FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
SM-sprintti (viralliset tulokset kaikki sarjat)
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Linnainmaa Tero KyRa 13.13 0.00.00
2 Aikio Santeri KEV 13.29 0.00.16
3 Martikainen Juha KEV 13.47 0.00.34
4 Häkkinen Janne S-JKL 13.54 0.00.41
5 Kaskinen Kare UlvUra 14.06 0.00.53
6 Väyrynen Ville RasPi 14.11 0.00.58
7 Reponen Tommi S-JKL 14.28 0.01.15
8 Vainio Eero-Matti MSParma 14.41 0.01.28
8 Pukema Hannu-Pekka KS 14.41 0.01.28
10 Väyrynen Seppo RasPi 14.45 0.01.32
11 Sundelin Peter Femman 14.51 0.01.38
12 Viholainen Joona S-JKL 15.07 0.01.54
13 Haataja Miika KEV 15.10 0.01.57
14 Sulkula Anton S-JKL 15.47 0.02.34
15 Väisänen Henrik MSParma 15.56 0.02.43
16 Saikko Ville LappRi 16.03 0.02.50
17 Rantala Teemu Femman 16.06 0.02.53
18 Huusko Samuli LaiVe 16.18 0.03.05
19 Salmenoja Samuli MSParma 16.19 0.03.06
20 Kallio Tero KyRa 16.35 0.03.22
21 Kotro Tuomas SKVuoksi 16.38 0.03.25
22 Linna Matti S-JKL 17.24 0.04.11
23 Tauriainen Teemu KEV 17.45 0.04.32
24 Lehtinen Niko AR 17.52 0.04.39
25 Häkkinen Kalle S-JKL 18.24 0.05.11
26 Keskinarkaus Matti OH 19.29 0.06.16
27 Sulkula Ilari S-JKL 19.42 0.06.29
28 Järvinen Seppo AR 21.23 0.08.10
Väyrynen Jukka RasPi KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kiiskinen Petri RasPi 13.04 0.00.00 87.62
2 Virkki Janne HU 13.24 0.00.20 84.01
3 Saarinen Timo VaHa 13.29 0.00.25 82.08
4 Asikainen Pasi JoKu 13.52 0.00.48 78.43
5 Asikainen Saku Hiisi 14.32 0.01.28 73.52
6 Moisio Petri SaPu 14.35 0.01.31 71.96
7 Kettunen Pyry SäynSa 15.03 0.01.59 68.46
8 Finnilä Sami VetU 15.58 0.02.54 63.34
9 Määttä Harri LänRa 20.07 0.07.03 49.32
10 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 27.03 0.13.59 35.98

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pesu Raino LHR 12.20 0.00.00 82.47
2 Häkkinen Mika Hiilto 13.06 0.00.46 76.99
3 Viippola Ilpo S-2000 13.32 0.01.12 73.90
4 Nurminen Ilkka Hiilto 14.05 0.01.45 70.42
5 Hankaniemi Tomi PunKu 14.14 0.01.54 69.08
5 Riissanen Jani EsAk 14.14 0.01.54 69.08
7 Partanen Tapani HyRa 14.20 0.02.00 67.41
8 Ruutiainen Tomi SalRe 14.31 0.02.11 65.98
9 Salo Markus PunKu 14.50 0.02.30 64.00
10 Sarkkinen Timo LaTa 15.19 0.02.59 61.42
11 Hytönen Harri RaVa 15.29 0.03.09 60.22
12 Vaherlehto Tuomas EsAk 16.22 0.04.02 56.45
13 Ekström Thomas MSParma 17.02 0.04.42 53.74
14 Husu Heikki SKVuoksi 17.10 0.04.50 52.83
15 Jonkka Jari RasKa 17.27 0.05.07 51.49
16 Ikola Timo LeSi 18.02 0.05.42 49.35
17 Leppäniemi Jani VetU 18.58 0.06.38 46.48
18 Lehtimäki Harri RMH 19.30 0.07.10 44.77
19 Hämäläinen Esa PunKu 20.41 0.08.21 41.80

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tielinen Vesa LuuRa 13.05 0.00.00 76.88
2 Salo Mikael Trian 13.22 0.00.17 74.62
3 Tervala Mika LHR 13.25 0.00.20 73.72
4 Asklöf Tom Lynx 14.08 0.01.03 69.38
5 Toivanen Samuli LuuRa 14.15 0.01.10 68.23
6 Virtanen Antti TarpSu 14.24 0.01.19 66.94
7 Kamila Kai SuJu 14.29 0.01.24 65.97
8 Tuokko Jyrki RaVa 14.42 0.01.37 64.43
9 Sorjonen Pekka EsSu 14.57 0.01.52 62.79
10 Klemettinen Vesa S-JKL 15.25 0.02.20 60.35
11 Gynther Kimmo IHR 15.46 0.02.41 58.48
12 Marttinen Teijo Navi 16.11 0.03.06 56.45
13 Heiskanen Jari SonPa 16.14 0.03.09 55.76
14 Heinilä Hannu RaVa 16.17 0.03.12 55.08
15 Larmala Juha-Pekka EsSu 16.36 0.03.31 53.52
16 Jokinen Heikki LS-37 17.00 0.03.55 51.77
17 Aho Ismo Navi 17.17 0.04.12 50.43
18 Aho Jarmo PäLuLu 18.10 0.05.05 47.52
19 Fey Carl EsSu 21.35 0.08.30 39.61

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Mäkinen Seppo S-2000 13.34 0.00.00 69.60
2 Määttä Kimmo OH 14.02 0.00.28 66.96
3 Luukkonen Mika SKVuoksi 14.20 0.00.46 65.24
4 Vilppola Arto OH 14.25 0.00.51 64.54
5 Savikko Olli TarpSu 14.33 0.00.59 63.64
6 Kotro Petri KaaRa 14.41 0.01.07 62.75
7 Juvakka Pekka S-JKL 14.44 0.01.10 62.22
8 Korhonen Jussi HlS 14.46 0.01.12 61.77
9 Salonen Timo VaHa 15.08 0.01.34 59.98
10 Nyholm Thomas Trian 15.10 0.01.36 59.54
11 Tuomisto Juha VaaSu 15.15 0.01.41 58.92
12 Marttinen Tuomo IPR 15.20 0.01.46 58.30
13 Maunuksela Jari TarpSu 15.33 0.01.59 57.19
14 Heinola Ari KaaRa 15.45 0.02.11 56.18
15 Sippola Asko KuortKu 15.47 0.02.13 55.77
16 Raudus Timo Eks 16.29 0.02.55 53.12
17 Mänty Markku MaMa 17.31 0.03.57 49.73
18 Paasi Jaakko TP 17.46 0.04.12 48.77
18 Kiljunen Juha RaVa 17.46 0.04.12 48.77
20 Koskela Heikki RaJu 18.20 0.04.46 46.77
21 Nummela Arto MU 18.46 0.05.12 45.44
22 Kinnari Jukka SuJu 20.12 0.06.38 41.99
23 Lindahl Anders Trian 21.56 0.08.22 38.47
24 Lassila Antti KuortKu 22.17 0.08.43 37.66
25 Kleemola Jouko Eks 22.26 0.08.52 37.20
26 Ritakallio Timo RR 22.47 0.09.13 36.43
27 Lahtinen Jari IHR 23.27 0.09.53 35.20
28 Ikäheimo Seppo EsSu 23.46 0.10.12 34.54
29 Frilander Heikki Trian 25.00 0.11.26 32.65
30 Lahtinen Jari RaVi 25.16 0.11.42 32.12
31 Heikkinen Sakari RaVi 25.46 0.12.12 31.32
32 Koskivirta Eero KaaRa 34.23 0.20.49 23.34

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Heiskanen Hannu SonPa 13.24 0.00.00 63.45
2 Peltonen Heikki IPR 13.47 0.00.23 61.27
3 Haapasalmi Eero OH 13.51 0.00.27 60.55
4 Niemi Kari-Veli LappRi 14.25 0.01.01 57.77
5 Enroth Ari RR 14.44 0.01.20 56.14
6 Martikainen Ari HU 15.48 0.02.24 51.98
7 Laine Markku MU 16.09 0.02.45 50.49
8 Höstman Glenn Malax 16.11 0.02.47 50.03
9 Hämäläinen Markku RaVa 16.13 0.02.49 49.57
10 Heimala Juha LappRi 16.17 0.02.53 49.01
11 Ovaska Pertti EE 16.30 0.03.06 48.02
11 Hänninen Jukka HiKi 16.30 0.03.06 48.02
13 Jussila Esko PäijRa 16.42 0.03.18 46.75
14 Liikkanen Reima RaVa 16.51 0.03.27 45.99
15 Oinaskallio Erkki RR 17.03 0.03.39 45.11
16 Kotala Ilkka OH 17.14 0.03.50 44.29
17 Myllärinen Hannu JoKu 17.54 0.04.30 42.32
18 Varamäki Tapani OK77 18.06 0.04.42 41.53
18 Niemensivu Pekka KanSu 18.06 0.04.42 41.53
20 Honkimaa Ari EsSu 18.30 0.05.06 40.01
21 Paukku Ismo IPR 19.00 0.05.36 38.65
22 Autio Ossi HyRa 31.21 0.17.57 23.24
Varkila Jorma LamSä HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 34
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kotala Markku LS-37 15.21 0.00.00 62.55
2 Pietikäinen Markku JoKu 16.46 0.01.25 57.00
3 Pulkkinen Pekka JoKu 17.28 0.02.07 54.47
4 Valkonen Pekka Kalske 17.41 0.02.20 53.55
5 Kivipelto Kalevi AlajA 17.53 0.02.32 52.71
5 Tunis Bengt Femman 17.53 0.02.32 52.71
7 Maajärvi Esa LappRi 17.55 0.02.34 52.12
8 Salmi Veijo RR 18.04 0.02.43 51.45
9 Ruokamo Eero OuTa 18.26 0.03.05 50.19
10 Urpalainen Jukka MiehVi 18.32 0.03.11 49.68
11 Kotilainen Matti LS-37 18.35 0.03.14 49.32
12 Hirvikallio Lassi LuuRa 18.38 0.03.17 48.95
13 Tiilikainen Teuvo HlS 18.47 0.03.26 48.33
14 Nyberg Henry Trian 18.54 0.03.33 47.80
15 Turkka Esko KS 19.31 0.04.10 46.06
16 Jokinen Arto HlS 19.44 0.04.23 45.34
17 Honkanen Reijo TurSa 19.46 0.04.25 45.04
18 Halla-Aho Timo AlajA 20.00 0.04.39 44.29
19 Matikainen Hannu RasKe 20.20 0.04.59 43.35
20 Leppälä Martti HlS 20.26 0.05.05 42.93
21 Leinonen Markku KuoSu 20.34 0.05.13 42.44
22 Hyvönen Markku RasPi 21.23 0.06.02 40.61
23 Karhunen Juha KuoSu 21.32 0.06.11 40.13
24 Kattelus Keijo LuuRa 21.59 0.06.38 39.11
24 Keltamäki Seppo JoKu 21.59 0.06.38 39.11
26 Väätäinen Hannu IPR 23.26 0.08.05 36.32
27 Antikainen Raimo KuoSu 23.32 0.08.11 35.98
28 Hanttu Ari RaN 24.13 0.08.52 34.78
29 Moisander Jouni RaVi 24.20 0.08.59 34.43
30 Talja Keijo OK77 24.49 0.09.28 33.59
31 Vainio Jarmo HlS 25.57 0.10.36 31.95
32 Ahlroth Timo TurSa 26.16 0.10.55 31.40
33 Pulkkinen Erkki RaLu 35.13 0.19.52 23.30
Pihlajamaa Martti VetU HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 45
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lehtinen Teuvo SOC 12.36 0.00.00 57.33
2 Ollikainen Seppo JuvU 12.51 0.00.15 56.03
3 Saarinen Heikki SOC 13.34 0.00.58 52.88
4 Hyyryläinen Raimo JuvU 13.40 0.01.04 52.32
5 Korhonen Mauno KuoSu 14.36 0.02.00 48.80
6 Tolvanen Mauri LeSi 15.21 0.02.45 46.26
7 Virkkula Unto NivU 15.34 0.02.58 45.46
8 Nevala Jorma RaN 15.35 0.02.59 45.25
9 Lakkala Ossi KuoSu 16.03 0.03.27 43.78
10 Köykkä Jussi RasKu 16.05 0.03.29 43.54
11 Pokela Erkki LuuRa 16.11 0.03.35 43.12
12 Lakkinen Keijo SuSe 16.21 0.03.45 42.53
13 Nippala Juhani Jyry 16.22 0.03.46 42.33
14 Haapalehto Raimo VetU 16.28 0.03.52 41.93
15 Ravattinen Pekka JoKu 16.34 0.03.58 41.52
16 Pökälä Pekka AR 16.43 0.04.07 41.00
17 Hahtola Aulis RasKu 16.46 0.04.10 40.73
18 Olli Reijo Jyry 17.15 0.04.39 39.45
19 Kiuru Seppo HU-46 17.35 0.04.59 38.56
20 Kyckling Veli-Matti HS 17.52 0.05.16 37.81
21 Kattilakoski Eero KPV 17.59 0.05.23 37.43
22 Nikkari Paavo LS-37 18.01 0.05.25 37.23
23 Mäkilä Ilmari EsSu 18.13 0.05.37 36.68
24 Lehtiniemi Pekka SaSu 18.29 0.05.53 36.02
25 Tarvainen Juhani PiTa 18.34 0.05.58 35.72
26 Karvinen Antero OH 18.49 0.06.13 35.12
27 Hemminki Martti PoRa 19.04 0.06.28 34.53
28 Salonen Kauko IPR 19.08 0.06.32 34.28
29 Pöllänen Tapani SOC 19.19 0.06.43 33.83
30 Ojala Antti TurSa 19.29 0.06.53 33.41
31 Sartanen Kari SKVuoksi 19.40 0.07.04 32.97
32 Herttuainen Vesa RaKaS 20.17 0.07.41 31.85
33 Kemppainen Taisto VaKa 21.03 0.08.27 30.57
34 Salmenoja Pertti HirvHe 21.43 0.09.07 29.52
35 Toropainen Pauli ONMKY 22.00 0.09.24 29.03
36 Partanen Risto HyRa 24.07 0.11.31 26.38
37 Koskinen Timo VaHa 25.54 0.13.18 24.47
38 Hyvönen Eero PorvU 26.30 0.13.54 23.82
39 Järvenpää Heikki SuSe 27.16 0.14.40 23.06
40 Pellinen Veikko JoKu 27.22 0.14.46 22.89
41 Nurminen Markku SuosmSa 28.39 0.16.03 21.78
42 Mustonen Lauri AlatPi 28.42 0.16.06 21.65
43 Myllymäki Ari KPV 32.24 0.19.48 19.10
44 Romula Tuomo Mesik 39.06 0.26.30 15.77
Kataja Lasse SuSi HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 41
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hanhela Mauno HaHe 13.26 0.00.00 52.96
2 Inkinen Paavo Jyry 14.37 0.01.11 48.49
3 Koivunen Ossi EsAk 15.03 0.01.37 46.91
4 Haaja Reijo VaHa 15.16 0.01.50 46.07
5 Hyyryläinen Jorma JuvU 16.00 0.02.34 43.79
6 Kettunen Kimmo SäynSa 16.02 0.02.36 43.54
7 Halkosaari Severi HimU 16.50 0.03.24 41.31
8 Nurminen Heikki IPR 16.52 0.03.26 41.07
9 Turunen Kauko LS-37 17.20 0.03.54 39.81
10 Rautio Pekka JoKu 17.36 0.04.10 39.06
11 Saarinen Mikko KeuKi 17.40 0.04.14 38.76
12 Niittymäki Antti IPR 18.05 0.04.39 37.72
13 Kanerva Unto Jyry 18.09 0.04.43 37.43
14 Ahtiainen Pertti KR 18.35 0.05.09 36.41
15 Rönkkö Paavo EsSu 18.39 0.05.13 36.14
16 Viitasaari Jussi HimU 18.44 0.05.18 35.84
17 Partanen Paavo HyRa 18.45 0.05.19 35.66
18 Tunturi Markku VaHa 18.53 0.05.27 35.27
19 Mähönen Seppo PeRa 19.03 0.05.37 34.82
20 Ketamo Juhani SuSe 19.14 0.05.48 34.35
21 Valtee Pertti HS 19.19 0.05.53 34.07
22 Reinikainen Pentti Jyry 19.32 0.06.06 33.55
23 Tammela Seppo TikSu 19.33 0.06.07 33.39
24 Lehtinen Olli TuS 19.56 0.06.30 32.61
25 Koskinen Kari SOC 19.57 0.06.31 32.45
26 Kytöjoki Juhani Jyry 20.13 0.06.47 31.89
27 Nyberg Pertti SOC 20.21 0.06.55 31.55
28 Kemppi Jorma Navi 20.31 0.07.05 31.16
29 Taipalus Esko RasKe 21.07 0.07.41 30.15
30 Karvonen Raimo SuSi 21.52 0.08.26 28.99
31 Rapakko Timo SuSi 22.01 0.08.35 28.68
32 Jonkka Arvo RasKa 22.40 0.09.14 27.74
33 Kaasalainen Oiva SuSe 22.47 0.09.21 27.48
34 Koivula Keijo HyRa 22.54 0.09.28 27.22
35 Linna Esko NivU 23.43 0.10.17 26.17
36 Varonen Arto LeSi 24.30 0.11.04 25.23
37 Hedenström Rauno MaMa 25.02 0.11.36 24.58
38 Latvasto Erkki HS 25.19 0.11.53 24.20
39 Kettunen Seppo Jyry 26.09 0.12.43 23.33
40 Teppo Jaakko GIF 44.52 0.31.26 13.54
Jakovlev Sulo PiVe HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tolonen Kalle Mesik 12.21 0.00.00 43.60
2 Salo Markku PäijRa 12.23 0.00.02 43.18
3 Österberg Reino LeSi 12.36 0.00.15 42.13
4 Veijovaara Jorma Pohjant 12.52 0.00.31 40.96
5 Luukko Jukka PäijRa 12.59 0.00.38 40.29
6 Salminen Kari Navi 14.03 0.01.42 36.96
7 Erkkilä Olavi PäijRa 14.16 0.01.55 36.13
8 Reini Jaakko TikSu 14.42 0.02.21 34.80
9 Keskinen Matti TikSu 14.58 0.02.37 33.92
10 Kuusanka Matti Jyry 15.12 0.02.51 33.15
11 Salmi Tarmo JoKu 16.03 0.03.42 31.16
12 Paavilainen Arvo IPR 16.09 0.03.48 30.72
13 Alalahti Jaakko ONMKY 16.44 0.04.23 29.42
14 Ekström Marcus KauWi 17.05 0.04.44 28.60
15 Åberg Karl-Erik EsSu 17.14 0.04.53 28.12
16 Syväterä Pekka RiSu 19.01 0.06.40 25.28
17 Sulander Heikki EE 20.57 0.08.36 22.77
18 Salo Eero InkTe 27.55 0.15.34 16.95
19 Oja Reijo NivU 29.41 0.17.20 15.81
20 Suorajärvi Mauri Pohjant 36.59 0.24.38 12.58
21 Laurikkala Jukka Koovee 1.04.08 0.51.47 7.20
Laine Tapani KuoSu KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ryyppö Toivo JoKu 14.10 0.00.00 39.55
2 Suutari Veikko JoKu 15.46 0.01.36 34.47
3 Lario Heikki RaVa 18.02 0.03.52 29.20
4 Ilonen Tauno TY 20.11 0.06.01 25.26
5 Salmi Jorma NaTe 21.16 0.07.06 23.18
6 Joonas Risto MaMa 21.37 0.07.27 22.03

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Liski Eero LHR 18.54 0.00.00 27.28
2 Lätti Erkki LHR 22.44 0.03.50 20.98
3 Majoinen Arvo RaKaS 29.43 0.10.49 14.75

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Koirikivi Anssi RasTiimi 13.07 0.00.00 86.30
2 Hyppölä Sampo SoJy 14.30 0.01.23 77.45
3 Oikarinen Tuomas OH 15.34 0.02.27 71.57
4 Kanniainen Tomi PuolRy 15.51 0.02.44 69.73
5 Toivonen Eevert PirHi 16.16 0.03.09 67.39
6 Saikko Antti LappRi 16.17 0.03.10 66.77
7 Bergman Markku OH 16.23 0.03.16 65.82
8 Schroderus Santeri Pohjant 16.26 0.03.19 65.08
9 Puputti Tuomas HiKi 16.47 0.03.40 63.19
9 Aikio Severi KEV 16.47 0.03.40 63.19
11 Taulavuori Arttu AlatPi 17.31 0.04.24 59.52
12 Tynys Joona KS 17.34 0.04.27 58.84
13 Sulkula Paulus S-JKL 18.39 0.05.32 54.95
14 Larmala Niko EsSu 19.19 0.06.12 52.59
15 Rauhala Juha EsSu 19.44 0.06.37 51.02
16 Oripelto Viljo Keihäs 20.16 0.07.09 49.24
17 Leipijärvi Joona HlS 22.45 0.09.38 43.47
18 Puolakanaho Sakari HyRa 23.12 0.10.05 42.24
19 Lindahl Jesper Trian 23.34 0.10.27 41.21
Lindroth Joona AR KES -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Härkönen Tommi KaSu 12.49 0.00.00 73.97
2 Viippola Aapo OuTa 13.44 0.00.55 68.57
3 Hyppölä Pyry SoJy 13.50 0.01.01 67.60
4 Rissanen Roni-Ville SonPa 14.08 0.01.19 65.71
5 Aho Aaro VaHa 14.25 0.01.36 63.97
6 Palmen Alvar EsSu 15.02 0.02.13 60.92
7 Kaksonen Teemu YKV 15.11 0.02.22 59.89
8 Kiljunen Eemeli RaVa 15.12 0.02.23 59.40
9 Stevander Pyry KuortKu 15.40 0.02.51 57.22
10 Lampinen Aaro KeU 15.47 0.02.58 56.38
11 Rööm Andres SKVuoksi 16.05 0.03.16 54.93
12 Koivisto Antton KeU 16.20 0.03.31 53.69
13 Kauppi Akseli TP 16.32 0.03.43 52.65
14 Ruuhiala Roope Hiisi 17.05 0.04.16 50.58
15 Määttä Juho OH 17.42 0.04.53 48.45
16 Pais Märten VeVe 17.55 0.05.06 47.51
17 Niemi Oskari LappRi 19.12 0.06.23 43.99
18 Huhtanen Kiri TP 19.33 0.06.44 42.87
19 Lahtinen Vesa HiKi 20.36 0.07.47 40.38
20 Husu Miika SKVuoksi 21.01 0.08.12 39.27
21 Hakuli Tommi KeU 23.57 0.11.08 34.19
22 Ketola Lauri Koovee 26.46 0.13.57 30.35
Konttila Eemi Koovee KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kaario Arttu S-JKL 14.24 0.00.00 62.97
2 Kotro Väinö KyS 14.31 0.00.07 62.12
3 Heikkilä Niklas KS 14.32 0.00.08 61.70
4 Talja Eljas OK77 16.24 0.02.00 54.37
5 Nykänen Tomi LS-37 16.47 0.02.23 52.83
6 Mannonen Ville HS 16.59 0.02.35 51.91
7 Koskela Sakari RaJu 17.04 0.02.40 51.36
7 Peltola Samuli KeuKi 17.04 0.02.40 51.36
9 Lindqvist Arttu KS 17.30 0.03.06 49.51
10 Aho Ilmari VaHa 17.52 0.03.28 48.22
11 Nurminen Eerik KS 18.08 0.03.44 47.23
12 Asklöf Henrik KS 18.25 0.04.01 46.23
13 Mustonen Ossi TP 18.26 0.04.02 45.91
14 Heinonen Paavo HS 18.33 0.04.09 45.35
15 Viilo Lasse TP 18.45 0.04.21 44.60
16 Lehtoranta Eemil OH 19.23 0.04.59 42.88
17 Miikki Veeti SKVuoksi 19.38 0.05.14 42.08
18 Uusitalo Topias EsAk 20.10 0.05.46 40.72
19 Oksa Antti-Jussi PirHi 20.19 0.05.55 40.17
20 Ikola Atte HS 20.29 0.06.05 39.60
21 Lepistö Oskari MSParma 20.50 0.06.26 38.69
22 Schüle Joel Koovee 20.56 0.06.32 38.26
23 Donner Jonny OK77 21.27 0.07.03 37.11
24 Autio Wertti HyRa 24.27 0.10.03 32.35
25 Niemensivu Timi RaLu 24.56 0.10.32 31.52
26 Lintula Veikka Trian 26.38 0.12.14 29.32
27 Pais Markus VeVe 27.41 0.13.17 28.02
28 Husu Eeka SKVuoksi 33.12 0.18.48 23.22

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtoranta Aabel OH 13.11 0.00.00
2 Ekström Niklas MSParma 13.37 0.00.26
3 Oikkonen Severi OH 14.01 0.00.50
4 Virtala Alex PIF 14.41 0.01.30
5 Ojala Aaro KS 15.16 0.02.05
6 Aumo Oskari Keihäs 16.15 0.03.04
7 Salonen Seeti VaHa 16.21 0.03.10
8 Laakso Ilari RR 17.10 0.03.59
9 Salo Kristian Trian 19.31 0.06.20
10 Viilo Tommi TP 20.33 0.07.22
11 Laaksonen Emil EsSu 22.21 0.09.10
Konttila Akseli TP HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Koskela Salla LHR 13.19 0.00.00
2 Pesu Mervi RR 13.20 0.00.01
3 Mörsky Sonja HU 13.22 0.00.03
4 Turunen Marjut SKVuoksi 13.35 0.00.16
5 Suutari Mirka KS 13.51 0.00.32
6 Niittymäki Johanna Koovee 14.11 0.00.52
7 Hara Marika Koovee 14.14 0.00.55
8 Tallila Tiia VaHa 14.16 0.00.57
8 Kaskinen Mira UlvUra 14.16 0.00.57
10 Vääränen Sari KS 14.17 0.00.58
11 Kempas Laura EE 14.19 0.01.00
12 Valkonen Oona Kalske 14.30 0.01.11
13 Pusa Sanna HU 14.35 0.01.16
14 Tuokko Mari LamSä 14.39 0.01.20
15 Puhakka-Asikainen Mari KS 14.44 0.01.25
16 Tahvanainen Venla EsSu 15.14 0.01.55
17 Tunis Pernilla Femman 15.20 0.02.01
18 Oikarinen Suvi OH 15.48 0.02.29
19 Rautasalo Essi KR 17.02 0.03.43
20 Bergman Marjo OH 17.13 0.03.54

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kiiskinen Kirsi KS 14.31 0.00.00 71.95
2 Jaako Niina LänRa 15.12 0.00.41 67.57
3 Taini Mia JRV 15.40 0.01.09 64.44
4 Keskinarkaus Leena LamSä 15.44 0.01.13 63.07
5 Joensuu-Partanen Jenni KangSK 16.07 0.01.36 60.49
6 Hemminki Hanna PoRa 16.22 0.01.51 58.50
7 Autio Päivi YlKi 16.25 0.01.54 57.26
8 Maisila Mirkka MSParma 16.39 0.02.08 55.41
9 Rantanen Merja JRV 16.43 0.02.12 54.15
10 Salo Katri HS 23.24 0.08.53 37.94

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Niittymäki Katri Koovee 14.16 0.00.00 52.69
2 Svetloff Maria Koovee 14.27 0.00.11 50.90
3 Saue Elo Koovee 15.37 0.01.21 46.07
4 Laukkanen Marja KS 16.35 0.02.19 42.41
5 Rantanen Maaret JRV 17.13 0.02.57 39.92
6 Ruutiainen Maria SalRe 19.20 0.05.04 34.71
7 Salo Mervi PunKu 22.21 0.08.05 29.31
8 Ikola Reeta LeSi 25.24 0.11.08 25.15

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Toivonen Sirra EE 14.47 0.00.00 70.39
2 Silventoinen Ulla SalRe 15.32 0.00.45 65.56
3 Palmen Virpi EsSu 16.22 0.01.35 60.86
4 Oikkonen Mirka OH 16.42 0.01.55 58.31
5 Rönkkö Eva KeU 17.14 0.02.27 55.21
6 Hirvonen Leena AR 18.34 0.03.47 50.04
7 Nurminen Henna HS 20.20 0.05.33 44.60
8 Heinaro Mervi EsSu 20.37 0.05.50 42.90

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Perkkalainen Johanna EE 12.49 0.00.00 72.69
2 Haapasalmi Tuija OH 14.37 0.01.48 62.94
3 Viilo Annika TP 14.53 0.02.04 61.03
4 Lotvonen Arja LaiVe 15.37 0.02.48 57.42
5 Väärälä Marita OH 16.02 0.03.13 55.20
6 Pirttilä Lea OH 16.23 0.03.34 53.31
7 Katajamäki Tuija KauWi 16.32 0.03.43 52.12
8 Gustafsson Johanna RR 17.22 0.04.33 48.95
9 Äijälä Tiina KangSK 17.35 0.04.46 47.69
10 Erkkilä Marja RaJu 17.46 0.04.57 46.54
11 Sipponen Eija PR 19.52 0.07.03 41.03
12 Korpela-Kamila Heidi SuJu 22.30 0.09.41 35.71
13 Koskela Sari RaJu 23.44 0.10.55 33.37

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kihlström Kirsi RastiE4 14.20 0.00.00 64.34
2 Kankaanpää Tarja KauWi 15.52 0.01.32 56.88
3 Anttila Sisko LamSä 16.52 0.02.32 52.34
4 Juga Liisa KeU 17.01 0.02.41 50.71
5 Jokinen Irma TurSa 20.01 0.05.41 42.13
6 Laurila Saija EE 22.00 0.07.40 37.43
7 Raatikainen Päivi RastiE4 22.10 0.07.50 36.26
8 Lahtinen Terttu IHR 25.53 0.11.33 30.29

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Liimatainen Raili LamSä 16.00 0.00.00 51.27
2 Nurminen Arja VaHa 16.06 0.00.06 50.25
3 Soinila Helena TeuRi 16.49 0.00.49 47.45
4 Fred Bodil Femman 17.44 0.01.44 44.36
5 Niemi Tuire TP 19.38 0.03.38 39.50
6 Lappeteläinen Raija HyRa 21.50 0.05.50 35.01
7 Mikkolainen Mirja VaHa 27.54 0.11.54 27.00
8 Raiko Erja HyRa 29.22 0.13.22 25.27
9 Tunis Berit Femman 30.04 0.14.04 24.31
10 Karvonen Pirjo SuSi 36.21 0.20.21 19.80
11 Ahonkivi Irma RasKa 36.37 0.20.37 19.35
12 Salmenoja Hely HirvHe 55.36 0.39.36 12.54

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pulkkinen Arja JoKu 14.07 0.00.00 46.78
2 Suomalainen Marja LeSi 14.48 0.00.41 43.88
3 Toivonen Vellamo OK77 15.12 0.01.05 42.00
4 Dahlman Kaija JoKu 16.55 0.02.48 37.09
5 Törrö Maria-Leena VaHa 17.42 0.03.35 34.83
6 Tupitsa Mirjami Jyry 18.34 0.04.27 32.61
7 Pitkänen Eila JRV 19.20 0.05.13 30.74
8 Malmsten Beatrice Jyry 21.39 0.07.32 26.95
9 Reinikainen Pirjo Jyry 25.36 0.11.29 22.36
Lankia Hilkka TP HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Sulander Mirja-Liisa Navi 16.19 0.00.00 45.94
2 Kaasalainen Tuula SuSe 16.46 0.00.27 43.97
3 Mikkonen Ritva EsSu 17.04 0.00.45 42.46
4 Piiparinen Seija RasKa 18.55 0.02.36 37.65
5 Paatero Leena EsSu 19.45 0.03.26 35.43
6 Tanska Eeva EsSu 20.34 0.04.15 33.41
7 Ohramaa Tuula Jyry 24.27 0.08.08 27.59
8 Salmela Juulia RiSu 32.31 0.16.12 20.36
9 Liuha Tuulikki Navi 32.33 0.16.14 19.96
Valjakka Leena Navi KES -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Vauhkonen Marjatta EE 13.34 0.00.00 44.50
2 Ruusunen Marja-Liisa EE 13.58 0.00.24 41.07
3 Piskonen Leena Navi 15.17 0.01.43 35.55
4 Tahvanainen Pirkko HU-46 30.02 0.16.28 17.09

Sarja D85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Koivunen Saara S-JKL 36.45 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Järvinen Noora SalRe 13.24 0.00.00 79.70
2 Aho Petra Navi 15.08 0.01.44 69.25
3 Korhonen Julia LappRi 16.03 0.02.39 64.05
4 Näsi Juliaana Pohjant 16.28 0.03.04 61.21
5 Näsi Aurora Pohjant 16.29 0.03.05 59.94
6 Puikkonen Janika S-JKL 18.06 0.04.42 53.48
7 Haltia Riikka RR 18.08 0.04.44 52.27
8 Granados Escartin Elva EsSu 20.21 0.06.57 45.59
9 Pihlajamaa Susanna YlivKu 20.57 0.07.33 43.33

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Klemettinen Veera S-JKL 14.26 0.00.00 77.26
2 Similä Roosa SKVuoksi 15.04 0.00.38 73.53
3 Kovanen Maiju S-JKL 15.25 0.00.59 71.39
4 Viholainen Elisa S-JKL 15.27 0.01.01 70.76
5 Nummela Liinu MU 15.52 0.01.26 68.45
6 Nenonen Liisa SKVuoksi 16.06 0.01.40 67.00
7 Tuomisto Satu VaaSu 16.12 0.01.46 66.14
8 Nurminen Jutta VaHa 16.28 0.02.02 64.63
9 Saalo Hanna-Mari KeU 17.06 0.02.40 61.81
10 Koskinen Pinja RR 17.52 0.03.26 58.75
11 Skog Ella Koovee 19.10 0.04.44 54.38
12 Pylvänäinen Henna KS 19.41 0.05.15 52.59
13 Lehtinen Jenna HlS 19.43 0.05.17 52.13
14 Heikkinen Sanni HS 19.45 0.05.19 51.67
15 Norrbacka Sanni HyRa 20.05 0.05.39 50.45
16 Simola Reea Koovee 20.48 0.06.22 48.37
17 Leipijärvi Jenna HlS 21.49 0.07.23 45.78
18 Koskela Sanna RaJu 22.25 0.07.59 44.23
19 Tuomisto Anu VaaSu 23.37 0.09.11 41.67
20 Pihlajamaa Riikka YlivKu 24.00 0.09.34 40.71
21 Sulkula Evita S-JKL 25.02 0.10.36 38.73
22 Pelkonen Roosa RaVa 25.12 0.10.46 38.19
23 Immonen Ella RaVa 26.05 0.11.39 36.62
Laasonen Sonja TP KES -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Oikkonen Sanni OH 13.51 0.00.00 72.00
2 Saalo Siiri KeU 15.03 0.01.12 65.90
3 Virtanen Heta HlS 15.34 0.01.43 63.37
4 Klemettinen Kaisa S-JKL 15.43 0.01.52 62.43
5 Rantala Aino OH 16.13 0.02.22 60.18
6 Lehtinen Meiju HlS 16.55 0.03.04 57.37
7 Saalo Saara KeU 17.03 0.03.12 56.61
8 Peltonen Riikka KS 17.48 0.03.57 53.92
9 Haanpää Kaisa TP 18.03 0.04.12 52.88
10 Turakainen Venla HS 18.16 0.04.25 51.96
11 Isojärvi Johanna OH 18.22 0.04.31 51.39
12 Virtala Jenny PIF 19.00 0.05.09 49.39
13 Välimaa Eveliina VaaSu 19.16 0.05.25 48.43
14 Kainlauri Milla JoKu 19.28 0.05.37 47.66
15 Ruokola Anna RaJu 19.42 0.05.51 46.82
16 Kovanen Anu S-JKL 19.55 0.06.04 46.05
17 Melender Ida RaJu 21.48 0.07.57 41.82
18 Simola Rosa Koovee 22.10 0.08.19 40.89
19 Hirvonen Julia KyRa 22.17 0.08.26 40.44
20 Koskinen Kiia AlatPi 22.21 0.08.30 40.08
21 Lindahl Jannica Trian 22.26 0.08.35 39.69
22 Taulavuori Venla AlatPi 23.00 0.09.09 38.48
23 Järventausta Ennimaria KyRa 23.03 0.09.12 38.16
24 Lehto Oona LaiVe 23.08 0.09.17 37.80
25 Saarinen Anu Rasti88 24.09 0.10.18 35.98
26 Välkki Lotta TP 24.11 0.10.20 35.71
27 Kaksonen Terhi YKV 24.28 0.10.37 35.08
28 Rönkkö Salla KR 25.37 0.11.46 33.30
29 Mustonen Salla TP 25.56 0.12.05 32.68

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salmia Tessa TarpSu 14.15 0.00.00
2 Nurminen Kaarina TP 14.16 0.00.01
3 Konstari Elena JRV 14.34 0.00.19
4 Joensivu Inka VaHa 15.33 0.01.18
5 Peltonen Liisa KS 16.09 0.01.54
6 Kuokka Iida-Liisa IisVi 17.24 0.03.09
7 Kangasaho Aino HS 18.30 0.04.15
8 Nurmilaukas Iiris LuuRa 19.39 0.05.24
9 Soikkeli Sofia EsSu 20.44 0.06.29
10 Saarinen Sini Rasti88 22.02 0.07.47
11 Seppälä Kaisla RR 24.21 0.10.06
12 Kiuru Milja VaHa 25.13 0.10.58
13 Kiljunen Emmi RaVa 26.59 0.12.44
14 Laurén Jill PIF 30.12 0.15.57
15 Kainlauri Maiju JoKu 31.21 0.17.06

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Raitoharju Matti RaLu 20.46 0.00.00
2 Nuottakari Pasi Keihäs 21.09 0.00.23

Sarja D21B
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lylynperä Kaisa Koovee 14.44 0.00.00 77.76
2 Honkimaa Anni EsSu 14.57 0.00.13 75.75
3 Luoma Katja KS 15.02 0.00.18 74.45
4 Räisänen Mira SalRe 16.13 0.01.29 68.20
5 Lindroth Mia AR 16.22 0.01.38 66.77
6 Rantanen Marja LamSä 16.23 0.01.39 65.89
7 Toivonen Alma Kalske 16.47 0.02.03 63.54
8 Pökälä Mona AR 17.34 0.02.50 59.95
9 Nykänen Sanna AR 18.51 0.04.07 55.17
10 Lotvonen Essi LaiVe 21.45 0.07.01 47.20
Valkonen Viivi Kalske HYL -
Valkonen Outi Kalske HYL -
Närhi Minna JRV HYL -
Lotvonen Milla LaiVe HYL -

Sarja C
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Laaksonen Pasi EsSu 14.18 0.00.00
2 Taulavuori Tero AlatPi 15.03 0.00.45
3 Haajanen Leif Raseborg 15.28 0.01.10
4 Orpana Risto SOC 17.24 0.03.06
5 Arvela Oskari LS-37 18.18 0.04.00
6 Mäki-Petäys Matias EsAk 19.01 0.04.43
7 Pelkonen Oula RaVa 21.42 0.07.24
8 Huhtinen Veikko Mesik 23.04 0.08.46
9 Tarkiainen Sirpa SuSe 24.58 0.10.40
10 Talka Riitta JoKu 28.20 0.14.02
11 Syväterä Hillevi RiSu 34.53 0.20.35
Klemola Saul SKVuoksi HYL -
Pirilä Mikko HlS HYL -