FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Karhurastit 2014
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anttila Liisa Koovee 32.27 0.00.00 68.18 68.18
2 Nurmi Sanna AngA 39.52 0.07.25 53.83 53.83
3 Mäkinen Essi VaHa 40.18 0.07.51 51.60 51.60
4 Pesu Mervi TP 41.05 0.08.38 49.01 49.01
5 Laine-Itävuo Tuija TP 45.25 0.12.58 42.87 42.87
6 Leppälä Laura HlS 47.26 0.14.59 39.65 39.65

Sarja D21B
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sipilä Mari KanSu 38.59 0.00.00
2 Isokallio Pauliina L-LL 46.37 0.07.38

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valtonen Heli RaLu 28.05 0.00.00
2 Luovula Pia SuosmSa 32.03 0.03.58

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäki-Laurila Anne PunKu 1.08.30 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Arvela Kirsi LS-37 35.39 0.00.00

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuumi-Ilomäki Liisa Hiisi 44.09 0.00.00 22.66 22.66
2 Isolähteenmäki Tiina IkNV 44.47 0.00.38 20.67 20.67
3 Tuumi Maija Hiisi 50.12 0.06.03 16.94 16.94

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Anne AngA 28.42 0.00.00 54.98 54.98
2 Maijala Sari EE 36.11 0.07.29 42.68 42.68
3 Kuusholma Tiina Hiisi 38.33 0.09.51 39.18 39.18
4 Kuittinen Soili TP 42.10 0.13.28 35.02 35.02
5 Jalanto Terttu KangSK 46.35 0.17.53 30.97 30.97
6 Kallio Kaisa SiikSi 50.31 0.21.49 27.89 27.89
7 Laurila Saija KangSK 50.50 0.22.08 27.05 27.05
8 Nummikoski Maarit UlvUra 51.45 0.23.03 25.92 25.92
Kankaanranta Marja Hanka EIL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 33.12 0.00.00 54.05 54.05
2 Kokkila Marita EsSu 41.37 0.08.25 39.89 39.89
3 Pöyhönen Lea VetU 57.38 0.24.26 26.47 26.47
Korpio Aulikki VaHa EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juura Maarit KanSu 45.20 0.00.00 45.15 45.15
2 Siuko Anja SuSe 47.30 0.02.10 41.48 41.48
3 Nurminen Aila Hiisi 53.56 0.08.36 35.10 35.10
4 Koskialho Elisabeth RaLu 1.04.04 0.18.44 28.35 28.35
5 Nurminen Eija TP 1.06.09 0.20.49 26.30 26.30

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Palomäki Eila SuSe 49.54 0.00.00 49.68 49.68
2 Pitkänen Eila JRV 54.59 0.05.05 43.73 43.73
3 Koskinen Marja-Terttu VaHa 59.36 0.09.42 39.10 39.10
4 Puro-Salomaa Pirkko EKU 1.00.50 0.10.56 37.08 37.08
5 Sandgren Ann-Mari NOK 1.02.55 0.13.01 34.67 34.67
Sulander Mirja-Liisa EE KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Raija RaLu 29.26 0.00.00 48.36 48.36
2 Ruusunen Marja-Liisa EE 38.01 0.08.35 34.63 34.63
3 Helppolainen Anni EKU 46.14 0.16.48 26.17 26.17

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kirkkala Aino SuosmSa 1.03.11 0.00.00
2 Erkkilä Aino SuosmSa 1.06.59 0.03.48

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mikkola Heidi KanSu 31.38 0.00.00 39.94 39.94
2 Siren Saara TP 33.15 0.01.37 36.57 36.57
3 Hiltunen Emmi SiikSi 34.05 0.02.27 34.29 34.29
4 Isolähteenmäki Nea IkNV 38.20 0.06.42 29.25 29.25
5 Mähönen Venla KanSu 49.23 0.17.45 21.75 21.75

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tanskanen Anni IisVi 27.47 0.00.00 39.70 39.70
2 Avelin Melina HlS 29.23 0.01.36 36.41 36.41
3 Lähteenmäki Iida KanSu 33.04 0.05.17 31.35 31.35
4 Mähönen Helka KanSu 33.33 0.05.46 29.91 29.91
5 Kimpisalo Maiju Kristina 42.25 0.14.38 22.88 22.88
6 Tuominen Heli KanSu 1.01.36 0.33.49 15.22 15.22

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tiittanen Maija UlvUra 26.08 0.00.00
2 Koivunen Nea RasKa 26.18 0.00.10
3 Valtonen Milla Hiisi 28.35 0.02.27
4 Nylund Laura RasKa 30.16 0.04.08
5 Ahonkivi Veera UlvUra 36.20 0.10.12
6 Tenho Sanni L-LL 42.57 0.16.49
Kivimäki Rosaliina KanSu EIL -
Pohjalainen Anni LoJa KES -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tuominen Mari KanSu 21.38 0.00.00
2 Mäkinen Tuuli LLuja 23.57 0.02.19
3 Jutila Iisa RasKa 25.37 0.03.59
4 Kohonen Kerttu RaLu 25.59 0.04.21
5 Haikonen Sanni UlvUra 29.10 0.07.32
6 Isokallio Helmi L-LL 30.01 0.08.23
7 Pitkänen Hilla JRV 30.41 0.09.03
8 Pohjolainen Iina LLuja 31.59 0.10.21
9 Jutila Pinja RasKa 37.56 0.16.18
Tarkkanen Annika UlvUra EIL -
Törmälä Helena L-LL HYL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vehkalahti Emma L-LL 33.43 0.00.00
2 Lahti Iida RasKa 35.46 0.02.03
3 Vuorinen Saana UlvUra 36.10 0.02.27
4 Tuhkanen Suvi UlvUra 37.38 0.03.55
5 Siivonen Alina RaLu 49.42 0.15.59

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hilo Hanne Lynx 23.59 0.00.00
2 Pesu Vilma TP 34.51 0.10.52
3 Pohjalainen Emmi LoJa 38.15 0.14.16
Koivunen Jutta RasKa EIL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lohtander Ilona RaLu 21.24 0.00.00
2 Yli-Futka Amanda ValSu 24.49 0.03.25

Sarja D9RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Siivonen Kerttu RaLu 25.31 0.00.00
2 Lehtonen Venla UlvUra 28.06 0.02.35
3 Sjöblom Lotta NaWi 30.16 0.04.45
4 Hilo Jenny Lynx 34.37 0.09.06
5 Koivunen Netta RasKa 36.33 0.11.02
6 Ojala Aura UlvUra 38.44 0.13.13

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Savolainen Eetu SiiRa 40.54 0.00.00 71.52 71.52
2 Mieskoski Kimmo RaLu 42.05 0.01.11 68.76 68.76
3 Sipilä Mikko KangSK 43.37 0.02.43 65.63 65.63
4 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 44.40 0.03.46 63.38 63.38
5 Pesu Raino TP 45.01 0.04.07 62.19 62.19
6 Snellman Tomas RaLu 45.54 0.05.00 60.31 60.31
7 Toivola Aleksi KemKi 46.21 0.05.27 59.05 59.05
8 Lillandt Stefan Kristina 53.40 0.12.46 50.42 50.42
9 Ahto Jari Palo-88 54.14 0.13.20 49.31 49.31
10 Korpinen Taneli RaLu 56.10 0.15.16 47.06 47.06
11 Norkio Antti KanSu 1.14.08 0.33.14 35.23 35.23
12 Wiik Peter NOK 1.22.05 0.41.11 31.44 31.44
13 Lillandt Rasmus Kristina 1.22.37 0.41.43 30.85 30.85
Ståhl Markus SV EIL -
Asikainen Timo Hiisi HYL -
Räsänen Markus KuoSu HYL -

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Pohjalainen Harri LoJa EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Siivonen Rami RaLu 29.45 0.00.00 60.49 60.49
2 Lehtonen Eero UlvUra 35.18 0.05.33 49.70 49.70
3 Mäki Harri OH 36.21 0.06.36 47.03 47.03
4 Haikonen Jyrki UlvUra 38.47 0.09.02 42.92 42.92
5 Tiirikainen Taneli UlvUra 42.52 0.13.07 37.78 37.78
6 Ojala Marko UlvUra 45.32 0.15.47 34.58 34.58
7 Virtaniemi Saku Palo-88 51.34 0.21.49 29.66 29.66

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Parttimaa Timo AngA 28.32 0.00.00 56.14 56.14
2 Jokinen Heikki LS-37 30.06 0.01.34 52.22 52.22
3 Kivimäki Jouni KanSu 40.01 0.11.29 38.53 38.53
4 Ruuska Vesa KangSK 40.37 0.12.05 37.22 37.22
5 Viljanen Mika NaWi 46.05 0.17.33 32.16 32.16
6 Karjalainen Jussi KangSK 51.24 0.22.52 28.25 28.25
7 Kuusholma Ari Hiisi 54.27 0.25.55 26.11 26.11
8 Siikaluoma Mika VeVe 54.41 0.26.09 25.45 25.45
Lahdenmäki Pertti UlvUra HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Veli-Pekka AngA 31.05 0.00.00 52.27 52.27
2 Hilo Kai Lynx 39.50 0.08.45 39.26 39.26
3 Järvinen Petri Hiisi 44.22 0.13.17 33.88 33.88
4 Erkkilä Harri SuosmSa 48.50 0.17.45 29.53 29.53
5 Vuorinen Petteri Hiisi 49.41 0.18.36 27.80 27.80
Mähönen Jorma KanSu EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leppälä Martti HlS 34.40 0.00.00 41.09 41.09
2 Bärdèn Bror-Gustav NOK 36.08 0.01.28 38.58 38.58
3 Ahto Pekka Palo-88 37.48 0.03.08 36.07 36.07
4 Nummi Esko PunKu 38.07 0.03.27 34.97 34.97
5 Juura Esa KanSu 38.54 0.04.14 33.48 33.48
6 Mahlamäki Jari TeuRi 39.58 0.05.18 31.82 31.82
7 Rajamäki Timo KyRa 43.29 0.08.49 28.55 28.55
Keskitalo Jukka LLuja EIL -
Jalanto Esko KangSK KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurminen Jouko TP 26.48 0.00.00 53.56 53.56
2 Laine Harri KauKa 29.21 0.02.33 48.50 48.50
3 Laakso Antero PunKu 29.27 0.02.39 47.93 47.93
4 Ovaska Ari EE 29.45 0.02.57 47.04 47.04
5 Hirvelä Reijo PunKu 30.48 0.04.00 45.05 45.05
6 Eklund Ralf RaLu 31.27 0.04.39 43.74 43.74
7 Eno Kaarlo TeuRi 31.56 0.05.08 42.70 42.70
8 Mäkiniemi Esko PunKu 32.54 0.06.06 41.08 41.08
9 Huikkola Markku KangSK 33.54 0.07.06 39.52 39.52
10 Svedström Mats NOK 33.58 0.07.10 39.09 39.09
11 Mäki Erkki EE 34.01 0.07.13 38.68 38.68
12 Ritanotko Markku TuMe 41.41 0.14.53 31.28 31.28
13 Nurminen Markku SuosmSa 42.06 0.15.18 30.69 30.69
14 Hakanen Kai ValSu 42.49 0.16.01 29.89 29.89
15 Nurminen Hannu Hiisi 1.01.04 0.34.16 20.76 20.76
16 Koskialho Jouko RaLu 1.05.54 0.39.06 19.06 19.06
17 Pöyhönen Hannu VetU 1.07.08 0.40.20 18.53 18.53
Karvonen Jorma TarpSu KES -
Laine Esa TP HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kattilakoski Matti KPV 25.55 0.00.00 49.17 49.17
2 Siuko Hannu SuSe 26.02 0.00.07 48.58 48.58
3 Hämäläinen Seppo KanSu 28.24 0.02.29 44.20 44.20
4 Ketamo Juhani SuSe 29.13 0.03.18 42.64 42.64
5 Laine Jaakko HS 30.03 0.04.08 41.14 41.14
6 Jääskeläinen Esko KoKV 31.07 0.05.12 39.42 39.42
7 Forsén Björn NOK 31.27 0.05.32 38.70 38.70
8 Kuhmonen Kalle HS 31.40 0.05.45 38.13 38.13
9 Jokinen Pentti KanSu 32.51 0.06.56 36.47 36.47
10 Pitkänen Heikki JRV 37.25 0.11.30 31.76 31.76
11 Norrgrann Karl Gustav NOK 38.01 0.12.06 31.01 31.01
12 Järvenpää Heikki ParkU 38.20 0.12.25 30.50 30.50
13 Jokinen Ismo NaWi 38.30 0.12.35 30.12 30.12
14 Lakkinen Keijo SuSe 40.09 0.14.14 28.65 28.65
15 Koskinen Timo VaHa 40.28 0.14.33 28.19 28.19
16 Kärkkäinen Antero RaLu 40.33 0.14.38 27.89 27.89
17 Kares Olli Hiisi 40.49 0.14.54 27.48 27.48
18 Latvala Timo EE 48.12 0.22.17 23.07 23.07
Toivonen Klaus OH EIL -
Turpeinen Timo VaajTe KES -
Hahto Matti OrPo HYL -
Mäki Jouko TY HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Elonen Matti RaLu 27.30 0.00.00 40.84 40.84
2 Heerman Stig RaLu 28.09 0.00.39 39.35 39.35
3 Nurmi Pekka RaLu 32.01 0.04.31 34.12 34.12
4 Eilu Kalevi RaLu 32.13 0.04.43 33.44 33.44
5 Rintala Paavo Palo-88 35.28 0.07.58 29.94 29.94
6 Jylhä Keijo JRV 50.18 0.22.48 20.81 20.81
7 Sulander Heikki SahKu 1.04.39 0.37.09 15.95 15.95
8 Siitonen Voitto OH 1.08.38 0.41.08 14.80 14.80
Sandgren Lars NOK KES -
Rintala Pentti Hiisi KES -
Leppänen Hannu RaTU HYL -
Punkero Toivo LS-37 HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusisto Seppo RaLu 27.42 0.00.00 36.12 36.12
2 Collin Matti ValSu 28.15 0.00.33 34.75 34.75
3 Houni Mikko EE 29.39 0.01.57 32.48 32.48
4 Rosenqvist Onni SuosmSa 30.32 0.02.50 30.92 30.92
5 Valtonen Teuvo Hiisi 34.38 0.06.56 26.72 26.72
6 Juntunen Olli HS 39.21 0.11.39 23.04 23.04
7 Erkkilä Raimo SuosmSa 40.00 0.12.18 22.20 22.20
8 Lammensalo Jaakko Hiisi 46.03 0.18.21 18.87 18.87
9 Kopra Valto OrPo 47.19 0.19.37 17.97 17.97

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskinen Jukka Hiisi 36.01 0.00.00 32.84 32.84
2 Rantala Mauri RaN 36.29 0.00.28 31.61 31.61
3 Mikola Oiva Hiisi 40.23 0.04.22 27.83 27.83
4 Mård Leo Kristina 41.44 0.05.43 26.22 26.22
5 Paunuvuori Toivo SuSe 46.16 0.10.15 23.01 23.01
6 Rintala Ahto RaN 47.10 0.11.09 21.94 21.94
7 Teräsmaa Markku KangSK 1.03.02 0.27.01 15.95 15.95

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salomaa Ensio EKU 54.45 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vanhanen Konsta Pohjant 30.01 0.00.00
2 Saari Juho LapVi 42.08 0.12.07

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salonen Severi UlvUra 54.28 0.00.00
2 Eskola Calle Kristina 59.50 0.05.22

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakala Petteri RaN 25.23 0.00.00 42.75 42.75
2 Tuominen Juho KanSu 26.29 0.01.06 39.75 39.75
3 Kaihtela Juuso RaLu 29.19 0.03.56 34.79 34.79
4 Haikonen Aaro UlvUra 34.26 0.09.03 28.68 28.68
5 Kohonen Eevert RaLu 34.37 0.09.14 27.59 27.59
6 Isolähteenmäki Atte IkNV 37.25 0.12.02 24.65 24.65
Mansikka-aho Pietari UlvUra EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtimäki Janne Hiisi 23.49 0.00.00
2 Kesti Erik RasKa 26.32 0.02.43
3 Ojala Juho RasKa 28.28 0.04.39
4 Järvinen Ville Hiisi 54.59 0.31.10
Arvela Oskari LS-37 HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lohtander Aleksi RaLu 17.40 0.00.00
2 Jutila Pietu RasKa 24.47 0.07.07
Willman Pyry RasKa HYL -
Vehkalahti Kalle L-LL KES -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lahdenmäki Veeti UlvUra 25.48 0.00.00
2 Ilomäki Eemeli Hiisi 38.14 0.12.26
3 Havu Eero RasKa 59.36 0.33.48

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Willman Iivari RasKa 19.11 0.00.00
2 Tiirikainen Ville UlvUra 22.00 0.02.49
3 Lahti Valtteri RasKa 25.12 0.06.01
Nolvi Joona RasKa KES -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtonen Elias UlvUra 20.48 0.00.00
2 Willman Kasperi RasKa 20.49 0.00.01
3 Murto Aleksi RasKa 24.46 0.03.58
4 Arvela Henri LS-37 35.07 0.14.19
5 Haikonen Ilmo UlvUra 38.37 0.17.49

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tuominen Rami KanSu 21.21 0.00.00
2 Mäki-Laurila Anttoni PunKu 21.57 0.00.36
3 Pesu Akseli TP 27.20 0.05.59
4 Pohjalainen Oskari LoJa 29.51 0.08.30
5 Niemensivu Roni RaLu 32.39 0.11.18
6 Lahti Paavo RasKa 38.04 0.16.43
Leskinen Eemeli Lynx KES -