FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Vappurastit 2014
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tervo Tuomas RR 45.33 0.00.00 89.77 89.77
2 Wickholm Jörgen RR 45.39 0.00.06 88.99 88.99
3 Mutka Manu TuMe 46.57 0.01.24 85.95 85.95
4 Mattila Tuomas VeVe 47.57 0.02.24 83.61 83.61
5 Lehtola Samu KangSK 48.05 0.02.32 82.82 82.82
6 Ketolainen Juha-Ville VeVe 49.58 0.04.25 79.16 79.16
7 Pukema Hannu-Pekka RR 49.59 0.04.26 78.60 78.60
8 Ritasalo Teemu EsAk 50.13 0.04.40 77.71 77.71
9 Hapola Tuomas RaKaS 51.55 0.06.22 74.65 74.65
10 Kuutti Veli-Pekka PertPe 53.38 0.08.05 71.76 71.76
11 Väisänen Patrik KS 55.54 0.10.21 68.38 68.38
12 Kapiainen Tomi RaKaS 56.12 0.10.39 67.54 67.54
13 Lassila Mikko HS 58.03 0.12.30 64.92 64.92
14 Matilainen Juha LS-37 58.18 0.12.45 64.19 64.19
15 Järvinen Miika Koovee 58.29 0.12.56 63.53 63.53
16 Pirilä Mikko HlS 1.03.35 0.18.02 58.02 58.02
17 Tupitsa Juuso HS 1.05.25 0.19.52 55.98 55.98
18 Liukkala Jaakko HauSi 1.05.43 0.20.10 55.32 55.32
19 Ovaska Vesa IPR 1.07.14 0.21.41 53.68 53.68
20 Sugak Yuri Baltiysk 1.12.01 0.26.28 49.74 49.74
21 Ruokolainen Mikko OK77 1.12.08 0.26.35 49.29 49.29
Donner Mikael OK77 HYL -
Välikorpi Jari RasKu KES -
Parkkinen Jarno RR KES -
Turunen Markus RR EIL -
Pääkkönen Joonas KeU EIL -
Niskanen Teemu LS-37 EIL -
Airila Markus KeU EIL -

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Wickholm Ben SV 37.13 0.00.00 42.27 42.27
2 Hurri Antti VeVe 46.13 0.09.00 33.31 33.31
3 Meriheinä Ulf Pihkan 48.32 0.11.19 31.02 31.02
4 Kenttä Lauri OK77 53.37 0.16.24 27.45 27.45
5 Koskelainen Marko IitPy 54.34 0.17.21 26.36 26.36
6 Falck Tommi AskU 55.16 0.18.03 25.41 25.41
7 Pöyhönen Simo Raus 57.33 0.20.20 23.82 23.82
Lahtinen Ismo OJy KES -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kenttä Santeri OK77 41.29 0.00.00 32.35 32.35
2 Rantanen Timo KeU 47.59 0.06.30 26.57 26.57
3 Stenbäck Ken AskU 1.10.28 0.28.59 17.14 17.14
Ikonen Lari LS-37 EIL -
Laakso Matias Keihäs EIL -
Väisänen Tero LappRi HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Frisk Björn OK77 53.34 0.00.00 43.84 43.84
2 Rantala Tommy KaRa 53.42 0.00.08 42.92 42.92
3 Gröhn Timo HU-46 56.28 0.02.54 40.03 40.03
4 Valonen Samuli VaHa 57.40 0.04.06 38.44 38.44
5 Reinikainen Antti Lost 1.01.16 0.07.42 35.46 35.46
6 Korhonen Tomi HyRa 1.06.05 0.12.31 32.21 32.21
7 Suominen Tomi EsSu 1.08.20 0.14.46 30.50 30.50
8 Isoniemi Vesa AOK 1.19.56 0.26.22 25.53 25.53
Matilainen Jarno LS-37 EIL -
Hopearuoho Jan Lost HYL -
Tolonen Juha RR EIL -
Kuivalainen Jukka JäPa EIL -
Johansson Tuomas HS EIL -
Hakkarainen Tuomas EsAk EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kemppi Joni RR 43.26 0.00.00 62.96 62.96
2 Harjamäki Petri HiKi 45.55 0.02.29 59.13 59.13
3 Sillanpää Sampo HyRa 47.13 0.03.47 57.09 57.09
4 Marttinen Teijo Navi 48.00 0.04.34 55.75 55.75
5 Niemi Tauno MP 50.20 0.06.54 52.78 52.78
6 Kiintola Jarno KS 52.07 0.08.41 50.60 50.60
7 Pohjola Pasi Lynx 52.23 0.08.57 49.97 49.97
8 Aumo Janne Lynx 52.46 0.09.20 49.23 49.23
9 Salonen Kari HS 55.31 0.12.05 46.44 46.44
10 Mäkinen Antti KR 56.13 0.12.47 45.52 45.52
11 Havento Jukka KaRa 56.59 0.13.33 44.56 44.56
12 Roininen Reijo JäPa 58.50 0.15.24 42.83 42.83
13 Mårtenson Rasmus OK77 1.00.35 0.17.09 41.27 41.27
14 Kero Mikko OK77 1.04.33 0.21.07 38.43 38.43
15 Turkkila Kalle EsSu 1.06.31 0.23.05 37.00 37.00
16 Forma Pauli HiKi 1.09.58 0.26.32 34.90 34.90
17 Sundström Sami HS 1.10.14 0.26.48 34.49 34.49
18 Reeni Esko RiSu 1.10.29 0.27.03 34.09 34.09
19 Haajanen Ari JäPa 1.10.34 0.27.08 33.77 33.77
20 Pirinen Marko KeU 1.16.59 0.33.33 30.70 30.70
Pulli Veli-Matti RaVa KES -
Hamppu Aleksei HS KES -
Viero Jussi LaihLu EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 36
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtanen Antti HlS 41.45 0.00.00 63.40 63.40
2 Tervala Mika RaVa 43.06 0.01.21 61.14 61.14
3 Ojanen Tuomas HS 43.41 0.01.56 60.06 60.06
4 Kälviäinen Sami HS 44.33 0.02.48 58.63 58.63
5 Taskila Sakari LeSi 44.57 0.03.12 57.85 57.85
6 Loukkalahti Mika EsSu 45.15 0.03.30 57.21 57.21
7 Heiskanen Pasi HS 45.22 0.03.37 56.80 56.80
8 Gynther Kimmo IHR 45.41 0.03.56 56.15 56.15
9 Erkkilä Jukka EsSu 47.25 0.05.40 53.85 53.85
10 Sundqvist Jari LS-37 49.05 0.07.20 51.79 51.79
11 Tähtinen Timo HS 49.07 0.07.22 51.51 51.51
12 Heinilä Hannu RaVa 49.23 0.07.38 51.00 51.00
13 Autio Rauno KaRa 50.25 0.08.40 49.72 49.72
14 Huttunen Matti Pihkan 51.34 0.09.49 48.39 48.39
15 Rantanen Marko HU-46 52.14 0.10.29 47.55 47.55
16 Simovaara Jyrki EsAk 52.29 0.10.44 47.10 47.10
17 Kahiala Jari Pihkan 53.05 0.11.20 46.35 46.35
18 Kyhäräinen Jukka HS 53.14 0.11.29 46.00 46.00
19 Talvitie Mikko KeU 53.20 0.11.35 45.69 45.69
20 Mattila Riku KS 54.10 0.12.25 44.77 44.77
21 Laakso Jarmo RR 55.11 0.13.26 43.74 43.74
22 Klinga Ville LS-37 55.45 0.14.00 43.08 43.08
23 Lehtonen Timo LS-37 56.15 0.14.30 42.49 42.49
24 Ritvanen Paavo Pihkan 57.43 0.15.58 41.21 41.21
25 Lindahl Anders AOK 59.03 0.17.18 40.08 40.08
26 Kantanen Olli OK77 59.33 0.17.48 39.55 39.55
27 Väisänen Jari RR 1.00.31 0.18.46 38.72 38.72
28 Veijalainen Reima HlS 1.12.26 0.30.41 32.19 32.19
29 Hietala Markku Lynx 1.13.49 0.32.04 31.43 31.43
30 Nieminen Tomi RaVa 1.15.18 0.33.33 30.66 30.66
31 Maikkola Esa KyS 1.17.28 0.35.43 29.65 29.65
32 Varmavuo Seppo RR 1.22.57 0.41.12 27.55 27.55
33 Reiman Markku JäPa 1.26.28 0.44.43 26.29 26.29
34 Launis Kasperi Raus 1.28.38 0.46.53 25.52 25.52
Kulmala Mika RR KES -
Kopra Jyrki TurSa EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lamberg Seppo VaajTe 40.34 0.00.00 58.22 58.22
2 Oksanen Teijo HS 40.58 0.00.24 57.27 57.27
3 Laiho Hannu RaVa 41.45 0.01.11 55.83 55.83
4 Syrjälä Pertti KeU 44.06 0.03.32 52.50 52.50
5 Koivisto Ari-Pekka HS 46.24 0.05.50 49.57 49.57
6 Pekkala Pekka KeU 48.22 0.07.48 47.23 47.23
7 Pesola Sakari RasKe 49.47 0.09.13 45.58 45.58
8 Väisänen Juha MU 52.09 0.11.35 43.22 43.22
9 Ijas Markku Raus 54.17 0.13.43 41.24 41.24
10 Vapaniemi Jukka-Pekka IkNV 54.21 0.13.47 40.90 40.90
10 Karjalainen Heikki Raus 54.21 0.13.47 40.90 40.90
12 Lampinen Raino HS 55.39 0.15.05 39.39 39.39
13 Frilander Heikki SV 56.02 0.15.28 38.85 38.85
14 Hietanen Ari InkTe 57.27 0.16.53 37.62 37.62
15 Laine Kimmo KyS 58.27 0.17.53 36.71 36.71
16 Pyykkö Juhani Lost 59.54 0.19.20 35.57 35.57
17 Elfvengren Hannu LS-37 1.01.36 0.21.02 34.34 34.34
18 Antikainen Jarmo MU 1.04.58 0.24.24 32.32 32.32
19 Mikkola Sakari HS 1.07.19 0.26.45 30.96 30.96
20 Tuomi Pertti AskU 1.07.43 0.27.09 30.55 30.55
21 Kolstela Risto HU-46 1.11.04 0.30.30 28.90 28.90
22 Liukkonen Jari IHR 1.23.36 0.43.02 24.38 24.38
23 Mäkilä Reijo KanSu 1.31.02 0.50.28 22.22 22.22
Kapanen Esa-Pekka EsAk HYL -
Österberg Kim OK77 EIL -
Vesala Pekka PirHi EIL -
Pietari Esko HyRa EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Töyrylä Teuvo VeVe 36.44 0.00.00 58.78 58.78
2 Vestola Heikki RaVa 36.58 0.00.14 58.09 58.09
3 Hämäläinen Markku RaVa 41.13 0.04.29 51.82 51.82
4 Parnetti Roy HyRa 44.05 0.07.21 48.19 48.19
5 Järvinen Jari HlT 45.34 0.08.50 46.37 46.37
6 Malinen Jouko HS 45.36 0.08.52 46.08 46.08
7 Ojapalo Ilkka RR 46.11 0.09.27 45.25 45.25
8 Tikkanen Matti LamSä 47.39 0.10.55 43.61 43.61
9 Ahlroth Timo TurSa 48.50 0.12.06 42.32 42.32
10 Hyppänen Timo EKSu 49.02 0.12.18 41.91 41.91
11 Jokinen Arto HlS 49.18 0.12.34 41.45 41.45
12 Suvitaival Pekka MU 49.59 0.13.15 40.65 40.65
13 Pigg Seppo MU 50.13 0.13.29 40.23 40.23
14 Lillandt Michael AOK 50.26 0.13.42 39.83 39.83
15 Huhtala Erkki KeimKa 50.55 0.14.11 39.22 39.22
16 Huttunen Jouni Jyry 52.14 0.15.30 38.01 38.01
17 Viinikainen Mikko EsSu 52.29 0.15.45 37.61 37.61
18 Laapas Ossi JoKu 53.30 0.16.46 36.68 36.68
19 Fogelholm Mikael KeU 54.31 0.17.47 35.78 35.78
20 Antell Kai KeU 55.07 0.18.23 35.18 35.18
21 Kinkki Seppo TaNMKY 56.38 0.19.54 34.04 34.04
22 Toikkanen Jukka PorvU 56.58 0.20.14 33.64 33.64
23 Lahti Markku Raus 57.11 0.20.27 33.31 33.31
24 Viitasalo Harri RiSu 1.00.47 0.24.03 31.14 31.14
25 Ranta-Puska Kari EsAk 1.04.38 0.27.54 29.11 29.11
26 Krook Seppo RR 1.05.29 0.28.45 28.55 28.55
27 Herranen Timo Jyry 1.05.57 0.29.13 28.18 28.18
28 Kapanen Jarmo RiSu 1.11.03 0.34.19 25.99 25.99
29 Partio Hannu KeU 1.14.44 0.38.00 24.56 24.56
Selenius Carl Pihkan EIL -
Kottonen Hannu Lynx EIL -
Kittilä Pekka HlS EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehto Esa HS 34.14 0.00.00 59.39 59.39
2 Salmi Veijo RR 35.48 0.01.34 56.47 56.47
3 Pietikäinen Markku JoKu 36.37 0.02.23 54.91 54.91
4 Saarinen Heikki MU 37.21 0.03.07 53.53 53.53
5 Nurminen Jouko TP 39.27 0.05.13 50.39 50.39
6 Helkkula Simo PiTa 39.58 0.05.44 49.46 49.46
7 Valkonen Timo RR 40.00 0.05.46 49.13 49.13
8 Sani Mikko HU-46 40.19 0.06.05 48.47 48.47
9 Väätäinen Seppo EsSu 42.47 0.08.33 45.41 45.41
10 Nyberg Henry Orient 42.48 0.08.34 45.13 45.13
11 Liukkala Pekka HauSi 44.23 0.10.09 43.26 43.26
12 Tarvainen Juhani PiTa 45.42 0.11.28 41.77 41.77
13 Mourujärvi Kauno KuoSu 46.07 0.11.53 41.15 41.15
14 Tervo Vesa RR 46.09 0.11.55 40.87 40.87
15 Palttala Pekka TurSa 47.16 0.13.02 39.67 39.67
16 Nyström Jan-Eric AOK 47.20 0.13.06 39.37 39.37
17 Ahlqvist Hannu Raus 49.27 0.15.13 37.46 37.46
18 Saukonoja Jouni PorvU 49.38 0.15.24 37.09 37.09
19 Vaittinen Pentti HS 51.16 0.17.02 35.69 35.69
20 Huusari Hannu LS-37 52.11 0.17.57 34.85 34.85
21 Pöyhönen Hannu VetU 52.57 0.18.43 34.13 34.13
22 Nykänen Pentti Jyry 55.06 0.20.52 32.59 32.59
23 Moisander Jouni RaVi 55.38 0.21.24 32.08 32.08
24 Nieminen Hannu NaTe 55.59 0.21.45 31.67 31.67
25 Pammo Kalervo VaHa 57.47 0.23.33 30.49 30.49
26 Paikkala Jarmo Jyry 1.05.24 0.31.10 26.77 26.77
27 Laukka Ville Raus 1.17.26 0.43.12 22.46 22.46
Ovaska Ari EE EIL -
Kaukiainen Raimo HU-46 HYL -
Terävä Seppo XYZ EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 53
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pellinen Veikko JoKu 33.26 0.00.00 50.00 50.00
2 Nippala Juhani Jyry 34.29 0.01.03 48.32 48.32
3 Lassila Heikki PiTa 34.56 0.01.30 47.55 47.55
4 Wessman Risto HiKi 35.26 0.02.00 46.72 46.72
5 Mouhu Reijo RaKaS 36.05 0.02.39 45.73 45.73
6 Keränen Kauko UrjU 36.15 0.02.49 45.38 45.38
7 Kuokkanen Seppo Pihkan 37.21 0.03.55 43.90 43.90
8 Hyvönen Eero PorvU 37.30 0.04.04 43.58 43.58
9 Forsblom Lars KS 38.04 0.04.38 42.79 42.79
10 Järvinen Jorma KeU 38.37 0.05.11 42.04 42.04
11 Koivula Jouko HS 40.14 0.06.48 40.22 40.22
12 Tolvanen Mauri LeSi 40.17 0.06.51 40.04 40.04
13 Mattila Hannu EsAk 41.14 0.07.48 38.99 38.99
14 Laine Jaakko HS 41.27 0.08.01 38.66 38.66
15 Ilonen Kalevi Orient 41.37 0.08.11 38.37 38.37
16 Hongisto Heimo LoJa 41.38 0.08.12 38.23 38.23
16 Pajala Tauno EsSu 41.38 0.08.12 38.23 38.23
18 Liitiäinen Reijo AOK 42.35 0.09.09 37.13 37.13
19 Erkiö Hannu HS 43.18 0.09.52 36.39 36.39
20 Korpinen Seppo RR 43.43 0.10.17 35.92 35.92
21 Kivelä Pentti HU-46 45.05 0.11.39 34.71 34.71
22 Kurvinen Veijo HiKi 45.13 0.11.47 34.49 34.49
23 Aunula Jukka Jyry 45.25 0.11.59 34.22 34.22
24 Sten Börje Orient 45.33 0.12.07 34.00 34.00
25 Kytöjoki Juhani Jyry 46.14 0.12.48 33.39 33.39
26 Tolvanen Harri Pihkan 46.18 0.12.52 33.22 33.22
27 Kihlman Klaus PiTa 46.40 0.13.14 32.85 32.85
28 Virtanen Markku EsAk 46.50 0.13.24 32.62 32.62
29 Kervinen Unto JäPa 47.26 0.14.00 32.09 32.09
30 Tanttu Unto KeU 48.36 0.15.10 31.21 31.21
31 Kuparinen Jorma HS 49.46 0.16.20 30.37 30.37
32 Partanen Risto HyRa 51.03 0.17.37 29.50 29.50
33 Reijula Tapio Mesik 51.19 0.17.53 29.25 29.25
34 Parviainen Martti XYZ 52.41 0.19.15 28.39 28.39
35 Vuorio Olavi JäPa 53.05 0.19.39 28.07 28.07
36 Rajamäki Jussi HS 53.34 0.20.08 27.72 27.72
37 Lindberg Pekka LeSi 54.04 0.20.38 27.37 27.37
38 Reinikainen Pentti Jyry 54.10 0.20.44 27.22 27.22
39 Kyckling Veli-Matti HS 54.17 0.20.51 27.06 27.06
40 Ekholm Hans AOK 54.38 0.21.12 26.79 26.79
41 Niittymäki Asko TurSa 55.25 0.21.59 26.31 26.31
42 Romula Tuomo Mesik 55.59 0.22.33 25.95 25.95
43 Rönkkö Paavo EsSu 57.10 0.23.44 25.32 25.32
44 Harju Hannu EsSu 1.00.34 0.27.08 23.81 23.81
45 Niemi Pentti HauSi 1.05.41 0.32.15 21.88 21.88
Huovila Timo KaRa EIL -
Hartikainen Pertti S. RiSu HYL -
Eklund Rolf HS EIL -
Reiman Hannu KS KES -
Paasikallio Martti JäPa KES -
Toivonen Klaus OH EIL -
Leino Tapio HS EIL -
Hyyryläinen Jorma Navi EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 47
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valtee Pertti HS 30.21 0.00.00 47.29 47.29
2 Isoherranen Seppo HS 34.15 0.03.54 41.76 41.76
3 Junttila Olavi HS 36.00 0.05.39 39.59 39.59
4 Laine Eero RaVi 36.12 0.05.51 39.23 39.23
5 Pelkonen Toivo YlikNM 36.32 0.06.11 38.73 38.73
6 Kivistö Erkki Pihkan 37.01 0.06.40 38.08 38.08
7 Hovikorpi Aarno HlS 37.18 0.06.57 37.66 37.66
8 Niinimäki Jukka HyRa 38.04 0.07.43 36.76 36.76
9 Sirola Risto KeU 38.08 0.07.47 36.57 36.57
10 Mäkinen Matti Mesik 38.17 0.07.56 36.29 36.29
11 Hämäläinen Reijo Pihkan 38.19 0.07.58 36.12 36.12
12 Jonkka Arvo RasKa 38.54 0.08.33 35.45 35.45
13 Vänttinen Seppo EsSu 39.11 0.08.50 35.06 35.06
14 Railo Matti LS-37 39.36 0.09.15 34.56 34.56
15 Punkero Toivo LS-37 40.02 0.09.41 34.06 34.06
16 Mikkola Ilkka EsSu 40.04 0.09.43 33.91 33.91
17 Heinonen Jouko LS-37 40.07 0.09.46 33.74 33.74
18 Koivula Keijo HyRa 40.21 0.10.00 33.41 33.41
19 Kettunen Seppo Jyry 40.36 0.10.15 33.08 33.08
20 Paasonen Seppo Pihkan 41.06 0.10.45 32.55 32.55
21 Elomaa Pekka EsSu 41.40 0.11.19 31.99 31.99
22 Kleemola Pauli PertPe 41.47 0.11.26 31.78 31.78
23 Pohjola Eino Mesik 42.13 0.11.52 31.33 31.33
24 Latvasto Erkki HS 42.35 0.12.14 30.94 30.94
25 Kämäräinen Pentti HiKi 43.01 0.12.40 30.51 30.51
26 Rönn Ralf AOK 44.04 0.13.43 29.66 29.66
27 Åberg Karl-Erik EsSu 44.47 0.14.26 29.08 29.08
28 Peitsala Osmo HS 44.54 0.14.33 28.89 28.89
29 Rytkölä Reijo SV 45.31 0.15.10 28.38 28.38
30 Palomäki Mikko HyRa 45.34 0.15.13 28.24 28.24
31 Salminen Kari MikVa 45.55 0.15.34 27.91 27.91
32 Tiura Tapio HS 46.48 0.16.27 27.27 27.27
33 Karppinen Pentti RaVa 46.51 0.16.30 27.14 27.14
34 Salmela Markku RiSu 48.45 0.18.24 25.97 25.97
35 Kvick Aimo IHR 49.17 0.18.56 25.59 25.59
36 Heikinheimo Matti HS 50.35 0.20.14 24.83 24.83
37 Kärkkäinen Eero EKP 52.02 0.21.41 24.04 24.04
38 Perkinen Osmo Pihkan 53.15 0.22.54 23.39 23.39
39 Syväterä Pekka RiSu 55.01 0.24.40 22.55 22.55
40 Grundström Oiva Jyry 55.19 0.24.58 22.33 22.33
41 Kemppainen Eero HS 1.00.22 0.30.01 20.38 20.38
42 Lindeman Osmo HS 1.02.16 0.31.55 19.68 19.68
Etholen Börje HS EIL -
Kuusanka Matti Jyry EIL -
Ollikainen Eero HS EIL -
Pöyhiä Jorma RaKaS EIL -
Koski Matti J NOK KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Erkkilä Olavi HlS 37.33 0.00.00 42.03 42.03
2 Martikainen Erkki LS-37 40.12 0.02.39 38.99 38.99
3 Suonpää Pentti EsAk 41.13 0.03.40 37.77 37.77
4 Salmi Tarmo JoKu 41.30 0.03.57 37.25 37.25
5 Kuutti Jorma PertPe 43.11 0.05.38 35.55 35.55
6 Matikainen Martti KeKaRa 44.53 0.07.20 33.96 33.96
7 Haarlaa Rihko HS 45.10 0.07.37 33.51 33.51
8 Wastimo Reijo Pihkan 46.44 0.09.11 32.16 32.16
9 Pohjanpelto Pekka LS-37 48.08 0.10.35 31.00 31.00
10 Juntunen Olli HS 48.18 0.10.45 30.67 30.67
11 Setälä Toivo JäPa 48.23 0.10.50 30.40 30.40
12 Hakala Rauno EE 49.23 0.11.50 29.56 29.56
13 Virtanen Ilari HlS 51.25 0.13.52 28.18 28.18
14 Ruokonen Keijo HS 52.56 0.15.23 27.17 27.17
15 Kuokkanen Kari Pihkan 53.18 0.15.45 26.78 26.78
16 Kasi Servo KeU 1.06.43 0.29.10 21.24 21.24
17 Rikkinen Kalevi SaPu 1.10.17 0.32.44 20.01 20.01
18 Pohtala Niilo KeU 2.01.09 1.23.36 11.52 11.52
Väisänen Seppo RR KES -
Koskinen Lennart EsSu KES -
Kangasmaa Asko KeU KES -
Jokinen Eino HyRa KES -
Aarela Kari EsAk KES -
Salminen Pertti HlS EIL -
Heikkilä Mikko MaMa EIL -
Haaramo Matti EsSu EIL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lario Heikki RaVa 38.17 0.00.00 33.20 33.20
2 Aho Mauri HPV 40.23 0.02.06 30.95 30.95
3 Brax Asko TP 46.08 0.07.51 26.63 26.63
4 Asikainen Ville XYZ 47.08 0.08.51 25.62 25.62
5 Ijas Johannes KeU 51.42 0.13.25 22.94 22.94
6 Vanhala Toivo Pihkan 54.49 0.16.32 21.25 21.25
7 Lahti Heikki LeSi 56.27 0.18.10 20.26 20.26
8 Kärki Viljo EsSu 59.19 0.21.02 18.93 18.93
9 Pystynen Paavo RaKaS 1.19.41 0.41.24 13.82 13.82
Tarvainen Kalevi HS KES -
Kesti Vilho HPV EIL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Solonen Joni LS-37 1.15.38 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leipijärvi Joona HlS 49.02 0.00.00 40.53 40.53
2 Koskenmäki Erno PorvU 1.03.20 0.14.18 30.20 30.20
3 Nieminen Verneri RaVa 1.06.34 0.17.32 27.62 27.62
4 Koljonen Hannes LS-37 1.13.12 0.24.10 24.10 24.10
5 Oripelto Viljo Keihäs 1.28.46 0.39.44 19.03 19.03
Rantala Joonas RiSu EIL -
Niemi Kasperi HS EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkilä Niklas KS 32.14 0.00.00 42.96 42.96
2 Kettunen Teo SKUusi 37.04 0.04.50 36.42 36.42
3 Reijonen Kasperi PorvU 37.26 0.05.12 35.14 35.14
4 Lindén Mikael KS 41.35 0.09.21 30.80 30.80
5 Lönnström Eric Orient 42.27 0.10.13 29.36 29.36
6 Korja Aatu HiKi 49.11 0.16.57 24.63 24.63
7 Laukkanen Vili KS 1.01.42 0.29.28 19.08 19.08
Remahl Ville LS-37 EIL -
Laakso Ville Keihäs EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Viskari Juuso HiKi 18.37 0.00.00
2 Lindqvist Arttu KS 20.44 0.02.07
3 Mattila Pyry KS 22.21 0.03.44
4 Lamberg Benjamin SKUusi 25.11 0.06.34
5 Koskinen Joni RR 25.40 0.07.03
6 Viinikainen Vilppu EsSu 26.35 0.07.58
7 Nykänen Tomi LamSä 27.24 0.08.47
8 Hirvonen Tommi SKUusi 33.39 0.15.02
9 Myllymäki Karri SKUusi 37.54 0.19.17
Heinonen Paavo HS KES -
Salonen Aapo HS EIL -
Mårtenson Valter OK77 EIL -
Malmberg Henri HS EIL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haltia Ilari RR 17.05 0.00.00
2 Donner Jonny OK77 17.47 0.00.42
3 Ikola Atte HS 18.03 0.00.58
4 Reijonen Oskari PorvU 20.15 0.03.10
5 Saarinen Tapio SKUusi 23.12 0.06.07
6 Koskenmäki Ilari PorvU 24.22 0.07.17
7 Kallio Matti SKUusi 26.15 0.09.10
8 Stenbäck Juhani AskU 27.27 0.10.22
Turkkila Eero EsSu HYL -
Puusaari Aleksi SKUusi HYL -
Erkkilä Eelis EsSu HYL -
Seppälä Santeri SKUusi EIL -
Kolganov Vladislav LS-37 EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hamppu Anton HS 15.09 0.00.00
2 Ruuskanen Tuomas MU 16.25 0.01.16
3 Laakso Ilari RR 16.49 0.01.40
4 Paavola Eetu SKUusi 18.00 0.02.51
5 Hanhijärvi Paulus EsAk 18.06 0.02.57
6 Kemppi Topias RR 18.49 0.03.40
7 Leiniö Juho SKUusi 18.54 0.03.45
8 Seppälä Sakari SKUusi 19.44 0.04.35
9 Lautamäki Matias HlS 19.59 0.04.50
10 Lintula Otto SV 21.22 0.06.13
11 Pelkonen Oula RaVa 21.37 0.06.28
12 Gröhn Riku HU-46 23.01 0.07.52
13 Jacobsson Oskari SKUusi 23.12 0.08.03
14 Maronen Matias Lynx 23.40 0.08.31
15 Uusi-Simola Eemeli MU 24.31 0.09.22
16 Raasakka Jussi EsSu 25.02 0.09.53
17 Laatu Antti HS 25.16 0.10.07
18 Laavainen Aamos MSParma 26.03 0.10.54
19 Nordgren Simon AOK 28.07 0.12.58
20 Vaherlehto Eemi SKUusi 28.43 0.13.34
21 Kiiskinen Atte SKUusi 35.43 0.20.34
Virtanen Matias SKUusi EIL -
Forma Olli HiKi EIL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtonen Taneli SKUusi 16.17 0.00.00
2 Roininen Henri JäPa 16.46 0.00.29
3 Koskinen Olli HiKi 17.52 0.01.35
4 Mäkinen Nuutti KR 19.00 0.02.43
5 Suurnäkki Elias KS 19.49 0.03.32
6 Kenttä Nooa OK77 20.24 0.04.07
7 Maaranen Jaakko PäijRa 20.27 0.04.10
8 Nikkanen Valtteri HiKi 21.13 0.04.56
9 Rantanen Matias SKUusi 21.14 0.04.57
10 Koho Miika RR 23.29 0.07.12
11 Lindqvist Topi KS 25.10 0.08.53
12 Erkkilä Lassi EsSu 27.16 0.10.59
13 Mäkelä Elias Lynx 31.14 0.14.57
14 Karjalainen Akseli PäijRa 33.05 0.16.48
15 Kytömäki Aapo SKUusi 35.11 0.18.54

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aaltonen Tatu Lynx 16.23 0.00.00
2 Ikola Aapo HS 17.06 0.00.43
3 Korhonen Eetu HyRa 19.05 0.02.42
4 Donner Jesper OK77 19.28 0.03.05
5 Malmberg Vilho HS 21.36 0.05.13
6 Leiniö Iikka SKUusi 22.05 0.05.42
7 Kopra Jami HlS 26.22 0.09.59
8 Jacobsson Emil SKUusi 28.27 0.12.04
9 Lönnström Elias Orient 33.00 0.16.37

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ala-Heikkilä Elias AR 13.02 0.00.00
2 Packalén Anton Lynx 13.10 0.00.08
3 Pelkonen Elias RaVa 13.33 0.00.31
4 Isoniemi Ville AOK 14.05 0.01.03
5 Salomäki Jaakko SKUusi 14.33 0.01.31
6 Maronen Markus Lynx 15.06 0.02.04
7 Lehtonen Kaapo LS-37 15.14 0.02.12
8 Mattila Lauri KS 15.54 0.02.52
9 Leinamo Tuomas Keihäs 15.56 0.02.54
10 Mäkelä Topias Lynx 16.26 0.03.24
11 Mäkinen Niilo KR 17.00 0.03.58
12 Hiisilä Hannes EsSu 17.27 0.04.25
13 Koivisto Mikael SKUusi 17.28 0.04.26
14 Fritzen Florian KarjUra 19.06 0.06.04
15 Kytömäki Esko SKUusi 19.24 0.06.22
16 Nuottajärvi Veeti SV 19.30 0.06.28
17 Himilä Atte KaRa 20.27 0.07.25
18 Lintula Aapo SV 20.59 0.07.57
19 Ekwik Niclas Lynx 21.38 0.08.36
20 Laavainen Alvan MSParma 22.53 0.09.51
21 Virtanen Tino SKUusi 23.25 0.10.23
21 Kuusinen Tuomas Lynx 23.25 0.10.23
23 Musse Samiir HS 24.13 0.11.11
24 Rantala Oscar KaRa 25.52 0.12.50
25 Kemppi Anton RR 27.37 0.14.35
26 Ketolainen Aaron SKUusi 28.30 0.15.28
27 Packalen Kasper Lynx 32.49 0.19.47
28 Kuusinen Karri Lynx 36.20 0.23.18
Stenbäck Markus AskU EIL -
Nuottajärvi Elias SV EIL -
Heijari Iikka VeVe EIL -
Forma Kustaa HiKi EIL -
Forma Akseli HiKi EIL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liikanen Marjo RR 48.22 0.00.00 76.32 76.32
2 Suomalainen Sari LeSi 51.07 0.02.45 71.57 71.57
3 Hara Marika Koovee 54.46 0.06.24 66.21 66.21
4 Fershalova Karina Baltiysk 56.23 0.08.01 63.73 63.73
5 Rintamäki Riina SKUusi 56.28 0.08.06 63.06 63.06
6 Niittymäki Johanna HlS 56.51 0.08.29 62.06 62.06
7 Rantanen Marja AR 58.27 0.10.05 59.81 59.81
8 Tuokko Mari AR 59.05 0.10.43 58.62 58.62
9 Simonsén Suvi RasKa 1.00.30 0.12.08 56.70 56.70
10 Moilanen Anna KaSu 1.02.23 0.14.01 54.47 54.47
11 Kaipiainen Hanna KyS 1.02.58 0.14.36 53.45 53.45
12 Juvonen Saara RaKaS 1.14.19 0.25.57 44.85 44.85
13 Karhunen Anni HS 1.17.13 0.28.51 42.74 42.74
14 Sugak Yana Baltiysk 1.19.00 0.30.38 41.36 41.36
Nyholm Tanja KaRa KES -
Niiranen Anniina LS-37 KES -
Nieminen Outi RR KES -
Juga Emma SV KES -
Iso-Markku Paula KR EIL -

Sarja D21B
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Antell Sanna KeU 51.19 0.00.00
2 Lahtinen Sonja HS 51.44 0.00.25

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lukkari Susanna RR 39.40 0.00.00 30.34 30.34
2 Leinonen Johanna Koovee 40.34 0.00.54 27.44 27.44
3 Heilimo Heli RR 48.47 0.09.07 20.97 20.97
Heijari Minna VeVe EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tahvanainen Anu LS-37 48.47 0.00.00 62.77 62.77
2 Packalen Auli Lynx 50.18 0.01.31 60.12 60.12
3 Kivelä Riikka VeVe 50.40 0.01.53 58.93 58.93
4 Salo Katri HS 53.58 0.05.11 54.62 54.62
5 Aumo Satu Pihkan 54.55 0.06.08 52.97 52.97
6 Vaara Inga-Maria RaVi 56.27 0.07.40 50.86 50.86
7 Kemppi Johanna RR 58.08 0.09.21 48.73 48.73
8 Ekwik Micaela Lynx 1.03.51 0.15.04 43.76 43.76
9 Laakso Sanna Hiisi 1.04.02 0.15.15 43.04 43.04
10 Naatula Johanna PirHi 1.10.34 0.21.47 38.51 38.51
11 Jarolf Tanja PorvU 1.15.15 0.26.28 35.61 35.61
12 Sillanpää Hanna HyRa 1.20.03 0.31.16 32.99 32.99
13 Kytömäki Katri KeU 1.32.06 0.43.19 28.26 28.26
Mäkelä Mira Lynx EIL -
Maronen Sanna Lynx EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laukkanen Marja KS 39.51 0.00.00 71.54 71.54
2 Louhisola Meri Lynx 43.58 0.04.07 64.36 64.36
3 Koivuniemi Kirsi LS-37 44.15 0.04.24 63.46 63.46
4 Pulli Tessa RaVa 44.42 0.04.51 62.35 62.35
5 Erola Larissa HS 45.07 0.05.16 61.30 61.30
6 Nuottajärvi Sanna SV 45.29 0.05.38 60.33 60.33
7 Mäkinen Heini KR 46.33 0.06.42 58.49 58.49
8 Viskari Tanja HiKi 48.33 0.08.42 55.64 55.64
9 Pikkarainen Anu EsAk 49.27 0.09.36 54.20 54.20
10 Lehto Salla Lynx 50.26 0.10.35 52.71 52.71
11 Rautakorpi Tiina EsAk 57.14 0.17.23 46.08 46.08
12 Kallio-Könnö-Musse Riia HS 57.18 0.17.27 45.65 45.65
13 Sundqvist Sari LS-37 59.15 0.19.24 43.79 43.79
14 Pelkonen Suvi VeVe 1.00.07 0.20.16 42.80 42.80
15 Suominen Kristiina EsSu 1.05.57 0.26.06 38.69 38.69
16 Tupitsa Nina HS 1.09.17 0.29.26 36.52 36.52
17 Hakuli Mia KeU 1.12.41 0.32.50 34.52 34.52
18 Hovinen Mari KeU 1.13.30 0.33.39 33.84 33.84
19 Sintonen Anu Pihkan 1.14.52 0.35.01 32.94 32.94
20 Pirinen Katri KeU 1.19.16 0.39.25 30.84 30.84
21 Leiniö Sari Pihkan 1.22.33 0.42.42 29.36 29.36
Nousiainen Sari EsSu EIL -
Kulmala Päivi RR EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Varpula Marjut EsSu 40.17 0.00.00 57.78 57.78
2 Kollanen Teresa Lynx 40.18 0.00.01 56.96 56.96
3 Roininen Anu JäPa 40.20 0.00.03 56.13 56.13
4 Louvet Riitta KangSK 42.30 0.02.13 52.52 52.52
5 Myllys Leena HS 44.21 0.04.04 49.62 49.62
6 Tuumi-Niemi Leena-Riitta HS 44.22 0.04.05 48.88 48.88
7 Hagman Terése AOK 44.39 0.04.22 47.86 47.86
8 Torp-Donner Heidi OK77 45.11 0.04.54 46.59 46.59
9 Anttila Mervi RR 46.46 0.06.29 44.34 44.34
10 Kurhinen Maria KyS 58.51 0.18.34 34.69 34.69
11 Paalanen Anne RR 1.01.51 0.21.34 32.50 32.50
12 Launis Teija Raus 1.09.02 0.28.45 28.66 28.66
Holmgren Ulrica SV EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hovikorpi Auli HlS 38.33 0.00.00 62.38 62.38
2 Maijala Sari EE 41.16 0.02.43 57.65 57.65
3 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 43.09 0.04.36 54.54 54.54
4 Juga Liisa KeU 47.48 0.09.15 48.69 48.69
5 Linko Rita EsSu 51.34 0.13.01 44.64 44.64
6 Järvinen Tuija HlT 58.13 0.19.40 39.10 39.10
7 Markki Outi EsSu 59.09 0.20.36 38.04 38.04
8 Tikkanen Leena LamSä 1.01.41 0.23.08 36.06 36.06
9 Jokinen Irma TurSa 1.03.16 0.24.43 34.75 34.75
10 Harju Leena LS-37 1.09.23 0.30.50 31.32 31.32
11 Nyman Marianne Pihkan 1.12.43 0.34.10 29.53 29.53
Uusitalo Suvi-Päivikki IHR KES -
Saarinen Anna KeU KES -
Ritakorpi Tiina KanSu KES -
Kallio Ulla KeU KES -
Mäkelä Anja RiSu EIL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kihlström Kirsi Hanka 39.08 0.00.00 61.27 61.27
2 Fershalova Viktoria Baltiysk 42.17 0.03.09 56.23 56.23
3 Puromies Merja EsSu 42.44 0.03.36 55.17 55.17
4 Kokkila Marita EsSu 44.54 0.05.46 52.07 52.07
5 Nordberg Liisa HS 50.11 0.11.03 46.19 46.19
6 Laaksonen Anita TarpSu 50.17 0.11.09 45.70 45.70
7 Lappeteläinen Raija HyRa 50.42 0.11.34 44.93 44.93
8 Meriheinä Maire Pihkan 50.48 0.11.40 44.45 44.45
9 Liimatainen Raili RiSu 52.37 0.13.29 42.53 42.53
10 Juhola Tuula HyRa 54.03 0.14.55 41.03 41.03
11 Vapalahti Inkeri SuSi 55.55 0.16.47 39.31 39.31
12 Honkanen Päivi HyRa 59.58 0.20.50 36.32 36.32
13 Ojapalo Anneli RR 1.13.10 0.34.02 29.49 29.49
14 Pöyhönen Lea VetU 1.21.30 0.42.22 26.23 26.23
Räikkönen Anneli RaVa HYL -
Töyrylä Marja KyS KES -
Sani Tuula HU-46 KES -
Rantalainen Tuija NaTe KES -
Hakomäki Kirsi HS KES -
Kottonen Annariitta Lynx EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kurvinen Ulla HiKi 40.45 0.00.00 49.97 49.97
2 Koivula Sirpa RasKa 42.55 0.02.10 46.65 46.65
3 Strang Heidi HyRa 43.19 0.02.34 45.44 45.44
4 Laitinen Hellevi EsAk 44.52 0.04.07 43.11 43.11
5 Laukkanen Kirsti HlT 46.50 0.06.05 40.58 40.58
6 Ahlqvist Kristiina Raus 51.45 0.11.00 36.07 36.07
7 Hämäläinen Riitta HS 54.48 0.14.03 33.44 33.44
8 Bergström Anneli EsSu 59.40 0.18.55 30.14 30.14
9 Ahonen Päivi KaRa 1.00.57 0.20.12 28.95 28.95
10 Nurminen Eija TP 1.03.32 0.22.47 27.24 27.24

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suomalainen Marja LeSi 36.53 0.00.00 46.90 46.90
2 Kämäräinen Paula HiKi 37.00 0.00.07 46.16 46.16
3 Etholen Rose-Marie HS 37.53 0.01.00 44.52 44.52
4 Salmela Juulia RiSu 41.07 0.04.14 40.49 40.49
5 Rajamäki Vuokko HS 45.36 0.08.43 36.04 36.04
6 Törrö Maria-Leena VaHa 45.56 0.09.03 35.30 35.30
7 Torp Tytti HS 49.22 0.12.29 32.41 32.41
8 Honkavaara Paula RaVi 49.24 0.12.31 31.95 31.95
9 Ohramaa Tuula Jyry 50.37 0.13.44 30.76 30.76
10 Ahonen Ulla HlS 56.40 0.19.47 27.09 27.09
11 Kuutti Kirsti PertPe 57.27 0.20.34 26.34 26.34
12 Kuparinen Marja HS 1.12.09 0.35.16 20.68 20.68
Rantalainen Arja NaTe KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Reeni Eva RiSu 41.55 0.00.00 40.99 40.99
2 Tanska Eeva EsSu 42.58 0.01.03 39.13 39.13
3 Latvasto Pirkko HS 52.09 0.10.14 31.53 31.53
4 Lindeman Gunnel HS 53.36 0.11.41 29.99 29.99
Karvinen Tuulikki HS EIL -
Väisänen Aune RR KES -
Isoherranen Kaarina HS KES -
Ruusunen Marja-Liisa EE KES -
Syväterä Hillevi RiSu KES -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 42.56 0.00.00 37.91 37.91
2 Holopainen Kaarina KeU 55.17 0.12.21 27.97 27.97
3 Vehmanen Marjatta KeU 1.06.26 0.23.30 22.05 22.05
4 Brax Leena TP 1.08.17 0.25.21 20.26 20.26
Ollikainen Helvi HS EIL -

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahti Kaija LeSi 1.04.23 0.00.00
Markki Raakel EsSu EIL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hanhijärvi Marjukka EsAk 53.25 0.00.00
2 Zasimovskaya Maria Baltiysk 58.33 0.05.08

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haltia Riikka RR 37.17 0.00.00 53.97 53.97
2 Hasu Outi Orient 41.03 0.03.46 47.54 47.54
3 Korteniemi Veera PelPo 43.27 0.06.10 43.53 43.53
4 Varmavuo Iida RR 54.38 0.17.21 33.51 33.51
5 Väisänen Joela RR 1.07.22 0.30.05 26.28 26.28
Raasakka Maija EsSu KES -
Matilainen Helena HS EIL -
Heiskanen Iida HS EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pylvänäinen Henna KS 30.32 0.00.00 54.77 54.77
2 Hanhijärvi Leenukka EsAk 31.31 0.00.59 52.56 52.56
3 Donner Janina OK77 33.05 0.02.33 49.60 49.60
4 Koskinen Pinja RR 35.14 0.04.42 46.13 46.13
5 Lampinen Aino SKUusi 37.31 0.06.59 42.90 42.90
6 Koltunova Ekaterina Baltiysk 38.49 0.08.17 41.06 41.06
7 Himilä Julia RR 39.08 0.08.36 40.33 40.33
8 Kontinen Klaara Orient 39.22 0.08.50 39.69 39.69
9 Saalo Hanna-Mari SKUusi 41.10 0.10.38 37.57 37.57
10 Leipijärvi Jenna HlS 41.28 0.10.56 36.92 36.92
11 Happonen Krista LS-37 44.07 0.13.35 34.35 34.35
12 Kalenius Camilla LS-37 44.22 0.13.50 33.80 33.80
13 Kollanen Petra Lynx 49.35 0.19.03 29.93 29.93
14 Avelin Melina HlS 50.40 0.20.08 28.98 28.98
15 Kulmala Eveliina RR 55.01 0.24.29 26.40 26.40
16 Vilhonen Essi HS 55.17 0.24.45 25.99 25.99
17 Uusi-Simola Laura MU 58.45 0.28.13 24.19 24.19
Kurki Heidi AskU EIL -
Koskinen Inka HiKi EIL -
Holmgren Antonia SV EIL -
Heijari Iida VeVe EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Saalo Saara SKUusi 24.48 0.00.00
2 Leinamo Reetta Keihäs 26.54 0.02.06
3 Gustafsson Sara KaRa 28.11 0.03.23
4 Pirinen Inkalilja SKUusi 29.09 0.04.21
5 Mäntylä Anni HS 30.12 0.05.24
6 Sundqvist Ida LS-37 32.22 0.07.34
7 Harjula Tanja KS 32.52 0.08.04
8 Kopra Anna HlS 36.19 0.11.31
Saalo Siiri SKUusi KES -
Lehtonen Henna SKUusi KES -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virtanen Heta HlS 17.33 0.00.00
2 Karjalainen Mikaela PäijRa 19.07 0.01.34
3 Salomäki Eerika SKUusi 19.41 0.02.08
4 Haapala Ida RR 22.07 0.04.34
5 Isoniemi Sandra AOK 23.03 0.05.30
6 Nordgren Sofia AOK 28.13 0.10.40
7 Kolstela Hilla HU-46 29.16 0.11.43
8 Heiskanen Eevi HS 33.03 0.15.30
Malinen Hanna SKUusi HYL -
Suntioinen Elli KaRa KES -
Lindahl Jannica AOK KES -
Österberg Anna OK77 EIL -
Kärkkäinen Milla SKUusi EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mattila Elisa KS 14.08 0.00.00
2 Raasakka Liisa EsSu 17.14 0.03.06
3 Mårtenson Lydia OK77 18.17 0.04.09
4 Seppälä Kaisla RR 18.37 0.04.29
5 Leinamo Sonja Keihäs 18.47 0.04.39
6 Latvala Matilda SKUusi 19.16 0.05.08
7 Kytäjä Nea HiKi 20.00 0.05.52
8 Tiljander Venla HyRa 20.37 0.06.29
9 Simola Aino KS 22.01 0.07.53
10 Salonen Elli HS 24.08 0.10.00
11 Varmavuo Emma RR 24.25 0.10.17
12 Väisänen Viona RR 26.01 0.11.53
Virtanen Reeta HlS KES -
Hyvärinen Anni RaVa EIL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mäntylä Kaisa HS 16.58 0.00.00
2 Lehtonen Maiju LS-37 21.52 0.04.54
3 Viinikainen Vilja EsSu 22.56 0.05.58
4 Karhu Eveliina SKUusi 23.33 0.06.35
5 Ketolainen Vilja SKUusi 25.26 0.08.28
6 Kero Ada OK77 34.16 0.17.18
7 Pirinen Hilla SKUusi 36.18 0.19.20
Ranta-Puska Maija EsAk HYL -
Ikola Elsa HS EIL -
Heijari Eevi VeVe EIL -

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lindroth Siiri KaRa 23.53 0.00.00
2 Lönnström Melissa Orient 24.51 0.00.58

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Viskari Siiri HiKi 14.36 0.00.00
2 Sallila Katarina HS 15.15 0.00.39
3 Kemppi Silva RR 15.17 0.00.41
4 Mäntylä Ulla-Riina HS 16.11 0.01.35
5 Ripatti Mona JoKu 17.46 0.03.10
6 Gröhn Ronja HU-46 18.43 0.04.07
7 Nordgren Cecilia AOK 19.15 0.04.39
8 Hanhijärvi Maijukka EsAk 19.21 0.04.45
9 Karhu Terhi SKUusi 20.14 0.05.38
10 Multala Moona RR 21.08 0.06.32
11 Viskari Saana HiKi 21.46 0.07.10
12 Rantanen Emilia SKUusi 23.13 0.08.37
13 Multala Essi RR 23.31 0.08.55
14 Varonen Reetta RR 24.38 0.10.02
15 Tupitsa Milla HS 25.00 0.10.24
16 Suntioinen Iida KaRa 25.31 0.10.55
17 Heikinaho Aini RaVi 26.49 0.12.13
18 Lautamo Penne SKUusi 27.00 0.12.24
19 Aaltonen Nelli Lynx 29.11 0.14.35
20 Ruuskanen Senni MU 29.22 0.14.46
21 Kenttä Lumi OK77 30.19 0.15.43
22 Kiintola Emilia KS 30.29 0.15.53
23 Packalén Lotta Lynx 31.40 0.17.04
24 Lukkari Matilda SKUusi 32.34 0.17.58
25 Varmavuo Maija RR 35.25 0.20.49
Lukkari Outi RR KES -
Hasu Aino Orient KES -
Turkkila Liisa EsSu EIL -
Rantanen Linnea SKUusi EIL -
Nikkanen Helmi HiKi EIL -
Laakso Liisa Keihäs EIL -
Laakso Elmiina Keihäs EIL -
Kytäjä Nora HiKi EIL -
Koho Milja RR EIL -
Hamppu Elina HS EIL -