05.02 43.95
8 Linna Heikki RasKe 25.54 0.06.23 41.04
9 Enroth Ari RR 26.48 0.07.17 39.06
10 Fogelholm Mikael KeU 27.38 0.08.07 37.30
11 Lehikoinen Aki S-JKL 27.58 0.08.27 36.29
Pietarinen Juha SiiRa HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Peltonen Heikki IPR 22.22 0.00.00 53.62
2 Kattelus Keijo VeVe 23.53 0.01.31 49.53
3 Varkila Jorma LamSä 26.07 0.03.45 44.66
4 Juura Esa KanSu 28.34 0.06.12 40.26
5 Liikkanen Reima LaTa 28.54 0.06.32 39.23
6 Honkanen Reijo TurSa 29.27 0.07.05 37.94
7 Aalto Timo TurSa 30.12 0.07.50 36.46
8 Junttila Tuomo RasTiimi 32.08 0.09.46 33.76
9 Naakka Tapio RaVi 34.11 0.11.49 31.25
10 Laurila Timo JalJa 36.12 0.13.50 29.06
Nyqvist Hans Trian HYL -
Nuoranne Jussi OC-DUBHE HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ollikainen Seppo IPR 22.15 0.00.00 50.41
2 Hyyryläinen Raimo JuvU 23.45 0.01.30 46.72
3 Slotte Harald Botnia 28.51 0.06.36 38.05
4 Potinkara Jouko RaJu 29.16 0.07.01 37.10
5 Lukkarinen Mikko Pohjant 29.44 0.07.29 36.11
6 Leinonen Markku KuoSu 30.58 0.08.43 34.28
7 Hahtola Aulis RasKu 31.01 0.08.46 33.84
8 Antikainen Raimo KuoSu 36.22 0.14.07 28.53
9 Hirsimäki Raimo JäPa 38.38 0.16.23 26.55
10 Virtanen Jorma Hiisi 45.32 0.23.17 22.26
11 Ojala Antti TurSa 45.57 0.23.42 21.80
Urpalainen Jukka MiehVi HYL -
Pökälä Pekka AR HYL -
Moisander Jouni RaVi HYL -
Köykkä Jussi RasKu HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Jokinen Leo KoS 19.27 0.00.00 45.44
2 Torvikoski Jouko JäPa 23.50 0.04.23 36.39
3 Ilkka Jarmo RaJu 26.04 0.06.37 32.64
4 Karvonen Raimo SuSi 26.58 0.07.31 30.93
5 Taipalus Esko RasKe 29.20 0.09.53 27.87
6 Varonen Arto LeSi 29.46 0.10.19 26.91
7 Rapakko Timo LHR 30.17 0.10.50 25.90
Nurminen Heikki IPR HYL -
Nikkari Paavo LS-37 HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Luukko Jukka PäijRa 27.36 0.00.00 39.69
2 Laitinen Raimo SuSi 34.16 0.06.40 29.57
3 Kanerva Unto PäijRa 36.21 0.08.45 25.62

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Penttilä Marja KoS 22.26 0.00.00 93.12
2 Vääränen Sari KS 25.46 0.03.20 78.03
3 Lahti Eve JYPS 28.14 0.05.48 68.44
Blomback Suvi SuJu HYL -
Suokko Hanna YKV HYL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Alexandersson Dina PIF 22.27 0.00.00 78.37
2 Jaako Niina LänRa 22.55 0.00.28 75.49
3 Keski-Säntti Eija YKV 23.52 0.01.25 71.26
4 Mäenpää Niina YKV 24.06 0.01.39 69.35
5 Tuokko Mari LamSä 26.22 0.03.55 62.28
6 Kurittu Kaisa Kalske 27.04 0.04.37 59.59
7 Schutskoff Mari KangSK 27.59 0.05.32 56.59
8 Fey Natalia EsSu 30.37 0.08.10 50.76
9 Keskinarkaus Leena LS-37 32.24 0.09.57 47.06
Vaano Kristiina RaVi KES -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lång Maija KuoSu 20.41 0.00.00 70.86
2 Eeva Jonna KangSK 22.02 0.01.21 65.28
3 Niittymäki Johanna Hiilto 22.08 0.01.27 63.74
4 Lehtinen Anne KauKa 24.25 0.03.44 56.65
5 Viianen Pirjo KauWi 25.25 0.04.44 53.34
6 Kallio Terhi S-JKL 26.10 0.05.29 50.76
7 Perälä Tiina LaihLu 28.12 0.07.31 46.13
8 Salomaa Anne IPR 30.31 0.09.50 41.73
Jämsén Miia JYPS HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Yrjölä Ulla MuuRa 26.16 0.00.00 63.52
2 Arvela Kirsi LS-37 26.17 0.00.01 61.57
3 Rajasaari Kristiina RasKe 26.31 0.00.15 59.14
4 Jaatinen Satu MuurVi 28.05 0.01.49 54.06
5 Oikarinen Maarit OH 30.09 0.03.53 48.69
Nuolioja Arja JYPS HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Perkkalainen Johanna RasKe 18.45 0.00.00 69.52
2 Korpela-Kamila Heidi SuJu 19.35 0.00.50 65.13
3 Riikonen Tiina HU-46 21.38 0.02.53 57.67
4 Oikkonen Mirka OH 21.53 0.03.08 55.74
5 Pirttilä Lea OH 22.19 0.03.34 53.40
6 Laine Merja VaHa 22.22 0.03.37 52.03
7 Lassila Päivi RasTiimi 23.12 0.04.27 48.96
8 Erkkilä Marja KauWi 25.07 0.06.22 44.11

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Rasimus Tuula MuuRa 23.47 0.00.00 40.09
2 Jetsonen Sari OC-DUBHE 25.23 0.01.36 35.69
3 Nyholm Satu RaN 28.47 0.05.00 29.82
4 Raatikainen Päivi SaPu 34.16 0.10.29 23.65

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Anttila Sisko LamSä 23.45 0.00.00 37.23
2 Juura Maarit KanSu 27.22 0.03.37 29.89
3 Laurila Arja JalJa 30.59 0.07.14 24.26

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Halme Ritva KiimU 24.26 0.00.00
2 Karvonen Pirjo SuSi 50.02 0.25.36

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Palomäki Eila SuSe 29.25 0.00.00

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lång Elmeri KuoSu 18.14 0.00.00
2 Kantelinen Vili HyRa 22.35 0.04.21
3 Kiiskinen Elmo LS-37 22.55 0.04.41
4 Keskinarkaus Nilla LS-37 27.15 0.09.01
5 Fey Mark EsSu 32.43 0.14.29
6 Liukkala Sulo HauSi 34.04 0.15.50
Hanhijärvi Matteus EsAk HYL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lahti Liida S-JKL 18.58 0.00.00
2 Rantanen Saga PIF 28.11 0.09.13
3 Lindberg Ella HauSi 37.05 0.18.07
4 Kantelinen Mona HyRa 38.49 0.19.51
Nurminen Lotta HS HYL -