FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Karhurastit 2022
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lauronen Sirkka-Liisa TP 48.36 0.00.00 44.83 44.00
2 Ritanotko Johanna TP 50.36 0.02.00 41.98 41.20
3 Pääkkönen Nea SoJy 1.07.05 0.18.29 30.85 30.28
4 Isokallio Pauliina L-LL 1.07.19 0.18.43 29.94 29.38
5 Tenho Sanni L-LL 1.24.52 0.36.16 23.10 22.68
6 Kaitola Iina RasKe 1.28.14 0.39.38 21.60 21.21
7 Asukas Varpu KanSu 1.43.36 0.55.00 17.87 17.54

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laine Maria TP 48.12 0.00.00
2 Uusitalo Krista AngA 52.49 0.04.37

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niittymäki Johanna Hiilto 46.38 0.00.00
2 Gustafsson Leena EuVe 48.36 0.01.58

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Äijälä Tiina KangSK 37.27 0.00.00 49.90 48.82
2 Tuumi-Niemi Leena-Riitta HS 41.33 0.04.06 43.62 42.68
3 Koskivaara Eija MSParma 45.03 0.07.36 38.99 38.15
4 Ala-Kasari Outi RasKu 47.34 0.10.07 35.75 34.98
5 Mäkelä Tiina RaTU 1.03.55 0.26.28 25.73 25.17
Mylläri Britt-Marie NOK KES -
Kallio Kaisa SiikSi EIL -
Leppänen Satu HirvHe EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laasonen Kirsi TP 33.42 0.00.00 44.45 43.54
2 Kokkila Marita EsSu 36.12 0.02.30 40.34 39.52
3 Maijala Sari EE 37.16 0.03.34 38.18 37.41
4 Luovula Pia SuosmSa 37.23 0.03.41 37.06 36.31
5 Nyholm Satu RaN 38.13 0.04.31 35.28 34.56
6 Mäkineste-Mäkelä Päivi RasKu 48.34 0.14.52 26.99 26.44
7 Tuuppa Riikka EKU 52.51 0.19.09 24.09 23.60

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juura Maarit KanSu 41.07 0.00.00 42.76 41.52
2 Virtanen Marjo Hiisi 44.58 0.03.51 37.63 36.54
3 Kajaala-Ylikoski Helena KanSu 46.27 0.05.20 35.01 34.00
4 Lavikainen Pirjo KangSK 59.04 0.17.57 26.42 25.65
5 Elomäki Irmeli VaHa 59.42 0.18.35 25.03 24.31
Suomela Margit RaLu EIL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lähdekorpi Kaija Femman 35.53 0.00.00 32.08 30.94
2 Törrö Maria-Leena VaHa 39.57 0.04.04 27.74 26.75
3 Ketola Pirjo SalRe 42.30 0.06.37 25.06 24.17
4 Nurminen Eija TP 42.46 0.06.53 23.89 23.04
5 Savonen Leena HlS 45.03 0.09.10 21.72 20.95

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Verha Maija VaRa 23.36 0.00.00 38.37 38.52
2 Sandgren Ann-Mari NOK 27.17 0.03.41 31.94 32.07
3 Sulander Mirja-Liisa EE 42.08 0.18.32 19.88 19.96
4 Koskinen Marja-Terttu VaHa 42.11 0.18.35 19.05 19.12
Kohijoki Liisa PunKu KES -
Rahkasuo Kaarina Rasti88 EIL -

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kallio Tuija RaTU 51.28 0.00.00
2 Kirkkala Aino SuosmSa 1.00.14 0.08.46

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Palomäki Susanna UlvUra 1.09.44 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmo Pauliina PunKu 1.05.45 0.00.00
Lehtonen Venla RasKa EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laino Siiri KanSu 37.24 0.00.00 39.20 34.11
2 Peltonen Iida-Maria RasKa 48.12 0.10.48 28.90 25.14
3 Oksa Siiri RasKa 1.01.57 0.24.33 21.30 18.53
4 Raukola Venla KanSu 1.06.24 0.29.00 18.77 16.33

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sulonen Saana RaLu 23.48 0.00.00

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Oksa Jenni RasKa 16.43 0.00.00
2 Tetri Ella TuS 19.59 0.03.16
3 Heikkilä Nella RasKa 24.53 0.08.10
Salomaa Aino KanSu HYL -
Lehtonen Viola RasKa EIL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tomula Inka RasKa 26.15 0.00.00
2 Sinisalo Oona RasKa 29.48 0.03.33
3 Ojanen Siiri RasKa 32.16 0.06.01
4 Koivusalo Elli RasKa 33.02 0.06.47
5 Kujansuu Sanni KanSu 38.00 0.11.45
6 Haapio Neea UlvUra 39.58 0.13.43
Toivonen Julia RasKa HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lauronen Anni TP 13.42 0.00.00
2 Tapiola Aada AngA 16.37 0.02.55
3 Vehmasto Milla Pihkan 17.45 0.04.03
4 Varesvuo Siiri RasKa 20.54 0.07.12
5 Poskiparta Iida RasKa 21.15 0.07.33
6 Korte Martta TuS 23.26 0.09.44
7 Pyhtilä Vilma KyRa 27.23 0.13.41
8 Laine Enni TP 31.15 0.17.33

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kujansuu Siiri RasKa 9.16 0.00.00
2 Lauronen Elina TP 10.01 0.00.45
3 Seppänen Isla RaLu 10.38 0.01.22
4 Sulonen Inka RaLu 15.35 0.06.19
5 Heinilä Pinja RasKa 16.33 0.07.17
6 Maljanen Linda RasKa 18.45 0.09.29
7 Tuohimaa Jadelle RasKa 24.49 0.15.33

Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sirén Mikko AngA 47.06 0.00.00 63.72 62.17
2 Sipilä Mikko KangSK 50.11 0.03.05 58.31 56.89
3 Vanhanen Konsta IkNV 52.14 0.05.08 54.58 53.26
4 Niskanen Teemu LS-37 57.07 0.10.01 48.60 47.42
5 Hintsala Jeremia RaTU 1.00.14 0.13.08 44.84 43.75
6 Harju Jussi TP 1.06.44 0.19.38 39.35 38.40
Mylläri Lucas NOK KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Annila Petri Koovee 46.16 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 44.20 0.00.00 51.46 49.72
2 Laine Jarkko TP 44.36 0.00.16 49.61 47.94
3 Heinämäki Mikko TP 44.37 0.00.17 48.06 46.44
4 Saari Tatu SuSe 56.21 0.12.01 36.84 35.60
5 Vehmasto Olli Pihkan 1.02.50 0.18.30 31.95 30.87
6 Toivo Marko LLuja 1.04.48 0.20.28 29.92 28.91
Lauronen Jarkko LaihLu EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Repo Ville TP 39.37 0.00.00 58.68 57.44
2 Virtanen Matti RaPi 43.52 0.04.15 51.86 50.76
3 Toivio Matti RaPi 48.14 0.08.37 46.13 45.16
4 Engström Jon PIF 50.48 0.11.11 42.82 41.91
5 Teerikoski Petri LLuja 51.22 0.11.45 41.38 40.50
6 Nummela Ville OrPo 55.59 0.16.22 37.07 36.29
7 Jarva Jukka OrPo 56.07 0.16.30 36.10 35.34
Lauronen Petteri TP KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haaramo Panu EsSu 44.35 0.00.00
2 Ruuska Vesa KangSK 48.14 0.03.39

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Helin Timo VaRa 39.31 0.00.00 43.22 43.18
2 Laasonen Mauri TP 39.55 0.00.24 41.19 41.14
3 Paasi Jaakko TP 1.00.02 0.20.31 26.32 26.29
4 Rantala Pekka SuSe 1.07.11 0.27.40 22.56 22.54
5 Kilpi Ari IkNV 1.14.18 0.34.47 19.54 19.52
Koivisto Timo KoKV EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Harju Juha-Pekka TP 38.40 0.00.00 47.08 46.87
2 Nyholm Thomas Trian 38.44 0.00.04 46.21 46.01
3 Vuorinen Petteri Hiisi 43.54 0.05.14 40.08 39.90
4 Lanne Vesa Hiisi 46.48 0.08.08 36.95 36.79
5 Asikainen Timo Hiisi 46.56 0.08.16 36.20 36.04
6 Toivonen Jari EE 51.26 0.12.46 32.44 32.30
7 Maijala Kari EE 53.56 0.15.16 30.38 30.24
8 Ahto Pekka EuVe 57.39 0.18.59 27.89 27.77
9 Tamminen Erkki SuJu 1.04.27 0.25.47 24.48 24.37
10 Syrjänen Jukka Koovee 1.06.22 0.27.42 23.31 23.21
Leppänen Kimmo HirvHe EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valtanen Simo HinnYr 38.56 0.00.00 47.09 47.14
2 Nummi Esko PunKu 40.45 0.01.49 44.51 44.56
3 Lehtinen Timo RaTU 41.24 0.02.28 43.34 43.38
4 Kiiskinen Arto TP 41.35 0.02.39 42.68 42.72
5 Ritanotko Markku TuMe 45.09 0.06.13 38.87 38.91
6 Hanttu Ari RaN 46.56 0.08.00 36.97 37.01
7 Eno Kaarlo TeuRi 50.17 0.11.21 34.12 34.16
8 Pensas Esko LaihLu 52.33 0.13.37 32.27 32.31
9 Hirvelä Reijo SuosmSa 55.36 0.16.40 30.15 30.18
10 Laine Esa KauPo 1.02.08 0.23.12 26.66 26.69
11 Mäki Erkki EE 1.05.09 0.26.13 25.13 25.15
12 Ölander Ralf KSF 1.15.22 0.36.26 21.46 21.48
Högnäs Tore Brahe KES -
Lepistö Heikki OrPo KES -
Nurminen Jouko TP HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Williamsson Bo-Göran VaaSu 40.42 0.00.00 42.56 41.99
2 Savonen Esko HlS 42.59 0.02.17 39.96 39.43
3 Virtanen Jorma Hiisi 43.10 0.02.28 39.46 38.93
4 Tamminen Pentti PertPe 45.02 0.04.20 37.50 37.00
5 Lavikainen Jussi KangSK 47.17 0.06.35 35.41 34.94
6 Mäkelä Harri SuSe 47.33 0.06.51 34.91 34.44
7 Eklund Ralf RaLu 47.37 0.06.55 34.56 34.09
8 Lakkinen Keijo SuSe 49.23 0.08.41 33.03 32.59
9 Aarnio Seppo RaPi 51.16 0.10.34 31.53 31.11
10 Oikarinen Pertti SuomRa 51.28 0.10.46 31.13 30.71
11 Huikkola Markku KangSK 52.04 0.11.22 30.50 30.09
12 Nurminen Markku SuosmSa 52.40 0.11.58 29.87 29.47
13 Hiirijoki Pentti SuSe 53.48 0.13.06 28.98 28.59
14 Hertsbacka Karl-Gustav NOK 54.18 0.13.36 28.44 28.06
15 Hakanen Kai ValSu 56.09 0.15.27 27.25 26.88
16 Järvistö Pertti SiikSi 1.12.49 0.32.07 20.81 20.53
17 Koskinen Timo VaHa 1.33.06 0.52.24 16.12 15.91
Roivas Matti UrjU EIL -
Kares Olli EuVe EIL -
Ylikoski Erkki KanSu HYL -
Turpeinen Timo VaajTe HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hämäläinen Pentti KanSu 33.27 0.00.00 34.38 33.99
2 Hämäläinen Seppo KanSu 33.44 0.00.17 33.36 32.98
3 Moisio Kalevi TuS 34.17 0.00.50 32.10 31.74
4 Forsén Björn NOK 40.51 0.07.24 26.34 26.04
5 Kärkkäinen Antero RaLu 45.54 0.12.27 22.91 22.65
6 Verha Koitto VaRa 47.57 0.14.30 21.41 21.17
7 Torpo Tapani KanSu 1.11.29 0.38.02 14.02 13.86
Lähdekorpi Mauri Femman HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sandgren Lars NOK 31.58 0.00.00 28.87 28.63
2 Anjala Risto LS-37 32.16 0.00.18 27.98 27.76
3 Kärkkäinen Eero EsSu 35.17 0.03.19 25.03 24.83
4 Eilu Kalevi RaLu 37.01 0.05.03 23.33 23.13
5 Pietilä Pauli SuSe 47.21 0.15.23 17.82 17.67
Rintala Pentti Hiisi KES -
Sulander Heikki EE KES -
Rosenqvist Onni SuosmSa HYL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Knuuttila Helge VaaSu 57.51 0.00.00
2 Yli-Teevahainen Kalevi VaaSu 1.21.56 0.24.05

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahlbäck Jonatan PIF 52.42 0.00.00 41.32 41.14
2 Engström Simon PIF 52.57 0.00.15 38.04 37.87
3 Haapio Miikka UlvUra 1.47.32 0.54.50 17.21 17.14
Palomäki Oskari UlvUra EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haapio Joona UlvUra 2.02.10 0.00.00

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kujansuu Severi KanSu 28.46 0.00.00

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heinilä Pyry RasKa 17.53 0.00.00
2 Tomula Otso RasKa 35.41 0.17.48

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kotta Miikka KanSu 17.44 0.00.00
2 Hohkuri Ville UlvUra 32.28 0.14.44

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Repo Saku TP 13.05 0.00.00

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salomaa Paavo KanSu 9.20 0.00.00
2 Laine Aapo TP 9.42 0.00.22
3 Niemi Lenni RasKa 11.04 0.01.44
4 Nieminen Mikael RasKa 11.51 0.02.31
5 Kallio Jare RasKa 14.00 0.04.40
6 Heinilä Touko RasKa 16.14 0.06.54
7 Koivusalo Peetu RasKa 16.50 0.07.30