FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Lumonite SM-yösuunnistus, H21 karsinta (ilmoittautuminen kaikkiin sarjoihin finaalin kautta)
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21K1
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sild Timo Koovee 39.07 0.00.00 96.99 94.64
2 Sorvisto Juha LS-37 41.48 0.02.41 90.32 88.14
3 Syrjäläinen Arttu HS 42.51 0.03.44 87.68 85.56
4 Saikko Antti TP 43.14 0.04.07 86.48 84.39
5 Leskinen Antti-Pekka Lynx 43.48 0.04.41 84.94 82.89
6 Jern Tobias OK77 45.49 0.06.42 80.80 78.85
7 Karppinen Aleksi IkNV 45.52 0.06.45 80.31 78.37
8 Helander Iisak Pohjant 46.44 0.07.37 78.43 76.53
9 Penttinen Topi MSParma 46.49 0.07.42 77.90 76.02
10 Joensuu Ari-Pekka PR 47.12 0.08.05 76.88 75.02
11 Valtonen Luukas HS 47.32 0.08.25 75.95 74.12
12 Kuningas Janne LappRi 47.57 0.08.50 74.91 73.10
13 Kaario Otto HS 48.17 0.09.10 74.01 72.22
14 Kashin Daniil TuMe 48.28 0.09.21 73.35 71.58
15 Holmback Hannes Femman 49.46 0.10.39 71.07 69.35
16 Kommio Jere AngA 49.50 0.10.43 70.60 68.90
17 Vanhanen Konsta IkNV 49.53 0.10.46 70.17 68.47
18 Parkkinen Jarno Koovee 50.11 0.11.04 69.38 67.70
19 Hjulgren Markus EsAk 50.24 0.11.17 68.72 67.06
20 Rautio Mikael EsSu 51.08 0.12.01 67.37 65.75
21 Viippola Aapo OuTa 51.44 0.12.37 66.24 64.64
22 Sipponen Jere PR 51.58 0.12.51 65.59 64.00
23 Rajaniemi Juho TuS 52.05 0.12.58 65.09 63.51
24 Hällström af Fabian OK77 53.50 0.14.43 62.63 61.12
25 Kokkila Ville EsSu 54.08 0.15.01 61.94 60.45
26 Pitkänen Jonne TP 54.37 0.15.30 61.06 59.58
27 Korpio Juha EsAk 57.14 0.18.07 57.95 56.55
28 Niemi Oskari LappRi 57.55 0.18.48 56.95 55.57
29 Kosola Ville Pohjant 58.44 0.19.37 55.84 54.49
30 Vehmas Miika EsSu 1.01.22 0.22.15 53.15 51.86
31 Aaltonen Lassi HS 1.02.08 0.23.01 52.20 50.93
32 Laakso Mikko HS 1.04.06 0.24.59 50.31 49.09

Sarja H21K2
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heiska Samu TuMe 40.59 0.00.00 93.07 92.43
2 Sulkula Ilari VaajTe 42.03 0.01.04 90.31 89.69
3 Suna Jussi TuMe 42.55 0.01.56 88.10 87.49
4 Lindqvist Arttu KS 44.05 0.03.06 85.38 84.80
5 Rauturier Maxime AngA 44.09 0.03.10 84.87 84.29
6 Nenonen Lauri KR 44.19 0.03.20 84.17 83.60
7 Kinnunen Valtteri LS-37 44.37 0.03.38 83.23 82.66
8 Saari Toni PR 44.40 0.03.41 82.76 82.19
8 Fabritius Mikael LS-37 44.40 0.03.41 82.76 82.19
10 Huostila Anssi TP 44.58 0.03.59 81.46 80.90
11 Kautto Lasse VaajTe 45.07 0.04.08 80.82 80.26
12 Hakuli Tommi SKUusi 46.01 0.05.02 78.87 78.33
13 Laine Jaakko HiKi 46.30 0.05.31 77.69 77.16
14 Mäkinen Tuukka MSParma 46.34 0.05.35 77.22 76.69
15 Leskinen Aapo Lynx 46.39 0.05.40 76.72 76.19
16 Manninen Heikki AnttU 46.51 0.05.52 76.03 75.51
17 Oksanen Tommi HS 46.53 0.05.54 75.62 75.10
17 Suominen Miika HS 46.53 0.05.54 75.62 75.10
19 Aaltio Aapo KuoSu 47.18 0.06.19 74.24 73.73
20 Husu Miika LappRi 49.42 0.08.43 70.32 69.83
21 Vaismaa Lassi JRV 49.51 0.08.52 69.77 69.29
22 Mattila Pyry KS 50.39 0.09.40 68.33 67.86
23 Lampinen Ville HS 50.49 0.09.50 67.78 67.31
24 Etula Atte LS-37 51.22 0.10.23 66.72 66.27
25 Sankelo Antton LapVi 52.03 0.11.04 65.53 65.08
26 Leirimaa Tatu LS-37 53.17 0.12.18 63.69 63.26
27 Sulkula Paulus S-JKL 54.30 0.13.31 61.96 61.54
28 Hirvonen Olli-Petteri TP 55.19 0.14.20 60.74 60.33
29 Tervakangas Mikko EsSu 55.23 0.14.24 60.37 59.95
30 Mänty Sami AngA 57.21 0.16.22 58.00 57.60
31 Talja Eljas OK77 59.14 0.18.15 55.87 55.49
31 Kivelä Joonatan AnttU 59.14 0.18.15 55.87 55.49
33 Ruokonen Miika KaaRa 1.01.31 0.20.32 53.25 52.89
34 Väisänen Patrik KS 1.02.30 0.21.31 52.15 51.79
Sorsa Lauri HiKi HYL -

Sarja H21K3
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Silvennoinen Santeri KR 39.23 0.00.00 94.73 93.08
2 Saari Aki LS-37 41.23 0.02.00 89.75 88.19
3 Heinaro Einari HS 41.26 0.02.03 89.25 87.70
4 Kangas Veli HS 41.33 0.02.10 88.60 87.06
5 Räsänen Markus KR 43.10 0.03.47 84.90 83.43
6 Simosas Otto TP 43.23 0.04.00 84.10 82.64
7 Pasanen Ville KR 43.29 0.04.06 83.53 82.07
8 Huttunen Esa TuMe 43.36 0.04.13 82.93 81.48
9 Huikko Petteri LS-37 43.45 0.04.22 82.27 80.83
10 Heinonen Eero MSParma 45.09 0.05.46 79.35 77.97
11 Takanen Lari PR 45.25 0.06.02 78.52 77.16
12 Luoma Juha IkNV 45.58 0.06.35 77.22 75.88
12 Vuori Justus TuS 45.58 0.06.35 77.22 75.88
14 Jern Jonas PR 45.59 0.06.36 76.48 75.15
15 Ruohola Aaro MSParma 46.43 0.07.20 74.93 73.62
16 Metsälä Juuso Lynx 47.24 0.08.01 73.50 72.22
17 Gabitov Rinat EsSu 47.35 0.08.12 72.87 71.60
18 Vesanto Anssi EsSu 48.31 0.09.08 71.13 69.89
19 Hyvönen Pekka AngA 49.13 0.09.50 69.78 68.57
20 Nissinen Niko RasKu 49.30 0.10.07 69.05 67.85
21 Turkki Eero HS 49.41 0.10.18 68.47 67.27
22 Snickars Caj OK77 49.55 0.10.32 67.82 66.64
23 Metsälä Tuomas Lynx 50.03 0.10.40 67.31 66.14
24 Tani Jukka KS 51.57 0.12.34 64.53 63.41
25 Manninen Kalle AnttU 54.00 0.14.37 61.77 60.70
26 Kurkela Mikko Koovee 1.00.11 0.20.48 55.15 54.19
27 Sormunen Roope JRV 1.00.27 0.21.04 54.64 53.69
28 Huomolin Ville LappRi 1.01.56 0.22.33 53.06 52.14
29 Salminen Joonas VaHa 1.04.06 0.24.43 51.01 50.13
30 Saetalu Andres MSParma 1.04.17 0.24.54 50.61 49.73
31 Heikkilä Markus EsSu 1.06.01 0.26.38 49.03 48.18
32 Tarkkio Henrik EsAk 1.06.24 0.27.01 48.50 47.66
33 Siipola Janne Pihkan 1.24.41 0.45.18 37.84 37.18
34 Kuutti Veli-Pekka EsAk 1.30.01 0.50.38 35.41 34.80
Varis Henry JRV HYL -