FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Merenkurkun rastipäivät 1. pv.
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kuusikko Miska SalRe 10.29 0.00.00
2 Udell Oliver Solf 11.32 0.01.03
3 Ylihärsilä Roni AlahKi 11.38 0.01.09
4 Hahn Felix Solf 12.02 0.01.33
5 Lemberg Ville RaJu 12.21 0.01.52
6 Finskas Isak Femman 13.36 0.03.07
7 Norrbacka Roni-Eemil ORa 13.46 0.03.17
8 Borg Kimi VaaSu 14.55 0.04.26
9 Ylihärsilä Aatu AlahKi 14.59 0.04.30
10 Niemi Heikki PoRa 15.31 0.05.02
11 Rinta-Koski Aapeli VaaSu 15.32 0.05.03
12 Brännkärr Oskar Femman 15.38 0.05.09
13 Snickars Melvin NOK 15.45 0.05.16
14 Karlsson Brabie Jannick SWE 15.58 0.05.29
15 Friman Ben Solf 16.13 0.05.44
16 Backman Alexander Femman 16.22 0.05.53
17 Loo Andreas Femman 17.10 0.06.41
18 Österbacka Robin Femman 17.15 0.06.46
19 Jacobsson Emil SKUusi 19.52 0.09.23
20 Hartvik Hannes Malax 19.54 0.09.25
21 Hautala Rasmus Femman 20.45 0.10.16
22 Triipponen Vetja KuPe 20.46 0.10.17
23 Ylihärsilä Manu AlahKi 23.18 0.12.49
24 Stenbacka Elias VaaSu 25.59 0.15.30
25 Stenvall Hannes Solf 27.39 0.17.10
26 Seppälä Paavo Femman 33.23 0.22.54
27 Ylihärsilä Riku AlahKi 35.48 0.25.19

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ekola Juuso AlahKi 15.22 0.00.00
2 Ylihärsilä Ville AlahKi 15.30 0.00.08
3 Rantanen Tommi AlahKi 19.46 0.04.24
4 Lindeman Markus SoJy 27.19 0.11.57

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Forsell Gustav Botnia 12.29 0.00.00
2 Höglund Josef Falken 13.12 0.00.43
3 Jansson Emil Falken 13.27 0.00.58
4 Rantala Jussi OH 15.06 0.02.37
5 Pajuoja Otso EsSu 15.14 0.02.45
6 Karlsson Brabie Theodor SWE 15.26 0.02.57
7 Nevala Roni TeuRi 15.34 0.03.05
8 Leppämäki Anton ViiSu 15.36 0.03.07
9 Björklund Aron Botnia 16.14 0.03.45
10 Smeds Jakob Femman 17.37 0.05.08
11 Kivelä Eemeli KangSK 18.12 0.05.43
12 Finskas Lucas Femman 18.58 0.06.29
13 Kumara Heikki LaihLu 19.13 0.06.44
14 Kivelä Valtteri KangSK 19.22 0.06.53
15 Holmback Emil Malax 19.56 0.07.27
16 Strandvall Evert Minken 21.16 0.08.47
17 Takala Heikki TP 24.03 0.11.34
18 Lemberg Roope RaJu 25.26 0.12.57
19 Nordin Ludvig NOK 25.58 0.13.29
20 Pasanen Aapo RaJu 27.11 0.14.42
21 Lindgren Oscar Femman 27.14 0.14.45
22 Jacobsson Oskari SKUusi 31.20 0.18.51
Lervik Hannes Solf EIL -
Asumaa Oliver Solf HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koivisto Juho KortJV 12.48 0.00.00
2 Kullman Hannes Falken 12.55 0.00.07
3 Forsell Mickel Botnia 14.11 0.01.23
4 Kontola Eeli LapVi 14.17 0.01.29
5 Karjanlahti Eero RaJu 14.46 0.01.58
6 Rinta-Koski Eemeli VaaSu 14.53 0.02.05
7 Kinnala Kalle TuS 14.54 0.02.06
8 Takala Jaakko TP 14.55 0.02.07
9 Annala Teemu HS 17.54 0.05.06
10 Björklund Axel Botnia 19.21 0.06.33
11 Udell Robin Solf 21.03 0.08.15
12 Kumara Eemeli LaihLu 21.42 0.08.54
13 Niemi Jaakko PoRa 22.11 0.09.23
14 Friman Lasse Solf 22.41 0.09.53
15 Viianen Lauri LaihLu 22.59 0.10.11
16 Backman Christoffer Femman 25.36 0.12.48
Niska Niilo LapVi EIL -
Hemminki Niko RaJu EIL -
Karjanlahti Eemeli RaJu HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jussinmäki Akseli HalTo 14.58 0.00.00
2 Niska Valtteri LapVi 16.52 0.01.54
3 Elomaa Jere VaaSu 21.14 0.06.16
4 Enlund Lukas Femman 25.38 0.10.40
5 Stenbacka Oscar VaaSu 26.57 0.11.59
6 Mylläri Lucas NOK 28.02 0.13.04
7 Rajamäki Miki YKV 30.32 0.15.34
8 Hölsö Severi YKV 31.05 0.16.07
9 Talonpoika Tuomas VaaSu 38.26 0.23.28
10 Pukkinen Niko-Petteri YKV 38.38 0.23.40
11 Ollikkala Miro PoRa 46.28 0.31.30

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pajukangas Mikko KPV 34.14 0.00.00 47.35 43.86
2 Holmback Anton Solf 35.56 0.01.42 44.36 41.09
3 Stubb Hannes Falken 37.25 0.03.11 41.88 38.79
4 Kemppi Mikko KangSK 38.05 0.03.51 40.44 37.45
5 Nummelin Oskari TuS 39.25 0.05.11 38.38 35.55
6 Kaksonen Teemu YKV 40.26 0.06.12 36.75 34.04
7 Lervik Hugo Solf 47.33 0.13.19 30.68 28.42
8 Somppi Simo-Atte LaihLu 48.57 0.14.43 29.25 27.09
9 Helenelund Hugo NOK 51.03 0.16.49 27.52 25.49
10 Grahn Eskil NOK 1.24.38 0.50.24 16.28 15.08

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jern Jonas Femman 36.11 0.00.00 60.00 57.59
2 Ylipulli Eero LapVi 37.10 0.00.59 57.32 55.02
3 Kivelä Joonatan PerhKi 38.15 0.02.04 54.63 52.44
4 Pitkänen Jonne TP 41.06 0.04.55 49.85 47.85
5 Sulkula Paulus S-JKL 43.31 0.07.20 46.15 44.30
6 Snickars Caj Solf 45.50 0.09.39 42.93 41.21
7 Hakala Matias LapVi 56.39 0.20.28 34.01 32.65
8 Eskola Calle Kristina 1.13.16 0.37.05 25.74 24.71
Dahlström Adrian SWE KES -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sulkula Anton S-JKL 49.39 0.00.00

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 52
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ikonen Pasi VaajTe 31.59 0.00.00 96.31 97.07
2 Toivio Heikki AngA 35.00 0.03.01 87.75 88.45
3 Hall Andreas HiKi 36.13 0.04.14 84.55 85.22
4 Sorvisto Juha VaajTe 36.40 0.04.41 83.27 83.93
5 Istolahti Tuomo YKV 36.46 0.04.47 82.79 83.45
6 Heiska Samu LapVi 36.47 0.04.48 82.51 83.16
7 Taivainen Olli-Markus PelPo 37.28 0.05.29 80.76 81.40
8 Hölsö Mikko YKV 38.06 0.06.07 79.18 79.81
9 Summanen Aapo NOR 38.20 0.06.21 78.46 79.09
10 Istolahti Jaakko YKV 38.57 0.06.58 76.99 77.60
11 Närvä Tomi HiKi 39.16 0.07.17 76.14 76.74
12 Uitto Ville RasKu 39.43 0.07.44 75.05 75.64
13 Åbacka Tommy Brahe 40.08 0.08.09 74.04 74.63
14 Luoma Juha LapVi 40.10 0.08.11 73.76 74.34
15 Järn Staffan Brahe 40.43 0.08.44 72.54 73.11
16 Brunell Filip Brahe 40.52 0.08.53 72.05 72.62
17 Glebov Ruslan UKR 40.55 0.08.56 71.74 72.31
18 Annila Petri Koovee 41.11 0.09.12 71.05 71.62
19 Välikorpi Jari RasKu 41.18 0.09.19 70.63 71.20
20 Fränti Juha RasKu 41.50 0.09.51 69.52 70.07
21 Ena Leif Brahe 42.29 0.10.30 68.24 68.78
22 Ritasalo Teemu EsAk 42.44 0.10.45 67.63 68.17
23 Rantala Antti KangSK 43.25 0.11.26 66.36 66.88
24 Rautanen Mika TuuSe 43.56 0.11.57 65.37 65.89
25 Summanen Eetu RR 44.09 0.12.10 64.84 65.36
26 Hongell Timo KoS 44.30 0.12.31 64.13 64.64
27 Uitto Jussi RasKu 44.36 0.12.37 63.78 64.29
28 Rantala Teemu LapVi 44.46 0.12.47 63.34 63.85
29 Alppi Antti IkNV 45.05 0.13.06 62.70 63.20
30 Janlöv Matti Åland 45.21 0.13.22 62.13 62.62
31 Lövsund Johan Botnia 45.22 0.13.23 61.91 62.40
32 Dahlström Kristian SWE 46.15 0.14.16 60.53 61.01
33 Hemminki Jukka RaJu 47.11 0.15.12 59.14 59.61
34 Vartiainen Juha OrPo 47.19 0.15.20 58.78 59.25
35 Jäppinen Eero AnttU 48.18 0.16.19 57.40 57.85
36 Koski Eero YKV 48.36 0.16.37 56.86 57.31
37 Lassila Mikko HS 48.58 0.16.59 56.25 56.69
38 Lindahl Jesper SV 49.11 0.17.12 55.81 56.26
39 Smeds Kenneth NOK 50.44 0.18.45 53.93 54.36
40 Lassila Jussi PiTa 50.51 0.18.52 53.63 54.05
41 Kivelä Tuomo KangSK 50.57 0.18.58 53.34 53.77
42 Henriksson Mathias Falken 51.20 0.19.21 52.77 53.19
43 Istolahti Heikki YKV 51.41 0.19.42 52.24 52.65
44 Vesterback Jonas Malax 52.21 0.20.22 51.40 51.81
45 Söderström Peter Raseborg 53.05 0.21.06 50.52 50.92
46 Levlin Patrik Solf 53.47 0.21.48 49.69 50.09
47 Nuuttila Lauri KauKa 55.07 0.23.08 48.33 48.71
48 Markkila Eero RasKu 56.56 0.24.57 46.62 46.99
49 Lassila Kenneth Botnia 57.15 0.25.16 46.21 46.58
50 Wiik Peter NOK 1.08.54 0.36.55 38.26 38.57
51 Marga Martin EST 1.26.29 0.54.30 30.38 30.62
Hagström Fredrik Botnia HYL -

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lillandt Rasmus Kristina 37.24 0.00.00 44.00 44.00
2 Kankaanpää Juha LaihLu 39.09 0.01.45 41.25 41.25
3 Kurvinen Perttu SuJu 40.44 0.03.20 38.88 38.88
4 Järvelä Joonas KPV 45.03 0.07.39 34.47 34.47
5 Puntila Jaakko SuJu 45.11 0.07.47 33.69 33.69
6 Puntila Janne SuJu 45.25 0.08.01 32.84 32.84
7 Ruotsala Lasse AlahKi 47.49 0.10.25 30.54 30.54
8 Jacobsson Tuomo TVV 52.11 0.14.47 27.40 27.40
9 Norrback Oskar Malax 1.02.47 0.25.23 22.28 22.28

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pukkinen Mika YKV 32.30 0.00.00
2 Grahn Edd NOK 1.17.36 0.45.06

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puro-Aho Arto YKV 41.45 0.00.00 47.07 47.07
2 Nilsson Markus Minken 43.35 0.01.50 44.41 44.41
3 Nikkola Hannu RMH 43.58 0.02.13 43.36 43.36
4 Ylihärsilä Arto AlahKi 44.19 0.02.34 42.35 42.35
5 Peltoniemi Tomi PieHi 44.50 0.03.05 41.20 41.20
6 Ylihärsilä Ari AlahKi 45.09 0.03.24 40.26 40.26
7 Karppi Tapio LaihLu 46.29 0.04.44 38.47 38.47
8 Höglund Mats Falken 47.35 0.05.50 36.96 36.96
9 Björklund Sebastian Falken 56.40 0.14.55 30.52 30.52
Jansson Sören Falken HYL -
Innanen Sakari LaihLu HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nivukoski Juha LapVi 33.52 0.00.00 50.31 49.98
2 Vesisenaho Tero SaPu 38.18 0.04.26 44.07 43.78
3 Ylihärsilä Juha AlahKi 40.35 0.06.43 41.19 40.93
4 Savolainen Tomi RasKe 41.14 0.07.22 40.16 39.90
5 Tanttinen Ilkka KoS 41.27 0.07.35 39.56 39.31
6 Karppinen Mikko Pohjant 41.58 0.08.06 38.69 38.44
7 Koivisto Kari KortJV 42.27 0.08.35 37.88 37.63
8 Jokela Jukka NiS 44.05 0.10.13 36.11 35.88
9 Kuusikko Marko SalRe 45.11 0.11.19 34.88 34.65
10 Kivelä Tuomas Raus 48.23 0.14.31 32.24 32.03
11 Kamila Kai SuJu 50.24 0.16.32 30.63 30.44
12 Leppäniemi Jani VetU 55.01 0.21.09 27.77 27.59
13 Leppäniemi Esa VetU 56.40 0.22.48 26.68 26.51
14 Koivula Risto UlvUra 59.22 0.25.30 25.20 25.04
15 Myllymäki Kari KoS 1.00.03 0.26.11 24.65 24.49
16 Stenbacka Ulf VaaSu 1.00.14 0.26.22 24.31 24.15
17 Lervik Mikael Solf 1.05.18 0.31.26 22.18 22.03

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Wikblom Tomas Minken 35.23 0.00.00 48.56 48.49
2 Niska Kimmo LapVi 36.18 0.00.55 47.00 46.93
3 Nevala Pasi TeuRi 38.46 0.03.23 43.69 43.63
4 Räbb Rainer PIF 39.00 0.03.37 43.12 43.05
5 Reinikka Timo VaaSu 39.21 0.03.58 42.42 42.36
6 Grön Kaj Brahe 39.27 0.04.04 42.00 41.94
7 Laasanen Juha LaihLu 40.38 0.05.15 40.48 40.41
8 Höstman Stefan Malax 43.53 0.08.30 37.20 37.14
9 Holmback Johan Malax 44.07 0.08.44 36.72 36.67
10 Annala Tapio HS 44.26 0.09.03 36.19 36.13
11 Lehtinen Tapio PieHi 45.16 0.09.53 35.25 35.20
12 Leppämäki Tero ViiSu 45.58 0.10.35 34.44 34.39
13 Lindahl Anders AOK 49.58 0.14.35 31.44 31.39
14 Lemponen Ari RaJu 50.19 0.14.56 30.98 30.93
15 Myllymäki Aimo KortJV 51.32 0.16.09 30.01 29.96
16 Kattelus Matti LapVi 52.49 0.17.26 29.05 29.00
17 Lyyluoma Pasi TeuRi 53.16 0.17.53 28.57 28.53
18 Björklund Tom Botnia 54.30 0.19.07 27.70 27.66
19 Kurikkala Olli-Pekka KaJu 55.07 0.19.44 27.17 27.13
20 Åman Thomas Botnia 58.35 0.23.12 25.35 25.31
21 Pasanen Jussi RaJu 1.05.01 0.29.38 22.65 22.62
22 Pajuoja Vesa EsSu 1.18.05 0.42.42 18.71 18.68

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuoppala Esa RasKu 33.11 0.00.00 56.38 56.38
2 Stenlund Tom Brahe 33.46 0.00.35 55.04 55.04
3 Nissilä Jorma KoS 33.57 0.00.46 54.39 54.39
4 Stenlund Dan Brahe 34.39 0.01.28 52.93 52.93
5 Kujala Tapio YKV 37.35 0.04.24 48.48 48.48
6 Harju Kai KannUra 40.15 0.07.04 44.96 44.96
7 Vallbacka Heikki KortJV 41.03 0.07.52 43.79 43.79
8 Polso Jukka KoS 42.03 0.08.52 42.46 42.46
9 Stubb Stefan Falken 43.08 0.09.57 41.11 41.11
10 Patana Pekka LaihLu 43.44 0.10.33 40.27 40.27
11 Sund Bo-Göran NOK 44.07 0.10.56 39.64 39.64
12 Holm Mikael Minken 44.56 0.11.45 38.65 38.65
13 Sippola Asko KuortKu 45.44 0.12.33 37.70 37.70
14 Byggningsbacka Johan Brahe 46.32 0.13.21 36.79 36.79
15 Ala-Mäyry Pekka Koovee 46.45 0.13.34 36.36 36.36
16 Laine Kimmo KyS 46.46 0.13.35 36.09 36.09
17 Lusa Hannu RaJu 47.00 0.13.49 35.65 35.65
18 Salmenkylä Veli Matti HS 47.15 0.14.04 35.20 35.20
19 Jylhä Seppo KäTa 48.01 0.14.50 34.39 34.39
20 Virnala Jukka JalJa 51.44 0.18.33 31.68 31.68
21 Liukkonen Jari IHR 52.46 0.19.35 30.83 30.83
22 Syrjänen Jukka Koovee 1.02.17 0.29.06 25.92 25.92
23 Jokinen Jussi Eräp 1.03.26 0.30.15 25.26 25.26
Pietari Esko HyRa KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lillandt Stefan Kristina 33.44 0.00.00 50.52 50.62
2 Pajukangas Tauno KPV 35.00 0.01.16 48.38 48.47
3 Martikainen Ari KeuKi 35.37 0.01.53 47.23 47.32
4 Ena Henrik Falken 35.38 0.01.54 46.89 46.98
5 Arki Hannu TuMe 36.11 0.02.27 45.87 45.96
6 Hautala Eero KortJV 36.26 0.02.42 45.26 45.34
7 Saarela Esa KoS 36.57 0.03.13 44.32 44.41
8 Pensas Esko LaihLu 37.19 0.03.35 43.59 43.67
9 Junkala Eero KannUra 39.00 0.05.16 41.42 41.50
10 Henriksson Fjalar Falken 41.16 0.07.32 38.88 38.95
11 Tamminen Hannu SuJu 41.48 0.08.04 38.12 38.19
12 Huhtanen Esa RaJu 42.14 0.08.30 37.46 37.53
13 Grannabba Johan Terjärv 42.26 0.08.42 37.02 37.09
14 Pitkänen Juhani TP 42.40 0.08.56 36.56 36.63
15 Lusa Tuomo TP 42.59 0.09.15 36.03 36.10
16 Lång Jan MSParma 43.14 0.09.30 35.57 35.63
17 Toppari Reijo KauWi 44.45 0.11.01 34.11 34.18
18 Enegren Jan Solf 45.02 0.11.18 33.65 33.71
19 Tamminen Erkki SuJu 45.05 0.11.21 33.37 33.43
20 Nuuttila Kari KauKa 45.39 0.11.55 32.71 32.77
20 Tamminen Heikki SuJu 45.39 0.11.55 32.71 32.77
22 Jylhä Kauko KäTa 47.00 0.13.16 31.30 31.36
23 Nyman Leif Falken 58.01 0.24.17 25.16 25.21
24 Heittola Juhani RasKu 59.18 0.25.34 24.43 24.48

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ritanotko Markku TuMe 35.06 0.00.00 51.92 51.92
2 Keltamäki Seppo JoKu 37.21 0.02.15 48.53 48.53
3 Hattar Allan Falken 37.29 0.02.23 48.09 48.09
4 Nyberg Henry Orient 37.44 0.02.38 47.52 47.52
5 Viitasaari Eero KoS 38.24 0.03.18 46.44 46.44
6 Högnäs Tore Brahe 38.41 0.03.35 45.84 45.84
7 Hintukainen Keijo TuS 39.11 0.04.05 45.01 45.01
8 Herttua Martti LapVi 39.48 0.04.42 44.07 44.07
9 Eno Kaarlo TeuRi 40.00 0.04.54 43.60 43.60
10 Kronholm Peter Brahe 40.43 0.05.37 42.60 42.60
11 Seppänen Arto EnonkU 40.55 0.05.49 42.15 42.15
12 Williamsson Bo-Göran VaaSu 41.29 0.06.23 41.34 41.34
13 Svedström Mats NOK 41.39 0.06.33 40.94 40.94
14 Dahlvik Frey Terjärv 41.40 0.06.34 40.69 40.69
15 Pienimäki Kari RaJu 42.31 0.07.25 39.64 39.64
16 Harju Matti JäPa 43.42 0.08.36 38.35 38.35
17 Nyystilä Jukka LaihLu 43.50 0.08.44 38.01 38.01
18 Korpijärvi Asko KannUra 43.51 0.08.45 37.77 37.77
19 Hakomäki Juhani LapVi 45.14 0.10.08 36.40 36.40
20 Björklund Håkan Falken 45.26 0.10.20 36.03 36.03
21 Rajala Markku Koovee 46.45 0.11.39 34.80 34.80
22 Grannabba Gustav Botnia 47.16 0.12.10 34.21 34.21
23 Pihlaja Antti Kristina 48.59 0.13.53 32.82 32.82
24 Hongell Jouni KoS 51.11 0.16.05 31.22 31.22
25 Lindroos Mårten KSF 51.51 0.16.45 30.63 30.63
26 Törmälä Samuli YlivKu 53.05 0.17.59 29.73 29.73
27 Sundelin Rolf-Erik GIF 1.08.01 0.32.55 23.06 23.06
28 Laasanen Veikko VäVi 1.13.21 0.38.15 21.25 21.25
Harald Hilding Falken HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nynäs Henning Brahe 32.59 0.00.00 45.46 45.53
2 Hautala Olavi RaJu 34.19 0.01.20 43.44 43.50
3 Nippala Juhani Jyry 35.19 0.02.20 41.95 42.01
4 Rauma Håkan Botnia 35.49 0.02.50 41.11 41.17
5 Kesti Tapani KuortKu 37.10 0.04.11 39.38 39.44
6 Torrkulla Roy Minken 37.23 0.04.24 38.91 38.97
7 Näsi Mauno RaJu 37.29 0.04.30 38.57 38.62
8 Koivukangas Erkki KäTa 37.39 0.04.40 38.16 38.21
9 Taipalus Esko RasKe 37.47 0.04.48 37.78 37.84
10 Backman Sven-Olof Falken 38.09 0.05.10 37.18 37.24
11 Lassila Heikki PiTa 38.12 0.05.13 36.90 36.95
12 Kätkä Vesa Reima 39.51 0.06.52 35.15 35.20
13 Pajukangas Heikki KPV 39.54 0.06.55 34.88 34.93
14 Kankaanpää Jussi RaJu 39.59 0.07.00 34.58 34.63
15 Paldanius Jorma TuS 40.22 0.07.23 34.03 34.08
16 Jalonen Tarmo Hiisi 44.21 0.11.22 30.77 30.81
17 Forsén Björn NOK 46.27 0.13.28 29.18 29.23
18 Berger Torolf Falken 46.47 0.13.48 28.78 28.83
19 Norrgrann Karl Gustav NOK 49.02 0.16.03 27.28 27.32
20 Halkosaari Severi NiS 51.14 0.18.15 25.93 25.97
21 Kattilakoski Eero KPV 51.17 0.18.18 25.73 25.77
22 Salonen Kauko ViPa 52.52 0.19.53 24.79 24.83
23 Sten Börje Orient 1.16.23 0.43.24 17.04 17.07
Tanttinen Tapani KoS KES -
Varjonen Antero RR HYL -
Pått Frans Minken HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Erkinheimo Voitto KortJV 33.28 0.00.00 41.37 41.37
2 Hovikorpi Aarno HlS 35.00 0.01.32 39.21 39.21
3 Kamila Pentti LaihLu 36.31 0.03.03 37.24 37.24
4 Saarimäki Jorma VaaSu 37.59 0.04.31 35.48 35.48
5 Jonkka Arvo RasKa 40.24 0.06.56 33.06 33.06
6 Jansson P-G SWE 41.30 0.08.02 31.89 31.89
6 Fränti Eero KoS 41.30 0.08.02 31.89 31.89
8 Söderlund Rolf Solf 43.17 0.09.49 30.01 30.01
9 Hietalahti Aapo HalTo 43.58 0.10.30 29.27 29.27
10 Teppo Jaakko KoS 44.34 0.11.06 28.60 28.60
11 Sandgren Lars NOK 44.42 0.11.14 28.24 28.24
12 Koski Matti J NOK 44.53 0.11.25 27.85 27.85
13 Korvakangas Reino VaaSu 45.46 0.12.18 27.05 27.05
14 Kukko Risto VäVi 50.17 0.16.49 24.38 24.38
15 Keskinen Jouko RaJu 52.04 0.18.36 23.31 23.31
16 Staffans Per-Erik Vörå 54.51 0.21.23 21.90 21.90
17 Sandvik Klas Terjärv 58.18 0.24.50 20.39 20.39
Veijovaara Jorma Pohjant EIL -
Orava Kyösti KoS HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Holmlund Elof Malax 33.50 0.00.00 37.52 37.21
2 Valtonen Teuvo Hiisi 34.09 0.00.19 36.77 36.47
3 Patana Tapio VetU 36.13 0.02.23 34.30 34.02
4 Salmi Aimo VaaSu 37.37 0.03.47 32.66 32.40
5 Ranta Esko LS-37 38.41 0.04.51 31.41 31.15
6 Suonpää Pentti EsAk 41.17 0.07.27 29.10 28.86
7 Numminen Kimmo MeKo 41.22 0.07.32 28.71 28.48
8 Kielinen Erkki KortJV 42.18 0.08.28 27.76 27.53
9 Knuuttila Helge VaaSu 46.06 0.12.16 25.17 24.97
10 Nikula Reino OuTa 48.22 0.14.32 23.71 23.52
11 Sund Åke NOK 48.23 0.14.33 23.42 23.23
12 Paavola Seppo EE 49.37 0.15.47 22.57 22.39
13 Rikkinen Kalevi SaPu 49.56 0.16.06 22.15 21.97
14 Holm Lars-Gunnar Botnia 51.34 0.17.44 21.19 21.02
Rintala Raimo RasKu EIL -
Luoma Antti KortJV HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vuorinen Pentti SuJu 32.18 0.00.00 25.16 25.16
2 Mård Leo Kristina 38.06 0.05.48 20.27 20.27
3 Lahtinen Aage Mesik 41.30 0.09.12 17.63 17.63
4 Snellman Henry Falken 54.08 0.21.50 12.76 12.76

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Forsell Marion Botnia 11.05 0.00.00
2 Kullman Thea Falken 11.38 0.00.33
3 Karjanlahti Sofia RasKu 11.39 0.00.34
4 Koivisto Aida KortJV 11.42 0.00.37
5 Karppi Iiris LaihLu 11.55 0.00.50
6 Jansson Mia Falken 12.02 0.00.57
7 Kankaanpää Aino LaihLu 12.16 0.01.11
8 Hietala Sini LapVi 12.30 0.01.25
9 Backlund Alva Femman 12.52 0.01.47
10 Ojala Irina RasKu 13.06 0.02.01
11 Oikarainen Siiri LaihLu 13.59 0.02.54
12 Takala Kaisa TP 14.15 0.03.10
13 Halonen Ellinor NOK 15.19 0.04.14
14 Ala-Ikkelä Emma PoRa 15.49 0.04.44
15 Koivula Venla LaihLu 16.05 0.05.00
16 Luoma Nella LaihLu 16.10 0.05.05
17 Nivukoski Lotta LapVi 16.43 0.05.38
18 Lindgren Ida Femman 17.24 0.06.19
19 Lindfors Karolina Falken 18.32 0.07.27
20 Ylihärsilä Jenna AlahKi 21.40 0.10.35
21 Torrkulla Venla Femman 22.08 0.11.03
22 Kankaanpää Sanni LaihLu 26.39 0.15.34

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lammi Tara KauWi 13.14 0.00.00
2 Hahn Olivia Solf 14.39 0.01.25
2 Hästö Louisa Femman 14.39 0.01.25
4 Norrbacka Salla HyRa 15.35 0.02.21
5 Hölsö Henriikka YKV 15.43 0.02.29
6 Latvala Matilda SKUusi 15.48 0.02.34
7 Hölsö Essi PR 16.24 0.03.10
8 Kurikkala Anna KaJu 16.25 0.03.11
9 Myrskog Rosa Kronan 16.39 0.03.25
10 Häggkvist Frida NOK 18.09 0.04.55
11 Björklund Cecilia Falken 18.11 0.04.57
12 Leppämäki Elsa ViiSu 18.44 0.05.30
13 Viianen Eveliina LaihLu 19.06 0.05.52
14 Blomqvist Lisette Minken 19.54 0.06.40
15 Niemi Tiina PoRa 20.10 0.06.56
16 Hietala Emmi LapVi 21.09 0.07.55
17 Annala Sonja HS 24.48 0.11.34
18 Koivula Lotta UlvUra 25.15 0.12.01
19 Björklund Sandra Falken 25.20 0.12.06
20 Österbacka Rebecca Femman 26.35 0.13.21
21 Triipponen Vanni KuPe 28.58 0.15.44
22 Oikarainen Iida LaihLu 29.11 0.15.57
23 Stenvall Frida Solf 29.32 0.16.18
24 Torrkulla Henna Femman 32.48 0.19.34
25 Sankelo Emma Pohjant 32.56 0.19.42
26 Ylihärsilä Ronja AlahKi 39.14 0.26.00

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Peltola Eeva LapVi 19.21 0.00.00
2 Niska Saana LapVi 20.13 0.00.52
3 Nevala Ronja TeuRi 21.30 0.02.09
4 Byggningsbacka Hanna VaaSu 22.18 0.02.57
5 Innanen Milla LaihLu 24.03 0.04.42
6 Utfolk Frida Kristina 26.46 0.07.25
7 Korpi Veera PoRa 30.51 0.11.30
8 Melender Emilia RaJu 34.19 0.14.58
9 Elomaa Emma VaaSu 52.03 0.32.42

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nuuttila Anni KauKa 17.33 0.00.00
2 Rantala Aino OH 18.34 0.01.01
3 Lindgren Hanna Femman 19.12 0.01.39
4 Jokinen Johanna Eräp 19.28 0.01.55
5 Perttu Pauliina LaihLu 20.25 0.02.52
6 Halkosaari Helena LHR 22.59 0.05.26
7 Lindahl Jannica AOK 26.12 0.08.39
8 Katajamäki Henna-Riina KauWi 27.32 0.09.59
9 Björklund Louise Falken 28.59 0.11.26
10 Kaksonen Terhi YKV 31.28 0.13.55
11 Granlund Linda Minken 35.29 0.17.56

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haglund Sofia VaaSu 17.36 0.00.00
2 Keskinen Nella VaaSu 17.41 0.00.05
3 Sankelo Lotta Pohjant 21.21 0.03.45
4 Päkkilä Suvi HaHe 21.53 0.04.17
5 Holmback Emma Malax 23.17 0.05.41
6 Torrkulla Matilda Femman 23.21 0.05.45
7 Viianen Jenna LaihLu 25.12 0.07.36
8 Peltonen Sara LapVi 25.55 0.08.19
9 Välimaa Eveliina VaaSu 26.59 0.09.23
10 Hästö Julia Femman 28.43 0.11.07
11 Snickars Fia Solf 29.31 0.11.55

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sjövall Cecilia VaaSu 31.24 0.00.00 51.25 50.88
2 Myrskog Linnea Kronan 31.32 0.00.08 50.53 50.16
3 Stenbacka Emma VaaSu 32.05 0.00.41 49.16 48.80
4 Pitkänen Salla TP 34.25 0.03.01 45.36 45.03
5 Ala-Ikkelä Eveliina PoRa 35.23 0.03.59 43.66 43.35
6 Strandvall Amanda Minken 35.28 0.04.04 43.11 42.80
7 Smeds Matilda Femman 35.58 0.04.34 42.06 41.76
8 Kurikkala Eeva KaJu 36.41 0.05.17 40.80 40.51
9 Torrkulla Julia Femman 43.18 0.11.54 34.19 33.95
10 Höstman Ellinor Solf 44.01 0.12.37 33.27 33.03
11 Rinta-Koski Aino VaaSu 44.43 0.13.19 32.39 32.16
12 Blomberg Malin NOK 46.50 0.15.26 30.58 30.36
13 Sulkula Evita S-JKL 48.05 0.16.41 29.45 29.24
14 Hietala Sarianne VaaSu 48.54 0.17.30 28.63 28.43
15 Wiklund Sandra Femman 49.55 0.18.31 27.73 27.53
16 Hakala Anna-Kaisa LapVi 52.18 0.20.54 26.16 25.97

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rajala Milla LapVi 31.42 0.00.00 64.73 63.94
2 Myrskog Ellen Kronan 31.55 0.00.13 63.49 62.72
3 Kinnala Venla TuS 32.52 0.01.10 60.88 60.13
4 Manderbacka Hanne VaaSu 33.39 0.01.57 58.70 57.98
5 Mellberg Sonja VaaSu 34.47 0.03.05 56.05 55.36
6 Himanka Jenna LapVi 34.50 0.03.08 55.23 54.55
7 Pajula Salla LapVi 34.58 0.03.16 54.28 53.62
8 Wärnman Jessica Falken 38.16 0.06.34 48.93 48.34
9 Blomqvist Victoria Minken 39.57 0.08.15 46.23 45.66
10 Strandvall Alexandra Kronan 41.00 0.09.18 44.42 43.88
11 Pasanen Pihla RaJu 48.26 0.16.44 37.07 36.62
12 Ala-Mäyry Pirjo Koovee 1.03.12 0.31.30 28.00 27.66
13 Saarela Venla KoS 1.05.48 0.34.06 26.51 26.18
Reinikka Frida VaaSu EIL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehto Hanna LapVi 45.57 0.00.00

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Teini Marika Pohjant 27.20 0.00.00 93.02 89.94
2 Patana Jenny HiKi 27.43 0.00.23 91.24 88.22
3 Norrgrann Saara PR 28.46 0.01.26 87.43 84.54
4 Wennman Heini Pohjant 29.25 0.02.05 85.04 82.23
5 Istolahti Tiia MSParma 30.02 0.02.42 82.84 80.10
6 Voytova Alexandra RasKu 30.11 0.02.51 81.98 79.27
7 Järveläinen Julia Femman 30.38 0.03.18 80.33 77.67
8 Nurmi Kirsi SWE 30.59 0.03.39 78.98 76.37
9 Kuusela Tuija RasKa 31.31 0.04.11 77.21 74.66
10 Erkers Frida SWE 32.31 0.05.11 74.42 71.96
11 Istolahti Jaana YKV 33.15 0.05.55 72.37 69.98
12 Höstman Victoria Femman 33.54 0.06.34 70.58 68.25
13 Saarela Ruska KoS 34.12 0.06.52 69.56 67.26
14 Heittola Suvi RasKu 34.25 0.07.05 68.73 66.46
15 Autio Henna RasTiimi 34.33 0.07.13 68.07 65.82
16 Eeva Jonna LS-37 35.53 0.08.33 65.16 63.01
17 Sågfors Emilia Botnia 37.28 0.10.08 62.04 59.99
18 Palomäki Sanna LapVi 37.43 0.10.23 61.27 59.24
18 Glasberg Annelie NOK 37.43 0.10.23 61.27 59.24
20 Smeds Heidi NOK 37.52 0.10.32 60.31 58.31
21 Hämäläinen Roosa KoS 39.08 0.11.48 58.01 56.09
22 Jacobsson Julia TVV 39.27 0.12.07 57.20 55.31
23 Eklund Ida-Marie Kronan 40.26 0.13.06 55.47 53.64
24 Åstrand Ulla-Maria Botnia 41.24 0.14.04 53.84 52.06
25 Sandelin Caroline NOK 42.13 0.14.53 52.48 50.75
26 Karvonen Hanna Terjärv 43.27 0.16.07 50.68 49.00
27 Lindfors Lina Falken 43.31 0.16.11 50.29 48.62
28 Lönnberg Frida PIF 45.24 0.18.04 47.90 46.32
29 Rinkineva Elina RaJu 45.48 0.18.28 47.18 45.62

Sarja D21B
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Snickars Ida Solf 42.17 0.00.00 30.83 30.83
2 Rautanen Eeva TuuSe 44.37 0.02.20 27.75 27.75
3 Kujala Annika YKV 45.02 0.02.45 26.05 26.05
4 Udell Tina Solf 1.15.03 0.32.46 14.76 14.76

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karppi Susanna LaihLu 49.02 0.00.00
2 Kumara Tanja-Tupuna LaihLu 49.15 0.00.13

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Backman Yvonne Falken 38.04 0.00.00 45.58 45.58
2 Ojala Leena RasKu 40.43 0.02.39 42.08 42.08
3 Svartsjö Åsa Botnia 41.31 0.03.27 40.74 40.74
4 Koskinen Camilla VaaSu 43.24 0.05.20 38.48 38.48
5 Wasström Lotta Solf 43.28 0.05.24 37.92 37.92
6 Partapuoli Åsa SWE 44.20 0.06.16 36.69 36.69
7 Lervik Therese Solf 44.23 0.06.19 36.16 36.16
8 Latvala Terhi TVV 44.31 0.06.27 35.56 35.56
9 Puro-Aho Veera YKV 46.20 0.08.16 33.70 33.70
10 Sumanen Laura HyRa 48.22 0.10.18 31.84 31.84
11 Peltoniemi Anne KPV 52.19 0.14.15 29.02 29.02
12 Björklund Majbritt Botnia 58.53 0.20.49 25.41 25.41
13 Sandelin Susanne NOK 1.07.35 0.29.31 21.82 21.82
Stenbacka Malin VaaSu EIL -
Kurikkala Sirkku KaJu EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ala-Kasari Outi RasKu 43.21 0.00.00 49.62 48.48
2 Wärnman Ingela Falken 45.52 0.02.31 46.19 45.13
3 Havia-Kinnala Helena AngA 46.27 0.03.06 44.92 43.89
4 Korpela-Kamila Heidi SuJu 52.55 0.09.34 38.82 37.93
5 Snickars Virpi Solf 53.41 0.10.20 37.66 36.80
6 Hölsö Jaana PR 54.21 0.11.00 36.61 35.77
7 Vesisenaho Anu SaPu 55.02 0.11.41 35.57 34.75
8 Pitkänen Irma TP 56.15 0.12.54 34.22 33.44
9 Åman Veronica Botnia 1.01.03 0.17.42 31.01 30.29
10 Annala Sirpa HS 1.12.39 0.29.18 25.61 25.02
11 Granlund Elisabeth Minken 1.16.25 0.33.04 23.93 23.38
Koskela Seija SuJu EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Äijälä Tiina KangSK 33.51 0.00.00 61.16 60.91
2 Borg-Ehnlund Anita NOK 38.39 0.04.48 52.90 52.68
3 Hovikorpi Auli HlS 39.04 0.05.13 51.67 51.46
4 Katajamäki Tuija KauWi 42.31 0.08.40 46.87 46.68
5 Annila Heli Koovee 45.47 0.11.56 42.96 42.78
6 Sund Maria NOK 50.46 0.16.55 38.23 38.08
7 Blomqvist Ann-Catrine Minken 58.37 0.24.46 32.67 32.54
8 Salonen Tarja ViPa 1.00.08 0.26.17 31.42 31.29
9 Sulavuori Eija TuMe 1.01.51 0.28.00 30.13 30.00
10 Summanen Marianne RR 1.03.32 0.29.41 28.92 28.80
11 Friman Rose-Maj Solf 1.25.30 0.51.39 21.19 21.10
12 Salmenkylä Sinikka HS 1.39.24 1.05.33 17.96 17.89
Mylläri Britt-Marie NOK EIL -
Mäkineste-Mäkelä Päivi RasKu HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Soinila Helena TeuRi 35.40 0.00.00 43.72 43.72
2 Lång Gun-Viol MSParma 38.54 0.03.14 38.08 38.08
3 Hautala Päivi RaJu 43.32 0.07.52 32.24 32.24
4 Laaksonen Anita TarpSu 1.11.30 0.35.50 18.54 18.54

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Berger Gunhild Falken 46.15 0.00.00 34.11 34.33
2 Lindgren Carola Minken 48.11 0.01.56 31.92 32.12
3 Finnilä Katariina VetU 48.46 0.02.31 30.73 30.93
4 Björklund Gunilla Falken 52.18 0.06.03 27.90 28.08
5 Granberg Eva Brahe 53.37 0.07.22 26.48 26.65
6 Metsämäki Leena TuS 1.04.10 0.17.55 21.51 21.65
7 Hintukainen Terttu TuS 1.12.03 0.25.48 18.61 18.73

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Erkinheimo Ritva KortJV 29.55 0.00.00 43.46 43.46
2 Seppälä Eila YKV 31.30 0.01.35 40.03 40.03
3 Sandgren Ann-Mari NOK 36.10 0.06.15 33.79 33.79
4 Louko Raija YKV 36.44 0.06.49 32.21 32.21
5 Pått Saga Minken 43.04 0.13.09 26.56 26.56
6 Thomen Kristina Brahe 1.01.33 0.31.38 17.95 17.95

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hjerpe Ann-Britt Falken 33.03 0.00.00 25.52 25.52
2 Jansson Ingrid SWE 35.49 0.02.46 22.85 22.85
3 Snellman Gunnel Brahe 39.42 0.06.39 19.97 19.97
4 Lassila Gunvor Falken 41.34 0.08.31 18.47 18.47
5 Carlson-Wikström Ann-May Solf 43.44 0.10.41 16.97 16.97
6 Keskinen Leila RaJu 46.16 0.13.13 15.50 15.50